Kastelán

komentáre

Kastelán

Jakživ som o nejakom Heribanovi nepočul. Naozaj. Keby mi niekto ponúkol stovku za meno každého herca alebo herečky, na ktoré si ja dokážem spomenúť, zajtra by som nemal z takého biznisu ani na jedno pivo.
Minulý týždeň zomrel v našej obci jeden chlap vo veku 63 rokov. Celkom slušný človek, celý život robil traktoristu na obecnom úrade. Nikde v médiách som nevidel ani slovko zmienky.
S tými herečkami a hercami by som ja urobil rýchly proces. Nevmestia sa do kože, neustále sa pripomínajú, vytŕčajú, otravujú verejnosť: tá herečka najradšej žerie toto, iný herec si kúpil nejaké auto, momentálne má za súložnicu hentú kravu, krava nakupuje u Vuittona, miluje špekačky, dala si prirobiť cecky, tretíkrát sa vydala, a podobné chujoviny neustále dokola.
"V slovenskom znení účinkovali..."
Who, fucking, cares??
Nadizajnovať akúkoľvek časť moderného auta vyžaduje ďaleko viac tvorivosti, talentu, umeleckého a estetického cítenia, ako zo seba vydáva nejaký potratový herec. Videli ste niekedy na spätnom zrkadle auta štitok s nápisom: dizajnoval Jánoš Kopáček? Taký človek by sa jednoducho hanbil takto infantilná sa predvádzať. To robia len herci. Nikto z vás nikdy nepočul, čo jedáva Jánoš Kopáček na raňajky, a s kým spáva. S takými vecami sa pretŕčaju len herci.
Skutočne nepozerám TV, ale keď sa niekedy ocitnem v jej blízkosti, vždy sú tam nejakí potratoví slovenskí herci. Sedia v štúdiu a trepú nezmysly, zážitky zo svojich mizernych životov.
- Všetci ste debili, ale pozrite sa na mňa, ja som herec, žerem uhorky s paradajkami, a serem rajčinový pretlak.
Večne ich vidím v nejakej sále vyobliekaných ako papagájov, herečky so silikonovými ceckami až na bruchu, a rozdávajú jeden druhému nejaké ceny. Vždy chcú, aby to bolo aj v televízii. Povedzte, koľko primitívnych cien a ocenení táto chamraď už jeden pre druhého navymýšľala!?
Mne sa zdá, že na každý týždeň už majú nejakú cenu: Zlaté krídlo, Zlatý lev, Zlatý nezmysel, Zlatý kaleráb, Zlatý psí ňufák....
Vedú tam trápne reči na javisku, chcú byť vtipní, a podchvíľou nejaký potraťák vyvreskuje nejakú škriekavú oplzlosť, akože hudobný doplnok.
Keď bol kovid, verejne vyplakávali, že nemajú z čoho žiť. Vraj 230 000 pracovníkov "zábavného PRIEMYSLU". Zrazu je to priemysel. A v nitrianskom Land Rover musia najímať Srbov a Ukrajincov.
V mojich očiach sú herci všetko vytŕčaví paraziti.
Často počujem o snahe dosiahnuť odlúčenie cirkvi od štátu. Som všetkými dvadsiatimi nadšene za. Jedným vrzom treba odlúčiť od štátu a mojich daní aj všetkých umelcov a športovcov.
Cirkev nech si platí ten, kto ju potrebuje, hercov rovnako.
Koľko percent peňazí od nás určených pre verejnú televíziu sa v konečnom rátaní dostane do peňaženky hercov? Keď nahrajú vo filmoch, sedia v štúdiu, trepú sprostosti, a berú za to honoráre.
Paraziti. Ja som dávno a správne predpovedal, že toho nenásytného Lasicu raz budú musieť mŕtveho vyniesť z javiska. Aj sa stalo. Vyciciaval systém až do posledného dychu.

Zomrel jeden parazit - všetci sa poserme.

P.S. Lučanskému nikto neskrivil vlas na hlave - sám sa odkrágloval.

Kastelán

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, čo má satanov agent George Soros na mysli, keď hovorí o "otvorenej spoločnosti"? Ani on, ani jeho svedkovia totiž nikdy presne nedefinovali, čo to znamená. Potrebujú to zahmlievať.
Nuž, pre poučenie, len v skratke o tom, čo by to asi mohlo byť. Najlepšie to pochopíme, keď si ujasníme, čo je v ich očiach tzv. "uzatvoretá spoločnosť".
Otvorená spoločnosť je opakom spoločnosti, ktorá:
- má presne definovanú hierarchiu univerzálnych morálnych hodnôt, nepripúšťa myšlienku ich relatívnosti,
- podporuje umenie, ktoré vedie k povzneseniu človeka k vyššej úrovni estetického, duchovného a morálneho cítenia, ostro sa vymedzuje proti zámernému šíreniu zdegenerovaného umenia,
- chápe dôležitosť zachovávania čistej rasy a zamedzenia migrácie nežiadúcich elementov do nášho prostredia,
- ohradzuje sa voči snahe kurvičov tohto sveta zámerne vytvoriť na tejto planéte masu bezprízorných menejcenných mongrelov postrádajúcich kvality potrebné pre ďalšiu evolúciou človečenstva k vyššiemu človeku, čo je základný a jediný zmysel dejín,
- zachováva duchovné tradície a rešpektuje špecifickosť, rozličnú úroveň stupňa evolúcie a tým aj svojskú identitu všetkých národov a rás,
- zachováva a zdôrazňuje špecifickú, prirodzenú a vzájomne nezameniteľnú úlohu muža a ženy,
- zavádza všetky opatrenia na výchovu zdravej mládeže, podporuje športovú činnosť širokych vrstiev obyvateľstva, na rozdiel od financovania súčasných športovcov - robotov, ktorí majú za úlohu zabávať osprostené masy. Len degenerát môže na otázku, či sa venuje športu odpovedať: ano, ale len pasívne. To jest, dokážem čumieť do televízora, a šesť hodín v kuse pozerať hokej.
- podporuje vysokú úroveň vzdelávania mladej generácie. Vzdelávania oslobodeného od všetkej ideológie, chorej agendy indoktrinácie a neomarxistického sociálneho inžinierstva.

Otvorená znamená odzbrojená, zbavená nástrojov sebaobrany voči agende a intrigám diabolských kurvičov ľudstva. Otvorená spoločnosť je utópiou ľudí živočíšneho typu, pôžitkárov, nihilistov a degenerátov. Ideál Nietzscheho "posledného človeka".

V tomto svetle tvoja poznámka, že "ľudstvo na to ZATIAĽ nemá", vyznieva ako ničím nepodlozený optimizmus.
Sorosovci sa už o to postarajú, aby ľudstvo na to už nikdy nemalo. To je ich večné poslanie - skurviť ľudstvo. To, že ten skurvysyn je už príliš starý, to nech ťa vôbec nemýli, ten už nakotil milióny nasledovníkov. Ich agenda je nesmrteľná.

Kastelán

Niektorí z vás ešte budú na tejto planéte, keď Rusko dostane jednu poriadnu nakladačku. Všetko vo vesmíre, čo bolo slabé, dostalo poriadnu nakladačku.
Azda to mňa teší? Vôbec nie. Práve naopak.

Kastelán

ale pravdu treba napísať.
My Slovania sme najväčšie etnikum na planéte, ktoré nikdy nevytvorilo nám vlastnú fungujúcu civilizáciu. Vždy sme všetko len imitovali, a všetko imitovali zle a totálne bordelársky. Použil už niekto niekedy taký výraz, že "slovanská civilizácia"? Asi nie, a bol na to určite dobrý dôvod. Každá slovanská krajina je jeden veľký bordel, a čím väčšia mizéria, tým viac vykrikujú, že sú na niečo hrdí a slávni - Slováci sú slávni, Ukrajinci sú slávni... Počuli ste už niekedy Švajčiara žvástať o sláve a hrdosti? Asi, čím väčšia chamraď, tým väčšia sláva a hrdosť.
To, čo sa dnes deje na Ukrajine je jedna veľká tragédia a ešte aj hanba. Veď my Slovania už nevieme ani viesť poriadnu vojnu. Chvastajú sa, že majú neporaziteľné "Kindžále", a pritom, keď ich majú v kritickej situácii použiť, nefunguje to, a ešte k tomu tam majú akési personálne zlyhania, akési vlastizradcovstvo vedcov. A už niekto niekde videl, aby sa vlastní verejne hádali a obviňovali, ako sa to deje medzi Wágnerovcami a armádou?
Hanba nad hanbu, všetko u Slovanov je jedna veľká hanba.
Ja keď budem raz Slovanom šéfovať, zakážem na dvesto rokov používať alkohol. Hlavne Slovákom. Aby ešte viac neosprosteli. Vždy som hovoril, že Slovania žijú v takom bordeli a mizérii, že sa pri živote udržujú len alkoholom. Ináč by všetci museli skočiť zo zufalstva do priepasti.
"Jano, daj si ešte jeden. Daj si jednu aj do druhej nohy - aj do tretej. A ešte jednu kapurkovú!. Šak, čo sa ondieš, žijeme len raz!"

Teraz nenapíšte nič o mne, ale povedzte, prečo nikto nikdy nepoužil výraz "slovanská civilizácia".

Kastelán

Jeden si ľahko predstaví, koľko škody, mŕtvych a zranených by si vyžiadal jediný náhodný výbuch zásob zábavnej pyrotechniky nazhromaždených nejakým fanatikom v jeho komore v paneláku na sídlisku vo Veľkom Krtíši.
Napríklad.
Ti Rusi sú bezprecedentné nemehlá. Pritom by len stačilo, keby si na internete prečítali a poučili sa ako to robili americkí profesionáli v bývalej Juhoslávii, Iraku alebo v Líbyi.
Darmo, Amerika je Amerika.

Kastelán

Podľa agentúry Reuters uskutočnilo dnes 16. mája 2023 v ranných hodinách Rusko masívny, svojim rozsahom bezprecedentný, brutálny útok obrovským počtom riadených striel, dronov, dokonca aj balistických striel na hlavné mesto Ukrajiny Kyjev.
Zranenia troch ľudí si vyžiadali okamžité lekárske ošetrenie.

Neskôr sa asi ukáže, že v skutočnosti len pionieri z raketo-modelárskeho krúžku vo Voroneži nedopatrením vystrelili jeden zo svojich hračkárskych modelov vybavený chybným GPS. Tak tomu aspoň nasvedčuje rozsah škod.

Kastelán

Často sa mi stáva, že absolútne neviem, o čom je na tomto svete reč. Dokonca sa začínam obávať, že vekom sa moje mentálne schopnosti úplne strácajú. Mám z takej veci veľké obavy. Svojim blízkym nemám odvahu o tom hovoriť, tak sa týmto spôsobom snažím získať nezávislú a anonymnú pomoc na internete. Aj som uvažoval, keby bola tak možnosť, najradšej by som sa obrátil na umelú inteligenciu, keďže živým bytostiam nerozumiem a ani nedôverujem. Asi ma tiež chytá aj paranoja. Ale, vie niekto, ako sa jeden môže spojiť s umelou inteligenciou? Pokrýva náklady na konzultácie a prípadnú terapiu zdravotná poisťovňa?
To, čo hovoria a píšu ľudia, o ktorých sa vo všeobecnosti predpokladá, že majú prehľad, sú vzdelaní a inteligentní, sú v pozícii autorít, tomu ja vôbec nerozumiem, neviem o čom točia. Veľmi sa obávam, či to nie je tým, že k tomu, aby jeden rozumel intelektuálom, musí ním sám byť. Skrátka som zúfalý, čím ďalej, tým viac.
Musím uviesť príklad. Často počujem, že na Slovensku spôsobuje obrovské škody na myslení a postojoch ľudí akási ruská propaganda. Ja Rusom fandím, sympatizujem s nimi, rád by som počul, čo hovoria, ale neviem sa k takej veci dostať: po rusky už viem len niekoľko fráz, Russia Today bola na Slovensku zakázaná (na rozdiel od CNN), s Rusmi sa stretávať nemám ako, do Ruska nechodím. Aj na alternatíve často počujem niekoho prihlásiť, že on Putina nemusí. Ja osobne som na tom ináč, ja práve naopak Putina musím, ak teda také spojenie vôbec dáva nejaký zmysel, pokladám ho za mimoriadne charizmatickú osobnosť, požehnanie tak veľmi skúšaného ruského národa, Matičky Rusy. Nikdy nepochopím, ako sa ku mne takéto myslenie a postoje dostali.
Jedným slovom, kde sa vy, ľudia boží, k tej ruskej propagande vôbec dopracujete, ako je to možné, že "na mňa vôbec neútočí, že sa mi roky vyhýba"?

Ja osobne môžem celkom jasne prehlásiť, že ruská propaganda je mi naozaj na hony vzdialená, že som o nej jakživ nepočul. Sám sa jej nedožadujem, nikto mi ju nikdy neponúkol. Práve naopak.
Pravidelne každé ráno po raňajkách si prečítam najnovšie správy na webovej stránke agentúry Reuters, potom BBC, Israel Today, denník SME, denník N. Každé popoludnie krátko po jednej hodine mi Reuters na telefónnu aplikáciu pošle update najnovších správ zo sveta.Na YouTube zásadne vyhľadávam amerických a britských odborníkov: John Mearsheimer, Scott Ritter, Jeffrey Sachs, George Galloway, Douglas McGregor...
Oni ma učia kritickému mysleniu. Napríklad čítam na BBC, že v nejaký deň, ktorejsi noci, ruská armáda zaútočila paľbou rakiet na niekoľko ukrajinských miest. Vraj hlavne na osídlené oblasti. Píšu, ze jeden človek zahynul a traja boli zranení. No povedzte, nie je to hrozné?
No dobre, ale...

Tak si predstavujem, že tri rakety nočnou hodinou zasiahnu sídlisko Klokočina v Nitre. Naozaj niekto verí tomu, že jeden človek by zahynul, a traja boli ľahko zranení? Naozaj? Dáva toto nejaký zmysel? Nech mi niekto povie, za akým účelom by Rusi útočili na obydlené sídliská. Hlavne, keď sa jedná o miesta obývané ruským etnikom, alebo ľuďmi, ktorí sa v budúcnosti po pripojení určite stanú občanmi Ruskej federácie.
Tvrdil som ja niekedy, že sa v tejto vojne nikdy nestalo, aby nejaký civilný objekt nebol zasiahnutý raketou. Keby sa udatní ukrajinskí bojovníci neschovávali v civilných objektoch, bolo by takýchto prípadov omnoho menej. Už si naozaj slovenskí propagandisti myslia, že sme všetci padnutí na hlavu, že si nepamätáme, ako sa izraelská armáda roky vyhovára, že ich útoky na civilnú infraštruktúrou v Gaze sú spôsobené tým, že bojovníci hnutia Hamas sa schovávajú v obytných štvrtiach? Aký je v tom rozdiel?

Ja nepotrebujem ruskú propagandu k tomu, aby som si vedel utvoriť názor, aby som vedel, kde je pravda. Ja si sám dokážem položiť otázku, čo robia Američania vo východnej Európe, kto ich sem volal. Kto dal tým hnusným Britom právo štvať slovanské národy jeden proti druhému?
Načo je Ukrajine potrebné byť v NATO, dovoliť Američanom budovať vojenské základne na Ukrajine? Samozrejme namierené proti Ruskej federácii. Ako sa Ukrajinci dostali k územiu Krymu, kedy v histórii zaň bojovali?
Ako by na Ukrajine dopadlo slobodné referendum o tom, či je pre nich dôležitejšie členstvo v NATO, alebo odstránenie korupcie. Mali na to viac, ako tridsať rokov, a dopracovali sa k tomu, že polovica ľudí Ukrajinu opustila, lebo v tom špinavom bordeli sa skutočne nedá žiť. Chceli by, aby sa Európa o nich postarala.

Potrebujem ja azda pomoc ruských komentátorov k tomu, aby som vedel, čo si mám myslieť o jednej tlstej a efektovanej, vytŕčavej Čaputovej, o bezduchom chodiacom vešiaku na šaty?
Neviem ja sám z vlastného pozorovania, že Ukrajincov podporuje len menejcenná, darebná potetovaná, parazitická, tlstá chamraď? Nikdy nie slušní ľudia živiaci sa zmysluplnou užitočnou prácou.
Nikdy som nestretol farmára, architekta, konštruktéra, inštalatéra, murára, frézara, živnostníka akéhokoľvek zamerania, aby fandil Američanom, Britom a banderovcom.
Háveď, ktorej sa nechce robiť, aktivisti mimovládok, štátni zamestnanci, darmožraví bezočiví "umelci", novinári a politológovia. Piliere tohto skrz - naskrz zhovadilého podtatranského satanského systému.

Kastelán

Technológie nie sú nevyhnutne jediným kritériom pre hodnotenie progresu ľudstva. Asi by sme sa zhodli aj v tom, že tzv. neolitická revolúcia, teda prechod od kočovného spôsobu života primitívnych lovcov a zberačov k usadlému životu pestovateľov plodín a skroteniu zvierat nebola z hľadiska duchovnej úrovne ľudstva pokrokom. Skôr to bolo začiatkom skutočne dramatického zotročenia, ktorého následky práve dnes môžeme vidieť. Lovci a zberači skutočne nikdy nemohli a nechceli svojim blížnym spôsobiť nekonečnú mizériu a utrpenie akých je svedkom práve civilizácia. A možno to najhoršie ešte len príde.
Ale.
Keď už máme civilizáciu, a nemáme alternatívu, mali by práve technológie zmierniť utrpenie, ktorému je civilizovaný človek zákonite vystavený. Ináč povedané, keď už jednotlivec má v civilizácií fungovať, mal by mať zabezpečenú primeranú kvalitu života, stravu, zdravotnú starostlivosť, vzdelávanie, zábavu.
Budúcnosť patrí národom, ktoré sú v technologickej oblasti najtalentovanejšie, najinovatívnejšie.
Existujú síce aj iné možnosti, ale ja v tomto smere fandím práve bielej rase. Ak by som mal možnosť voľby, vsadil by som práve na ňu. A nie len ja.
Vedel si o tom, že ročne sa na tomto svete minie niekoľko miliárd dolárov na špeciálne krémy na bielenie ľudskej pokožky a vyrovnávanie nadmieru kučeravých vlasov? Že najväčšou túžbou zbohatlíkov v ázijských krajinách je chirurgický zákrok, ktorý im dá európsky výzor? Existujú aj pilulky, ktoré si ženy v tehotnosti berú, aby sa im narodili deti s bledou pokožkou. V Indii je to veľký biznis. Síce podvod, ale biznis.Aj v tejto veci majú veda a technológie veľké možnosti. Každý rodič si v budúcnosti bude môcť vybrať krásu, IQ aj rasu svojho potomka tak, aby mu dal čo najkvalitnejší život. Pekný, biely, zdravý, inteligentný, atletický. Každý sa narodí s rovnakým potenciálom, s rovnakou šancou žiť plnohodnotný život. To sa tiež nazýva humanizmus, evolučný humanizmus.
Sociálny a liberálny humanizmus už žalostne zlyhali, tento jeden je riešením.
Stačí si tieto veci vygoogliť.

Kastelán

Keby sme my Slováci (a Slovania) nemali koho imitovať, nemali by sme od koho kradnúť idey, ešte stále by sme mali len telefóny na ručné vytáčanie čísel na miestny hovor, čakať tri roky na zavedenie linky, po známosti a za úplatok, a keby si chcel hovoriť zo Žiliny do Bratislavy, musel by si si na pošte ráno objednať výzvu na hovor, a čakať celý ceň kedy sa na teba dostane rad. Musel by si si zobrať jeden deň dovolenky, aby si to zvládol.
Mikročip a dotykovú obrazovku by si poznal len ako sci-fi. Vedel si o tom, že Slovania nevypálili jedinú tehlu, a neotesali jediný kameň, nevydolovali jediný kus železa alebo medi, kým im Germáni neukázali, ako sa to robí?
Počul si už niekedy také pojmy, ako je skromnosť a vďaka?

Kastelán

lebo ma vyhodia z diskusie. Ale:
Sústreď sa a rozumej. Pred piatimi rokmi som po veľkom daždi šiel vedľa malej riečky krátko za dedinou. Chcem pripomenúť, že riečka dovtedy od svojho prameňa prešla LEN JEDNOU dedinou. Na mieste, kde vietor v búrke prevrátil obrovskú jelšu, bola zachytená kopa plastových fliaš o veľkosti priemerného rodinného domu.Z jednej dediny!!!!!
Opakujem PRED PIATIMI ROKMI!!! Nie za socializmu v časoch sklenených obalov. Rozumieš???
Absolútne chápem, že za posledných päť rokov sa práve vďaka tlaku z EU mnohé v tejto oblasti zmenilo k lepšiemu, že nás prinútili recyklovať.
Aj to však bol len náhodne vybraný príklad v záujme argumentu a diskusie.
Prosím ťa, vysvetli mne, nevzdelanému, ako sa stalo, že pri tej famóznej potravinovej sebestačnosti v minulosti, mohla si práve vedúca zelovocu alebo manželka vedúceho mäsiarstva nahodiť pol kila zlata na uši a prsty, a ísť na trojtýždňový okružný výlet Čedokom po Južnej Amerike. A zároveň si objednať luxusný Mercedes v Tuzexe.
To už v sebe nemáš ani toľko ľudského citu a dobroty, aby si mi odpovedal na takúto jednoduchú otázku?
Namiesto toho tu splietaš nezmysly o vyhadzovaní ľudí z krajiny len pre ich názory.

Kastelán

Keď sme už teda boli v tých potravinách takí sebestační, ako je to možné že podľa oficiálnych štatistík boli najčastejšími klientami cestovných kancelárií pri nákupe exotických dovoleniek v zahraničí práve vedúci predajní zelovocu a mäsiarstva? Že jazdili na najdrahších autách z tuzexu.
Áno, je naozaj pekné a chválihodné byť uvedomelym vlastencom, ale chujovinám by sme sa za každú cenu mali vyhýbať.

Kastelán

Pýtaš sa, čo mám na mysli, keď hovorím, že je potrebné poslúchať príkazy EU.
V podtóne cítim akúsi výčitku, akoby som len bez rozmyslu písal niečo, čo ani sám neviem presne definovať. Áno, uznávam, že tvoja skúsenosť ti hovorí, že je také niečo na Slovensku celkom bežná vec.
Aby som ťa však vyviedol z tvojho nevinného omylu, čítaj pozorne, čo ti teraz napíšem. Čiste bez emócií, pragmaticky a racionálne.

Naša národná mentalita, vrodená zaostalosť a bordelárstvo nás predurčujú k tomu, že nie sme schopní vyprodukovať schopných ľudí, elitu, ktorá by riadila tento štát, ktorá by ho priviedla ak nie k prosperite, tak aspoň k stavu hodnému dôstojnosti človeka 21. storočia. Nevieme definovať naše skutočné problémy a potom prichádzať s riešeniami.Keby vonku neexistovali príklady toho, ako by sme mohli fungovať, nás samých by to nikdy nenapadlo: recyklácia, nakladanie s odpadom, kanalizácia, ochrana prírody.... Také niečo nám neustále musí byť nariaďované a riadené z Bruselu. Naša príroda je devastovaná chamtivou bezcharakternou chamraďou, ktorá v záujme rýchleho zisku melíe drevo z národných parkov na štiepku a predáva to do Rakúska. Keby nebolo príkladu a nariadení z Bruselu, Slovákov by ešte dvesto rokov ani nenapadlo, že odpad treba systematicky zbierať a recyklovať. Tento štát nielenže nemá peniaze na udržiavanie existujúcej infraštruktúry, ale už vôbec nie na financovanie nových projektov.
Keby nebolo tlaku z Bruselu, Slovákov by ani nenapadlo, že by nemali zasviňovať svoje rieky a potoky splaškami z tovární a domacností. Slováci, keď nikto na nich nedohliadal, investovali jednu miliardu do projektu E- Health, ale výsledok je nulový, nikto sa dnes neopovážite opýtať, ako je možné po takej investícii vidieť staré bábky blúdiť ulicami miest od jedného lekárovi k druhému ako kurence bez hlavy, nesúc nejakú lekársku správu a nález až do okresného mesta. Vtedy, keď to tam málo cez WI-FI byť za zlomok sekundy.

Slováci milujú slogany. Najnovším je akési žvástanie o 100 percentnej sebestačnosti v nejakej mýtickej minulosti, ktorú si ale nikto nemôže pamätať. A bude toho žvástania čím ďalej, tým viac , ako sa budú blížiť voľby. Všetko nezmysel a primitívna demagógia.
Vo veľkom meste Nitra, stredisku slovenského poľnohospodárstva stála dva dni pred Veľkou nocou roku 1986 na miestnom trhovisku osamelá babka pri stole, kde mala kôpku zčenanej uvednutej mrkvy. To bolo všetko!! Takí boli Slováci sebestační v zásobovaní zeleninou a ovocím, takí sú to gazdovia. Keď dnes hlupáci hovoria o minulej sebestačnosti, majú asi na mysli pivo, cukor a múku. Zámerne som nespomenul zemiaky, lebo aj tých (na rozdiel od dneška) bolo mnohokrát nedostatok.
Raz, kedysi v polovici osemdesiatych rokov som bol na dovolenke v Demänovskej doline. Reku skočím do Liptovského Mikuláša a kúpim nejaké potraviny pre rodinu. Skrátka v obchode sa na mňa pozerali ako na debila, ktorý nevie, že rozvoz chleba je v utorok a v piatok, salámy sa rozvážajú vo štvrtok. A bol ešte len pondelok.

Napísal som to, aj keď viem, že v pondelok si to už nebudeš pamätať, a znovu budeš s kamošmi snívať o zašlej slovenskej potravinovej sebestačnosti.

Kastelán

Úprimne povedané, ja ani neviem, čo to ten Maastricht je. Mohol som síce stráviť jednu minútu pred písaním tohoto príspevku zisťovaním, a hrať sa na informovaného svetáka, ale to ja nikdy nerobím.
Jednoducho, s Maastrichtom, alebo bez neho, Slovákom intuícia a každodenná realita hovoria, že byť členom Európskej únie je pre nich veľmi dobrá vec. Popri všetkých nezmysloch, ktoré do života národa a bežnych ľudí také členstvo vnáša, je dôležité, že ten nehorázny bordel a korupcia, ku ktorým majú Slováci prirodzený sklon, sú do veľkej miery eliminované tým, že musíme Úniu poslúchať. Ten, kto si sám nevie rozkázať, musí pre svoje dobro poslúchať iných.
Ja sa naozaj hrozim predstavy, že sa jedného dňa zobudím do situácie, kedy o všetkom na Slovensku rozhodujú len Slováci: Fico, Matovič, Čaputová, Kollár, Kotleba, Danko, Mazurek, Taraba, Pročko, Cigániková...
A takéto myslenie nie je v žiadnom prípade niečo výnimočné. Vezmi si napríklad Ukrajincov. Odhliadnuc od vojny, tí chudáci sú natoľko zúfalí sami zo seba, zo svojej neschopnosti riadiť vlastný štát, že doslova žobrú, aby sa moci nad nimi zhostila Európska únia. A keď vidia, že EU nechce prísť do Kyjeva, oni sa v miliónoch hrnú do Európy. Kdekoľvek sa tu dnes jeden pohne, vidí a počuje Ukrajinca. V zapadnutej dedine v severnom Taliansku, na malom ostrove v Egejskom mori, v Paríži alebo v Neapole. A dávajú pritom bezočivo najavo svoju prítomnosť.

Aj na Slovensku je síce niekoľko národovcov a polystyrenových hrdinov a intelektuálov, ktorý neustále nariekajú o nezávislom Slovensku, o vystúpení z Únie, ale ani jeden z nich by nevedel povedať, ako by to asi v krajine malo fungovať na druhé ráno a večer po takom trucovitom, infantilnom geste.

Kastelán

že Slovenská republika naozaj vstúpila, a naďalej zotrváva v EU z vôle jej občanov. Pravda je aj to, že MNOHO Slovákov by podporilo vystúpenie SR z tohto spolku. Určite však nie väčšina.
A aj keby sa podarilo takú väčšinu v tejto oblasti dosiahnuť, v praxi by to určite znamenalo hospodársky úpadok a dlhodobú mizériu pre väčšinu obyvateľstva. Keď nie pre iné dôvody, potom rozhodne preto, že by sa skutoční vládcovia planéty o takú vec postarali. Pre výstrahu. Slovensko je v tejto veci niečo úplne iné , ako Veľká Británia.

Pokiaľ ide o členstvo v NATO, myslím si, že väčšina ľudí by z takého spolku dnes už reálne chcela vystúpiť a súhlasila by s tým, aby Slovensko bolo neutrálnou krajinou.
Vzhľadom však na to, ako funguje politický systém a rozhodovanie, nie je pravdepodobné, že vôľu väčšiny je možné presadiť.
Pripomeniem tiež, že ja, súc extrémista, nekupujem obľúbený a naozaj hlúpy argument manipulátorov o tom, že s našou neutralitu by "museli súhlasiť mocnosti". V praxi by stačilo jednostranne vyhlásiť neutralitu a naozaj ju striktne aj dodržiavať - vojensky, politicky aj hospodársky. Až natoľko striktne, že slovenské médiá a politici by mali zákonom zakázané vyjadrovať sa k vnútornému dianiu v ktorejkoľvek krajine, alebo vôbc k medzinárodným udalostiam.To by stačilo na začiatok. Celý svet by videl, že sme skutočne neutrálni , a všetci by to privítali, a neskôr imitovali.
Pravda je taká, že najmenej Rusko a Čína by také niečo privítali a podporili.
Všelijakí hajzli nás strašia, že by nebola zaručená naša "bezpečnosť". Voči komu? Kto sa, čo len teoreticky, chystá nás napadnúť, a načo.
Kostarika v skutočne nestabilnom regióne Strednej Ameriky už celé desaťročia vôbec nemá armádu, a nikomu ani nechýba, nikto Kostariku nikdy nenapadol, Kostarika je jediná krajina v celej západnej hemisfére, ktorá nikdy nemala vojenskú diktatúru. Vládne tam pokoj, relatívna prosperita - úplne v súlade s možnosťami a úrovňou jej obyvateľov. Rovnako by to bolo aj u nás: nikdy nebudeme Švajčiarskom, lebo na také niečo nemáme ľudí...
Slovensko je v skutočnosti v NATO len preto, že nám to vnútili vydieraním Američania, aby nás použili v ich získaní totálnej dominancie v Európe, v boji proti Ruskej federácii.
Realisticky, Slovensko sa nikdy zo svojho vazalstva a služby neoslobodí: stav, v ktorom sa nachádzame je verným obrazom našej mentálnej úrovne, politického myslenia, a v neposlednom rade aj výsledkom dlhodobého morálneho marazmu.

Kastelán

Celkom ľahko sa nám môže stať, že budeme svedkami zániku ľudskej civilizácie.
Nečudo, lebo dnešný svet už načisto ovládol Belzebub a dal vládu nad nami psychopatom a najväčšiemu odpadu na planéte. Tí rozhoduju o vojne, peniazoch, životoch a smrti.. Na jednej strane sa mi už ani nechce podrobne analyzovať čo ma už dávno priviedlo k takému presvedčeniu, mnohokrát som už o tom písal aj hovoril, na druhej strane dnes už dobre viem, že žiaden argument nemôže presvedčiť toho, kto k chápaniu reality nemá základné predpoklady: inteligenciu, kritické myslenie, odvahu žiť s pravdou a charakter.

Ale, pre toho, kto má záujem predstieram nasledovné:

https://www.bbc.com/news/world-65038949
https://en.wikipedia.org/wiki/Davit_Kezerashvili

Obe informácie pochádzajú z verejne dostupných oficiálnych zdrojov. Všetko v kocke: Aktéri farebných revolúcií, vojnoví štváči, kriminálne gangy, mixéri rás, to sú všetko tí istí ľudia - už stovky rokov.
Zámerne a systematicky ničia ľudstvo.

Narodil sa v židovskej rodine v Gruzínsku, podporil za Sorosove peniaze farebnú revolúciu vo svojej domovine, odišiel do Izraela, po čase sa vrátil, odmenili ho postom ministra obrany, spreneveril v tej funkcii milióny dolárov, ušiel do Francúzska a Británie, Gruzínsko žiadalo jeho vydanie, Briti odmietli, on sa im odvďačil tým, že založil medzinárodnú zločineckú organizáciu a okradol britských občanov o miliardu dolárov.

Kastelán

Podľa oficiálnych štatistík sa len v USA stane v priemere stokrát ročne, že pri zaisťovaní páchateľa závažnej trestnej činnosti (vražda, banková lúpež, masová streľba v škole...) dôjde k tomu, že zločinec sa sám zastrelí.
Predpokladám, že to tiež dávaš za vinu liberálnej demokracii. Toľkých ľudí dohnať k samovražde!!!!!
Ináč, už dávno sa mi páči skutočnosť, že vždy keď správny slovenský vlastenec a člen alternatívy hovorí o Lučanskom, nezabudne pripomenúť, že to bol generál. To je apelacia na moje city, aby som vedel, že mám do činenia s výnimočnou osobnosťou, chcete má ohúriť,aby som akceptoval silu vášho argumentu. No a čo? Pán Epstein mal asi bakalársky titul z ekonómie aj sexuológie. To prečo nespomeniete?
Zamyslel si sa niekedy nad tým, že ak niekto za svojho života vyjadrí žiadosť, aby ho po smrti pochovali na Národnom cintoríne v Martine, určite ide o človeka trpiaceho megalomániu a syndrómom narcisistickej osobnosti.
A megalomaniaci a narcisisti sú schopní čohokoľvek.
To sú moje nepriame dôkazy.
Tie sú asi rovnako dôležité a závažné ako tie tvoje.

Kastelán

pána Jeffryho Epsteina.
Najskôr som si myslel, že si to každý domyslí, ale pre istotu.

Kastelán

Nespomínam si, že by si bol zaujal podobný postoj aj v prípade smrti (samovraždy?) váženého občana, úspešného podnikateľa, filantropa, potomka preživších holokaustu a priateľa demokraticky zvolených prezidentov alebo dokonca členov kráľovskej rodiny.

Kastelán

Planéta Zem je hrozné miesto vo vesmíre. Hlavne pre človeka. Jeden musí chytračiť, žonglovať, pretvarovať sa, špekulovať, lichotiť aj zatínať zuby. Väčšinou preto, aby sa zaradil, aby niekam patril, aby nemal hlavu vyššie ako priemer.. Tak má lepšiu pozíciu na prežitie šťastného a pohodlného života, takú stratégiu si v procese evolúcie vytvoril malý človiečik. Ani nemusel príliš špekulovať, stačilo, že imituje stádo a patrí, že sa zaradí. Hneď, ako prvýkrát otvoril oči a porozhliadal sa, videl, že takto musi žiť. Dobrovoľne. Lebo ideálom malého človeka je - byť šťastný. Ako by malý človiecik mohol byť šťastný, keby bol sám, keby niekam nepatril, keby ho nepodporovalo stádo? Keď hovorím o malom človiečikovi, mám na mysli chamraď, teda deväťdesiat osem percent populácie. Napadlo vás, že pôvodcom takmer všetkého zla sú ľudia, ktorí jednoducho chcú byť šťastní? Ja som sa vždy cítil zle v spoločnosti ľudí, ktorí často hovorili o šťastí. Tak si myslím, že ten, ktorého ideálom je šťastný život, je schopný čohokoľvek.
Povedal to už niekto? Mňa o šťastí ešte nikto nikdy nepočul povedať jediné slovo.
Keďže chamrade je väčšina, dali si, okrem iného, meno mainstream. Kadiaľ tečie hlavný prúd, kadiaľ tečie najviac vody, tam je mainstream. Prispôsobení, dobrí ľudia, tvorcovia šťastia, dobrosráči. Okrem toho existuje aj "alternatíva". Zdanlivo je medzi dobrosráčmi a alternatívou veľký rozdiel, ale to je len klamstvo, lebo, aby jeden patril do alternatívy, musí používať presne takú istú stratégiu, ako jeho proťajšok: musí sa pretvarovať, predstierať, lichotiť, klamať, špekulovať aj držať hubu. Podľa okolností. Nemôže v skutočnosti mať svoj vlastný názor, hoci si takú cnosť takmer vždy pripisuje.

Uvediem príklad z každodenného života, aby som sa vyhol tomu, že budem nepochopený, že niekto povie, že nechápe, o čom to točím.
Mainstream v zásade tvrdí, že Milan Lučanský je obyčajný gauner, skorumpovaný úradníček, ktorý, keď sa prišlo na to, kým naozaj je, nezvládol stratu tváre a spáchal samovraždu.
Alternatíva však, nakoľko jej chýbajú skutoční, nefalšovaní hrdinovia, je nútená vymýšľať si sprostosti - vytvorila legendu a mýtus o podtatranskom martýrovi, ktorého vraj, ako neohrozeného bojovníka proti korupcii, zavraždil mainstream, úhlavný nepriateľ alternatívy. Nemajú síce na také tvrdenia ani najmenší dôvod a dôkazy, ale tak sa rozhodlo, a ten, kdo chce patriť do alternatívy, musí chtiac-nechtiac pritakávať. Kto z akéhokoľvek, aj toho najracionálnejšieho a najlogickejšieho dôvodu, vyjadrí pochybnosť, je vyradení, už nemôže patriť. Som presvedčený, že keby kresťanskej sekcii alternatívy sám Ježiš z Nazaretu miestoprísažne prehlásil, že Lučanský sa sám odkrágloval, aj tak by mu neuverili. Veď samozrejme, keď chcete patriť do alternatívy, nemôžete lavírovať, musíte poprieť zdravý rozum aj kritické myslenie.
Ja v tomto prípade idem nekompromisne a jednoznačne v prúde s hlavným prúdom. Síce málokedy, ale tentoraz určite. Takže už nepatrím do alternatívy, nesubordinujem svoj názor väčšine v alternatíve: som akási zvláštna alternatíva v mainstreame alternatívy. Niečo ako hegeliánska negácia negácie

Často sa mi stáva, že keď proti mne niekto v alternatíve chce vytiahnuť skutočne silný tromf, povie, že nie som dobrý človek, že ma preto odvšadiaľ museli vyhodiť. Akoby nie!? Kto to má strpieť, keď niekto narúša subordináciu, kohéziu a nepísané zákony stáda.
Ten príklad s tým Lučanským som len náhodne vybral z tisícky iných. Mne ten človek v každom prípade môže byť ukradnutý.

Kastelán

"Alternatíva" (keďže sme si už zvykli taký výraz používať) je (chce byť) v podstate liekom alebo terapiou.
Treba sa však zmieriť s tým, že, rovnako, ako pri liekoch a terapiách, nie všetky organizmy alebo ich choroby sa dajú vyliečiť. Mnohokrát ide aj o to, že choroba je v štádiu, ktoré prekročilo bod návratu, liečiteľnosti.
Nech je to akokoľvek, veľmi dôležité je nedovoliť, aby sa liečenia zúčastňovali samozvaní šarlatáni, folklórni mastičkári, hračky prírody, ľudoví felčiari a lapiduchovia. Ak sa už do procesu napchali, je potrebné na nich poukazovať, odhaľovať aj zosmiešňovať.
Keď nevedia pomôcť, aspoň by nemali zavádzať a veci ešte zhoršovať.
Už aj preto nie, že systém šikovne vyberá najslabšie prvky a reprezentantov alternatívy, a v očiach váhavej verejnosti vytvára dojem, že proti nemu sú len desperados.
Tragédiou je to, že väčšinou je ich argument namieste, že majú pravdu.

Kastelán

že na ľudí dnes už nič nezaberie. Ale, snaha vedieť, ako ľudia reagujú na niečo, alebo dokonca aj to, že niečo ignorujú je zaujímavá skúsenosť. Ako by sme mohli čokoľvek potvrdzovať alebo vyvracať, keby sme to nepoznali z vlastnej skúsenosti? Snažím sa písať len o tom, čo dôverne poznám.
Neviem síce nakoľko detailne Ty sleduješ celú slovenskú alternatívu, ale vieš, že pre mňa je to už dlhodobo mimoriadne zaujímavá téma. Dvadsaťpäť rokov?? A vieš aj presne, čo si ja o tom všetkom myslím. Ver mi, že som sa pod tou , alebo onou zámienkou osobne stretol s väčšinou "prominentov" alternatívy.
Málokto na Slovensku tak detailne a intímne pozná ľudí v pozadí slovenskej alternatívy. Ani naši oponenti alebo nepriatelia nemajú taký prehľad ani odstup ako ja.
Môžeš mi veriť.
Takže, v rámci môjho životného kréda: No nonsense, mám právo niekedy vysloviť svoj názor.

Kastelán

Keby si sa nejakým spôsobom dostal k veľkému bohatstvu, možno by ťa napadlo, že si kúpiš niekde na vidieku jeden celkom rozľahlý pozemok s veľkým domom uprostred. Preto uprostred, aby to bolo ďaleko od rušného davu, jeho zvedavých pohľadov a jeho hluku. Aby tvoja ženuška aj deti mali vhodné miesto, kde hlavu skloniť. Však poriadny chlap je na to, aby sa postaral o svojich blízkych.
V okolí domu na tom obrovskom pozemku by si možno choval aj niekoľko drahých koní registrovanej krvi a pôvodu. Okrem iného. A to je celkom normálna vec. Veď tak sa to robilo po stáročia, a tak to robia aj takí ľudia, ako je britská kráľovská rodina, americký prezidenti. Teda okrem Baraka Obamu, lebo jeho predkovia vyznávali úplne inú sadu hodnôt a životných štýlov. Jeho by taká vec ani nenapadla. Nanajvýš si zahrá golf. Aj to ho len neveľmi baví, ale jeho bábkovodiči mu poradili, že to robí dobrý dojem na masy. To sa deje aj na Slovensku: Ak sa dostaneš k peniazom, kúpiš si členstvo v poľovníckom klube a niekoľko golfových palíc. Hráš sa na pána. Však tvoji predkovia boli baróni. Ja osobne poznám niekoľko ľudí, ktorí vraj mali predkov šlachtickej krvi, a ponahlali sa povedať mi takú vec už po piatich minútach našej známosti. Pamätám si ešte časy, keď tí istí ľudia začínali svoj osobný životopis slovami: Pochádzam z robotníckej rodiny...
Hoci mladí nechápu, o čom točíme, tí starší to vedia veľmi dobre.

Nuž predstav si teraz, že už máš ten pozemok, dom aj kone. Jedného dňa sa pri tvojej bráne zjaví cudzinec a vraj s tebou chce prehodiť zopár slov. Celý v čiernom, na hlave klobúk, aby skryl rohy, bosé nohy s kopytami. Sám Belzebub. Ponúka ti kone na predaj. Lacno. Jeden pár po pätsto korún. Ty si za tvoje zaplatil 100 000 Euro za kus, a vieš si vyrátať, čo ti asi Belzebub za tú cenu chce predať.
Slušne si sa poďakoval, a na cudzinca v čiernom si zabudol. V jedno ráno však zistíš, že niekto prestrihol tvoj plot a prihnal na pozemok celé stádo očividne lacných koní, aby sa tvoje ušľachtilé s nimi popárili - a zbastardili. A raz si nevieš vysvetliť, čo ten Belzebub má z toho, že ti úplne zadarmo dal toľko koní. Neželaných a nevyžiadaných. Preto takému nerozumieš, lebo nemáš ani tušenie, ako rozmýšľa Belzebub, aké on vyznáva hodnoty, aké má ciele.

Aj keď sa takému cieľavedome vyhýbam, občas sa mi stane, že sa dostanem na miesta, kde sa zhromaždili davy ľudí.
Je tomu už asi viac, ako pol roka, keď som bol v jednom malom mestečku. Asi tam mali hody alebo nejakú púť. Kolotoče, strelnice, hot dogy, zmrzlina, ABBA, Karel Gott, Dara Rolinc. Aspoň si myslí, že to bola ona, lebo spievala po anglicky a veľmi pritom škriekala.
Najviac ma však zaujal jeden kolotoč. Mal pomaľované plastové kone, labute aj motorky a autá. Tam aj bol na tej púti najväčší nával.
Krútil sa, a nad ním sa krútil aj jeho mohutný baldachýn pokrytý nejakou plastovou plachtou. Mám zmysel a pamäť na detaily - doteraz viem, že na bokoch baldachýnu bolo osem panelov s rozmermi asi tri metre na dĺžku a asi meter tridsať na výšku. Na paneloch boli jasnými farbami namaľované výjavy pravdepodobne z amerických filmov. Na Slovensku!!!!!
Hoci osem obrazov a scén sa v detailoch líšilo jeden od druhého, téma bola striktne jedna: pôvabná blondína so zvlášť zvýraznennými vnadami , a vedľa nej udatný, svalnatý borec, černoch.
Nenápadné zákutie, malý detail celosvetovej kultúrnej vojny, kultúrnej revolúcie proti nášmu svetu, našej identite. Sprisahanie proti ľudstvu. Zámerné, takmer nebadané, dlhodobé a cieľavedomé.
Ani najmenej nechcem tvrdiť, že ten jednoduchý človiečik, ktorý vlastní ten kolotoč, má akúkoľvek vedomosť o tom, čoho súčasťou sa stal. Až taký naivný nie som, to už snáď každý vie.

Niekedy pozerám History Chanel. Alebo aj iné. Zväčša primitívna a infantilná propaganda. Obsahom. Forma je však subtílna, prepracovaná s dôrazom na každý detail. Orientované na polointeligentov, hlavne na ich podvedomie. Opäť súčasť všadeprítomnej kultúrnej vojny.
Povážte.
Dokument o starobylej Asýrii. Obraz vás najskôr zavedie do nejakej polopúšte, asi v Iraku, ľudia kopú a preosievajú piesok a zem, hľadajú akékoľvek kúsky črepov, ktoré tu pred tisícročiami zanechali dávne civilizácie. Potom sa zjaví naaranžovaná scéna, kde približne 170 kilogramová černoška s akrylovými nechtami - približne sedem centimetrov, sedí v kresle v nejakej kancelárií hodnej riaditeľa veľkej švajčiarskej banky, s najväčšou zanietenosťou a bohorovnou erudíciou
rozpráva o vykopávkach. Rozpráva, ako keby práve ona objavila tajomstvá starobylej Asýrie.
Pritom sa na obrazovke zjaví aj popis: Diana Armstrong, Smithonian institute, Washington D.C.
A možno ani neklamú. V skutočnosti tá žena naozaj pracuje v tom inštitúte. Reálne však vo funkcii vrátničky alebo niečo podobné. Pritom vychádzam z toho, že jedna vzdelaná žena, vedkyňa, nikdy nemá viac, ako nejakých sedemdesiat kilov. Maximum. Ženy s IQ väčším ako 92 nikdy nemajú namontované akrylové nechty, a z uší im nevisia štvrť metrové bižutér náušnice.
Vychádzam z toho, že akýkoľvek vedec má IQ vyššie ako 120.

Zavčerom som na webovej stránke BBC, v rubrike Lifestyles videl článok o tom, ako sa mnohé duchovné tradície Ázie postupne stávajú súčasťou západnej spoločnosti. Také veci ako meditácia, joga, zvýšené vedomie...
Ilustračná snímka? V superluxusnej obývačke na drahom perzskom koberci sedí v lotosovom sede potetovaná černoška s dredmi, a, neuhádnete. Sedem centimetrové akrylové nechty každý inej farby.
Najviac som sa však pobavil, keď som videl ilustráciu k článku o ženách, ktoré musia vynaložiť obrovské úsilie, aby skĺbili svoju kariéru s poslaním matky.
Skutočne si nevymýšľam: ilustračná snímka - krásna blondínka atletickej postavy stojí pri šporáku, varechou v pravej ruke mieša akúsi omáčku. Zatiaľ by to bolo celkom realistické.
Ale.
V ľavej ruke drží malého asi ročného kučeravého černoška, ktorý obkročmo sedí na jej boku. Tomu sa hovorí typická žena na západe s plnými rukami práce. Toto nám chcú nahovoriť.
Alebo kultúrna vojna a sociálne inžinierstvo s nejakými nejasným cieľmi?
Opísané v žiadnom prípade nie sú náhodné a výnimočné javy.
Mne sú tie techniky a ich ciele už dávno celkom jasné, a už vôbec o nich nepochybujem.

Všetci myslitelia sú súčasťou systému, ten ich vychoval, ten ich živí, a oni mu slúžia. Také niečo, ako ste práve čítali, by vám oni nikdy nepovedali.
Ja som však súkromný, a preto nezávislý mysliteľ.

Kastelán

Sebec a egoista je každý, kto zabezpečenie svojich osobných záujmov pokladá za dôležitejšie, ako je zabezpečenie mojich záujmov.

Kastelán

"Prečo sa človek bojí? Lebo lipne na egu a telesných potrebách."

A ako by asi tak vyzeral život človeka, slona, leva, myši, muchy alebo mikróbu, keby sa vzdali svojho ega a stratili by inštinkt pre zabezpečenie svojich telesných potrieb?

Kastelán

Tvoj príspevok pokladám za veľmi zaujímavý. Predstav si však teraz, že ja by som tu teraz napísal, že v roku 1952 na Stalinov príkaz odletela sovietska posádka s počtom dvesto mužov a žien na Mars, a založili tam kolóniu, ktorá sa medzičasom rozrástla na dvetisíc. Vyvinuli tam superzbrane a slubujú, že mnohí z tejto generácie neokúsia smrť, ale budú svedkami návratu a následného dobytia celej Ukrajiny Ruskom.

Ja by som sa vôbec nenahneval, keby si zapochyboval, že také niečo je vôbec možné, keby si ma požiadal, aby som také tvrdenie obhájil.
Ani ty sa na mňa nehnevaj, keď sa ťa teraz opýtam, aké dôkazy ty môžeš mať o tom, že nejaký Ježiš bol "synom božím", a že sa obetoval.

Predpokladám, že si oveľa inteligentnejší aj bystrejší ako ja, že s takou vecou nebudeš mať ani najmenší problém. Nauč ma niečo.
Veď tak je napísané: "choďte a učte...".

Kastelán

K tomu, aby národ vybudoval prosperujúcu spoločnosť, je potrebné, aby podstatná časť obyvateľstva mala k takému cieľu aj potrebné cnosti. Ináč povedané, bordelársky národ už zo zásady nemôže mať fungujúci štát.
Aj keď takých cností sú desiatky, vyberiem a potom ilustrujem aspoň jednu. Ako priklad.
Kedy ste naposledy počuli alebo čítali o takej cnosti, ako je dôslednosť?
Iste si viacerí pamätáte, že pred nejakými tromi rokmi sa hlasno diskutovalo o kvalite a cenách potravín v obchodných reťazcoch na Slovensku - v porovnaní so zahraničím. V podstate išlo o to, že nám sem vozia odpad, a predávajú to drahšie ako v krajinách na západe.
Celá kampaň trvala asi dva mesiace, hovorili o tom politici, verejnosť aj médiá.
A?
Nič sa nezmenilo. Dnes je to zabudnutá téma.
To je tá ukážka našej nedôslednosti. Dôslednosť by vyžadovala vynaloženie mentálnej námahy, ktorú ako národ postrádame. To je súčasť našej mentality. Rovnako rýchlo, ako sa za niečo zapálime, to aj zabudneme. Ale to pohodlíčko, keď už človek na to nemusí myslieť!!!

Dozvedel som sa, že nedávno čínske úrady schválili obrovský kontrakt na pravidelný dovoz avokáda z africkej Kene na čínsky trh. Celý proces vydania certifikátu vraj trval desať rokov. Číňania dohliadali už na výber vhodnej lokality pre založenie plantáží, rozbor pôdy, výber sorty, spôsob výsadby, spôsob závlah, rozbor vody pre zavlažovanie, kontrola postrekov, spôsob zberu úrody, kontrola kvality, školenie personálu, balenie, skladovanie, preprava a cenotvorba.
Áno, Čína je v porovnaní so Slovenskom veľká krajina, má pri vyjednávaní podmienok ďaleko lepšiu pozíciu. To je pravda, ale akú výhodu potom máme my z toho, že sme členom Európskej únie?
Kupovali ste niekedy avokádo (alebo mango) na Slovensku? Čo nie je nahnité, je nedozreté - pritom nehorázne drahé. Jedno mango 5,98 eur.
Minule som kupoval kilo hrušiek. Vraj nechajte ich niekoľko dní odstáť pri izbovej teplote, a "za pár dní budú mäkké a sladučké ako med". Po troch týždňoch boli všetky rovnako tvrdé, chutili ako mierne osladená mletá tráva. Polovica začala hniť skôr ako stihli byť mäkkučké a sladké ako med.
Takí sme my gazdovci.

Kastelán

Jednému dnes nič nebráni, aby si na internete systematicky vyhľadal a potom sa oboznámil s informáciami každého druhu. Na rozdiel od relatívne nedávnej minulosti, dnes jeden môže nadobudnúť skutočne hodnotné vedomosti a neformálne vzdelanie v takmer akomkoľvek odbore bez toho, aby mu k takému dal systém svoje zhovievavé povolenie. Len potom môže človek hovoriť, že on má názor.
Mladí dnes už nevedia o tom, že ešte v relatívne nedávnej minulosti štát prísne kontroloval to, kto a čo môže študovať, k akým informáciám sa vôbec môže dostať. Je až neuveriteľné, že rozhodovali aj o tom, kto, a aké knihy si môže vypožičať, alebo dokonca len nahliadnuť do nejakého dokumentu vo verejnej knižnici. Áno, vo výnimočných prípadoch sa dalo študovať dokonca aj na univerzite v západných krajinách. Ale len prísne politicky preverené dietky komunistickej nomenklatúry. Rovnako novinárčinu, jazyky, filozofiu, umelecké odbory, dejiny alebo medzinárodné vzťahy. Nomenklatúrne kádre zväčša pochádzali z radov bírešov a rôznych deklasovaných, morálne a intelektuálne menejcenných vrstiev. Totálne ovládali systém, lepšie pripravení na jeho zmenu, a po Novembri, využijúc svoje postavenie, styky a znalosti, plynulo prešli do štruktúr novej moci.
To je v skutočnosti ešte aj dnes pôvod slovenskej "elity", preto Slovensko neustále zápasí so svojou večnou mizériou, primitívnou pakultúrou, zaostalosťou, primitivizmom, korupciou, nekompetentnosťou a všeobecným úpadkom.
Takmer niet ukazovateľa, v ktorom by Slovensko nebolo na jednom z posledných miest v Európe - a situácia sa časom len zhoršuje. Pritom je nevlastenecké takúto vec pripomínať.
Okrem niekoľkých desiatok tvárí, ktoré sú verejnosti neustále už takmer tridsať rokov na očiach, teraz mám na mysli politikov, existuje armáda pre bežných ľudí neznámych kádrov, ktoré v skutočnosti ovládajú tento štát. Títo neviditeľní anonymní potomkovia pôvodnej komunistickej nomenklatúry, ktorých sú desiatky tisíc, mimo oči a vedomia verejnosti, prelezení do všetkých štruktúr štátu, v skutočnosti totálne ovládajú spoločnosť. Ich bírešská krv a gény, krv rodených otrokov a paholkov je predurčená slúžiť - slúžili boľševizmu, dnes slúžia Amerike. Ľahko ich poznáte, lebo môžete dať bírešovi titul aj generálsku uniformu, môžete ho vymenovať za ministra, dokonca arcibiskupa, ale s charizmou, vkusom a taktom sa môžete len narodiť, to môže vzísť len z generacií v procese prirodzeného výberu. Ako môže existovať prirodzený výber tam, kde chamraď zakazuje hovoriť pravdu, kde si chamraď vyárendovala monopol na pravdu a rozhodovanie?
Preto sa vám zdá absurdné, keď z vlastnej každodennej skúsenosti viete, že väčšina národa má nejaké predstavy o hodnotách, o riadení vecí verejných, a pritom nejakým tajným riadením veci idú úplne opačným smerom ako by sme si v skutočnosti želali.
Kto z vás vie povedať meno, pozná tvár človeka, ludí, systematicky pracujúcich na zavedení digitálnej meny?
Koľko percent ľudí na Slovensku by za normálnych okolností vôbec rozmýšľalo na tým, že sa máme aktívne zapájať do vojny na Ukrajine, že ich máme vyzbrojovať?
Kto z nás je natoľko blbý, že verí, že Putin má ambíciu zmocniť sa Slovenská? Načo by mu bol ten nekonečný bordel? Ukrajinci vraj bojujú aj za nás!!!!!
Kde je inštitúcia, kde môžem poslať žiadosť o to, aby Ukrajinci za mňa nebojovali?
Kto z vás by pri zdravých zmysloch vôbec pomyslel, že on je za zrušenie hotovosti a zavedenie digitálnej meny? Prečo, za akým účelom?
Kto z vás sa niekedy zobudil s myšlienkou, že túži, že je potrebné doviezť do Európy milióny ľudí z Afriky?
Kto z vás, ktorí máte rodinu a deti, zaspával niekedy s túžbou, aby zajtra vašim deťom v škole nejaký degenerát rozprával o sexuálnych zvrátenostiach?
Kto z vás sa neodvracia s pocitom hnusu a rozhorčenia od toho, čo táto chamraď dnes nazýva umením? Chcú vraj oddeliť cirkvi od štátu. Ja súhlasím, len v jednom ťahu treba oddeliť aj "umenie" od štátu - nech si to dobrovoľne platia tí, čo tú zhovadilosť za umenie pokladajú.
(Vedeli ste o tom, že v USA alebo v Kanade nemajú ministerstvo kultúry? Nikomu to nechýba. Pritom vy sami obdivujete a každodenné konzumujete výsledky tvorivosti a etických umelcov v najrôznejších oblastiach.)
Rozmýšľali ste niekedy nad tým, kto je pôvodcom takýchto zhovadilostí, aké má právo nám vnucovať jeho zvrátenú agendu? Videli ste niekedy ktorékoľvek z týchto anonymných parazitov vyjsť na verejnosť a povedať: Áno, to som, ja sa živím zavádzaním agendy na systematické ničenie všetkého, všetkých hodnôt ľudskosti, pokroku, ušľachtilosti, všetkého, čo je vznešené a ľudské, tvorivé, povznášajúce, ja za peniaze od Sorosa kurvím svet. Sú zalezení v dierach, parazitujú a ticho ničia?
Mal hocikto z nás kedykoľvek príležitosť vyjadriť svoj názor na tieto záležitosti vo verejnej televízii alebo rozhlase? Pýtal sa nás niekto niekedy na to, čo si naozaj myslíme?

No vidíte, myslíte si, že žijete v demokracii za ktorú by ste snáď jeden druhého pozabijali, že si sami riadite svoje záležitosti, pritom vaša sloboda spočíva v tom, že môžete nanajvýš v referende rozhodnúť o tom, či verejné WC bude v Nitre na začiatku alebo na konci pešej zóny.
Čokoľvek dôležitejšie od toho je mimo nášho dosahu.

Kastelán

Tomáš Baťa nebol politik, nemal žiadne platené funkcie v riadení štátu, mohol sa venovať výlučne svojmu biznisu, zarábať veľké peniaze. Nikto od neho neočakával, aby sa venoval plánovaniu budovania republiky. A predsa chcel urobiť pre svoj národ viac, ako priemerný človek.
Napísal knihu "Budujeme republiku pre štyridsať miliónov". Áno, ten mimoriadny človek mal víziu vybudovať supermoderný prosperujúci Československý štát s najmodernejším priemyslom aj poľnohospodárstvom. Štát s vybudovanou infraštruktúrou diaľnic naprieč celou krajinou, dokonca sieť prieplavov. Všetko reálne, prepracované do detailu. Keď Nemecko ohrozovalo Európu, prišiel s myšlienkou kúpiť obrovské územie v argentínskej Patagónii a presťahovať tam postupne celý český národ. Vedel hodnotiť udalosti a trendy a podľa toho plánovať aj konať.
Napríklad.
Ktorý slovenský politik má vôbec nejakú jasnú predstavu o tom, kam sa má Slovensko uberať, ako bude táto krajina fungovať o rok, dva alebo päť?
Ich taká vec vôbec nenápadne, ich mentálna výbava na také niečo nestačí. Národ, ktorý chce mať nejakú budúcnosť, musí produkovať mimoriadne, tvorivé osobnosti schopné myslieť a tvoriť ďaleko vyššie ako priemerný človek.
Univerzita bola kedysi na kopci, na ktorý bolo ťažké vyliezť, a tam aj mala zostať. Slovenskí chytráci, keď sa im zdalo, že univerzita je pre nich príliš vysoko, zniesli ju do údolia - bližšie k chamradi. Dnes je univerzita už takmer všade, s výnimkou snáď len v Hornej Maríkovej. Univerzity sa premenili na inštitúcie produkujúce priemerných, pripečených, bezcharakterných, nekompetentných hlupákov. Väčšina z nich by v súkromnom sektore neprežila ani prvý mesiac skúšobnej doby, a tak snom väčšiny absolventov "univerzít" je pracovať v štátnej službe alebo v ešte lepšie, pre nejakú mimovládku.Tí najlepší sú však už dávno v cudzine.
Aj my budujeme republiku, ale pre dva milióny - cigáňov.

Kastelán

Sú ľudia, ktorí berú všetko, čo počujú veľmi vážne, a dlho si to pamätajú. Ja som jeden z nich.
Akýsi Andrej Kiska pred niekoľkými rokmi tvrdil, že Slovensko je jedna úžasná krajina. Vraj "Good Idea Slovakia". A podoprel túto sprostosť tvrdením, že Slováci vraj prví na svete vyvinú lietajúce auto. Hneď som vedel, že žvásta nezmysly. Je zaujímavé, že dnes už o lietajúcom aute nikto nerozpráva. Slováci buď hovoria o slávnej minulosti, alebo o sľubnej budúcnosti.
To aby zabudli na mizernú prítomnosť.
Presne v období, keď Kiska blúznil o slovenskom lietajúcom drakovi, akýsi vizionár a prorok Pier Eliot Izaiáš Jeremiáš Tristan Rostas sa nechal počuť, že on založí "Publishing House" európskeho významu.
Neviete náhodou, v akom štádiu je tento projekt?
Najnovšie som počul, že Slováci budú mať v septembri nejaké voľby zásadného dejinného významu. Vraj je to prelomový bod, všetko sa zmení.
Som dobrý človek, a nikomu nechcem brať jeho ilúzie, ale mám svoj názor. Moje názory sú niečo, čo ma ešte nikdy nesklamalo. To, čo si ja myslím totiž nepochádza z nejakých zbožnych želaní alebo davovej psychózy (ako je to u väčšiny populácie), ale len z reálnych faktov.
Napríklad: krajina, v ktorej sa prominentný politik namiesto venovania pozornosti katastrofálnej situácii v štáte, hľadaniu reálnych riešení, zaoberá snahou rehabilitovať zločinca Lenina, alebo sa verejne hašterí s nejakou bezvýznamnou Čaputovou, Tódovou či Kovačičovou, je odsúdená na totálny kolaps.
Sledujte a pamätajte na moje slová.

Kastelán

Urobil som chybu - mal som napísať 21.3., ale napísal som 23.3.

Kastelán

Myslím, že to, čo som večne na rôznych miestach len naznačoval, mal by som teraz konečne povedať otvorene: Slováci sú jeden zaostalý a prekliaty národ, idúci z jednej mizérie do ďalšej, až nakoniec skončia v obrovskej katastrofe. Píšem to z lásky.
Je v prirodzenosti každého národa aj jednotlivca to, že nechce počuť pravdu, že si nachádza všakovaké nezmyselné vysvetlenia krutej reality, vytvára mýty sebaklamu, vyhovára sa, a hlavne hľadá spojencov, ktorí sú ochotní spojiť sa s ním v jeho blude a ilúzií. V slepej nenávisti je hotový upáliť každého, kto vynesie na svetlo sveta krutú pravdu.

Samozrejme, povedané by bolo potrebné aj dokázať. Ale, ako dokážeš hluchému, čo je krása symfónie? Ešte ťažšie tomu, kto si neuroticky pchá voskové zátky do uší.

Lekár, ktorý nikdy nemusel stretnúť, počuť ani vidieť svojho pacienta môže zo vzoriek jeho krvi, moču alebo stolice veľa vyčítať o jeho stave. O slovenskom pacientovi sa dnes jeden najľahšie dozvie práve analýzou jeho exkrementov, obrazne povedané. Exkrementami v tomto prípade sú Slováci, ktorých sa mnohí naučili zhovievavo a taktne eufemisticky nazývať "alternatívou".
Dobrý a objektívny pozorovateľ vidí, že to, čo sa dnes stavia do pozície alternatívy, je jedna pozbieraná množina samozvaných guru-niktošov, čudies, pomýlencov, lúzerov,narcisov, duševne chorých úbožiakov.
Všetkých ich tu na tomto mieste nie je v mojich silách vymenovať, ale pre dobrú ilustráciu aspoň niekoľko vzoriek: Tibor Eliot Ezekiel Izaiáš Narcis Tristan Rostas, akademický maliar inkarnácia Ľudovíta Štúra Viliam Horňáček, prvý slovenský mysliteľ Ján Baránek, inkarnácia Juraja Jánošíka Rudolf Huliak, hneď po Rostasovi druhý narcis na Slovensku Norbert Lichtner, najafektovanejšia herečka v strednej Európe Judita Laššáková, zakladateľ "televízie" Slovan, očividne duševne vyšinutý Peter Kotlár a jeho chorobne ctižiadostivostivé, pretŕčaním sa posadnuté čudo Martina Šimkovičová a prírodou potrestané čudo s menom Danny Bombic-Kollár t.č. v "Londone-England".
To je len náhodne vybraná vzorka.

Čokoľvek by som teraz pridal na vysvetlenie o Rostasovi, bolo by len nosením smetí na Luník IX.
Každý vidí očividné.
Ale vyberiem tu náhodne aspoň jeden exkrement na ilustráciu, aby som nebol obvinený, že žvástam bez patričných argumentov a dôkazov. Konkrétne duo Kotlár - Šimkovičová z "televízie" Slovan.
(Odporúčam zároveň pre záujemcov, aby si ako súčasť štúdia úrovne slovenskej alternatívy aspoň raz otvorili aplikáciu Telegram, vyhľadali "Televíziu Slovan". Námatkovo trebárs vysielanie zo dňa 23.3.2023.
Pozvú si do redakcie nejakého človeka, ale nemajú ani toľko ľudského taktu, aby sa mu venovali.Namiesto toho vytáčajú telefónne čísla a debatujú s nejakými nimandami o sprostostiach. Chudák hosť tam sús ignorovaný čaká , dúfajúc, že sa naňho tiež ujde nejaký čas. Keby mal v sebe aspoň štipku hrdosti a dôstojnosti po piatich minútach tohto poníženia a urážania, by im odtiaľ bol odišiel. To je to isté, akoby ženich počas svadobnej večere odišiel s kamarátmi uhrať sa s motorkami. A to nebolo nejako výnimočne prvýkrát, čo Kotlár so Šimkovičovou niekoho takto urazili a ponížili. Hlúpy sellák a selláčka jednoducho nechápu. Môžeš sa s veľkým úsilím, proti svojej prirodzenosti naučiť mnohej pretvárke, ale takt a vkus nikdy.
Šimkovičová si pozve nejakého chudáka do "štúdia" , a potom ho jednoducho ignoruje. Len akoby mimochodom mu položí nejakú otázku, a vzápätí už čumí do dvoch otvorených telefónov a sleduje, čo všetky tie najapné a priblblé správy, ktoré jej na messenger, Facebook alebo Telegram poslali jej tlsté, potetované obdivovateľky s neukončeným základným vzdelaním posielajú. Tie správy majú asi takúto úroveň: Maťka si skvelá, veľmi ti to svedčí, aký šampón používaš? Všetko najlepšie k tvojim meninakám, uži si dovolenočku, vnuk. Šimkovičová je vo vytržení, totálne ignoruje svoje okolie, zabudla, že je vo vysielaní. Pozrite sa na tie jej akrylové pazúry. Raz som narátal, že počas osemdesiatich minút si 138-krát prstami zašla do vlasov a odhodila si ich spred očí. 138-krát!!!!! A to ešte treba vziať do úvahy, že bola v zábere len asi sedemdesiat percent mnou pozorovaného času. Proste chorobne prtŕčavé čudo.
Miesto toho, aby, keby si pred vysielaním zaviazala neposlušné vlasy do uzla? Raz si dokonca, akože zo žartu, doslova nalepila zlatú hviezdu na čelo. Proste supernarcis!!!
Kotlar obyčajne žvásta také sprostosti, že jeden intelektuál sa hanbí aj zaňho, lebo on sám jednoducho hanbu nemá. Jeden príklad: Kotlár mal jedno zo svojich bežných extempore, kde svoje nevzdelané poslucháčky ohuroval duchovnými múdrosťami, a tvrdil že kniha Genesis Starého Zákona sa začína slovami: "Na počiatku bolo Slovo, a Slovo bolo u Boha.. ."
Chudák, má to celé popletené, tak sa začína evanjelium podľa Jána.
Upozornil som ho na to v príspevku pod reláciou. Uhádli by ste, čo urobil slovenský mudrc a duchovný učiteľ? Vymazal môj príspevok.
Kotlár - Šimkovičová tandem sa chvastaju, že majú sledovanosť 600 000. Pritom nedokážu od poslucháčov vyžobrať ani úbohú tisícovku, aby, zaplatili svoje náklady. Hlupák si namýšľa, že každý, kto zo zvedavosti klikne na jeho stránku, je jeho priaznivec a obdivovateľ narcisky Šimkovičovej. Kotlár, ako som už ilustroval, sa vo svojej bohorovnosti naozaj nevyhne žiadnej téme. Minule (14.3.2023) tam mal nejakého Tarabubu, a zaplietol sa do diskusie, kde snažiac sa ohúriť obecenstvo svojou múdrosťou, začal niečo spelietať o "petrodolaroch" - úplne sa strapniac, vôbec nerozumejuc, čo to ten petrodolár je. Slovenská alternatíva , slovenský insitný intelektualizmus.
To, čo som tu naznačil, nie je v žiadnom prípade niečo výnimočné alebo ojedinelé, skôr typické pre Slovákov a ich fekálnu alternatívu.
Rostas raz mal jedno zo svojich klasických extempore na ohúrenie jeho tlstých, potetovaných nedovzdelaných fanyniek, a vyrukoval s oznámením , že on zažil "profilaktický" šok; chcel povedať "anafylaktický" . Potom slovenskému publiku recitoval otčenáš v aramejčine!!!!! Nikto si to ani nevšimol. Inokedy sa pretŕčal svojou angličtinou. Rozumiete? Slovákom rozprával po anglicky. Hanba a trapas na celé Považie!! Vymyslel si nové slovo. Pojem neľudia preložil ako "unpeople"!!!!!

Keďže vás všetkých veľmi dobre poznám, viem, že nepoviete nič k faktom, ktoré som tu v skratke opísal, že začnete rozprávať, že som to všetko povedal len z pomsty za to, že ma odvšadial vyhodili, musím ešte dodať , že najskôr som ja povedal pravdu, a až potom ma vyhodili.

Mohol som nič nepovedať, lichotiť, pritakávať, a všetci by ma chválili, ináč ako mladý pánko by mi nikto nepovedal.

Deväťdesiat percent slovenskej alternatívy je o tomto: Ó bože, my úbohí Slováci, my dobrí holubičí Slováčikovia, my by sme ani muche neublížili, a všetci nam len škodia, všetci cudzáci nás len vykorisťujú - my vykorisťujeme len svojho blížneho.
V Serengeti každá chorá antilopa pritiahne k sebe všetky zdravé leopardy, gepardy, hyeny aj levice, aby sa jej zahryzli do krku a zožrali ju. Tak funguje svet. Zobuďte sa Slováci a nikto vám nebude môcť hrýzť do krku a zožierať vaše vnútornosti.

Kastelán

Niekedy pred pätnástimi rokmi ti niekto povedal presne to, čo ty teraz hovoríš. Dobre si pamätám, ako agresívne si sa na neho ociambril, ako si ho zdrbal. Nazval si ho hnusným "defétistom". Prsné tak si to vo svojej bohorovnej agresívnej povýšenosti povedal. Vyjadril si sa, že ten druhý sa zbabelo vzdáva. Prečo sa ty teraz zbabelo vzdávaš, a ešte aj robíš z núdze cnosť?
Môžeš si teraz čestne pripustiť, že si na tie agresívne reči nemal právo, že ten iný ti len povedal už vtedy, aky je reálny potenciál tohto národa?. Uráža ťa skutočnosť, že niekto proste do toho všetkého vidí oveľa lepšie a hlbšie ako ty? Prečo ťa také niečo vôbec rozčulovalo?
Keď sa niekedy budeš chcieť skutočne vydať na cestu hľadania, začni každodennou rannou kontempláciou o tom, aká dôležitá je obyčajná ľudská skromnosť. Trvá to roky, kým sa to človeku stane prirodzenosťou, ale v konečnom rátaní to stojí zato, lebo bez toho, aby si človek uvedomil, že je nikto, každé "duchovné" hľadanie je len sebaklam a blúznenie.

Kastelán

Napíš, čo si myslíš o Slovenských Stoických Gymnáziách.

Kastelán

Ani si nevieš predstaviť, ako mi polichotilo to, že si myslíš, že to napísal Grigoriy. Skutočne. To je to najlepšie, čo ste tu kedy mali. A zo závisti ste ho vyštvali. Nevyzerali ste pri ňom dobre, a to vám najviac vadilo. To, akú, zámienku ste si na to našli, to len svedčí o vašej morálnej úrovni. Vypisovali ste o ňom sprostosti hlavne vtedy, keď ste zaistili, aby sa nemohol brániť. Ten vás všetkých vedel najlepšie vytočiť, vytancovať - hneď ste tu mali stovku príspevkov v jedinej diskusií. Vedel stimulovať vaše myslenie, zobudiť vás zo spánku.
Väčšina vašich bývalých skalných odtiaľto odišla práve kvôli tomu. Aj ty pochvíľou nariekaš, že tvoj projekt sa nevydaril, že niekedy prejdú aj týždne, a nikto ti tu nič nenapíše, že nikto nemá záujem. Teda okrem "slaven1" - to je tvoj hlavný sparingpartner.
Nevieš znášať pravdu, nepoznáš sám seba, dokážeš diskutovať len s prosťáčikmi. Zobuď sa, už ti naozaj zostáva len málo času.
Citujem Grigoriya: Najväčší hriech, ktorého sa jeden môže v živote dopustiť, je zanedbanie svojej duše.

Dobrú noc.

Kastelán

Globalizmus a národovectvo ako koncepty politickej súťaže rôznych prúdov myslenia v spoločnosti sa vôbec nemusia vzájomne vylučovať, byť v protiklade jedného voči druhému.
Reálne, musia sa vzájomne dopĺňať. V záujme racionálneho a pragmatického. Áno, teba zachovať svojskosť, kultúrnu integritu a originalitu jednotlivých rás a etník.
Globalizmus je však realita, a nikto na tom nemôže nič zmeniť - a nikto rozumný naozaj ani nechce.
Niet jedinej krajiny na tejto planéte, ktorá by sa prakticky mohla hospodársky uzavrieť, izolovať sa od zvyšku sveta. Žiadne politické sily v akejkoľvek z väčších krajín tohoto sveta ani teoreticky nemajú autarkiu definovanú ako cieľ svojho úsilia. Ani Čína, ani Rusko.
Jediná krajina, ktorú sa ja pamätám, a ktorá sa o také nie o pokúsila, bolo Albánsko. Nepochybujem o tom, že si aj ty pamätáš, ako to napokon dopadlo.
Aj Švajčiarsko a Singapur sú napríklad plne integrované do globálneho systému, a vôbec to nie je na škodu ich hospodárskeho a spoločenského rozvoja. Sú to krajiny so svojskou tradíciou, pritom dynamické a prosperujúce. Prosperita je zvlášť dôležitá, a v zásade jediné skutočné kritérium zdravia národa.
Rozumní ľudia, rasy a národy vedia rozoznať nevyhnutnosť a realitu, pritom racionálne a pragmaticky využivaju príležitosti.

Žiaľ na Slovensku je veľmi malo ľudí, ktorí to takto vidia. Idú z extrémneho vlastenectva do totálneho globalizmus. Nemáme elitu, mňa kto prichádzať s tvorivými, originálnymi, novými ideami. Našimi slovenskými.

Jedna idea:
Štát musí podporiť dlhodobý projekt systematickej a cieľavedome výchovy novej slovenskej elity. Treba, aby v každom okresnom meste na Slovensku bolo zriadené jedno štátne internátne VÝBEROVÉ chlapčenské gymnázium s cieľom vychovať nového slovenského človeka, ktorý pomôže v budúcnosti vybudovať nové, moderné, racionálne a pragmatické Slovensko.
Gymnázium musí vychovať mentálnu, fyzickú, intelektuálnu a morálnu elitu.
Mnoho sme zameškali, a preto náprava zaberie veľa času.

Povedz mi, koľko ľudí na Slovensku by takúto vec pochopilo a podporilo.
Telocvik, matematika, jazyky, dejiny, filozofia. Ideologické podstata: STOICIZMUS.

Kastelán

ktorých všetci nosíme v sebe, nás neustále presviedčajú, že motívom nášho konania je dobro - najviac však vtedy, keď sme najhorší. Démoni udržujú svedomie čisté.

Kastelán

Vlak sa momentálne nachádza v stanici "Prosperujúca spoločnosť ".
Cestujúci sú zväčša Teutoni a Cimbrovia.
Na môj veľký žiaľ sa im tam po ceste napáchala aj rôzna chamraď.

Kastelán

že našou slabosťou je nadmiera dobra. Možno však ide len o to, že niekto nás natoľko fascinuje, že mu nevieme odolať.

Kastelán

je Lenin rovnaký zločinec, ako Hitler. Obaja majú na svedomí približne rovnaký počet ľudských životov. KAŽDÁ obeť má rovnakú hodnotu, a nemáme právo na jednej strane velebiť niekoho len preto, že na obetiach jedného zločinca až tak veľmi nezáleží natoľko, ako na obetiach iného zločinca.

Tragédia Slovákov je v tom, že už stopäťdesiat (alebo už takmer dvesto?) rokov sa obsah a hĺbka ich chápania sveta v politickom zmysle takmer vôbec nezmenili: nič nové, nič aktuálne, nič tvorivé, len neustále vyplakávanie o potrebe vlastenectva, národovectva o záchrane naroda. Keď to bolo dobré a dôležité pre Štura, prečo by sme to menili?
Vlak dejín odfrčal do budúcnosti, ale my s valaškou v ruke, obutí do krpcov postávame na stanici, márne pozeráme do diaľky v očakávaní, že konečne príde ten správny, vysnívaný,vytúžený spoj. Všimol si niekto, že medzitým niekto ukradol koľajnice, že do tejto stanice už žiaden spoj nikdy nepríde?

Kastelán

Treba mi dať daňovými poplatníkmi dobre platené miesto v SAV, a ja do dvoch rokov vyprodukujem "výbornú, lepšiu, ako predpokladáš" knihu o Adolfovi Hitlerovi.
Otázka je len to, načo je taká vec dobrá
Slovensko má oveľa, oveľa dôležitejšie veci, ktoré majú už dávno po dátume, a ktorými by bolo potrebné zaoberať sa, a nie nejaký zasratý Lenin, alebo predčasné voľby, či "zavraždenie" nejakého Lučanského.

Kastelán

Slovensku sa hanba nedá urobiť - Slovensko je jedna veľká hanba aj bez Klusa.
Ktorý štát na tomto svete by platil v štatnej inštitúcii parazita ako je Blaha za to, že píše nezmysly o zločincovi a chujovi Leninovi? Keď sme už pri tom.
Pre zvýšenie efektívnosti všetkých slovenských politológov ( vrátane Klusa a Blahu) by bolo potrebné koncentrovať ich do jedného kameňolomu. Nech majú možnosť intímne sa po večeroch po zmysluplnej celodennej práci porozprávať.