mailer

authenticated user

komentáre

mailer

Pociťujem silnú tendenciu neveriť, že ten Grék bol skutočne Grék. To asi veľmi rýchlo preonačili, aby páchatelia nepochádzali jednoznačne spoza hranice európskej kultúry, ktorá tam práve medzi Gréckom a Tureckom prebieha. Aj je v tom článku pripomenutý prípad z decembra 2007, kde "čírou náhodou" bol tiež involvovaný mladý Grék a mladý Turek. (Dobili dôchodcu na smrť za to, že ich upozornil na zákaz fajčenia.) Taktika je jasná: Bolo by to totiž omnoho poburujúcejšie, keby obaja páchatelia boli Turci. Je možné, že už vyšetrujúci policajti sú inštruovaní to takto narafičiť. Ak by to niekedy skutočne takto vyšlo najavo, tak by som bol posledný, ktorý by sa tomu divil.

mailer

Nie, Norman, neposunuli sme sa nikde. Oni sú lepšie organizovaní. Majú okrem iného link na Antifu, lebo toto je jej rukopis. Tá si robí čo chce. Aj v Amerike. A to napriek tomu, že mnohé štáty tvrdia, že ju majú "pod dohľadom".

A čo robíme my? Škriabeme po internete. Na viac sa nezmôžme. Toto dopíšem a potom čo. Nemám ani za kým ísť. Sme nielenže neorganizovaní, ale dokonca aj izolovaní jeden od druhého. Toto je veľmi dôležite si názorne predstaviť. Takto nemôžeme bojovať proti nikomu, aj keby nás bolo o mnoho desatinných rádov viac! Mnohí z nás sú neistí a ostatní sa boja. A to dokonca na miestach, kde by mal byť (tu) patriotizmus "hochgehalten".

Sociálne siete nič neriešia. Tie majú pod palcom "oni". Preto nie som na žiadnej.

Kdesi dávno som našiel výrok: "Politika je boj o výhody na účet neorganizovaných." Najgeniálnejšie na tom výroku je to, že ten adjektív "neorganizovaných" je mienený úplne všeobecne. To je naša elementárna slabina. Sme kanalizovaní do internetu a koniec. OK, mnohí budú uvedomelejši. A ďalej? Vybehnúť do ulíc ako vo Francúzsku je veľmi málo účinné. To nie je skutočná organizovanosť. Skôr jej opak. Naši dobre organizovaní nepriatelia sa tomu môžu len smiať.

mailer

Prepáčte mi, že sa sem pletiem, lebo situáciu na Slovensku nepoznám až tak detailne ako vy. Ale napadla ma jedna myšlienka:

1. Príde za mnou tajný (akože inak) zástupca NWO, teda globalista, a povie mi: "Ak budeš hlásať našu ideológiu, budeš sa mať veľmi dobre!"

2. Poviem si: "Tak toto je šanca! Konečne prachy. Luxus, konto vonku, atď. Ale je to strašné svinstvo, čo mám teraz hlásať. Čo mám robiť, chcem tie prachy!"

3. "Aha, mám riešenie: Budem to hlásať s takou vervou, že budem hnusný, odporný, sviňa. Tým budem vlastne pre mojich chlebodarcov kontraproduktívny! A vlk bude nažratý a koza celá!"

Inak zdá sa aj mne, že tí dvaja, teda Demeš a Bútora sú ozaj asi tie najťažšie kalibre.

Už som si myslel, že skončím, aby to zasa nebolo pridlhé. Ale ešte jedna myšlienka: Čo ak napríklad takého Dzurindu a iných donútili, vydierajú. Úplne sprosto vydierajú. Aj keď je on už akoby mimo, ale ešte stále občas na seba upozorní jednoznačnými statements. Alebo aj Merkelovú a spústu iných. Tá intuícia, že toto predsa tieto osoby nemôžu robiť z vlastnej vôle sa mi zdá prisilná.

mailer

Tvoj optimizmus pôsobí momentálne ako balzám na moju dušu po tom videu. Ešte stále sa trochu trasiem. Nemôžem teraz len tak ľahko stráviť tvoje objektivizovanie, normalizovanie, či dokonca bagatelizovanie zla, aj keď máš určite, aspoň čiastočne pravdu. Psychológ prof. Heretik, slovenský expert na zlo, tvrdí v princípe to isté.

Trochu ma zaráža, že charakterizuješ zlo ako nejakú užitočnú metódu na "pochopenie človeka". Vôbec necítim z tvojho textu to, že zlo je predovšetkým strašné! (A to sa tu predtým hovorilo o dôležitosti emócií.)

Keď mi na bernskej stanici nevdojak (nemôžem za to!) prichádzajú na um železné tyče, či v lepšom prípade bejzbolové palice, to je iste tiež zlo. Veď som tiež len človek. Ale búri sa vo mne úplne všetko pri myšlienke, že toto moje zlo by malo byť tej istej substancie ako zlo (podľa mňa maximálne) nejakého pedofilného sadistu. Už to, že ten pedofilný sadista sa s tým narodil, tomu nasvedčuje. Pácha zlo vedome a spôsobuje mu radosť práve tá skutočnosť, že ide o zlo. To je dôvod, prečo sa ho snaží maximalizovať. Ja som pri tých tyčiach, naopak, nešťastný. Radšej by som bol, keby to nemuselo tak byť. To je ten fundamentálny rozdiel. Aj som sa prichytil, že sa staniciam vyhýbam! Že si sadnem v autobuse tak, aby som toho černocha nevidel, čo tam tiež sedí. Niekedy aj ľutujem, že som sa túto zimu rozhodol nejazdiť autom. Mením sa teda na pštrosa? Vidím, že na toto nestačím. Budem hľadať ďalej.

Je to asi otázka hranice. A cítim, že tá hranica nie je obyčajný skalár. Že má asi dosť komplexnú štruktúru.

Čítal si toho Lobaczewského? Má význam zohnať si tú knihu? Na nemeckom amazone sú dve nie veľmi hodnotné recenzie a hlavne, je tam vyjadrené podozrenie, že je cenzurovaná, krátená. A zaujímavé, vraj ju momentálne ani nemajú. Tuším, ani nemôže byť horúcejšia ako to video.

mailer

Najprv som mal slabý pocit akejsi eufórie, cítil som sa potvrdený, aj keď o financiách nič neviem. Len snáď toľko, že niekde okolo vrcholu tej pyramídy, tam, kde sa obyčajne kreslí to oko, že tam niekde musí byť ten zdroj. Lebo to komplexné zlo existuje a jeho zdroj veľmi ani nemôže byť inde. V prvom priblížení. Všetky jednotlivé zložky toho komplexného, prvotného zla sa od neho odvíjajú, vrátane syntetickej migrácie. Lebo k pravde sa dá priblížiť aj konvergenciami indícií, keď je tých indícií dostatočne mnoho, konvergencia jednoznačná a trvá dostatočne dlho. To video mi to potvrdzuje. No nemohol som to dopozerať a to od chvíle, keď spomenul deti. To je u mňa absolútna hranica. Ďalej nemôžem. V takých chvíľach mi hrozí, že si niečo urobím. Neviem, tuším by som si predsa len mal prečítať toho Lobačewského, experta na zlo, a konfrontovať to s tým videom. (Mimochodom, ten chlap v tom videu je podľa mňa žid. Možno aj preto sa dostal tam, kde bol. Možno aj preto ho pozvali "až tam"! V každom prípade u mňa tentoraz pozitívne zabodoval.)

A je tu ďalší, veľmi dôležitý, podľa mňa nedocenený, nedoanalyzovaný, aj keď mnohorazy roztrúsene spomínaný aspekt: Tvrdím, že všetci tí finančnícki luciferiáni, myslím tí, v blízkosti toho oka, (to aby som vylúčil prípadných "amatérskych" luciferiánov omnoho nižšej úrovne), sú BEZDETNÍ! Ty si spomenula, že máš dospelú dcéru, možno aj vnúčence. Sme teda na tom v tomto ohľade rovnako. Preto viem, že to lepšie chápeš, ako "tí druhí". Tomuto parametru sa bezpodmienečne musí venovať väčšia pozornosť! To ako skromný príspevok k tvojej otázke, čo robiť.

Už dávno ma znepokojuje ďalšia fyzikálna analógia z termodynamiky, jedno, či fenomenologickej, alebo štatistickej. Tam je taká nesymetria, že procesy prebiehajú akosi ľahsie v jednom smere ako v opačnom. Smerom k degradácii, k zvyšovaniu entropie, k chaosu to ide aj samo, spontánne. Opačne nie. Aj zlo to má akési ľahšie ako dobro. Existuje mnoho ekvivalentých tvrdení. Jedno z nich: "Sloboda nebola nikdy zadarmo". Je možné, že ľudská kognitivita bola už od samého počiatku predestinovaná na takýto stupeň degradácie? Niekde v počiatkoch biológie by mala byť odpoveď. Lebo tí, v okolí toho oka sú príslušníci toho istého biologického druhu ako my. A nie nejakí aliens! To je na tom to najtragickejšie, lebo keby to aliens boli, nebolo by to také zlé v tom zmysle, že by to bolo pochopiteľnejšie. Nestala sa niekde chyba, niekde celkom na začiatku, niekedy pred 3-4 miliardami rokov? Nemohol by život byť koncipovaný inak, iným počtom nukleotidových báz, či už ako?

Všetko najlepšie na sobotu!

mailer

Existuje viacero javov vo fyzike, v teórii systémov, atd', v ktorých sa dá vidieť analógia na nejaké javy v biológii alebo dokonca v spoločnosti. Hysteréza je jeden z nich. Okrem tebou popísaného dynamického typu existuje aj hysteréza statická. Tá zafunguje, aj ked' ten dotyčný cyklický proces prebieha pomaly. Tak pomaly, že zmenené vonkajšie parametre vždy "počkajú", kým sa vnútorné parametre ustália. Takže vlastne v takom systéme nepôsobia sily. Tým je daný aj pravý význam slova "dynamický". Lebo len tam, kde pôsobia sily a ich reakcie, rôzne zotrvačnosti, hovoríme o dynamike. To si dnes málokto uvedomuje, určite nie tí "mladí dynamickí", čo vykrikujú po námestiach. Ale možno ich podceňujeme. Čo ked' tvrdia, že sily môžeš vniesť do systému aj púhou transformáciou súradníc? V tom prípade by mali pravdu. Je to možné? Nepreháňam to trochu s tými analógiami?

Vezmi len kúsok feromagnetika, napríklad obyčajného železa, vlož ho do mag. poľa, ľubovoľne pomaly meň jeho intenzitu a meraj magnetickú indukciu. Nameriaš krásnu hysteréznu slučku. Alebo v technickej elektronike: taký Schmitt trigger. Väčšina stredoškolákov ti to potvrdí. Určite aj pani Nicholsonová.

Rôzne druhy nestabilít sú tiež veľmi zaujímavým predmetom vo viacerých odvetviach fyziky. Niektoré z nich dodnes nie sú celkom uspokojivo vysvetlené. Ale páči sa mi tvoja myšlienka o prechode prvotného rácia do šialenej iracionálnej rozkmitanej sústavy. Len nechápem, prečo práve usmievajúcich sa idiotov. Možno si mal napísať idiotky. Napríklad tieto: https://www.20min.ch/schweiz/news/story/Die-Resultate-der-Abstimmung-im-...
Tieto idiotky z tzv. Operation Libero sa usmievajú, lebo v nedeľu neprešla v referende iniciatíva "Za viac Sebaurčenia", najmä voči EU, ktorá Švajčiarsko neskutočne drzo buzeruje. Doteraz som to nestrávil. Toto tzv. hnutie, či NGO, či čo je to, je aj podporované našou totálne zradcovskou vládou. Hlavne jej ženskou časťou. Je to celé hrozné. Etnickí Švajčiari sa mi zdajú byť politicky hlúpejší ako Slováci. A zdá sa, že hlavnými nositeľkami tej zrady sú skutočne ženy. Aspoň štatisticky. Zlo je generované inde, všetci vieme kde. Ale ženy sa mi zdajú byť jeho primárnymi nositeľkami. Slovenskú politiku som dlho nepozoroval. Tento portál som objavil len asi pred rokom. A našiel som na ňom výrok od akéhosi Sandra, ktorý mi každý deň zuní v ušiach: "Ak si niekto myslí, že ženy sa budú podieľať na záchrane našej civilizácie, je na omyle. Pôjdu s černochmi..." V následnej diskusii sa tomu venovala primalá pozornosť, hoci ide podľa mňa o fundamentálny, v celom tom dnešnom sociologickom chaose nezanedbateľný elementárny proces. Nechcem to viac komplikovať a pýtam sa priamo: Ľubov, je to pravda s tými hrubými čiernymi hadicami? Ja tu vidím jasnú nesymetriu: Černošky sa bielym chlapom veľmi nepáčia. Normálnym chlapom pripomínajú "iné" primáty. Nemôžem si pomôcť. Na druhej strane černosi slintajú za beloškami. Nezabúdať, stále je to myslené štatisticky. Viem, o čom hovorím. Stačí byť dve hodiny na stanici napríklad v Berne a pozorovať. Myslím, že nie je možné to všetko pochopiť pri zanedbávaní takýchto vecí.

V tejto súvislosti ma ako nočná mora prenasleduje otázka: Čo je to vlastne "národ", keď jeho jedna polovica sú prinajmenšom potenciálne zradkyne? Pomôžte mi!