Náhodný okoloidúci

authenticated user,dopisovatel

texty

Stránky

komentáre

Náhodný okoloidúci

Voľby nevyhralo OĽANO, voľby vyhral Matelko ako jedinec, ostatní sú len komparz do počtu a na dvíhanie rúk a uvedomujú si to. Alebo je to z ich strany niečo ako štokholmský syndróm?

Náhodný okoloidúci

Hej, článok na HS od Lehotského sa týkal PCR a týkal sa pôvodnej verzie testov z jari a odstránenia ich chybovosti.

No a na TA3 vraj odznelo (nezachytil som to priamo, len z diskusie na nete), že antigénové testy nie sú vhodné pre bezpríznakových, čo je o niečo viac ako 5 miliónov obyvateľov Slovenska... Hlavné je, že Matelko bude svetový.

Náhodný okoloidúci

Také sklamanie, takééééé sklamanie...

Hypotetická otázka - ako by ľudia zareagovali, keby sa pre plošné testy rozhodol Matelkov najlepší kamarát, no ten s tými jamkami na líčkach. Bola by väčšia ochota nechať si špárať v nose?

Náhodný okoloidúci

PCR-testy a antigénové testy majú odlišné príčiny nespoľahlivosti.

V prípade PCR-testov sú to chyby pri replikácii RNA vírusu polymerázou, čím viac cyklov, tým viac chýb.

Pri antigénových testoch pre zmenu ide o citlivosť. Ak máš málo vírusu, antigénový test máš negatívny, ale o niekoľko hodín alebo dní sa vírus namnoží a si pozitívny a možno aj šíriteľ.

No a pošuškáva sa, že časť lôžok v nemocniciach zaberajú ľudia, ktorí nemajú inú možnosť ako byť v karanténe mimo svojej rodiny.
Na ventilátory by som sa nespoliehal, je možné, že práve násilné vháňanie vzduchu pod tlakom do poškodených pľúc pacienta dorazí, či už poškodením zvyšných funkčných alveol alebo zavlečením infekcie. Ani Remdesivir nie je žiadna výhra, zaberá iba u už vyliečených pacientov.

Náhodný okoloidúci

Matelko na tlačovke otvorene priznal, že spoľahlivosť antigénových testov je pochybná. Preto dve testovania týždeň po sebe.

Ale aj HS priniesli dosť obsiahly odzdrojovaný článok o tom, že samotné vychvaľované PCR-testy podľa metodiky svetovo uznávaného CDC dávali pochybné a falošne pozitívne výsledky. Neviem, či sa už chyba metodiky a zloženia testovacej súpravy odstránila.
https://www.hlavnespravy.sk/vysvetlenie-zahady-chybajucich-umrti-na-koro...

Ak chce Matelko prilákať ľudí na testy, tak sa mu to podarí asi iba pod prísľubom otvorenia krčiem, diskoték, fitiek a povolenia svadieb nad 10 ľudí. A odloženia náhubkov.

Vždy, keď sa niečo deje, nejaký nákup zo štátneho rozpočtu, je namieste otázka, kto sa na tom nabalí. Kurňavírus je pre niekoho zlatá baňa. Či už ide o testy alebo o pripravované vakcíny s neurčitou spoľahlivosťou a pretrvávaním účinku. Len aby to nebola ruská vakcína, lebo tá je v EÚ tabu.

Náhodný okoloidúci

Čisto teoreticky by sa pripravované plošné testovanie obyvateľov antigénovými testami dalo chápať nie ako cieľ, ale ako prostriedok k návratu k bežnému životu pred koronou. Háčik je v tom, že súčasná vláda diletantov, mafiánov a kriminálnikov si svojím vlastným babráctvom, fotením fusaklí, koketovaním s úchylnými transkami, neschopnosťou aspoň čiastočne odškodniť firmy poškodené jarným uzamknutím ekonomiky, možným napojením na vakcinačné firmy a farmafirmy a inými prešľapmi sama zničila svoj už aj tak biedny kredit v spoločnosti aj dôveryhodnosť.
Takže ľudia už tým komediantom vo vláde a v parlamente neveria.
Protest je primárne proti vláde, opatrenia sú len zámienka.

Ďalšia vec je to, že do takýchto protestov sa zrejme zapájajú nasadení policajní provokatéri, aby zdiskreditovali samotnú myšlienku akcie a jej organizátorov.
Na nasadzovanie provokatérov vyvolávajúcich násilnosti opakovane upozorňuje aj Marián Kotleba na stretnutiach ĽSNS s verejnosťou.

Náhodný okoloidúci

Lentilky sa využívali na vytváranie cukrárskych umeleckých diel, česť ich pamiatke, s láskou budeme spomínať.

Ale nielen z tohto príbehu vyplýva ponaučenie. Ak podľahneš dristom o "strategickom investorovi", tak o všetko prídeš a staneš sa na vlastnom území otrokom otročiacim na cudzom majetku. Ak vôbec budeš mať nejakú prácu. "Strategický investor" v skutočnosti nie je strategický investor, ale strategický okupant.

Náhodný okoloidúci

Na Ukrajine sa veselo rozmáha neonacizmus a politickú líniu určujú Banderovi pohrobkovia. Pritom je dobre známe, že banderovci sa aj na území Slovenska dopúšťali vraždenia a lúpeží. Ako to, že nikoho z opozície nenapadne podať trestné oznámenie za podporu neonacizmu na tých politikov zo Slovenska, ktorí udržiavajú styky s ukrajinskými papalášmi? Taký Lipšic sa dokonca osobne zúčastnil neonacistického majdanu.

Náhodný okoloidúci

Futbal som nikdy nehral, jedine na základnej škole na telesnej, lebo som nemal inú možnosť. Ten "šport" je skrátka proti mojej prirodzenosti. Nevidím žiadny prínos pre spoločnosť v tom, že nás údajne "reprezentujú". A keď náhodou niekde čítam, koľko berú za prestup z klubu do klubu - hrôza. Doslova vyhodené peniaze.
Ďalšia vec je to, že teraz nehrajú národné mužstvá. Súťaž národných mužstiev by sa ešte dala zniesť. Teraz však hrajú kluby a tie "nakúpia" kadekoho aj z hnedoidného zahraničia. A tí nás ako národ teda vôbec nemôžu "reprezentovať".

Ak šport, tak jedine pre zdravie a pre zábavu, nie pre peniaze.

Takže sa pridávam k zhnuseniu z kľačiacich futbalistov HNUS, HNUS, HNUS.

A len tak na okraj, kedy si pred nami kľaknú Turci, ktorí u nás rabovali a unášali našich predkov a predávali ich Arabom a Židom do otroctva?

Náhodný okoloidúci

Buď ako samostatný štát alebo ako historickú súčasť Arménska.

https://www.hlavnespravy.sk/pomozme-armenom-uznajme-nahorny-karabach/231...

Som prekvapený, že sa toho ešte nechytila niektorá z opozičných strán.

Náhodný okoloidúci

Nie tak dávno nás strašili vtáčou chrípkou, vybíjali sa celé chovy hydiny. Otázka je, či to bolo naozaj kvôli vtáčej chrípke ako drsná forma prevencie šírenia alebo či náhodou nešlo o udržanie cien hydinového mäsa.

Strašili nás aj chorobou šialených kráv (BSE) a podľa intenzity spravodajstva by človek mohol mať dojem, že o pár rokov polovička populácie planéty zahynie na ľudskú formu BSE a že najmenej polovica slovenských au-pairiek v Gueit Buitein sa tiež zmení na šialené kravy, lebo jedli hamburger z hovädziny. Ale nyšt. Svet na BSE ako keby zabudol.

Ďalším strašiakom bol hrôzostrašný vírus ZIKA. Vyskytli sa prípady mikrocefálie pripisované účinkom vírusu, najskôr bol vyhlásený globálny núdzový stav, prijímali sa rôzne patrenia, v Brazílii pomáhala armáda pri ničení komárov, ale netrvalo dlho a bol zrušený. A o víruse ZIKA už riadne dlho nebolo nič počuť. žeby ešte stále robili tie isté opatrenia ako vtedy?
https://cs.wikipedia.org/wiki/Zika_virus

Náhodný okoloidúci

To by som nebol ja, aby som nefrflal :D
Takže:
Veľké množstvo ľudí pri príznakoch chrípky alebo iného respiračného ochorenia nejde k dochtorovi, dá prednosť domácej samoliečbe a v robote si nahlási dovolenku. Tak to robím aj ja, nemám v úmysle tráviť more času cestou do nemocnice a z nemocnice a pol dňa tam trčať medzi kašlajúcimi pacientmi, ten čas radšej strávim potením sa v posteli.
Toto výrazne skresľuje štatistiky.
Ďalšia vec - koľkým percentám ľudí, ktorí zomreli počas chrípkovej sezóny, boli urobené testy na prítomnosť vírusu chrípky? Všetkým, alebo iba niektorým? Ak iba niektorým, odkiaľ sa potom vie, koľko ľudí zomrelo na chrípku, prípadne na iné vážne choroby, ale s chrípkou?

Náhodný okoloidúci

Keď si pes chce označkovať teritórium, zdvihne nohu a oští pätník.
Keď si Amík chce označkovať teritórium, zdvihne nohu a oští... teda čo to trepem... usporiada Globsec na území svojej kolónie.

Náhodný okoloidúci

Niekto z opozície by túto tému mohol otvoriť v nedeľnej televíznej debate. Alebo v Sobotných dialógoch na RTVS. A riadne zostra.

Náhodný okoloidúci

Som zvedavý, ktorá politická strana alebo hnutie na ten deň zvolá demonštráciu. Čo ja viem, zhromaždiť tak 40 skupiniek po 50 ľudí, aby sa neporušil zákon :D
Predpokladám ale, že všetky cesty v BA budú obsadené a možno aj zablokované políciou a tajnášmi.

Náhodný okoloidúci

Na falošne pozitívne testy upozorňuje aj The Lancet, a nie je to africký pralesný časopis.

https://www.thelancet.com/journals/lanres/article/PIIS2213-2600(20)30453-7/fulltext

Odkaz na článok som našiel na Bádateľovi.

https://www.badatel.net/tu-je-sposob-ako-vyrabaju-falosne-pocty-pozitivn...
https://www.badatel.net/byvaly-hlavny-vedec-pfizeru-druha-vlna-je-podvod...

Náhodný okoloidúci

https://www.biosferaklub.info/vitamin-d-znizil-riziko-komplikacii-a-smrt...

Kdesi som čítal, ako sa v USA zvyšoval počet autistických detí s nárastom očkovania hexavakcínami za posledné roky. Z jednotiek prípadov na desaťtisíce očkovaných, až k jednému z cca 80 očkovaných detí. Len už ani neviem, kde som to čítal.

Náhodný okoloidúci

Dovolím si dať do pozornosti dva články.

1. VK na Aeronete upozorňuje na zákulisie udalostí v Bielorusku - Lukašenkovi MMF a SB ponúkali miliardové pôžičky, ale len pod podmienkou, že vypne ekonomiku. Odmietol, a tak má v krajine Majdan. Nás západné firmy vyciciavajú odvádzaním daní a ziskov aj bez Majdanu.

https://aeronet.cz/news/credit-virus-proc-se-globaliste-pokusili-svrhnou...

Bielorusko podľa súhrnných údajov na Wikipédii uvádza k 1.10.2020 79 019 pozitívne testovaných prípadov a 839 obetí, čo je 8,33 človeka na 100 000 obyvateľov. To všetko bez epidemiologických opatrení. Nevieme posúdiť, aké sú rozdiely medzi oficiálnymi a skutočnými číslami.

https://en.wikipedia.org/wiki/COVID-19_pandemic_by_country_and_territory https://en.wikipedia.org/wiki/COVID-19_pandemic_in_Belarus

2. Zvedavec upozorňuje na riziko očkovania proti chrípke, s odvolaním sa na lekársku štúdiu. Pritom z každej strany počúvame, že sa máme dať očkovať proti chrípke, lebo ak potom ochorieme, určite to bude koroňa. Pritom viacerí moji známi sa mi už pred rokmi sťažovali, že práve po očkovaní proti chrípke ochoreli na chrípku tak ako nikdy, takže očkovanie nikdy viac.

http://zvedavec.org/vezkratce/17297/

Štúdia zisťuje, že očkovanie proti chrípke takmer doslovne deaktivuje časti ľudského imunitného systému, čím sa deti stávajú citlivejšie na koronavírusové infekcie.

Deti, ktoré dostali očkovanie proti chrípke, mali oveľa vyššie riziko respiračných infekcií.

Štúdia zistila, že nie je žiadny rozdiel v riziku nakazenia sa sezónnou chrípkou medzi deťmi, ktoré zaočkované boli a deťmi, ktoré očkované neboli.

Tí, ktorí presadzujú očkovanie detí proti chrípke, možno v skutočnosti pandémiu koronavírusu ešte zhoršujú, vytvárajúc „dokonalé búrkové“ podmienky pre to, aby sa zaočkovaní stali prenášačmi wuchanského koronavírusu, spôsobujúceho ochorenie COVID-19.

Zdravotnícky a vedecký establišment sa takmer doslovne stará o to, aby zomieralo viac ľudí a udržiavali tak pri živote strach z koronavírusu, vedúci k vyššiemu dopytu po vysokoziskových vakcínach.

Keď sa pozriete na krajiny, ktoré najviac zasiahla pandémia COVID-19 (Taliansko, Veľká Británia, Španielsko, Holandsko), tak to presne korešponduje s krajinami, kde majú najvyššiu zaočkovanosť na chrípku.

A naopak, najlepšie s pandémiou COVID-19 na tom stoja tie krajiny, kde je zaočkovanosť na chrípku nízka (Slovensko, Maďarsko, Litva, Lotyšsko, Estónsko).

Mlčí sa o tom, že vakcíny proti chrípke potláčajú imunitný systém a vytvárajú explóziu koronavírusových infekcií.

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3404712/

Náhodný okoloidúci

V štatistike ma prevalcuješ, to je fakt, ja v týchto veciach nie som "podkutý", som vzdelaním poľnohospodár, nie matematik, aj keď matiku som mal v škole celkom rád.
Ale ešte k tým PCR-testom v Tanzánii.
Tvoje spochybňovanie testov, ktoré nechal urobiť tanzánijský prezident, mi pripadá také - ehm - islamistické, niečo na ten spôsob, ako keď podľa šaríje má svedectvo ženy na súde len polovičnú hodnotu oproti svedectvu muža.
Tanzánia je na africké pomery vyspelá a civilizačne pokročilá rozvinutá krajina, nestretol som sa s tým, že by z Tanzánie pochádzali kvantá votrelcov tlačiacich sa alebo skôr tlačených do Európy.

A ešte niekoľko predpokladov. Len predpokladov, nebol som tam osobne, nevidel som naživo.
- nepredpokladám, že laboratórna výbava tanzánijského laboratória pozostáva z vydlabaných tekvíc, skôr si myslím, že naši vedci im môžu len závidieť. Predsa len, v Tanzánii sa ešte prejavujú väzby na britské koloniálne panstvo aj s jeho technologickými vymoženosťami.
- nepredpokladám, že tanzánijskí laboranti študovali v Skalici, skôr sa mi zdá pravdepodobné, že aspoň časť z nich získala vzdelanie na špičkových západných univerzitách. A zrejme boli zaškolení do používania príslušnej technológie.
- predpokladám, že predmetní hnedoidní laboranti sa nachádzajú na pravej strane Gaussovej krivky znázorňujúcej rozloženie IQ v Tanzánii
- predpokladám, že testovacie súpravy sú zakúpené buď na vyspelom Západe alebo v Číne, rovnako ako tie používané u nás. Zrejme neodoberajú vzorky steblom slamy odtrhnutým pakoňovi spred nosa.
Magufuliho pokus skôr svedčí o tom, že ten chlap je mazaný ako opica.

Čo z toho ale vyplýva?
Alternatívou sa šíria správy, že časť testovacích sád ukazuje pozitívny výsledok, aj keď nikdy neboli použité. Takže buď boli vopred úmyselne kontaminované alebo je chyba v ich spracovaní a následnom nezmyselnom vyhodnotení. Nechcem príliš špekulovať.

Ide ale aj o iné. PCR nie je medicínska diagnostická metóda a nemala by sa takto používať, je to čisto len biochemická a genetická metóda, je určená len na zistenie prítomnosti určitých sekvencií DNA alebo RNA a nič nevypovedá o ich životaschopnosti a biologickej účinnosti. Nie je schopná rozlíšiť infekčnosť alebo neinfekčnosť pozitívne testovaného.
Používa sa napríklad pri zisťovaní prítomnosti rôznych mikróbov vo vzorkách vody bez potreby zachytenia samotného mikróbu, čisto len z útržkov ich DNA rozptýlených vo vode po uhynutí a ešte nespracovaných a nerozložených inými mikróbmi alebo chemickými a fyzikálnymi vplyvmi prostredia.

Náhodný okoloidúci

Ja viem čo je to Polymerase Chain Reaction - polymerázová reťazová reakcia. mali sme na VŠ biochémiu aj organickú chémiu. Otázka je, kde sa RNA koronavírusu nabrala v papáji a v motorovom oleji.
Inak PCR sa dá použiť len do istého počtu cyklov, lebo RNA je labilná a čím viac cyklov s polymerázou, tým viac chýb vzniká.
Aby sme si rozumeli, toto nie je zľahčovanie situácie, toto naznačuje, že s niektorými testami niečo zrejme nie je v poriadku.

Pozri sa na to z opačnej strany. Čo ak bude test falošne negatívny a kvôli tomu dôjde k neúmyselnému zanedbaniu zdravotnej starostlivosti? Môjmu spolužiakovi z VŠ zle určili diagnózu a krátko po skončení školy zomrel. Samozrejme, nešlo vtedy o koronu, mal metabolický problém.

P.S. to patrilo pod kaliho komentár.

Náhodný okoloidúci

Ilusion tou špinou nemyslel Kotlebu, ale tú jedovatú prskavku :)

Náhodný okoloidúci

Alternatívou prebehla správa, že prezident Tanzánie John Magufuli nechal v národnom epidemiologickom laboratóriu tajne otestovať na prítomnosť koronavírusu kozu, ovocie a motorový olej. Testy vyšli pozitívne, na základe čoho bol riaditeľ laboratória odvolaný.
Túto správu si alternatíva nevymyslela, táto správa bola zverejnená napríklad na televíznej stanici Africanews, čo je obdoba televízie EuroNews a nie, nie je to alternatívne médium.

https://en.wikipedia.org/wiki/John_Magufuli

https://en.wikipedia.org/wiki/Africanews

https://www.africanews.com/2020/05/06/tanzania-how-can-goat-papaya-pawpa...

https://www.youtube.com/watch?v=Dn79u2HgcTY

Správa na Africanews je zo 6. mája tohto roku. Samozrejme odvtedy sa diagnostika zlepšila, až tak, že minister zahraničných vecí Spojeného kráľovstva Dominic Raab v televíznom vysielaní povedal, že miera falošne pozitívnych testov je veľmi vysoká a len 7% pozitívnych testov sú tí, ktorí vírus naozaj majú. Z toho by teda logicky malo vyplývať, že vyše 90% je falošne pozitívnych.

https://en.wikipedia.org/wiki/Dominic_Raab

video z 23.9.2020
https://www.youtube.com/watch?v=pk7ycz0aHUA

8-sekundový výstrižok z videa z českými titulkami
https://www.youtube.com/watch?v=9XdmLz8ZZLQ

Otázka teda znie - je pán minister priaznivcom konšpiračných teórií a alternatívy?

Náhodný okoloidúci

Redukcia populácie a dosiahnutie trvalo udržateľnej miery reprodukcie obyvateľstva bez rizika "vybývania" krajiny je želaný cieľ, ide však o to, aby sa dosiahol čistými a čestnými prostriedkami, čiže vzdelávaním a výchovou k zodpovednosti, nie vojnou a násilnou sterilizáciou. Ak západní kolonialisti desaťročia a stáročia vojensky obsadzovali územia po celom svete, zabíjali domorodcov a vykrádali prírodné zdroje Afriky a Ázie, tak asi ťažko im Afričania a Aziati budú veriť vo veci zníženia pôrodnosti.

Náhodný okoloidúci

Mne to pripadá skôr tak, že odmietanie a spochybňovanie rôznych opatrení vyplýva skôr z toho, že ľudia veľmi dobre vidia konflikty záujmov, kedy sa napríklad v Česku stal ministrom zdravotníctva istý Prymula, ktorý rúška v minulosti odmietal, ale teraz má firmu, ktorá predáva zdravotnícky materiál, aj rúška, a tak teraz rúška presadzuje. Takisto tam pre konflikt záujmov odstúpil epidemiológ Rastislav Maďar, lebo je členom dozornej rady farmaceutickej vakcinačnej spoločnosti.
Neviem, či aj u nás je v krízových štáboch niekto s takým silným konfliktom záujmov ako v ČR.
A čo Matelko a jeho účasť na svadbe a porušenie jeho vlastných nariadení?

Ani už prebiehajúca obchodná vojna kvôli vakcínam a protivírusovým liekom, v ktorej ide o miliardy zo štátneho rozpočtu, sa ľuďom nepáči a oprávnene sa pýtajú, či ide naozaj ide o zdravie alebo len o zisky. Za každú cenu udržať hystériu a paniku, aby sa ľudia podvolili očkovaniu a aby firmy zarobili. Ak nie sú zábrany kvôli ziskom bombardovať civilistov, prečo by boli nejaké morálne zábrany pri pretláčaní povinného očkovania?

Mimochodom, Kotleba neporušil žiadny zákon, keď nemal v štúdiu rúško. Zrejme porušil len vnútornú smernicu RTVS. A možno ani tú nie.

Citujem z Opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR:
Všetkým osobám sa zakazuje s účinnosťou od 14. septembra 2020 od 18:00 hod.
do 1. októbra 2020 pohybovať sa na verejnosti v priestoroch interiérov budov alebo v
prostriedkoch verejnej dopravy bez prekrytia horných dýchacích ciest (nos, ústa) ako je
napríklad rúško, šál, šatka, a to s výnimkou:

- účinkujúcich pri nakrúcaní audiovizuálneho diela alebo výrobe programu
a výkonných umelcov pri podávaní umeleckého výkonu,

Náhodný okoloidúci

O Číne a Číňanoch si nerobím ilúzie a tie tvrdenia o zatĺkaní okien a dverí mi tiež pasujú skôr do kategórie tvrdení o vyhadzovaní novorodencov z inkubátorov Saddámovymi vojakmi. To isté platí aj o videá s rôznymi čínskymi lekármi a výskumníkmi ako disidentmi odhaľujúcimi "pravdu" o čínskom režime. Zrejme za doláre. Ale na druhej strane, východní Aziati, aj keď štatisticky majú najvyšší IQ, sú smutne preslávení svojou krutosťou, bezcitnosťou a stádovitosťou na spôsob biorobotov. Takže mentalitu na to, aby to robili, teoreticky majú. Teoreticky. To však neznamená, že to naozaj robili. Aj ja so sebou nosím všetko potrebné na vykonanie znásilnenia, to však neznamená, že som nejakú ženu znásilnil.

Čo sa týka vakcín, nikto nevie, ako sa bude vírus ďalej vyvíjať. Začalo to správami o ťažkom priebehu infekcie a hromadných úmrtiach, teraz sa ukazuje, že 80% pozitívnych testov sú bezpríznakoví prenášači alebo "majitelia" už mŕtveho vírusu. A to ani nie za rok. Žeby vírus až tak zoslabol? Alebo to od začiatku bola len propaganda?

Jeho úplné odstránenie? Bol by som rád, keby sa naplnil Tvoj optimizmus a život sa vrátil do zabehaných koľají, ale zatiaľ nič nenasvedčuje takémuto vývoju, pri zohľadnení jeho rýchlosti mutácie, ktorá môže prekaziť plány na očkovanie, a dlhej inkubačnej doby. Očkovanie zastaralou vakcínou dokonca môže zhoršiť priebeh, lebo telo síce začne vytvárať protilátky, ale proti starej verzii vírusu, zatiaľ čo nová bude veselo úradovať. Aspoň to tvrdili nejakí virológovia.
Aj naša firma bola na jar dva mesiace zatvorená kvôli chýbajúcim zákazkám a prevencii a ľudia boli doma s kráteným príjmom, s výnimkou tých, ktorí udržiavali firmu a technológiu v prevádzkyschopnom stave. A ani teraz nejdeme naplno, takže mňa osobne sa to tiež priamo týka. Ďalšie uzavretie by firmu mohlo položiť.

A Tvoje prirovnanie s hnedoidmi nie je namieste. Oni predstavujú oveľa väčšie riziko ako vírus. S tým si imunita poradí a aj v spoločnosti je vôľa potláčať ho, ale hnedoidi majú za sebou ťažkú mašinériu s neobmedzenými finančnými zdrojmi a slniečkárskym krytím.

Náhodný okoloidúci

O podkožných RFID-čipoch písal Martin Herzán v knihe Totalitní světovláda. A veľa ľudí sa odvoláva na Apokalypsu a Zjavenie Jána a Kotleba sa posledné roky hlási ku kresťanstvu, takže túto mytológiu ovláda. Preto hovorí o čipoch.
Postačí celoplanetárne pokrytie kamerami so systémom na rozlišovanie tváre a chôdze a satelitmi s vysokým rozlíšením + sociálny kredit na čínsky spôsob.
Gates je vďačný cieľ podobných úvah, už len vzhľadom na to, koľko peňazí nahrabal. Ale vzniká tu oxymoron - na jednej strane presadzuje zníženie populácie, na druhej strane zachraňuje životy v krajinách kolabujúcich od preľudnenia?

Náhodný okoloidúci

Celkom vierohodná analýza :) a nielen vierohodná, priame pozorovanie dokazuje, že je aj pravdivá. Jedna moja známa tiež za nich chcela kandidovať a žiadala ma, aby som ju krúžkoval :D No, smola. Proti bulváru som našťastie dostatočne odolný, aj keď sa mu nedá úplne vyhnúť.

Náhodný okoloidúci

Podkožné čipy sú už v niektorých štátoch a v niektorých firmách realita, nie sci-fi, ani konšpirácia.
Realita bol aj pokus o zber vzoriek DNA ruskej populácie, ktorý chcela robiť armáda USA, akože výskum DNA slovanskej populácie.
A Gatesove výroky o potrebe zníženia populácie sú tiež známe a taktiež tvrdenia, že jeho vakcíny spôsobujú neplodnosť. Alebo aj to je podľa Teba výmysel? Každý dostatočne bohatý jedinec sa začne pokladať za povolaného manipulovať životy iných ľudí, aj celej spoločnosti.

Náhodný okoloidúci

Vzniká teraz otázka, ako sa dostal do politiky. Z vlastnej vôle, alebo ho dotlačili jeho "majitelia"? Nebolo náhodou niekde tu na Nadhľade napísané, že "Sme rodina" je Lipšicov projekt? Zvlášť ak má v strane "posledného križiaka".

Náhodný okoloidúci

Kiahne sú naozaj výnimočný extrémny prípad a je ťažké porovnávať ich s koronou. Neviem, či sa aj pri kiahňach vyskytovalo 80% bezpríznakových prenášačov tak ako pri novej korone. Odstrániť očkovaním sa ich podarilo asi preto, lebo vírus kiahní tak nemutoval, je to DNA-vírus a tie sú oveľa stabilnejšie ako RNA-koronavírusy. Odvolám sa na wiki - smrtnosť kiahní bola 25%.
Zábery z počiatkov "pandémie" v Číne, ako tam odpadávali ľudia, som aj ja videl, ale zo žiadneho iného štátu žiadne také zábery neprichádzali, tak je otázka, či to naozaj spôsobila korona. Konšpirátori totiž tvrdia, že práve takto sa u citlivých ľudí prejaví zasiahnutie žiarením z 5G internetových vysielačov. Pričom práve vo Wuhane sa tieto vysielače mali prednostne inštalovať, možno to mala byť "výkladná skriňa" 5G internetu.
A nikto nevie, koľko naozaj bolo obetí na životoch v Číne. Odporcovia čínskeho systému tvrdia, že to boli ťažké desaťtisíce, oficiálne zdroje udávajú niečo vyše 3000 obetí. Čítal som na jar, že vo Wuhane polícia údajne zatĺkala dvere a okná obyvateľom, aby ich udržala doma, čím ich v podstate odsúdila na smrť hladom. Čína má výrazne odlišné chápanie morálky, pre Číňanov je najdôležitejšie "nestratiť tvár". Neviem, či to všetko okolo výrazných rozdielov v udávaných počtoch obetí a o väznení tisícov ľudí doma bez zásobovania jedlom je pravda alebo len protičínska propaganda. Ak je to pravda, je to prijateľná cena za zvládnutie (?) nákazy?

Pokiaľ ide o to "umiernené premorenie", zle som sa vyjadril. Správne by sa to dalo nazvať "pozvoľné kontrolované premorenie". Teda presne to, čo robili naše mamy s nami, keď niekto v okolí dostal osýpky, o tom sme písali vyššie. Medzi očkovaním a kontrolovaným premorením je podľa mňa dosť veľký rozdiel.

No a prečo by sme sa mali naučiť žiť so zlom? Si presvedčený, že ten vírus sa podarí úplne odstrániť zo sveta? Ja nie. To nie je lokálna epidémia nákaza, už je to v celom svete. Účinnosť neotestovaných vakcín bude aká? Si ochotný nechať do seba pichať neotestovanú experimentálnu RNA-vakcínu alebo opičie vírusy? Čo ak nežiadúce účinky budú vážnejšie ako samotná choroba? Ruská vakcína Sputnik V funguje na inom princípe, v podstate predstavuje druh kontrolovaného premorenia, vyvolá krátkodobé príznaky a je založená na osvedčenej technológii. Neviem, ako majú byť konzervované západné vakcíny, či nie náhodou ich štandardným spôsobom, čiže jedovatou ortuťou a karcinogénnym formaldehydom, ruská vakcína sa má konzervovať zmrazením.
Takže či už sa nám to páči alebo nie, je možné, že nakoniec nebude iná možnosť ako švédska cesta. A nemysli si, že mám rád choroby. Aj ja som radšej, keď som v poriadku, choroby ku šťastiu nepotrebujem.

Vieš, z toho, ako je mediány priestor zaplavený správami o korone, mám čím ďalej taký dojem, že ide predovšetkým o marketingovú kampaň výrobcov vakcín a zástupnú tému, ktorá má podobne ako hystéria okolo LGBTI odviesť pozornosť od dôležitejších celospoločenských tém. A navyše už je tu obchodná vojna výrobcov vakcín.
Spôsob informovania vytvára dojem, ako keby nikto nikdy nezomrel, ako keby ľudia začali zomierať až keď sa objavil nový koronavírus. Ako keby ani v domovoch dôchodcov nikto nikdy nezomrel, až teraz. Pritom bývam nejakých 300 metrov od domova dôchodcov a viem, ako často tam jazdili sanitky. Takmer denne, a to dávno pred koronou, aj keď neviem, koľkí z tých, čo u nich za tie roky bola sanitka, zomreli a koľkí sa dali do poriadku.

Celé roky až desaťročia je známe aj to, že starí ľudia zomierajú na zápal pľúc. A často ho dostanú práve v nemocnici, keď tam ležia s niečím iným. Len predtým to boli bakteriálne a možno aj kvasinkové zápaly pľúc, teraz ich vystriedala korona. A nevieme, koľko ľudí zabila práve pľúcna ventilácia. V GB štatisticky významne poklesol počet úmrtí s koronou, keď obmedzili používanie ventilácie. Predsa len násilné vháňanie vzduchu do poškodených pľúc pod tlakom jemnému pľúcnemu tkanivu asi neprospeje. A k tomu riziko zvýšené riziko bakteriálneho zápalu spôsobeného práve zavedením ventilácie.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Pneum%C3%B3nia#Z%C3%A1pal_p%C4%BE%C3%BAc,_...
Keď už píšem o zápaloch pľúc, známe je už aj to, že pľúca nepoškodí samotný koronavírus, ale skôr prudká reakcia imunity na jeho prítomnosť, "cytokinínová búrka". A práve tam sú rezervy v liečbe aj v prevencii.

Náhodný okoloidúci

Úmyselne som písal, že naočkovaná imunita je v NIEKTORÝCH prípadoch slabšia, lebo každá infekcia je iná.
Pravé kiahne sú extrémny prípad. To isté tubera, ale to je bakterióza. Na druhej strane - pamätám si, ako sa mamičky vždy snažili dať dokopy súrodencov s osýpkami, aby ich ten zdravý dostal od osypaného, prípade aj od susedovych detí. Teraz by sa to pokladalo za trestný čin šírenia infekčnej choroby. A pritom imunita získaná prekonaním osýpok v detskom veku je doživotná a matka ju potom cez materské mlieko prenesie aj na svoje deti, u ktorých vďaka tomu osýpky majú slabší priebeh. Naproti tomu očkovaním získaná imunita vydrží oficiálne len 10 rokov a aj očkovaný človek ich môže dostať a v staršom veku to už nie je banálna, ale vážnejšia choroba. Príkladom je môj švagor, ktorý si ich ako vyše 30-ročný dosť odtrpel.

A čo sa týka krčiem, keby ľudia pili toľko alkoholu ako ja, krčmy by skrachovali :D lebo ja som úplný abstinent a nemám dôvod obhajovať pijanskú kultúru. Na druhej strane krčmy sú aj miestom socializácie, udržiavania spoločenských väzieb. Keď sme boli s kamarátmi na výlete a pokazilo sa nám auto, išli sme do krčmy a tam nám chlapi od piva poradili dobrý servis aj s odťahovkou. Ale pravdu majú aj čitatelia v diskusii na AE, že teraz už do krčiem, teda vlastne do podnikov chodia aj rodiny s deťmi, napríklad v nedeľu na obed. Alebo len tak, počas rodinnej prechádzky si sadnúť a niečo zjesť. To sa v typickej prefajčenej krčme nedalo.

No a umierneným zástancom umierneného premorenia som preto, lebo vírus tu už je, je veľmi malá pravdepodobnosť, že sa ho podarí úplne odstrániť (tak ako zmizol SARS), účinnosť a trvanlivosť očkovania je kvôli náchylnosti RNA-vírusu k mutáciám sporná až pochybná, takže jediná dlhodobo udržateľná možnosť je naučiť sa s ním žiť ako s každou inou infekciou.
A vieš o tom, že koroňa občas napáda aj mozog? Na druhej strane množia sa dôkazy, že poškodené pľúca sa dokážu zregenerovať.
https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/poskozene-plice-pacientu-s-cov...

Náhodný okoloidúci

... je veľmi jednoduché - úplne zastaviť vyplácanie sociálnych dávok, žiadne ubytovanie, žiadne výhody. Ak "migranti" niečo potrebujú, nech si to kúpia za svoje. A jedincov bez pasu zastavovať a vracať, akúkoľvek kriminalitu trestať buď tvrdou basou alebo doživotným zákazom vstupu do EÚ. A keď si chcú "zlúčiť rodiny", nech sa s nimi zlúčia doma v Afrike.
Ale takéto riešenie by spomalilo až zastavilo kalergizáciu Európy, takže je politicky nepriechodné.

Náhodný okoloidúci

Článok je z mája, čiže 4 mesiace starý, odvtedy sa veľa vecí zmenilo a "vykvasilo".
O opatreniach na ochranu zraniteľných by sa dalo dlho diskutovať a nič nevyriešiť. Ale keď vidím, ako zmätočne sa to rieši, vôbec sa nečudujem, že ľudia sú z toho nervózni, snažia sa to obchádzať a vymýšľajú vtipy, ako že koronavírus pozná hodiny, lebo útočí len po 22:00, koronavírus vie merať vzdialenosti, takže 199 cm je ešte riziková vzdialenosť, ale 201 cm je už v poriadku, takú diaľku vírus neprekoná, že nevesta a ženích musia byť počas svadobnej noci od seba vzdialení 2 metre, že z bezpečnostných dôvodov už pri pôrode nemôže byť nielen otec, ale ani matka, a tak deti bude opäť nosiť bocian atď...

Pokiaľ ide o dočasnosť imunity po prekonaní covidu - ak sa po niekoľkých mesiacoch stráca a slabne, aká potom asi bude trvanlivosť imunity po očkovaní, keď už dávno sa vie, že imunita po očkovaní je v prípade niektorých chorôb menejcenná v porovnaní s imunitou po prekonaní choroby? Budú nás každé tri mesiace nútiť do očkovania? Veď za ten čas budú všetky vakcíny zastaralé a neúčinné. Kým sa vyrobí vakcína z aktuálnej mutácie vírusu, zasa prebehne niekoľko mesiacov a vakcína bude zastaralá už v čase uvedenia do výroby. Ale pre výrobcov a predajcov vakcín to bude najlepšia zlatá baňa akú si mohli predstaviť. A nové experimentálne RNA-vakcíny predstavujú veľké bezpečnostné riziko.

Ešte k tej sociálne izolácii.
Pred dávnymi rokmi som čítal jednu popularizačnú knihu s biologickou tematikou. Autor okrem iného písal o výskume zdravotného stavu britských vojakov - odvedencov. Všeobecný predpoklad bol, že chalani z dediny, ktorí celú mladosť vyrastali na čerstvom vzduchu a pracovali okolo domu a na roli, budú zdraví a silní a že chalani z miest budú slabí a dengľaví. Ale figu borovú - chalani z miest sa držali v pohode, lebo všetky možné choroby prekonali už v detstve, lebo stále žili v širokom okruhu ľudí a iných deciek, zatiaľ čo chalani z dediny, ktorí žili izolovane v úzkom okruhu ľudí, boli stále chorí a "odpísaní", v boji nepoužiteľní.
Presne na tento príklad som si spomenul, keď som pred chvíľou čítal článok na Aeronete o tom, že cieľom izolačných opatrení a zatvárania škôl je zabrániť prirodzenej imunizácii detí, aby výrobcovia vakcín neprišli o kšeft. Ja viem, že Aeronet je konšpiračný bulvár, ale veľa tam uverejnených článkov má racionálne jadro. A nezabúdajme, že konšpiračná teória je len predčasne uverejnená nežiadúca pravda.

https://aeronet.cz/news/jiri-kobza-z-spd-se-zastal-ministra-zdravotnictv...

Psychológovia už teraz bijú na poplach, že decká kvôli mobilom a sociálnym sieťam strácajú schopnosť vytvárať zdravé prirodzené medziľudské vzťahy. Izolácia doma kvôli vírusu a vyučovanie cez internet to ešte zhoršia, vyrastú nám celé generácie duševných a citových mrzákov.

Náhodný okoloidúci

Našiel som to, ten spomínaný výskum o zlom vplyve sociálnej izolácie na priebeh koroňe.
Výskum robil Giuseppe Liottta z Rímskej univerzity a skúmal práve Lombardiu, tam na to prišiel.
Článok v zrozumiteľnom jazyku v máji uverejnil Osel.cz. Ja viem, že voči Oslovi máš výhrady, ale autor tohto článku, aj keď máva občas kvetnatý prejav, drží sa faktov.
https://www.osel.cz/11185-tri-paradoxy-stavajici-pandemie.html
Na konci článku sú uvedené použité zdroje.
Predpokladám, že Rímska univerzita je dostatočne reľevantný zdroj.

Náhodný okoloidúci

Na jar a začiatkom leta som zachytil správy o tom, koľko ľudí bolo nakazených v domovoch dôchodcov, či už priamo dôchodcov alebo personálu. Aj nedávno mali v DD v Humpolci poplach kvôli nakazeným. Ale chýba mi poctivá štatistika, koľkí z tých nakazených seniorov podľahli a koľkí sa z to "vylízali".

Vo vedľajšej ulici máme domov dôchodcov a často som ľudí odtiaľ vídal vonku na prechádzkach, či už samých alebo s rodinou, pokiaľ nejakú majú. Často na invalidných vozíkoch. Zrazu zostali prázdne chodníky. Až nedávno našli odvahu vyliezť von na slnko.

Pre zaujímavosť, práve dnes zverejnila IV článok MUDr. Liptáka práve na túto tému, vyberám jednu jeho vetu: denne zomiera na onkologické a srdcovocievne ochorenia viac ľudí ako zomrelo za pol roka na COVID. A čo je ďalšou veľkou tragédiou, mnohí seniori zomierajú na sociálnu depriváciu- sú od marca ako vo väzení a zomierajú „od žiaľu“.

https://www.infovojna.sk/article/zachrana-topiacich-sa-je-v-rukach-topia...

 

Je to MUDr., takže zrejme vie, o čom hovorí a píše. Ale zrejme nie  je napojený na nejakú lobistickú alebo finančnú skupinu, tak hovorí čo si myslí.

Pre niekoho je to smrteľná choroba, o ktorej by sa ani nedozvedel, že ju prekonal, keby mu nerobili testy, pre niekoho je to ľahký soplík, pre niekoho čosi ako ťažšia chrípka a niekoho to dorazí.

 

Potrebujeme nájsť vyváženú reakciu bez lietania od mantinelu k mantinelu. Aby sme predčasne nestratili rodinných príslušníkov, ale aby sme si ani nerozvrátili spoločnosť hystériou a "opatreniami".

SARS v Číne sa stratil, ale toto je už v celom svete, takže nemáme inú možnosť ako naučiť sa s tým žiť. Na vakcíny sa nespolieham, vzhľadom na správy, ako rýchlo RNA-vírusy mutujú.

Náhodný okoloidúci

Kvalita výrobku je priamo úmerná kvalite pracovníka jeho profesionalite (vzdelanie + zručnosť).
Pre koho budú určené výrobky, ktoré vyrobia Afričania s priemerným IQ 85? Teda aspoň tí, ktorí nebudú na dávkach a nebudú predávať drogy. Nakoniec budeme s nostalgiou spomínať na čínsky šmejd.

Aby sme chápali, o čo ide pri úvahách o raste populácie, tak keď povieš Afričanovi alebo Aziatovi, že má mať menej detí, máš na krku obvinenie z rasizmu. Aj keď logika jasne hovorí, že človek má mať len toľko detí, koľko je schopný sám v rámci rodiny uživiť. Je veľmi pohodlné nakotiť decká a potom hodiť zodpovednosť za ne na niekoho iného.

No a samozrejme, cieľom je kalergizácia Európy a európanov.

Náhodný okoloidúci

No, a predstav si 80-ročného človeka uskladneného v domove dôchodcov (domov dôchodcov je pomsta za materskú školu). Zrazu nemôže ísť von, lebo kvôli bezpečnostným opatreniam majú karanténu, úplný zákaz návštev, všetci okolo neho chodia zamaskovaní, doktori chodia v skafandroch, jeho jedinou celodennou zábavou je sledovanie katastrofických správ o koronavíruse a o počtoch nakazených a mŕtvych. Veď z toho by piclo aj zdravého človeka, nieto ešte dôchodcu. Kdesi som čítal o výskume, podľa ktorého je veľmi vážnym rizikovým faktorom sociálna izolácia starších ľudí. Možno dokonca najzávažnejším. Sociálne izolovaný človek je úplne opustený, stráca zmysel života a chuť žiť, nič ho už na tomto svete nedrží. Stres zabíja.

Náhodný okoloidúci

My všetci tu dobre vieme, že už nemáme spravodajstvo, už máme len propagandu. To len zo zvyku používame eufemizmus "spravodajstvo". Ja som mal na mysli "spravodajstvo" len vo vzťahu k téme tohto Normanovmu článku.

Náhodný okoloidúci

Spravodajstvo úplne stratilo akúkoľvek vyváženosť. Podľa toho, čo sa na nás valí z médií, ako keby neexistovalo nič iné iba nový koronavírus a covid-19. Prestali existovať úmrtia na rakovinu, prestali existovať infarkty, prestala existovať mozgová porážka. Akákoľvek choroba sa už spomína iba ako rizikový faktor v prípade nakazenia koronavírusom.
O každom jednom prípade úmrtia na koronavírus / s koronavírusom sme informovaní, uvádza sa aj vek, väčšinou starší ľudia. Čo tak doplniť do spravodajstva, koľko ľudí zomrelo, lebo kvôli opatreniam včas nedostali lekársku pomoc, koľko mladších ľudí dnes zomrelo na rakovinu - bez koronavírusu, na infarkt - bez koronavírusu, na mozgovú porážku - bez koronavírusu, na zlyhanie obličiek - bez koronavírusu? V takomto kontexte by úmrtia na koronavírus / s koronavírusom vyzerali úplne inak.
Ja viem, že rakovina, infarkt alebo zlyhanie obličiek nie sú infekčné.
Ale aj tak ľudia túto nevyváženosť vidia a vnímajú, preto frflú, sú nespokojní, búria sa.
Objektívne vyvážené spravodajstvo ako keby bolo nahradené tvrdou agresívnou marketingovou kampaňou farmaceutických a vakcinačných firiem.

Náhodný okoloidúci

Pred viac ako dvoma rokmi tlač priniesla "senzačný" objav, že vraj prvý známy obyvateľ Britských ostrovov, ktorého 10 000 rokov staré kosti skúmali genetici, bol vraj čierny.
Teraz som objavil dva roky starý článok, ktorý toto tvrdenie vyvracia ako omyl:
https://stredoevropan.cz/2018/02/24/teorie-o-cernem-pravekem-britovi-je-...
Pôvodný zdroj:
https://www.newscientist.com/article/2161867-ancient-dark-skinned-briton...

Náhodný okoloidúci

Uršula Lajnová má pravdu v tom, že ľudia vždy "migrovali". Ale už zabudla (?) povedať, že ľudia sú nielen migranti, ale aj teritoriálni a v záujme vlastného prežitia bránia svoje územie a jeho zdroje.

A teraz k tým rozdielom.
Slniečkári občas obhajujú vítačstvo tým, že aj ľudia od nás predsa odchádzali až utekali (emigrovali) do iných krajín. To je síce pravda, ale emigranti od nás si ako svoj cieľ vyberali krajiny etnicky, kultúrne, nábožensky, civilizačne podobné a blízke. A snažili sa tam uchytiť vlastnými silami, nájsť si prácu a živobytie. Neviem o tom, že by niekto od nás emigroval do Nigérie, do Somálska alebo do Pakistanu a pýtal peniaze na živobytie od miestnej vlády. Nanajvýš tak misionári alebo rádové sestričky v samovražednej misii.
Do Európy sa však tlačia votrelci z krajín výrazne odlišných - tak etnicky, ako aj nábožensky, civilizačne a kultúrne. A navyše neprišli pracovať, až na pár výnimiek, aj tie sa zapájajú len do obchodu alebo skôr kšeftovania, ani ich nenapadne zamestnať sa napríklad na farme, ale prišli vyžierať sociálny systém a predovšetkým obsadiť územie - BEZ BOJA. A páchať kriminalitu.

Nech si len pekne Afričania hľadajú azyl v Afrike a moslimovia v moslimských krajinách.

A pre úplnosť, emigranti zo Slovenska, ktorí získajú cudzie občianstvo a prisahajú vernosť inému štátu, sú pre mňa vlastizradcovia.

Náhodný okoloidúci

Čítal som, čo za bludy nakydal Arpi Soltész na adresu nášho národa slovenského a mám k tomu len jednu poznámku - som úprimne šťastný, že taký morálny odpad ako je Arpi nie je Slovák.

Náhodný okoloidúci

Už dávno tvrdím, že na terajšiu funkciu bola vybraná a dlhodobo vypiplávaná pred mnohými rokmi, ešte skôr, ako začala kauza "skládka Pezinok". Tá slúžila len na jej zviditeľnenie. Čiže dlhodobý plán šitý na mieru na jej osobu.
A ľudia naleteli.
A tieňový prezident je teraz Čapút-Rizman. Prečo mám pocit, že ten chlapec je zo samovyvoleného kmeňa?

Náhodný okoloidúci

Freud je predovšetkým dôležitá ikona sionizmu. Rovnako ako Cvajštajn. O ktorom sa pošuškáva, že svoje vedecké diela vytvoril až potom, ako sa oženil so Srbkou Milevou Marić-ovou. A zlé (alebo dobre informované?) jazyky tvrdia, že vedecké práce a výpočty robila ona a on ich len plagiátoroval. Ale to je, samozrejme, len konšpiračná teória.

Náhodný okoloidúci

Radšej budem mať pravdu sám so sebou, ako sa mýliť s ostatnými.

Náhodný okoloidúci

Sima je zlatá baba, rád počúvam jej pesničky. A ani ako celoživotnému ateistovi mi nevadí ich (občasný) náboženský podtext. Nerobí to pre planú zábavu, je to jej osobná výpoveď.
Zachytil som kade-tade, čo povedala na tohtoročnom odovzdávaní sošiek, a dobre im to natrela.

Náhodný okoloidúci

Tu je obsiahly článok o jednom známom, ale predpokladám, že si ho už možno čítal:

https://www.protiprudu.org/sigmund-freud-vedecky-priekopnik-alebo-podvod...

Náhodný okoloidúci

Máš síce pravdu, že zlatokopky idú po penaizoch a moci a kvôli tomu sa nastoknú na hocičo, ale ja som v tej druhej vete narážal na všeobecný postreh napríklad aj z internetových diskusií, že veľa báb letí na tmavšie tzv. "južanské typy", ako sú Taliani, Španieli, dokonca aj Arabi a nijako to nesúvisí s peniazmi. Zrejme od nich očakávajú väčšiu "vášnivosť" a temperament ako od našincov. Už na strednej škole za socíku som mal také spolužiačky.

Náhodný okoloidúci

Peniaze sú iba jedna stránka veci. Ale prekvapujúco veľa dievčat a žien vlhne z tých takých "južanských typov" s tmavými "uhrančivými" očami. Čiže obyčajné rozmýšľanie rozkrokom.

Stránky