Náhodný okoloidúci

authenticated user,dopisovatel

texty

Dnes, 28. 10. 2017, je to presne 99 rokov od formálneho vzniku prvej Československej republiky.

Nie je žiadnym tajomstvom, že globálny parazit USA uznáva iba to, čo vyhovuje mocenským záujmom najvyšších predstaviteľov.

Medzinárodné aj vnútroštátne inštitúcie občas vypustia do éteru niečo o ochrane biodiverzity. Čo to teda je tá biodiverzita? O tom o kúsok nižšie, najprv niekoľko citácií.

 

Náš starý známy Multikulťo sa jedného pekného dňa vybral na prechádzku po Európskej ulici. Veď slniečko tak svietilo a hrialo, škoda by bolo len tak doma sedieť.

V meste Novosibirsk v Rusku učitelia prvých stupňov niektorých škôl odmietli učiť deti podľa moderných učebníc a používajú sovietske šlabikáre, matematiku a prírodovedu.

K už zverejneným videám a článkom opisujúcim riadený úpadok bielych národov sa tematicky hodí video opisujúce zneužívanie alkoholu a propagáciu alkoholizmu na oslabenie sily národa a na dosiahnutie jeho úpadku, s cieľom konečného zničenia.

Video opisuje ruské reálie, takže je v ruskom jazyku a so slovenskými titulkami, ale je poučné a aktuálne aj pre nás.

... alebo ako by mala vyzerať príprava na potenciálnu votreleckú krízu v prípade, ak súčasná vláda zmäkne a podľahne nátlaku z Bruselu a od slniečkárov alebo ak sa slniečkári dostanú k moci. 

Boli to tí najšťastnejší ľudia, akých som kedy videl. Mojou úlohou bolo ich presvedčiť, že sú stratení a potrebujú Ježiša, hovorí v rozhovore DANIEL EVERETT.

Rôzni novodobí "vierozvestci" často neeurópskeho pôvodu a kadejakí Multikulťovia sa nás snažia presvedčiť, že Európa potrebuje viac diverzity, viac multikulti.

Kým národ píše a spieva takéto piesne, tak máme nádej.

Je všeobecne známe, že pokročilé zbrane, ako sú napríklad protilietadlové rakety alebo aj samotné lietadlá, majú v sebe naprogramované rozlišovanie svoj-cudzí. Je to nevyhnutnosť - pomáha zničiť agresora a zabrániť "priateľskej paľbe", čiže neúmyselnému zničeniu vlastných ľudí alebo lietadiel.

Iste ste si aj vy obľúbili cestopisné dokumenty. S nimi sa aspoň na chvíľku môžete preniesť niekam ďaleko, do exotických krajín, kam sa naživo asi nikdy nedostanete.

No čím ďalej Multikulťo čítal, tým menej sa mu šach páčil. Biele figúrky proti čiernym - to je čistý rasizmus, no niečo strašné! S tým, treba niečo urobiť! Hm.... Ale čo? Tie figúrky musia byť niečím odlišné, aby každý hráč vedel, ktoré sú jeho... A vtom Multikulťovi v jeho bystrej vo veľkej Amerike za veľkou vodou vyštudovanej hlave skrsla skvostná myšlienka - nie sú dôležité výsledky, ale ich interpretácia. I vymyslel Multikulťo nové pravidlá, podľa ktorých sa bude súťažiť a budú sa uverejňovať výsledky šachových turnajov.

Po ťažkom a namáhavom dni vyplnenom poctivou prácou zameranou na boj proti diskriminácii parazitov každého druhu sa Multikulťo s pocitom dobre vykonanej práce rozvalil v pohodlnom kresle vo svojej domácej kancelárii, zariadenej za peniažky z grantu od najvýznamnejšieho svetového filantropa pána J

Multikulťo bol správny chlapík. Nosil to správne oblečenie s "praporem hvězd a pruhů", jazdil na tom správnom aute, jedol tie správne GMO-jedlá, pil tie správne nápoje, fajčil tie správne značky cigariet, chodil to tých správnych kaviarní s tými správnymi nápismi a fotkami na stenách a v jeho vo veľkej Amerike za veľkou vodou vyštudovanej hlave vírili iba tie správne myšlienky a názory. A kto s nimi nesúhlasil, tomu bol pripravený podľa Obamovho vzoru vykrútiť ruky.

Pán Dobrosráč, mne je Vás ľúto. S Vaším zmiešaným pôvodom, o ktorý sa Vám postarali predkovia hádam ešte za monarchie, máte zrejme naozaj veľmi vážny problém s identitou a neviete sa niekam zaradiť a tak trollujete kade-tade a navážate sa do tých, ktorí svoju identitu majú a majú k nej kladný vzťah.

 

Biologické zbrane majú tú výhodu, že sú relatívne lacné a ich účinok sa občas dá zamaskovať tak, že vyzerá ako prirodzená príčina.

V kravskom lajne žili dva červíky, otec a syn. Vyhrabali sa na povrch a syn hovorí:
- Otec, čo je to také pekné zelené okolo nás?
- To je trávička, synku.
- A otec, a čo je to modré, čo tam ďalej tak pekne žblnkoce?
- To je potôčik, synak.

komentáre

Náhodný okoloidúci

Spojené satanáty americké získali nespravodlivú a nezaslúženú výhodu podpísaním Brettonwodskych dohôd, kedy sa dolár stal svetovou rezervnou menou.
Ostatné meny musel byť naviazané na dolár. Vissarionovič sa tomu zubami-nechtami bránil, odmietal naviazať rubeľ na dolár a bola zrejme hlavná príčina, prečo ho otrávili. Nikita Sergejevič sa veľmi ochotne podvolil tlaku zo strany Satanátov a rubeľ veľmi rád na dolár naviazal. Nekompetentný zradca.

Ďalšia nezaslúžená výhoda je ustanovenie dolára ako ropnej meny, kedy sa všetka ropa na svete od istého času začala predávať a kupovať len za doláre. A ako vieme, kvôli snahe oslobodiť sa od dolárového otroctva bolo Satanátmi vojensky napadnutých viacero štátov.

Náhodný okoloidúci

Nie som ekonóm ani politológ, ani nič podobné, takže možno sa mýlim, ale dovolím si tvrdiť, že socialistický systém neskrachoval. To je len havlistická mantra slúžiaca na zneváženie všetkého, čo sa tu vybudovalo pred prevratom a Ty si na to naletel. Socialistický systém u nás bol cieľavedome a riadene demontovaný, aby sa uvoľnili naše trhy pre západnú nadprodukciu a aby boli zničené naše výrobné kapacity konkurujúce západným, pričom naše bývalé stratené trhy okamžite obsadili západniari.
Ďalšia vec - už sme to tu rozoberali - bohatstvo "Západu" je vybudované na nekrytých peniazoch a na drancovaní kolónií. Keby západniari používali len kryté peniaze a čestné metódy, obraz sveta by vyzeral inak. Ale je veľmi pohodlné natlačiť tony farebného toaletného papiera s číslami a obrázkami a zaň skupovať z celého sveta reálne hodnoty.

Vo Venezuele by to mohlo byť lepšie, keby tamojšej vláde neustále nepodrážali nohy agenti USA a podnikatelia ideovo napojení sa Spojené satanáty americké. Nedostatok určitých druhov tovaru tam je spôsobovaný úmyselne podnikateľmi práve preto, aby dostal ľudí do ulíc a poštval ich proti vláde. Inými slovami proti každému štátu, ktorý sa snaží oslobodiť od globálneho parazita, sa vedie nemilosrdná ekonomická vojna.
Že tam je neúnosne vysoká pôrodnosť - to je druhá vec.

Náhodný okoloidúci

Blaha je síce preslávený ako naivný ľavičiar a internacionalista, prípadne aj potenciálny vítač pritečencov a tým pádom vážna hrozba pre spoločnosť, ale týmto článkom u mňa zabodoval, vidím to rovnako.
Havloidi vyvolávajú dojem, ako keby nás tu komunisti každý deň mučili a bičovali, a pritom ľudia tu úplne normálne chodili do roboty, na výlety, zabávali sa, mali svoje záujmy... A ten "komunistický útlak" sa týkal predovšetkým tých, ktorí boli duševne napojení na zahraničie, ktoré si nás chcelo mocensky podmaniť. Napríklad seriál "Žena za pultom" vysielaný v ČR niekoľko rokov po prevrate bol podrobený kritike práve preto, lebo ukazoval bežný život s normálnou prácou aj so zábavou a kazil havloidom propagandu o "útlaku".

Takže - podľa mňa dôsledne odsionizovaný socializmus zbavený korupcie a privilegovaných vrstiev a zneužívania moci by mohol byť celkom prijateľný spoločenský systém.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Slovensky-poslanec-Blaha-k-...

Náhodný okoloidúci

Pravda o prevrate v 1989 vypláva na povrch rovnako, ako sa postupne ukazuje pravda o tom, kto strieľal v 2014 na kyjevskom "Majdane nezaležnosti".

Talianska televízia odvysielala dokument s priznaniami gruzínskych a litovských ostreľovačov.

Viac tu: http://politikus.ru/events/101657-v-italii-pokazali-film-s-priznaniyami-...

https://www.youtube.com/watch?v=DBxiG5N6Qu0

(v talianskom znení, bez prekladu)

Náhodný okoloidúci

Poliaci sa vo vzťahu k Rusom zásadne držia hesla "vinný je on, lebo mi vrátil facku!" a nikdy nepripustia, že by chyba mohla byť na ich strane.
Keby sme spočítali, koľkokrát Poliaci napadli Rusko, či už samostatne alebo ako súčasť širšieho zoskupenia (s Napoleonom, s Hitlerom), a koľkokrát Rusi napadli Poľsko, a kto sa ako správal na cudzom území, Rusi by z toho vyšli ako mierni baránkovia a Poliaci ako krvilační barbari. Zachovali sa správy, ako Poliaci po obsadení severného Slovenska mučili našich ľudí a zaživa ich rezali pílou na drevo. A taktiež čo robili ruským zajatcom.

Náhodný okoloidúci

VNASP - Veľký novembrový anglo-sionistický prevrat. Skloňuje sa podľa vzoru MAJDAN.

Náhodný okoloidúci

Neviem, či sa o nenávisti Poliakov voči Rusom a Ukrajincom dá hovoriť ako o obrannej orientácii. Mne to pripadá skôr tak, že Poliaci majú neukojené a neukojiteľné imperiálne ambície, čiastočne spojené s katolíckym "mesianizmom". A k tomu primitívna krutosť voči podmaneným národom.

Náhodný okoloidúci

Nedávno som debatoval s jednou mojou známou. Boli s manželom na pár dní v Prahe a cestovali metrom. Poviete si - bežná vec, cestovať v Prahe metrom. Ibaže tam s nimi vo vagóne boli "fanúšikovia" Baníka Ostrava a známa aj s manželom tŕpli od strachu, aby sa im niečo neušlo, lebo "fanúšikovia" demolovali metro, rozbíjali fľaše a tak. Ale takéto správanie sa futbalových "fanúšikov" je známe aj z iných miest a štátov.

Sú tu ale dva podstatné rozdiely v porovnaní s tým, čo Ty píšeš o demolovaní Bruselu Marokáncami.
1. v prípade bielych futbalových "fanúšikov" ide o výnimku, trafených nevybúrených blbcov. V prípade Marokáncov v Bruseli ide zjavne o ich štandardné správanie, aj preto, lebo sú si vedomí beztrestnosti.
2. voči rozbesneným bielym futbalovým "fanúšikom" polícia bežne zasahuje. Voči rozbesneným Marokáncom polícia nie že sa bojí zasiahnuť, ale zrejme má priamo zakázané zasiahnuť.

Náhodný okoloidúci

Socializmus si množstvo ľudí spája práve s procesmi v 50. rokoch. Zaujímavý pohľad prinášajú niektoré staršie články, podľa ktorých za týmito procesmi vedúcimi k mnohým trestom smrti treba hľadať špinavé paprče CIA a falošné obvinenia z jej dielne.

http://www.czechfreepress.cz/tema-tydne/politicke-procesy-padesatych-let...

http://www.noveslovo.sk/c/24149/Operacia_Splinter_Factor

http://www.noveslovo.sk/node/34206

Náhodný okoloidúci

Dnes som sa tak zhodou okolností dal do reči s jedným postarším pánom, ako mi povedal, má 70 rokov. Samozrejme, reč prišla aj na politiku a prácu. No a pán sa mi začal chváliť, že má veľmi dobrý dôchodok, lebo celý život robil v Čechách. Lebo tam mal oveľa lepší plat ako by mal na Slovensku. Nemalo zmysel Chrobákovi Truhlíkovi "všetkovievšadebolvšetkovidel" niečo vysvetľovať, aj tak nepočúval, len mlel svoje, a tak som viac menej počúval jeho monológ. A tak som mu nemohol prezradiť, že na Slovensku boli za "spoločného" štátu nižšie platy práve preto, aby v Čechách mohli byť vyššie. Ale aj tak by to nepochopil. Čo už...

Náhodný okoloidúci

Ľudia volia zo zvyku a zo zotrvačnosti stále tie isté ksichty. Ja viem že aj tie terajšie staré ksichty boli kedysi nové. Ale nejako sa tam dostali, ľudia si ich s miestom poslanca vo svojich mysliach spojili a tak im zo zvyku dávajú hlasy. Schválne - koľko krajských poslancov je nových a koľko ich tam bolo už v predchádzajúcom volebnom období? (To je len taká rečnícka otázka, som lenivý hľadať podrobnosti a robiť štatistiky :D)

Náhodný okoloidúci

Očistenie vnútroštátnej politiky od zahraničných mimovládiek a iných pochybných živlov asi bude musieť prísť zo zahraničia, a to čiastočne vďaka tomu, že krajiny BRICS, zvlášť R a C, pomaly, ale isto pracujú na odpise nekrytej meny. Ideálny stav v tomto smere nastane, keď všetky krajiny sveta úplne odmietnu používať nekrytú menu. Aj keď ja viem, je to nereálne.
Na Slovensku vo vládnucich stranách nie je politická vôľa očistiť politický a spoločenský život od zahraničných agentov, skôr naopak, tieto strany vrátane Smeru sú na nich priamo napojené. Nem dobre.

Náhodný okoloidúci

Pozornosť ľudí je trvalo odvádzaná a presmerovávaná od skutočných problémov a skutočného nebezpečenstva na zástupné problémy a fiktívne nebezpečenstvo. Platí tak tak pri štvaní proti Rusom, ako aj pri štvaní proti vlastencom v iných krajinách. A ľudia opäť naleteli.

Náhodný okoloidúci

UMB v BB je smutne preslávená ako liaheň zahraničných agentov.

Náhodný okoloidúci

To je výsledok brutálneho štvania proti Kotlebovi a nalievania miliárd evri od Juraja Čierneho do našich vnútroštátnych záležitostí. Štvavá kampaň proti nemu trvala 4 roky. BB-kraj ešte len zaplače, akému neschopnému idiotovi v týchto voľbách naletel.

To je ako s voľbou Kisku. Vytiahli niekoho širšej verejnosti prakticky neznámeho a urobili mu masívnu kampaň. A teraz sa ľudia chytajú za hlavy, čo za strašidlo ich akože reprezentuje.

Náhodný okoloidúci

Čo slniečkár, to reptilián. Nie, neverím, že prišli z inej planéty, mám na mysli ich mentalitu.

Náhodný okoloidúci

A všetky obchodné transakcie budú zaplatené výlučne krytou menou.

Náhodný okoloidúci

Z Nemecka do Rumunska sa dá ísť aj cez Rakúsko a Maďarsko.

Náhodný okoloidúci

Tie naivky, ktoré spomínaš na začiatku, sa riadia dvoma nepodloženými dogmatickými mantrami - 1. ak chceš zmeniť svet, zmeň seba, 2. mysli globálne, konaj lokálne. Lenže tieto mantry nefungujú tak ako by si niekto naivne predstavoval. Priveľa jedincov myslí globálne a oná globálne tak, aby z toho mali prospech oni a ich klany, a u väčšiny ľudí chýba ochota zmeniť sa k lepšiemu. Iní zasa nie sú schopní dovidieť za horizont a dlhodobo plánovať a predvídať následky svojho konania.
Zem ničia dva základné faktory, ktoré v sebe zahŕňajú rôzne iné faktory:
1. v "treťom svete" nie je kontrola detskej úmrtnosti vyvážená kontrolou pôrodnosti a dochádza k vybývaniu ich životného prostredia
2. vo vyspelom svete dochádza k neprimeranému hromadeniu zbytočného luxusu (zlaté záchodové misy, mahagónový nábytok, nezmyselne veľké domy, obrovské autá so spotrebou menšieho tanku) a tým pádom aj k neskutočnému plytvaniu. A k tomu množstvo výrobkov na jedno použitie s obmedzenou možnosťou recyklácie.

Náhodný okoloidúci
Kamoši si prečítali článok a jeden mi odpísal: profesorke asi chyba poriadny kolik ked vymysla take hovadiny :)
Náhodný okoloidúci

Dávam do ctenej pozornosti návštevníkov pitvora rozhovor s Václavom Cílkom o vode a o suchu.

https://zurnal.pravda.sk/rozhovory/clanok/445927-najhorsie-sucho-za-500-...

Náhodný okoloidúci

Si si istý, že svetová ríša bola bristká? Anglojazyčná bola, ústredie malo sídlo v Gueit Buitein, ale zákulisie bolo sionistické, aj keď ten pojem vtedy paradoxne ešte nebol známy alebo aspoň nebol zaužívaný.

Ale podstata je v inom. Ide o to, kto v akom rozsahu plánuje.
My na Slovensku možno plánujeme v rozsahu, ktorý nám určujú naše štátne hranice a vláda plánuje časovo len v rozsahu svojho volebného obdobia, my ako súkromné osoby plánujeme možno niekoľko týždňov alebo mesiacov do budúcnosti, ale ale iné štáty spriadali a stále spriadajú plány pre celý svet a seba v tých plánoch vidia územne a časovo ako neobmedzených pánov.

Ale ešte jedno je dôležité, a to je zemepisná poloha. Gueit Buitein má výhodný polohu, čo sa týka zámorských a zaoceánskych lúpežných výprav, podobne výhodnú polohu majú aj Španieli, aj Fgancúzi a Portugalci, ale to už je iná mentalita, slabšia, menej odolná, horšie plánujú ďalekú budúcnosť. Sú geneticky premiešaní s južnými etnikami a to ich oslablo a nechali sa zo svojich kolónií vytlačiť Angličanmi a anglosionistami.

Náhodný okoloidúci

S niektorými jeho jednotlivými vetami alebo vyjadreniami by sa aj dalo súhlasiť, nechce sa mi ich vypichovať, ale celkovo to je manipulatívny výklad dejín.

Náhodný okoloidúci

V pozadí zavádzania jógy na slovenských školách vraj bola nejaká zahraničná sekta, preto sa to zrušilo.

Ďalšia vec je tá, že sme si civilizáciou a reprodukčnou K-stratégiou zrušili prirodzený výber, čiže prežitie najlepších, najodolnejších, najzdravších. To je závažná príčina degenerácie genofondu. Voči jednotlivcovi sa správame humánne, ale na spoločnosť ako celok to má zhubný vplyv.

No a ja by som bol za, aby miesto genderových bludov bola v učebných osnovách zdravotná výchova spolu s telocvikom. Ale všimnime si, koľko detičiek je oslobodených od telocviku. U nás v triede ešte za socíku bola oslobodená iba jedna dievčinka, lebo mala neuveriteľne krehké kosti a stále bola doma so zlomeninami.

https://www.aktuality.sk/clanok/513567/sekty-sa-tlacia-aj-do-skol-tie-o-...

Náhodný okoloidúci

Najvyššie vedenie Španielska sa odvoláva na ústavu. Aké je to však ústava? Nie je náhodou napísaná tak, že za jedinú možnosť pokladá centralistický unitárny štát? taká ústava môže vyhovovať jedine tým, čo majú záujem na č najväčšej koncentrácii moci vo svojich rukách.

Takže tiež si myslím, že by sme ich mali uznať, na rozdiel od Kosova. Albánci už jeden štát majú, Katalánci doteraz nemali ani jeden.

Závisí len od Španielov, či pre nich Katalánsko bude dobrý sused alebo zlý sused.

Náhodný okoloidúci

Väčšina prípadov obezity jednoznačne súvisí so životným štýlom, len časť majú na svedomí hormonálne poruchy, vadná črevná mikroflóra alebo epigenetika.
Ďalšia vec je, že doktori a "odborníci" na zdravú výživu do nás celé roky hustili, že sa máme vyhýbať tukom a odporúčali stravu založenú na sacharidoch. A pritom tuky sú významné zdroje čistej energie a zároveň sú to nosiče tých vitamínov, ktoré sa rozpúšťajú len v tukoch, zatiaľ čo obezita je práve zo sacharidov - z cukrov, zo škrobu. Ketogénna diéta založená na tukoch má niečo do seba, údajne dokáže vyliečiť aj cukrovku 2. typu. Takže značný podiel na náraste prípadov obezity majú na svedomí práve "odborníci" na zdravú výživu.

No a čo sa týka adrenalínových šialencov, tak tí by si mali platiť špeciálne poistenie nad rámec toho bežného. Alebo si hradiť liečbu ťažkých úrazov sami.

Náhodný okoloidúci

Nie si prvý, kto takto uvažuje, takýto návrh pred niekoľkými rokmi vypustilo do éteru KDH.

Mne osobne sa ten návrh pozdáva, problémik by bol len v prípadoch, kedy človek z nejakých príčin nemôže mať deti alebo v prípade, že deti sa odsťahujú do zahraničia a platia všetky poplatky, dane, odvody tam. A globalizáciu v takej miere, že by bola celosvetová sociálna poisťovňa, nepotrebujeme. Už terajšia úroveň globalizácie umožňuje poriadne špinavosti.

Náhodný okoloidúci

Ak nemáme ako civilizácia skapať, nemáme na výber a musíme začať namiesto solidarity vo väčšom rozsahu uplatňovať zásluhovosť.
Ako vidíme, bezbrehá solidarita vedie k bezbrehému zneužívaniu, k bezbrehému parazitovaniu, k bezbrehému plytvaniu a k bezbrehému zadlžovaniu.
A to je presne to, o čo by išlo pri podmienenom volebnom práve - miesto bezbrehej solidarity začať uplatňovať zásluhovosť. Chceš rozhodovať o dianí v štáte? Tak najprv ukáž, čo si ty sám pre tento štát a pre tento národ urobil, aké máš zásluhy. Rozhodovať môžeš iba o tom, v čom máš vlastný vklad.

Pozrime sa na to napríklad v súvislosti s už zmieneným zdravotníctvom, aj keď so zásluhovosťou to súvisí len čiastočne.
Jano Klepáč, svojho času poradca bývalého prezidenta Mižu Kováča, v jednej televíznej debate vyslovil vetu, pod ktorú by som sa aj ja po rokoch smelo a bez váhania podpísal - zdravotníctvo zhltne akýkoľvek objem peňazí bez toho, aby sa to prejavilo na zlepšení zdravotného stavu obyvateľstva. A prečo? Lebo je založené na bezbrehej solidarite a nulovej zásluhovosti. Zdravie si totiž treba zaslúžiť. Vedieme v úmrtnosti na rakovinu, na srdcovocievne choroby, na mozgovocievne príhody, v obezite vrátane morbídnej pomaly, ale isto doháňame USA. Trpí kvôli obezite srdce? Pán doktor, dajte mi tabletku. Trpia kvôli obezite kĺby? Pán doktor, dajte mi tabletku. Trpí kvôli obezite chrbtica? Pán doktor dajte mi tabletku. A čo tak prestať fajčiť, prestať sa nalievať sladkými vodami, prestať žrať a prežierať sa a začať normálne jesť a schudnúť na normálnu zdravú hmotnosť? Čo tak začať sa hýbať a na prvé poschodie vyjsť po schodoch? Alebo pol kilometra do práce prejsť peši?

Čiže zásluhovosť ja osobne vnímam ako prevzatie aspoň časti zodpovednosti a vlastný vklad. Ak má niekto raz v génoch rakovinu alebo sa narodí ako postihnutý, prípadne utrpí pracovný úraz s následkami, až vtedy je solidarita namieste.

Vieme, že sú tlaky, aby mohli voliť aj 16-roční sopliaci. Ale prečo by nezrelé decká mali dostať volebné právo? Na základe čoho? Údajne aby si mohli zvoliť vlastnú budúcnosť. Dobre vieme, že je to blud a falošná zámienka. Ide o to, že 16-ročnými arogantnými deckami mláti puberta, dokopy nič o svete nevedia, len by sa proti všetkému sebecky búrili a všetko staré búrali, sú ľahko manipulovateľné a preto sú ľahko zneužiteľné a aj zneužívané na politický boj. Odstrašujúci príklad je ten Straka, čo chcel bojovať proti korupcii. Práve ten by mal ako prvý ísť najmenej na rok k lopate a krompáču a až potom, keď spozná skutočnú prácu, vyjadrovať sa k politike.

Viem, že trochu splietam rôzne veci, ale do značnej miery spolu súvisia, sú prepojené, a tie príklady zo zdravotníctva sú len časť toho, ako by podľa mňa mala vyzerať zásluhovosť.

Náhodný okoloidúci

Ako by to vyzeralo, keby ľudia volili nie strany, ale priamo predsedu vlády a ministrov? Dajme tomu na post ministra zdravotníctva by kandidovalo 15 človekov, každý by predložil svoju predstavu o fungovaní zdravotníctva a ľudia by si podľa toho vyberali, kto má byť ministrom.

A hlavne volebné právo by malo byť niečím podmienené, napríklad tým, že volič aspoň pol roka odvádzal odvody a platil daň z príjmu. To by ani u študentov vysokoškolákov nemusel byť problém, tí si radi privyrobia na brigáde. Ale takto by oni sami mali záujem na tom, aby tá brigáda bola aj na papieri a nie načierno - aby mohli preukázať, že platili odvody a dane a tak majú právo voliť. Možno hlúpy nápad, ale prečo by o dôležitých veciach mali rozhodovať ľudia, ktorí sa práci vyhýbajú a nič pre spoločnosť nerobia a len hádžu zodpovednosť za seba na iných?

Náhodný okoloidúci
Pirátov a iné zjavy rieši aj Zvedavec a pridáva odkaz na zaujímavý a mnohé vysvetľujúci článok.   http://www.zvedavec.org/vezkratce/14753/   https://www.expres.cz/ivan-bartos-pirati-volby-0x4-/zpravy.aspx?c=A17102...   S posledným odstavcom článku nesúhlasím. Ale vy – mužští čtenáři – si to nepleťte s nějakou povrchností ženského smýšlení. Kdyby tomu tak bylo, geekovský týpek jako Bartoš by takovou přízeň nikdy nezískal.   To je to pravé, ale autorkou popierané vysvetlenie, prečo v českom parlamente budú pochybné zjavy ako feťák Bartoš alebo strapatý Feri - ženská povrchnosť. Po tomto ma už nikto nepresvedčí, že značná časť žien rozmýšľa rozkrokom a nie mozgom, aj keď rozmýšľanie rozkrokom sa prisudzuje len mužom. Volili toho, z koho mali mokro až v topánkach, vulgárne bez vulgarizmov napísané
Náhodný okoloidúci

Oficiálnu vedu netreba zatracovať, aby sme neskĺzli na úroveň leva-netu, ale treba ju zbaviť dogmatickosti. Na to však treba zneškodniť politickú korektnosť.
V prípade presunu austronézskej DNA cez Malgašov ako otrokov do Južnej Ameriky pokladám oficiálne vysvetlenie za reálne možné a zrejme aj pravdivé.
i

Náhodný okoloidúci

Že sú mladí ľahko manipulovateľní - to je známa a zneužívaná vec. Ale že starí chreni naletia alebo dokonca vedome zrádzajú - to je tragédia.

Náhodný okoloidúci

Tipujem, že 99% hlasov mu dali duševne nezrelé mladé baby. Tie na také typy letia.

Náhodný okoloidúci

To je žena? :D Na fotke na Wiki vyzerá ako nepodarená transka.
A že zrušenie väzení - to by teda spoluobčanom poriadne zavarila, asi chce rasovú vojnu.

A ja som o nej nikdy nepočul, nečítal, až dnes.

Náhodný okoloidúci

Politická korektnosť je veľká brzda skutočného pokroku a poznania. Je to cesta do záhuby.

Čo sa týka juhoázijskej a teda presnejšie austronézskej DNA v Južnej Amerike, čo bol dosť šok, vedci to vysvetľujú tak, že sa tam dostala cez otrokov z Madagaskaru, ktorý majú austronézsky jazyk a ich predkovia sa teda dokázateľne doplavili z juhovýchodnej Ázie, ale sú takí premiešaní aj s Afričanmi, že vyzerajú ako Afričania. To je podľa mňa prijateľné a realistické vysvetlenie.

Náhodný okoloidúci

Ja som napísal "mutácie v rámci jedného druhu", nie rodu :)

Ale ani biológovia sa nevedia celkovo zhodnúť na definícii druhu - kde končí poddruh a začína iný druh. Ale ktorýsi výskumník skúmal, ako domorodci na Novej Guinei poznávajú vtáky, a vyšlo mu, že ich rozlišovacie schopnosti sa stotožňujú s modernou vedou, takže druhy objektívne existujú.

Náhodný okoloidúci

Podaktorí vedci podceňujú schopnosť ľudí presúvať sa.
Taký Thor Heyerdahl zasa naopak propagoval difuzionizmus, čiže takmer neobmedzené šírenie sa populácií po mori. Ale on hľadal dôkazy v kultúrnych artefaktoch, nie v genetike a ako vieme, kultúra sa nešíri geneticky. A kultúrnych paralel je priveľa na to, aby sa to dalo vysvetliť nezávislým vývojom. Napríklad bratrstvi.net uverejňuje seriál o migrácii bielych a ich vplyve na iné civilizácie. Keď som ale porovnával údaje z bratrstvi.net s Wikipédiou, tak Wiki odvolávajúc sa na niektorých vedcov veľa z toho politicky korektne odmieta a tvrdí, že to bol buď nezávislý vývoj alebo chybné vysvetlenie a ako chybu vysvetľujú dokonca aj genetické dôkazy, vraj je iné vysvetlenie, ako sa príslušný gén dostal do populácie, kde inak nemá čo hľadať.

Najnovšie pokračovanie seriálu:
https://sarmatia.wordpress.com/2017/10/12/na-vsechny-strany-sveta-fascin...

Náhodný okoloidúci

Neviem, kto je Angela Davisová, ale pretlačili tam strapatého teplického Feriho. Na toho som narážal.

Náhodný okoloidúci
Sieťovitá evolúcia je to, keď sa od seba oddelia vývojové línie, nejaký čas na vyvíjajú nezávisle, ale potom sa niekde stretnú a skrížia sa a potomstvo je plodné, takže pokračuje ako ďalšia vývojová línia, ktorá sa v budúcnosti môže skrížiť s inými líniami a dať plodné potomstvo.   Inak ja som tu vetu Rozdíl je tak velký, že se údajně nedá vysvětlit mutacemi, ale část subsaharské populace má verzi tohoto genu, která pochází od jiného druhu. pochopil tak, že autor má na mysli mutácie v rámci jedného druhu. A vedci aj vedia svoje, ale sú nútení dávať politicky korektné a veeeeeľmi opatrné vyhlásenia a pravdu dávkovať postupne.   Ale možno by sa takto dali vysvetliť aj iné výrazné rozdely medzi rasami - v anatómii, fyziológii alebo psychike.
Náhodný okoloidúci

Bratia Česi si do parlamentu zvolili aj to pochybné napoly etiópske čudo, ktoré im zamorilo Teplice mohamedánmi. Teda aby som všetkých neurážal, nevolili ho všetci, iba zblbnutí slniečkári. Jeho strana TOP 09 sa síce do parlamentu dostala s odretými ušami, ale to čudo tak získa ešte väčší vplyv ako malo doteraz.

Náhodný okoloidúci

V genóme subsaharských populácií sa vyskytujú gény, ktoré bolo možné získať jedine dávnym krížením so zatiaľ neznámym druhom človeka. Čiže tak, ako sa v Európe a na Blízkom Východe krížili sapienti a neandertálci a na Ďalekom Východe sapienti a denisovania, tak sa aj v Afrike krížili sapienti a zatiaľ neznámy druh.

Ktovie, aké všelijaké gény sa takto dostali k subsaharským černochom a čo všetko ovplyvňujú.

http://sciencemag.cz/proteiny-ve-slinach-dokazuji-davne-krizeni-predku-c...

Náhodný okoloidúci

Ako tak nad tým rozmýšľam, veľa národov sa snaží dokázať svoju pôvodnosť, tvrdiac, že práve oni sú základom, od ktorého sa odštiepili iné národy. Takže tá tetka nás v podstate neuráža, aj keď sa o to snaží, ale pre tmavých to vyznieva nelichotivo, ak porovnáme intelektuálne schopnosti nás, svetlých, pôvodnejších a údajne farebnosťou bližšie k opiciam, a ich, tmavších, odvodených.

Náhodný okoloidúci

Oni neprežijú bez nás, my neprežijeme s nimi. Nás zachráni len izolácia od nich, ich zachráni len parazitovanie na iných.
Riešením pre nich by bolo dosiahnuť stav, aby boli schopní dôstojne prežívať samostatne bez parazitovania na nás, ale na to by potrebovali inú evolúciu, iné selekčné tlaky.

Náhodný okoloidúci

Len aby ich tam Seleniti pustili. Imigrantov.

Náhodný okoloidúci

Zaujímavý a poučný článok o tom, ako je úmyselne znižovaná inteligencia svetovej populácie od autora vystupujúceho pod prezývkou "pozorovateľ". Na jeho blog som natrafil v diskusii na Zvedavcovi. Článok vyznieva ako "konšpiračná teória", ale sledovanie diania okolo nás pre toto "vysvetlenie" ponecháva len málo miesta.

https://diskuter.wordpress.com/2017/08/04/politicky-nekorektne-o-teme-iq...

Náhodný okoloidúci

Vladimír Vladimírovič na to ide dobre, veď napríklad taký Ramzan Achmatovič je kvalitatívne niečo úplne iné ako šéfovia ISIL alebo Taliban (= proxy armády USA).
Otázka ale znie, či sa vôbec niekedy niekomu podarí poľudštiť anglosionistov.

Náhodný okoloidúci

Čo v hlavách, to pod oknami.

Náhodný okoloidúci

Nemyslím medveďa, ale prezidenta :)

Stránky