Náhodný okoloidúci

komentáre

Náhodný okoloidúci

Keby si si poriadne prečítal tie dva články, tak by si sa v nich dočítal, že o reálne existujúcich mutáciách sa začalo hovoriť až po začiatku používania experimentálnych vakcín. Problémom je práve ich prílišná špecifickosť, už vzhľadom na to, že vysoká rýchlosť vzniku mutácií u RNA-vírusov je v biológii dávno známa vec. Preto liečba aj prevencia by mali byť nešpecifické a širokospektrálne.

Okrem toho z Tvojej odpovede vyplýva, že nechápeš rozdiel medzi vírusom, biologickou entitou, ktorá sa len nevedome a náhodnými mutáciami a ich selekciou prispôsobuje imunitnej odpovedi svojej obete, a kriminálnikom, ktorý je schopný cieľavedomého plánovania.

Náhodný okoloidúci

Matelkova vláda nás, obyvateľov Slovenska, podhodila zahraničným farmafirmám ako referenčnú krajinu na vykonávanie pokusov s experimentálnymi "vakcínami", za ktoré nikto nenesie žiadnu zodpovednosť.
Preto tá šikana, Lekvársky nás chce šikanou a buzeráciou donútiť k účasti na pokusoch - na naše vlastné riziko. To, čo vláda vyvádza, je zrelé na žalobu na Medzinárodný trestný tribunál v Haagu, nútené pokusy na ľuďoch sa hodnotia ako vojnové zločiny a zločiny proti ľudskosti. Teda aspoň v právnom štáte.

No a vyzerá to tak, ako sme písali už dávnejšie - vznik mutácií spôsobujú práve úzko špecializované mRNA-vakcíny, zamerané na vytváranie kópií spike-proteínu. Viac ako polovica mutácií u vírusu totiž vzniká práve v spike-proteíne, ako viac alebo menej úspešný pokus o obídenie "imunity" získanej genetickou "vakcínou".

https://www.hlavnydennik.sk/2021/07/20/mutacie-sars-cov-2-sleduju-predvi...

Aj Čekan to ešte vo februári potvrdil:
http://www.inenoviny.sk/cekan-britska-mutacia-vznikla-experimentovanim-s...

Náhodný okoloidúci

Člověk aby se pomalu bál nasadit na černé pneumatiky řetězy

 

A čo? Začnú rapovať?

Náhodný okoloidúci

Na toto video som nedávno natrafil a keďže článok sa týka šikovnosti neeurópskych etník, video celkom zapasuje aj sem. Teda nemám dôvod pochybovať o technologickej vyspelosti starej indickej civilizácie, ale to, čo tvrdí ujko vo videu, mu zožerú iba jeho verní.
https://www.youtube.com/watch?v=9zHHPCAao4k

Vysvetlenie záhadného objavu je tu:
https://www.youtube.com/watch?v=Ai9HPD54vjc

Samozrejme, pod oboma videami je tak kopec obhajcov pravosti nálezu, ako aj kopec zástancov predpokladu, že ide o moderný doplnok.

Náhodný okoloidúci

Vesmírny vlak na ruský spôsob.
Наслаждайтесь путешествием :)

https://www.youtube.com/watch?v=t7kr7utvVEs

Náhodný okoloidúci

Keby som netrčal doma na PN s rozdrbkanou nohou po úraze hopkajúci po byte s paličkou, tiež by som tam išiel zvýšiť účasť.

Náhodný okoloidúci

USA sa sťahujú z Afganistanu. Znamená to, že na Bondsteel prestanú lietať "zásielky" a kosovská albánska drogová mafia už nebude mať s čím obchodovať?

Náhodný okoloidúci

Vedci zo Salkovho inštitútu skúmali, akým spôsobom vírus škodí a prišli na to, že to je skôr cievne ochorenie. Spike-proteín z obalu vírusu poškodzuje pľúca, výstelku ciev, preniká cez hematoencefalickú bariéru, poškodzuje mitochondrie, vytvára zrazeniny. Vírus pritom vôbec nemusí byť v tele prítomný, na poškodenie orgánov postačí samotný spike-proteín. Na výskum použili umelo vytvorený "pseudovírus".

https://www.salk.edu/news-release/the-novel-coronavirus-spike-protein-pl...

No a presne tento škodlivý spike-proteín vzniká v tele aj po očkovaní experimentálnymi mRNA-vakcínami + k tomu vysoko alergénny polyetylénglykol. No nekúpte to.

Ak si dobre pamätám z toho, čo som čítal o Ivermektíne, tak jeho účinok proti vírusu spočíva v tom, že sa naviaže práve na spike-proteín a zabráni tak vírusu preniknúť do bunky. Ak je to tak, mal by byť schopný zabrániť aj poškodeniu zdravia spike-proteínom uvoľneným z usmrtených vírusov.

Náhodný okoloidúci

A už je tu to, čo každý konšpirátor očakával - Pfajcer sa snaží pretlačiť opichávanie treťou dávkou, aby sa udržala hladina protilátok, a tiež kvôli novým mutáciám.
Pripomeňme si, že imunita získaná týmto očkovaním je zameraná na jeden-jediný proteín vírusového obalu, čo vírusu umožňuje veľmi ľahko túto "imunitu" obísť vytvorením mutácií.

https://akw.sk/covid-19/a-bude-aj-tretia-davka-vakciny-experiment-nevysiel/

Slizničná imunita, bunková imunita po prekonaní, nešpecifické NK-bunky (natural killers) nikoho z vakcinačnej mafie nezaujímajú. To by tak bolo, aby im nejaká imunita nabúravala trvalý tunel do rozpočtu toľkých štátov.

Náhodný okoloidúci

Mne sa zdá, že to bola asi taká dobrovoľnosť ako Matelkovo jesenné šušňobranie u nás.

Náhodný okoloidúci

Ja som nikdy nespochybňoval, že vírus je celkom vážny zdravotný problém. Poznal som ľudí, ktorí by si ešte mohli pár rôčkov požiť, keby ho nedostali.
Len to vyberanie si "svojich" vedcov platí pre obe strany, a pre tú bohatšiu a finančne a mocensky zainteresovanú stranu oveľa viac.

Náhodný okoloidúci

To, že vírus je síce prírodného pôvodu, ale s laboratórne pridanými funkciami, jasne vyplýva z 3000 zverejnených Fauciho emailov. Wuhanské laboratórium a výskum koroňe zorganizovali a platili USA, takže obviňovanie Číny je z ich strany falošné pokrytectvo.
To, že nové mutácie sú tiež "úniky", tvrdí už dávno Soňa Peková. Možno sa mýli, možno nie. Ale s umelým pôvodom vírusu trafila do čierneho.
Vírus určite mutuje aj prirodzenou cestou, nepresnosťami pri replikácii, keďže na rozdiel od DNA vírusov s dvojitým reťazcom DNA tento RNA vírus nemá komplementárny reťazec, podľa ktorého by enzýmy reparázy naprávali chyby.

Náhodný okoloidúci

Korporácie dobre vedia, čo robia. Šialenci sú tí, ktorí veria propagande korporácií, že vakcína porazí mutujúci vírus.

Náhodný okoloidúci

Na internet zavesí hocikto hocičo a je tam plno výmyslov, povedala moja kolegyňa, keď som ju upozornil, že od roku 2012, čiže z čias dávno pred koroňou existuje oficiálna databáza Európskej liekovej agentúry, zameraná na vedľajšie účinky vakcín.

Údaje z nej sú použité aj tu:
http://zvedavec.org/komentare/2021/07/8772-jsme-lidska-morcata-alarmujic...

Zaujímavé je fikslovanie Pfajcera s vyraďovaním tisícov účastníkov prvých fáz klinických skúšok, aby vôbec formálne dosiahli aké-také percento účinnosti.

My, čo sme si koroňou aj s dozvukmi mesiace po vyliečení prešli, o nej vieme svoje. Keby to ale bola taká hrôzostrašná choroba ako je vykresľuje propaganda, tak by som predpokladal, že sa proti nej nasadia všetky dostupné prostriedky, ako sú vitamíny a minerálne doplnky stravy na posilnenie imunity a prevenciu u zatiaľ nenakazených, že sa bude používať aj Sputnik ako najbezpečnejšia vakcína s najmenšími až zanedbateľnými nežiadúcimi účinkami, že sa masovo nasadia nešpecifické antivirotiká, osvedčené zahraničné liečebné protokoly...
Ale ono nič. Zo všetkých strán počúvam len o očkovaní ako jedinej spáse, bez ktorej nastane koniec sveta. Ba čo sveta, ale priam koniec vesmíru.

Z toho mi vychádza iba jedno - očkovanie nie je zdravotná agenda. Je to čisto politická agenda prepojená na korporácie, ochrana zdravia je len formálna zámienka.
Očkovanie neznamená, že človek neochorie, nebude prenášačom, nezomrie. To, že je človek očkovaný, znamená iba to, že je očkovaný. Nič viac.
A ak neočkovaní musia po návrate zo zahraničia do korontény, ktorú im skráti len negatívny PCR-test, bude jasne dokázané, že nové mutácie sem zavliekli práve nekontrolovaní voľne sa pohybujúci očkovanci.

Náhodný okoloidúci

Tú otázku nepoložil Dežo. Zostal tam v strede iba jeden pán a na otázku, ako sa volá, odpovedal, že Rabinowitz.

Náhodný okoloidúci

To tvrdia vedci už dávno:
1. vírus časom zmutuje tak, že zoslabne a zmení sa na menej škodlivý až neškodný
2. len šialenec môže veriť, že prudko mutujúci RNA-vírus je možné poraziť vakcínou

Dostatočne slabého človeka zabije aj rhinovírus nádchy. Na druhej strane poznám ľudí v rizikovom dôchodkovom veku aj s rôznymi tzv. komorbiditami, ktorí boli prekvapení, keď sa na vyšetreniach dozvedeli, že prekonali koroňu, lebo vôbec netušili, že boli chorí.

Náhodný okoloidúci

Belgicko sa "vyznamenalo", keď okupovalo africké Kongo. Otázka len je, ktorí "Belgičania" sú na tom charakterovo horšie a majú na svedomí horšie zločiny proti konžským domorodcom - Flámi, alebo Valóni?

Náhodný okoloidúci

Viacerí virológovia Nobelisti poukazujú na to, že práve hromadné očkovanie počas prebiehajúcej pandémie najviac prispieva k vzniku nových mutácií. Otázkou teda je, koho vlastne očkujeme. Očkujeme ľuďom vakcínu, aby sa ubránili vírusu, alebo "očkujeme" vírusu človeka a učíme ho, ako obchádzať imunitu? Pokles účinnosti Pfajcera z údajných 95% na 64 % v jednej blízkovýchodnej demokracii ukazuje, že vírus je učenlivý.

Ale ak je delta naozaj síce infekčnejšia, ale zároveň oveľa menej nebezpečná, na úrovni bežnej chrípky, tak by v podstate mohla byť optimálnym prostriedkom na celoplošné premorenie s ochranou najrizikovejších ľudí pomocou nešpecifických plošne účinných antivirotík.

Náhodný okoloidúci

Právnici sa vyžívajú v chytračení a slovíčkarení. Takže možno stačilo, keby návrh referendovej otázky bol sformulovaný približne takto: Ste za to, aby NR SR prijala ústavný zákon, ktorým sa skráti aktuálne funkčné obdobie parlamentu a nové voľby sa budú konať do 180 dní od konania referenda?

 

Náhodný okoloidúci

Kedysi sa zvedenie vydatej ženy pokladalo za ťažší hriech ako znásilnenie. Lebo pri znásilnení sa páchateľ zmocnil len ženinho tela, zatiaľ čo pri zvedení sa zmocnil jej duše.
Pri mocenskom a geopolitickom zavádzaní kresťanstva tí, ktoré sa nechceli nechať "zviesť", boli "znásilnení". Často s následkom smrti. Až príliš často.
Rečnícka otázka - ktorá trauma sa rýchlejšie "zahojí" - tá po zvedení, alebo tá po znásilnení? Ja si na to netrúfam odpovedať, a každý zasiahnutý sa s tým vysporiada inak, jednak podľa svojej prirodzenosti, jednak podľa svojej výchovy. Niekto sa otrepe a ide ďalej, niekoho vlastná myseľ doženie k samovražde.

Náhodný okoloidúci

Ono to zrejme asi funguje tak, že keď je to v telke, tak to ľudia vnímajú. Ale len čo správa alebo reportáž skončí alebo keď telku vypnú, správa alebo reportáž vypadne z povedomia a prestane byť vnímaná ako skutočná udalosť, prestane existovať.
Moje vysvetlenie - televízne vysielanie z väčšej časti pozostáva z filmov a seriálov, o ktorých vieme, že sú to väčšinou len také fiktívne príbehy. No a väčšine populácie do tejto fiktívnej reality zapadá aj televízne spravodajstvo. Ale možno sa mýlim.

Ešte poznamenám, že KOB-isti a levaneťáci majú na toto celkom dobré prirovnanie videnia sveta - mozaikové videnie a kaleidoskopové videnie. Pri mozaike vidíme, že každý kúsok zapadá do celkového obrazu, predovšetkým pri odstupe a z nadhľadu. Pri kaleidoskope stále vidíme iba chaotickú znes tvarov a farieb bez súvislostí, bez ohľadu na odstup a nadhľad. Koľko % národa vidí svet v širších súvislostiach?

K zatýkaniu len toľko, že cieľom je odstaviť a pošpiniť konkurenciu a zabetónovať sa pri moci. Matelko spriadal konšpiračné siete dlhé roky. Ale - bola to jeho osobná snaha a jeho nápad, alebo už v čase vstupu do politiky bol podchytený oplotenou ambasádou? Lebo celú túto vládu drží pri moci len oplotená ambasáda a tá v prípade ohrozenia svojich záujmov zatlačí a priškrtí - hocikoho. Aj pezinská skládka možno bola dlhodobo dopredu plánovanou predohrou Čaputkinej predvolebnej kampane. Nešlo o skládku, ale o to dostať Zuzu do povedomia a vytvoriť jej "príbeh" a auru bojovníčky za spravodlivosť. Čo na tom, že falošnú auru? Obal predáva.

Náhodný okoloidúci

Národné strany je možné rozdeliť do dvoch hlavných skupín - prosionistické a antisionistické. Ak sa nemýlim, v tej prvej je len Dankova SNS. Všetky ostatné rozdiely medzi nimi sú už len kozmetické.

Náhodný okoloidúci

Židia a Izrael vždy bojovali a vždy bojujú iba sami za seba a zvyšok sveta sa snažia viac-menej úspešne donútiť, aby tiež bojoval za nich, bez nároku na vďačnosť, odmenu alebo primeranú protislužbu. Ilúziu, že Židia bojujú aj za nás, vytvára to, že občas máme spoločného protivníka / nepriateľa.

Náhodný okoloidúci

Individuálny boj prínáša výsledky vtedy, keď má individuálny bojovník dobrú ďalekonosnú pušku a dobrú únikovú cestu. Veď emerické filmy sú takýchto bojovníkov plné. Emerika, nás svetlý vzor.

Náhodný okoloidúci

Západniari "ruskú kapitálovú vrstvu" berú iba ako jeden z nástrojov na rozkladanie Ruska zvnútra, ale nikdy nikoho z tejto ruskej spoločenskej vrstvy nebudú pokladať za seberovného, dokonca ani spomedzi ruských židov/Židov. Ešte aj tých západniari majú iba za užitočných idiotov - použiť, odkopnúť, a ak frfle a dožaduje sa rovnoprávnosti, tak zlikvidovať a obviniť z toho ruskú FSB. Napríklad taký Berezovskij.

Ruská mentalita (myslím tým etnických Rusov), aj keď je Rusko veľmoc, je výrazne odlišná od mentality západniarov alebo Číňanov. Rus uvažuje ako pomôcť (samozrejme ak sa dá, tak popri tom aj čestne zarobiť), západniar uvažuje, ako vycicať.
Takže dovolím si nesúhlasiť s Kalim a jeho príspevkami k tomuto článku vyššie. Vzťahovať na Rusko a Rusov to, čo platí pre nenažraný koristnícky Západ, je krivdenie Rusom.

Keby sa západniari dostali k plnej kontrole nad ruskou ropou a plynom, o niekoľko málo rokov by boli ložiská dosucha vyťažené a potom po nás potopa.

Náhodný okoloidúci

Niekoľko storočí sme ako národ boli súčasťou Uhorska, v ktorom vládli predovšetkým Maďari. Potom sme zasa boli súčasťou Česko-Slovenska, ktoré si Čehúňy prerobili na unitárne Československo, čiže Česko zväčšené o kolonizované Slovensko. Takže ešte stále sa len učíme sami si vládnuť a potrvá nám to dlho, lebo nám stále podrážajú nohy kadejakí pohrobkovia čechoslovakizmu, Serešove mimovládky, oplotená ambasáda a Brusel a nenechajú nás na pokoji. Takže naozaj musíme ešte politicky a štátnicky podrásť a dospieť, aby sme sa zbavili malosti. Ale najskôr musíme nájsť spôsob, ako sa raz a navždy zbaviť podrazákov a podrážačov nôh. Na to ľuďom chýba nielen odvaha, chýba im aj samotné povedomie o existencii tohto problému. Voľby na to asi nestačia. Nemusia byť cinknuté výsledky pri sčítaní hlasov, stačí cinknutá kampaň.

S rusofilstvom si vedľa. Aj ja som rusofil a napriek tomu nepožadujem, aby sa Slovensko stalo súčasťou Ruska. Ani Rusi nás nepotrebujú kolonizovať ani ovládať, im celkom postačí, keď im od nás nebude hroziť nebezpečenstvo a keď sa nimi budeme jednať priateľsky, úprimne, slušne a čestne. Ale ťažko ich presvedčíme o priateľstve, keď národ zvolil rusofóbnu vládu.

Náhodný okoloidúci

Musím sa Ľuby zastať. Zhodli sme sa všetci na tom, že Iris sa zachovala škaredo. Nikto na ňu nikdy neútočil, nemala dôvod niečo mazať. Pokiaľ ide o Ľubov, je to už zrelá dáma a profesiou učiteľka, ak sa nemýlim, takže má v sebe zakódovanú starosvetskú slušnosť a zdržanlivosť. Nie je zvyknutá vybuchovať. V jej reakcii na mazanie príspevkov samotnou ich autorkou vidím predovšetkým údiv nad takýmto konaním a márnu snahu pochopiť to.
Dúfam, že Ľubov bude aj naďalej čitateľkou a prispievateľkou Nadhľadu, jej postrehy z histórie a zo života sú prínosné.
A už sa k tejto téme nejdem vyjadrovať, z mojej strany ju pokladám za uzavretú. Život ide ďalej, či s Iris alebo bez nej.

Náhodný okoloidúci

Rusofóbi u nás na Slovensku nie sú schopní pochopiť, že zatiaľ čo Rusi nás aj napriek diplomatickým aj ľudským prešľapom (spôsobeným našou kolonizáciou) stále vnímajú ako bratský národ, pre kolektívny Západ sme vždy boli, sme a navždy budeme len korisť.

Náhodný okoloidúci

Nemecké velenie podpísalo bezpodmienečnú kapituláciu do rúk všetkých Spojencov, vrátane ZSSR krátko pred polnocou 8. mája 1945. Nadobudnúť mala platnosť od 23:01 stredoeurópskeho času. V tej dobe bol na území hlavného mesta ZSSR v Moskve už iný deň – 9. máj. Preto tie rôzne dátumy.

 

https://www.hlavnydennik.sk/2021/05/09/ktory-datum-je-ten-spravny-osn-pr...

 

U nás na Slovensku to ale súvisí skôr s tým, že Slovensko bolo oficiálne oslobodené o deň skôr ak Praha, preto sa po vyhlásení samostatnej Slovenskej republiky dátum zmenil z českého pragocentrického 9. května na slovenský 8. máj.

 

 

Náhodný okoloidúci

Len nech sa pekne odkopávajú a ukazujú svoju pravú držku. Ale aj tak je nepochopiteľne veľa jedincov, ktorí ich agende naleteli a pokladajú ju za prínos.
Tak mi napadlo, že čo keby pani Irenka skúsila Pála Csákyho presvedčiť, je je Slovák :D Čo by si od neho asi tak vypočula? Veď ani ona seba samú nepokladá za Slovenku. Našťastie pre nás. Ja ju ani medzi Slovákmi/Slovenkami nechcem.

Ešte malý postreh. Podaktorí koaličníci mudrujú, že parlament bol zvolený na 4 roky a preto predčasné voľby údajne porušujú ústavu, či čo. Zaujímavé, že títo istí jedinci toto netvrdili počas kuciakiády, kedy tiež boli tlaky na vyvolanie predčasných volieb.

Náhodný okoloidúci

My sa predčasných volieb nebojíme, celá naša rodina hárky podpísala. Ale musíme si byť vedomí všetkých rizík, ktoré môžu priniesť. Práve preto na ne treba upozorňovať. Bez hystérie. Ale vedomí si toho, že ľudia reagujú na emócie a dojmy, nie na fakty a argumenty.

O tomto dobre vieme, Irenka sa nevyfarbila, ona taká bola vždy.
https://www.hlavnespravy.sk/bihariova-zasne-nad-tym-ako-si-autori-knizky...

Náhodný okoloidúci

Iris sa dobrovoľne rozhodla pre život za "veľkou vodou", čím dala jednoznačne najavo, že "americké hodnoty" a "americká mentalita" sú jej bližšie ako európske/slovenské hodnoty a mentalita. Ja viem, že ani Európa nie je v hodnotách a mentalite jednotná, ale my tu väčšinou ešte nie sme vykorenení, sme tu doma a zostali sme, aj keď bolo ťažko a mali sme príležitosť odísť preč za lepším. Vieme, kam patríme.

Pomôžem si prirovnaním zo súdnej siene. Odsúdenému znížili trest, lebo prejavil účinnú ľútosť. To ako vážne??? Ľútosť by bola naozaj účinná, keby ju prejavil pred spáchaním trestného činu a zabránila by mu v jeho spáchaní.
Ja viem, Iris nespáchala trestný čin, ale tým, že vymazala všetky svoje komentáre, sa k nám zachovala dosť škaredo. Nemala dôvod mazať.

Náhodný okoloidúci

To je to riziko, že ľudia sa na to vykašlú, či už z lenivosti a pohodlnosti alebo sa prejaví naša národná slabosť, a to je ochota odpúšťať. Často až patologická ochota odpúšťať.
Ako sa hovorí, volič si pamätá posledné dva týždne, takže postačí, aby Matelko dva týždne sekal dobrotu a zasa mu nabehnú percentá, bez ohľadu na to, aké škody už napáchal.

Náhodný okoloidúci

Ak sa dostanú k moci "progresívci", tak už v priebehu prvých týždňov a možno len dní vládnutia budú schopní napáchať nenapraviteľné škody. Mám na mysli predovšetkým kvóty na nútený príjem hnedoidov, akože "dobrovoľnú solidaritu". Ak sa tu raz hnedoidi usídlia, nebude sila, ktorá by ich dokázala zo Slovenska dostať. Profesionálna Rómka Irenka v tomto smere nebude mať zábrany, bude ich pokladať za svojich.

Nejakí tu už žijú (a nemám na mysli starousadlíkov mladíckej a osadníckej národnosti), zatiaľ sa nejako agresívne nesprávajú, možno s výnimkou balkánskych drogových mafií, ktoré u nás síce predávajú drogy, ale nevnucujú nám islam ani svoj spôsob života /ak nepočítam ničenie životov drogami/. Viem z môjho okolia o kazašskej predavačke, ktorú si doviedol slovenský manžel, keď tam bol na montážach, ale tá je biela a len s náznakom ázijských očí, viem o iránskom lekárovi a poznám iránsko-slovenskú miešanku, mimochodom celkom pekné a vysoko inteligentné dievča, viem aj o integrovaných Turkoch s už viac-menej slovensku mentalitou, čiže zatiaľ samí integrovaní a integrovateľní.

Riziko je ich množstvo. Integrovať je možné jednotlivca, možno ešte ako-tak rodinu, ktorá nemá na výber,. len sa prispôsobiť, ale väčšiu skupinu je nemožné integrovať, tá si už bude pretláčať svoje skupinové záujmy, často v rozpore s našimi záujmami.
Takže - preventívne radšej nikoho nebrať a ak predsa len niekto príde, tak tvrdo trvať na prispôsobení sa našim zákonom a zvyklostiam, bez úľav a privilégií.

Ešte k Hlasu.
Od Pelleho sa dalo čakať, že Fica podrazí a odskočí. Zachutila mu moc. Ale sklamali ma Saková a hlavne Tomáš, že Fica zradili. A celkom dosť aj ŠutajEštok.

Náhodný okoloidúci

Súčasní mladí často nie sú vedení k zmyslu pre zodpovednosť, sú večne a navždy nezrelí, vychovaní a nastavení užívať si lákadlá života a nevešať si na krk žiadne záväzky. Preto je aj toľko mladých porozvádzaných, skrátka nezvládli život vo vzťahu, sú sebeckí, bez snahy a ochoty prispôsobiť sa inému človeku a rodinnému životu. Česť výnimkám.
Na druhej strane niektorí mladí sú až príliš zodpovední, až tak, že rodinu a deti odkladajú na obdobie, kedy budú zabezpečení a nakoniec si na to tak zvyknú, že keď už sú zabezpečení, to aj zabudnú, kvôli čomu sa chceli zabezpečiť.
Ďalšia vec sú prehnané nároky na partnera. Na jednej strane narastá počet nepríťažlivých obéznych žien vychovávaných v tom, aby sa mali rady také aké sú, na druhej strane instagramové a fitnescentrové modelky, len zriedkavo vhodné a mentálne zrelé na vážny vzťah. Aj keď občas sa taká nájde.
A chalani - buď nezrelí mäkkýši alebo fitnescentroví nabúchanci, ktorí trávia pred zrkadlom viac času ako ženy.
Ja viem, toho všetko sú extrémy.
Ale hlavnú príčinu nízkej pôrodnosti pod hranicou udržania sa a prežitia národa vidím práve tú nezrelosť a trvalú pubertu a užívanie si lákadiel života.
A koľko mladých párov si miesto vlastných detí radšej zaobstará psa z útulku?

U hnedoidov ide množenie úplne živelne, ako u typických r-stratégov. Nerozmýšľajú jednoducho si zasexujú a neriešia, či z toho bude decko alebo nie. A ak náhodou je, tak štát ( = bieli pracujúci prostredníctvom daní a odvodov) sa postará

Náhodný okoloidúci

Celé je to obchodná vojna nielen proti Sputniku, ale celkovo voči vektorovým vakcínam, s cieľom vytlačiť ich z trhu a nahradiť ich experimentálnymi vakcínami s mRNA-technológiou a ovládnuť celosvetový trh s vakcínami. Nič nekazí obchody tak ako konkurencia.

https://cz.sputniknews.com/20210423/proc-pfizer-diskredituje-jine-vakcin...

https://cz.sputniknews.com/20210426/proto-big-pharma-a-eu-bojuji-proti-s...

Náhodný okoloidúci

Presne to tvrdím, že civilizácia potrebuje status quo, čiže stabilitu, a rozkolísaná klíma jej nevyhovuje, lebo si vyžaduje zvýšené zdroje na kompenzáciu následkov výkyvov.
Moja veta "klíma sa menila, mení a bude sa meniť, raz dole, raz hore" je podľa Teba nebezpečná argumentácia, podľa mňa to je suché konštatovanie faktu. Či už sa Ti to páči alebo nie, je to tak, tá veta je pravdivá.
O vine korporácií za devastáciu prírody sa píše veľa a často, drancovanie zdrojov a jeho následky sú všeobecne dobre známe, či už ide o ťažbu nerastných surovín v civilizačne zaostalejších kolonizovaných krajinách alebo o vypúšťanie nebezpečného odpadu. Ťažobné spoločnosti bez zábran vyrúbu hektáre pralesa, len aby sa dostali k jednému cennejšiemu stromu, z ktorého vyrobia nábytok miliardárovi na opačnej strane zemegule. Čo sa ale prehliada, je vplyv samotných domorodcov.
Preto ak som písal o domorodcoch, ktorí si ničia svoju krajinu, je to práve preto, lebo slniečkárske kruhy ich vykresľujú čisto ako obete, ktoré doplácajú na priemyselnú civilizáciu, ale úplne ignorujú fakt, že domorodci si veľmi často svoje krajiny skrátka "vybývali", vyklčovali, vypálili, vypásli, a preto sa ich domáce územie mení na neobývateľné. Hádzať všetko vinu na korporácie je zavádzajúce a slniečkárske. Zničenie 90% pôvodného pralesa napríklad na Pobreží slonoviny nezapríčinili korporácie, ale domorodci, ktorí nie sú ochotní alebo schopní udržať svoje množenie na úrovni, kedy sa pôrodnosť a úmrtnosť vyrovnávajú a množia sa geometrickým radom. Typickí r-stratégovia. Spomeň si na tú africkú matku, ktorá v 38 rokoch mala 37 detí a neplánovala prestať.
Tí takzvaní "klimatickí utečenci" sú často v pozícii chlapca, ktorý si zavraždí vlastných rodičov a na súde žiada zhovievavosť, lebo je úplná sirota.
Ja osobne stále pokladám za väčší problém vysušovanie pevniny. Práve odlesnená krajina s obnaženým povrchom pôdy sa najviac prehrieva od slnka, lebo v nej chýba pufrovacia schopnosť lesa a chladenie atmosféry výparom, transpiráciou. To je možno väčší problém ako CO2.
Dovolím si ešte pripomenúť známu a ututlanú aféru Climagate - ako vieme, jej podstatou bolo úmyselné falšovanie a manipulovanie výsledkov klimatických meraní, vedomé vynechávanie nepohodlných údajov, aby sa dosiahol požadovaný politicky korektný výsledok, známy "hokejkový graf". V zdravej spoločnosti by autor manipulácie bol vyrazený na dlažbu, v slniečkárskej spoločnosti je z neho stále celebrita.

Náhodný okoloidúci

Ak sa podarí zverejniť zmluvy z Pfizerom aj s Astrou a inými výrobcami vakcín a bez začiernených podstatných údajov, bude to asi prvá rozumná vec, ktorú tie dve strigy v živote urobili.
A ak sa to nepodarí, každý zaočkovaný bude musieť vakcínu vrátiť...

Náhodný okoloidúci

Ja viem, že všeličo sa mení, nie iba teplota a obsah CO2 v atmosfére. Mení sa oblačnosť, dĺžka slnečného svitu v závislosti od oblačnosti, mení sa smer prevládajúcich vetrov, mení sa trvanie snehovej pokrývky, menia sa fenofázy. Som poľnohospodár, tak o tom niečo viem. Teda aspoň si myslím :)
Stačí si spomenúť, aká bola minulá zima slabá, lebo se mali stabilný polárny vír. A ten v našich šírkach spôsobil pretrvávajúce západné prúdenie a "taliansku zimu". Nedávno sa polárny vír rozsypal, a tak teraz máme rozhádzané počasie a vpád arktického vzduchu.

Inak vzťah CO2 a teploty je celkom prehľadne popísaný v tomto článku:
https://vesmir.cz/cz/casopis/archiv-casopisu/2012/cislo-5/klima-holocenu...
A nevyznieva to v prospech súčasného naratívu o zvyšovaní globálnej teploty kvôli nárastu obsahu CO2. Vyzerá to tak, že väčšiu váhu majú iné činitele a CO2 sa tam pletie len tak nejako náhodou. Ako píše autor - "platný skleníkový efekt, neplatná skleníková hypotéza".
A ešte "žádný z dosud zkoumaných numerických klimatických modelů založených na skleníkové hypotéze nedokázal namodelovat žádnou z uvedených holocenních teplých nebo chladných period".

Problém je v tom, že klíma sa prirodzene nestabilná a rozkolísaná a premenlivá, ale my ako ľudia a civilizácia potrebujeme stabilnú klímu a status quo. V klíme neexistuje niečo ako status quo.

A do toho vstupujú mocenské záujmy a ich agresívne pretláčanie pomocou propagandy. A predovšetkým snaha nájsť jednoduché a "sexi" riešenie zložitých problémov. Prípadne zo zložitého problému vybrať nejakú maličkosť, zamerať sa na ňu a riešiť ju, pričom sa zvesela ignoruje všetko ostatné alebo sa tomu neprikladá dostatočný význam.

A tak sa napríklad stane, že domorodci na svojom ostrove vyklčujú mangrove, aby mali prístup k moru, či už kvôli rybolovu alebo ako pláže pre prachatých turistov, samozrejme, obnažené pobrežie im začnú podmývať a odnášať morské prúdy, a domorodci sa zľaknú, že sa im ostrov potápa a že za to môže CO2. Niekde už pochopili. akú ch...vinu urobili a začali mangrove obnovovať.

Alebo domorodci v Himalájach vyklčujú les, aby mohli mať 24 hodín denne na ohni čajník, ako je tam vraj zvykom, ale keďže počty domorodcov stúpajú a tlačia sa tam aj turisti, lesov ubúda rýchlo. A tak monzúnové dažde nemá čo zadržať, na dolnom toku sa vytvárajú záplavy, ale samozrejme, za príčinu sa označí CO2. Nie odlesnenie.

Klíma sa menila, mení, aj sa bude meniť, raz dole, raz hore, v dlhodobom aj krátkodobom časovom horizonte, ide len o to, či sme schopní prijať správne riešenia. A podľa mňa je v tomto prípade namieste adaptívna stratégia, lebo zmeny klímy hore/dole môžeme ovplyvniť len veľmi málo. A skôr len symbolicky. Čiže neplytvať energiou a silami na to, čo nemôžeme ovplyvniť, alebo to môžeme ovplyvniť len veľmi málo, ale hľadať riešenia, ako sa zmenám klímy prispôsobiť. Napríklad obyčajnou úmyselnou a dobre premyslenou zmenou druhového zloženia lesov smerom k väčšej suchovzdornosti a odolnosti voči výkyvom klímy a voči škodcom.
Lenže hľadaniu a zavádzaniu najlepších riešení bráni spolitizovanie problémov a osobné záujmy jednotlivcov a kadejakých mafií a boj o zdroje a plytvanie. A ako správne píšeš, tak aj slniečkárstvo.

A ešte jedna provokačná poznámka. Čo ak to, čomu sa hovorí "globálne otepľovanie", nie je nič iné ako návrat z dlhšie trvajúcej chladnej periódy naspäť do normálu?

Náhodný okoloidúci

Si si istý, že je to popieranie? Ako je potom možné, že napríklad krátko po skončení poslednej doby ľadovej siahala horná hranica lesa vo Vysokých Tatrách o 300 metrov vyššie ako v súčasnosti? Je jediné realistické vysvetlenie - že vtedy bolo teplejšie ako v súčasnosti, aj bez priemyselných emisií CO2.

Vypichnem len jednu vetu z tohto článku:

http://www.shmu.sk/sk/?page=1067

Post-glaciálne klimatické optimum nastalo približne pred 7 000 až 5 000 rokmi, kedy sa priemerné letné teploty v strednej Európy pohybovali na úrovni okolo 12-13°C (dnes 10°C).

 

A čo stredoveké klimatické optimum s predpokladanými teplotami vyššími ako v súčasnsoti, aj bez vplyvu priemyslu, a s tým súvisiace vikingské osídlenie Grónska?

https://cs.wikipedia.org/wiki/St%C5%99edov%C4%9Bk%C3%A9_klimatick%C3%A9_...

 

V poslednej dobe medziľadovej (Riss/Wurm) pred približne 125 000 rokmi bola dokonca hladina svetového oceánu o 8 metrov vyššie ako je v súčasnosti, a vtedy určite nebol na Zemi žiadny priemysel. Teda aspoň zatiaľ  neboli objavené žiadne zvyšky vtedajších uhoľných elektrární a automobiliek :D

 

Mne z toho vychádza, že výkyvy klímy sú prirodzený jav a obviňovanie ľudstva z "globálneho otepľovania" má len malé až žiadne opodstatnenie a je to  čisto politická nátlaková záležitosť a oveľa väčší problém ako CO2 (ktorý sa dá merať, aj spotreba palív sa dá merať a čo sa dá merať, to sa dá zdaniť) je strata lesov a tým pádom aj strata vody z pevniny.

 

Rusom to vyhovuje, uľahčuje im to spriechodnenie severnej morskej cesty, len sa im trošku zosypávajú budovy postavené na /už nie/permafroste. Postupne sa posunie na sever aj severná hranica lesa a život pôjde ďalej.

Náhodný okoloidúci

Ak tetka tvrdí, že Rusi jej uškodili a dlhujú jej milión, môže ich dať na súd. A ten nech skúma dôkazy za a proti. Ale ak tetka prehrá, mala by ona zaplatiť Rusom za poškodenie dobrej povesti.

Náhodný okoloidúci

Keď už je reč o plyne a klíme, pobavilo ma, ako všetci staršia globálnym otepľovaním kvôli vypúšťaniu CO2, ktorý je životne dôležitý ako "potrava" pre rastliny, ale panikária aj kvôli možnosti ochladenia klímy emisiami SO2 zo sopečných plynov. Tak čo je teraz väčšia hrozba? Otepľovanie, alebo ochladzovanie? Nemali by klimatológovia strašiaci nás otepľovaním vypúšťanie SO2 sopkami skôr privítať? :D

https://www.imeteo.sk/clanok/oxid-siricity-z-vybuchnutej-sopky-sa-siri-p...

Náhodný okoloidúci

Že je Soros zločinec, je jasné každému, kto má základný zmysel pre spravodlivosť a aspoň náznak sociálneho cítenia.

https://www.hlavnydennik.sk/2021/04/23/blaha-george-soros-je-predatorske...

Samozrejme, nepotrestané Sorosove finančné zločiny sú veľký problém. Ale oveľa väčší problém je to, že systém takéto konanie umožňuje a miesto ťažkých trestov ho dokonca toleruje až schvaľuje.
Kto má možnosti a silu zrušiť tento prehnitý systém a vymyslieť taký, ktorý sa nebude dať zneužívať? Je vôbec na tejto planéte niekto taký?

Náhodný okoloidúci

Máša Zacharovová sa viditeľne zabáva na babráctve "češskich vlastej" vo veci výbuchov vo Vrběticiach.
Je to po rusky, dajú sa zapnúť automaticky generované ruské titulky.

https://www.youtube.com/watch?v=m4r87enIO5Y

Náhodný okoloidúci

Uvažoval som aj, že by som to napísal Sergejovi Viktorovičovi, ale pre médiá sa vyjadruje Maria Vladimirovna, tak som napísal jej.

https://www.hlavnydennik.sk/2021/04/23/moskva-obvinila-bratislavu-z-pseu...

Náhodný okoloidúci

Len tak pre úplnosť, napísal som na ruské ministerstvo zahraničia, že u nás na Slovensku chápeme, že naťahovanie sa so Sputnikom V aj dianie okolo Vrbětíc sú len provokácie s cieľom zničiť naše vzťahy s Ruskom. Je to skrátka naša hanba, ale nerusofóbna časť obyvateľstva zatiaľ nemá taký vplyv, aby to dokázala zmeniť.
Nepredpokladám, že mi odtiaľ niekto odpíše, ale potešilo by :)
Uvažujem o májovom výletíku na Slavín. Dávno som tam nebol.

Náhodný okoloidúci

Vedúci kolotoča to dopodrobna rozobral na Aeronete. Páči sa mi jeho postreh, že ktorý výbuch mali spôsobiť ti dvaja "agenti". Ten 16. októbra 2014, alebo ten 3. decembra 2014? :D

https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%BDbuchy_muni%C4%8Dn%C3%ADch_sklad%C5%...

Ale - nepredpokladám, že by BIS-kári a CIA vrbětickú provokáciu zbúchali z minúty na minútu, museli ju mať pripravenú už dlhší čas.

https://aeronet.cz/news/beloruska-kgb-cesko-v-sobotu-vyhovelo-americke-c...

Medzinárodní zločinci sa pri snahe o ovládnutie celej planéty nezastavia pred ničím, ani pred vraždou najvyššieho predstaviteľa nezávislého štátu, ani pred vyvolaním vojny so stotisícmi obetí.

Náhodný okoloidúci

Dostojevského text z roku 1876, napriek tomu stále aktuálny.

http://www.chelemendik.sk/Fiodor_Michajlovic_Dostojevskij_Prorocke_slova...

Náhodný okoloidúci

To je vec nedostatočného až úplne chýbajúceho informačného pokrytia sveta ruskými televíziami. Ruskými, nie iba ruskojazyčnými. USA majú spravodajský (takmer) monopol a riadne ho využívajú až zneužívajú.
Ale celkovo Rusi doplácajú na to, na čo aj my, a to sú myšlienkové pochody typu "čo na to povedia iní".

Stránky

texty

Stránky