Náhodný okoloidúci

authenticated user,dopisovatel

texty

komentáre

Náhodný okoloidúci

Kedysi za socíku kolovala hláška, že náš školský systém je najlepší na svete. Neviem to až tak posúdiť, nie som odborník, ale oponenti to vždy odbili otázkou, že ak je najlepší, prečo ho nikto v zahraničí neprevzal?
A odpoveď sa teraz ponúka sama, keď vidíme znižovanie štandardov na západnú úroveň, aby žiadny debil (myslené ako diagnóza, nie ako urážka) s IQ 70 a nižším neprepadol a necítil sa dyzgrymynovaný. Systém a Režim potrebujú ovládateľné stádo, preto zničili "najlepší školský systém na svete" a terajší školský systém vedú dysgenickým smerom k "inklúzii". Rusi to už pochopili a miesto západného systému výchovy stáda, ktorý im natláčal Západ, sa vracajú k starému osvedčenému systému, ktorý im umožňuje vychovávať ľudí schopných navrhovať vesmírne stanice a moderné zbrane, voči ktorým Západ nemá obranu, a to BEZ KRADNUTIA MOZGOV.

Náhodný okoloidúci

Dlhodobo zastávam názor, že kresťanstvo je trójsky kôň sionizmu. A v podstate jeho proxy-armáda. Ale chýba im sebareflexia, nie sú schopní uvedomiť si to.

Náhodný okoloidúci

Máš to v havličke riadne dopletené, zdravé jadro Nadhľadu by najradšej chodilo Vencovi Lahváčovi na hrob pľuť, ale nechcú si zašpiniť sliny.

Náhodný okoloidúci

Najväčšia sranda je, že história Židov tak ako je opísaná v Starom zákone zrejme nie je nič iné ako zbierka plagiátov mýtov susedných národov. Ešte aj tých povestných 10 prikázaní je pajcnutých z Chammurapiho zákonníka - Chammurapimu ich na hore diktoval babylonský boh Šamaš.
A v egyptskom zajatí nikdy neboli - možno tam bolo niekoľko jednotlivcov, ale neexistujú žiadne egyptské dokumenty, v korých by sa písalo niečo o nejakých izraelitských otrokoch.
Akýsi chlapík tvrdil, že v Červenom mori našiel ľudské kosti a kolesá vojenských vozov prenasledujúcich Mojžiša a jeho tlupu, ale bol to len jeho vlastný podvrh a fotky kostí boli ukradnuté - boli indiánske, z Mexika.

Náhodný okoloidúci

Predpokladám, že rýpeš do mňa.
Vieš, mne stačí sledovať čo sa deje. A kvikot presstitútok v súvislosti s Holcovou znamená, že vyšetrovanie sa začalo uberať správnym smerom.

Náhodný okoloidúci

Ak nevyšetria, bude zle. Ak vyšetria, bude to ešte horšie, priam katastrofa.

Náhodný okoloidúci

Chlapci sa boja obvinenia z anti-anti a zrušenia strany, preto mlčia.

Náhodný okoloidúci

Vieš, prečo sú všetci poondiati? Nie je to pocit viny za holo-holo. Je to strach z Mossadu - nechcú sa stať jeho obeťami, ani vystaviť riziku vyvraždenia svoje rodiny.

Náhodný okoloidúci

Nám "konšpirátorom" je jasné, že to nebola kriminálna, ale politická vražda a mala byť spúšťačom slovenskej verzie majdanu. To by ale znamenalo, že ju spáchal niekto z tajnej služby (nemyslím slovenskú SIS) a nastrčil množstvo falošných stôp a zdanlivej amatérčiny (prerobená plynová pištoľ atď.) a preto sa dá predpokladať, že táto vyšetrovacia verzia je zakázaná, lebo by to vrhlo zlé svetlo na našich západných "partňorov" a preto sa povinne stále dokola točí verzia o talianskych mafiánoch. Aby sa zabránilo odhaleniu pravdy.

Náhodný okoloidúci

Najväčším strašiakom pre USA je suverenita iných štátov a strata vplyvu, preto tak zúrivo a besne potláčajú akýkoľvek prejav samostatného myslenia a suverenity vo svojich kolóniách.
Za akúkoľvek cenu si chcú zachovať dominanciu a v zárodku sa snažia ničiť možné strediská odporu voči svojej dominancii. Našťastie niečo neustriehli.
USA prestanú byť svetovou hrozbou až vtedy, keď upadne ich vojenská moc. Oddolárovanie sveta nestačí, aj keď je to dôležitý krok k slobode.

Náhodný okoloidúci

Ale veď práve tá destabilizácia, ten rozvrat, to je ich cieľ. USA nepotrebujú mier, vtedy krachujú. USA prosperujú vtedy, keď je vo svete rozvrat a vojny. Je také ťažké pochopiť to a prestať sa tomu čudovať?

Náhodný okoloidúci

Ešte stále sa nevzdali nádeje, že sa im podarí vyvolať majdan.

V tejto súvislosti ešte rečnícka otázka - je nejaká stopa, ktorú ma polícia pri vyšetrovaní vraždy zakázané sledovať?

Náhodný okoloidúci

Niečo Ti prezradím, Jozef. Problém nie je ani tak v postoji ateistov voči kresťanom, ale skôr v postoji kresťanov voči ateistom. Kresťania sa pokladajú za nadradených, "vyvolených", "zasvätených", osobne som zažil, ako sa odo mňa podaktorí dištancovali, keď zistili, že som ateista. Ako keby som mal lepru. Zažil som aj to, keď istej tetke evanjeličke ateizmus v mysli splynul s alkoholizmom, drogami, kriminalitou. Pritom vo väzniciach je štatisticky väčšie percento veriacich ako v bežne populácii.

Náhodný okoloidúci

Veľká Británia - najbrutálnejší režim v dejinách ľudstva.

https://slobodnyvyber.sk/poznamky-k-anglickej-historii/

A vraj kolíska modernej demokracie. HANBA!

Náhodný okoloidúci

Dopustili sa útoku na verejného činiteľa, poškodili verejný majetok. Všetkým zrušiť azylové konanie a poslať ich domov. VŠETKÝCH! Nie deportovať, ale repatriovať - vrátiť ich do vlasti.

Náhodný okoloidúci

V takom prípade ale treba mať ich notársky overené podpisy, že všetky procedúry podstupujú dobrovoľne a že sa zaväzujpú, že sa v budúcnosti nebudú súdiť. Inak hrozia ťažké súdne procesy - práve preto, lebo žijú pre prítomnosť. V jednom okamihu sa im sterilizácia za príspevok môže zdať ako dobrý nápad, ale v inom, budúcom okamihu sa im bude zdať dobrý nápad vytrieskať niečo aj zo súdnej žaloby za sterilizáciu.
A hlavne ten kvikot sorosovych kisiek a "ochrancov ľudských práv"...

Základom ale je naviazať ľudské a občianske práva na povinnosti a zodpovednosť voči spoločnosti. Práva bez povinností a zodpovednosti sú vždy zneužívané.

Náhodný okoloidúci

Obávam sa, že možnosti usmerniť a vzdelávať najnižšie vrstvy spoločnosti v oblasti rodinnej politiky sú výrazne obmedzené práve ich nedostatočnou intelektuálnou kapacitou, kvôli ktorej sú na najspodnejších priečkach hierarchie. U nich je sex často čisto pudová záležitosť a uvažovanie "mal by som si nasadiť gumu" sa nedá očakávať. Podaktorí možno ani nechápu súvislosť medzi sexom a rodením detí.
Ale fandím Tvojmu optimizmu ;-)

Náhodný okoloidúci

Nemám vo zvyku pozerať súťaže Miss, pripadá mi to tak trochu ako obchodovanie s "bielym mäsom", ale toto som si včera večer na pol oka pozrel - aby som videl, na akom stupni je u nás politická korektnosť.
A ona tu je.
Mulatka z Trnavy (otec z Konga - syn diplomatky a mama Slovenka z Trnavy) dostala od poroty tretie miesto - 2. vicemiss. 1. vicemiss a Miss sú našťastie typické slovenské blondíny.

Náhodný okoloidúci

Asi je to povinná jazda, že do finále súťaže Miss musí v každej európskej krajine postúpiť nejaká afro-osoba, prípadne, že musí vyhrať, inak...
Táto zatiaľ vyhrala len Miss Press 2018, a bol by som teda riadne zvedavý, ktorí novinári ju zvolili.

https://cz.sputniknews.com/slovensko/201804267231190-miss-slovensko-2018...

Vyzerá o niečo lepšie ako to smiešne fínske čudo, ale už na prvý pohľad so Slovenskom nemá nič spoločné.

Náhodný okoloidúci

Na jednej strane sú to živočíšne gény a pudové konanie hnedoidov, ktorí možno ani nechápu súvislosť medzi seksovaním a rodením detí, a na druhej strane chorý systém, ktorý voči určitým skupinám osôb presadzuje bezhraničnú solidaritu namiesto zásluhovosti. Keby boli hnedoidi v strednej Európe odkázaní len čisto sami na seba, šancu prežiť by malo zopár jednotlivcov schopných plánovať. A postupne počas generácií by aj tí vybledli.

Náhodný okoloidúci

Nie som žiadny linuxový guru, len obyčajný klikač, ale aj tak som s Linuxom spokojný, "okná" nechcem, nepotrebujem, aby sa mi niekto na diaľku hrabal v počítači, a nepotrebujem ani antivírus, a už vôbec nie od zahraničného agenta Esetu. A keby som aj náhodou niekedy v budúcnosti bol donútený používa "okná", infekciu by riešil Kaspersky.

Ozaj, prečo sa tie prachy, ktoré "naša" vláda tlačí do gágora Bilovi Gejcovi, nepoužijú radšej na zaplatenie vývojárov, ktorí by vytvorili všetky potrebné programy a aplikácie pre Linux? Teda tie, ktoré ešte nie sú vytvorené, ale úrady ich potrebujú.
Určite by to štát vyšlo lacnejšie ako každú chvíľu nakupovať tisíce licencií pre "okná".

Náhodný okoloidúci

Ako sa hovorí, prostitútka je povolanie, ale kurva - to je povaha.

Náhodný okoloidúci

Prostitúcia už bola pozorovaná aj u šimpanzov - samica "dala" samcovi za jedlo.

A čo také zlatokopky loviace pracáčov, aby sa zabezpečili a vydali sa za nich? A čo, keď im porodia dedičov? Je to prostitúcia? Nie je to prostitúcia?

Náhodný okoloidúci

Hocikedy, na ľubovoľnej stránke, na mňa vyskočí inzerát na anglojazyčnú zoznamku ponúkajúcu "russian ladies" alebo "russian brides". Čiže ide o organizovanú kampaň zameranú na odlákanie ruských devčat na západ s cieľom demograficky oslabiť a zničiť Rusko.

Náhodný okoloidúci

Len niekoľko málo dní dozadu som takto išiel po ulici s jednou známou a stretli sme jej kamarátku a okolo nej krepčili tri malé mulatčatá. Až taký divný nepríjemný pocit, keď sa decká vôbec nepodobajú na mamku.
Aj v mojom okolí viem o troch prípadoch, kedy si biela našla čiernu klobásu. Vždy k tomu došlo v Gueit Buitein, keď tam boli ako au-pair alebo ako študentky. Gueit Buitein je záhuba ľudstva.

Čo sa týka Aziatov, zrejme sme potomkovia jednej migračnej vlny, takže je logické, že sme si geneticky oveľa bližší ako s černochmi.

Náhodný okoloidúci

Podľa čínskych výskumov DNA majú Japonci spoločný pôvod s Čukčami, a svedčí o tom haploskupina D na mužskom chromozóme Y - u Čukčov 40% populácie a u Japoncov 45%, pričom subkladus Čukčov je starobylejší. A oba tieto národy majú zrejme pôvod niekde v provincii Junnan.
Okrem toho Japonci čiastočne vyvraždili a čiastočne asimilovali Ainov, a určite by sa našli aj iné zdroje ich genofondu, možno nejaká tá melanézska alebo austronézska zložka.
Dokonca majú Japonci aj Čukčovia podobné povahové rysy a papilárne línie na dlaniach.

https://anaga.ru/japoncy-ot-chukchej.html

Náhodný okoloidúci

Podľa výsledkov vyšetrovania bol príčinou požiaru v obchodnom dome "Zimňaja višňa" v Kemerove elektrický skrat. Voda z topiaceho sa snehu na streche pretiekla do elektrických rozvodov na 4. poschodí, došlo ku skratu priamo nad detskou zónou. Požiar sa rýchlo rozšíril aj kvôli tomu, že v budove naplno bežala ventilácia a tá ho pomohla rozšíriť.

https://vz.ru/news/2018/4/16/918063.html

Náhodný okoloidúci

Nepostrehol som, že by sa Amíci a spol pokúšali zasiahnuť sýrsku PVO. Buď ju tak podcenili, že sa jej vôbec nemali v úmysle venovať, alebo to naozaj bolo divadlo.

Náhodný okoloidúci

Pašovanie nežiadúcich osôb do politiky prostrednÍctvom politických strán sa robí asi tak, ako sme to videli v prípade Istanbulského dohovoru o ochrane žien. Myslím, že nikto rozumný nepochybuje, že ženy ako (väčšinou) fyzicky slabšie sú viac ohrozené násilím (len škoda, že sa nehovorí o násilí žien voči mužom, vrátane psychického, ale to teraz nechcem rozvádzať). No a medzi užitočné paragrafy o ochrane žien boli vpašované ustanovenia presadzujúce úchylnú genderovú politiku. ID našťastie neprešiel - zatiaľ. A dúfam, že sa ho podarí úplne odstaviť.
Takto sa aj k celkom prijateľnému Ficovi alebo Pellegrinimu a iným prijateľným SMERákom vpašovali Lajčák, Beňová, Zala iná škodná. Ak si spomínam, Beňovú nebolo možné odmietnuť, lebo jej ex Flašík od samého začiatku financoval SMER. A Lajčák bol verejnosti málo známy a bol široko propagovaný ako skúsený diplomat, my sme v podstate ani nemali možnosť podrobne zistiť, čo vyvádzal na západnom Balkáne.
Takto sa vraj aj v Bruseli prijímajú zákony a smernice - v balíkoch. Úradníci ich chrlia v takom množstve, že europoslanci ich nestíhajú čítať, a tak sa naraz hlasuje za celé balíky - užitočné normy spolu s bruselskou úchylnou agendou. Vraj nie je čas hlasovať za každý zákon zvlášť.

Náhodný okoloidúci

V jednej diskusii na HS ktosi o Chmelárovi napísal, že jeho otec je Palestínčan. Či je to pravda, to neviem, ale vyzerá tak blízkovýchodne.

Náhodný okoloidúci

Zatiaľ sme nevideli žiadne satelitné fotografie letísk, ktoré mal podľa západných novinárov zničiť včerajší útok. Možno ich práve teraz dokončujú vo Photoshope :D

Náhodný okoloidúci

Aj ja som zhnusený z vajčiaka a jeho podliezania agresorovi. Ale neprekvapil. Prekvapilo by ma skôr to, keby o neexistujúcich chemických útokoch povedal pravdu, ale to uňho nehrozí. On je skrátka mentálne závislý od západu. Hovoriaca hlava na diaľkové ovládanie, nič viac.

Náhodný okoloidúci

Если война неизбежна, она должна произойти на территории агрессора.

Náhodný okoloidúci

Popri všetkom tom, čo sme tu už stihli napísať, pripomeniem jedno - Rusi v Sýrii konajú tak, aby neporušili sýrsku suverenitu. Nemôžu si tam svojvoľne robiť čo chcú, Sýria je spriatelený štát, nie kolónia. Netreba ale pochybovať o tom, že sa Rusi podieľali na zostreľovaní "prskaviek".
A teraz pár slov k Putinovej stratégii.
Možno ste si už všimli, že Vladimírovič nikdy nerobí to, čo od neho požaduje Západ, ale zásadne len to, čo pokladá za najvhodnejšie a najvýhodnejšie pre Rusko. Na Kryme ho nečakali - a prišiel. Chcú ho donútiť ku vstupu ruskej armáídy na Donbas - a on sa stále nemá k činu. Krátkodobé ustupovanie s cieľom dlhodobej výhry a využitím prirodzeného priebehu vecí.
Aj teraz možno niekto čakal, že ho konečne vyprovokuje k niečomu neuváženému - a nič.
Vladimirovič nepotrebuje predvádzať svaly, ani okopávať oblude členky. On potrebuje zlomiť oblude väzy tak, aby si to ani nestihla všimnúť. Pekne po džudisticky.

A tak som si spomenul na tento môj starší komnentár...
http://www.nadhlad.com/comment/12617#comment-12617

Náhodný okoloidúci

"Niektoré rakety boli zmenou signálu GPS ruskými prostriedkami rádioelektronického boja odklonené od svojich cieľov a dopadli neškodne do poľa."

https://slobodnyvyber.sk/komentar-k-utoku-americanov-a-anglicanov-na-syriu/

Náhodný okoloidúci

Možno som naivný, ale pochopil som to tak, že "chemický útok" tzv. biele blembáky zinscenovali na území, ktoré má pod kontrolou legitímna vláda. Preto mi to nejde do hlavy.
A s Tvojou diagnózou Mikrona súhlasím, Fgancúzi sa ešte stále nezbavili kolonialistického zmýšľania.

Náhodný okoloidúci

Súhlasím, najhoršia môžnosť pre Rusov je nič nerobiť a prejsť to mlčaním.

Ale je pre mňa záhadou jedna vec. Ako je možné, že sýrske úrady trpia vyčíňanie "bielych prilieb"? Prečo ich nepozatýkajú a neskonfiškujú im počítače a mobily? Tam by sa našli iné veci...

Náhodný okoloidúci

V Dúme sa stal nie že chemický útok, ale dokonca mimoriadne sofistikovaný chemický útok bez použitia chemických zbraní! Komedianti s bielymi blembákmi na gebuliach a s nekvalitným scenárom pošaškovali pred videokamerou a idiotom na západe to stačí ako "dôkaz". Západ je v prdeli. Horšie je, že do tej prdele ťahá aj zvyšok sveta.
Takže ja osobne som za bojkot všetkých tovarov a služieb z USA, Macronistanu a Gueit Buitein. Aj keď si uvedomujem, že na 100% sa im nedá vyhnúť. Ale bojkot tiež zvykne zabolieť.

A možno to bolo takto:
Damask, krátko po polnoci:"Počuj, Bašár, Doník vám poslal nejaké prskavky a Tereza s Emanuelom plánujú použiť leteckú poštu. Adresy, kam to má byť určené, sme vám poslali. Chcete s tým pomôcť?"
Moskva, krátko po polnoci: "Ďakujem za ponuku, Vladimír Vladimírovič, ale s týmto si poradíme sami, čo potrebujeme, to si ochránime a zvyšok môžeme obetovať, nech Doníka jeho jastrabi nezožerú."
To len na margo úvah na HS, že Rusi a Amíci s dohodli.
https://www.hlavnespravy.sk/usa-zautocili-na-syriu-zatial-vyzera-na-doho...

Tu sa dokonca píše, že staré sovietske systémy zostrelili 71 rakiet z vypálených čosi vac ako 100.
AC24 často píše bludy, ale ak sa to potvrdí, tak to je hanba pre USA.
http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/12688-syrie-zlikvidovala-71-raket-zapadni...

P.S,
O 71 zostrelených raketách píše aj Sputnik - cituje vyhlásenie Sergeja Rudského z Generálneho štábu RF.
https://cz.sputniknews.com/svet/201804147152123-obrana-syrie-rakety-koal...

Náhodný okoloidúci

To mi je jasné, že toto nesmie zostať bez odpovede, či už symetrickej alebo asymetrickej, ale predvšetkým bolestivej. Dúfajme, že ruské mlčanie je horšie a zlovestnejšie ako ruský krik.
Ale divná je "logika" západných štátov. Obviňujú sýrsku vládu z používania chemických zbraní proti civilistom a potom sami útočia na budovy, v ktorých sa údajne nachádzali chemické laboratóriá. Ak tam nejak chemické zbrane boli, práve v dôsledku raketových útokov sa mohli uvoľniť a vážne ubližiť civilistom. A ak sa žiadne stopy po chemických zbraniach v zasiahnutých budovách nenájdu, znamená to jediné, vieme čo, a treba to západniarom riadne otrepať o hlavu.

Náhodný okoloidúci

Ракетный удар по Сирии, нанесенный в субботу утром США, Великобританией и Францией, не привел к человеческим жертвам, говорится в специальном заявлении командования сирийской армии.

https://vz.ru/news/2018/4/14/917695.html

Военный аэродром Думейр на востоке от Дамаска был атакован 12 ракетами, все они были сбиты сирийскими ПВО, сообщает Министерство обороны России.

«Сирийский военный аэродром Думейр, дислоцированный на востоке от города Дамаск, был атакован 12 крылатыми ракетами. Средствами ПВО ВС Сирии все крылатые ракеты были перехвачены», - говорится в сообщении.

https://vz.ru/news/2018/4/14/917691.html

Náhodný okoloidúci

My predovšetkým nevieme, aké dohody majú medzi sebou ruská a sýrska vláda alebo ruská a sýrska armáda. Ale vystrelený Tomahawk nepokladám za výsostné územie USA, takže podľa mňa ich mohli zostreliť.

Náhodný okoloidúci

Rusi podľa toho, čo čítam na nete, dali Sýrii výstrahu, takže bol čas na evakuáciu, čím bolo zabránené obetiam na životoch.
Ale vyhovárajú sa, že rakety neleteli cez zónu zodpovednosti ruskej armády, ale cez zónu, ktorú mala pokrývať sýrska armáda.
Nieviem, do akej miery môžem brať tieto výhovorky vážne, ale je jasno, že Rusi možno prešvihli historický okamih. Ich systém S-400 je podľa popisu schopný súčasne ostreľovať 36 vzdušných cieľov, čiže na zničenie 100 vystrelených Tomahawkov by teoreticky mali stačiť 3 systémy S-400. "Červená čiara" by bola určená oveľa výraznejšie a navyše viete si predstaviť, ako by stúpol predaj S-400 v prípade úspešného zásahu? To len čisto ekonomicky, vždy je lepšie, keď netreba zasahovať.
Čítal som tiež kdesi, myslím, že v diskusii pod článkom na Sputniku, že útok bol vedený aj na miesto, kde malo dôjsť k údajnému chemickému útoku, čím sa zmarila možnosť vyšetrenia.
Takže som zvedavý, aká odpoveď bude nasledovať.

Náhodný okoloidúci

Horúce hlavy sú všade, ale pochybujem, že by si Gerasimov dovolil dať také silné vyhlásenia bez vedomia a súhlasu Vladimíra Vladimíroviča. Možno je to len ruská politická verzia hry na dobrého a zlého policajta.
Ďalšia vec je, že "vyspelé západné demokracie" stále očakávajú len symetrické odpovede, ale Vladimírovič vie dať aj asymetrické, a tie sú často oveľa účinnejšie a bolestivejšie a zasahujú na nečakaných miestach. Spomeňme si, ako si poradil s Tureckom po zostrelení ruskej stíhačky. Miesto vojenskej odplaty najprv tvrdé až likvidačné ekonomick sankcie voči Turkovi a potom miesto krviprelievania Turka získal na svoju stranu, aspoň navonok, ale to on dobre vie.
Čo sa týka vagnerovcov, je to "fejk ňús" ukrajinsko-banderovského pôvodu, ale živly nenávidiace Rusko sa toho chytili a stále dokola to verklíkujú.
Jednoducho necháva západ, aby sa sám zaplietol do svojich klamstiev a sám sa zdiskreditoval. Myslí na veľa ťahov dopredu.

Náhodný okoloidúci

Jano Slota si vedel nahlas a kvalitne zanadávať aj na "pána Séreša", takže dobre on vedel, kto spôsobuje problémy. Len jeho grobianstvo bolo vyššie ako jeho IQ, a hlúpy rozhodne nebol.

Náhodný okoloidúci

Ak Rusi ponechajú bez tvrdej odpovede ostré bombardovanie a ostreľovanie Sýrie, sú na najlepšej ceste stratiť všetkých spojencov a následne v budúcnosti aj vlastný štát. V Sýrii sa bojuje za bytie alebo nebytie samotného Ruska.

Náhodný okoloidúci

Preto som si kedysi kúpil notebook, ktorý má aj numerickú klávesnicu. Ale najlepšie sa aj tak píše na klasickej počítačovej. A ešte aby bol bez OS, aby som si mohol natiahnuť aký chcem.

Náhodný okoloidúci

Načo rušiť signál a prezrádzať svoje možnosti REB, keď sa to dá vyriešiť konvenčnou raketkou? REB si treba nechať na inokedy, ako prekvapenie.

Náhodný okoloidúci

Viem si predstaviť, že v prípade vystrelenia prvého Tomahawku pôjdu PREVENTÍVNE na dno všetky amícke lode a ponorky v dosahu. Aj tie, čo ešte nestihli vystreliť.
Nie je nad prevenciu.

Stránky