Norman

authenticated user,administrator

texty

V Ruskej federácii vyhral prezidentské voľby podľa predpokladov znova V

Len krátko jednoduchú mapu politických strán na Slovensku.

Bol som tam zas osobne, nuž treba niečo zaznamenať. 

Včera boli demonštrácie v Budapešti pri príležitosti ich národného sviatku. Je mi úplne jedno akého,  pozrite sa na tých ľudí, čo demonštrujú na podporu svojho národa. 

Rokov dvanásť, ale už to má absolútnu predstavu, že to, čo vie, je z jej vlastnej hlavy. A že je to navždy správne. Bezpochyby.

Včera bol podpredseda Smeru Pellegrini oficiálne poverený prezidentom aby vytvoril novú vládu. Potvrdil sa tak zvrat, ku ktorému dospeli koaličné rokovania po dvoch týždňoch nepokojov, ktoré vyvolala opozícia podnecovaná určitými globalistickými silami zo zahraničia.

O tom, že politické sakrálne vraždy nie sú nič neobvyklé, svedčí aj najnovší prípad z Británie.

Treba povedať, že štátnické umenie Fica sa teraz naozaj prekonalo - dnes prekvapivo dokázal to, čo už nik nečakal - udržať koalíciu výmenou za svoju vlastnú osobu na poste premiéra.

Na Slovensko bol urobený ťažký útok plnou silou.

Jedeň deň tu visel obrázok Remišovej, to bolo príliš, nahradil som ho niečím aspoň o niečo krajším.

Strana Most-Híd je príliš multikulti, nazbierala príliš cudzích elementov a tak nedokáže vzdorovať.

Veronika Remišová z OĽANO keď sa pomýli, tak aj pravdu povie. Po tom čo dnes v relácii RTVS vicepremiér Peter Pellegrini prichytil nepripravenú Remišovú v priamom prenose, ktorá nedokázala odpovedať na jeho otázky, sa následne Remišová preriekla a vyslovila onu pamätnú vetu. Síce sa pomýlila, ale v podstate povedala pravdu, pretože moderátor Martin Strižinec mal dnes veľký problém s objektivitou a nestrannosťou a výdatne Remišovej počas celej relácie pomáhal v diskusii s Pellegrinim...

Ja neviem, aké názory zastáva momentálne Bugár a podstatní ľudia v Most-Híde. Neviem, čoho sa boja a kto na nich čo má.

Ak chcete ovládať štát, potrebujete mať v prvom rade mnoho peňazí. Peniaze si ľahko zabezpečíte, ak sa začnete hrať na ich unikátneho znalca, najlepšie ak ich následne monopolne vyrábate (a požičiavate štátu). Prinajhoršom ich môžete získať tak, že o ne hráte tam, kde nielen masívne podvádzate, ale kde aj robíte rozhodcu, teda na takzvanej burze.

Práve som sa vrátil od pána prez... nie, do pekla, to ešte nie, len z námestia. Z námestia SNP.

Dovolím si vychutnať a vysmiať grotesknú výzvu, ktorou anglosionistické sily skúšajú vyvolať na Slovensku štátny palácový prevrat.

V novembri 1989, keď už v samotnom ZSSR bol socializmus reálne opustený a čakalo sa na to, kedy to povolí v posledných zabudnutých krajinách, v Československu, NDR, Rumunsku a podobne, vtedy sa vedelo, že na Deň študentova budú nepokoje.

Včera bola v Hoteli Bratislava konferencia Iniciatíva 2016 pod názvom Obrana a bezpečnosť štátu.

Po webe sa miestami zjavia také tvrdenia, že súčasne dianie na Slovensku je konflikt medzi americkou a nemeckou mocenskou skupinou. Aj tu padla taká nejaká otázka.

Dnes, v pondelok, zazneli prvé ostré slová o trestných oznámeniach - na Matoviča a Nicholsonovú, ktorí vo svojich tlačovkách vyhlasovali konkrétne osoby za spojencov mafie alebo ich obvinili z tres

Už sme tu sledovali s nádejou niekoľko volieb vo svete. Niekoľko našich favoritov vyhralo, niekedy prehrali. Výhra vo voľbách ale nie je to podstatné.

Putin pri správe o stave krajiny verejne predstavil nové ruské zbrane. Jedná sa o nový typ "neviditeľných" medzikontinentálnych rakiet, podmorské automatické torpédo a podbné veci.

Moje najoptimistickejšie predpoklady sa naplnili. Je to naozaj ešte väčší blbec, ako sme dúfali.

Celá republika má za sebou divoký týždeň, tak sa skúsme teraz v kľude zamyslieť, čo ju čaká v budúcom.

Vidím, že je tu pusto ako v hrobe, tak si zapíšem, čo som dnes videl.

 

K eskalácii napätia na Slovensku prispela aj pondelková domáca prehliadka u Rostasa.

Ako to mohlo dospieť tak ďaleko, že sa na Slovensku striela? Pýtajú sa mnohí naivní.

Len žiadne násilie - žiadajú ešte hlúpejší. 

Nicholsonová sa verejne do rádia vyjadrila, že treba spraviť prevrat. A to hneď teraz.

Ako som slúbil, bol som sa pozrieť na stretnutie tých ľudí. 

Doslovne čierny humor.

 

 

Toto je taká dosť sprofanovaná téma, takže sa budem snažiť byť stručný a čo najmenej "tajuplný" či "odhaľujúci". Chcem len upozoriť na známe veci a jednoduchú štruktúru a logiku za nimi.

Žijeme v systéme, ktorý sa dá nazvať rôzne.

Jestvujú skupiny, ktoré organizujú farebné revolúcie pre záujmy nemenovanej americkej krajiny. To je všeobecne známe, sú na webe aj videá s priznaním ich kolaborantov.

Včera večer polícia objavila mŕtve telá 27-ročného novinára z Aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho partnerky. Obaja boli zastrelení.

Tak som dnes výnimočne pozeral to hokejové finále, pretože som  si povedal, že či vyhrajú jedni či druhí, budem mať dobrý pocit. 

Vstup AfD (Alternatíva pre Nemecko) do parlamentu vyvolalo u vládnuceho póvlu dilemu, ako k jej poslnacom pristupovať.

Tá správa tu je od včera - v Bratislave bolo prvé stretnutie akejsi kampane Národný konvent o EÚ. Očividne žiadna maličkosť, nadupať tam museli všetci hlavní papaláši - Kiska, Fico, Danko.

Malá ukážka, ako by mala vyzerať práca alternatívneho novinára. Tommy Robinson, ktorý natáča videa v rodnej Británii, prišiel aj do Cottbusu a natáčal na demonštrácii.

Niektorí hovoria, že celý vesmír vznikol za účelom sebapoznania absolútnej potencionálnej inteligencie.

Je to ušľachtilá a múdra myšlienka.

Ale je to naozaj tak?

Bývalý podpredseda francúzskeho Národného frontu (FN) Florian Philippot si založil novú politickú stranu, ktorá má ambíciu stať sa hlavnou protieurópskou silou vo Francúzsku.

Nejednému známemu som už otvoril oči tak, že som ho najprv počúval, potom sa pýtal, a keď sám nevedel odpovedať, tak som ponúkol súvislosť aby sám odhalil mechanizmus

Slovo Slovák je českého pôvodu.

Stránky

komentáre

Norman

To ale nebola vina Smeru, bola to provokácia namierená proti celému Slovensku. Nik to vtedy neoslavoval, aj Smer si bol vedomý, že to je zámerný rozvrat. Hladali sa dôvody, prečo bolo Slovensko vynechané - a žiadne sa nenašli - proste to bola zámerná provokácia, keď sa provokatér správa k jednému zo štyroch inak, vzbudí tým podozrenia a rozklad.

Samozrejme, Smer má na zahraničnú politiku Lajčáka a podobné lokajské typy, nie je to dobré - ale to Fico podal žalobu na Európu za vnucovanie kvót, až potom sa pridal Orbán.

Samozrejme, chcelo by to zmenu, ale ... kým nebude na Slovensku nejaká strana minimálne Okamurovej inteligencie, tak ťažko.
Hm, strana, čo básnim, kým tu nebudú aspoň nejakí ľudia, čo dokážu za túto vec aspoň niečo spraviť ... a nebudú ako ovce manifestovať za globálnych šorošovských hajzlov, tak ťažko.

Norman

To je presne tá myšlienka, ktorá už asi presahuje politickú inteligenciu národovcov..
Pritom tá infiltrácia platí ako pre Smer, tak pre SNS, zvlášť v minulosti pod vedením nevedením Slotu. Ale nacionalisti nemali nič iné na svojich stránkach, len nadávanie a agresívne útoky. Prečo do tých strán národovci nevstúpili a nezískali ich pre svoje ciele? To naozaj ťažko povedať. A v Smere boli národovecké krídla, ale teraz ich už akosi nevidno.
Ale tá strana možno na to len čaká, aby také krídlo ožilo, to nik nemôže vedieť, čo bude.

Pravda, dá sa založiť aj nová strana - ak má niekto zbytočné milióny ako Kolár (a ktovie čo ešte od koho dostal cez Krajniakových sionistov). Také niečo bude čoraz ťažšie ...

Norman

Treba na nich ísť liberálnou metódou - zatrhnúť im akékoľvek peniaze. Poslať tie prachy inam.
To ich vylieči.
Ináč samozrejme nemožno brániť hrať im čokoľvek - ak budú ekonomicky efektívni. Ekonomická efektívnosť je predsa absolútne božstvo kapitalizmu, tak to treba na nich použiť.

Hm, nechcú náhodou nového ministra kultúry, najlepšie nestranníka? Kam mám poslať žiadosť? :-)
Vraj nechcú Tomáša - ale veď minister je len sluha, bude len spravovať formálne nepodstatné veci, peniaze a nemovitosti, nebude zasahovať do tých podstatných, umeleckých.
A čo tak konečne umenia NAOZAJ sprivatizovať? Tak ako zvyšok republiky už pred 29 rokmi - predať tie rôzne polodivadlá, najlepšie najakým Američanom alebo Maďarom, ako VSŽ a Slovnaft. A vlastne aj "verejnoprávny sračkomet" RTVS - rozpustiť, zrušiť, sprivatizovať a dať ho za korunu niekomu ... no, zo Smeru a SNS.

Norman

Veď teraz ho tu nik nejako nekritizoval. Je dobré, že sa ocitol v TV, a je dobré, že "je za voľby" - prečo by aj nebol, z jeho hľadiska, a aj tak žiadne nebudú.
Proti ĹSNS sú všetci, aj Smer a niektorí jeho čelní ľudia aktívne - ale nie viac, ako ostatné strany. Urobil Kotleba niečo, aby tento ich jednotný postoj nejako zlomil, obišiel? teraz sa napríklad dostal do TV - takto to mal skúšať už dávnejšie, divide et impera, lavírovať. Postoj - všetci sú proti mne, je o ničom.

Ako bol Smer použitý na dezintegráciu V4?

Norman

Raz, iba raz sa prekročí rubikon a stane sa to bežné.
Veru, staneme sa potom naozaj vyspelou demokraciou, ktorá môže mlátiť zločincov na ulici, ako to robí každá iná demokratická krajina.

Norman

Očividne, anglosionisti sú s farebnou revolúciou na konci so silami a tak im je zrazu dobrý aj Kotleba - a to dokonca naživo. To jsou paradoxy:)

 

Je evidentné, že koalícia do debaty nešla, lebo so špinavým Matovičom či Galkom alebo Kolárom by to bolo naozaj pod úroveň. A čo sa týka dojmu - týchto troch chudákov sa naozaj nemusia báť a s nimi debatiť - oni sa hovadia sami každým svojím vystúpením. Ináč nič nového - na konci Kolár povedal, že ľudia na námestiach prehrali - napodiv, keď sa pomýli, povie aj pravdu. Ja len dúfam, že tí demonštranti budú riadne trpieť, keď im to bude postupne dochádzať, ako demokracia nefunguje a že revolúcie sa nerobia štrnganím klúčmi, ani keby si ich uštrnagli rovno do gebule. Galko im síce v priamom prenose dal práve návrh, aby išli pred parlament (čímsa dopustiľ zločinu), ale títo demonštranti môžu ísť kamkoľvek, aj do kisky, a stále budú len bezmocná a bezcená spodina.

 

Príklad, ako demokratické krajiny narábajú s demonštrantami

 

 

K tomu poslednému videu:

Karma, nie za osratého Kuciaka, ale za toto si Kaliňák zaslúžil odvolanie a možno aj  basu

Norman

tak sem dám link na Stanekho, najväčšiu papulu formulujúcu požiadyvky strateného davu z ulice.
https://www.youtube.com/watch?v=_vpJuM85ONk
Nech to má človek poruke.
Ak ste ešte nevideli, všimnite si tú nenávisť - aj keď pritom hovorí, že to samozrejme nie je nenávisť.
A za koho hovorí, Za SND, Astorku a "vetky divadlá". Zaujímavé, naozaj chcú dramatickí umelci ísť do revolúcie, do vojny s legitímne zvolenou vládou?

Norman

to si spravil dobre, urobil si mi radosť :-)

(po hudobnej je to dobré, on bol asi vceľku dobrý hudobník, taký jednoduchý. Texty robil asi lasica, ani tie nie sú zlé - len sú, ako všetko u neho, falošné )

Norman

Len chcem pripomenúť, že Jaro Filip bol ako Lasica slniečkár, dobrý pokrytec.

Lebo to sú oni, navonok milučkí umelci plní dobroty, snažiaci sa o pravdu a lásku, ale vnútorne nádoba plná jedu. Mal som tú internetovú česť - veru, mám dlhé skúsenosti s tamtými, od začiatku internetu som do nich kopal, ba aj skôr (nie, na BBS ešte neboli, ale na prvých weboch už lietali iskry - jó, to sa ešte cítili na koni a dostávali facky nevdiac odkiaľ. )). Ale on sa hádal so všetkými, so svojimi kamarátmi, s kolegami, s Breinerom, s každým - bol to typický cholerik. Hm, ak by ho dnes kleplo priamo nad klávesnicou, ako vtedy, tak by musela asi odstupovať vláda, alebo aspoň minister spojov.
Ale texty mali od začiatku agresívne, kotleba to môže prevziať.
Opakujem: DAME IM PO PAPULI, DAME IM ZAMKU NA HUBU.
To sú slniečkári. To sú ich slová. Filip, Lasica a všetci.
To je ich agenda. Treba im dať ich vlastný liek.
A netrápiť sa nad tým, že ich to bude bolieť, neľutovať ich, ani ich kosti.

Norman

Páleš zarába na prekombinovaní vecí. On patrí k tým, ktorý začal veci robiť neprehľadnými, lebo potom sa ľahšie predávajú jeho chumáče neužitočností. Sú to klbká rečí, čo on predáva, ktoré nikomu v ničom nepomôžu. Dôkazom sú tie jeho dve hrozné knihy o anjeloch. Prečo myslíš sú také veľké a farebné? Je to hrôza.

Páleš patrí k ľuďom, ktorí dávajú ľuďom odrobinky z rýb, namiesto toho, aby ich sami naučili chytať si (duchovné) ryby. Ba čo viac, odstrašuje ich od duchovnej samostatnosti klamstvom, aké je to ťažké a zložité.

Pritom je to relatívne jednoduché a aj keď nevieme všetko, je isté, že dôvody aj riešenia takmer všetkých súčasných problémov ľudstva ležia v jeho DNA. Všeobecnejšie povedané, všetky tie problémy sú odrazom nedokonalých štruktúr genetickej dedičnej informácie, určitých chýb, porúch, kazov ale aj základnejších systémových závad.

Ja viem, ľudia to neradi počúvajú pretože im to pri prvom priblížení berie ich ilúzie a nádeje. To, že sa ľudia boja pozrieť pravde do očí je ale tiež len jeden z kazov druhu homo sapiens.

Norman

Kto zničil zdravotníctvo?
Rudo Zajac - ten by mal byť za to, že tým zabil množstvo ľudí, obesený. A mnohí jeho známi spolupáchatelia tiež.

Smer má stále kredit. Len klesol z nadmernej obluby do normálnosti. A to napriek tomu, že nemá v rukách média a z tých sa neustále hrnú obvinenia a zosmiešňovania.
prirodzene, Paška či iní smerácki bosovia fungujú tak, ako systém, v ktorom žijeme - áno, SÚ to plutokratické svine. A čo ste čakali, že čo bude. A čo čakáte od tých iných, nových. Smer je aspoň formálne váhavý, tie druhé svine sú posadnuté vládou globálnych satanistov a plutokratov, pre ktorých spravia všetko a obetujú nás všetkých bez zaváhania.

Prirodzene, už dávno dzrieva čas, aby sa buď Smer zmenil, alebo ho nahradila iná, naturalistická a realistická strana. To ale určite nie sú títo, čo dnes robia revolúciu.

Norman

Určite je predispozícia najdôležitejšia podmienka, to máš pravdu. Až podľa nej, následne, funguje alebo nefunguje pôsobenie školskej indoktrinácie a zvádzania.

Niekedy ale predsa len ťažko rozoznať, čo je zdedené (vrodené) a čo dieťa dostáva ako kultúrnu imunitu od svojej rodiny. To sú niekedy ťažko viditeľné či popísateľné veci, hlavne určité vzory správania rodičov, postoje k problémom - to dieťa dostáva v rodine v rannom detstve, povedzme do veku 6 až 8 rokov. A podľa toho, či toto dostane, alebo nie, podľa toho odoláva ideologickým infexciám v škole. A vôbec vela záleží aj od neskoršej podpory dieťaťa v rodine. Ak ju má, škole odolá, ak nie, tak by musel mať dobrý ten genetický korienok, aby odolal.

Ale opakujem - hardvér, teda genetická predispozícia, je nevyhnutná podmienka odolania propagande. Konieckoncov, je to tá istá logika ako podľahnutie alkoholizmu alebo iným drogám, zlozvykom. Niektorí ľudia majú zrejme vrodenú slabosť a stačí slabý podnet, aby podľahli. Iní zas odolávajú, sú doslovne chemicky iní, odolní. A je to dedičné.
Samozrejme, dedičnosť týchto veci potvrdia presne najmä seríozne vedecké testy, treba ich robiť a rešpektovať ich výsledky.
Tendenciu k infantilizácii ja považujem za výrazne dedičnú.

Norman

Sranda je, že na týchto deckách dobre vidno presne TÚ ISTÚ mentalitu, akú majú aj starší aktivisti. Treba spomenúť vážnu teóriu, že týmto ľuďom v určitom veku vývojovo "zamrznú" niektoré mozgové oblasti, prestanú sa vyvíjať v dôsledku nejakého šoku alebo trvalého tlaku. Ten šok môže byť negatívny (strata, násilie) ale aj pozitívny (fixovaie sa na objekt, fixovanie sa na nejaký odmeňujúcu stratégiu). U týchto slniečkárov je to ten druhý prípad, keď im situácia náhle ponúka výrazné odmeny - spoločenskú chválu a dôležitosť, ale aj konkrétny prospech a peniaze.

Mozog má tendenciu tieto odmenu prinášajúce stratégie zafixovať, ale ak taký proces prebehne u tak mladých ľudí, nedochádza k ďalšiemu normálnemu vývinu mozgu (je poškodený proces puberty, tí ľudia sú často asexuálni alebo len homosexuálni, nedochádza k vývinu schopnosti akceptovania tvrdej reality sveta (dobra a zla) ale naopak, ich mozog zostáva fixovaný na typický detinský ideál idylickej utópie, s prudkou detskou nenávisťou voči tým, čo ju akýmkoľvek spôsobom spochybňujú).

Všetky tieto typy, označované ako "slniečkarske" alebo "ľavičiarske", možno zaradiť niekam na škále biologického veku, kedy sa im zastavil mentálny vývoj. Pripomínam, nejde o inteligenciu, aj keď aj tá trpí pod takou deformitou, ide o nedovyvinutý nedospelý hodnotový systém.

Možno to zjednodušene azda nazvať aj infantilizácia, ale pri tom treba varovať pred podceňovaním tohto javu a jeho dopadu na spoločnosť. Znova pripomínam jav z Afriky, kde z dôvodu slabšieho mentálneho fundamentu sa tento proces prejavuje najviac a najotvorenejšie - detských vojakov a detské prostitútky. To je to, kam smeruje tretí svet, ale, ako vidíme, aj prvý svet.

Norman

boli tam aj iní, vynechal som Wienk, túto staršiu verziu Remišovej ... ku koncu som sa presúval a nebolo všetko počuť, ale Mikloško je skutočne prestárnutý vyvanutý materiál druhej či tretej triedy, ako ostatne všetci vystupujúci. Čo ho ale mohlo motivovať ísť sa tam po rokoch verejne pretŕčať, to naozaj ťažko pochopiť:)

Norman

No veď treba jasne povedať, že vzdať sa Ameriky by bola chyba. Amerika je veľký kontinent a nemožno ho nechať odhniť. Ale musia si to vyriešiť oni a nie na náš účet
(to ostatne platí aj na Západnú Európu)

ja si dokonca trúfam povedať, že ten najväčší jed do Bruselu púšťal Londýn. Teraz, keď sa stavba ide zrútiť, sa už niektoré sily v Británii snažia odizolovať, ako prvé utiecť z potápajúcej sa Európskej lode, do ktorej sami navŕtali diery. Nuž, a doma to "trocha" prehnali, oni vždy boli "triedna spoločnosť", čiže veria že zvládnu systém, kde hore budú vládnuť anglosionisti a dole bude banda hnedoidného proletariátu. Ale ja to považujem za neisté, za rizikové - nehovoriac o tom, že taká spoločnosť je krajne nechutná.

Norman

ja nie som bratislavčan, to by som sa urazil.

A to mÄkké ľ sa už nikdy nÄnaučím, lebo ho považujem za vÄlkü kokÄtinu.
Ako aj iné veci v hatalovej ortografii.

Norman

Amerika tiež nie je v dobrom stave a spolu s jej politikou som tu na ňu často pľul. Ale predsa len jej biely potenciál tam je, sú tam stále živé samostatné siete bielej menšiny (bohužiaľ naozaj, už menšiny). To by som ale v Británii už nebol ochotný vidieť. Plus ich britská (politická) kultúra je už tak zauzlená tými večnými dvojitými či trojitými klamstvami, že si neviem predstaviť, ako by ju rozviazali, iba ak výnimočným radikálnym rozťatím.

Obávam sa, že na britskom vidieku to nebude o moc lepšie, pretože "moderný vývoj" so zničením vidieka a jeho pretransformovaním na zdroj pracovnej sily pre fabriky, ako všetci vieme, v británii doslovne začal - Británia je doslovne predvoj, ukážka tohto procesu. A Londýn, ako hovoríš, typická centralizovaná stoka, pred akou varovali VŠETKY duchovné učenia, aj základný zdravý rozum každého normálneho človeka.

Norman

Británia bola vždy výrazne delená na šlachtu a plebs. Veď doteraz si tento šlachtický mýtus pestujú, asi jediný v Európe, aj keď ináč ťažký "demokrati".

Toto silné oddelenie indikuje, že sa tá spoločnosť skladala z (minimálne) dvoch zložiek, pričom tá štátotvorná, bola výrazne odlišná, kvalitnejšia, ako plebs.
Postupom času sa ale šlachta vždy minie, a tak zostalo len čosi, čo nie je schopné decentného života. To myslím úplne vážne.

Aby som nebol nejak obvinený len z kritizovania Britov, aj populácia na území Nemecka je dnes v hrozivom stave. Ale v Británii bol tento prudký skok a zničením ich skutočnej šlachty zostali len, na rovinu povedané, tí typickí lower class primitívni burani.

Nuž a moderná invázia hnedoidov a iných imigrantov ich trápenie len dovršuje.
Vo viacerých filmoch je myšlienka,ž esa britské ostrovy zmenia na jedno veľké vezenie:). Niečo na tej myšlienke je.

Norman

mala pripravený spíč a závery vyšetrenia boli hotové možno ešte predtým, než určili obeť.

Norman

Keď tá Ficova asistentka za sebou zatvárala dvere, na moment sa zastavila a otočila k novinárom a jasne som videl, ako im ukázala prostredník.
Akoby im ukázala prostredník :)

Norman

niet čo dodať.

Azda len k tomu Manfredovi Weberovi.

Manfred Manfred, pripomína mi to toho Manfreda, ktorého  na konci spomína Izer

Norman

naštastie, lebo hrozil negatívny koniec.

Čo sa týka ulice - znova: to v totalite či kde, tam vraj ulica dokáže zhodiť vládu, v demokracii sú ľudia na ulici vítaní, môžu si zakričať čo chcú a tým to končí.

Jediný spôsob, ako môžu opozičníci niečo dosiahnuť, je hlasovanie v parlamente (vydieranie poslancov). A aj tam im to blokuje LSNS, ak tí chlapi nie sú úplne hlúpi.
Chce to samozrejme pevné nervy, proste vydržať. Ćoho sa dnes báť? Bruselu? Trumpovej Ameriky? Merkelovej Nemecka? Kto nám vlastne hrozí viac, ako dobré vzťahy s Orbánovým Maďarskom či Poľskom? A hlavne, bojíme sa Merkelky viac, ako sa bojíme straty vlastnej identity, vlastného národa? To určite nie.

Norman

Ale nejde o výsledok, ide o boj!

Čo sa týka más - samozrejme, že by boli schopné všetkého. Daj mi na mesiac masmédia, a ľudia budú žiadať aj zmenu archimedovho zákona.
Ale to už objavili iní dávno pred nami.

Norman

veď hovorím, že máš pravdu v tom, že za posledných tisíc rokov slovanské jazyky boli dosť konzervatívne, nemenili sa až tak. Ale otázne je, či je ten komplikavaný stav, v akom boli pred tisíc rokmi, je nejako k našemu dobru.

Alebo iný faktor: možno ten pôvodný stav aj bol dobrý, prirodzený, ale aj keď sú slovanské jazyky konzervatívne, za tých 1000 rokov prešli všeličím nedobrým, vrátane tých rôznych úprav "jazykovedcami", či skôr politikmi v 19. storočí. Plus je tu problém formy písma a ortografia ako taká. To všetko nemusí byť považované za dobré a dokonalé, len preto, že to je naše, skôr naopak.

Dedko mal kedysi voz a ťahali ho kone. No hej, zas sa k tomu onedlho vrátime - ale predsa, nebolo to najlepšie vozenie.

Norman

Ale nie je to tak výhodne pre slovanské jazyky.
Nie že by som chcel dnes len oponovať, ale jazyk je dôležitá vec a treba si povedať pravdu.
Jazyky sa delia všeliak, ale pre našu tému je zaujímavé delenie na analytické a syntetické. V podstate tieto termíny znamenajú len to, že základné tzv. "gramatické" slová stoja viac samostatne (analyticky, rozložene), alebo sa spájajú s hlavným koreňom (synteticky, spojene).
Ono všetky jazyky začínajú v princípe analyticky, vyslovovaním jednoduchých separovaných slov. Potom v bežnom rýchlom použití tie plnovýznamové korene splývajú s tými gramatickými slovami, obe sa deformujú a zvlášť z tých gramatických vznikne len akási nesamostatná "koncovka" (alebo "predpona"). A máme tu syntetický jazyk.
Keď tento proces degenerácie pokračuje tak ďaleko, že už tie koncovky sú tak zjednodušené, že už neslúžia na to, na čo mali, tak sa zas musia použiť nové gramatické slová - a zas sú separované, teda analyticky použité. A celý ten proces môže zas pokračovať.

Je preto dosť otázne, či je niektorá fáza lepšia, ako iná. Syntetické jazyky, teda aj slovanské, aj protoindoeurópština sama, nie sú nejako originál "pôvodné", majú za sebou očividne už dlhý vývoj. Boli ale viac konzervatívne v neskoršom období - kdežto na západe sa napríklad latinčina naozaj pod vplyvom toho, že ňou hovorili cudzinci, stala viac analytickými románskymi jazykmi. Ale aj v slovenčine sú analytické prvky - minulý čas : ja som robil, ty si robil ... základné sloveso "robil" je bez zmeny, menia sa len zámená a pomocné sloveso "byť". Podmieňovací spôsob s časticou "by" ( by som jedol ..) je analytický. Budúci čas "ja budem robiť, ty budeš robiť ..." zas s nemennou formou "robiť", Slovenčina má síce 6 reálnych pádov, ale aj v nej sa skoro ku každému musí už pridať predložka, čiže je to znova analytický prvok.

Obtiažnosť jazykov určuje čosi iné, a ja to volám "nejednoznačnosť". Keď jeden význam môže byť vyjadrený rôznymi spôsobmi, alebo opačne, keď jeden symbol môže znamenať viacero významov. To je v princípe JEDINÁ a ZAKLADNÁ choroba jazykov.
Ak by sme si túto chorobnosť porovnali, nevyšli by slovanské jazyky z toho dobre. Boli príliš dlho ponechané živelnosti, cudzím vplyvom a ich kodifikátori mali málo odvahy aj vôle na logickú úpravu. V prípade slovenčiny, s jej hatalovským "i" versus "y" a inými chorobami, to priam pokazili a zničili generáciam život. A myslím, že moc nepreháňam.

Norman

ale treba si dať bacha, na zámenu príčiny a následku. Nie sú baby formované školou, na to už je neskoro, ale naopak, baby si vyberajú podľa svojich iných "talentov". Ak nemusia, vyhnú sa neperspektívnym a ťažkým školám, ako je matimatika či rôzne technické obory.
Počet pekných právničiek znamená len jedno - právo je výborná škola, môžeš si gratulovať.

Norman

Mathematikoi, ako Pythagorovi žiaci - to bola veda nie o číslach, ale o myslení, o princípoch. Mystika.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Pythagoreismus
Ale Pythagoras to samozrejme nevymyslel, niečo také nie je dielom jedného človeka, ale je to forma celej predošlej tradície, z Egypta, Indie, ale aj ktovie aké iné, možno aj lokálne - ktoré Gréci prebrali a postupne spracúvali.

Ten matematik, čo ma učil na základnej, zrejme niečo z toho splňal (a určite mal nejaké klasické vzdelanie). Dokázal zvedavé deti inšpirovať - aspoň mne sa to tak javí. Hm, keď na tým tak teraz rozmýšlam, tak to bol jediný učiteľ/človek, čo ma kedy čo zmysluplné naučil.

Norman

prečo sú Rusi takí submisívni.

Alebo že by to bolo tým, že je ruština tak zbytočne komplikovaná?

Norman

Práve sme to zhodnotili tak, že by sa po hroznom "škandále", keď mala sekretárka styky s Talianom "mafiánom", situácia zlepšila tým, že by sa iný Talian stal premiérom.
Tomu sa povie pokrok a vyriešenie situácie.

Žial, Stromčekova kandidatúra je len náš dobrý tip - ale na nás nik nedá:)
Arivederci

Norman

sú tu ľudia, ktorí majú aj pod tridsť rokov a tí vaše/naše (nechcem povedať starecké) spomínanie nepochopia, heh. :)
Myšlienka bola, že matematika je stále základ vzdelanosti a krajina, ktorá nedokáže zaplatiť svojich matematikov, je viac odsúdená na zaostávanie ako tá, čo si ich kupuje. Alebo ako to vy vidíte?

Norman

A prečo sa Rusi nedokážu postarať sami o svojich tak skvelých akademikov?
Za starých čias chodili do Petersburgu učiť či robiť vedu vedci aj zo západu, napríklad Euler, ale aj iní. Ale to je dávno.
PS. Ten Jelcin, to bol tiež Rus, však?

Norman

Ako tu opakujem v poslednom čase, ľudia zabúdajú, s akou sektou globálnych rozmerov majú do činenia.

Treba si aj uvedomiť, že tradícia odporu voči tejto (anglo)sionistickej sekte nieje tá hektická reakcia, ako ju každý pozná po 1. svetovej vojne, rovno povedané nacionálny socializmus, ale je to seriózna predvojnová a viacstoročná tradícia bielej európskej kultúry. Túto tradíciu chcú jej odporcova umele zavrieť do formy narýchlo polepených hnutí medzivojnového obdobia, ale to nie je jej pravá tvár. Je pravá tvár je snaha o klasickú spoločnosť, aká sa budovala aj celé 19. storočie - a chcelo by to ešte veľa písať o týchto veciach, aby sa to ľuďom priblížilo.

Norman

Jediný učiteľ, čo spomínam zo základky, bol matematik.

Norman

K tomu článku zo Zvedavca: no hej, podobné sa nájde ľahko ... ťažko je zistiť, ako je to reálne, istý je skôr len jeden fakt, ak som sa niekde nepomýlil - že nie Francúz išiel vyučovať do Moskvy, ale Rus do Paríža. Prečo vlastne?

Norman

Sulík a Matovič nie sú euroskeptické strany.
Matovič je bezcharakterný blázon

Sulík je bezcharakterný oportunista. Pamätáme len nedávne Sulíkove názory, tie pôvodné, na začiatku. Okrem toho tu nejde o jeho postoj voči určitým finančným ťahom Bruselu - tu ide o vážny sociálnoinžiniersy projekt anglosionistov (zavalenie Európy nebielym etnikom so všetkými fatálnymi dôsledkami) - tomu typ ako Sulík nebude potom schopný odporovať.

Kolár bol myslený ako umelá kontrolovaná opozícia, ten je plne v ich moci.

Fico je relatívne kompromisnícky, ale v poslednom čase ho situácia donútila do jednoznačnosti a do jasného odporu voči Bruselu. To, že robí privela kompromisov, bolo len dojem, ktorý celý čas šírili média. Vrátane cieleného zdeformovania jeho aktivity okolo "jadra Európy".

Čo sa týka toho vtipu na koniec, že možno to Sorosa baví, destabilizovať krajiny - ľudia, nepodcenujte ich globálne mocenské, nábožensko fanatické a supremacistické ambície. Ja viem, že ako slovanom je vám ťažko sa vžiť do ich myslenia, ale keď si predstavite to najhoršie, čo v sebe máte, a znásobite to desiatimi, potom sa k tomu ako tak priblížite.

Norman

No práve, takto v prvom priblížení kotlebvci nabehli na blbosť.
Ale, na druhej strane, je dobre, že Matovič stále spája "fašistov" Kotlebovcov so Smerom. Ulahčí tak prerod ako voličov Smeru, tak aj voličov kotlebu. Každé spomínanie "fašistov" kotlebovcov , omielanie, premielanie vo verejnom diskurze, je len k dobru.
Za povšimnutie stojí, že Matovič hovorí o miliardách, za ktoré sa vraj dajú kúpiť poslanci, ale zabúda na miliardy Sorosove, za ktoré si kúpili ich samých, za ktoré si oni kúpili poslancov Hídu (ako sa tam ktosi správne spýtal).

Norman

Buheh podľa teba cíti krivdu lebo tu vyzval na akciu, ktorá ani nebola jeho a tí sami organizátori si tam nezavolali dosť ľudí?
A to vediac, že odtaľto aj tak nik na akcie v Bratislave nechodí - teda okrem mňa.
To bola riziková hlúpa akcia skupiny, ktorú by som normálne nepodporil, akcie, kvôli ktorej propagácii, ak by sme to zobrali prísne, aj tento portál vyzerá ako blbec.

Norman

asi tak.

Norman

včera
https://www.youtube.com/watch?v=1PZ0QllKZ8U

nech si každý urobí sám dojem.

Norman

to je bežná formulácia,
ale kotlbeovci už minule naznačovali informácie z bezpečnostného výboru ... ale moc im neverím a ak, tak idú dosť s bubnom na zajace.

Norman

Čo si myslí dav, je vlastne úplne nepodstatné.
Prvotní sú manipulátori, ktorí vytvoria slogan, v tomto prípade "nedôvera vláde". Ten implantujú davu a potom v pozadí pohnú figúrkami koalície, ktoré sú hlúpo prekvapené, čo všetko o nich niekto vie a teda nie sú schopné sa ani najmenej brániť.
V podstate rovnako zbytočné bolo moje uvažovanie tu posledných pár dní, čo by mali poslanci spraviť - nie je ťažké prísť na to, čo by mali, ale oni nemôžu, pretože sú doslovne ako pred namierenou hlavňou pušky. Demokracia je naozaj len divadlo, aj teraz sa to dá pekne vidieť.
Pravda, dav to nechce vidieť ani najmenej.

ps. (aby sme nezabudli) implantácia sa udiala v tomto prípade cez zámernú vraždu, objednanú manipulátormi.

Norman

aby to nevyznelo omylom zle, zdôrazňujem, nie k opozícii, ale ku konkurencii, teda k našim. K paralelnje línii.

Neviem, bolo tu viacero ľudí v komentároch, ale málo autorov. To skôr keď som sem kopíroval veci Pavka Morozova, alias Jahveho a desať ďáľších nickov, tak ten sem potom prišiel debatiť (napriek tomu, že mal iné postoje, vo výraznej miere), ale aj ten tu sám nepísal. Potom sa tu s kýmsi pohádal a odišiel, viete že mal zdravotné problémy. No Grogorij, tam to bol skôr problém ho odtiaľto dostať, ako to, že odišiel. Aj Buheh sem prišiel, keď už sme boli rozbehnutí. V podstate tu bol problém autorov získať, lebo ich niet, a niet ich čím motivovať, keď portál nie je ani nejako široko čítaný, kedže tu nemá kto robiť bulvár.
Tento projekt bol ľahký výsmech ťažko financovaných portálov - ale na druhej strane ja nechcem, aby ľudia obetovali svoju energiu a čas nasilu, po webe sa bez odmeny píše zásadne iba vtedy, ak to chce človek zo seba naozaj dostať, ako spomenul Aman vyššie, aby si ponadával - a tak to má byť, naučiť sa písať voľne bez toho zovretia, bez (pocitu) robenia ťažkej a pomalej práce. Z autorov teda odtiaľto nik, kto by tu napíal viac ako 3 práce, neodišiel.
Nikdy som tu nechcel robiť ešte aj prácu redaktora, ktorý bude texty najprv prezerať, vrátane kvality, to sa proste nedá, starať sa o osadenstvo autorov a o ich dobré prostredie. Dal som viacerým ľuďom hneď od začiatku priame autorské práva, nech sem sami vložia čokoľvek - ale chytilo sa len zopár, vlastne na začiatku doslovne nik, okrem Emy. A ak aj niekto neskôr, po jednom článočku prestali - lebo samozrejme sa tu vyskytli rýpali, ktorí to ľuďom hneď znechutia, keď sa odvážia niečo napísať. Buď sú teda ľudia ochromení falošnou predstavou, že "musia vedieť písať" - presne tej zbytočnej zábrany, čo som sa od začiatku snažil u ľudí odstrániť a zdôrazňoval, že toto nie je beletristická súťaž, alebo teda asi nemajú o čom hovoriť.
Ono základná motivácia webu bola v tom, že sa vtedy začali ľudia s nekonformnými názormi vyhadzovať z blogov na Sme, Pravde ale aj inde, na Facebooku doteraz vládne cenzúra, ba sa zväčšuje, takže sa pre istotu vytvorilo toto nezávislé miesto. Pre naozaj opozičné názory, nielen pre mierne odlišné, akých je dnes už viac ako dosť, ktoré majú kopu miesta inde - pre naozaj opozičné, aké inde miesto prakticky nemajú. A tak to aj ostane, ba sa táto fokusácia teraz aj zväčší. Lebo teraz je iná situácia, ako na začiatku, spoločnosť sa vyvíja a nie sú už veci tak ružové, ako na začiatku, a ani ja nemám nekonečné zdroje - teda nie v tomto živote:)

Norman

ja som sa to tiež dozvedel akosi bokom, hm, možno mi prišlo fér, aby ste vedeli, prečo je to vlastne také jednofarebné, že sa tu autori vypracovávajú, ale je to smutné a treba sa prispôsobiť :)

Norman

zosúladenie až s talianskou justíciou - ďalšia jasná indícia, ako ROZSIAHLY je nepriateľ, ktorý napadol Slovensko.
Pravda, vlastne nestíha, lebo maďari sa posrali ešte predtým. Teraz aj tak NIK na taliansku stopu už neveríí, už sa to ani nikde poriadne nespomína a studený už nafúknutý Kuciak v hrobe po rozpade koalície už naozaj nikoho z opozície nezaujíma.

Norman

No, bola by otázka, o akých textoch je reč, zvlášť pokiaľ hovoríš o náročnosti? Keď si odmyslíme informačné správy, kde predsa nejde o nejaký spisovateľský zázrak, nie je na alternatívnej slovenskej scéne žiadna veľká tvorba.

Čo sa týka zdrojov, tie bohužial chýbajú, vlastne hlavne tie. Ale nejde o cenu článku, ale naozaj o náklady "distribúcie" v širokom slova zmysle - teda o náklady na médium, ktoré budú davy sledovať pre jeho bulvárnosť, na ktoré sa hodnotové články nalepia. Povedal by som, že na jeden hodnotový text potrebuješ sto "zábavných" - to sú náklady propagandy. Nestačilo by teda jedno seriozne hodnotové periodikum, ako to dosiahol Zem&Vek, ale na masové rozšírenie to musí obsahovať oveľa viac prvkov "zábavy" (aj preto som neuznával tú naivnú kritiku voči ZV na Prope, ktorý časopisu vyčítal prvky populárnej kultúry.).

Čo sa týka tvojej praxe - chcem upozorniť, že v osvete či propagande, a zvlášť webovej, nie je zrovna potrebné ba ani žiadúce to, čo si používal v právnických viazaných textoch. Spôsobov hovorenia a písania je mnoho, preto tu ja od začiatku pripomínam, že mňa osobne nezaujíma a neuznávam nejaké tie klasické "spisovateľské" poučky, zásady, hodnoty. Elektronické texty sú aj tak ABSOLÚTNE NÓVUM a situácií na webe je toľko rôznych druhov, že prax z minulého života (heh, myslím predelektronického :) tu vôbec neplatí, nie je efektívna (podobne ako u yutuberov vôbec neplatia nejaké filmárske klasické zásady).

Ale nám to môže byť jedno, pretože nemáme zdroje na to, aby sme tu nejakých ľudí udržiavali, respektíve ja ich nemám. Nemá zmysel teoreticky špekulovať, aj v týchto veciach platí, že dôkaz je to, čo sa predvedie, dokáže. Zvlášť teraz, keď nám vlastne pred dvoma týždňami odišiel takmer posledný jak tak zakladajúci člen Buheh ku konkurencii. Tým pádom sa vlastne definitívne zmenil tento portál na môj blog. Hm, mal by som to sem krátko zaznamenať v nejakom editoriali, tento prerod :-))

Norman

Je to ako píšeš, a nik ani nepotrebuje nejaký zbytočný aktivizmus, ale efektívny prístup, treba sa šetriť a byť v bezpečí. Treba tu spraviť zas inventúru, nejako to tu zas treba vyjasniť ....

Okrem toho - textami sa síce dá niečo zmeniť, ale musia byť špeciálne, nie len také nemastné neslané, aké robila doteraz tzv. "alternatíva".

Norman

Ako je už pár hodín v médiích (ale vždy treba počkať, či je to naozaj ako-tak pravdivá správa), Fico odmietol sa dohodnúť s Hídom na dobrovoľných predčasných voľbách. Je to presne podľa tej logiky, čo som aj ja tu napísal. Radšej nech si to zvalia oni, koaliční partneri spolu s opozíciou.

Norman

to video má vyše hodinu, kedy to počúvaš? Ja horko ťažko stíham pozrieť tie naozaj dôležité veci, ako napríklad toto:
https://www.youtube.com/watch?v=DzjmfajnyWI

Norman

nie sú to konšpirácie, ale hypotézy o jednej vražde a kedže všetci poznáme M. Hercule Poirota, vieme, ako na to .)
V prvom rade, stále si myslím, že chlapčeka Kuciaka nik neodfaklil kvôli tomu, že niečo objavil vo vyšších kruhoch a že niekto ohrozený sa bránil. Vražda, sama o sebe, je na Slovensku prejavom nízkej kriminálnej spodiny, alebo je importovaná zvonka.
Pre úplnosť, ako vždy: Je teda možné, že Kuciak narazil na nejaké lokálne gangsterské spolky a navyknutý na svoju prestitútsku nedotknuteľnosť bol voči nim arogantný. V tamojšom okolí je ich vraj dosť, mafie tejto úrovne. Ja ale na túto verziu moc neverím. Týmto gangstrom nejaké šplechy v novinách neublížia a Kuciak sám nebol žiaden vyšetrovatel, sedel doma a staral sa LEN o POLITICKU kriminalitu, takú, ktorú jeho páni mohli použiť na politiku. Ak by Kuciaka zabila kriminálna spodina, mali by azda vyštrovatelia nejaké dôkazy, indície ... možno ich majú, to ja samozrejme neviem. Ale neverím tomu.

S kamarátmi sme viedli debatu, že možno ho zabil niekto z branže, sám Bránik, napríklad - preto je tak angažovaný. Pohybuje sa v kruhoch so zbraňami, je paranoidný a zlostný, s Kuciakom robil a možno ho tento okradol o materiály, možných motívov je kopa, prečo sa pri káve človek naštve ... To vieš, roky židovskej paranoje robia svoje ... Ale nie kvôli obvineniu z nactiutrhania, naozaj musím dodať, že na to nie sú žiadne dôkazy a určite jeho alibi už polícia skontrolovala, takže je to nepravdepodobné.

V poslednom rozhovore Nicholsona s Vagovičom v Aktualitách.sk, čo som sem niekde dal, spomínajú "komando" (SISky), ktoré vraj možno malo ísť do Talianska zabiť Fegyverésa. Ako vidno, sami novinári považujú takú akciu tajných služieb, dokonca aj takýchj malých a neskúsených, ako je slovenská SIS, za ceľkom možné. Považujú za celkom možné, že niekto podobne zneužije tajné služby a že sa ľudia po svete vraždia z politických dôvodov - aj teraz s tým operuje britská vláda a parlament, celkom neodôvodnene, bez dôkazov. Prečo sa v celom tomto príbehu Kuciak nikde verejne neobjavila podobná verzia? Spomenul to len Žitný a odvtedy je ticho (žije ten človek ešte?) Táto verzia sa spomína len v alternatíve, aj to len občas. Každý sa vraj bojí takýchto teórií, ale napodiv v iných prípadoch je taká verzia úplne bežná.
Ľudia zo Smeru,a hlavne ľudia z SNS a v prvom rade ľudia z ĽSNS už DAVNO mali tieto teórie hlásať do sveta (namiesto toho kotlebovci si hľadkajú bruško, že ako dobre, že zlý ujo kaliňák, ktorého nemajú radi, odišiel - ako prepáčte, nechcem spomínať iq, proste to poviem ich slovníkom, chodte do piče).

Vlastne len to som chcel - znova pripomenúť, že prípad Kuciak je podľa všetkých zatiaľ známych faktov takmer isto triviálna vražda - sakrálna obeť, politická zámienka.

Norman

citoval som z ich vlastnej reklamy na seba na facebooku.
z toho tvojho linku.

Ale čo sa týka tvojho slova "vyjasňovanie" v predošlom príspevku - treba nejaké konkrétne dôkazy, že majú linky na Demeša, Sorosa či nejaké iné? Veď je to všeobecne známe, kto robí farebné (pseudo)revolúcie po svete.

Jediné dôkazy, ktoré by boli treba, je priamy dôkaz, KTO vykonal popravu Kuciakovcov. Všimni si, ako nie že demonštranti zabudli na túto tému, už sa jej vyhýbajú, boja sa ju aj spomenúť. Stále im stačí verzia "mafia z Talianska" - čiže nejaký sedliaci - oberači bruselských dotácií. Ale insideri si predsa len nemôžu byť istí, či vyšetrovatelia predsa len nenarazia na stopy skutočného komanda. To by bolo - pre nich- veľmi zlé, fatálne. Akákoľvek pravda by bola fatálna.

Stránky