Norman

authenticated user,redaktor

komentáre

Norman

Putin na stretnutí s nemeckými priemyselníkmi v 2011 sa ich pýtal, čím chcú kúriť. Uhlie nechcú, jadro nechcú, pre drevo si musia prísť na Sibír. ONI SA MU SMIALI ! ako na dobrom vtipe.
.
Viem si predstaviť, že to tak naozaj bolo. On k nim hovorí vážne, a oni sa na všetky negatívne prognozy len smejú, haha, kto to kedy videl, že by toto naše monštrum čo len spomalilo.

Norman

Američania vsadia teraz na SaS a PS. V Olane majú teraz už len Naďa, ostatných oželejú. Naď urobí to isté, ako Krúpa a prebehne k SaS, alebo ho teda usáci tiež obetujú - aj tak urobil pre nich všetko, čo mohol, pritom je nenávidený, bezcenný, teraz ho američani ako odmenu zahodia a zabudnú.
Stredom snahy bude Hlas. Ten o všetkom rozhodne. A spraví tak až po voľbách.
Do ich hláv nevidno, ani do toho, pri akých podplácaniach boli, ale jedno je isté - čím menej hlasov bude mať Hlas, tým skôr sa prikloní k Smeru a slovensko-sociálnym hnutiam. Ak bude mať viac hlasov, ako Smer, a Pele bude (musieť) tvoriť vládu, je riziko jeho zlyhania najväčšie. Ak sa ale naopak bude musieť len pasívne pridať, urobí to možno správne.

(to sú analýzy za predpokladu, že by veci išli kľudne ako doteraz - a to splnené nebude. Spoločenské vozidlo v nasledujúcich mesiacoch bude odrbané o steny dráhy a pomery sa budú meniť "katastroficky", teda prakticky nepredvídateľne. )

Norman

Sulíkpvci sami hovoria o tomto hlasovaní (o nedôvere Matovičovi) ako o svojej "snahe vrátiť sa do vlády".
Hlasovať spolu s SaS za to, aby sa vrátila do koalície a vlády, bolo vrcholne riskantné. Ak by sa tak stalo, mala by opozícia (Smer, Hlas) na stole denne výčitky a výsmešné argumenty, že za to predsa sami hlasovali.
.
Takto zostal čierny Peter v rukách Tarabu a Kufovcov, ale nech už boli ich konkrétnejšie motívy akékoľvek, nezaslúžia si ten pokrik o "zradcoch". Matovič sám je naozaj teraz už druhotný element, jeho poslanci by ho už kludne a radi "oželeli", nezhodili by kvôli nemu vládu.
.
Teraz je vláda naozaj v menšine a ak je Sulík nasratý, tak toto nie je v presnom slova zmysle "menšinová vláda" - toto je len nestabilná rozpadávajúca sa vláda, bez reálnej možnosti zákonodárnej iniciatívy atď., bez podpory z nejakej nevládnej strany. Vláda KEDYKOLVEK odvolatelná.
Toto Sulík až do konca podporovať nebude. Aj Američania teraz jednoznačne vsadia na SUlíka a ProgeresivStranu, čo iné im zostáva. Voľby budú, a to čoskoro (nie som si istý, ale dúfam)

Norman

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/642484-snaha-sas-vratit-sa-do-vla...

Sulík už hovorí o predčasných voľbách. No, zdá sa, že sme mali pravdu. Tamtým zmrdom netreba skočiť na prvú ponuku, zásadne a nikdy.

Ale zdá sa, že Sulino predsa len nechce hneď teraz utiecť do Austrálie. No, Austrália je skurvená diera... ale v skutočnosti je to najlepšie riešenie. Sulino, go.

Norman

K tomu článku na Zvedavcovi:
Je vidno, že Rusi majú v tomto schizofréniu. Na jednej strane ľutujú, že Nemecko je (stále) v zajatí Američanov, na druhej strane samozrejme sa hrozí, ako sa vytvorí "hnedé" Nemecko.
Ale podobnú schizu majú aj samotní Američania - Na jednej strane držia teda Nemcov pod krk, a za druhé to isté - hrozia sa ich skutočnej nejakej samostatnosti.
Ale túto schizofréniu, túto fóbiu, ťažko udržať. Treba sa rozhodnúť - buď ďalej Európu pod palcom USA, alebo skutočná samostatnosť (a normálna kooperácia so svojimi susedmi).

Norman

preto zavládlo také ticho o terorizme na nordstreame - musia ako tak polepiť a dohodnúť verziu, že teda dobre, neboli to rusi, ale teda ukrajinci - bez vedomia USA.
Musia dohodnúť s ukropmi, čo im za to dajú, aby to neodmietli.
Prevalenie sa pravdy, že to boli USA (alebo niekto priamo pod nimi, GB, napríklad) je už pre nich neakceptovatelné. Nemci by ich poslali do hajzla.
Samozrejme, aj tak sa to vie, aj tak sa to oficiálne prejaví. Spravili to teroristi z USA - basta.
Keď budú v Nemecku kolabovať podniky, určite si na to spomenú.

Norman

veď sme sa o tom krátko bavili, subjektívne je ťažko sa udržať a nekopnúť do magoriča,
ale aj preto som zhrnul znova racionálne argumenty proti hlasovaniu so SaS.
.
Tu je jeden zásadný bod - táto koalícia bez SaS je menšinová a vlastne nefunkčná,ide sa celá zrútiť,
ak bude koalícia aj so Sas, bude zas pevná, ale nerozhodná, neschopná.
.
Ja viem, že návrat SaS je nenormálny, ale oni to tak môžu spraviť. Matovič im to tak poradí a poslanci Olajno radi poslúchnu. Za prvé ich tlačia tí amíci, za druhé Matovič povolí všetko, len aby neboli nové voľby. A aj keby sa SaS nestala znova vládnou stranou, nemala ministrov, aj tak bude podporovať vládu - to bude reálna "menšinová" vláda, to SaSka dá. Dokonca aj keby sa formálne nič nestalo, SaSka bude proste naozaj podporovať koalíciu - teraz má tendenciu to nerobiť.
Sulík sa za mnistre teda nevráti, ani sa nechce, ani ostatní minsitri sa nevrátia. A myslím, že aj Matovič už nechce robiť , ten dojem, že mu na tom ministrovaní záleží, je podľa mňa typický jeho psychopatický cirkus. Je to jeho typická výroba martýra zo seba.

.
Nepíšem to sem ako nejakú propagandu, ale ako prognózu. Ako odhad, že odvolanie nepovedie nikam.
.
A ak, tak mali od SaSky NAJPRV dostať napríklad odvolanie Mikulca, či tam je ochotná zaplatiť. Alebo ešte lepšie, odvolanie Naďa . Až potom za odmenu by Sulík dostal Matoviča. Takto , opakujem, opozícia poslúži SaSke a nedostane nič. Iba slabú nádej, že to rozbije koalíciu, aj keď určitá logika teda tvrdí, že nerozbije, ale naopak.

Norman

so všetkým. K tej Ruskej vojenskej sile či slabšej sile patria aj tie faktory dostupného počtu vojakov a prípadne taktika.
Hlavne súhlasím, že Donbas a okolie je real hospodársky poklad, ktorý si Rusko zaslúži. A že im aj stačí. Že teda nemôžu či nechcú takto ísť cez celú Ukrajinu - to nik nikdy určite ani nechcel. Ako v každej vojne - buď sa oponent opotrebuje a zrúti, alebo budeme dovtedy čakať, posúvať front po kilometroch a dedinách, to nemá zmysel. (2. sv. kde Nemecko odmietalo kapitulovať, sú výnimka, i keď aj tam sa dá hovoriť v podstate o kolapse najneskôr v roku-lete 1944, dva roky predtým, 1942 a 1943, bol front dosť zaseknutý - podobne, ako dnešný na Ukrajine).

Norman

Kosovo bola americká ťažká chyba. Možno nie verejnosť, ale insiderov očividne prípad Kosovo presvedčil, že s týmito Američanmi sa nedá.
.
Nik nemusí teraz uznávať zmenu hranic na Donbase. Nie de jure. De facto to môže byť ale každému jedno. Takto, pričlenené k Rusku, je to dokonca jednoduchšie, ako samostatné DLR a LLR - teraz netreba nič uznávať, proste je tu stále len jeden medzinárdný subjekt, Ruská federácia.
.
Podľa mňa Rusko teraz uzavrie nejaký mier, ak nemajú v zásobe nejaké naozaj efektívne zbrane - a nemajú, tak to nemá zmysel naťahovať, iba ak, tak utlmene, ako Golanské výšiny.

A ešte ma napadli Falklandy - jasná kolónia GB, ktorú títo museli dobyť z rúk Argentíny. To nie je imperializmus po 2.sv vojne?

Norman

ja som to videl na Nemcoch (welt), tí to dali všetko, čo až prekvapuje a krátko okomentovali, že je to aj proti očakávaniu nezvyčajne tvrdý tón. Ja som v tom počul hlavne všetko, čo roky hovoríme my a celá dobrá alternatíva. A že hovoril dokonca o "satanizme západu" , to treba privítať.
Ale je dobre mať link na originál celý text. Aj a originál video bez rušenia prekladom poteší:-) RTVS to video nepreloží a neuvedie dnes večer o ôsmej? Hneď by polovica svíň prevracala kabáty.

Norman

je vidno, že Rusi ubrali. Putin chcel mať darček k narodeninám, čo dalo, to dostal, rád by mal celú Ukrajinu, ale očividne boli naozaj tie mýty o absolútnej vojenskej sile Ruska prehnané.
Ale proces začal.
Treba sa sústrediť na našu Európu, konflikt v Rusku je ich vec. Som za mier - nech sa nemlátia a nezabíjajú. Ale pchať hlavu medzi nich by Európa teda zaručene nemala.

Norman

už podľa rozsahu je to platený ideológ, taký sumarizátor - všetko tam spíše, aby trollovia v diskusiach (obyčajní policajtíkovia či vojačikovia) mali svoje témy, ktoré tam opakujú (a vedia, odkiaľ to môžu bez rizika brať, takto im to nemusia posielať emailom alebo podobne).
Z toho aj vyplýva jeho netrestatelnosť (zatiaľ).
.
Nemusí to rak byť, ale predpokladám. Máme dobrú prax a vieme, akú motiváciu môže mať amatér a kde končí prípadné nadšenie pre jednu stranu konfliktu.
.
zaujímavý je ten Fulmekov článok.
Rok 1968 - kde sa preberal rok 1968? Každý to mal na háku, osratá politika, každý si o komunistoch myslel svoje, aj o propagande bratskej pomoci, ale že by sa z toho niekto išiel posrať, aká hrôza, to teda určite nik.

rok 1988:
--
Stojíme v dnes ukrajinskej, vtedy sovietskej Odese s budúcou manželkou v dlhom rade na večeru. Po polhodine čakania nás usadia k stolu s ďalšími šiestimi ľuďmi a nalejú nám bez opýtania vodku akosi automaticky, hoci je prohibícia.
--
Prohibícia? Níženie alkoholu sa týkalo obchodov a podobne, určite nie reštaurácii a podobne.
A že čakal pol hodinu do reštaurácie - ano, to mali vtedy také úzke miesta, reštaurácia bola niečo viac - ale to sa už čaká niekde aj dnes, zvlášť na obed :)

Ale hlavne toto som chcel:
--
Jedlo servírujú na tanieroch, nie ako deň predtým v "stolovoj", kde nám kura so zemiakmi dali priamo na tácku. Moja budúca manželka vraví, že do ZSSR už nikdy nepríde a naozaj to dodrží.
----
Že im kura so zemiakmi dali priamo na tácku, to je bohapustá lož. Buď si nezobrali nejaký samoobslužný tanier, alebo čo, a nasrali obsluhu, tak im to tam hodil, nech si hľadajú tanier, ale tvrdiť, že sa v jedálni dávalo kura a zemiaky na tácku, je proste lož. Sprostá lož. Bol som ako študent v tých rokoch pár týždňov v Rusku, stravovanie nič moc, stolovaja nič moc, ale toto zas nie. To ten Fulmek nemá ani trocha úctu voči vlastnej matke a jej rodine?

Norman

nuž, Meloni ani jej novú stranu nik z nás nepozná, a podľa toho, čo sa prejavuje, buď je to len ďalší blonďatý blbeček, alebo prešibaná ... no, mám obavu, že to prvé. Proste je to "populistka", hovoriaca to, čo ľudia chcú počuť (pripomína mi tú našu snaživú Lašákovu ).
Ale uvidíme. Možno u nej prevládnu sebazáchovné reflexy. A uvidím, čo Salvini.
.
Čo sa týka Kurza - viem, čo myslíš, ale to nie je presný popis, Kurz predsa nebol považovaný za alternatívu - skôr naopak, za režimného poskoka. Až potom príjemne prekvapil - tak ho zložili, až potom. On sa nezmenil k horšiemu, naopak, ale bol z politiky odstránený.

Norman

The most logical explanation for the Nord Stream attacks is that the US Navy destroyed the pipeline in order to prevent Germany from surrendering to Russia,

Zničenie plynovodov (dlhodobé ) hrá len a len proti Nemecku a jej akejkoľvek kooperácii s Ruskom.
Čo ale na to povedia bossovia EU priemyslu? Ich biznis tvrdo zaplače - buď ho bez plynu budú musieť zavrieť, alebo nebudú mať na ceny, ktoré si americké zmije budú pýtať za svoje plynové prdy.
Mám doje, že súdruhovia v USA tentoraz spravili ťažkú chybu. v Európe je samozrejma hafó svíň, ktoré sú s nimi ochotne hrať ničiacu politiku - ale za podmienky, AK budú oni sami mať pre seba moc a majetky. Tentoraz Američania odpílili príliš skoro a príliš veľa svojich mocných kolaborantov.

Norman

Poliaci a Ukrajinci by to urobili okamžite - ale dá sa povedať, že ich technické možnosti nestačia, bez nadbytočného rizika z prichytenia pri čine. A nedovolili by si to bez dovolenia Big Brothera, dokonca ani ukrajinskí dementi nie.
To o ťažkosti nenápadného vykonania platí aj pre Rusov.

Vojenské cvičenie US je asi jediné dobré "krytie" na takúto operáciu, na uloženie výbušnín.

Norman

Padnutie ríš po prvej vojne bol základný ciel tej vojny, globálnych manipulátorov. Ríše museli padnúť, a čo sa nepodarilo v prvej vojne, bolo dorážané v druhej (to nevylučuje verziu, že sa na konci prvej vojny zaklatá obeť nezačala neskôr ako zázrakom brániť, keď bola (za)hnaná do kúta (inflácia, bieda. bezmocnosť, finančná svetová "kríza" ... proste dvadsiate roky).
Ergo analogicky - ONI vedia, že Eurosojuz teraz ľahne, im to ale nielen nevadí, ale je to ciel ich podpalovania. Cieľ dovozu hnedoidov po milionoch (ak sa zadarí, každé také hovado naprcá za desať rokov aspoň 5 pankhartoav).
.
Prirodzene, ľahostajnosť voči Sojuzu EU platí pre skutočné horne globálne elity - alemnoho stredných ale aj vysokých kolaborantov bude rozpadom tohto bordeli kruto trpieť. Kto padá z výšky, dopadá tvrdšie.

Norman

Výborná otázka, obsahujúca implicitne správnu odpoveď.
Áno, krok za krokom. Neviditeľnými posunmi, tolerovaním "drobností"
.
Usáci sa asi nerozhodli zničiť Čínu, to je veľké sústo, ani Rusko nie je naozaj zničiteľné - iba ak vnútprnou revolúciou, ako to už urobili v roku 1917 a parciálne v 2014 v Kyjeve - to ich motivuje, odvtedy to začalo naberať rýchlosť. Ale cieľom je hlavne Európa, jej zrazenie do prachu, zničenie - hovoríme to tu od začiatku, a už to hovoria mnohí.
Spočiatku to bolo pre ľudí menej viditeľné, pretože väčšina ľudí je presvedečená, že Západ je jednotný, USA aj Európa. Ja naopak vníma svet už dávno tak, že americký atlantický svet pirátov končí na pobreží a tu v strede je dôležitá Magna germania. To už spomínam neustále, to je klúč k pochopeniu základných protikladov histórie.
.
Kým bude atlantický moloch držať magnu germaniu v papuli, a ničiť ju, dovtedy budeme zdochýňať až zdochneme. Tak prosto.
Americký moloch dlho svoju obeť "len" oslintával a nechal sa ňou obsluhovať, ale teraz sa veci globálne menia - už ju nepotrebuje, už zavadzia, preto ju teraz zakusol a dusí. Dá sa ale aj povedať, že americký moloch pod tlakom proste zbesnel, a preto začal hrýzť. To už nie je Amerika 60-tych rokov. Tie negatívne popisy, čo projektujú média na Rusko, platia plne na Ameriku.

Norman

pol roka sú veľmi "optimistické odhady" :-)
Ale do pol roka sa môže zas veľa vecí zmeniť. Alebo, ako hovorí Stockfish na yutube: "or not" *.
Čo je ešte horšia možnosť.

(* "or not" https://www.youtube.com/watch?v=VBB9I9GoPXo na konci)

Norman

Vždy som tvrdil, že Slováci sa nijak moc nevymykajú od stredouerópskeho priemeru - otázne ale je, čo je to "nijak moc", a potom treba ešte si uvedomiť, že to bol taký povzbudzunúci motivační postoj. Prirodzene, sú veci, kde je Slovensko neúmerne zle na tom - a to je aj bojovnosť, nízka angažovanosť - možno za svoje, ale za strategické skupinové ciele už nie. Je to krátkozrakosť - dúfam, že teraz všetci tí alibisti na to doplatia.
.
Znižovanie bojovnosti u chlapov je ale celosvetová tendencia - preto si ženy môžu dovoliť to, čo chlapi už nie. Je to cesta do pekla, kastrácia. Do čela ostrejších strán ich dávajú tiež preto, lebo si môžu dovoliť viac.

Norman

Ja predpokladám, že Postoj Vagoviča neakceptoval len tak, ale bol mu vnútený. Postoj visí na drátikoch režimu, a tak musel Vagoviča akceptovať. Podobne, ako RTVS musel mu dať reláciu.Vagovoč je očividne nová star proamerického režimu, na neho teraz vsadili (povedané naopak, Vagovič chce zožať teraz peniaze a hlavne slávu za dlhé roky svojej otrockej práce). Ešte aj tá štetka Todová dostala byt za státisíce, a vagovič asi nič zatiaľ nič podobné. Možno chce byť v base, ako Todová.

Norman

Len dodám, že tá "ulica" je len príklad, také prebytky sily. Ale podstatný je dennodenný život - a tam je už jednoznačne vidno - Slováci proste NIE SU BOJOVNI, nedokážu sa pobiť za svoje záujmy (nepíšem "spravodlivosť", alebo "slobodu" - ani za tie nie, respektíve stále špekulujú, čo to je ... a prečo to je ... a potom príde chaldejec, povie im "správna vec je Ochrana buzerantov", a oni sa nadšene venujú napríklad takej blbosti, neváhajú, veď to povedali v TV ).

Včera som bol chvíľu na tzv. Dobrých trhoch (akcia slniečkárov na Paneneskej ulici). Tam tí ľudia chodia, aby si naplnili svedomie - na ochranu LGBTI, ochranu Ukrajincov, ochranu hnedoidov a všetkého možného, len seba nie - a tiež je to pre nich jednoznačne NABOZENSKY OBRAD (dokonca podstatná časť aj bola pri luteránskom kostole či v tých luteránskych dvoroch tam). Prídu, hodinku pobehajú, možno kúpia nejaký odpad alebo darujú pár euro - a ich špinavá dušička sa zrazu zrazu čistá, ako po zakúpeni odpustkov za pápeža Alexandra 6 (tak ti luteráni klesli do žumpy).

Nie že by som teda ja bol nejak bojovný či taký ten typ - pretože ja som okrem iného tiež produkt tejto otrockej subkultúry a tejto submisívnej výchovy - ALE práve preto to dobre poznám a teraz vidíme všetci, kam takéto sračkanie sa vedie.

Norman

Hej, koľko toho táto BRD dokáže, je neisté. Ja, hovorím, že princíp tu je, ale realita ...
Ale aj tak platí, že sme s nimi na jednej lodi.

Pravda, treba sa vrátiť sebakriticky ešte aj k tomu bodu, či sú oni okrem iného dosť na úrovni ochotní s nami férovo spolupracovať. Tak, ako im chýba dosť sily, tak už im asi chýba aj veľa z toho charakteru - a tak aj myšlienka medzinárodnej/európskej spolupráce u nich zrejme asi výrazne upadla (rovnako, ako u nás). Myslím pozitívnej skutočnej spolupráce, nie toho EU bruselského šaškovania.

Pravda, to je môj pozitívny postoj voči "germánom", daný rôznymi faktormi. V niečo treba veriť. Aké sú iné alternatívy? Byť úplne izolovaní, skvelá Slovenská republika, svetlo na horách, nové Švajčiarsko? Neverím. Takže keď nie samostatná cesta, orientácia na koho? Na Rusko? Na Maďarsko? Na Česko? Na Rakúsko? Na Rím? Všetko podľa mňa slabé cesty. O focuse na USA (či GB) ani nehovorím, to je samozrejme práve problém našej súčasnosti.

Norman

"pietnym aktom si objednali od svojho štátu vyšetrenie tejto vraždy."
Ale prosím ťa - Kde sa tá objednávka realizuje? Pietnym aktom nedosiahli úplne nič. Všetko vyvanulo, trocha aj kvôli covidu, ale vyvanulo by to aj bez toho - pretože to slovenskej populácii treba do gebule zapísať "za slabosť a hlúposť sa platí". Lebo slovenská aktuálna polit vrchnosť je zločinná a iná, aj slabá a hlúpa, ale to slovenská populácia je hlavne "slabá a hlúpa". A to nie je urážka, to je proste technické skonštatovanie faktu. Slabá, a terminus technikus, proste hlúpa (keď už si to slovo použil).

A ešte detail ku klanom: každý klan má nejaké "krytie zo zahraničia", dosť nejasné rozdeľovanie. A ja by som povedal, že do vraždy Kuciaka by nešiel nikto lokálny, tam bol motív zo zahraničia, tam bol cieľom prevrat - ale vražda Lučanského je skôr len lokálny svinčík lokálnych hoviad. Možnosti - od Matoviča celá línia až po Čermákovu mafiu, každý s rôznym motívom, ale skoncentrovaný v tomto prípade na Lučanskom.

Tá Amini nebol Kuciak. Bolo to ako Lučanský, a ešte viac ako JOZEF CHOVANEC (aby sme jeho meno nezabúdali). Svinstvá sa stávajú, v každom režime a protestami a krvavými zrážkami sa dosiahne málo - ale odráža to charakter národa. Iránci sú chlapi, či už na jednej alebo druhej strane. Slováci sú ... holú pičí národ.

Norman

V čom ti dávam za pravdu - povedzme to tak : ak niekto prehrá dve vojny, ako Nemecko v 20. storočí, či už vlastnou vinou alebo nie, či už ich začalo, alebo nie - tak je určite na zváženie, kde urobilo chybu. Prehra je vždy vlastná slabosť, nielen nejaká vina druhých.
Takisto ten fakt, že Nemecko očividne stále držia Usáci za krk viac, než by sa zdalo - to nie je žiadna podpora pre názory, že ak by ich nedržali, vyzerala by situácia inak - je to aj slabosť (aj) toho štátu, národa či populácie, že sa stále nechá.
.
Na druhej strane je tento stredourópsky priestor plný určitého potenciálu, ktorý sa bude stále prejavovať a ktorý by bolo škoda nevyužiť. Je to ako zbraň, ktorú by sme nechceli použiť len preto, že momentálne leží špinavá v blate na zemi.
.
A čo sa týka toho, že niekto niekedy zaútočil na Rusko či podľo pomáhal boľševickej revolúcii - každý útočil na Rusko a robil u rôznych svojich nepriateľov oponentov revolúcie. Útočilo sa aj na Turecko, aj na Francúzsko či Britských magorov. Ale staré podrazy na kohokoľvek mi neprídu ako podstatné.
Podstatnejšie mi príde, že či sa daný štát vie dnes presadiť, aj keď rôznymi tanečkami. Nemecká Ríša išla kedysi čelom proti všetkým, a ako uvideli, a ako my všetci dnes už vieme, nebolo to efektívne. Tak teraz dali svoju inteligenciu do inej metódy, nazvime to prosto a sprosto "odjebávanie" - a majú pokoj. Je to morálny úpadok, ale vidno, že to dokážu tiež a dokonca lepšie, než ostatní.
Ale, na druhej strane, Angloamerický moloch už útočí aj na Nemecko, posledné roky a teraz s tými sankciami už jednoznačne. Takže možno predpokladať, nie naisto, ale s určitou pravdepodobnosťou, že Nemecko bude nútené s tou americkou hrou prestať. Preto je dôležitý postoj k Nemeckému fenoménu a ja si stále myslím, zopakujem, že majú kvality, vyznajú sa a že nie sú špeciálne nasmerovaní, aby nás východniarov vycicalli (i keď, samozrejme, ak sa niekto rozvalí a roztiahne nohy, nemôže sa čudovať, že hockto okoloidúci využije situáciu a ho pomrdá).

Norman

hej, to som už niekde zachytil.

Norman

aj ruskom
https://vz.ru/news/2022/9/22/1178764.html
No, v Pravde to svieti ako víťazstvo Ukrajincov, veru ...
Nechcem sa nikoho zastávať, teda ani Moskvy, ale keď sa pýtaš, sú niektoré fakty:

- Výmena bola (pravdepodobne) dohodnutá ešte pred inváziou Ukropov v Charkove, takže dosť možno Rusi boli vtedy v postavení víťaza, a teda zas raz "vekodušní". Vtedy sa im to zdalo azda ako "ľudské" gesto, teraz to pôsobí ako slabosť a blbosť. Dokonca ako zrada.
- Vymenení budú vojaci za vojakov, Medvedčuk je možno len prívesok. Ale možno chcú na prípade Medvedčuk Rusi podporiť svojich agentov na Ukrajine.
- Desať zahraničných prevažne britských žoldákov - no, udelenie trestu smrti u nich asi vykonalo svoje, ich skutočná poprava je asi menej podstatná. Každý si je vedomý, že to sú poslední, čo mali takéto šťastie.
- Najviac otázna je hodnota tých z Azova. Možno to Rusi preriedili, pár hodnotných si nechali, bezcenných bláznov vymenia. Nejakí tí dôstojníci majú byť uväznení (hostení) v Turecku (aj to je dôkaz, že dohoda je už dávnejšie uzavretá)
- Vrátenie ruských vojakov a dôstojníkov má tiež svoju cenu pre verejnú mienku či bojovú morálku v Rusku.

Jedno celkové hodnotenie tejto výmeny je ale zas ten dojem, že táto vojna je "zvláštna" a je to do veľkej miery (len) špinavá a krvavá hra vyšších síl (teda zo strany Ameriky samozrejme, ale aj z ruskej strany).

Keď to zhrniem explicitne:
Veľmi dôležitý faktor, čo všetkých na ruskej strane znechucuje, je samozrejme to, že vrátením explicitných neonacistov z Azova, proti ktorým bola doteraz ideológia zameraná, a na ktorých mala byť "denacifikácia" zameraná (a ktorí teda stáli toľko ruských životov), to je možno ťažká ideologická chyba, ktorú, ako píšeš, nemožno vysvetliť či pochopiť. Ruské vedenie je buď naozaj priveľmi rozpoľtené, alebo je to prejav ďalšej ruskej neschopnosti v tejto oblasti.

Norman

nejak nerozumiem tým stratám Ukrajiny.
110.000 (60.000 - 200, 50.000 - nevratne 300).

Ale teda tiež to vidíš tak, že zámer je zraziť Európu. Ak to aj možno nie je zámer, tak to bude konečný efekt.

Čo sa týka Nemcov, tým rozkazujú od roku 1945 Američania. To boli víťazi, a ešte Rusi. Keď pozrieme súčasný stav a terajšie trápenie sa Ruska, tak to Američania a ešte viac Rusi dokazujú, že nie sú schopní vládnuť Európe (a ani sebe).

Norman

Plne s tebou súhlasím, že operácia Splinter factor a podobné sú dokonalá ukážka manipulácie sveta spoza Atlantiku.

Povedal by som to tak:
čo sa týka ziskania moci v spoločnosti a jej udržanie , to sa komunisti naučili a aj keď nahrubo, predsa to len dokázali. Ale nikdy sa nenaučili naozaj manipulovať masy. Ten tzv. soft power im bol predsa len cudzí - aj kvôli tomu, že boli ateisti. Je síce známy slogan, že "náboženstvo je ópium národov", ale náboženstvo je viac, aj len z ateistického pohľadu moci je náboženstvo oveľa viac, ako opium - je to hlavne nástroj moci. A tak komunisti vyliali z vodou aj dieťa. Je pravda, že komunizmus bol akési nové náboženstvo - ale chýbalí mu očividne mnohé podstatné prvky, proste fungovalo slabo, ľudia mu prestali veriť - čo je pre náboženstvo samozrejme koniec. Ateisti proste nevedeli, ako sa tvorí trvalé a funkčné "religio".
Dnes to síce už nevedia ani najväčšie klasické církve, nebudem menovať, ale to je už iná téma.

Späť k anglosasom či anglosionistom, angloameričanom či ako to volať:
tento faktor zostáva hlavný faktor na svetovej scéne. Snaží sa o svetovládu, navyše mieni nielen svojich oponentov, ale aj z ich pohľadu nepotrebné časti svety kruto uvrhnúť do bezmocnosti, teda biedy a neľudskej úbohosti. Bez peháňania.
Stala sa z nich okultná sekta. To si tiež treba uvedomiť, že nehovoríme len o nejakej "konkurencii v predaji", ale o objektívnych vyšinutých kultúrach (je ich viac, prirodzene, napríklad islámisti sú podobný fenomén, našťastie oveľa slabší).

Norman

pri fotografii svieti popis, na ktorom je uvedené, že prezidentom Slovenskej republiky je Juraj Rizman. Meno Zuzany Čaputovej sa v popise ani nespomína.

https://www.cas.sk/clanok/2718509/preslap-svetovych-medii-caputovu-odign...
https://t.me/investigativnyblogSK/20060

https://t.me/LubosBlahaSmer/335
Blaha:
To je tak, keď zoberieš frajera vyvenčiť do Londýna a západné médiá z teba urobia členku jeho delegácie.

Ležím na zemi a plačem od smiechu.
----------------

Pridávam sa :-)))))))))

Norman

Do veľkej miery ťa chápem a súhlasim s tebou, ale ako to súvisí s operáciou Splinter Factor?
No hej, boli a sú sú to agenti zahraničných mocných, amerických mocenských kruhov. Ale aj tí odsúdení, aj tí popravení - samozrejme nie všetci, ale dosť vysoké percento medzi nimi.

Západ je postavený na temnej psychotechnike moci, je to technológia vyťahovaná z okultnej chaldejskej tradícia hlavne Británie, dnes USA. To je jedno z najdôležitejších tajomstiev, teda tém, ktoré nesmú byť verejne masmediálne odhalené. Sem tam o tom niekto napíše knihu, ktoré ale číta len relatívne málo ľudí. Preto vlády na Východe, či už kedysi "komunistické" alebo tie dnešné (tie, ktoré sa od nich odťahujú, napr Moskva, Budapešť...), proti týmto operáciám boli a do veľkej miery aj sú tak naivne bezmocné. A následne to spôsobovalo v nich paranoju a zostrenie režimu (čo tým vládam a najmä ich občanom zas len škodilo).

Toto je téma, o ktorej tu hovoríme od začiatku, ktorá je takmer jadrom našej stránky.

Ale ich agenti, aj keď sú len vykonávači, sú spojenie na hydru, to najmäkšie a najslabšie - tam sa dá najľahšie začať.
Samozrejme, my tu nepokrývame všetko súčasne dianie, ani náhodou, my vyberáme len jahôdky, a pripadne ukazujeme, kam treba založiť páku či vraziť klin. Sme analytici, hľadáme podstatné, univerzálne a prípadne odhalujúce. Možno raz trafíme to úplne podstatné miesto. takže preto znova opakujem (ja sa tu stále pýšim svojou znalosťou ruštiny) : es kommt der Tag.

ps. link na iný článok, už 2001
https://www.noveslovo.sk/c/24149/Operacia_Splinter_Factor

plus tá kniha, s trocha zmeneným bulvárnym názvom
https://www.preskoly.sk/p/355768-komunisticke-zlociny-a-cia/

Norman

mal som to ešte náhodou otvorené v karte
https://www.teraz.sk/najnovsie/informacie-o-hroboch-ruskych-vojakov-o/66...

Podľa mňa tie obrubníky , aj ak zvetralé či aké, slúžia ešte svojmu účelu. Len tráva je zanedbaná, a mimo hrobmi vlastne nemá byť.

Je to vandalstvo, a druhá časť aféry je jednanie polície.

Fotka s vatrhanými obrubami. Je ich mnoho, sú v ucelenom stave.
https://uploads.disquscdn.com/images/100d6d29cc4d18c893612acfb79b4378bee...

Norman

Pekné video o rekonštrukcii, o stave, v akom bol cintorín (2014), a (implicitne) o význame, ktorý tento cintorín má - spojenie súčasnosti s dôležitou minulosťou)
https://www.youtube.com/watch?v=dX6kocuPIvI

Slovenký národ, jeho reakcie v tejto veci, ukazujú veľký stupeň úbohosti. Táto aféra je veľmi symptomatická, nezostane zabudnutá, nie je to len aféra jedného debila na čele obce a jedného buzi hovorcu polície.

Norman

Je možné, že je to umelé, ale pravdepodobnejšie je, že sú to autentické nefalšované analýzy. Je to to, čo sme aj tu písali. Je to v podstate evidentné.

Znova pripomeniem, že situácia v EU je závislá na tom, na akú cestu sa dá Nemecko. A to zas zrejme čaká, kedy ostatné väčšie štáty (Franc, Taliansko, Španielsko, Rakúsko a podobne) sa rozhodnú alebo už nebudú môcť akceptovať svoje vazalstvo pod Amerikou. Nemci nechcú či nemôžu byť zas prví, ktorí začnú rebelovať, pretože by sa ostatní dobrí US vazali zas na nich vrhli. Až keď ten čoraz viac pochabý americký jed v Európe oslabne, tak potom má zmysel povedať o ňom pravdu a vymyť ho.

Opačná varianta je, že sa US plutokracii zas podarí zatiahnuť Nemecko do vojny s Ruskom. Už teraz sa americké potkany od vojny na Ukrajine čoraz viac dištancujú, vyjadrujú sa menej, sťahujú sa. Zbrane dodávajú, benzín do ohňa lejú - ale už teraz sa tvária, že je to lokálna a európska záležitosť. Blázni ako Von Leyenová a u nás Heger a Naď v tomto megazločine pomáhajú.

Norman

či sa dá tomuto národu veriť nielen pri voľbách, ale vôbec. Nielen tomu, ako je vyrobený ten národný čln, akú ma (ne)formu, že má rôzne nedostatky, ale vôbec tomu, či to drevo, na ktoré sa rozpadá, dokáže plávať na hladine.

Keď sa rozprávam s nejakými národovcami, staršie ročníky, tak oni fakt veria a predpokladajú, že Slovensko je nejak lepšie výnimočné a že nejaký duch či tá panenka ho ochránia, lebo ho spravujú pre nejaké poslanie. Nič proti týmto ľuďom, ale je mi z toho smutno a veľa vecí to vysvetľuje - prečo sa tie pronárodné sily správali 30 rokov tak pasívne a iracionálne - veď prečo sa nejak snažiť, keď to konieckoncov spraví panboh za nás, že.
A veď, popravde, sa už ani nesnažia. Sitnianski rytieri nikde, a iné hodnoty či zdroje sily nepoznajú.

Norman

Niekde som zachytil, že Pellegrini sa pridal k postoji Tarabu.
Na tomto si naozaj budeme môcť overiť, kto je kto. A nemá zmysel hľadať, či je to hlúposť alebo kolaborácia - všetko jedno.

Norman

je to prípad naozaj na jednoduché prešetrenie políciou.

Norman

Videl som fotku z cintorína z nedávnej doby. Betónove obruby hrobov možno stratili trocha bielu farbu, ale boli samozrejme v pohode (žiadna taká vec sa sama nerozpadne za 8 rokov). Jediný problém očividne bol, že to nechali spustnúť a tráva-burina čiastočne tie múriky zakrývala - proste to bolo neudržiavané.
Ten chmulo vyjebaný starosta chcel naozaj zrejme uraziť Rusov, veď to je teraz móda, a dal to všetko vyhádzať (asi tým buldozerom) Tým aj doslovne zoškrabal väčšinu trávnika, teraz tam len narýchlo vyrazila najhoršia burina.
Ja sa nečudujem, že sa ľudia tomu prasaťu vyhrážajú. A nečudoval by som sa, ani keby konali.

Je asi dosť ťažko popísať, v čom je toto tak zásadné. Mne vôbec nejde o to, že sú to Rusi, nie som na nich precitlivelý a oni to ani nepotrebujú ani nežiadajú - ale vidím tú svoloč čo vylieza z dier, lebo mediálne a bruselské potkany zavelili, že na Rusov je voľná polovačka - a tých potkanov nemožno tolerovať na verejnosti
Nie som ani nijak precitlivelý voči Židom, ale toto je presne to, čo sa najhoršie dialo proti nim - to sa teraz deje voči Rusom. Tí by sa tiež mali ozvať. Už neplatí - včera zmlátili suseda a nezastal som sa ho, dnes mlátia mňa a už nie je nik, kto by sa ma zastal?
Toto je fakt na úrovni najhoršieho Talibanu.

Norman

"Myslel som si, že len straší podobne, ako strašil pri vyhrážkach iným ľuďom a médiám,“ konštatuje sklamaný Hanajík."
To s[ celí oni / najprv "nevedia" ale potom skučia.

To, že je "invlida" trocha dokresluje jeho vyskakovanie na Harabína - pri najmenšom čine hoc aj starého pána by sa tento buzerant hodil na zem a zavýjal.

Len sa čudujem, že Harabín na neho nepodal žalobu (možno tiež dlho jeho identitu nepoznal, podľa mňa to za to v jeho prípade stojí).

Invalida "sedením"? Miliony ľudí sedia celé dni, to má problémy s chrbticou? Naozaj to skôr vyzerá skôr ako formálne krytie sprostého eštebáka.

Bukovskému želám, nech mu to vyjde a nech zmrda zašliapne čo najviac.

Norman

No hej, ale medzi 70 000 a 100 000 už moc rozdiel ani nie je. To skôr rezignovali a povedali pravdu pod tlakom záberov na plné celé námestie (skoro ako keď svojho času 1942 Česi demonštrovali proti vrahom Heidricha).
Ale chcem tu zaznamenať hlavne iné. Po týždni po tejto skutočne vydarenej a mohutnej demonštrácii (určitej) sily ľudu - včera Česká vláda oznámila zastropovanie cien elektriny aj ohrevov. Ergo - Češi, nech už sú akíkoľvek, sa o svoje posraté hospodárske práva aspoň hádať dokážu (nehovorím, že sa dokážu biť, ale hádať sa dokážu)

Porovnanie so Slovenskom je jasné. My za prvé nedemonštrujeme (a ak, tak trápne, môžem napísať dopredu, ako zrejme dopadne dnešný protest a asi aj ten smerácky 20.septembra). Ćakáme na zúčtovania a modlíme sa, aby boli nízke. Aj keď už začínajú padať rovno podniky, jeden za druhým
https://ekonomika.pravda.sk/energetika/clanok/640220-fabriky-prestavaju-...

A keď nastane stav, že je jasne zle, potom všetci Slováci skučia. Respektíve sa zas modlia, aby bolo lepšie. Vraj zasa bude. Alebo sa utešujú, že majú zemiaky a kapustu (ak majú). A bijú sa - ale len sami navzájom, medzi sebou, jeden druhého.

Norman

Výborne je teraz možno porovnať ten kontrast:
keď Ukrajinci všade prehrávali a ustupovali, tak všetky média aj proamerickí hňupi na webe hovorili o tom, že vojna nie je riešenie a podobne. Akonáhle prvý raz niečo dosiahla ukropská armáda, všetci sú nadšení a kričia z plných pľúc, že kto vojenský vyhráva, má právo na všetko.
Toľko k ich "mierumilovnosti" (ak už o nej dosť nesvedčí aj vojenský rozpočet USA).
Vae victim - beda porazeným - to platilo aj bude platiť, kým bude plešatá opica vládnuť svetu.

A keď Ukropi dovrzajú, čo práve začali - len potom sa priženie ukrajinská utečenecká vlna a tá svoloč bude žobrať či skôr násilím vyžadovať, aby sa o nich Slováci starali.
Si vis pacem, para bellum - v zmysle obrany aspoň proti marodujúcim hordám chochlov - aspň to by sa Slovensko malo naučiť. Byť schopné potiahnuť kohútik a zničiť plaza.

Norman

No, keď už sa cituje Apokalypsa, začína sa to týkať naozaj všetkých. A všetci si nesú ten svoj osud. Už len za to, že nič nerobia.

U nás polovica ľudí potláča morálny postoj, lebo sa teší, že sú aspoň na jednej lodi s bohatšími. Druhá tzv. "alternatívna" polovica už ale tiež drží zbabelo hubu, pretože si nahovára, že to nejak samo prejde.

Ale neprejde, samo nie.

Stretávam sa s postojom, že to len zámerne režim nafukuje strach. Túto hlúposť si zvykli davy používať na potlačenie vlastného strachu pri covide, a teraz im to ešte znie v hlavách, nrjak im to tam zostalo, aplikujú to aj na vojnu. Ale to nie je pravda, režim naopak nebezpečenstvo situácie vždy zamlčuje a potláča. Mýlia si to s roznecovaním trebárs nenávisti, hnevu a pohadzovaním viny na nepriateľov, ktoré režimy občas robia. Režimy ale nikdy nepodporujú u svojho obyvateľstva strach pred globálnou situáciou. Naopak, vzbudzujú v ľuďoch umelé zbytočné nádeje.

Norman

Emócia a túžba po (chýbajúcich) monarchoch. Ešte horšia je túžba po spojení tej religiozity s monarchom, ako je to v Británii. A ak aj nie priamo s monarchom, tak s okultnými (tajnými a teurgickými) skupinami v pozadí. To, čo v našich končinách treba ľuďom vysvetľovať a presviedčať ich o existencii tých síl a o ich amorálnosti, to je v Británii všeobecne akceptovanou predstavou o fungovaní moci a považujú tieto čierne metódy za základ moci svojej krajiny.

ps. som rád, že si ľudí potešil, že žiješ a sa ti dobre darí :)

Norman

V zápale ráno som si pomýlil meno so známym kybernetikom, no, tak to už chodí čoraz častejšie .... :(

Myslím, že pre hnusákov bol prínos nielen v poznatkoch predošlých nemeckých projektov, ale asi hlavne v organizácii práce a podobne. Ordnung, ktorý v Ameriky nikdy nebol a teraz už ani nebude.

Norman

"kozmický výskum" aj na konci 50tych rokov - kým neboli nútený po úspechoch Ruska dať to do rúk Von Braun. Tento správny trend bol prerušený vraždou Kennedyho, neskôr jeho brata a mnohých iných.
Nič to nezmeni na fakte, že človek doletel na Mesiac na základe vedy nemeckého nacionálne socialistického tímu. To jsou paradoxy, ktoré ale už nik nezmení. Prvý človek vo vesmíre Gagarin, rusko-sovietska veda pod vedením Koroleva, prvý človek na mesiaci jasné dielo Von Brauna a jeho nemeckej skupiny.

A odvtedy?
Pol storočia nič podstatné, nič zaujímavé. Úplné bohapusté NIČ. Tie príprdy na Mars nepriniesli ani poznatky, ale ani technicky neboli v ničom inovatívne.

A budúcnosť?
Vyhadzovať do kozmu tony železa primitívnym spôsobom, v podstate na báze organických-fosílnych palív? Kto o tom môže ešte dnes vážne hovoriť ako o vede a technike? To by potrebovali nového von Brauna - ale všetkých vyhlušili v Drážďanoch, Hamburgu, Hirošime, Nagasaki, Berlíne, Kolíne, Plzni, Bratislave ...... ..... ....

Pre zábavu:
predpovede kozmického "dobýjania" v budúcnosti - komédia pre 5 ročné deti.
https://www.youtube.com/watch?v=RL74Jb4OU9U

Norman

To povedať a uviesť hneď pri tom tie zábery - to môže iba RTVS. To už asi začína ten nový cigánsky vajda, čo ho tam majú.

No, začína to- Len v Blave prídu na demonštrácie len stovka ľudí, aj to prakticky všetci z vidieka. Blavácke exempláre, ktoré som dobre študoval na kuciakových demonštráciach, tie tupé telce, sa budú musieť prebrať .
Ich manipulátori sa snažia ich súčasnú nespokojnosť zvaliť zrazu prudko na "lebo Matovič", s tým, že americký dolárový židovodca spoza mláky je stále dobrý a tak stačí zvoliť (namiesto psychopatoviča) azda polopicu Šimečku, treťogeneračného postboľševického dementa, posledného človeka, čo tu majú či presnejšie posielajú z Bruselu.

Ale krachy podnikov, inflácia, finančný chaos budú tak rýchle, že im to samozrejme nevyjde.

Lenže tieto blavácke larvy budú neustále proti Smeru (a inej sociálnej demokracii) aj proti národným ľudovým hnutiam (aj keby boli akokoľvek jemné a kultivované).

Norman

S plnou zodpovednosťou možno povedať, že perspektívy "trvalého rastu" sa už definitívne, aj na úrovni tých najmocnejších, ukázali ako historicky najväčšia blbosť - už to aj oni nabetón vedia. A tak môžu hnať proces zničenia Európy ad maximum - aj únik radioaktivity, aj jadrová vojna.

Ináč, toto bolo Moskve jasné už minimálne pred rokom, a preto explicitne upozorňovali - ak sa to tu začne drbať, tak no mercy, americké svine a ich centrá zdochnú tiež. To jediné drží anglosionistov za chrapač, ináč, ak by nejsetvovali interkontinental balistické rakety, atómové ponorky a podobne, by TU rozpútali napríklad aj jadrovú vojnu medzi Poľskom a Bieloruskom, alebo čokoľvek podobné, možností je veľa.

Norman

hej, veď ja len tak všeobecne, podobných zjavov je mnoho - a to našťastie pre náš pokoj, sa to súčasný mainstream snaží utajiť, nepropagovať ich (o Ukrajine len dobre). Ale my vieme - Ukrajina je proste politicky zaostalá až dementná - sú to zahnívajúci Rusi , ale je pre nich liečenie - spojenie s hlavným kulttúrnym blokom, Ruskom.
I keď tento bradáč je špeciál vyšinutý, skôr moslimským spôsobom - tam sa so životom neserú. Pochybujem, že ten jeho citát "od Eichmana" je pravdivý - Eichman bol úradník, nie filozof či teoretik. Ale Eichman je všeobecne známe meno spojené s najhoršími aspektami 2.sv. vojny, poriadne okorenenými "pravdou víťazov" - preto bol zrejme použitý radšej Eichman, a nie napríklad Hitler, nehovoriac o iných, menej známych mien. Aj preto je ten chlap buď debil, alebo fake, celé video je zrejme provokácia (možno aj z Ruska).

To tak všeobecne, nejde o tento jeden prípad, ale je to častejšie, a ukazuje to, že za dianím (ako vždy) stoja skryté manipulačné sily.

Norman

masové očkovanie prináša vždy riziká a je naozaj zločin, že sa všetci oficiáli tvária, ako by pri tomto anticovid nebolo.
Ale na druhej strane je šport sám o sebe zrejme nebezpečná činnosť a je vždy trápne, až tragikomické, ako týchto "sportovcov" drbne (aj bez očkovania sa to stáva dosť často). Oni sa tam naozaj kvôli prachom pchajú rôzni kripli. Teda nielen mozgoví kripli, ako donedávna.

Norman

Vlk, zas jeden z alternatívy, čo mu (v podstate) dáva za vinu celý vývoj posledných 30 rokov. Pritom donedávna by nekritizoval, ale teraz už kritizuje. A to za udalosti posledného desaťročia môže tiež Gorbačov, tridsať rokov na dôchodku, starý a bezmocný?

Smiešne, trápne, blbé. Nie, vážení naivní kritici, ako sa hovorí, Gorbačov naozaj nemôže za vaše/naše posraté životy :).

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2022/09/02/gorbi-et-orbi-gorbi-a-svet/

Norman

pre istotu explictne: ten "názov" som si vymyslel ja ako výraz určitého dešpektu voči tým srandám. Ale už by si to mohli dať patentovať.

Stránky

texty

Stránky