Norman

authenticated user,redaktor

komentáre

Norman

hovorím o Uhríkovi v nejakej novej strane.

Neviem, aký máš názor na LSNS - respektíve si dobre pamätám, že si mal iné názory a až tak dávno to zas nie je. Tá strana sa beztak menila dosť dynamicky, takže nemožno hovoriť o tej istej strane, aj keď predseda bol stále rovnaký, ale aj ten sa menil. Na Slovensku vznikala pri každých voľbách nejaká nová parlamentná strana, prečo by sa títo tzv. národniari nemali meniť a vznikať iné strany. I keď neviem, či to u kritikov, ako ty, pomôže.

Bránika či niečo podobné nečítam - to ani nečudo, že ti to nerobí dobre, keď sleduješ také jedy a takého ... no, konšpirátora. Fakt sa čudujem, že sme tu k nemu boli tak prívetiví a neposlali ho tam, kam patrí. Ale aspoň vidno, ako sa sionisti boja spolupráce sociálnych a národných hnutí. Toho sa boja najviac, to by bola ich smrť, koniec ich vplyvu na Slovensku.
Nuž, ale komunistická propaganda tu bola 40 rokov silná a mnohým celkom premyla mozgy. Samozrejme, aj druhá strana by mohla byť rozumnejšia - ale tá bola a je až doteraz udupávaná, takže jej nejaké prehmaty nemožno až tak vyčítať. Skôr sa čudujem, prečo sionisti nevidia väčšiu realitu v spojení uhrík-Taraba-Smer. Alebo lepšie povedané viem - tí klamári samozrejme verejne nehovoria o naozaj najväčšom nebezpečenstve pre nich, zas až tak blbí nie sú.

Norman

Áno, moci sa ťažko zriecť, ale ako sú na Slovensku zahryznutí do stoličky, to je fakt abnormál.

Čo bude, to bude, Uhrík proste odmietol kandidovať do predsedníctva, keď tam nemá mať dôveru. Aj ty si tu ix krát kritizoval stav v tej strane, teraz sa to poprehadzuje. Samozrejme, že delenie na ministrany je zlé, ale na to je práve príležitosť - aby teraz už nezatvárali do seba, ale sa zjednocovali aj mimo akúsi tu radikálnu scénu.

Uhrík a azda časom teda aj iní majú proste už určitú prax, a v Bruseli sa určite veľa naučil. Nejak prudký talent na politiku to teda možno nie je, ale inač je to bystrý chlap - myslím, že konieckoncov v celej slovenskej politike jeden z najbystrejších. Aj najpoctivejších, čo sa týka svedomia a tak. Aj voči Kotlebovi.

Malo by sa rozšíriť info, že toto delenie kotlebovcov je len naoko, aby sa ubránili pred zavretím LSNS, aby mali dve strany :)
A do toho ešte zarátať Tarabu a podobné kádre, a máme spolu dve strany po 10%. Heh.

Je fakt, že tých 8-10% kotlebovcov bolo primálo, treba nové kádre. Politici sú herci, treba tam proste viac coolových a šarmantných typov. A prešibaných. Aj ženy, samozrejme. Ak takí nie sú, nuž, naša vina.

Norman

som to opravil

Norman

Marian Benka patril určite k tomu najlepšiemu, čo okolo Zem a vek jestvovalo. Reálny šaman.

Je to hrozná rýchlosť, 20 dní po oslave päťdesiatky taká diagnóza.
Je to ďalšia ukážka, že je naivný každý, kto si robí plány čo len na rok dopredu. Nezávisle od veku.

Vo vyspelých kultúrach každý človek prechádza už v mladosti obradom smrti, keď si tieto veci, ktorým sa tak či tak nik z nás nevyhne, už dopredu vybaví, kým má ešte formu. Len hlúpy moderný konzumný svet takto mučí ľudí.

Norman

Začal s tým, že nacionalizmus bral ako podporu svojho obchodu s handrami.
Áno, mlátili sa a zmlátili ho raz aj s matkou - ale to je už dávno. Za to, že bude mať syna v Egypte môže zrejme tá mladá, čo si ju zobral - a on sám osobne. Bicepsy a podobne - to bola blbosť z minulosti, neviem, ako je to dnes, ale tým sú postihnutí tuším všetci (teda okrem toho, že im rastie brucho).
Neviem, či sedieť v parlamente je "ťažká cesta" - tento súd je prvá naozajstná zlá vec, do ktorej sa dostal a okrem cirkusu s číslom za to možno môže aj spôsob obhajoby. Nemyslím, že by ináč Kotlebov prípad pôsobil ako prípad nejakého trpiteľa.

Norman

Kotleba svoju misiu splnil tým, že stranu dostal do parlamentu, v tejto chvíli, už mal ustúpiť do úzadia a prenechať žezlo niekomu inému, niekomu nie tak s radikálnou minulosťou, ....

Niet čo dodať, presne tak to je.
Bolo by to výhodnejšie aj pre neho, bol by menej zraniteľný.

A čo sa týka odsúdenia prípadného pobytu v base: na to mal reagovať tak, že to práve niekomu zverí, a nie že si to nechá pre seba, ako zábavku na prični. Zlé rozhodnutie.

Norman

Hm, Ľubov, to je dobrý nápad, čo tak tu spraviť taký malý test super pozitivity - všetky správy by sa prezentovali ako ukážka pozitívneho vývinu. A ak nie pozitívneho, tak ako dôkaz pravdivosti predpokladaného vývinu - ktorý smeruje k pozitívnemu zavŕšeniu.

Rozpad LSNS - posunutie na národniarskej scéne, už aj tak dlho žiadaný a predpokladaný vývoj....
Nástup Bidena - len dôkaz rozpadu USA. Biden teda určite pravdoláskarov nevytrhne ...
Tragédia Lučanský - koniec vlády Matoviča, neodpustiteľný ich zločin, ktorý ich stiahne ku dnu ...

Ale niečo na tom je, že o také niečo sa snažíme od začiatku.

Norman

čo sa vlastne s nimi deje.
Ja nemám na kotlebovcov teraz žiadne kontakty, tak môžem povedať len analýzu, keď mi dodáš informácie :-)

Norman

Asi nie celkom všade dosadzujú strany ľudí, že. Niekde ich proste vybeá iný mechanizmus, vďakabohu.
Ale hlavne - samozrejme, že si nemôžeš všade dať dokonalých a nejakých sebe čo nejakej veci oddaných ľudí - odkiaľ ich zoberieš?

Ale veď dobre, tak súhlasme - NA VINE JE FICO.
Sám si je blbec na vine. Asi vymyslel tento režim. Plus ten buzerant Pellegrini. A Kotleba je tupý sedlák, ten si je tiež sám na vine, že pôjde do basy. Asi do Prešova.
A máme vymalované - môžeme ísť do Tatier, lebo nám politika nerobí dobre.

Norman

(tým či iným spôsobom)
som naozaj presvedčený, že prekonali míľnik, a, pri naozaj čo najviac chladnej úvahe, obávam sa, že ich budú naháňať a niektorých zabíjať priamo na ulici.
Niečo ako Caucesca.
Samozrejme si to neželám a od toho odrádzam - ale náš dosah tu je malý a tých, ktorí tak spravia, my tu nezastavíme. Násilie naozaj nič nerieši a nevyrieši - len dáva lepší pocit, pocit zadosťučinenia, pocit spravodlivosti.

Samozrejme, to hovorím o politikoch. Ako sa budú k sebe správať bežní ľudia, to ani nebudem skúšať popisovať. A tiež by ma zaujímala ich psychológia, ich motívy - ale neviem, kde by som sa s nimi mohol porozprávať (na webe to nejde, tam nik z nich naozaj nediskutuje).

Norman

nemožno ich v žiadnom prípade diskriminovať ale správať sa k nim ako k rovnocenným, ako k mužom.

Asi takto (humor).

https://www.youtube.com/watch?v=i0NUM1PfHkc

Ak si scénu nevidel alebo už pozabudol, stačí pozrieť prvých 45 sekúnd, angličtina nutná. 

Ale no dobre, podstatné vety for everybody :):

18. sekunda:

chlap- Prečo nám to robite?

zranená - (výsmešne ironicky ) Lebo mi to prikázal Ježiš 

C - No, to je určite odpoveď (naťahujúc zbraň)

chlap - Počkajte, čo je to s vami? Veď je to žena

C - Hej, slečna, chcete, aby vám bola udelená milosť len preto, že ste dievča?

zranená - Nie.

xxx

----

Aby náhodou niekto neskúšal rýpať o nejakom násilí či o čom:

toto je kultúra USA, najdemokratickejšej krajiny na svete, ktorú musíme oživiť aj u nás.

Norman

sám nič iné nerobím, iba relaxujem. V tejto doba sa musíme naozaj naučiť úplne sa prestať rozčulovať. A stránka má slúžiť na ozdravenie, určite nechce nikoho rozčuľovať a zhoršovať mu zdravie. Práve naopak.
Covid ako? Už je celkom preč?

Norman

ako bolo už uvedené, možno to považovať za výsledok oslabenia americkej totality.
Pripomínam, že raz musí padnúť "kráľ je nahý", respektíve" kráľ je zločinec" a ja si celkom vedome predstavujem a dúfam, že si ľud zas po dlhšom historickom čase zopakuje a opráši svoju prirodzenú beštialitu práve na tejto vláde.

Áno, národ je základná zdravá jednotka, ale ľud, to je tá časť, čo bola je a vždy bude beštia.
Akonáhle ľud príde na to, že cisár je len lokálny bezmocný blázon, nastane deň kobyliek.

Norman

samozrejme, Pellegrini mohol a MAL byt tvrdší.
Až na záver jej ako tak dobre úprimne drbol tú pumpu do ksichtu (aj keď samozrejme prestitút pribehol ho prerušiť).

https://videoarchiv.markiza.sk/video/na-telo/epizoda/44489-na-telo

(tvoj link na youtube je nejaký pomýlený).

Pellegrini je mäkkýš, uznal by som ho za premiera teraz v covide namiesto magoroviča.
Ale ináč je tá jeho ozaj zmekčilosť tiež HANBA. Aj vďaka takýmto váhavým alibostom tam sedia hovadá ako Kolíková.

kolika

Takto na neho, a robí to aj iným, drzo čumela do ksichtu. Raz by to skúsila urobiť skutočnému chlapovi, tak by na ňu pozrel, že by to v živote už nikdy viac neskúsila. A ruky by si viac tiež nikdy nezakladala. Ak sa chce hrať na chlapa, tak by mala vedieť, že za takéto urážlivé gestá  sa platí aj krvou a to, že ona je anatomicky (vraj) žena, ju teda určite v dnešnej dobe rovnoprávnosti nezachráni.

Žiaľ, v politike u nás už asi chlapi nie sú. Dočasne nie sú. Je ich ale dosť mimo politiku, takže Kolíková by sa už pomaly mala zaujímať o poskytovanie azylu v Chile.

Alebo o podmienky kolúznej väzby.

Norman

Hej, bohvie, kde sa ten šašo vzal a koho je to všetko príbuzný. Hral vo Svini aj v Únose - čiže naozaj politicky vysoko angažovaná sviňa.
Bohvie, s kým všetkým sú príbuzní a ako prepletené tieto chobotnice a rodiny.

Norman

hm, porovnal som to len tak narýchlo s Pravdou či Sme, naozaj je tu podivne menšie písmo, aj medzery medzi riadkami sú menšie. Asi nekráčame s dobou :) A oni asi vedia, čo robia.
Nemal by to byť problém, zajtra to skúsim zväčšiť. Mohlo by to byť naozaj menej namáhavé na čítanie.

Ináč toto ani nie je stavané či optimalizované na mobil a podobne, aj fonty komentárov na mobile sú čudné - to všetko zostáva ale už mimo ambície momentálnej správy.

Len znova upresním - nemáme ešte 10 rokov, len sme na začiatku toho desiateho. No, aby nás to motivovalo ešte vydržať. Výročie bude 17. novembra.

Norman

Hej, duch reálnej aristokracie, to je vatra, čo sa tu snažíme zapaľovať a udržiavať.

Norman

Ten príklad, že Kočner sa ocitol na Magnitského zozname, tá informácia bola aj v mainstreame, pretože sa tým priam chválili.
V princípe akákoľvek informácia takéhoto typu musí byť niekde vzatá.
Samozrejme, jedna možnosť je, že ten zdroj sú zahraničných zdroje. Ale aj tu platí, že buď je to informácia tak dôležitá, ktorú aj tak prevezmú slovenské masmédiá (ktorých platenej rýchlosti sa nedá konkurovať), alebo je to vec zo zahraničia trocha menej viditeľná - a tu platí jedno empirické zistenie z moje skúsenosti nielen tu na Nadhlade: Slováci na zahraničné správy kašlú. Presne toto.
Nielen to, že zahraničné veci nevedia čítať, a ak, tak nečítajú, ale ich navyše všeobecne zahraničie nezaujíma. Nezaujíma ich akákoľvek vnútorná politika zahraničia, a len zriedkakedy aj vonkajšia, zahraničná politika veľmocí (okrem prípadov priamo sa dotýkajúcich Slovákov).
K tejto téme patrí aj možnosť prekladov, ktoré už dávno považujem za otázne, preto som od toho dokonca ľudí aj odrádzal. Možno Zvedavec je príklad, kde na dobrých prekladoch ako tak žije, ale to sú predsa len iní, aj početnejší českí čitatelia.

Samozrejme, je tu možnosť takej práce: preberania správ a tupého opakovania toho, čo napíše TASR, či sa napíše na Facebook, kdekoľvek. To však poskytuje čitateľom málo pridanej hodnoty, pretože je to len určitý digest, aby čitateľ nemusel čítať viaceré zdroje. A ako publikačná práca je to tá najhlúpejšia forma naozaj takmer bez pridanej hodnoty - aj to sme vyskúšali zo začiatku a nemá to význam. To nie je objavovanie či vytváranie ničoho nového, to je len prehadzovanie sena. Samozrejme, že aj takú robotu treba, ale to musí niekto naozaj zaplatiť, podobne ako prácu pokrývača alebo zametača. Konieckoncov, okrem iných trúfam si posúdiť, že HS sa na toto mrchožrútstvo dali a ako tak im to funguje. Či to ale národ niekam posúva je ale čím ďalej tým viac otázne.

Nuž, aj z tohto vytŕča záver, že Slovensko nepotrebuje stále dookola podobné mŕtve dáta, ale čerstvý vzduch vo forme nezaujatej analýzy, neobvyklé uhly pohľadu, prípadne nové hodnotové stanoviská.

Norman

tak som pozrel po rokoch na konspiratori.sk. Určitý paradox je v tom, že táto stránka, čo chce odsudzovať, má na tom obrázku-kópii zo stránky Nadhlad.com (momentálne) zobrazený článok zo septembra 2019 s nadpisom "Provokatér a buzerant Matovič"
http://www.nadhlad.com/content/provokater-buzerant-matovic

Skôr by to malo byť teda pochvala predvídavosti. Už vtedy, ale aj dávno predtým, sme v článkoch a diskusiách vážne a ostro varovali slovenskú verejnosť pred týmto matovičovským chorým javom.

Nepomohlo.

Pravda, bolo by sa treba pozrieť, čo v predvolebnom čase písali iné "alternatívne" stránky. Ach, v tomto smere nič nepísali? Nuž, niektoré sú všeobecne akoby bez názoru. A čo je najhoršie, nie je ťažké vytušiť, že niektoré sa dali zlákať na vidinu matovičových peniazí a/alebo náboženstva. Fatálny morálny omyl a úpadok.

Norman

Vonkajší prejav bradatého Krista sa relatívne ľahko dosiahne, ale to je žiaľ málo. Dokonca aj na hochštaplera je to , čo Rostas nakoniec vykotí, málo. Pripomeňme si, že on začal tými minútkami v normálnom rádiu - to je ako prejav kňaza v rádiu - určite ho to mentálne poznačilo. Samozrejme, že by sme potrebovali skutočne charizmatickú osobnosť, viacej osobností - nuž tak ale národ nemá - respektíve sú také slabé, že sa nechajú zlákať na trhový konzum, venujú sa biznisom, alebo čo do pekla robia, či už tu alebo v zahraničí. Sme premývaní ako piesok v rieke a zlato je vybrané. Keď tento výplach ale prestane, keď nastane podtlak nejakej reálnej krízy - neboj, vtedy sa zrnká zas objavia.

K tej modlitbe ešte: ja samozrejme som posledný, čo by som odsudzoval hľadanie skutočného pôvodného významu aj modlitby Otčenáš. Tak to ponúka tá knižočka, aramejský otčenáš, čo mám roky doma. Ale to vysvetlenie, pochopenie, to Rostas práve na tom videu neponúka, on úplne naopak ponúka nejakú nepodstatnú, a zrejme úplne falošnú "fonetiku". On ponúka číre prázdne napodobňovanie, čarovanie ručičkami a gúlanie očami. Modlitba nespočíva v povrchnom jazyku.

A dokonca, povedzme to tak - mnohí ľudia majú charizmu, alebo auru, také to niečo - ale Rostas to v mojich očiach naozaj nemá. U neho je to evidentná len póza, on sa naozaj narcisticky necháva fotiť, filmovať. Dosť sa teraz operuje s tým pojmom "narcis", ale väčšinou sa to hádže na bežnú egostrednosť, normálny boj o presadenie sa. Jediný narcis z celebritiek, u ktorého je to naozaj vážne, je zrejme Rostas.
Ja som sa ho tiež zastával, aj tu ... nuž ale proste došla para - hovorím, to sa skôr či neskôr stane nám všetkým, takže žiadne veľká vec. Veď možno ešte nájde druhý dych, keď trocha uberie z toho ježišovania.

Norman

som mal predplatený asi 3 či 4 roky , možno aj viac. Chápal som to aj ako podporu.
Ale z časopisa sa stal bulvár a z Rostasa slniečkar.
Ja tak vnímam aj tento jeho príklon k Ježišovaniu - už nechce byť vnímaný ako politciká alternatíva - leb s tým sa síce ľahko preslávi, ale sú s tým spojené aj nepríjemnosti - tak sa začal schovávať za náboženstvo.
Čo zas fakticky nie je taký blbý nápad - robia to tak židia už tisícročia, môže aj Rostas, prečo nie aj my.
Ale židovské náboženstvo je predsa už obsadené, tak aká aramejčina? :) , takže by mal Rostas aspoň vymyslieť nejaké iné. :)
Ono naozaj ťažko odlíšiť blázna od herca - obaja proste prehrávajú nejaký software, či tomu "sami veria" alebo nie - to sa nedá zistiť. Verí počítač programom, ktoré na ňom bežia?

Norman

Ale on bol vždy tak trocha zadubený do jedného bodu. Citujem z jeho stránky:
---
Slovensko nerozkradli a neurobili z neho ekonomicky nesvojprávnu krajinu mimozemšťania, ani sionisti, ani NATO, ale zločinci národnosti slovenskej, ktorí sa recyklujú v politických stranách od novembra 1989 a ktorí si z politiky vybudovali svoj blahobyt na úkor biedy vlastných občanov, ktorých deťom ukradli budúcnosť.
----
Tu sa prejavuje jeho základná deformácia. Ak by Slovensko rozkradli Slováci, boli by tie hodnoty tu a bolo by ich vidieť. Bez účastí zahraničia, a menovite sionisov, by Slovensko nevyzeralo tak, ako dnes.
A to, že Lučanskému vyčíta celkové pomery, ktoré tu boli dávno predtým, ako urobil nejakú katieru - tým sa zaradil Pavlík medzi hyeny.

A Pavlíkova (a nielen jeho) doslovne posadnutosť eštebákmi a podobne je naozaj kontraproduktívna. Dnes až smiešna. Čo má koho srať, či bol Žitný nejaký kontráš, a že sa (preto) zastáva Babiša?
Pavlík je ďalší na zozname "alternatívnych" bláznov a popravde sa čudujem, že ešte oxiduje.

Norman

Ma dogmu, že všetko, čo sa stane, kontroluje človek. Niekto, niekde, nejakí mocní. To je ťažký zásadný omyl.
Veci sú ovplyvňované v pozadí, to áno - ale nie sú kontrolované. Sú len ovplyvňované. Zle.

Z tejto prvej dogmy vyplýva aj ďalšia, ešte horšia dogma: že človek môže veci kontrolovať. A to ešte dobre.
To je ťažký omyl, ťažký utopický omyl, druhý beznádejný komunizmus. Fatamorgána.

Norman

Nevynechal by som podobnosť s boľševizmom. Je tomu tak aj preto, lebo všetko to vyrástlo na podobných či priam rovnakých mentálnych paternoch: "Ja som váš spasiteľ, nebudete mať iných bohov, okrem mňa". "Dám vám dogmy, a tomu podriadite všetko na svete".

Ale vlastne predstava, že sme nielen momentálne najviac radostne zomierajúci národ, ale zároveň máme aj svojho Krista - to je povznášajúce. Ba myslím, že tých Kristov máme niekoľko. :-)

Norman

áno, presne tak.

Ale zároveň aj platia dve možnosti:
1. vraždu vo väzení môže spáchať nejaký špeciálny tím, o ktorom sa síce cielene zmažú dáta z centra akcie, ale povedzme zostane zápis, že bol oficiálne v budove väznice (za nejakým účelom)
2. nahuckajú väzňov/hrubú mafiu, pričom sú kúpení niektorí bachari (kúpení sú tou mafiou). Takže iniciátor skontaktuje len nejakého silného muža v base a sľúbi mu dostatočnú odmenu.

Najprv zastrašenie.
Potom vražda.

To sú detektívne hypotézy. Také veci sa stávajú, nielen vo filmoch. Slovensko už žaslo až tak ďaleko. Tu už sa diali aj horšie veci. Ale jeden rozdiel bol - neboli kryté vládou. Kolíková je vrah (po prvom incidente mala konať). Matovič je vrah (ten to celé roznietil).

Je to možné. Je to hrozné.

Ak sa vo vezniciach stáva, že sú väzni mlátení, s vedomím bacharov, kľudne to mohol byť aj prípad Lučanského.
Stále ma fascinuje, že nie je žiadna fotka po očnom úraze zverejnená. To im to až tak dlho trvá vyrobiť? :-(

Norman

to s pobytom Černáka v Prešove už bolo "vyvrátené".
Ale ak, tak nejaká mafia v tom mala prsty - mohla to byť aj Černákova mafia.

Ale žiaľ, podobní yutube experti majú bujnú fantáziu a pracujú na základe vymslených podnetov z webu.

Norman

Preto bolo dobre, že sa dostali do parlamentu, lebo zatiaľ sú aspoň vo výboroch.
Ale prišiel s postojom "dvakrát merať ..". Zaujímavé, inokedy nikdy nebol taký váhavý a presný. Pritom teraz, keď je odsúdený - hrozí mu dosť vážne veľa zlého. Zavretie s cigánmi .... Tak by sa mal viac snažiť, aby sa pomery zmenili.
A je to tak - je odsúdený. Lebo ak nie je sionistický agent, tak najvyšší súd potvrdí rozsudok špecializovaného súdu.
Takže by mal zabrať a nie "dvakrát meraj..."

A prečo je situácia tak zlá? Lebo "zaberal" tým, že vystavoval číslo 1488 na dobročinných večierkoch :-o. No to už bol teda politický veľkočin. My tu máme kamaráta, čo má odjakživa aj teraz nick 1488, a nikoho nenapadlo, že by to bol čin veľkého odboja - proste malá nevinná indícia.
Ale k provokáciam kotlebovcov a im podobných asi toľko - dobrovolné strčenie hlavy do pasce nie je hrdinstvo, ale prinajlepšom hlúposť. Buď sú tak nenapraviteľne detinskí (časť z nich určite je), alebo tak zapredaní, že slúžia len na provokácie, aby sa režim mohol odbavovať (časť z nich určite je).

Norman

Že je to z určitého uhla pohľadu skryté.
Postavenie kresťanstva voči židovstvu, najmä v reálnej politickej sfére, je výrazný problém.
Ľudia sa na to spoliehajú, ale ono to nefunguje.

Na Slovensku je to ohľadne svetonázoru zrejme najzákladnejší problém.

Norman

Vždy sa dá tušiť, že keď niekto zastáva nepochopiteľné postoje, tak sú za tým prachy.
Jasné - personálna agentúra - takže sem vodíš nakazených ľudí, zarábaš na nich špinavé prachy, a Ľuba kvôli takým ako ty je na kraji smrti.

Jasné, že pre takých ako ty, neboli poriadne zavreté hranice ani na východ ani na západ.
Jediné, čo vás v tých nenormálnych anticovid postojoch udržiava, sú PRACHY.
A klameš, že je to o chorobe.
A čo sa týka hystérie - kto tu prvý napísal litánie práve pod príspevok od Ľuby, ktorá sotva lapá po dychu?

"Klameš v jednom, budeš aj v druhom" - rozplač sa, ako Matovič.
V čom klamem? V Bielorusku si bol no a čo - ani u nás nie je hystéria priamo na uliciach. Všade je pokoj a ľudia sú kľudní, žiadna hysteria tu nie je. Majú azda Bielorusi momentálne voľnejšie pomery ale neskôr zas vzdychajú. Večné koleso bordelárov. Samozrejme že ani počty neuvádzajú tie reálne.

Norman

pred ministerstvom to na stopro odstraňovali.
Len pre istotu to opakujem, aby to každý vedel.
Fotka tam nebola, respektíve ja som ani raz nevidel, ak bola, odstránili aj ju a novú tam len tak niekto nedá, neprilepí.
Predpokladám, že raz denne to všetko odstránili.

Norman

je to istota.
Mikulec je samozrejme len nastavený ksicht, jeden z frustrovaných preto, lebo bol prichytený pri špionáži.
Ten sa hodí k Olano - jedovatým ľuďom. Spišiak v pozadí je zas jedna ruka s Lipšicom, ktorý tak vlastne kontroluje vnútro.
Vie to samozrejme každý, ale nemá zmysel to písať. Respektíve v Hlavných Správach či v Infovojne či Zemavek to radšej nedajú. A preto oni žijú - ale Lučanský je dole.
Písať o tom nepomôže, lebo národ, ľud, ktorý by mal s tým niečo robiť, je samozrejme pasívny a rezignovaný.

Norman

ale že si to ty: - áno, Zem sa krúti okolo Slnka.

1.Kto do piče hovorí o "likvidácii ľudstva"? Ty si si doteraz myslel, že to zlikviduje ľudstvo?
A či bol umelo vytvorený alebo nie - to je tiež jedno.

2. Aký "tak nebezpečný"? Chápal som toto na jar, keď na Slovensku to nebolo, teraz to tu je a samozrejme je to choroba, z ktorej sa dá dostať - ale ako vidíš, dokáže to štatisticky vykotiť milióny ľudí.

3. Sú štatistiky, kde sú čísla, že úmrtnosť v roku 2020 je oveľa vyššia, ako iné roky. Ale hlavne - to sú štatistiky, keď sa proti pandémii účinne bránilo. Ak by to tak nebolo, bolo byt o o moc horšie.
Na Slovensku sa tých 2700 získalo až posledné mesiace roka, áno, až v decembri.

S údajmi sa "kreativne narábalo"? Aha, tak ak ti Dáta nevyhovujú, už nie sú dáta prvotné?

4. Čo sa týka spôsobov liečby, je čistý výmysel nepodložený žiadnymi dátmi, že sa "ignorujú úspešné protokoly liečby". Žiadne zaručené "protokoly" určite nie sú. Ale ide o iné - ty veríš na potrebu špeciálneho liečenia? Na chorou, ktorá je maličkosť?

5. Toto je sprostá lož, že postihuje len ľudí s nejakou "imunitnou poruchou". To je tá najsprostejšia lož, aká môže byť - pretože o každom mŕtvom môžeš povedať, že mal "nejakú poruchu". Ale aj tak to bude lož.

Ty si to buď prekonal, a odľahlo ti, alebo si mladý, alebo máš strach a takto sa ventiluješ. Ale už si najmenej pár mesiacov po správnom čase, už si jeden z posledných, čo toto hlásajú.
V Bielorusku sú podobné opatrenia, ako všade inde. Lukašensko pustí pár hrdinských slov pre telce do kamery - a nechá sa zašiť do chránenej vily.

disclaimer - by som toto nepísal, keby ma nepožiadali. mám samozrejme už anticovid maniakov dosť, ale dal som sa ukecať. Aj kvôli pacientom, aj z nášho okruhu.

Norman

že je to s tebou určite zle. Škoda, že to chytá nepravých ľudí.
Je to ako ruleta, ale azda máš dobré čísla. Posielame ti reiki :)

Norman

to už tu bolo aj minule - to, že jestvuje množstvo "mutácií" nijako nemení fakt, že jedna sa naozaj viac šíri. Potvrdili to aj svätí Rusi, alebo nepotvrdili?

Samozrejme, môžeme veriť, že prázdne ulice a plné nemocnice sú len dôsledok spiknutia alebo nejakej chyby, zlého zvažovania, zlých emócií - ale na taký zázrak sa proste nedá veriť. Všade, kde ľudská civilizácia siaha sa s tým rôzne drbú. Ale ty jediný si teraz objavil, že to tak nie je.
Gratulujem.

Norman

Aby som nebol označený za niekoho, kto málo objavuje konšpirácie, jednu som objavil.
Je to celé konšpirácia proti "slobodomyselným".
Vsugerovali im, že nemajú nosiť rúška, že sa majú scukávať a podobne - a tak prví vymrú. Prípadne budú ináč postihnutí. Prípadne budú mať v krvi protilátky a tak systém spozná anarchistu.

Dosť žartov. Sú to proste popierači zla. "Zlo nejestvuje, všetko si to iba niekto vymyslel."
Pritom títo ľudia sa súkromne najviac chránia. Sedia niekde na vidieku a ešte aj vodu pijú svoju.

Norman

Som myslel, že také naivné názory už nejestvujú. A rakovina tiež nejestvuje? A srdcové choroby? Lebo to by bolo fajn, keby to nejestvovalo, súhlasím.

Norman

riešil Spišiak. Teda vyšetroval, neriešil. Teraz poradca ministra Mikulca.
Je to expert. Ktovie, kto komu velí.

Norman

sorry, v poslednom čase sa presúvali tie práva kvôli komentárom, aj včera niečo ... a už si nejak dlho neprispieval, tak si bol prehliadnutý. Už som ti to upravil.

Je fajn, že si tam bol. Ja som dnes nebol vo forme ani v čase (ale bol som v posledné dni dvakrát dať sviečku či kahan pred ministerstvo vnútra - tam to ale evidentne Mikulec dával odstraňovať (na rozdiel od toho pred Policaj. ridaitelstvom na Račianskej, kde to nechávali a tak sa to aspoň nazbieralo)).
Hovorilo sa aj o Námestí Slobody a tak, ale pochybujem, že tam boli ľudia, dnes proste nebol ten správny čas.

Norman

že sa sám obesil? Tak veríš úradom?
Všetka logika nasvedčuje tomu, že to nespravil. Nemal najmenší naozajstný dôvod. A nebol to ani ufňukaný typ, ako Matovič.

Norman

hej, je to všade po webe, ale je to pravda, že bol v Prešove?
To, že ten mafian nebol popravený je hrozný dôsledok liberálnej demokracie. Ako to napísal Matovič? Užívajte! Nech si to ľudia teda užijú.

Norman

Slovo "alternatíva" je len verzia slova "opozícia", "nezávislý", "neoficiálny", "kontrarežimný" a podobne. Vždy jestvuje oficiálna vec a všetko ostatné je neoficiálne. Používa sa aj preto, aby sa to odlíšilo od "politickej opozície".
Slovo "alternatíva" si ale nevybrali ľudia sami, bolo im vnútené práve preto, čo píšeš, aby im to viselo ako väzenská guľa na nohe.

Pociťujem nutnosť povedať, že samozrejme majú nezávislé stanoviská ľudia "sociálne slabí", "zatrpknutí", "čo si premrhali život". Tí druhí, teda tí, ktorí kolaborujú so systémom a systém ich za to odmenil špinavou odmenou, tí sú spokojní a nebudú samozrejme nikdy proti systému. Sociálna slabosť, zatrpknutosť či akákoľvek iná slabosť nezávislú opozíciu ako takú nedehonestuje, pretože za ňu sama nemôže, ale môže za ňu práve zločinný systém. A ako sa zistí premrhaný život od nepremrhaného života? - o tom napíš knihu, ak by sa ti to podarilo, bol by si prvý, kto by to dokázal rozpoznať.

Norman

mal by to nejaký detektív dopátrať. Nepoznáš nejakého?

Norman

1. Na obrátenie KOHOKOLVEK z tých zmrdov nemožno veriť, nie je naozajstné, ani nemôže byť naozajstné..
2. Ľuďom ako Piussi by som nezveril ani zametať ulicu - sú to trosky v určitom zmysle narkomanské, mentálne upadnuté, choré.

Už som tu predviedol, že dokážem sledovať z rôznych dôvodov aj najhoršie sračky, ale duo Hanzela-Piussi som nedokázal.

Norman

Najprv neuveriteľne padne v cele (dozorca si vymyslel, že "na papuči")
Následne, hneď druhý deň spadne s vozíkom (osem hodín po operácii hlavy v narkóze, so zalepeným jedným okom, si sám sadá na vozík? nuž, tak je si sám na vine)

Toto sa snažiť prezentovať je naozaj čierna komédia.

Kolíková, Matovič. Ako hovorí ten čurák výrobca testov" "pôjdu dole". Neviem, čo to znamená, ale keď sa to hovorí, tak to bude pravda.

Norman

Čo sa týka záberov z kamery z chodby pred celou dodala: „Je tam kamera, ale treba povedať, že tá kamera reaguje na pohyb. Ale v zásade, keďže ten pohyb je tam častý pred celami, ten priestor, ktorý je kritický, domnievam sa, že zachytáva v celosti.“
--------------
Riešili sme tu krátko, či sa dá prehodiť záznam, zostrihnuť a inzertovať iný.
Ale ako vidno, načo, netreba. Prakticky stačí, keď sa na nejaký čas vyradí pohybový senzor kamery. Alebo keď sa kritická časť vystrihne. Nevidím možnosť, ako by sa to na predpokladanej úrovni systému v base východnej európy nemalo dať spraviť.
(plus ten jeden či dvaja bachari, chlapi čakajúci na penziu, s obavou o svoj život. no, ako to vyriešili, to nedokážem pochopiť, to je ťažký oriešok)

A ešte:
--------
Poznamenala ďalej, že kritický 10-minútový úsek odkedy sa vo väznici podávala večera, až pokým bol Lučanský nájdený je na zázname „skoro celý zachytený“. Chýba vraj len pasáž, keď na chodbe nebol pohyb. Priznala, že ak by došlo k manipulácii so záznamami, išlo by o trestný čin.
----
V kocúrkove sa proste nedá nič normálne čakať. Takže by to bol trestný čin? No to sa určite tie sily, ktoré robia po svete farebné revolúcie, určite zlakli.

To, že záznam zrejme doteraz nik nevidel, ma tiež neprekvapuje. A kde ho skladujú? Spravil Žilinka už nejaký zákrok, alebo sú záznamy stále na jednom disku tam v počítači, hneď vedľa drevenného stola?

Čierna komédia.
Lučanský bol cielene zavraždený.
To je najprvadepodobnejšia, popravde jediná racionálna verzia. Veriť v čokoľvek iné môže iba spolupáchateľ, niekto vinný aspoň zanedbaním svojich povoinností.

Kolíková je vinná zabitím z nedbalosti. Po prvej výnimočnej udalosti, ktorú ONA vyšetrovala, mala dať človeka do inej väznice. Zamlčuje zločin, lebo považuje zločin vlastnej politickej "strany" za akceptovateľný, aj keď sa jedná o vraždu nevinného!!!

Norman

Asi je Slovensko taký malý turkistan, plný drobných kšeftov a prízemnosti. To my, ľudia žijúci mimo ten svet, dosť dobre ani neveríme. Ale to je mentalita, príliš mnoho turkov padlo na poniki. I keď inde to nie je lepšie.

Viem málo o Teleki, ale ona očividne nemá strach pred Lipšicovou mafiou. O Kočnerovom monstprocese dávala dobré veci. Ale v tomto prípade vraždy L majú všetci záujem objaviť podstatu a tak uveria mnohým pascám (viď aj tá fotka zmláteného, čo prebehla médiami - to bol takmer určite zámerný klam na alternatívu). Ideológovia anglomagorov nespia, oni sú na to školení, na manipuláciu a pasce. Podhadzovanie blbostí.
Ich hlavným cielom je teraz ukázať, že (niektoré) hypotézy o zločine sú falošné. A teda že je všetko OK.

Norman

Teleki aj ostatní by si mali dávať bacha na podhodené falošné veci.
Keď sa ich chytia, a onedlho sa ukáže, že to nie je pravda, budú všetky alternatívne verzie pošpinené ako výmysly. To je tiež jedna zo štandardných metód, ako zničiť vyšetrovanie, ako zničiť alternatívne hypotézy Ako zničiť akúkoľvek kredibilitu variantných verzií.
Po operácii sa neprebral? Typická pasca - čo ak majú nejaké video ako sa rozpráva s tou komisiou v TN? Pozor na takéto prehnané tvrdenia. (Teleki mala na stránke už aj to, že Markíza klame v dátumoch - pritom naopak sa sama Teleki mýlila. Určite to nemyslí zle, len je príliš zapálená a dôverčivá)

Ale je možnosť, že zomrel na krvácanie do mozgu. Síce po 20 dňoch od úrazu je to menej pravdepodobné. Ale možné je, že ho po 22.12 v Prešove zas neoficiálne spracovávali a zas to prehnali. Tentoraz si dali povedzme viac pozor na viditeľné zranenia, ale úder do hlavy môže byť vždy smrteľný. Možno ho tam mlátili dennodenne.

Preto som aj spomínal v tom sumáre, že aj v tej verzii z Denníka N nie je nikde spomenuté, že čo mal uviazané na krku keď ho objavili ako nereagujúceho. A či vôbec niečo. Nikde to tam nebolo ani naznačené, že ho "odrezali" alebo niečo také. To všetko vykotila len Tódová ma začiatku, aj verziu o bunde.

Ak má Teleki už nejakú správu, a on naozaj zomrel na krvácanie do mozgu, je to absolútny dôkaz dlhodobého mučenia Lučanského vo väznici. Samotná táto príčina smrti je absolútny dôkaz, že ho zavraždili.

Tak či tak ho zavraždili.

Norman

všimol som si, že medzi mikrofónmi svietil aj mikrofón s portrétom Igora Jurečku. Nuž, pekne sa tam vynímal, je to humorista, gratulujem mu ku vtipu, ak by som toto nepovažoval za tragické, dal by som aj smajl. Na jeho kanale youtube či FB či kde sa nájde kopa vecí (on chodí vždy s aspoň dvoma kamerami-mobilmi), možno aj tá banda novinárska je tam. Je to proste prestitútske seno, tí novinári.

Tí novinári sa už tuším ani nepredstavujú pred otázkou, aspoň to nie je v TV počuť, ešte aj formálne to celé upadá.
Aha, to som vlastne ešte chcel - prečo tam nepríde aspoň v takýchto extra prípadoch aj niekto z politickej opozície, nejaký poslnec. Blaha, Taraba ... tlačovky sú otvorené formálne KOMUKOLVEK. Pisať po webe .... to do chuja vieme aj my, od nich čakáme viac.

Norman

no hej, odhalila. neviem. Možno vo filme.
Ale v Prešove?

Norman

tam nastaviť obrázok (insertnúť) pasáž z predošlého dňa. Ešte aj tiene budú sedieť. Aj dlžka a čas, samozrejme, aj zvuky.
Väčší problém sú dozorcovia.
Samozrejme, že vražda nie je maličkosť. Ale veď na to ich královsky platia. Zrejme žiaden dozorca netušil, čo sa odohráva, ale keď ho našli, okamžite pochopili, že nič nevedia.

Už je nejaká správa, že niekto videl tepláky okolo krku? Alebo to videla len Tódova, a nakoniec to predsa len bude opasok alebo niečo také?

Stránky

texty

Stránky