Norman

authenticated user,redaktor

komentáre

Norman

trápny matovičovský "pokus" dostať ich do TV diskusií - vopred odsúdený na neúspech. Prázdne gesto. A pre Tarabu bez zmyslu, pretože on nie je ani zvolená strana, nemá ani príslušnosť v poslaneckom klube. A do (verejnoprávnej) TV by aj pri schválení nejakých predpisov volali poslancov podľa príslušnosti ku klubom, pravdepodbne, povedzme. Taraba je momentálne NIK.
( k poslaneckému klubu nepatrí žiaden z nich, sú všetci len "nezaradení", je zaujímavé, že ani na tejto formalite sa nevedia dohodnúť a vytvoriť JEDEN poslanecký klub - veď nielenže boli naozaj spolu zvolení, ale v parlamente tvoria akúsi "národnu platformu", aj keď teda majú rozdielne špecifiká. Prečo nevytvoria poslanecký klub, ktorý má určité výhody? Kto je hlavne proti - zas Kotleba osobne? )

To, že politické strany a hnutia degenerujú, je všeobecne platná pravda. Ide vždy len o to, ako ďaleko to hnitie postúpilo. U kotlebovcov ale už naozaj postúpilo tak, ako hovoríš, teraz s tebou súhlasím. A v Republike by mal byť tento proces - podľa logiky času - byť podobný, veď sú to politicky videné rovnako staré kádre - a všetko naznačuje, že aj naozaj je (aj keď teraz sa nedali nalákať na matovičovskú kravinu). V každom prípade by si v Republike mali dať kurevsky pozor, aby nedopadli podobne, ako ĽSNS (čo sa im ale asi nepodarí).

Norman

Tak to predsa včera odhlasovali.
Vládu podporili kotlebovci a poslanci okolo Tarabu.

Myslel som, že Taraba má viac rozumu - ale zrejme kariéra má u neho prednosť.
Kotleba, opakujem, ukazuje svoju nie náhodnú, ale trvalú koraboráciu s režimom. Tak, ako sa rôznym šikanovaním dostal do parlamentu (čo sme tu predpovedali), tak sa touto kolaboráciou priamo s režimom dostáva z parlamentu (čo tu teraz týmto predpovedám).

Ja som to hovoril vždy - nie radikálnosť či hrubosť je problém kotlebovcov, ale mäkkosť a slabosť. Vrátane mäkkosti charakteru.

Taraba detto. Neverím, že je taký politicky nivný, tam by som predpokladal reálny kšeft. Čo je z jeho strany takisto naivita.

Prilezie Taraba pred voľbami za Repubikou, prosiť aby ho zobrali na kandidátku? Alebo prilezie za KDH? A zoberú ho jedni či druhí? Tuposť slovenskej politiky fakt nemá mieru.

https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/627957-ekonomovia-prepocitali-m...

Norman

"dobre navrhy podpori, zle naopak".
Ktorý návrh je nazoaj dobrý? Tento z viacerých dôvodov nie je , aj keď je to akože "peniaze rodinám".
Ale hlavne - tak to ale nefunguje, politika je boj o moc, a teraz je určitá šanca.

Súhlasím, že moci sa dobrovoľne nevzdajú, ale môže sa to rozpadnúť napriek ich vôli. Suverenitu sme stratili s touto bandou - keď tam bude iná, môžeme si ju zobrať späť. Amerika je síce stále silná, ale je ďaleko. Voľby nie sú "slobodné a férové", to je fakt, ale je to proste hra, ktorú môžeme aj my ovplyvniť. Chceli by nastoliť režim, ktorý sa už moci nevzdá - ale kde majú tú silu? To akože títo politici sú ich sila? Títo vypatlaní policajti či leniví vojaci? Ani americké vojská toho priamo moc v Európe neurobia, nejaký ich zásah v EU by bol za čiarou.

Po začatí špeciálnej operácie sa síce kyvadlo vychýlilo k Amerike, lebo robili bububu, ale teraz sa zas naopak prevalí viac na druhú stranu, pretože má každý tejto sračky plné zuby a riadne to prehnali.

Vážne nemusia dovládnuť celé volebné obdobie, nechcem byť zas prílišný optimista, ale povedal by som to tak: na ich mieste by som sa bál, či sa vôbec všetci dožijú konca volebného obdobia. Bez srandy, neželám nikomu byť v ich koži.

Daňový bonus všeobecne je pozitívna myšlienka, ale príliš málo, príliš neskoro. To bola téma vždy pri diskusii o cigáňoch - aby sa nedávali prídavky, ale bonusy z príjmu práce - ale to nie je teraz aktuálny problém. Teraz má prioritu len jedno - táto skurvená a proamerická vláda musí ísť dole. Nedáme sa predsa kúpiť za pár šupov!
Ak sa kotlebovci dajú, dokážu, že politike fakt nerozumejú (ma Beluský prekvapuje, ale nečudoval, by som sa, keby to bol Kotlebov podraz: pozrite, oni sú bezo mňa tí moji poslanci v parlamente stratení a neschopní, nedávam na nich priamo pozor, a hneď hlasujú na houby).

No ale aj tak hlasovať dnes nebudú, zas o týždeň, oni sa kurvy sami nejak dohodnú. Pomoc ľuďom je to posledné, o čo sa starajú.

Norman

"Byť proti kapitalizmu neznamená byť komunistom, a byť proti komunizmu neznamená byť kapitalistom"

Je to také jednoduché, ale mnohí ľudia majú tendenciu uvažovať len o čiernobielom svete.

Pritom socializmus, v teórii aj praxi, je len verzia korporatívneho režimu. Je to predsa viditeľné aj empiricky, historicky. Kapitalizmus a komunizmus sú bratia, ktorí sa vyhovárajú jeden na druhého, a v tom podstatnom majú rovnaké chyby, kazy.

Norman

"homosexualizmu zase len ďalšia forma fašizmu"
:-)
No hej, asi tak - čokoľvek bezdôvodne nazývate fašizmus.
A vidíš, iní to nazývajú neomarxizmus, a sú bližšie pravde - pretože klasický marxizmus bol o zotročených robotníkoch, neomarxizus sa obracia na "menšiny" -ženy, buzerantov, ľudské rasy a podobne.

Bolo by mi to v podstate jedno - fašizmus boli pôvodne talianski povojnoví radikáli, zrejme operetní magori (určite niektorí aj buzeranti, to hej), ktorí ani historicky moc neoslnili. Ale ten pojem každý tak naťahuje, že zahŕňa vôbec južanských militantov, nemeckých radikálov-výsledok 1. sv. vojny, až napokon každého, kto čo len trocha prejaví kritiku povojnového anglosionistického režimu. Vládnu nám anglosionisti z Washingtonu a každý, kto povie čo len časť pravdy o tomto režime, je označovaný za fašistu. Väčšina z tých, čo teraz útočia na "fašistov", so podpiľuje konár sám pod sebou.
Aj preto stále prehrávajú.

Chce to presnejšie čistejšie pojmy, nie tieto magoriny staré sto rokov.

Norman

Ale áno, je to jeden koreň, jeden druh a rozdiely si ich uctievači vymýšľajú len preto, aby svoje vlastné chyby mohli hodiť na druhých. Trocký bol rovnaký boľševik, ako ostatní, len prehral svoj boj o moc, ako aj viacerí iní (Bucharin, napríklad, vlastne všetci okrem Stalina - jeden musel vyhrať, to je logika veci). A ak sa Trocký líšil svojou americkou formou boševizmu - tak to je presne to, čo prekvitá v súčasnosti v Bruseli - na čele je tam mnoho marxistov, maoistov a podobne. Vyhovárať sa, že to sú len "jednotlivci", je tiež len výhovorka typická pre realitu marxizmu - niekoľko jedincov urobilo chybu, ale ideológi aje dobrá.
Problem je ale aj v šírke tej ideológie. Marxizmus, ako vedecká metóda zotročenia - to marxizmus bol, a tak aj sa realizoval v praxi. Neomarxizmus sa posunul len tým smerom, že totalita je viac skrytá, ako v reálnom marxizme ZSSR, ako v povojnovom marxizme. Hard power sa jednoducho posunula ku soft power, to je jediná, ale nepodstatná vec.

Termín "antifašizmus" je ďalší prázdny pojem v tejto ideológii. Ako kedysi naháňali diabla, dnes naháňaju fašistov. Pravda, časť novej generácie vždy provokuje a dá si na telo vytetovať diablove znaky, obrátený kríž, smiešne čísielka 666 a chodí trtkať na cintorín - to ale so satanom nemá nič spoločné - pretože satan je len fikcia.

Preto aj Osuský je plný antifašista, a antifašizmus je to, čo chce Osuský - diktatúru Washingtona. Ak by sa narodil o 300 rokov skôr, bol by to hlavný inkvizítor - veď aj v týchto časoch chce, ako povedal, aby bola Moskva spálená a žiarilo tam stroncium.

Konieckoncov, "antifašista" je každý, kto chce spraviť zo svojich oponentov NEľudí. Preto je antifašistická (umiernen) Moskva , a zároveň jej EU nepriatelia, vrátane Slovákov, ktorí Rusko nazývaju fašistickým a Putina volajú Hitler (prípadne Putler).
Takto poviem - je mi to jedno, dajte si na zástavy čokoľvek a chodte, a pozabíjajte sa navzájom. Ja len hovorím, že ak chceme o veciach hovoriť vážne, musíme vynechať satanov, ufónov, škriatkov a fašistov.

Ja chápem, že je to tvoja celoživotná filozofia, marxizmus - aj Blahova, ale veď marxizmus je naozaj široká škála. Ale radikálne formy, teda boľševizmus a antifašizmus - to je naozaj strata času. To už tu bolo, už ste raz vyhrali ale ukázalo sa, že je to celé omyl, že to nefunguje, ž eveci nechápete a že váš model reality je úplne vadný. V poriadku - ale iba úplne blbá spoločnosť by opakovala chybu dvakrát.

Ešte pripomeniem, aby ste sa nemýlili - dnešné Rusko NIE je marxistické a ani dúfam nebude. Svet nie je čiernobiely.

Norman

to je iba jeho koniec v 5 minútach.
Aj to ešte zobrazený príliš milo.

Norman

čím viac sú nostalgici slabí a hlúpo naivní, tým viac sú ovládaní. Hlúposť je spojená s ovládaním a opačne.
Namiesto trendu, že by tieto strany zosilnievali a zmúdrievali, stávajú sa čoraz viac zombie figúrkami v rukách finančnej presily.
A aj keď Republika včera zahlásila, že za Matoviča hlasovať nebude, hrozí jej postupne ten istý proces, tiež nemá fundament, ktorým by odolávala peniazom a malomestu (program prvoplánového populizmu je kurva naozaj máááálo).

Je to celé tým, že "nostalgia" nestačí, nech by bola akákoľvek. Nestačí ani pri komunistoch, smútiacich za ZSSR, nestačí ani pri konzervatívcoch, túžiacich po starých dobrých pomeroch (ktoré v našich končinách ani nikdy neboli, vždy tu bola len kolónia čohosi), a teda nestač ani nejaká radikálne pravicová nostalgia (pretože tie pomery v našich končinách tiež nikdy neboli).

Norman

No, ono bola špeciálna prokuratúra založená práve na defašizáciu Slovenska. Čiže ako správne hovoríš - na stíhanie určitej politickej opozície - len vtedy to boli tzv. fašisti. Vtedy si všetci, aj Smeráci, mastili brucho, že ako dobre, že ničia fašistov. Teraz, keď sa NAKA obrátila aj na stredoľavičiarov, aj na komunistov, ale už aj na rôznych liberálov či malomeštiakov, teraz už všetci pištia.

Tým, že ďalej používate slovko "fašizmus", tým sa len ďalej zaplietate do vlastných rozporov. V skutočnosti NAKU a špec. prokuratúru doniesol NEOMARXIZMUS, a je to klasická boľšvická totalita (len tentoraz dovezená z Bruselu). Čiže toto obdobie skončí NIE defašizáciou, ale ak už sa má použiť nejaký ideologický termín, tak deboľševizáciou Slovenska. Už aj preto, lebo fašistov tu široko ďaleko nie je ani jedného, zato boľševikov celé hordy, vrátane proamerických trockistv typu (antifašista) Osuský.

Netvrdím, že sa tak stane, ale to by sa malo stať. Ináč to tu skončí ako na Ukrajine, kde jedni antifašisti bojú ako za boha proti druhým antifašistom, až to už začína byť nechutné a smradlavé. Ale to je ich vec, ich posratá občianska vojna, ich posraté problémy, ktoré dlhé desaťročia neriešili, respektíve ich riešili zle, cez prizmu svojich mýtických "vojenských víťazstiev za 2. sv. vojne" - len hovorím, že my to tu TAK riešiť nechceme a nebudeme.

Norman

No téma je práve to, že to ich večné "nepremýšlanie" sa už dlhodobo ukazuje ako podivne zhodné práve s režimovskými zámermi. Napríklad tá večná nenávisť voči Smeru, ale aj voči SNS, či komukoľvek z národnej scény ... a teraz dokonca PODPORA VLADY (lebo ináč sa to, čo hrozí, nedá nazvať, iba podržanie ťažko proamerickej vlády vtedy, keď už takmer padá. Môže byť toto len "nepremýšľanie"?

Norman

Prípad biela légia je zaujímavý - ukážka, ako je Čaputa naozaj nerozhľadená, ako má bordel v poradcoch a ako sa vôbec v dnešnej schizofrénnej ideológii nedajú používať staré (čiernobiele) koncepty.

Ale musím opraviť aj teba:
tí chlapi neboli vyznamenaní za to, že niekoho zabíjalí, ale za to, že boli sami (českými a slovenskými) komunistami popravení.

Ich spojenie s nejakými akciami proti Rusom je naozaj minimálne, pokiaľ viem.

Ak, tak je tam spojenie s americkými tajnými službami (po vojne) - a za to ich niekto natlačil do vyznamenania. Neviem, čo to bolo za ľudí, a ani ma to moc nezaujíma, proste takí vtedajši kuciaci, pravdepodobne relatívne naivní ale pahltní sluhovia amerických dolárov.

No ale hovorím, o nich už nejde, amerických agentov je ako nasratých a ich osobné osudy bezcenné - ide o dnešnú Marhu, ktorá už nevie, čo od nej Američania chcú. A ten chaos - to je dobre.

Norman

pravdepodobne je to tak, že sa takéto jednanie týka u ľudoopov len klasických šimpanzov učenlivých, ale aj ich príbuzní bonobo toto vraždenie nerobia a takú mentalitu nemajú. Pravdepodobne aj gorily a orangutany nie sú také (pravdepodobne, lebo ani súčasnej empirickej "vede" sa nedá veriť).
Chcem tým vyjadriť optimistický názor, že LEN NIEKTORE opičie rasy sú takto pokazené, teda menovite "šimpanz učenlivý" a "homo sapiens".

Dve skurvené gentické línie.
Ale buďme ešte viac pozitívni: nie je sité, či sa to u homa sapienta týka všetkých rás. Tí, čo tvrdia, že nejestvujú podstatné rasové rozdiely medzi rasami, tým tvrdia, že celé ľudstvo je rovnaký nepodarok. Optimisti ešte slabo veria, že možno niektoré rasy majú nádej a že je možné, pri pozornej snahe, z nich niečo vypestovať.

Optimistov je čoraz menej a oficiálna doktrína je tvrdo pesimistická.

Norman

Tupost (slvenských) prestitútov možno doložiť aj prípadom akejsi Barbory Žiačikovej, ktorá sa dostala k slovu na tlačovke ohľadne prvej asistentky v hokeji v Nemecku
https://hokej.pravda.sk/ms-2022/clanok/627256-hanba-na-sto-rokov-novinar...

Na prípade vidno profesionálnu tuposť telaťa, ktoré nechápe, že jedným z problémov toho zamestnania a celej tej tlačovky je práve ten gender tej asistentky - večná to téma dneška. Nie, slovenská krava nedorástla ani na pochopenie či rešpektovanie základov.
Za druhé je to sociálne-emočná tuposť toho teľaťa, ktorá chápe svoju prácu zrejme ako zábavu (a sama asi robí svoju malú kariéru cez piču)
Za tretie, asi najdôležitejšie, je všeobecná DRZOST slovenských novinárov voči osobám, za ktorými prišli a ktorí sa odhodlali im dať svoj čas a pozornosť, ale nie sú ich sluhovia či podriadení. Prestitúti sú nástroj moci, a v našej džamahíriji si asi aj po prípade obetovaný Kuciak nahovárajú, že sú nedotknuteľní. To sa hlboko mýlia. Nedotknutelné by mali byť kanále a portále, ktorými prúdia názory, nie osoby a činy prestitútov. Na Slovensku je to presne naopak.

Norman

Hej, "neskonalá dôvera" je to, čo týchto ľudí výborne definuje. Je to na nich vidno, že sú to fanatici. A nielen prestitúti, ale všetci, čo boli donedávna príliš milo nazývaní "slniečkári" - všetci sú to fanatici. Ja ich ešte volám "utopisti", ale aj to je príliš dobré pre nich, pretože utopisti majú nejakú pozitívnu víziu, ale títo majú len svoju "neskonalú vieru" že režim je dobrý, že big brother sa postará (nie o všetkých, ale o nich). Sekta.
Oni nielen úprimne veria, že ten Soták, Harabín, Fico či Kaliňák a ďalší sú stelesnené zlo - to by ešte ušlo, aj ja si myslím o niektorých konkrétnych osobách, že sú zlo a že ich treba odstrániť z verejného života - ale títo veriaci prestitúti to dávajú najavo prvoplánovo pohoršeným tónom svojich otázok-útokov. Ako malé deti, infantili. A táto hystéria ich útokov sa ešte zhoršuje, ako sami začínajú byť nahlodávaní pochybnosťami (keď sa veriacemu začne rozpadať viera, snaží sa ju zachrániť fanatizmom, a zabíjaním neveriacich).

Norman

aby sa nemuselo hladať, tu je
https://t.me/LubosBlahaSmer/86

Facebook je cenzurovaný, ale ako vidno, stále kvoká, stále kvoká ... otvorenú platformu nemôžu celkom ustrážiť a jediné, čo im cenzúru umožňuje, je armáda UDAVACOV. Toto je hlavné monštrum, ktoré spôsobuje cenzúru, bez neho by žiadna AI nedokázala nič zachytiť.

Pravda, smutné je, že už sa všeobecne hovorí o cenzúre, ako by to bolo niečo normálne. To je tá ich "liberálnosť a sloboda slova", ktorej mali a majú plnú papulu.

Norman

z toho seriálu som videl prvú časť. Začína to hneď tým, že traja oligarchovia sa rozhodnú, že tentoraz nevyberú sami prezidenta, ale nechajú to výnimočne na ľud. (je to komédia, toto je považované za prvý gag, také niečo sa samozrejme nikdy nestane, že).
To vysvetluje všetky otázky. Z formálnej politiky sa stala súťaž v popularite. Ba dokonca aj alternatívna skĺzla do tohto prúdu. Preto môže byť budúca kandidátka na prezidenta kľudne aj tá kolagén queen Plačková.
Ba čo viac, títo skurvení kandidáti, ako Zelenský či Matovič, sú vlastne už kontra-politici, to sú UŽ "osloboditelia od zabehaných štruktúr". Proste už aj tento imidž zabral režim so svojimi pandrlákmi. Samozrejme, zaberie všetko, pretože má peniaze, moc. Nie je to žiadna až taká "veda" - je to zväčša proste hrubá sila, tisíckrát opakovaná lož, zapierať, zapierať, zapierať ...

Norman

https://www.ta3.com/clanok/236417/zacal-sa-filmovy-festival-v-cannes-uca...

aspoň čiastočne, možno všetci nevstali (kverulanti:).
Mali by mu dať cenu, tú Palmu, za hru na prezidenta Ukrajiny - lebo on to len hrá. Tak, ako hral ten svoj seriál "Sluha ľudu". "Taký šašo a toľká kariéra" - hovoria si tamtí herci v Cannes :)

Kedy bude najbližšie stretnutie Bilderberg? Prípadne Bohemian Grove? Určite ho pozvú. Keď skončí vojna, bude chodiť aj osobne.

Norman

civilizácia je vlastne z definície ten proces horenia, ktorý sa spustil a nedá sa kontrolovať, spomaliť, zastaviť na stabilnej úrovni.
Najviac ale začali vzývať "démonov" koncom 18. storočia, keď sa rozbehlo nadšenie mocou železa, ohňom, uhlím, motormi ... ktoré mali splniť všetky ľudské želania. Už dávno to prekliali, ale nahradili ich inými woodooo bábkami - spalovací motor, ropa, plasty, elektrina, elektronika, AI ... v rukách holej opice je to všetko len ten automobilový volant v rukách decka.

Norman

Epidémie rôzneho druhu sú a budú objektívny zjav pri rozpade týchto deformovaných komunit. V stoke, akou je NY, sa s úpadkom hygieny budú šíriť infekčné choroby. Nielen covid.

Norman

zaujíma nás všetkých, aké sú myšlienky na túto tému. Záujem je aj o debatu na túto tému.
Ale upozorni tu na webe, že si to poslal, lebo emaily sú už zriedka pozerané a mnohé sa prehliadnu.

Norman

to je radikálne videnie, všetci si to určite nemyslia, ani tu, že voľby nebudú.
Povedal by som to skôr tak, že o dva roky bude všetko inak (nejako, neviem presnejšie, ako, ale bude to dosť inak) a tak - ako hovoríš- sú súčasné odhady a plány do volieb dosť zbytočné.

A ešte by som dodal, že ľudia ako Naď , Heger , Kolík a podobní často nevnímajú realitu a nevedia, v čom sa vezú. Veď inak by nebolo v histórii toľko krvavých prevratov a zvratov. Oni to tí hore proste nevidia, sú ako pod drogami.

Ešte dodám, že optimistická časť môjho pohľadu je, že Slovensko je taká nepodstatná diera, že egregorovi spoza oceánu sa neoplatí týchto bastardov ani zachraňovať a črevá viacerých z nich skočia na dlažbe (nemal som čítať kedysi tú knihu Hanibal, ani pozerať film :). Ale hovorím, to je čistý optimizmus, ktorý sa nenaplní.

Norman

výborná kariéra - z prostitútky pentagona do prestitútky v oktagone.
Oktagon je vôbec jediné miesto, kde sa ešte môže ukázať verejnosti - tam je za sieťou, ináč by ju ľudia roztrhali, minimálne by ju poopľúvali a pohádzali po nej stoličky.

Preto plánuje prechádzku v Kyjeve. Dovezie tam aspoň veľtucet Zuzán, ona sama sediac na lafete tej prvej.
Rusi už tam zabili nejakého západného politika? Ešte nie? Ale určite chcú, vraj by bola sranda. Aj môžu, majú presné info. Len čakajú na nejakého vhodného - dostatočne vysoká funkcia, ale zas malá krajina, ktorá im vojnu nemôže vyhlásiť :-) Čo dodať? :-)
Pochybujem, že to bude riskovať. Stojí to za to? Naša drahá, čo si počneme bez nej? :-) Varujte ju niekto.

Norman

lebo veď k tomu to dopracoval súčasný feminizmus - na ženy sa pozerá podľa farby vlasov, a ako na "obslužný" dobytok - za čo tie ženy už ani nemôžu. Tieto sú výsledok "úspešnej" ukrajinskej "Revolúcie dôstojnosti" 2014.
Zelenskeho ludia. Americká kurva sa mohla pridať - určite by vyhrala (váhová výhoda).

Norman

takto Plus jeden deň ochraňuje dobrú povesť ukrajinských kuriev.

 

 

o pár hodín neskôr

 

 

 

 

link

Norman

To, že Američania po 2. sv. vojne udržiavali AKEKOLVEK tajné zoskupenia vnútri komunistických krajín, to ukazuje aj teraz spomínaný prípad Biela légia na Slovensku. Američania spolupracovali s každým z podsvetia komunistických krajín. A teda aj pohrobkami porazeného režimu Nemeckého.

Na Západe to nebol problém. Nacionálni socialisti na Západe boli proste kúpení, nik tam po 2. sv. vojne nemienil žiť podľa pravidiel a metód, aké sa používali a boli vhodné po 1. sv. vojne. Títo ľudia boli inteligentní a schopní kooperácie, proste mali charakter. Naučili sa met=ody nepriateľa, ktorý ich porazil.

Na Východe tomu bolo ináč, všetky tie skupiny, čo sa tam povytvárali počas pár rokov vojny, boli primitívne zoskupenia, odchované na násilí danej doby. Na násilí a zas na násilí. Toto v nich zostalo zamrznuté aj po vojne - až do rozmrazenia tohto svinstva v rokoch po 1991, po tých udalostiach, čo sú v článku popísané.
Boli to extrémistické zoskupenia vytvorené extrémnou dobou, extrémnym konfliktom ale aj extrémnym experimentom komunizmu. Američania toto svinstvo podporovali v čase komunizmu, kde im to moc nepomohlo, ale potom to naozaj ožilo. Je evidentné, že na Ukrajine to prežilo silnejšie, než v akejkoľvek inej krajine Východného sovietskeho bloku.
Toto monštrum z minulosti Američania prebrali. Židia oživili svojho ukropáckeho Golema.
Je to proste monštrum z minulosti, nie len z doby poslednej svetovej vojny, ale priam až zo stredoveku. Tatárska krv sa v ňom mieša s chazarskou - sú to militanti, radikáli a fanatici chcejúci bojovať na život a na smrť so všetkými, čo im stoja v ceste.

Norman

Rusko neposiela svojich občanov na smrť - operácia na Ukrajine je žiadaná odmena, ktorú si Rusko mohlo dovoliť po tom, čo sa rozhodlo, že je schopné ustáť aj najtvrdšiu izoláciu. K izolácie to smerovalo tak či tak, sankcie aj predtým pribúdali, od 2014. Ale tam je aj najzákladnejší front, strielanie na Donbase je relatívne druhoradé. V nejakom časovom momente sa Moskva rozhodla, ako aj ty píšeš, že svoj obchod s Európou pre ňu nie je ani nevyhnutný, ale ani prospešný (či naozaj postaví energovody do Číny a kedy, to je druhoradé - je dosť možné, že sa Rusko zaobíde aj bez tých čínskych peňazí, takže zo zdrojov naozaj ušetrí. Ak aj niečo pošle do Číny a Indie, bude to zas ani nie tak kvôli peniazom, ale nevyhnutná daň pre strategické partnerstvo).
Samozrejme, v týchto oblastiach ani Rusko nie je jednotné. Je vrstva stratégov, ktorá rozhoduje, a potom je vrstva biznisu, ktorá vykonáva a najradšej by všetko predala. Rusko chcelo plyn predávať a tak spolužiť s Európou - to boja jedna varianta. kedže sa nedá, mala pripravenú túto druhú.

Amerika tridsať rokov posúva hrot proti Rusku, ani na moment v tom zrejme neustala, iba ak v tom bola rozptýlená svojou snahou ovládnuť arabský/moslimský svet. Amerika posúva hrot-Európu proti Rusku, aby došlo k tomu, čo sa verejne píše dnes o Ukrajine - aby sa Rusko vyčerpalo čo najviac. Že sa pri tom vyčerpá/zničí aj Ukrajina, resp. Európa, je Amerike za prvé jedno, za druhé jej to vyhovuje - Germany treba zničiť, to anglosionisti majú stále ako dogmu.

Ergo, opakujem znova a znova, USA a Rusko sa nedohodli, ale bohužiaľ ich spájajú časti ich cieľov.

Rusko je svojou existenciou pozitívny prvok na scéne, je to súčasť geopolitickej rovnováhy. Amerika robí základný zločin, že sa tieto základné pomery snaží narušiť a zasahuje do cudzieho kontinentu - Ruska. Ale to, že obom týmto egregorom vyhovuje konflikt, nie studená, ale horúca, aj keď zatiaľ "čudná" vojna, je fakt.

Norman

Správanie a motívy činov Ameriky a Ruska musíme chápať reálne, bez predsudkov pozitívnych i negatívnych. Ani nemá zmysel nad nimi samými príliš moralizovať či špekulovať, ako ich zmeniť (lebo sú proste ďaleko, primocné a nikdy ani nepovedali, že je pre nich naše dobro dôležité).

Ano, to, že sa EU správa ako posledná nesvojprávna pobehlica a plní zvrhlé chúťky zaoceánskeho pasáka, je samozrejme náš základný problém. Čo koniec-koncov v princípe môžeme ovplyvniť, je spomínaná EU a ešte viac slovenská vláda. Prípadne ešte bližšie a nižšie štruktúry tohto svinstva, dokonca jednotliví proamerickí prostitúti a kurvy, s ktorými sa stretneme v každodennom bežnom živote.

Ale, opakujem, treba pamätať, že dvaja veľkí behemoti vľavo aj vpravo nám predvádzajú, ako konieckoncov vždy aj teraz, nepodarené bábkové divadlá. Nepodarené a falošné, lebo to so svojimi hrubými paprčami lepšie nevedia.

Norman

Vidno, že som nevinný, pretože som akosi zamenil dva klasické filmy - Jud Suss a Der ewige Jude - vidno, že sa revanšizmu nevenujem. Už som hore dal link na Der ewige jude, tam je ale tiež len výber , asi 10 minút. Tie zábery poznáme z dnešných "dokumentárnych antifašistických filmov", kde to zlievajú všetko dohromady, aj s hranými americkými shitmi. Vtedajšia americká propaganda samozrejme nebola o nič menej hnusná, práve naopak.

V každom prípade - Krúpov termín "deratizácia" je na úrovni najhoršej predvojnovej propagandy akéhokoľvek z vtedajších režimov. Deratizácia bude nad Krúpom visieť už navždy. Vždy sa niekto môže nájsť, kto mu ju pripomenie.

Je naozaj smutné, že Krúpa núti spoločnosť ísť si pripomenúť takéto filmy (plná metráž)
https://www.bing.com/videos/search?q=der+ewige+jude+full+movie&view=deta...

prípadne tu, s angl. titulkami
https://www.bing.com/videos/search?q=der+ewige+jude+full+movie&docid=607...

Norman

Nik ho síce nevidel, ani ja, lebo je tabu a je to len triviálny príbeh. Ale ten film je klasická ANTIFASISTICKA téma, každý antifašista by ho mal poznať.
A veru možno ani Krúpa to nepozná. Možno si potom zmení meno na Krupp.

film https://www.historicfilms.com/a94g natürlich, deutsche Fassung, nur für historische Zwecke bestimmt

tá scéna s potkanmi tam nakoniec možno ani nie je, možno to bolo len ohováranie toho filmu ... ale také scény hromady potkanov k tomu ukazovali v tv - tak to možno dali z iného filmu (ewige jude?)

Hej, tam sú podobné zábery, toto je úroveň Krúpovej "deratizácie":
https://www.fdb.cz/film/vecny-zid-der-ewige-jude/trailery/51741
-odporúčam naozaj len pre silné povahy, sú tam dlhé zábery krutosti židovského rituálneho zabíjania zvierat.

Norman

Bez preháňania - celá Európe je druhá, väčšia Ukrajina, ktorá je hnaná do vojny s Ruskom.
Už teraz.
Ukrajina je predná zbraň.
Európa je druhá zbraň, druhá vlna.
Aj keď na Európu už nemusí dôjsť aj priame bojovanie - zatiaľ len platí, dáva zbrane, robí totalitnú vojnovú politiku. Ale keď sa minú všetci (bojaschopní) Ukropi, čo potom? Pošlú tam Poliakov? Alebo aj Hegerovských-Naďovských hrdinov - haha ha, to by som im želal, aby tam mali poslať čo len jednotu ženistov. Ono na Ukrajine je to iné kafe, ako v Afganistane.

Norman

vysvetlím ti to tak:
keď príde do môjho domu lupič a donesie si zbraň, ale mne sa podarí mu ju zobrať, tak mu ňou rád rozstrelím gebulu - napriek tomu, že ju pôvodne priniesol na iný účel.
Prečo by sa vojská krajín NATO nemohli použiť na rozdrbanie Banderostanu? Taký dôvod nejestvuje - a možno sa to Poliakom aj podarií začať.

Norman

prebiehala oveľa skôr, zintenzívnila sa minimálne od roku 2014. Pretože na toto nepotrebujú vládu - veď masmédia sú stále v ich rukách.

Ale tento prípad sa týka dehumanizácie politických strán - Smer, Republika,LSNS.
Mimochodom, najčastejší spôsob dehumanizácie je nazývanie nejakej skupiny ľudí "fašistami" (spôsob, ktorý ani tebe nie je moc vzdialený).

Tento prípad "deratizácie" by dotknuté strany nemali nechať len tak a kľudne dôrazne Krúpovi pripomenúť, že jestvujú ešte výrazy untermensch, jud, icík a podobne. A že jestvuje o deratizácii aj film s názvom Judd suss, kde sa na začiatku obrazy ľudi prelínajú s obrazmi hromady potkanov.
Prečo by sa mu to nemohlo pripomenúť, že.

Norman

Ukrajina nemá čo hroziť, musím sa ohradiť, toto ma urazilo. Slovensko robí maximum pre Ukrajinu, dostali S-300, dostávajú materiál, dostávajú humanitnú pomoc, dostávajú pomoc tí ľudia, ktorí utekajú a oni si dovolia tú drzosť ešte nás kárať, že nás oni vypnú. Nech to skúsia, urobím všetko pre to, aby sme zastavili akúkoľvek pomoc Ukrajine. Toto ma tak nahnevalo, že ešte teraz mám z toho tlak,” povedal rozčúlený Kollár.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/625995-rozculeny-kollar-nech-nam-...

No, ja viem, len si robím srandu, Kollár a koalícia ...

Ale isté je jedno:
Ukrajina nám zastavila tertinu plynu. Z vlastnej vôle, čiste z vlastného rozhodnutia, ako to aj dlhodobo naznačoval Zelenski. Dnes bol v našom parlamente na obrazovke,a robil si z čurákov vládnej koalície srandu - pretože vedel, že práve zastavuje plyn pre týchto submisívnych hlupákov. A oni mu ešte v stoji aj zatlieskali, asi minútu. Po vypnutí kamery sa na nich musel rehotať. To nebolo z jeho strany poďakovanie, ale naplutie do ksichtu celej vládnej koalícii, respektíve každému, kto v tej dobe v sále slovenského parlamentu sedel.

Od zajtra teda niekde budú chýbať 32,6 miliona kubic metrov plynu denne, tretina európskej spotreby.
Od zajtra to začína.

Norman

už je to aj v pravde
https://ekonomika.pravda.sk/energetika/clanok/626265-ukrajina-zastavi-tr...

Sochranovka je údajne out. Nie fyzicky, ale Igorovia a Ihorovia sa pri vodke zhodli, že to tadiaľ zrejme nevozmóžno. Druhá stanica, Sudža, to údajne nemôže nahradiť (alebo Rusi nechcú)
Tretina plynu odstavená
Komu tú tretinu teraz zoberú ???

Samozrejme, na vine je vojna, ergo Rusko.

Norman

zrejme je to to, čo Zelenský naznačoval - keďže niektoré štáty EU váhajú s embargom, stopne dodávky plynu sám.

O prepravné nepríde, veď mu EU teraz bohato platí.

A okrem toho, zopakujme po stý krát základné pozadie:
všetky tieto vojenské akcie nie sú v prvom rade o nejakej Ukrajine, ale hlavne o faktickom zničení Európy. Preto stop plynu (a rope) zrejme MUSI byť. Ak sa nepresadí politicky, postará sa o to ukrajinská revolučná zberba, ktorá, plniac presne príkazy Ameriky, môže všetko.

Je to zároveň odpoveď na otázku, preč von Lajnová išla osobne do Budapešti, a čo asi tak hovorila Orbánovi. Toto poskytuje iba jeden možný argument: povedala mu, že aj keď bude Maďarsko embargo vetovať, aj tak si nepomôže, lebo Ukrajina/NATO/Amerika aj tak energovody prerušia.
Toto mu zrejme tá stará čarodejnica tlmočila, preto tá privátnosť, len medzi 4 očami, úplne neoficiálne, žiaden záznam.
To vlastne ani nie je argument, tá fiča proste neodolala, aby ho nešla kopnúť do gulí. Von Lajnová nemôhla čakať, že Maďarsko otočí - konieckoncov, ani pritakanie embargu či akákoľvek proamerická činnosť stopnutiu energovodov zrejme nezabráni.
Proste - Energovody sú to, v čom má Stredná Európa ešte výhodu oproti prascom z atlantického pobrežia, ktorým fosílna energia už naozaj dochádza, a tak ich (tie energovody) treba zničiť.

Norman

„Prepáčte, ale po tom, čo som dnes videl, po tom, čo na stretnutie s nejakými výstrednými zbohatlíkmi z reality show prišlo viac ľudí ako na dnešnú demonštráciu za vaše/naše sociálne práva; po tom, čo podpredseda vlády Slovenskej republiky doviedol Geissenovcov priamo do parlamentu… nedávam tejto krajine už žiadnu šancu. Žiadnu. My musíme padnúť a začať od nuly,“ silno skepticky reagoval na udalosti okolo Geissenovcov na Slovensku Chmelár.


"Vy všetci, ktorí ste sa dnes nahrnuli na Geissenovcov, podporujete tieto zástupné hry, toto odvracanie pozornosti od súčasných problémov Slovenska. Ak si takýchto ľudí volíte, ak tomuto tlieskate, táto krajina je prekliata a nezaslúži si byť štátom. Hanbím sa za všetkých, ktorí to dopustili.“

ereport

Norman

Štáty Európy musia odmietnuť ebazničujúce embargá, ponižujúce prejavy, ale aj bombasticke deklarácie definujúce len tak z ničoho, úplne naivne, kto je zlý a kto dobrý na súčasnej globálnej scéne .
Zdánlivo by sa mohlo zdať, že také deklarácie sú len prázdna pena - ale ony sú povraz na krku politických strán. Úpne všeobecné veci sa dajú podpísať - ale mnohé deklarácie sú už priam vyhlásením vojny.

Proameričania prišli s tým, že kto nepodpíše, bude "podporovateľ Putina", "podporovateľ Ruska", či prípadne rovno "podporovateľ vojny". To sú prázdne kecy, môžu si hovoriť, čo chcú, každá slovenská politická strana má právo na vlastnú cestu mieru a neutrality.
A čo si myslia, že ich budú naozaj zatvárať za pasivitu? Kto nejde s nami, ide proti nám? Naozaj? A kto akože? Krúpa z Olajna? Hech.

Norman

To sú tie témy, ktoré ale zaujímajú v SR už iba možno nás dvoch, úplne vážne. Úplne súhlasim, čo si napísal.
Len vyjadrím ešte podrobnejšie svoj názor:

1. Nová pravica - ako na Západe, tak aj na Východe, je to príliš cargo cult. Nie že by sa nejak odkláňali od správnej tradície, o to nejde, skôr naopak, pozitívne myšlienky majú pokračovať aj vo vymenenom kabáte - a ony tie pozitívne myšlienky proste už nemajú, nikdy ich nenašli, nepochopili.
Ja osobne som bol vždy dosť skeptický voči južanským neopravičiarom, nebudem opakovať všetky dôvody. Tých východných, ukrajinských, či ruských, prirodzene nepoznám dobre, ale nerobím si žiadne nádeje, že to je čo len z polovice čo len takej kvality, ako tí na západe. Na Zapade tie myšlienky aspoň vznikali, na východe je to číra indukcia mŕtvych dogiem (hm, netrúfam si napísať, či podobnosť s kresťanstvom je len náhodná).
Ergo - pre mňa tamtie hnutia (na Ukrajine) nemajú cenu ani ako nejaký sociálny experiment.

2.Rusko: prirodzene, nesie v sebe didičstvo "boľševizmu", ale ten zas niesol dedičstvo "cárizmu", ak niekto chce ten pojem, "imperializmu". Ale "imperializmus" je vec, čo je všade a nie je to nejaké extra negatívum. Postoj nás, realistov, je práve v tom, že nechceme vytvoriť falošný ale peknučký model sveta. Chceme reálny model.
Ja pod pojmom "Rusko" rozumiem ten objektívny geopolitický koncept, daný konkrétnou geografiou a konkrétnymi historickými rasami - ktorý má týmito parametrami danú existenciu. Proste je to tam a bude to tam, ak by to tam zajtra obsadila miliarda číňanov, zmeni sa to, ale onedlho to tam znova vyrastie, ako pokračovanie predošlého fenoménu. Zmenené, ale zas to bude ten tamojší egregor. Ak by to rozbombardovali Američania a obsadili všetci možní Ukrajinci a iní bastardi, aj tak tam bude vznikať entita, líšiaca sa od okolia, znova. A znova.
V takom slova zmysle sú také bloky večné, podobne ako Čína, India a niektoré menšie. Severná Amerika tiež, ale tá sa ešte len vytvára, a už dosť smrdí.

3.Téza je, že pri týchto geopolitických tlakoch je tragické vždy miešanie sa jedného veľkého bloku do druhého. Tu to znamená blok Európy a blok Ruska. Malé strety úprostred blokov sú takmer nepodstatné, sú predmetom zmeny, ale veľké blokové tlaky sú beznádejné a kontraproduktívne.
A je takmer úplne jedno, ktorý blok je aký, morálne či efektivitou. Ruský blok je prinajmenšom dostatočne morálny, nie je to žiaden kristus na kopci, ale ani nie je žiadny barbar, a je morálnejší, ako dnešná zdegenerovaná Amerika, či Západná Európa. Je aj dosť efektívny (ono fakt kozmické lety a tokamaky a podobne nie sú len tak z luftu). A hlavne: má zdroje, čo bude najväčšie plus v blízkej a ďalekej budúcnosti.
Snažiť sa toto zničiť môže iba krátkozraký debil, to je ak ísť hlavou proti betónu..

4. Je to iný blok, nám na Slovensku to nepomôže, naopak, jeho stret s naším blokom nás skôr zničí. Ale my sme si začali.
Morálne - to teraz neznamená Rusko nejak podporovať, ale rovnako ba ešte viac to znamená odmietanie našich skurvených bláznov, čo chcú našimi hlavami ten betón rozbíjať. To odmietnutie konfrontácie je mierové riešenie, zastavenie stretu blokov, v podstate zabránenie ďalšej svetovej vojny, nech si svoje veci vyrieši každý blok sám.
Že Ukrajinci "trpia"? Oni tú revolúciu začali, potupovali a zabíjali Rusov, toto je ich nešťastná karma, ktorú si sami zapríčinili.

5 V tomto zmysle je druhotné, či je dnes Rusko multi kulti či biorealistické. Zhubná rasistická ideológia preferovania afričanov a afroidov sa beztak šíri len z Ameriky, rovnako aj ideológia využitia islamu proti Európe (zámerný zámer Američanov). V tom zmysle je jedno, koľko majú Rusi mešít - oni majú svoj islám a vedia ho skrotit svojimi metódami. A ak nebudú vedieť, je to ich problém, nie je to zámerná infekcia cudzieho jedu od nich k nám. Teda do určitej miery majú aj oni tento problém, rovnaký, ako my, ale nie oni sú -pre nás- jeho zdrojom.

6. Kamas a podobní zrejme doplatili na to, že mali falošný smer a zlú navigáciu. Covid bol už len posledné bahno, v ktorom uviazli. Nik sa nemôže hrabať v hovne bez toho, aby sa zasmradil - a konšpiračné rozoberanie covidu znamenalo podobné zahrabanie sa. Pod tým bahnom sa viacerí, zdá sa, celkom zadusili.
Tu by som chcel podobným ľuďom odporučiť novú tragédiu - a to "svetový" hladomor, ktorý zrejme do pol roka či tak nejako prepukne. Alebo až o rok? Proste o tom už predsa píšu, zrejme to nastane, a naivní alibisti, bývalí "anticoviďáci" už môžu dnes bojovať proti "zámernému hladomoru", či zároveň naopak, proti "neexistujúcemu hľadomoru", proti potravinovým prídelom a podobne. Ale hladomor je ešte menej plánovaný, ako covid a iné vírusové či iné pliagy - len je takmer iste kauzálne dané, že príde, teda hlavne v Afrike. Takže aj "anticoviďáci" zas budú mať svojho iluzórneho nepriateľa, proti ktorému môžu isť nabudúce "bojovať" - keďže proti súčasnej americkej hydre sa boja čo len otvoriť papuľu.

Norman

dobre si pamätáme, keď v 2014 sa začali prejavovať výrazne ukrobanderovci . Nazvime ich tak, pretože to je proste skupina so svojím menom, ktorá síce podobne, ako takmer všetky iné politickí skupiny berie/kradne svoje symboly ľubovoľne z minulosti, ale z minulosťou je toto spojenie len virtuálne, fiktívne (napr SNS , Slov nár strana bola niečo podobné, podobne ako Demokratická strana (na Slovensku) a podobné čudá, čo vznikali po revolúcii.
Ku Pravému sektoru na Ukrajine vtedy Kotleba a kotlebovci zaujali výrazne odmietavý postoj, (na rozdiel od Pospolitosti, ktorí s nimi mali styky). Debatilo sa o tom na Prope, kde som aj ja mal výrazne protiukrajinské postoje.
Ťažko tu otvorene rozoberať, prečo tak bolo. Ale asi hlavným faktorom je to, že nech sú títo ukrajinskí aktivisti čokoľvek, v každom prípade sú SLUHOVIA medzinárodného režimu (anglosionizmu, amerických bánk). Toto je jednoznačný fakt. Útoky na Rusko a vojna, ktorú vyprovokovali, sú toho jasným dôkazom. Môžu si vytetovať aj desať ježišov kristov na čelo, aj tak je to reálne banda idiotov slúžiaca ich vlastným nepriateľom.

Preto si nemyslím, že by Republika v tomto zmenila postoj, a zvlášť teraz. Samozrejme, sú príliš opatrní - ale to sú aj kotlebovci (bez Kotlebu v podmienke sú očividne nuloví).
Podobne je v tomto stále opatrný Smer (ale tým sa človek nečuduje, sú pod drobnohľadom a pod paľbou).

Ale hlavne:
áno, som tu niekedy zámerne a niekedy proste náhodne prehnaný optimista, čo sa politického vývoja týka, ALE
nemyslím, že najbližšie roky "to budú mat pozehnani vsetci antirusi a rusofobi". Tak je to TERAZ, ale bohvie, čo bude o pár mesiacov.

Pravda je ale aj, že nevidím dôvod, prečo by sa za ruské veci mali angažovať slovenskí povedzme nacionalisti, vrátane povedzme mňa, ktorí boli roky priam kriminalizovaní za to, že hovorili aj o histórii z tej druhej stránky. Prečo by sme sa mali angažovať znova práve my??
Kde sú tí rusofili, tí antifašisti, antinemci a humanisti, čo boli tak mohutne zastúpení napríklad v Zem a Vek, a Hlavných Správach? kde sú ti iní proruskí ľudia, čo chodili po webe a vyhlasovali, že Rusko nás zachráni - pričom som im oponoval, že Rusko si nevie urobiť poriadok ani s Kyjevom, nieto aby sa mohlo či chcelo starať o naše dobro.

KDE SU DNES????

Táto potupa, čo dostali teraz pri 9. máji na Slavíne, to predsa nemôžu nechať len tak Ešte aj Smer Blaha píše, že "ľud sa pomstí" (teda alibisticky nie my, ale "ľud" sa pomstí ) - nie, na taký alibizmus nie je už doba.

Tak, páni antifašisti - do boja. Pobite sa s druhými antifašistami. 77 rokov tu tomu velíte - a čo ste dosiahli? Len sa drbete medzi sebou, ako banda podľudí. Komunistu vystriedal jeho kontrapunktový tieň kapitalista, ka a ka, obaja rovnaký hnedý maglajz, vedúci stále proti sebe vojny.
A plebs poslúcha.

Norman

tu je to fyzické napadnutie Harabína.
https://t.me/casusbellilive/47664

Z tohto uhla je vidieť ešte lepšie:
- ten chlap je mladý vyšportovaný bulo, priam zápasník (Hrabín ma už sedem krížikov)
- ten chlap cielene drží ruky za chrbtom, aby sa azda fromálne nedalo to považovať za útok(?), ale telesne bráni Harabínovi a strká do neho hruďou. Pričom hystericky sám kričí - "nestrkajte do mňa" - čiže je to vyškolený skúsený provokatér.
Na to sú predsa naozaj paragrafy, bránenie v pohybu a podobne, či už má ruky vopchaté v riti alebo nie, jeho celé telo, vrátane papule, je zbraň.
A nikto nič?
Všetci si to len filmujú, ok, ale nikto nič , všetci len filmujú a šklebia sa.

Ten major polície povedal "on to tu má rezervované". ON to tam mal rezervované???? - to je kto? Národný pamätník???? A to mu nedáva právo brániť občanom v pohybe - policajt je tam na to, aby zabraňoval násiliu medzi skupinami - a on necháva, meter od seba. aby mladý bulo hruďou strkal Harabina zo schodov. Ten poliš bude dokedy ešte v službe?

No dobre, tak fyzické násilie, 9. mája 2022, samozrejme, svoloč bastardov začala fyzicky útočiť na starcov a starenky.
Koľká to príznačná úbohosť pre túto generáciu.

Norman

Skutočne sprostá vulgarita voči starším veteránom, voči protivojnovej tradícii.
A zahučanie celého areálu prázdnymi menami cudzincov, v podstate obetí majdanu (ukropických kuciakov) ?? Typický agresívne holokuzové metódy.

Ja som videl zas video, ako nejaký zápasnícky bulo telesne zamädzoval výstup hore Harabínovi (neviem, z akého dna a hodiny to bolo). Tiež niečo odporné - ale toto to prekonáva.

A to CELE ZA PODPORY SLOVENSKEJ POLICIE??

To si akože rezervovali areál v deň výročia? A to im niekto konkrétny povolil, podpísal?

My sme boli na Slavíne v nedelu, to sa tam nedialo nič. Človek tam nemôže byť hodiny, ani vysledovať na webe všetky možné termíny skupiniek, oni sa aj tak organizujú tajne po svojích FB skupinách (zvlášť títo proamerickí aktivisti).

Tak za toto by mala letieť hlava niekomu z polície. Doslovne pošpiniť jačaním celý areál, a zabránenie starcom položiť vence. To je fakt HANBA.

A tak zostane naveky zaznačené, tá úbohá neschopnosť spoločnosti ako celku ustrážiť si PIETNE MIESTA (nech sú pietné z akejkoľvek príležitosti - ale to je práve to, univerzálna ochrana DUCHOVNA, čo táto banda zdegenerovaných bastardov proste nechápe).
Z rôznych radikálnych dôvodov docháza občas k provokácii kdekoľvek po svete na pietnych miestach - ale dotyční kriminálnici sú následne vyvlečení a s rozbitými papuľami skončia na mesiace v tvrdom lochu. Slovensko zas ukázalo, že nemá chlapov - zato má (ešte stále) prochaldejských aktivistov.

Norman

Nechceli robiť parádu bombastickú, vhzľadom na bojový stav.
Čo sa týka rozporov vo vedení štátu a armády - také niečo je vždy, je to aj pozitívne, ide len o mieru.

Ale najviac pravdepodobná je ďalšia hypotéza, že tam mohlo ísť o bezpečnosť preletu. Také pomaly letiace lietadlá či helikoptéry sú v meste dosť zraniteľné, a predsa nebudú na prehliadke vyhadzovať tie odpútavače. A nejakú protivzdušnú ručnú zbran prepašovať do Moskvy nemusí byť pre Ukrov až takú problém. Je teda možné, že to nakoniec zrušili z bezpečnostných dôvodov. Západniari by vytiekli od radosti, keby sa im podarilo zostreliť niečo priamo na prehliadke - to riziko bolo možno priveľké. Je to nová neobvyklá hrozba v neobvyklej dobe.

Zrejme zo všetkého niečo.

Norman

to my nedopátrame..
Buď chceli prehliadku udržať krátku a komornú,
alebo to mohol byť určitý druh trestu pre letecké velenie (čistá hypotéza).

Norman

Z Pravdy:
-------
Dá sa Bidenovej návšteva chápať ako ocenenie USA za slovenské postoje k Ukrajine?
"Jednoznačne,“ reagoval pre Pravdu zahraničnopolitický analytik Pavol Demeš. ....
-------

Nemám slov na krajinu, ktorá chápe ako OCENENIE, keď k nim príde nejaká skutočne americká krava, nejaká ŽENA politika.

To považujem dokonca za URÁŽKU. To môže oceniť iba úbohý pes, akým je Demeš, Naď, Heger, Čaputa a impodobní.

Ale škoda slov v takejto krajine, kde aj ľudia, čo ešte včera vzdorovali, alebo sa tak tvárili, sa dnes tvária ako handry.
Kde bude ženský bidet behať? Bude tam nejaký ostrý protest? Protest politických strán?

Norman

Neviem, či bol, ale mal byť, na univerzite a tak (asi nie na vláde).

Bill Gates je len nepodstatná falošná vábnička, aby ste strácali energiu. Bill Gates robí agendu, ktorú pôvodne robila jeho ženu, akú normálne robia manželky mocných - nadácie, humanitné nepodstatné divadlo. Prečo tak klesol, je jeho problém. Prvoplánová alternatíva sa samozrejme púšťa do týchto verejných osôb. pritom je jasné, že je to naopak - zlo sa skrýva.

Norman

ty myslíš na tie dve HH.
Veru, už bude zakázane sa aj zasmiať, Ha Ha. Ako keby niekto chcel i potreboval oživovať Hitlera.

Ale to, čo vykrikuje americká kurva: "Slama u kravína" - to je vraj normálne. Pritom je Okrajina naozaj semenište beštiálnej krutosti, matka väčšina zločinov 2. sv. vojny v Európe (azda okrem beštiality kobercového bombardovania - tomu vojnovému zločinu sa nič nevyrovná.

Norman

pýšenie sa tým, že regulérna Ukro armáda nebude brať ruských zajatcov.
https://t.me/casusbellilive/46982

Toto sa bude hodiť Rusom pri povojnovom súde, na ktorom Bude Ukrajina odsúdená ako zločinný štát.

Norman

to ešte, a najpravdepodobnejšie,
konflikt Ukrov s Maďarskom či Poľskom - a ako hovoríš, v tom prípade je aj Slovensko súčasťou vojenskej oblasti, prípadne by sa sem išli banderovci zas schovať, nerešpektujúc naše úrady ...

Norman

to znova ukazuje fakt, ktorý bude treba znova a znova pripomínať:

Ak Slovensku (ale aj Poľsku , Maďarsku, Rumunsku) hrozí nejaká kríza či hrôza vojenského typu, tak je to naozaj Ukrajina, ktorá sa celkom utrhla na cestu extrémizmu.

Viem si predstaviť práve po tomto Kulebovom výroku, že ukrajinská armáda z nejakého dôvodu vtrhne na Slovensko.
Jeden dôvod môže byť ten, že sa sem pôjde proste schovať (v Kyjeve môže vypuknúť proruská revolúcia).
Iný dôvod môže byť ten, že sem proste pôjdu niečo zobrať, PHM, nejaké dodávky, nejaké zbrane, potravinové sklady ... oni sú toho schopní.
Môže vypuknúť ozbrojené nepokoje u tých ukrov, čo už sú tu (o ich ozbrojenej kriminalite ani nehovoriac). Ak ich tu sú stovky tisícov, a povedzme ak by boli ďalšie stovky tisícov vyhnaní späť z čiech či poľska, mohli by tu, na najslabšom najblbšom slovensku, cchieť získať štatút menšiny, autonómie a tak podobne. A za to aj bojovať s našou armádou - u nich bežný postup, najprv ukázať krutosť, až potom rokovať.

Norman

Myslel som žoldnierov cudzincov, zo západu, konkrétne britov a američanov. Tí tam bojujú principiálne nezákonne, povedzme nemajú ani insígnie nejakej zúčastnenej armády.
I keď zväčša sú to chudáci, zopár riadnych zmrdov by sa našlo.

Čo sa týka Azova a Ukrajincov - vždy treba dodržiavať konvencie vojnových zajatcov. Ináč by sa to celé zvrhlo.

Samozrejme, Kremel je rôznorodá bytosť, robí chyby, aj podrazy, rôzne kolaborácie. Táto vojna pravdepodobne zničí Európu a pravdepodobne po dohovore Američanov s Rusmi. Proste sú "dohovory", ktoré sa samozrejme nenapíšu, ba ani sa nevyslovia - ale aj tak si obe dve strany rozumejú.

Táto vojna nám výrazne škodí. Ale je to vojna Američanov s Rusmi - viťazstvo koho prinesie trvaejší mier a hospodársky pokoj? Tak znie otázka - byť či nebyť - prezradím riešenie pre Európu - rusko je byť, američania je nebyť.

(totálna blbosť na tom je to, že túto vojnu ale aj sama blbá Európa podporuje, o slovenskej vláde škoda hovoriť, tá samozrejme tiež)

Stránky

texty

Stránky