Norman

authenticated user,redaktor

komentáre

Norman

Spomíname tu tieto veci, lebo sú poučné všeobecne, nielen pre tento matovič prípad.

Takže: naozaj nie je praktické posudzovať ich podľa toho, kto je nejak horší - viac praktické je posudzovať ich podľa toho, koho z nich možno aktuálne poraziť - potrestať. Nie vždy to musí byť vyrovnané, treba sa sústrediť na to, čo sa dá a ignorovať nedostupné. A v zápase často funguje to, že človek mení ciele, na ktoré sa koncentruje - a pri každej takej zmene je jeho útok o niečo silnejší.
(Tým sa ale nezastávam HS, už to ani nečítam, tak si nie som istý, čo tam zas nahádzali)

Určitý moment tak rýchlo zraziteľne pôsobila figúrka Baťovej - ale to by sa museli okrem Matoviča zapojiť aj iní, aj Smer, Kotleby a podobne. Tí to ale nespravili. A ani Matovič nespravil to, čo mohol - zas raz sa ukázalo, že on je len podvodný predavač teplého vzduchu, či ako sa to hovorí. A ani verejnosť zas nič nespravila - tu naozaj nejestvuje občianska spoločnosť - globalistom sa ju podarilu udupať do zeme. A pri tom toto sú práve prípady, keď si to verejnosť môže trénovať na ľahkej koristi. Lenže, ako vidíš, ona nie - a vieš dobre, prečo nie - okrem anticovidovského pomätenia je hlavný dôvod to, že Slováci sú proste holubičí národ, plný kvetiniek a včeličiek. Niečo neuveriteľné. Sa naozaj čudujem, ako s týmto dokázali prežižť uprostred Európy.

Takže len zopakujem, že sa dá predpokladať, že karma týchto ľudí zostala v mysliach populácie a že tieto veci ešte dôjdu v takej či onakej forme na pretras.

Norman

Myslím, že tu, v našom kontexte, je pojem "globalisti" sumárny politicky korektný pojem pre v podstate akékoľvek mocné sily zo zahraničia. V tejto našej téme nám asi nepomôže to nejako viac deliť. U nás a v tejto téme sú globlisti dosť jasní a jednotní.

Samozrejme, že nič nie je jednoliate a keď sa chce, dá sa všetko podeliť do ďalšej taxonómie. Ale ako píšeš, to je téma sama pre seba. Je to nutné? Prináša to niečo? Nie sú tieto taxonómie, čo sa vyskytujú na webe, len bohapusté fantazmagórie? Zväčša sú.

Ale dosť sme tu zanedbali medzinárodné deje a určite nezaškodí sa viac venovať medzinárodnym veciam a vyjasniť viaceré vhodné koncepty. Lebo ako vidíme, vládnu nám tu zahraničné kruhy a treba si uvedomiť, kto vlastne. Len pripomínam, že je to ako so slonom a slepcami - ten slon má viadero aspektov, a tal si vždy treba ujasniť o ktorom hovoríme.
A za druhé opakujem, že pojmy ako "globalisti" používame ako politickokorektnú zásterku. Ba nielen to, ale sú vhodné ako prístupnejšie na pochopenie - lebo napíš niekde "anglosionisti", a už mnohí aj inteligentní a vzdelaní ľudia dostanú posthypnotickú reakciu typu "antosemita, antisemita" - a ich vnímanie sa zaklapne.

Pojem "atlanticisti" je u mňa len výsmešná varianta. Ale výstižná. A predsa len o niečo presnejšia, ako to "globalisti". Priniesol ju sem Rolando, je to zrejme parafráza na "nacisti", ja moc tieto vtipy smerom na nacistov a fašistov odmietam, ale občas sa dá.

Aké je teraz rozdelenie zlých globálnych atraktorov na Levanete? Zlo je všade a má rozne formy?:-)
Tak určite, napríklad USA určite nie je homogénna maličkosť, a iné svetové oblasti rozumne vynechávame, lebo veci treba držať simple a abstraktné.

Norman

Tých veru neodhalil Matovič, ale situácia. Príklad z Čiech ukazuje, že americký big brother tvrdo nechce žiadne nakupovania Sputnika, či už kvôli ziskom farmafiriem, alebo kvôli terajšej politickej situácii principiálne.

A je vidno, AKY MOCNY vplyv má Amerika na Českú politiku. Nielen, že im stopli Sputnik, ale ešte im vnútili aj tú ťažkú provokáciu s agentami a výbuchmi. Češi sa kedysi vedeli ubrániť inštalovaniu "radaru", ale teraz nie sú schopní sami ani doviezť lieky? No, pekne.

Táto orientácia na Ameriku je smrť pre celú Európu - vrátane Britov. A pri TEJTO Amerike už škoda váhať - to slúženie amíkom musí okamžite prestať.

Norman

Súhlasím, Roland, že Matovičov dovoz Sputnika bol pochybný krok. Matovič bol a je stále pravdepodobne napojený na americkú ambasádu a Rusi logicky a asi oprávnene začali pracovať s možnosťou, že celý dovoz Sputnika na Slovensko je len sprostá provokácia.
Je napojený na globalistov, len on nedokáže poslúchať ani ich. A zrejme stále žije v predstave, ako bude rafinovane hrať rolu ľudového hrdinu, "mierneho kotlebu", a teda ako voličov oklame.
Ergo reálne ten bordel so Sputnikom spadá zas na neho. Ale to nič nemení na veci, že to hovno Baťová sa prejavila ako sprostý agent, ktorý vidí najprv svojho politického pána až potom svoje povinnosti. Prečo to nezahrať spolu s Matovičom a nežiadať od neho jej hlavu. Nech sa hrá na toho ľudového politika trocha viac.

Je možné, že ľudia sú naivní a berú to tak, ako hovoríš, akože už je Igorko na dobrej strane. Ale názormi širokého webu sa nemá zmysel zaoberať, oni to aj tak moc neovplyvnia. Okrem toho podľa dnešných rečí Sulíka sa zdá isté, že je Matovič ako osoba už naozaj u globalistov odpísaný.

Ja samozrejme Magoriča nebránim ani najmenej. Vec sa dá vidieť aj opačne, ako ty a pripomenúť, že kvôli Matovičovi nesmieme zabudnúť na globalistov a ak im Matovič jednu zavalí, prečo mu v tom brániť?

Ale najlepšie si bude uvedomiť, že nechránime ani jedného, ale odhadujeme pomery síl a vývoj, a ak niečo, tak zbierame zoznam zločinov a zločincov. Ja som nepovedal ani slovo na obhajobu nikoho, naopak, jasne som obvinil, zhromaždil zločiny Baťovej a na tom trvám, že si zaslúži trest, aj keby sa z Matoviča vyklulo Monštrum z Aldebaranu alebo klonovaný Hiter.
Sorry, že sa akosi pletiem do tvojej profesie :-), taký malý ľudový súd. Nemám už pre nich jednu dobrú myšlienku.

Norman

Je dosť možné, že proste nechcú byť politici. Konieckoncov, politická strana má jedného či pár vodcov, a vatu na hlasovanie. Čím je tá vata pasívnejšia, tým je pre vedenie lepšia. Nuž a kto by chcel byť vatou?

Norman

ako píšeš, nemá zmysel rozoberať Matoviča, iba ako psychologický exemplár. Jedna z jeho nedozretých fičúr je proste to, že sa chce hrať na hrdinu - ale nakoniec vždy zaváha. Chcel sa hrať na testera - ale to zlyhalo. Tak chcel byť dovozcom vakcíny - ale potom predsa len zaváhal. nechcel to doviesť do konca, nemal odvahu to začať aplikovať.

Ale to je on osobne. Okrem neho je tu tá mašinéria globalistických príšer so svojimi chápadlami. Tých poznáme, sú stále rovnako negatívni. A je to väčšie monštrum. Nech už z akýchkoľvek príčin sa ocitli vakcíny ny našom územi v našej moci, oni majú tú drzosť, že sprostým klamaním nejaká úradnička sa odváži zastaviť to, lebo jej to poradia jej politicki poradcovia bez svedomia.
Takýto stupeň je už príliš. Podobne, ako by ľudia nepripustili zabíjanie deciek na ulici, nemali by pripustiť ani takýchto poslov smrti, ktorí sú bez moci a bez skutočnej ochrany. Možno v politike Lipšic, Šebej, Kiska, Kolíková a mnoho mien sa schová v hmle pre ľudí nejasných politických záležitostí, ale toto s vakcínou je úplne jasné.
Preto sa tak boja "hejtovania", lebo vedia, že ak to ľuďom raz dôjde, bez preháňania bude tiecť krv po ulici.

Tieto situácie sú dosť nové, a tak neviem - ale dúfam, explicitne píšem že dúfam - že tento prinútený výnimočný stav pasivity nazhromaždil hnev národa - a ten sa neskôr zrealizuje.

Upozorňujem, že akékoľvek odpúšťanie, ako v r. 1989, akékoľvek sametovanie len spôsobuje, že sa zlo znásobuje. A vyznavačom Krista pripomínam, že preklial fígový ker a priniesol meč, nie mier (jeho vlastné slová).

Norman

Celé to začalo problémom vakcíny Sputnik, tým, že je škoda, že ju kvôli politike nedovezieme, keď sme pri tom covidovsky na tom tak zle. Ale tento pôvodný motív sa akoby vytratil - a stalo sa tak preto, lebo opozícia, od pochabých konšpirátorov cez kotlebovcov ale až po Fica - tí sa zaočkovať nechcú. Takž enemôžu útočiť. Stalo sa teda to, čo si Rolando spomínal pred pár mesiacmi - že ako sa teraz anticovidovci a antivakcinéri vyrovnajú s tým, že ruská vakcína je dobrá. Nuž, vyrovnali sa s tým tak, že sa na tento stret fakticky vykašlali, a AJ PRETO sú vakcíny v sklade a ďalšie zrejme nebudú.
Takže ak by sme hľadali vinu, tak by sa musela rozdeliť na tri tretiny - OLANO, globalisti a opozícia (vrátane alternatívnej).

Ergo - v tomto štáte naozaj nie je strana, za ktorú sa možno postaviť.
Dá sa len vybrať strana, ktorú treba najskôr trestať.
No, ale ako tu už bolo napísané, keďže ich môžeme trestať len morálnym odsúdením, zatiaľ, tak je to fakt skoro jedno.

Môžeme ale tipovať, možno dúfať, ale najlepšie analyzovať, koho dav prvého strestá. Ono národ či dav nikdy trvalo nevyhrá, ale dokáže výborne trestať.

Norman

Vinná je celá vláda, s Matovičom na čele.
Ale v druhom kole sa jasne prejavila Baťová a celá tá globalistická sieť - prečo ich neodsúdiť a nepotrestať?.

Ale, samozrejme, je to skôr len taká hra. Nemáme ani silu, ani nič moc neovplyvníme týmito textami. Ani zopár tých správnejšie mysliacich politikov moc neovplyvní.
Ja som včera tú tlačovku pozeral, samozrejme popri inom, tak som len v rámci tréningu či akejsi tej kroniky zaznamenal moje postoje.

Čo sa týka zábavnosti Magor tlačoviek - čím má menej moci, tým je to slabšie. Ale jeho to proste baví, on je narcis a exhibicionista, dve hodiny mlátenia slamy :-) Mimochodom, s tou "hluchonemou" tlmočníčkou určite niečo má, preto tam prišla bez sukne :-D

Norman

áno, máš pravdu, nie vo Svini, ale v Ministroch, A áno, Za sklom, to je analóg ku Svini, to som zamenil. V tom môže hrať iba angažované hovado. Dík za opravu.

Nie že by som tú hereckú scénu sledoval, ale drevenné hovado, čo chodí ako orangutan a čumí rovnako - podobných netalentovaných sme už videli stovky a dokážeme rozpoznať problém na prvý pohľad. Ešte väčší je táto ich politická angažovanosť, horšia ako v 50 tych rokoch - to sú neuveriteľné nuly, bez sebaúcty a chrbtice, bez svedomia.

Norman

Otázne je, prečo Baťovú už nevyhodili? Ale tu vidno slabosť trnavského Magoriča - on len toho pokecá, ale skutok nikde.
A ten Baťovej výrok o 40 krajinách - to je v danom kontexte nielen na vyhadzov, ale naozaj na prokurátora.

A samozrejme, najprv vyhodiť a zničiť SUKL riaditeľku - a až potom toto ťahať na Čaputu.

Norman

Neriešme na chvíľu Matoviča, on je vlastne politická mŕtvola, tak načo. Ale vysvetlite mi prosím, ako je možné, že po jeho včerajšej tlačovke ešte neodstúpili dve Zuzany?
1. Bez ohľadu na Matovičov dezolátny duševný stav, je zjavné, že v prípade Sputniku hlavnú vinu nesie riaditeľka ŠÚKL Zuzana Baťová a prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá túto úradníčku ostentatívne kryla.
2. Zuzana Baťová si doslova vymyslela, že Sputnik je v 40 krajinách iný a vakcíny spája iba názov. To je čistý politický hejt. Bez akéhokoľvek vedeckého dôkazu. Poškodila tým Sputnik aj Rusko. A mala by niesť zodpovednosť. Aj trestnoprávnu.
3. Ruskú stranu zrejme nezaujíma nejaká premotivovaná úradníčka, ktorú si môžu Američania kúpiť za tri päťdesiat. Podstatné je, ako sa k jej geopolitickej nadpráci postavia štátne elity.
4. A v tomto je úloha, čo zohrala prezidentka Zuzana Čaputová, neuveriteľne škodlivá. Matovičovi môžeme vyčítať, že je diletant, pretože každý iný premiér by buchol po stole, Sputnikom by dal ľudí očkovať a nepýtal sa na dovolenie liberálnych médií či Baťovej.
5. Ale predsa len existuje rozdiel medzi dilinom a darebákom. A v prípade Sputnika úmysly Matoviča neboli darebácke - on to proste len celé nezvládol, lebo nie je líder, ale neschopný babrák. No ak tu niekto pôsobil darebácky, tak skôr spomínané dve Zuzany.
6. A preto sa ešte raz pýtam - ako je možné, že Zuzana Čaputová nevyvodí politickú zodpovednosť? Ako je možné, že je ticho? Matovič ju obvinil, že kvôli nej Rusi asi stiahnu Sputnik naspäť. Kvôli čomu na Slovensku budú umierať ľudia. A ona nič?
7. Netvárme sa, že ide o nejaký bezvýznamný spor. Ide o to, či ľudia dostanú alebo nedostanú Sputnik. Ergo - vakcínu proti Covidu. A teda podľa logiky, ktorú prijíma hlavný prúd - otázka je, či budú alebo nebudú umierať.
8. Ak Čaputová nesie svojim postojom zodpovednosť za to, že Slováci budú umierať, tak musí okamžite odstúpiť z pozície prezidentky. Tam iná možnosť nie je. Pri všetkej úcte.
9. Toto nie je spor o to, či sa zastávame slovenskej vedy alebo nie. To je len zástupná téma. A úplne absurdná. Baťová nie je žiadna slovenská veda a jej výrok o 40 krajinách nie je výsledkom vedeckého empirického skúmania 40 vzoriek Sputniku v 40 krajinách. To je čistá politika rusofóbnej úradníčky.
10. Slovensko za to môže draho zaplatiť. To, že je to politická zodpovednosť vlády, že si neustrážila nejakú Baťovú, Baťa, či iného úradníka Fantozziho, to je jedna vec - opakujem, Matovič je diletant. Ale hlavnú politickú vinu za kopanie do Sputniku nesie prezidentka Čaputová.
Pani prezidentka, je najvyšší čas vyvodiť politickú zodpovednosť. Je čas vytiahnuť tú najčiernejšiu garderóbu, postaviť sa pred kamery a slniečkam na Slovensku oznámiť pre nich tú najsmutnejšiu správu - zlyhali ste a odchádzate.

Norman

veď hej, ty si len dúfal, že je to dobrý nápad, veď seriál sme nevideli nik z nás. Ja som hovoril, že ani radšej nebudem hodnotiť dramatické "kvality" diela z dielne dnešných "umelcov" - ale hodnotiť len nejaký ideologický náboj, či možnosti podobných diel. To sme tu minule urobili.

Ale podstatné - naozaj nemôžem vidieť na TV ksicht drogového dealera - principiálne. To, že si odsedel basu, je jedna vec, ale spoločensky patrí do chlieva.
Ten druhý, povedzme slušne, čurák Maštalír - toho ksicht už nemôžem ani vidieť, lebo sa mihá všade v upútavkách asi na všetkých slovenských televíziách. Áno, je to bulo, ktorý nevie zahrať ani toho násilníka (ináč, ten čuro hral aj v Svini, proste je to politicky angažované hovädo).

Norman

moravák :-))

Norman

tak to treba pozrieť, keď si človek spomenie. Povinnosť je povinnosť. :)
Mne zas tak niečo neublíži.

Norman

to sa tam hore ako dostali takéto politické hovedá?
A to klakanie - to je potupa bielych životov. Všetkých, nielen fanúšikov, ale celej verejnosti. Na to tie pripečené primadony v dresoch nemajú právo.

Norman

náhodný okoloidúci začal tak pozitívne o tom písať, ale od Hrycovej a spol nemožno čakať nič ani priemerne dobré.
Ani po stránke zábavnej či dramatickej, či ako to nazvať. Bohapustý odvar bez zmyslu.

Paródia - myslíš Uhorčík. Hej, to by stálo tiež za rozdupanie, ale nie takto slovami, ale priamo tvrodcov a ich hlavy. Mladý (už starý) Labuda, a všetci tí ostatní to je či bol neuveriteľný hnus. To sa nedá popísať, to sa nedá dostatočne popluť. Zgerba svíň je to.

Norman

plus k tomu ťažko rozbitá hlava toho slávistického brankára .... (ako vidím, ten zločinec dostal ban na 4 zápasy, za to by mal byť kriminál, pokus o zabitie).
Takže za ničím nedokázanú (rasovú) urážku dvoj až trojnásobný trest ako za rozbitie hlavy.

Poviem to takto, otvorene:
z matematiky vyplýva, že je lepšie čiernej papuli nič nehovoriť, ale si ju počkať v tme a rozbiť ju. Alebo teda tiež kopačkou "v zápale hry".
Oni nás do toho nútia.

Kto seje vietor, žne búrku.

Norman

včera som to zas skúsil z výskumných dôvodov sledovať. Pri tom sa ale nedá nezaspať. Ten narkoman Cinkota a ešte viac ten čurák tupo čumiaci Maštalír - to je proste zahustený hnus. Slovenskí dramatickí umelci (herci, dramatici, scénaristi, réžia) ako sa vyjadril aj ten hostorik, sú proste absolútny odpad.

Norman

obrátiť sa na medzinárodný súd je číry alibizmus - dobre vedia, ako to dopadne. Ale nemusia si špiniť ruky doma, takto im to zbabelcom vyhovuje.

Pavelka: očividne ďalší bradatý čuro v teniskách. Ale odvracať pozornosť od ŠUKL, Baťovej a iných na nejakého nepodstatného blbečka Pavelku je cielený podvod. Za plošné testovanie je zodpovedný Matovič a Naď a a podobne, za ešte horší zločin brzdenia funkčnej vakcíny Sputnik sú zodpovední Baťová, Remišová, Šulík a podobne.
Na tých sa treba sústrediť a z moci našej národnej autority ich odsúdiť a potrestať.
Na to nepotrebujeme cudzí súd.

Takisto venovanie sa príliš zahraničným centrám je zahováranie a odvádzanie - samozrejme, že moloch má centrá tam, ale na tie nedočiahneme, treba udrieť kladivom na jeho prstíky tu. Tým sa zasiahnu aj centrá, aj tie to zabolí výrazne, keď im šlahneme po prstíkoch či iných vystrčených údoch. Akékoľvek odbočovanie od tohto činu je buď ťažký omyl, alebo zámerný podvod.

Norman

Je to vlastne mimo tému, ale preto ja hovorím už 30 rokov, že reštitúcie boli nový zločin pridaný k predošlým.
Reštitúcie boli nový zločin, prekonaný iba privatizáciou.

Norman

od roku 1990 o 1,5%
Ako je to možné, keď človek pozná fotky porovnávajúce stav kedysi a dnes.
Predpokladám, že ak sa vyholí les, doslovne sa zabije, zasadí sa tam nový. Na tej istej rozlohe - stále je to les. Hospodársky a ekologicky je to stále les - len jeden zrelý a druhý nezrelý.

A tak zalesnenosť na Slovensku neklesá, ale dokonca možno sem tam aj rastie.

https://www.webnoviny.sk/nasvidiek/vymera-lesov-na-slovensku-kazdy-rok-n...
citujem:
Európske lesy a ich udržateľný manažment je však podľa odborníkov v ohrození, a to najmä v dôsledku klimatickej zmeny a s ňou súvisiacich častejších výskytov veľkoplošných poškodení. Tie majú charakter kalamít.

----
Čiže všetko je ok, ale občas nastávajp "kalamity". Kalamity samozrejme nie sú umelé a ani nie sú dôsledok hrozného zaobchádzania s lesmi.

Sranda je aj to, ako sa do Európy započítava aj Rusko, a to dokonca Rusko aj so svojou ázijsko časťou, Sibírou. Prečo asi stránky takto klamú o skutočnom stave lesov v Európe?

Norman

Absurdné "zdôvodnenia".

Lengvarský sa ukazuje ako úplný dement a hajzel.

Zajtra má tlačovku Magorič, dá sa predpokladať, že obvini celý svet, že mu to pokazil - a zaradí sa medzi poslušných budovateľov globálneho kapitalizmu.

Dnes pribudlo 86 mrtvych,
Vakcinačný vek znížený na 40, zrejme bude hranica celkom vynechaná, ľudia sa už zrejme na vakcináciu nehlásia - mladší nechcú dostať trombózu z AstraZeneca a iné vakcíny prakticky nie sú. Ale Baťová a Lengvarský nepovolia Sputnik, čiže zachovajú tento stav, až kým sa nestaneme zas rekordmani v obetiach, možno kým nepríde juhoafrická či brazílská mutácia. Potom im bude aj Sputnik V na nič. Sme krajina, kde sa ľudia naozaj neboja zomierať.

Mimochodom, viete, koľko vyznamenaní a vedeckých ocenení mala doktorka Caucescová, keď ju popravili?
Veľa.
Ale nič jej to nepomohlo. Spoluúčastnila sa nepriamo na streľbách, ktoré spôsobili asi 300 mŕtvych. Možno menej, 100.
Bol súd a rozsudok bol vykonaný. Nik nemôže zabíjať ľudí po stovkách denne a čakať, že za to nepríde karmická reakcia.

Norman

ale priamo nejake systémy automatizácie (nebudem menovať).
Ten prípad minule - tam bol zavlečený problém priamo niekým s memory stickom. Nebudem to hľadať, ale tak nejako to bolo. Teda nie cez web, ale nabúranie cez človeka. Len na konci je trocha tej automatiky (ale komplexnej). Žiaľ, človek je najslabšie miesto a skoro všetky tie heky boli, sú a budú hlavne v ojebaní človeka.
(sorry za slovník)

Norman

pre doplnenie , teraz píšu v pravde - japonský milionár skúpil všetkých 8 miest na slubovanom oblete mesiaca.
Číry výlet, i keď naša sliepočka, čo tam chce ísť, "by zobrala aspoň jeden experiment". "Experiment" ako čisté krytie, ako surogát nejakého významu. V skutočnosti sa idú blbečkovia voziť na extra dráhe.
Druhá vec je, či to vôbec bude a ak, či nedopadnú ako prvý žid vo vesmíre. Ale už len to plánovanie takýchto blbostí svedčí o úpadku súčasnej atropomasy :).

https://vat.pravda.sk/vesmir/clanok/584181-let-okolo-mesiaca-do-uzsieho-...

citujem:
„Bolo by to v duchu hlavného cieľa programu dearMoon priniesť kreatívnych ľudí do vesmíru, ktorí zároveň chcú svoje skúsenosti zdieľať s ďalšími a pomôcť im. V rámci takýchto aktivít by som vytvorila rôzne druhy umenia vo vesmíre, písala by som články, nahrala rôzne vzdelávacie a umelecké videá,“ spresnila.

Čiže pocity ("skúsenosti"), "kreativita", "umenie", "články", a videá, čiže youtuberstvo.

Prosím, toto sú vraj tí najlepší vedci. Ľudstvo mentálne zdegenerovalo nielen plošne, ale aj elity evidentne zblbli príliš konzumnou slniečkárskou výchovou.

Norman

zas nepreháňaj. Nie od majstra, nebudeme sa chváliť navzájom, ale povedzme od (kritického) znalca internetových úvah a analýz - hodnotí tie tvoje ako výrazne racionálne.

Norman

Vziať zbraň a ísť strielať nie je vždy ten najlepší spôsob boja.
Zvlášť, keď sa jedná o bratrovražedný boj.
To potom prehrávajú tak či tak.

Norman

Nikto na Slovensku nepochybuje o tom, že Igor Matovič je nebezpečný diletant. Ale pri všetkej úcte, robiť práve zo Zuzany Baťovej stelesnenie slovenskej vedy - tak to teda bŕŕŕ.
1. Nebyť tejto pani, môj otec nemusel prísť o nohu... Rozpoviem vám jeden veľmi smutný príbeh a pochopíte, čo je to - číre zlo. Začnem aktuálnou kauzou Sputnik.
2. Hneď na úvod pripomínam, že riaditeľka ŠÚKL Zuzana Baťová je manželkou Rada Baťa, bývalého poradcu Andreja Kisku a jedného z najagresívnejších predstaviteľov tzv. liberálnej kaviarne.
3. Baťovej ŠÚKL nezmyselne stopol ruskú vakcínu Sputnik V, ktorá mohla zachraňovať životy na Slovensku. Dôvod je čisto geopolitický: nič ruské predsa nemôže pomáhať Slovákom, to by Američania nerozdýchali.
4. A tak sme sa dozvedeli, že všetko, čo je z Ruska, je "zbraň". Vlastne aj boršč je skrytá atómová bomba - len ho neposielajte do ŠÚKL-u, určite by ho zakázali!
5. Vakcíny smú dodávať len západné farmaceutické korporácie. Vtedy je jedno, že po AstraZenece hrozia krvné zrazeniny či smrť, tam ich veselo picháme do Slovákov a Zuzana Baťová tlieska nadšením.
6. Ale ruský Sputnik, ktorý po celom svete zachránil už milióny životov, držíme šesť týždňov pod zámkom a picháme ho do morčiat, lebo... Lebo Baťová.
7. Ale to nie je prvýkrát, kedy Zuzana Baťová zapríčinila, že zdravie ľudí na Slovensku je ohrozené. Pred niekoľkými rokmi jej ŠÚKL zastavil iný dôležitý liek a tiež len preto, že bol z nepohodlnej krajiny. Z Kuby.
8. Možno ste počuli o slávnom kubánskom lieku na tzv. diabetickú nohu. Volá sa Heberprot, používa sa v desiatkach štátov sveta, vrátane Ruska, Mexika, Turecka, Argentíny či Ukrajiny. A zachránil už stovky tisíc pacientov. Napokon - kubánski vedci a lekári patria k najlepším na svete.
9. Ak nemáte doma v rodine cukrovkára, asi nebudete vedieť, o čom hovorím. V stručnosti - rany na nohe sa vám nehoja a z obyčajného otlaku vám odumrie noha. Z tých zápalov môžete aj umrieť.
10. Môj nebohý otec mal diabetickú nohu a z osobnej skúsenosti vám poviem, aké je to zúfalstvo, keď neviete zohnať Heberprot, ktorý vám lekári odporúčajú ako jedinú šancu. Ale Heberprot je zakázaný a leží na sklade... A vášmu otcovi nakoniec musia odrezať nohu...
11. Celý rok bol potom doma, skoro nikam nechodil. Nikdy si na život bez nohy nezvykol... Keď som sa snažil pýtať, prečo sa na Slovensku nesmie používať Heberprot, tak mi bolo vysvetlené, vraj zomrel 72-ročný pacient na rakovinu prostaty a ŠÚKL nevie vylúčiť, že to nebolo z Heberprotu.
12. Tristotisíc pacientov po celom svete takýto problém nemalo, ale tu niekto účelovo potreboval nájsť zámienku a zarezať dobrý liek.
13. Mimochodom, takto môžete odpáliť ktorýkoľvek liek, lebo vždy sa nájde nejaký 72-ročný pacient, ktorý dostane rakovinu - keby sa takto postupovalo pri AstraZenece, už ju vyhadzujeme do Dunaja.
14. V kuloároch sa hovorilo, že išlo o obrovský tlak od západných faramfiriem, ktoré sa boja kubánskej konkurencie. Aj tej ruskej. Každej. A tak sa diabetické nohy neliečia, aj keby sa mohli. Ide o zisk západných farmafiriem, nie o zdravie. A tak je to aj pri Sputniku.
15. Dnes napísal do SME článok neoliberálny ex-poslanec Beblavý, ktorý sa vytešuje z toho, že pred troma rokmi sám volal šéfke ŠÚKL Baťovej a prispel k tomu, že používanie Heberprotu na Slovensku sa zastavilo. Skvelé, Mirko, od dojatia mi až srdiečko poskočilo!
16. Ja len, že môj otec kvôli tomu prišiel o nohu a od zápalov takmer zomrel. A tu sa nejaký Beblavý s Baťovou rehocú ľuďom do očí, že im ničia zdravie - prepáčte, ale toto je osobné. Kvôli biznisu tu umierajú ľudia. A ja Baťovej neverím ani slovo. Ani pri Heberprote, ani pri Sputniku.
17. A viete, čo je pikantné. Hneď po Beblavom vtedy najviac vrieskal Matovičov poslanec Marek Krajčí. Vraj Heberprot treba zrušiť, lebo nedostal povolenie od ŠÚKL. Vtedy sa mu to hodilo. A dnes ochutnal vlastnú medicínu.
18. Keď sme chceli zachraňovať diabetikov kubánskym liekom, tak Matovičovci proti nám zneužívali ŠÚKL, aby chránili záujmy západných farmafiriem. A dnes sa čudujú, že rovnakými zbraňami ich ubili v prípade Sputnika. Spomeňte si, pán Krajčí. A radšej čušte.
19. Na záver len jedno: je odpudivé, ak tu niekto rozohral geopolitické hry s ľudským životom. A myslím, že je najvyšší čas zistiť, či neexistujú prepojenia pani Baťovej na rôzne korporátne záujmy. NAKA už mala dávno konať. Ide o ľudské životy.
20. A samozrejme - Matovičove útoky na slovenských vedcov ako takých sú odporné. Sám som z vedeckého prostredia a viem veľmi dobre, akí kvalitní vedci u nás žijú. Zaslúžia si úctu.
21. Ale robiť z kritiky manželov Baťovcov útok na slovenskú vedu je čistá absurdita. Jej rozhodnutia vyzerajú, ako by ich písali nie v labákoch, ale na americkej ambasáde.
22. Nebyť takých ako je Baťová, Beblavý či Krajčí, môj otec nemusel prísť o nohu. Všetko mohlo byť ináč. A preto prepáčte, ale keď počujem, že tu niekto robí z Baťovej hrdinku, tak sa mi obracia žalúdok.
Vráťme Slovensku Sputnik, vráťme Slovensku Heberprot, dajme Slovákom ivermektín. A hlavne prestaňme s tou hlúpou nenávisťou voči Rusku či Kube.
Vráťme sa k skutočnej vede a k zdravému rozumu! Nič viac nechceme!

Norman

Aby sa Posol smrti sám nebál toho, čo prináša, dnes ju osobne prišla povzbudiť prezidentka Čaputa.
Smiešne, keď sa Posol bojí.
A ozvali sa aj starí známi - podpisovači petícií. Je dobre, že si tí ľudia uvedomujú, že ani ICH SVET nemusí zostať nedotknutý.
A ani nezostane. Čaputka veru tomu nezabráni.

Norman

Ja samozrejme vysvetľujem svoj (vtedajší) postoj, ale ako viac ráz predtým, si to naozaj s tou Ukrainou trafil. Je jedno, že sa ešte moc nestrieľa, to napätia sa tam a všeobecne naozaj skurvene zdvihlo. To je vlastne tiež vojna. Fakt si to odhadol presne.

Norman

No, vždy to je z nejakého dôvodu, bombardoval kvôli jastrabom - ale spravil to.
Američania sa stále odniekiaľ sťahujú - ale napodiv vždy tam ešte zostane hromada. Afganistán, Sýria, Irák, Nemecko ... Znova hovorím - na človeku v Bielom dome závisí len druh výhovorky, ale činy sú dosť rovnaké. Preto sa tomu hovorí "deep state", pretože to je ten "pod hľadinou", ktorý zostáva bez ohľadu na ktorá strana vyhrá voľby. Tak ako Trump sklamal očakávania, tak Biden a jeho demokrati ku žiadnej vojne neprispejú nejak viac, ako by bola aj bez nich.
Ak sa situácia na Ukraine vyhrotí, je to proste výsledok toho procesu tam od začiatku. Respektíve od pomeru síl a tak, ale veľmi málo od výsledkov US volieb.

Do Ruska by malo význam odísť strategicky - krajina, čo sa dokáže naozaj brániť a má naozaj prírodné zdroje - tam možno bude budúce generácie naozaj najlepšie. Ale teraz by to chcelo naozaj vysokú obetu, málokto na to by mal odvahu. Iba ak by tam mal naozaj dobre pripravenú pôdu.

Norman

Napätie a hrmotanie sa dosť vystupňovalo, znova hovorím, lebo Nordstream2.
Ale už to aj poľavuje, ja som stále optimista. Stále je to len poker, blafovanie.

Ale aj minulé roky tam vlnovite stále niečo bolo. To nebol Trump, čo tam spôsoboval prímerie. Či aj niekto vystrelí je neisté, ale samotný prezident je len hračka iných síl. Trump aj Sýriu nechal bombardovať, ľudí cielene zabíjť, a podobné veci.

Ono to prestane naozaj, až sa Donbas ocitne viac v spolku s Ruskom. Ale teraz sa Putin už vyjadril, že už Donbasákov v tom nenechá, takže ukraincov asi prešla chuť dať sa zabíjať oficiálnou ruskou armádou.

Nechcel si sa ty kedysi presťahovať do Ruska? Hm, nie je to veru jednoduché, no joke.

Norman

V Bielorusku je Lukašenko silnejší, než kedykoľvek a na Donbase sa tiež nič nedeje.
Okrem toho si neurobil žiadnu predpoveď - to, že Trump zastával nemiešanie sa, že to bol jeho základný volebný program, ktorý aj relatívne dodržal, je predsa všeobecne známe. Takže to, že zas sa Bidenovi demokrati budú chcieť ukázať ako aktivisti, to bolo všeobecne očakávané. Ide ale o to, že bez ohľadu na to, kto sedí v Bielom dome, pomery síl to nezmení. Už Američania robia výsadok v Ukraine? V Bielrusku sa niečo deje? Koľko dní trvala tá gruzínska vojna?

Keby si urobil predpoveď, že sa Biden zdrbe trikrát zo schodov pri nastupovaní do lietadla, to by som ti uznal. A ešte minule si čosi trafil- čo to bolo, už nepamätám? :) Ale Ukraina nie je stále taká horúca, skôr naopak, už bojové hlášky chladnú. Nemci a Francúzi sú celkom mimo. Američania samozrejme nezasiahnu - takže je otázne, či Ukrainci chcú prísť nielen o Donbas. jediný dôvod cirkusu je Nordstream 2, ale aj keby bol konflikt, aj tak by ho nakoniec Rusi s Nemcami uviedli do prevádzky.

Norman

Ono sa to asi presne na minútu zmerať nedá (ak to nie je čas od štartu po dopadnutie:), ale tak dobre, som to prepísal (ja som to nemeral:)
Síce viem, že to s Gagarinom nič nemá, ale 108 je často používané číslo v indickej (či ďalekovýchodnej) tradícii.
https://en.wikipedia.org/wiki/108_(number)#Jainism

Oni v Indii asi takmer všetko robili na 108, toto mi vyhodil web: 108 upanišad, mnohé sú staršie, ako genocídne texty Pentateuchu.
https://gita-society.com/wp-content/uploads/PDF/108upanishads.pdf

Norman

Zas - ako môžeš vôbec porovnávať dopadnutie Fica s Matovičom? Moc pozeráš liberálne noviny. Matovič bol aj v parlamente dlhodobo považovaný za "blázna" - lenže ľudia málo sledujú (parlamentnú) politiku. Vždy to bol exot, extrémista, bil sa tam, hádal.
Jeho percentá pri voľbách bola výnimka, takže si ani nerobí hlavu s tým, že ich stratil. Ja sa skôr čudujem, že ešte má 10 % - preboha, to sú čo za ľudia? Ale ako môže skončiť "horšie ako Fico" - keď Matovič na tom NIKDY tak dobre, ako Fico, nebol.
To je zas len prehadzovanie Matoviča -zástanca zahraničia, pravičiara, čiže zástancu "podnikania" a korporácií - teda prehadzovanie tohto pravičiara niekam ku Smeru. Áno, aj takýmto porovnávaním.

Je to veľmi podobné ako prehnitá zločinná blavácka kaviareň začala prehadzovať kapitalistu Kočnera niekam ku socialistom, a dokonca do alternatívy. Veď to je choré, nechať sa takto oklamať a vždy, keď oni niekoho nepotrebujú, keď im niekto zhnije, nechať si ho vhodiť na ľudovú stranu. Ale holt - oni vlastnia masmédia, asi preto to funguje.

Matovič sa desať rokov nemôže zjaviť na ulici bez ochranky, najmenej. Jeho biela kobyla, ktorú zatiahol do politiky, tiež nie. Jeho decká budú diskriminované - a dobre im tak, on ich zatiahoľ do svinstva.
Ináč, niečo podobné platí na Naďa, Kolíkovú ... časy sa budú zostrovať.

Porovnáva to s Ficom je úplne mimo.

Norman

vždy je to nejaký kalkul, respektíve tlak zvonka, nie vnútorné pochopenie.
Ale neviem, prečo stála nazývaš či považuješ Fica za "skrachovaného". Veď bol najdlhšie premiérom, okrem neho to už dokážu len ľudia ako Merkelka, Kohl, možno ešte tak Putina zarátať, a ktokoľvek iný niečo také dokázal, určite nie je "skrachovaný", ale naopak "úspešný".
Hovorím o tom preto, že aj keď Smer a Fico určite neboli ideálni, stále to boli oponenti globalistov a to, čo dokázali, bola výhra - čiže sú dôkaz, že sa to dá robiť. Práve naši nepriatelia by chceli navodiť myslenie, že zahraničie vždy vyhrá - ale to NIE je pravda.
To nie je nejaká chvála Fica - naopak, skôr sa dá povedať, že aj pri jeho, vo viacerých aspektoch, priemernosti, sa dá so zahraničím vyhrať.

To s tými miliónmi do mimovládok - Smer robil politiku kompromisov, kritizovať mazanie mimovládok, ktoré bolo klasický ústupok - to vtedy rozkurovali kotlebovci a HS - lacný matovičizmus. Ako sme označili kotlebovcov za príliš radikálnych, neschopných cesty stredu, tak nemôžeme moc vyčítať druhej strane, napr. Smeru, že kompromisy robil - ale zas priveľké. Všetkému sa nedá zároveň vyhovieť.

Norman

Voličskú scénu nezmeníš, je to stále dokola to isté, ako vidíme. Môže sa to preskupovať akokoľvek, keď ľudia volia takto, dá sa špekulovať len slabo.

Spomínaní Maďari sú dôkazom, že sa táto krátkozrakosť teda naozaj netýka len proslovenských národných síl. Nejde ani tak o "egá", veď nemožno s každým uzavrieť kompromis. Národné sily, zvlášť tie ostrejšie, nemajú na Slovensku väčšiu podporu, ako tých cirka desať %, tak nech si národ nesťažuje (chcel som napísať, že nech si vyserie oko, ale to by sme dávali politikom zas zlý vzor). Takže je priam pozitívny zázrak, že Republike vyšlo tak rýchlo 4,7% - aj keď netvrdím, že je to ideálna strana - je proste v týchto pomeroch zas nejaký čerstvejší vietor (no, povedzme, tie ksichty sú tam už dosť dlho :).

Takže národné prvky, tak potrebné v tomto svete rozpadávajúcej sa EU a útoku afroidov, majú tých 10 maximum 20%. Definitívne potvrdené, znova a znova, národ je dosť slabý.
Potom sú tu socialisti, ktorí majú okolo 35+-10% voličov. Smer, Hlas.
Do tretice máš atlanticistov, ktorých je zas nejak 10-20%. Nie viac.
To je všetko, zvyšok sú blúdivci.
Toto je fixné.
To je ako s kyslosťou pôdy - na určitej zlej kyslosti proste zdravá rastlina nevyrastie.

A to je čoraz viac jasné, že Pelle je priťahovaný globalistickou agendou a on bude chcieť robiť koalíciu s popletencami, aj globalistami. Pelle je typický príklad naivistu, slovenského naivistu, ktorého zas ojebú (sorry za explicitnosť, ale ináč to popísať neviem).

Ináč Smer sa vraj ide premenovať na "Slovenskú sociálnu demokraciu" - azda správny krok.

A základná téma - globalisti nechcú predčasné voľby, lebo proameričania majú podstatné ministerstvá: armádu, zahraničie, vnútro, spravodlivosť. To by im nezabezpečila ani Biháriová s Trubanom :) OLANO je proamerická globalistická strana - len sa in šéf zbláznil, to je jediný problém. Je to glbalistická strana, a zvyšok jej chameleonstva - náboženské vzdych alebo liberálne priateľstvá, sú úplne nepodstatné. Ale s OLANO, respektíve Matovičom, už po voľbách nik do koalície naozaj nepôjde.

Norman

včera bol asi na rtvs2 film gagrin, ruský.
hej, 12. apríla, 60 rokov kozmického veku :-)
To si zaslúži spomienku.

Norman

Veru, veď na Slovensku nik vakcínu nechce, takže tak aj bude, bude sa pichať zrážanlivá vakcína .
Možno je acyplyrín aj univerzálny liek, pomohol aj vo Víruse Andromedy, prekyselením žalúdka sa vírus zastavil :-))) Ale fungovalo to len u starého alkoholika.

No nevadí, Slovakov mnóga, zabavíme sa na streetfighte Matovič versus Globalisti.
Surrealistické, fight uprostred mŕtvol. Už všetkým dochádzajú nervy, len my chytáme vďaka práci s chrbticou nový dych :)

Norman

hej, kvalitná, vidno aj po rokoch, že to platí.

Ale nie je to priamo Mordechajova, je tam podpísaný nejaký ruský analytik.

Norman

Z Magazín1:
Úradník ministerstva financií Radoslav Baťo, ktorému teraz šéfuje Igor Matovič sa opäť pustil do teraz , už svojho šéfa a bývalého premiéra. Pred pár týždňami zverejnil číslo na Igora Matoviča a dnes ho nazval nulou.

Úradník Baťo má manželku, ktorá šéfuje ŠÚKL-u, ktorý preveroval vakcínu Sputnik V a Rusi sa cítia mimoriadne poškodení tým, Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠUKL) zveril posúdenie vakcíny neregistrovanému laboratóriu, ktorého výsledky narušili reputáciu vakcíny po celom svete.

Baťo teraz zverejnil údajnú výhražnú správu od anonymného autora, kde sa vyhrážajú šéfke ŠUKLu, že ju zabijú aj s jej dieťaťom. Baťo sa nebojí ani svojho nového šéfa Matoviča a tvrdí, že nový minister financií ponižuje a šikanuje vlastnú krajinu pred celým svetom. Napokon dodal, že ak ho chce vyhodiť z práce, nech to len skúsi a že je NULA.

Nakoniec sme príspevok odvážneho úradníka Baťa na jeho profile po chvíli nenašli.
https://magazin1.sk/uradnik-nazval-matovica-nulou-a-smeje-sa-mu-nech-ho-...

Norman

chápeme sa.

Norman

a súhlasím, čo napísal Roland. A presne s tým, čo si napísal ty vyššie k nemu - ako to magorič robí len ako exhibíciu. Ok.
Len pripomínam, že keď sa v krčme bijú, treba na to reagovať a využiť, čo sa poskytne.

V tomto prípade stúpili do bahna globalisti, jedovatí magori (viď tie nedávne Baťove statusy, ale my poniektorí ho poznáme vyše desať rokov, to nie je že len nejaká "krava Baťová", ako píše Roland, to je žena jedovatého aktívneho hajzla a Matovič by zabodoval, keby si to s nimi vybavil. Konieckoncov, je to jeho posledná šanca, aby sa nejak uchytil, pozitívne zapísal.

Samozrejme, my sa tu poznáme, tak že sa nemusíme presvedčovať o našom pozitívnom pohľade na vec. Ak to Matovič nedokáže, ak to nehodí na ŠUKL Baťovú aj so všetkými dôsledkami, ako to spravil napríklad s Kičurom, nebude môcť by vo vláde a zrúti sa celá koalícia - čo bude tiež výborný výsledok.

Ale na druhej strane je tu zrejme veľké pohoršenie ľudí, ktorým zobrali dôveryhodnú vakcínu len kvôli politike. To je iné svinstvo, ako embargo na syr či vajcia. A pritom, znova zopakovať - ide to kupovať Rakúsko, Nemecko .... Proste u nás sú politickí fanatici na entú. Už by raz mal s nimi niekto urobiť poriadok.

Norman

v politike sú viaceré dlhodobé problémy, ako Matovič. Ten má svoje vrcholy zaťatosti (plošná hystéria) a aj svoju celkovú neefektívnosť.
Ale kvôli jeho "žiare" nebudeme prehliadať iné konkrétne zločiny. Baťová je len úradníčka, ktorá mala overiť nejaké papiere a formalizmy, ale ona rozhodla, že bude vakcínu demonštratívne skúšať na morčatách, čo vzbudilo výsmech ešte aj u nás, nie to vo svete teraz, keď sa to dozvedel. Ona rozhodla, že vakcínu stopne, napriek tomu, že na to nemala najmenšie reálne dôvody. A vieme, že je politicky motivovaná cez svojeho muža a iné siete. Ona zneužila svoje postavenie a to vo veci zdravia, v oficiálnej dobe núdze - to nie je žiadna sranda.

Samozrejme, aj ivermectin a iné veci sú podobná vec, ale tam akosi nie je tak jednoznačný vinník. Tu je jasný vinník. Nie je najmenší dôvod to týmto ľuďom zas a zas nejako prepáčiť. Tieto nižšie elementy nie sú najzákladnejší problém, ale sú najjaktuálnejší problém a na nich by sa mala ukázať exemplárna schopnosť spoločnosti sa brániť. Trestať treba tam, kde sa dá, aj pri drogách sa netrestajú hneď bosovia, ale podriadení.

Kedy chcú ľudia začať jednať, ak nie vtedy, ak im niekto svojvoľne berie právo na zdravie?
Ale ja viem, pozabudol som, že u nás je opozícia či alternatíva na ideologickej vlne, že to vláda aj tak s covidom preháňa. Čiže nemôžu povedať -
"Spravili ste zločin, pán veľkomožný"
ale musia tvrdiť
"Ten váš bič, pán veľkomožný, je len chrípôčka, vôbec nás to nebolí, len si udrite, nepotrebujeme žiadne očkovanie, žiadne lieky".

A potom sa hurá vrhnú na hejtovanie rúšok, vložiek a iných zdravotných blbostí - lebo tých sa neboja.

Norman

Prirodzene, niečo je podobné. Hlavne to poznanie, že globalisti ich potápajú napriek ich snahe sa nejako zmieriť. Fico vytiahol Sorosa, Matovič spoluprácu s Moskvou , alebo ako to nazvať.

Ale pripodobovanie tých dvoch je robené hlavne celkom účelovo z jedného dôvodu: Matovič, ktorý aj keď nebol top favoritom globalistov, predsa len patrí do ich stáda. Teraz, keď prepadol, sa ho snažia zbaviť a prehodiť na druhú stranu. Aby zakryli, že problémy Matovičovej vlády je neschopnosť týchto politických strán bez konceptu, respektíve s primitívnym konceptom "zahraničné korporácie nám chcú len dobro". Celá táto vláda, všetky tieto hnutia poloamatérov a proglobalistických poskokov je odpad, nielen Matovič.
Ale media by to zas chceli naviesť na "lebo Fico", tentoraz prefarbené na "lebo Matovič". Tí sú zlí. Len americké korporácie, len armáda NATO a len Brusel - tí sú vždy dokonalí. Odpad.

Norman

To porovnanie Fico - Matovič ... to si Fico naozaj nezaslúži. Fico naozaj viedol najúspešnejšiu stranu v povojnovom období, no dobre, socializmus odrátajme:), bol 3 x úspešný premiér - naozaj ten pokus kaviarenských potkanov urobiť z Fica lúzra pred históriou nevyjde. Matovič naopak dostal šancu a všetko skurvil.
Fico nebol politik konfliktu. Skôr naopak, vždy si nahováral, že sa to dá po dobrom, zmierlivo, akosi dohodou. Takto mu to ale nevychádzalo v Bruseli, ale ani doma.
A porovnať politikov len na základe toho, že raz musia skončiť svoju moc, svoj úrad,že raz ich zhodia - to je príliš málo na analógiu. Podobné chce byť len toto "odstúpenie - neodstúpenie", ale aj tu je rozdiel - Fico s Pellem fungovali, títo terajší takmer určite nebudú.

Ale ako hovoríš, aj Sputnik by mal lepšie šance, ak by to nerobil Matovič. Ak by to nebol podvodník, tak dupne aj na ŠUKL a Sputnik by sa do týždňa používal. Lenže to on neurobil, lebo v skutočnosti je len exhibicionista, ale nie človek s vôľou, nehovoriac s hodnotami.

Čo sa týka filmu, celá tá banda je naozaj ako Kurvahoši.... to je niečo neuveriteľné. Banda pokrokovo-konzervatívnych liberálno-náboženský idiotov. :) Ako keď psíček a mačička piekli tortu. Ako keď Homer Simpson bojoval na čele dementov v armáde :)
https://www.youtube.com/watch?v=ej1nfv3z1iE

Norman

Ty si nejaký pedant, rozoberať novinovú správu, to sa robí? To sa nerobí. Je tam predsa jasne napísané, že VIAC AKO desať a MEDZIFLOTILOVY(!!) prevod, teda vlastne skoro celá flotila. To presúva Rusko z mora do mora!!!
Až potom menšia časť ľudí dočíta, že je to z Kaspického, a ešte menšej dôjde, že kaspické je vnútrozemné a že teda to sú len riečne člnky, alebo naozaj prevoz železnicou.

Ináč to, že niektoré sú "obojživelné" indikuje, že sú to skôr nejaké člnkové transportéry - ale u slniečkará to môže vzbudiť predstavu, ako krížnik dopláva ku brehu, vysunie nohy a ďalej kráča na nich, všetko okolo spalujúc lúčmi smrti (viď Vojna svetov, napríklad :)

V každom prípade je jasné, čo bude písať história: v roku 2021 Rusko agresívne presunulo jednu zo svojich nespočitateľných FLOTIL z mora do mora. Možno aj preletom ponad ten elbrus :-)

Podľa mňa to vypustili Rusi vedome do nejakej armádnej správy a západne "špionážne" agentúry na to skočili a natlačili to do všetkých agentúr a všetkých novín. Pritom ide o niečo tak malého významu, ako prevod 10 obrnených vozidiel, teda jedna rota, z pluku do pluku. Ruské vedenie sa ide niekde udrbať smiechom, keď to objavili v západných médiách :-)

Norman

Tvrdenie, že Rusi dodali "iný Sputnik" je prejav megadebilty tej treťotriednej kravy Baťovej (a jej pasáka, podržtažku Baťa). Je to proste megalož, niečo bez akéhokoľvek opodstatnenia.

Prejavom jej debility je ale aj to, že kým Remiška a Sulík zatiahli končatiny, Čierny Peter zostáva explicitne na Baťovej.

Nuž ale čo - hovoril som - kým sa nič nedeje, je po slovenskom webe milión proruských aktivistov. Akonáhle dôjde na konflikt s Ruskom, a to ešte len virtuálny, konflikt o Sputnik - všetci títo ľudia niekde zmiznú. V podstate je vakcinácia Sputnikom čosi ako SNP - aj tam všetci zmizli pri prvom výstrele. A skončili niekde zalezení pri slivovici.

Norman

že keď začne ísť do tuhého, ľudia odskočia.
Že vraj to tak nemysleli a že sú aj iné radosti na svete.

V podstate ti teda dávam za pravdu - niet sa na koho obrátiť. Na Slovensku nie.

Norman

Všetci pamätáme jeho rozhovor (s Procházkom) o tom, ako treba urobiť falošnú kotlebovskú stranu.
Samozrejme teda, že jeho "alternatíva" bola od začiatku falošná. (Podobne ako Kollár a Sme rodina, s "posledným križiakom" Krajniakom - ten osobne je zas vyslovene falošná alternatíva).

O "prospechu" Matoviča hovorí ale aj to, že dnes síce letel do Ruska, ale nedosiahol nič - naopak, Rusko teraz definitívne tlačí, že Slovensko porušilo zmluvy a tak má vakcínu vrátiť. Presnejšie asi bude, že ich rovno môžeme poslať do Nemecka - minister Spahn dnes riešil nákup Sputnika. Nie že by to zavinil Matovič, ale proste Rusi súhlasili, nech príde - aby mu to povedali do očí.

Naozaj neplatí, že svet je čiernobiely, a to, že globalisti, kopajúc do Ruska, uštedrili nejakú ranu aj Matovičovi neznamená, že ho teraz berieme na milosť. Vôbec je zbytočné Magoroviča nejak riešiť - hlavná téma sú globalisti, teraz Korčok a Baťová, ale aj Čaputa a podobní, čo by sa mali vyjadriť. O Sulíkovi a Remišovej už škoda aj hovoriť.

Vývinom situácie sa vlastne dokonca Matovič a Fico ocitli v určitom zmysle na jednej spoločnej strane - lebo téma ich oboch je zlyhanie nákupu a použitia Sputnika.

Ceterum censeo, že táto vláda je minimálne rovnako zlá, ako Matovičova.

Norman

len treba poznať jeho softver.

Hej, ako píšeš, to, že má prepálené poistky mu zrejme dáva určitú samostatnosť Niečo, čo v slovenskej realite je vec dosť neobvyklá. Tým ale aj oklamal svojich voličov - lebo je zároveň amorálny nestabil a to prevyšuje jeho prípadné pozitíva. Matovič je vlastne prípad jednej skazenej alternatívy, jednej z mnohých.

Stránky

texty

Stránky