Sinuhe

authenticated user,dopisovatel

texty

komentáre

Sinuhe

zväčša serióznych dám a pánov. Vypočul som Chmelára a Čarnogura (bohužiaľ obaja len preiemerní rečníci, ktorí dokážu zaujať a pritiahnuť len tých najskalnejších, ale nedokážu nadchnúť ani nabiť energiou), potom som odišiel varovať vnuka.

Sinuhe

budem tam :-)

Sinuhe

je to mimo diskutovanej témy: nevedel som to video prekopírovať do rubriky vidoo, ale nakoľko je to veľmi poučné, prípajam sem odkaz:

https://youtu.be/iKcWu0tsiZM

Sinuhe

Tebe slaven ale uvediem niekoľko - z môjho pohľadu dobrých českých resp. česko-slovenských filmov:
Dôverný nepriateľ, Teorie tygra, Metanol, Gangster Ka, Tátova volha. Nuž, nie sú to také fajn komédfie, ako filmy, ktoré si ty spomenul. ale stoja za pozretie a zamyslenie, lebo sú zrkadlom dnešnej epochy.
Smutný je obraz rýdzo slovenskej kinematiografie: veľa som očakával od filmu Červený kapitán, kde bola skvelá literárna predloha od Dominika Dána , ale scenáristka-zúfalkyňa, istá Fifíková predlohu vo svojom scenári tak vykastrovala, že aj ľudia, ktorí literárnu predlohu čítali, nevedeli o čom ten "film" vlastne bol.

Sinuhe

názov jachty, ktorou sa bláznivá Greta plavila do do - prepytujem - Ňujorku. Jcht má názov: Malizia 2.
Malizia, t.j. zlovôľa.

Sinuhe

prečítajte si, ako snowflakes vyopbcovali jednu slušnú študentku: https://www.zvedavec.org/komentare/2019/07/7974-miss-michigan-zbavena-ti.... Dobré sú aj diskusné príspavky k článku.

Sinuhe

prípadne aj pri oficiálnej návšteve prezidenta Zemana a podobných udalostiach by mala mať vlasy aspoň čiastočne vypnuté alebo nejako zopnuté a nevyzerať ako nejaká kométa (vlasatica :-)). Na snopkovskom koncerte nech si má vlasy ako chce. A mala by prestať robiť tie čudné grimasy (najmä ak sa nej niečo nepáči).

Sinuhe

čo som na nete čítal znela, že AM si omylom zapla vibrátor ....

Sinuhe

aj Hillary Klingon, pardon, Clinton. Źeby to bolo nákazlivé?

Sinuhe

tá podoba s US operátorom čistoty je zjavná http://nadhlad.com/obraz/operator-cistoty

Sinuhe

zo všetkých sa mi javí ako najslušnejší a dostatočne vzdelaný a rozhľadený.

Sinuhe

nielen pre jeho blízke kontakty s vyslovenou mafiou (on sám síce mafíán nebol, ale to len preto, lebo ani mafiáni mu nedôverovali...), ale aj preto, že v tej jeho pseudostrane má týoky ako Krištúfková (mafiánska milenka) a pod. Kto má tomuto produktu s oxymoronom v názve "Sme rodina" veriť?

Sinuhe

na úvod citát z Wikipédie:

Pojem „boľševik“ sa používa od 2. zjazdu Sociálnodemokratickej robotníckej strany Ruska v roku 1903, na ktorom sa strana rozštiepila na frakciu radikálnych tzv. boľševikov (doslova „väčších“) a ostatných tzv. menševikov (doslova „menších“). Boľševizmus sa zakladal na Leninovom učení o diktatúre proletariátu, imperializme a socialistickej revolúcii, ktoré chceli dosiahnuť ozbrojeným povstaním bez spolupráce s liberálnymi stranami. Viedol ich sám Lenin.

Naopak menševici boli zástancami klasického marxizmu, a teda tvrdili, že komunizmus možno dosiahnuť iba v ekonomicky vyspelom štáte, s masovou podporou, a príslušnej postupnej „revolúcii“ musí najprv predchádzať „buržoázna revolúcia“ (ktorá sa v Rusku na rozdiel od západnej Európy - napr. Francúzskej revolúcie - nikdy neuskutočnila, lebo v marxistickom chápaní bolo Rusko ešte stále „feudálny štát“).

Napriek názvu boli pôvodne menševici v strane vo väčšine a boľševici v menšine (okrem spomenutého 2. zjazdu). V roku 1917 však boľševici vo voľbách a podobne začínali získavať vplyv a tzv. VOSR v novembri 1917 sa násilnou revolúciou (teda presne podľa svojho učenia) dostali v Rusku k moci a získali absolútnu moc. V roku 1918 sa ich frakcia/strana premenovala na „Veľká Komunistická strana Ruska (boľševikov)“ od roku 1925 „Všezväzová komunistická strana (boľševikov)“, od roku 1952 Komunistická strana Sovietskeho zväzu. V roku 1921 boľševici zakázali v Rusku (neskoršom Sovietskom zväze) všetky ostatné politické strany okrem svojej, a zakázali aj menševikov.

Komentár: Bolševici sa vonkoncom nevolali bolševikmi preto (ako sa ty aj mnohí iní mylne domnievate), že by boli v "bolšinstve" teda vo väčšine. Boli v menšine, ale svoj program považovali za väčší (lepší, revolučnejší atď), ako bol program klasických sosdemákov - menševikov.

Bolševizmus je tendencia menšiny vnútiť väčšine svoje predstavy usporiadania spoločnosti. Preto sú (príklady zo súčasnosti) bolševikmi napríklad Truban, Štefunko, študent Emil Hodál, Hríb a im podobní.

Sinuhe

Zajtra o 1530 bude pred budovou Ministerstva zahraničných vecí na Hlbokej protestné zhromaždenie proti lajčákovsko-clintonovsko-obamovsko-sorosovskej Marakéšskej "dohode". Prídite aspoň protestovať, nech nemáte pocit, že ste proti tomuto zmdrdstvu nič neurobili.

Sinuhe

že pásiky u zebier majú význam pre zlepšenie termoregulácie. Bolo to včlánku aj nejako dokladované, ale pointu dôkazu si už nepamätám.

Sinuhe

poznám sa s ním osobne už od študentských čias, ale v jeho prípade škoda reči ... je to upišťaný magor.

Sinuhe

sa fyziognómiou aj prejavom čoraz viac podobá na Miloša Jakeša.

Sinuhe

V roce 1968 pozvali cizí armádu, v roce 2018 pozvali cizího prezidenta - historie se opakuje

21.8.18
Česká republika:

Když moc uniká mezi prsty, je jistý typ lidí ochoten ke všemu.

V tragicko-komickém gestu tak letos opakují havloidi gesto tvrdého jádra komunistů z roku 1968 - žádají o pomoc ze zahraničí.

Českému lidu tak bude o roce 1968 přednášet slovenský prezident Kiska.

Zda bude projev prokládán reklamou na levné půjčky není jisté.

Sinuhe

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10211989113466391&set=a.39667198...

nemám nič proti homosexuálom, ale prečo sa im OBB okázalo pchá do riti, to nechápem ...

Sinuhe

dementný kretén:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=32&v=3D9PuEwg6Ko

v českej televízii vyzýva na vojnu s Ruskom ... každý, kto ho stretne, by mu mal napluť do toho jeho zhovädilého preslopaného ksichtu.

Sinuhe

nám defilujú zástupy hercov resp,. ľudí z tzv. šoubiznisu. Ergo ľudí, ktorí si uzurpovali nárok byť akýmsi "hlasom ľudu", či "svedomím ľudu" v tom lepšom prípade, v tom horšom a častejšom prípade aj akýmisi etalónmi ľudksjem údrsoti a morálky. V uvedenej relaácii sa títo ľudia prezentujú ako totálne vymletí hlupáci. Nejde o to, že niektoré otázky sú veľmi špecifické a zamotané a samoúčelné, ale týmto otázkjam na roveň sa v danej súťaži dávajú aj otázky, ktoré by mal bez problémov zvládnuť priemerný maturant. Naše herci a podobné "celebrity" - a pokojne k nim priraďujem aj pani Remišovú, aj keď túšim v relácii Dobré vedieť ešte nesereploval - to nezvládajú a ja sa desím, že takíto hlupáci sú médiami pretláčaní ako ľudia smerodajní pre ovplyvňovanie verejnej mienky a ďalšie smerovanie našej spoločnosti. Kedy to také negatívne spoločenské dopady, tak by som sa nad hlúposťou a nevzdelanosťou týchto komediantom iba pousmial, ale takto to vnímam ako tragifrašku s dopadom na nás všetkých.

Sinuhe

kde sa dajú ešte čítať Tvoje myšlienky? Akú konkurenciu to tu spomínajú?

Sinuhe

ale sklamali ma voľby v Korutánsku, kde vyhrala SPO. V Korutánsku!!!

Sinuhe

bola lyžovať v Insbrucku a preto čušala (musela vyjazdiť permanentku a tak si "prejav" naplánovala až na nedeľu ...

Sinuhe

vyzerá skôr ako černoch prezlečený za ženu s vypchávkami a tak. Tipujem že to bude pravý/pravá "Sonja Boyce" ... hehe, typicky africké meno ....

Sinuhe

okrem toho, všetci o Weinsteinovi vedeli (ako aj o mnohých ďalších), že je to tučný chazarský chrapúň, ale boli ticho. Ešte aj tá nechutná fuchtla Meryl Streep vynášala Weinsteina do neba - keď jej to mohlo niečo vyniesť.
Viac k téme "we all knew" na http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=163965

Sinuhe

Pro některé intelektuály je západ vždy viníkem.

Jsou stupidní, sebedestruktivní. Inkvizice byla tragedií, ale toto fanatické období západ před staletími překonal. Ne tak islám. Není schopen evoluce. Je to svět bez pohybu, nikdy nevstoupil do industriálního věku, ani ty nebohatší muslimské země. Mají obrovské bohatství v ropě, ale nic nejsou schopni vyrobit, všechno musí dovážet. Symbolem jejich civilizace je bazar.

Ďakujem, buheh, toto bol naozaj obohacujúci link :-)

Sinuhe

myslím si, že na to dozrel čas. Napriek spochybňujúcim tónom, ktoré ti odozneli na adresu Rostasa (napokon, kto je dokonalý, nech prvý hodí kameňom, však? ) , myslím, že ak založí nejaký politický subjekt, tak to bude fajn a nebudem musieť voliť Kotlebu. Súhlasím s Normanom, že revolúcie neprinášajú nič dobré. Dobro prináša evolúcia. Viem si predstaviť, že v rámci evolúcie strana, ktorá sa hlási k hodnotám, ktoré si dokážem odvodiť napr. pri pravidelnom čítaní Zem&Vek, môže priniesť zmeny, ktoré budú možno prechodne "bolestivé", ale pre prežitie mojich detí (o mňa už nejde :-) a ich detí dosť podstatné...

Sinuhe

vytvorili ho, lebo níč lepšie Bútora a comp.(lici) ako kisku nemali. Keď im skrachoval projekt prof.Stein, tak hľadali náhradníka a nič lepšie ako kisku nenašli. A to je tá dobrá správa.

Sinuhe

Ďakujem, Norman, toto dobre padlo prečítať si aj popremýšľať..

Sinuhe

ale povedal by som, že povinné čítanie:
http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=158792

Sinuhe

nie impeachment, ba ani inpičment, ale rovno do lochu...

Sinuhe

sa nechajú zblbnúť. Pozrite si toto .
https://www.youtube.com/watch?v=YtTKSejML3g&t=238s

Je mi smutno, že súčasní svetovládcovia - lumpenelity - priviedli svet až sem, kedy sedemnásťročné dievča miesto užívania si bezstarostnej mladosti a sústredenia sa na vzdelanie vyjadruje hlbokú obavu z budúcnosti. Svinské lumpenelity kradnú mladej generácii budúcnosť.

Sinuhe
Sinuhe

myslím, že treba podporovať ľudí, ktorí sa nejavia ako plastelína a vedia prejaviť verejne svoj názor odlišný od oficiálnej propagandy, ľudí, ktorí prejavujú morálne zásady. napríklad aj takto:

http://www.hlavnespravy.sk/branislav-fabry-vyhlasenie-o-protipravnosti-n...

Sinuhe

Norman, niekoľkokrát si vo svojich príspevkoch naznačil, že vkladáš nádeje do obrodenia sa Nemcov (v pozitívnom zmysle, že precitnú a začnú sa zaujímať aj o to, či ako národ prežijú a dokonca niečo pre to prežitie aj urobia). Článok, kotrý tu odporúčam do pozornosti ale v tomto smere veľa nádejí pre Nemcov nevzbudzuje a teda ani pre nás, ak tedy by sme prebudených Nemcov mohli považovať za potenciálnych ťahúňov a spojencov . Budeme sa musieť spoľahnúť sami na seba.
https://www.henrymakow.com/2017/08/germany-spirit-has-been-crushed.html

Sinuhe

stačí spomenúť tzv. "stredoveké tepelné optimum", či ako to klimatológovia nazývajú (v stredoveku nielenže sa v Anglicku darilo viniču, na istú dobu sa napr. na juhu Grónska darilo nielen pastierstvu, ale aj skromnému poľnohospodárstvu. Ak to vtedy bolo "optimum", prečo dnešný návrat k tomu optimu sa dnes označuje ako antropogénna katastrofa?
Potom prišla tzv. malá doba ľadová a teraz sa to zase mierne oteplilo. Rád by som vedel kto v stredoveku vypúšťal toľko CO2 alebo naprdel toľko metánu (ba ani teplých zjavne nebolo toľko čo dnes), a predsa vtedy bolo tak teplo...

Sinuhe

tak aby ste vedeli: Achiles, Patrokles aj Zeus boli černosi.... Aspoň podľa tvorcov nového hysterického serálu:

http://www.imdb.com/title/tt5103758/fullcredits?ref_=tt_cl_sm#cast

Sinuhe

stránku Mordechaja Kapustu. Kedysi to bolo také rozprávanie na pokračovanie, kde autor(autori?) vtipne glosovali dianie na Slovensku, v ostatných rokoch skôr iba v skratke upozorňujú na rôzne zaujímavosti .

Sinuhe

je obyčajný úbožiak.

Sinuhe

presne toto mi napadlo. Plus "čierne" body za to, že Sagan dával občas verejne najavo svoje kresťanské založenie + to, že je zjavný heterosexuál, ktorého v cieli zvyčajne čakala snúbenica, resp. neskôr manželka.
A UCI funguje tak ako naše demokratické súdy. Obyčajného človeka ( v danom kontexte rozumej občana "Východnej" Európy) tvrdo a prísne odsúdia aby ukázali, že akí sú prísni, ale mafiána prepusita so symbolickým trestom. Mafiánom v danom kontexte je Cavendish. Tomuto malému anglickému zmrdovi sa už prepieklo veľa jeho svinstiev, ktoré robil súperom - ale ako píše Norman, je to ich "sympatický tvrďas". Je mi jasné, že keď sa ten degenerovaný Cavendish (na jeho vizáži vidno, že pochádza z malého ostrova Isle of Man, kde sa krížili navzájom) zase raz tlačil hlavou do súpera - tentoraz Sagana a chcel prejsť medzi Saganom a bariérou, kde evidentne nebolo na predbiehací manéver dosť miesta, tak Saganovi v totálne adrenalínovom finiši vytiekli nervy a možno mu ten lakeť nastrčil Ak teda mohol Cavendish atakovať Saganove telo hlavou v rýchlom finiši, potom nech sa nečuduje, že mu Sagan ukázal lakeť. Aj keď je stále otázne, ži Cavendisha poslal dolu Saganov lakeť - podľa video záznamu spredu (nevidel som žiadny záznam zhora, ktorý sa určite vo finiši natáčal) je dosť sporné, či Cavendish ešte pred tým ako Sagan vystrčil lakeť nebol už v páde.
A aj keď sa snažím na celú záležitoť pozerať nestranne, podobe ako Norman cítim, že v rozhodnutí UCI je ich zmrdské bruselské cuckoldsko-pupúšie politikum.

Sinuhe

rieši takúto provokáciu zinscenovanú serešovskou agentkou Nataljou Miletič a jej nigérijským komplicom:
http://www.hlavnespravy.sk/nemecki-revizori-vyhodili-z-vlaku-nigerijcana...

Sinuhe

a prestitútku osobitne :-)

Sinuhe

že Bránik je jedno zakomplexované rapavé hovädo.

Sinuhe

pripájam sa :-)

Sinuhe

to je dobré :-) Máš na to autorské práva? môžem to používať? :-)

Stránky