Sinuhe

authenticated user,dopisovatel

texty

komentáre

Sinuhe

správne: E pluribus unum. Z mnohých jedno.

Sinuhe

Bc. Gebrejesus (on sám uprednostňuje, keď ho oslovujú titulom a prvým menom ako "Doktor Todros") má trochu pomútemné hormóny. Pozrite si, ako sa baví vo svojom miestnom gejobare:
https://www.henrymakow.com/2020/08/tedros-gay-red-terrorist.html

Aká náhodička, že aj on, však?

Inak zaujímavé je aj jeho priezvisko, ktoré sa dá tlmočiť aj ako Hebrejjesus, niečo ako Židovskýježiš.

Sinuhe

záznamov z Kouchnerovho mobilu s mobilmi jeho partnerov, s ktorými viedol diskusiu ... zatiaľ som nepočul, že by so boli konfrontovali záznamy. Nepochybujem, že pri zatýkaní všetkým mobily zabavili ...

Sinuhe

združuje predstava Saakašviliho.

Sinuhe

výstižne dokumentuje zákaz obsluhovať dôchodcov v obchodoch okrem Pondelku až Piatku od 9 do 11 h. To sa mám kvôli nákupu vypýtať z práce? Matovičove Kocúrkovo.

Sinuhe

mnohomiliardové odškodné za COVID. A Američania chcú zase odpísať veľkú časť z dlho voči Číne. Nuž ktosi tam dal repliku, že OK, ale až Briti zaplatia odškodnenie zvyšku sveta za chorobnu šialených kráv ...

Sinuhe

Grécko 23.03.2020.

Na řecko-turecké hranici včera proběhly nejtěžší střety – byla napadena řecká polní nemocnice a použity chemické zbraně. Odpoledne v Evrosu propukly zatím nejtvrdší boje mezi migranty, podporovanými tureckou armádou a řeckými strážci hranice. Ofenzivu zahájila jako vždy turecká armáda střelbou granátů se slzným plynem na řecké pohraničníky. Podle řeckého serveru pronews.gr turečtí vojáci na řecké pohraničníky vystřelili doposud rekordní počet se granátů s plynem. Útok by směřován i na řeckou polní nemocnici označenou symboly Červeného kříže, které jsou pod ochranou mezinárodních smluv.

Po úvodní palebné přípravě se turecká armáda pokusila místo střetu opět zahalit kouřem dýmovnic, který měl řeckým obráncům znesnadnit orientaci. Řecká armáda však jako protizbraň nasadila turbíny z leteckých motorů umístěné na nákladních autech. Směřovaným silným proudem vzduchu se Řekům podařilo kouř i slzný plyn odfoukávat zpět do Turecka.

Turečtí vojáci proti řeckým pohraničníkům opět nasadili neznámé chemikálie. Turecká armáda včera vybavila migranty, vyslané k průlomu pohraničního opevnění, vojenskými plynovými maskami a některé z nich i ochrannými oděvy, což vzbuzuje podezření na použití látek zakázaných “Úmluvou o chemických zbraních”. Vzorky opět putovaly do akreditované laboratoře k rozboru. S pomocí ochranných vojenských pomůcek se migrantům dařilo mnohem déle než doposud čelit obranným opatřením řeckých policistů. Na několika místech se migrantům podařilo rozebrat první vrstvu pohraničního plotu.

Řecká armáda do střetu v kritickém okamžiku nasadila výsadkáře z elitní jednotky Pontos. Zapojili se i rakouští „speciálové“ z jednotky Cobra. S podporou obrněných transportérů se výsadkářům podařilo útočníky od rozebíraného plotu v tvrdých potyčkách odehnat. Migranti poté na výsadkáře zaútočili zápalnými lahvemi. Benzín na výrobu „molotovových koktejlů“ jim opět dodala turecká armáda. Boje pokračovaly až do pozdních nočních hodin, kdy záře plamenů hořící hranice intenzitou předčila i světlomety umístěné na sypaném valu, který tvoří druhou linii řecké obrany. Řekové a jejich pomocníci vyslaní ze zemí, které poslaly posily, tentokrát průlomu dokázali zabránit.

Tolik z Facebooku europoslance Ivana Davida, který dění v Řecku bedlivě sleduje a pravidelně o něm podává informace. Myslím že by se tyto informace měly maximálně šířit, protože média hrají “mrtvého brouka”. O to spíš, že zde bojuje jedna země NATO proti druhé, což zcela jasně ukazuje, že tento spolek rozhodně neslouží k obraně jakéhokoli svého člena, nechá-li jednoho napadat druhého. Navíc, na straně obránců hranice byly i desítky zraněných, je tedy jen otázkou času, než jednou dojde i na mrtvé.

Tristní je také fakt, že se někteří představitelé Frontexu, vyslanému z EU, už dříve chlubili, že migranty za zády Řeků a proti jejich vůli pašují do Řecka. O to víc je ostudné, že jsme vyslali jen 8 policistů právě na pomoc Frontexu, zatímco Rakousko a Polsko vyslalo i vojáky, kteří na hranicích skutečně aktivně pomáhají právě Řecku.

Informace o tom, že se nyní bojuje o evropské hranice, nikoho nezajímají. Mimo Polska, Rakouska a Kypru jim žádná země neposlala vojenskou pomoc a EU ani neuvažuje o uvalení sankcí na Turecko. Média mlčí, zajímá je výhradně koronavirus. Jenže i tato epidemie jednou pomine, časem získá obyvatelstvo imunitu a za pár let už budeme na koronavirový rok 2020 jen vzpomínat.

Pokud se však podaří vetřelcům s pomocí Turků hranice prorazit, bude to mít pro Evropu dalekosáhlé důsledky. Turci se totiž nikdy nevzdali snu o velké Osmanské říši.

Sinuhe

V tieni invázie koronavírusu, ktorá časom pominie, ostáva iná invázia, kotrá trvá už piaty rok. Ako som dostal, tak odovzdám ďalej:

A co zbylá V4? Bezcharakterní poserové, čekající na zázrak?

Řecko varuje, jsme v masové migrační krizi. Řecká vláda včera večer v oblasti kolem hranic s Tureckem vyhlásila výjimečný stav a na hranice vyslala 4. armádní sbor. V pondělí večer řecká vláda cestou Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě zveřejnila informaci o uspořádání vojenského cvičení na hranicích s Tureckem a důrazně varovala všechny civilisty před vstupem do oblasti, kde vojáci budou střílet ostrou municí. Tato informace byla cestou zaslána i Turecku, jak to požaduje Smlouva o konvenčních ozbrojených silách v Evropě (CFE). Řecká policie se ji snaží šířit i na mobily migrantů, které byly lokalizovány kolem řeckých hranic.

Od neděle probíhají na Turecko-řecké hranici střety mezi migranty, které na cestu do Evropy vyslal turecký prezident Erdogan, a řeckou policií. Od pátku se tureckým orgánům – včetně tajné služby MIT - podařilo na řeckou hranici dopravit 15 tisíc migrantů – převážně Afghánce, Pákistánce, Somálce a občany Nigérie. Příslušníci turecké tajné policie vyzvedli z tureckých věznic snad všechny odsouzené kriminálníky zahraničního původu a vládou pronajatými autobusy je svezli od věznic k hranicím.

V noci na úterý se několika z nich podařilo na chvíli prorazit zátaras z plotu a ostnatého drátu, načež byly ihned zatčeni řeckými policisty. Podle policejní mluvčí jde o pachatele násilných trestných činů původem z Afghánistánu, kteří jsou mezinárodně hledaní Interpolem. Dnes mají být postaveni před soud. V případě odsouzení jim hrozí několikaleté vězení za ozbrojený útok na policisty a po odpykání trestu deportace.

Radikálně se změnila i situace v Egejském moři. Řecká vláda vyslala do pohraničních vod lodě vojenského námořnictva, které se aktivně snaží zabránit člunům s migranty ve vplutí do řeckých teritoriálních vod. Nedaří se to sice stoprocentně. Na řeckých ostrovech se však aktivizovala improvizovaná domobrana, která se snaží migrantům bránit v přistání. Laickými prostředky a beze zbraní. Přesto velmi účinně. V moři skončil i kameraman AFP, který se snažil migrantům pomoci se dostat z moře na ostrov (autor obrázku Somálských migrantů v moři u Lesbosu). Německý deník Der Tagesspiegel domobrance ihned označil za fašisty a zveřejnil článek o tom, že tito tzv. „krajně pravicoví extremisté“ pořádají na migranty pogrom.

V neděli po mimořádném zasedání spolkové vlády nabídlo Rakousko Řecku pomoc ve formě vyslání policejních posil. Kabinet kancléře Sebatina Kurze (OVP) na mimořádném jednání vlády rozhodl, že v případě nutností má být k ochraně hranice nasazena i rakouská armáda. „Řecku vysíláme ihned na pomoc s ochranou vnější Schengenské hranice zvláštní policejní jednotku. V případě potřeby vyšleme i další posily.“, oznámil po jednání vlády rakouský kancléř Kurz. Dodal, že v případě pokud se Tureckem zorganizovanou migrační vlnu nepodaří odrazit na vnější hranici EU, budou rakouské hranice uzavřeny armádou.

Policejní posily vyslalo na pomoc Řekům v pondělí i Maďarsko. Po jednání vlády, která nasazení maďarských policistů v Řecku schválila, premiér Viktor Orbán (FIDES) zaslal do Athén i nabídku vojenské pomoci při ochraně vnější hranice EU. „Upozornil jsem poslance, že může být svoláno mimořádné zasedání Zemského sněmu. V případě řecké poptávky po našich vojenských posilách jsou poslanci schopni se sejít ve zkrácené lhůtě 24 hodin a rozhodnout podle Ústavy o vyslání vojenských jednotek k obraně vnější hranice EU.“, konstatoval Orbán po pondělním mimořádném zasedání vlády. Maďarská armáda byla podle něj uvedena do stavu pohotovosti k obraně hranic. V případě zájmu Řeků jsou maďarští vojáci schopni na hranici s Tureckem dorazit během několika hodin.

Zorganizování této formy skutečné solidarity s Řeckem, které čelí migrační invazi, se odehrálo zcela mimo struktury EU. Výhradně na bilaterální mezivládní úrovni. V pondělí večer se do problému „po svém“ vložilo i Německo. Spolková vláda německé kancléřky Angely Merkelové (CDU) obvinila Řecko z porušování Ženevské úmluvy o právním postavení uprchlíků, která zakazuje trestně postihovat nelegální vstup do země. Úřad spolkové kancléřky v noci na úterý oznámil, že chce obnovit dohodu s Tureckem o zadržování migrantů výměnou za placení tzv. „migračního výpalného“. Dohodu vypověděl minulý pátek turecký prezident Erdogan v reakci na odmítnutí pomoci NATO ve válce proti Sýrii. Turecko nelegálně okupuje 3 severosyrské provincie. V roce 2018 anektovalo kurdský Afrin a severosyrskou provinici Idlíb, kde proti vládním jednotkám chrání džihádisty evakuované z obklíčení u Homsu. V roce 2019 zabrala turecká armáda spolu s džihádisty část kurdské provincie Rojava. Provincii Idlíb nyní dobývá druhým týdnem zpět Syrská arabská armáda.

Turecko po sérii neúspěchů při střetech se syrskou armádou požádalo o vojenskou pomoc NATO. V Radě NATO minulý týden vetovalo vyslání vojenské pomoci Turecku při okupaci Sýrie Řecko. Den poté Turecký prezident ohlásil stažení pohraničníků a otevření hranic s EU pro migranty. Turecké bezpečnostní síly se jich na hranice s Řeckem snaží nahnat co nejvíce.

Erdogan prohlásil, že žádné peníze z EU nedostal. Kancléřka Merkelová se v pondělním telefonickém rozhovoru Erdoganovi omluvila za údajné zpoždění jedné platby migračního výpalného. Nyní Turecko dostává 9 miliard eur ročně. Merkelová hodlá odletět do Turecka a dohodnout i případné zvýšení této platby za to, že Turecko nebude dále posílat migranty do EU.

Návrh byl během pondělí konzultován i v orgánech EU. Řecko jej zásadně odmítlo. „Nic už Turecku nebudeme platit. Erdogan peníze defraudoval a použil na prodlužování války v Sýrii. Budeme se bránit vojensky.“, vzkázal Merkelové řecký premiér Kyriakos Mitsotakis (Strana Nová demokracie, která nedávno vyhrála volby a odstranila dosud vládnoucí levičáckou Syrizu).

Řecko si zaslouží naši podporu. I přesto, že země byla v rámci EU dluhové pomoci doslova vyrabována německými firmami, Řekové nyní statečně brání Evropu před nájezdem migrantů.

ČR by měla ihned stáhnout výsadkáře ze 601. skupiny speciálních sil z Afghánistánu a vyslat je na pomoc do Řecka k ochraně Schengenské hranice.

Na řecko-turecké hranici se bojuje i za Prahu. Ne v Kandaháru. S Talibánem US prezident Trump po 18 letech války v Afghanistánu dohodl mír. Přišel čas, abychom se bránili. EU to za nás neudělá.
Ing. Ludmila Dvorská

Charouz Zdeněk :

"Řecká policie dostala rozkaz, aby afroislámskou invazi z Turecka zastavila, a pomáhá jí armáda. Na ostrově Lesbos vypálili občané kanceláře OSN, zapálili auta tamních úředníků a zahnali je do moře, odkud prchali na člunech. Už toho mají dost. Policie zároveň udeřila na pracoviště německých neziskovkářů vyzdobených pirátskými dredami, kteří organizovali připlouvání ilegálních migrantů. Dredaři, kteří neuprchli na člunech a kladli odpor při zatýkání, dostali zasloužený nářez pendreky. Řecké vojenské letectvo pomohlo lokalizovat z letounů elektronického boje hovory převaděčů, kteří byli částečně pochytáni."

MUDr. Ivan David (europoslanec za SPD) :

Řekové vyztužují hraniční plot betonovými bloky.

Vztyčení valu HESCO s kulometnými hnízdy zabralo. Na Řecko-turecké hranici byl včera poprvé po dvou týdnech obležení migranty, které zorganizovala turecká vláda, relativní klid. Ještě před dvěma dny házeli migranti na řecké pohraničníky a policisty zápalné „Molotovovy koktejly“, na které jim benzín dodávala turecká armáda.

Po bleskovém vybudování valu, který se ježí kulometnými hlavněmi, se situace výrazně uklidnila. Řecká armáda předvedla argument, kterému migranti z Afghánistánu, Pákistánu, Nigérie a další "Syřané", ale hlavně turecká armáda dobře rozumí. Ani jim to nikdo nemusí překládat do jejich nářečí.

Díky relativnímu klidu mohli včera vojáci ve spolupráci s civilními stavebními firmami zintenzívnit práce na opevňování hranice. Železobetonovými bloky o velikosti 1,5x1,5x1,5 metru byl zcela zatarasen hraniční přechod Kastaines. Hraniční plot je dále vyztužován železobetonovými L profily, které tvoří třetí vrstvu za dvěma řadami drátěného plotu nahoře zpevněného kotouči žiletkového drátu. Úspěšně pokračuje i výstavba valu HESCO, který už pokrývá téměř celou linii hranice.

Musím vyslovit Řekům velké uznání, za to jak rychle dokázali i v těžkých podmínkách a pod tlakem turecké armády a protiřecké propagandy hranici opevnit. Chrání tím i nás. Tímto posílám všem, kteří se účastní obrany i opevňování hranic s Tureckem – policistům, vojákům i civilním dobrovolníkům, velké poděkování z ČR.

Prosím čtenáře z Řecka, aby svým spoluobčanům vyřídili poděkování i pozdravy ze střední Evropy. v ČR na Vás hodně lidí myslí každý den. Moc Vám držíme palce!.

A čO NA TO NAšI šTáTNI PREDSTAVITELIA?!. Vrchná veliteľka armády Čaputová, čo na to slovenský parlament, naše slávne ozbrojené sily? Dúfam, že Čaputovú nenapadne poslať tam na grécko. turecké hranice našich ženistov (veď iný druh vojska takmer ani nemáme) , aby tým úbohým "Sýrčanom" z Afriky a južnej Ázie postavili mosty cez tú rieku, ktorá im robí problémy....

Sinuhe

inak by som ju prehliadol.

Sinuhe

Sombathy, Sabath ...

Sinuhe

presne tak :-) A nie že to budeš chlastať! :-)

Sinuhe

narieď na 60percent.

Sinuhe

Na dezinfekciu je optimálny 60percentný etylalkohol. Je preukázané, že nižšie koncentráciu už nemajú dostatočnú bakltericídnu účinnosť (aje keď nejakú majú a ani tú 40% vodku by som úplne nezavrhoval ako núdzový dezinfekčný prostriedok), ale vyššie koncentrácie naopak baktérie dočasne "zakonzervujú", ale nezničia ich .Prezo sa aj na dezinfekčné účely v lekárňach predáva "Spiritus vini dilutuis", pričom tým dilutus s myslí práve 60percenná koncentrácia etanolu vo vode.

Sinuhe

napísal Lehotský na tému umelcov veľmi dobrý otvorený list. Slušne a kultivovane ich poslal tam kam patria ....

Sinuhe

údajne sa chce vzdať mandátu a nenastúpi do Národnej rady kvôli "problémom so srdcom". Možno to chce uhrať "na Marhuľu - Majského", ktorému sa kvôli podobným "problémom so srdcom" darí vyhýbqť sa súdu aj väzeniu už viac ako 10 rokov....

Sinuhe

čo tu máte všetci proti tomu krovinorezu ...

Sinuhe

až niekedy v roku 1961 :-)

Sinuhe

v sobotu takmer rovnakú pozornosť, ako keby išlo o české voľby. Český komentátor v priamom prenose spred budovy Národnej rady sledoval dianie so šéfredaktorom denníka (N)enávisť M. Kostolným a šedou eminenciou Martin Bútorom. Bolo zábavné sledovať ich rozpačito-radostné komentáre...
Okrem toho tam vstupovali zo štúdia s komentármi aj nejakí českí politológovia - keď bolo jasné, že Matovič vyhral, tak len ťažko skrývali úškrny - nech ich už k úškrnom motivovalo čokoľvek. Uvidíme: Matovičovi dávam dva roky, potom sa vrátia Smer a SNS ešte silnejší ako boli.

Sinuhe

a jeho steatopygickou obdivovateľkou je príznačné a výpovedné: hudba odrhovačka a dej chrapúnsky plytký grc. Keby mal spievať tu, asi by som mal tiež chuť niečo tu podpáliť ... :-(

Sinuhe

Kiskovho esetického, pardon, etického hackera ... taký youtruban.

Sinuhe

mne sa napríklad začiatkom tohto mesiaca ohlásil môj mobilk, aby mi oznámil, koľko kilometrov som za január prešiel pešo, koľko na bicykli a koľko autom ... a tiež som ho o to nežiadal, to len aby mi ukázal že ako ma google sleduje.

Sinuhe

Zvolena ako fyziologického priestoru pre hlavné mesto Slovenska (a to som treťo- až štvrtogeneračný Bratislavčan). A súhlasím aj s Tvojimi pripomienkami Norman: hlavné mesto nejakého štátu naozaj nemusí byť žiadny megapolis. Napríklad taká Canberra s necelými 400tisíc obyvateľmi je hlavným mestom nielen štátu, ale de facto kontinentu :-), pričom v Austrálii sú aj podstatne väčšie mestá. Alebo Kalifornia má hlavné mesto Sacramento, ktoré je popri LA len malé mestečko. A netreba ani nové pomenovanie, to je zbytočné, obe mestá (Banská bystrica aj Zvolen) majú pekné historické mená, ak by som ma určiť , že ktoré z nich , tak Zvolen má prednosť kvôli (aspoň z môjho pohľadu) lepšej dostupnosti a a lepším geografickým podmienkam postupného (určite nie skokového) rozvoja. Skokový rozvoj smrdí sociálnym inžinierstvom a takým bol napriklad projekt hl. mesta Brasilia a aj keď ho robili renomovaní architekti svetového mena, tí čo tam žijú nie sú s výsledkom celkom spokojní.

Sinuhe

so sudcom Radačovským :-)

Sinuhe

ak zvíťazia Zaľudia a Progresívci, jej znalosť sa vám šikne.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=gYLNp5CbAso&feature=emb...

Sinuhe

zväčša serióznych dám a pánov. Vypočul som Chmelára a Čarnogura (bohužiaľ obaja len preiemerní rečníci, ktorí dokážu zaujať a pritiahnuť len tých najskalnejších, ale nedokážu nadchnúť ani nabiť energiou), potom som odišiel varovať vnuka.

Sinuhe

budem tam :-)

Sinuhe

je to mimo diskutovanej témy: nevedel som to video prekopírovať do rubriky vidoo, ale nakoľko je to veľmi poučné, prípajam sem odkaz:

https://youtu.be/iKcWu0tsiZM

Sinuhe

Tebe slaven ale uvediem niekoľko - z môjho pohľadu dobrých českých resp. česko-slovenských filmov:
Dôverný nepriateľ, Teorie tygra, Metanol, Gangster Ka, Tátova volha. Nuž, nie sú to také fajn komédfie, ako filmy, ktoré si ty spomenul. ale stoja za pozretie a zamyslenie, lebo sú zrkadlom dnešnej epochy.
Smutný je obraz rýdzo slovenskej kinematiografie: veľa som očakával od filmu Červený kapitán, kde bola skvelá literárna predloha od Dominika Dána , ale scenáristka-zúfalkyňa, istá Fifíková predlohu vo svojom scenári tak vykastrovala, že aj ľudia, ktorí literárnu predlohu čítali, nevedeli o čom ten "film" vlastne bol.

Sinuhe

názov jachty, ktorou sa bláznivá Greta plavila do do - prepytujem - Ňujorku. Jcht má názov: Malizia 2.
Malizia, t.j. zlovôľa.

Sinuhe

prečítajte si, ako snowflakes vyopbcovali jednu slušnú študentku: https://www.zvedavec.org/komentare/2019/07/7974-miss-michigan-zbavena-ti.... Dobré sú aj diskusné príspavky k článku.

Sinuhe

prípadne aj pri oficiálnej návšteve prezidenta Zemana a podobných udalostiach by mala mať vlasy aspoň čiastočne vypnuté alebo nejako zopnuté a nevyzerať ako nejaká kométa (vlasatica :-)). Na snopkovskom koncerte nech si má vlasy ako chce. A mala by prestať robiť tie čudné grimasy (najmä ak sa nej niečo nepáči).

Sinuhe

čo som na nete čítal znela, že AM si omylom zapla vibrátor ....

Sinuhe

aj Hillary Klingon, pardon, Clinton. Źeby to bolo nákazlivé?

Sinuhe

tá podoba s US operátorom čistoty je zjavná http://nadhlad.com/obraz/operator-cistoty

Sinuhe

zo všetkých sa mi javí ako najslušnejší a dostatočne vzdelaný a rozhľadený.

Sinuhe

nielen pre jeho blízke kontakty s vyslovenou mafiou (on sám síce mafíán nebol, ale to len preto, lebo ani mafiáni mu nedôverovali...), ale aj preto, že v tej jeho pseudostrane má týoky ako Krištúfková (mafiánska milenka) a pod. Kto má tomuto produktu s oxymoronom v názve "Sme rodina" veriť?

Sinuhe

na úvod citát z Wikipédie:

Pojem „boľševik“ sa používa od 2. zjazdu Sociálnodemokratickej robotníckej strany Ruska v roku 1903, na ktorom sa strana rozštiepila na frakciu radikálnych tzv. boľševikov (doslova „väčších“) a ostatných tzv. menševikov (doslova „menších“). Boľševizmus sa zakladal na Leninovom učení o diktatúre proletariátu, imperializme a socialistickej revolúcii, ktoré chceli dosiahnuť ozbrojeným povstaním bez spolupráce s liberálnymi stranami. Viedol ich sám Lenin.

Naopak menševici boli zástancami klasického marxizmu, a teda tvrdili, že komunizmus možno dosiahnuť iba v ekonomicky vyspelom štáte, s masovou podporou, a príslušnej postupnej „revolúcii“ musí najprv predchádzať „buržoázna revolúcia“ (ktorá sa v Rusku na rozdiel od západnej Európy - napr. Francúzskej revolúcie - nikdy neuskutočnila, lebo v marxistickom chápaní bolo Rusko ešte stále „feudálny štát“).

Napriek názvu boli pôvodne menševici v strane vo väčšine a boľševici v menšine (okrem spomenutého 2. zjazdu). V roku 1917 však boľševici vo voľbách a podobne začínali získavať vplyv a tzv. VOSR v novembri 1917 sa násilnou revolúciou (teda presne podľa svojho učenia) dostali v Rusku k moci a získali absolútnu moc. V roku 1918 sa ich frakcia/strana premenovala na „Veľká Komunistická strana Ruska (boľševikov)“ od roku 1925 „Všezväzová komunistická strana (boľševikov)“, od roku 1952 Komunistická strana Sovietskeho zväzu. V roku 1921 boľševici zakázali v Rusku (neskoršom Sovietskom zväze) všetky ostatné politické strany okrem svojej, a zakázali aj menševikov.

Komentár: Bolševici sa vonkoncom nevolali bolševikmi preto (ako sa ty aj mnohí iní mylne domnievate), že by boli v "bolšinstve" teda vo väčšine. Boli v menšine, ale svoj program považovali za väčší (lepší, revolučnejší atď), ako bol program klasických sosdemákov - menševikov.

Bolševizmus je tendencia menšiny vnútiť väčšine svoje predstavy usporiadania spoločnosti. Preto sú (príklady zo súčasnosti) bolševikmi napríklad Truban, Štefunko, študent Emil Hodál, Hríb a im podobní.

Sinuhe

Zajtra o 1530 bude pred budovou Ministerstva zahraničných vecí na Hlbokej protestné zhromaždenie proti lajčákovsko-clintonovsko-obamovsko-sorosovskej Marakéšskej "dohode". Prídite aspoň protestovať, nech nemáte pocit, že ste proti tomuto zmdrdstvu nič neurobili.

Sinuhe

že pásiky u zebier majú význam pre zlepšenie termoregulácie. Bolo to včlánku aj nejako dokladované, ale pointu dôkazu si už nepamätám.

Sinuhe

poznám sa s ním osobne už od študentských čias, ale v jeho prípade škoda reči ... je to upišťaný magor.

Sinuhe

sa fyziognómiou aj prejavom čoraz viac podobá na Miloša Jakeša.

Sinuhe

V roce 1968 pozvali cizí armádu, v roce 2018 pozvali cizího prezidenta - historie se opakuje

21.8.18
Česká republika:

Když moc uniká mezi prsty, je jistý typ lidí ochoten ke všemu.

V tragicko-komickém gestu tak letos opakují havloidi gesto tvrdého jádra komunistů z roku 1968 - žádají o pomoc ze zahraničí.

Českému lidu tak bude o roce 1968 přednášet slovenský prezident Kiska.

Zda bude projev prokládán reklamou na levné půjčky není jisté.

Sinuhe

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10211989113466391&set=a.39667198...

nemám nič proti homosexuálom, ale prečo sa im OBB okázalo pchá do riti, to nechápem ...

Sinuhe

dementný kretén:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=32&v=3D9PuEwg6Ko

v českej televízii vyzýva na vojnu s Ruskom ... každý, kto ho stretne, by mu mal napluť do toho jeho zhovädilého preslopaného ksichtu.

Sinuhe

nám defilujú zástupy hercov resp,. ľudí z tzv. šoubiznisu. Ergo ľudí, ktorí si uzurpovali nárok byť akýmsi "hlasom ľudu", či "svedomím ľudu" v tom lepšom prípade, v tom horšom a častejšom prípade aj akýmisi etalónmi ľudksjem údrsoti a morálky. V uvedenej relaácii sa títo ľudia prezentujú ako totálne vymletí hlupáci. Nejde o to, že niektoré otázky sú veľmi špecifické a zamotané a samoúčelné, ale týmto otázkjam na roveň sa v danej súťaži dávajú aj otázky, ktoré by mal bez problémov zvládnuť priemerný maturant. Naše herci a podobné "celebrity" - a pokojne k nim priraďujem aj pani Remišovú, aj keď túšim v relácii Dobré vedieť ešte nesereploval - to nezvládajú a ja sa desím, že takíto hlupáci sú médiami pretláčaní ako ľudia smerodajní pre ovplyvňovanie verejnej mienky a ďalšie smerovanie našej spoločnosti. Kedy to také negatívne spoločenské dopady, tak by som sa nad hlúposťou a nevzdelanosťou týchto komediantom iba pousmial, ale takto to vnímam ako tragifrašku s dopadom na nás všetkých.

Sinuhe

kde sa dajú ešte čítať Tvoje myšlienky? Akú konkurenciu to tu spomínajú?

Sinuhe

ale sklamali ma voľby v Korutánsku, kde vyhrala SPO. V Korutánsku!!!

Sinuhe

bola lyžovať v Insbrucku a preto čušala (musela vyjazdiť permanentku a tak si "prejav" naplánovala až na nedeľu ...

Stránky