slaven1

komentáre

slaven1

Ňe, ňe, ňe, ňéééé (čítať východniarsky), návšteva "pápeža" bola ďaleko serióznejšia než pre proces okolo lokálnej osobnosti typu Bezák.

Pohyb tejto figúrky po scéne počas, emm.. návštevy je iba "pridružená výroba". No a spomínaný časopis fixuje udalosť.

Podľa mňa návšteva „pápeža“ plnila úlohy stabilizátora politickej situácie (niečo také). Vatikán prišiel na Slovensko praktizovať svoju moc.

Objasním (v krátkosti).

Návšteva "zástupcu boha na Zemi" :D bola niečo ako návšteva poslancov rôznych európskych parlamentov v Majdane roku 2014 na Okrajine. Dokým tí lozili na tribúnu, Nulandovci nemohli nasadiť ostrelovačov a proces mal relatívne mierny priebeh.

Návšteva „pápeža“ stabilizovala Slovensko v zmysle štát, v ktorom je momentálne bezvládie. Diletanti, ktorí sú pri moci ani nič nekontrolujú. Rozložili prokuratúru (Lipšic, väzba Kováčika), súdy (súdna mapa, zavedenie "správneho" súdu, lezba Pamela) a políciu (vražda Lučanského, sedliak Kovařík), zdravotníctvo (16000 chýbajúcich sestier), školstvo ("vakcinácia" učiteľov a detí od 5 rokov), armádu (Naďova povinná "vakcinácia"), zamestnanosť (cap Sulík záhradníkom).

Ideálna situácia pre zahraničné sily (Londýn) potrebujúce rozpad eurozóny. Cieľ: využiť Slovensko ako rozbušku na urýchlený rozpad valutovej zóny eura . Najslabší článok v strednej Európe sme momentálne my.

Pre tých, ktorý si nevšimli respektíve sú hypnotizovaný dymovou clonou "pandémie" koronacirkusu, vo svete ide rozpad dolárového systému na valutné zóny (ostrá fáza vychádza na december).

V Európe sa rozhoduje kto bude hlavný. Voľba ide, resp. išla medzi Berlínom, Parížom a Londýnom. Rozhoduje sa, či bude librová valutová zóna, a povedzme to takto, či sa v Nemecku stále bude platiť eurom alebo v jeho časti rubľom :)

Kľúčové je, kto sa dohodne s Ruskom.

Časová os:

...

16.6.2021 Počas stretnutí na americkú žiadosť v Ženeve sa Američania dohovorili s Rusmi. Schôdza medzi Putin a Bidenom by sa dala prirovnať k Teheránu 1943 https://en.wikipedia.org/wiki/2021_Russia%E2%80%93United_States_summit Ide otázka, kto z Európy sa dohodne s Ruskom.

23.6.2021 Britom, ktorým hrozí "integrácia" s dolárovou valutovou zónou a zostup z extraligy do prvej ligy, bolo povedané, že stretnutie s Putinom bude až keď sa ospravedlnia za fake-news o Škripalovcoch. Briti tak organizujú provokáciu na Kryme s HMS Defender a skúšajú prijatie ich špeciálneho diplomata v Moskve vynútenou cestou. „Prijatie“ sa uskutočnilo a ešte raz Britov diplomaticky odmietli. https://www.rt.com/russia/527353-british-destroyer-violates-russian-border/ https://www.theguardian.com/uk-news/2021/jun/24/british-warships-might-e...

4.7.2021 - "Pápež" ohlasuje návštevu iba 2 mesiace vopred. Vo Vatikáne vedia, čoho sú Briti schopní https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/593554-papez-frantisek-oficialne-...

23.7.2021 – Slovenská vláda prijíma zákon o „GreenPasovch“ smerujúci spoločnosť do elektrobankového koncentráku (ako príklad ďalšieho opatrenia zvyšujúceho tlak v krajine) https://www.topky.sk/cl/10/2153713/MIMORIADNA-schodza--Sme-rodina-koalic... https://www.teraz.sk/slovensko/nrsr-pred-parlamentom-protestuju-stovk/56...

21.8.2021 - Merkelová na audiencii u Putina https://www.dw.com/en/angela-merkel-pays-a-final-state-visit-to-moscow/a...

30.8.2021 - Maďarsko sa s Ruskom dohodlo na 15-ročných dodávkach zemného plynu https://www.rt.com/business/533444-russia-hungary-gas-15-years/

10.9.2021 – Na vojenskej prehliadke v KĽDR nedominuje technika ale partizánske skupiny. Pripravujú sa, že idú brať Južnú Kóreu. https://thediplomat.com/2021/09/north-koreas-unusual-military-parade/ Čína ide brať Taiwan.

13.9.2021 - „Pápež“ prichádza po dohováraní Maďarsku dohovárať Slovensku https://domov.sme.sk/c/22736408/papez-frantisek-na-slovensku-nedela-minu...

17.9.2021 – Ohlásením dohody AUKUS je Paríž von z hry o náčelníka Európy https://www.rt.com/news/535167-france-recalls-ambassadors-aukus/

26.9.2021 – Srbi presúvajú tanky, idú brať Kosovo späť https://www.rt.com/news/535834-military-tanks-kosovo-border/ Bonsteel nemá po úteku z Afganistanu pre Američanov väčšší logistický význam.

Atď. Proces ďalej ide. Teraz je úloha Britov zapáliť Nemecko. Príležitosť na to majú. Voľby sú tento víkend.

Späť k nám.

Táto vláda tupcov tak rozbila štát, že sem musel prísť „pápež“ tlmiť proces. Ak sme si nevšimli, tak v septembri bola ideálna situácia na otvorenie ozbrojeného odporu, keby "vláda" pokračovala s eskalovaním "ochrannými" opatrení proti tzv. "pandémie".

Za všetko len táto „semaforová“ mapa Slovenska v čase príchodu „pápeža“. https://m.facebook.com/MinisterstvoZdravotnictvaSR/photos/a.282048765997...

Podobná chaotická situácia tu bola naposledy v júli 1968, kedy hlava krajiny nič nekontrolovala. Dubčeka si nevybrali do vedenia pre krásu jeho plešiny. On bol slabá, ľahko manipulovateľná osobnosť. Takého na "silný manéver" potrebujete.

https://youtu.be/a8GDrYqaJ8A?t=3590

September sa v celku podaril.

https://www.youtube.com/watch?v=AEyV7DlZbgY

slaven1

No aha, tuto došiel ďalší človek nezávisle odo mňa k rovnakému záveru:

V naší praxi se pravidelně setkáváme s postižením lidí po vakcinaci. U chronicky nemocných se to vždy svede na nějakou jejich nemoc, přestože žádné podobné obtíže pacient nikdy předtím neměl. Setkávám se i s „vakcinačním“ postižením lidí mladých a zcela zdravých, z nichž mnozí i otevřeně přiznávají, že udělali chybu. Vnímají, že jejich obtíže jasně korelují s provedenou vakcinací.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Toto-je-za-cenzurou-o-co...

slaven1

Asi takto:

- dánski kráľovskí úradníci sú prostí ale nie až tak. Vidia čo sa deje a tam svojmu NCZI nariadili aby falšoval štatistiky podobne tak ako tu v našej republike. Toto robili pre záväzok voči Európskej komisii (financovanej Blackrock) a ich túžbe mať 100% "zaočkovaných" (Eurosajuz vprede vsiech).

- vakcíny nakúpili, rozumej vazalský poplatok nadnárodným, hlavne americkým, liekovým korporáciam vyplatili.

No a takto formálne splnili hlavné požiadavky a sú z toho vonku.

Keďže sa jedná hlavne o vírus politický, tieto krajiny budú mať "pandémiu" až do volieb: Nemecko, Francúzsko, Česko, Slovensko...

3 dni dozadu v Portugalsku:
https://www.reuters.com/world/europe/portugal-lift-most-remaining-covid-...

slaven1

Od pondelka bude 5 okresov v bordovej farbe
https://www.teraz.sk/slovensko/od-pondelka-bude-5-okresov-v-bordovej-fa/...

Schválne, úroveň zamestnanosti ktorých piatim okresov ide vláda v Bratislave likvidovať:

- Bardejov (ďaleko)
- Krupina (ďaleko)
- Rožňava (ďaleko)
- Skalica (tam šibenicu neradi požičiavajú lebo je "enem pre nás a naše deti")
- a Stará Ľubovňa (ďaleko)

Uistite sa ste videli aký ilustračný obrázok dali do článku https://slovensko.hnonline.sk/6099662-novy-semafor-zvyhodni-zaockovanu-b... :D

slaven1

Divná "pandémia". Dánsko zrušilo všetky opatrenia s ňou spojené. Asi žijem v nejakej inej Európe alebo to tu tomu "korona fírusu" zabudli ešte povedať.

V reportáži z nemeckej kolónie Pfizeru vám pekne objasnia, že to preto, lebo tam rozdali veľa "fčeličiek":

https://www.dw.com/en/germany-gas-station-employee-killed-over-a-face-ma...
(v článku je video "Denmark drops mask mandates")

Vôbec ale vôbec to nie je pre toto video http://moje.video/U4b Pre históriu dodávam, že video má nadpis "Dánsko už vakcínou AstraZeneca neočkuje." s popisom "14.4.2021, Dánsko. Tanja Lund Erichsen, riaditeľka Dánskej agentúry pre liečivá odpadla počas tlačovej konferencie, kde oznámili zastavenie očkovania." :D

Nuž ale vojak Lengvarský vie čo sa od neho čaká: Rozduchávať dymovú clonu aj naďalej

https://www.mojevideo.sk/video/35b0f/fico_ockovanie_je_o_peniazoch_za_va...

slaven1

Lengvarský inštruuje NCZI, aké (nikým neoveriteľné) čísla majú produkovať:

"Počet pozitívnych pacientov bude stúpať."

https://www.teraz.sk/slovensko/lengvarsky-v-casti-krajov-sa-reprofil/578...

Takže NCZI dostalo inštrukcie a môže ísť na to. A na čo? Podľa nepreveriteľných čísel z ich dielne sa likvidujú životy v jednotlivých okresoch, mimo hlavného mesta, samozrejme.

Tam provokovať nemôžu lebo by ľudia mohli nájsť kde jednotlivý úradníci bývajú, takže ničiť budú hlavne prevádzky a zamestnanosť v regiónoch. Smejeme sa z toho, ako skutočnosť ľudom objasňujú nájomný žumpalisti:

https://slovensko.hnonline.sk/6099662-novy-semafor-zvyhodni-zaockovanu-b...

Lengvarského rozkaz znie jasne!

slaven1

Fico je vo vzťahu k informácii, médiám (informačným zbraniam) v tomto dlhodobo nedorobení. To je to jeho bájne "slepé oko" (označenie "jednooký medzi slepými"). Stálo ho to niekoľko infarktov.

Neviem či teóriu informácie sám neovláda, nemá mu ju kto vysvetliť, nechce konať, nemôže skrz rozloženie síl konať, ale poďme takto: Ak robíš neboj sa, ak sa bojíš nerob, ak neurobíš zahynieš.

Poďme na liečivé mantry:

1. Zákon o zahraničných agentoch
2. Zahraničie nesmie mať viac ako 30% podiel vo vlastníctve média.

https://www.youtube.com/watch?v=lBLstKGeijg

slaven1
slaven1

Homosexuálka Pamela rozhodla v procese s Dušanom Kováčikom, dlhoročným vedúcim Úradu špeciálnej prokuratúry a zároveň „im“ nastavila tresty: 14 rokov a prepadnutie majetku.

Ešte by sme mohli utrúsiť aká bola úloha Dušana Kováčika v stabilizácii slovenskej spoločnosti. Ako info zatiaľ musí stačiť, že "Špeciálny súd" je v Taliansku zakázaní, po tom čo ho v Musilliniho Taliansku používali na stíhanie (odstraňovanie) politických oponentov. Dodajme ešte, že náš Špeciálny súd bol založení na Dzurindu.

slaven1

> tí "normálnejší", sú naozaj len a len na to zaplakanie, to je proste úbohosť, keď tak človek popláva po webe na tie rôzne rádoby "televízie" (inde ich aj tak nevidno).

Tie televízie sú jediná šanca na slobodnejší obeh informácie. Ich hostí si k sebe klebetníky miliardárov nepozívajú, lebo by to miliardárom narušilo povesť dňa o ako takej budúcnosti. A keď aj pozvú, tak to vyzerá tak vystúpenie hosťa tak postrihajú, že vyzerá ako najväčší blbec na svete.

> Slovensko bude už onedlho stáť znova na bifurkačnom bode rozhodnutia (a nemyslím tým len formálne voľby) a malo by mať pripravený náboj. Ale očividne nemá.

Áno, nemáme "národnú" elitu. Poliaci majú, Maďari majú, Česi nemajú. Našu pučiacu národnú elitu roznosili za posledný rok a pol Matovičovo-hegerová vláda. Ešte že máme "národovcov", takže, je to na ľudoch ako sme mi, Norman :D

> A tak tu teraz stojí krajina bez vodcov - všetci sú stratení niekde v krčme alebo na porade. Tam už dávno svoj potenciál zničili, vymenili za bezcenné korálky a pozlátka.

Áno, presne tam sú, zedia v zasadačne a naháňajú čísla aby dodržali kvartálny plán.

slaven1

Mičev je predajný kolaborant. Poriadne vykŕmený za tie roky.

Nevhodný bol tento, no koho dajú riadiť Múzeum SNP za tejto vlády? Ešte horšieho, takého čo ho totálne "zholokaustuje".

slaven1

Článok:
Malá africká krajina ženie ceny hliníka do nevídaných výšok. Ľudia pocítia dosahy, aké produkty najviac zdražejú?
https://ekonomika.pravda.sk/firmy-a-trhy/clanok/601150-mala-africka-kraj...

Takže za infláciu skrz vyčerpanie modelu ekonomického modelu môže neviditeľný nepriateľ v rohu miestnosti (corona vajrus), potom "nedostatok čipov" na Taiwane a teraz liberál Bakoš našiel ďalšieho "obetného barana". Nejaká diera niekde v Afrike. Takýchto idiotov si teraz najímajú oligarchovia.

Zo životopisu:
Študoval som na Bratislavskej medzinárodnej škole liberálnych štúdií a na Masarykovej univerzite v Brne medzinárodné vzťahy. Mojou záľubou je oblasť New Economy, ktorá sleduje rýchlo rastúce odvetvia, pýšiace sa najnovšími technológiami a sú považované za hybnú silu ekonomického rastu. Rád čítam nonfiction literatúru, čistím si hlavu behom a cestujem na turistami málo poznané miesta.

slaven1

Odkaz na video, kde slová z článku ich údajný autor hovorí, máme kde? Toto neznie ako celé od Putina :) Znie to "dopracone" . Neklesajme na úroveň DenníkaN :)

Cez víkend boli parlamentné voľby v Rusku. Ako v každej inej civilizovanej krajine, existuje stránka, kde si môžeme pozrieť výsledky http://www.cikrf.ru/ Celkové sčítanie hlasov by malo nastať do večera.

Patálie, ako pri posledných prezidentských "voľbách" v USA, keď sa nevedeli vysomáriť 3 mesiace* by nemali nastať.

--
od 3. novembra 2020 do 20. januára 2021

slaven1

Okresný člen SAS z Dolného Kubína, Pavol Matlák, bola taká typická pažravá regionálna "elitka" dobového Slovenska. Pokým sa majileľ Matlak Economy s.r.o. vyvážal na Lamborghini, jeho firma pocucala štát minimálne o 58112,16€.

https://www.crz.gov.sk/2171273-sk/centralny-register-zmluv/?art_zs2=&art...

Po jednom Lamborginy každému členovi SAS, Riškovi aj Ferrari.

slaven1

Zabiť alebo zmrzačiť pokusným preparátom niektoré zo 17500 detí navštevujúce školy zriaďované BBSK dá Ondrejovi Lunterovi zabrať.

Vedenie banskobystrického samosprávne kraja má navštíviť údajný milovník mladých chlapcov, autor knihy „Všetko, čo viem o kráse vlasov“ a zároveň Minister školstva SR, Emanuel Moravec.

Moravcovým cieľom je koordinovať zo synom župana Jána Luntera, Ondrejom, tzv. „očkovaciu“ kampaň, ktorú vykonávanú priamo na školách. Ondrej, ktorý v mene nemohúceho starca Jána Luntera župu defacto vedie, si dal „likvidačný záväzok“ distribuovať pokusné preparáty priamo deťom z jeho „revíru“.

https://www.teraz.sk/regiony/bbsk-po-13-septembri-vyrazia-mobilne/574574...
https://www.hlavnespravy.sk/grohling-uz-nemoze-prist-k-tomu-ze-by-sme-ma...
https://www.hlavnydennik.sk/2021/09/05/banska-bystrica-lunter-chce-ockov...

Génová terapia deťom a mládeži od 30-ročných úradníkov

V zriaďovacej pôsobnosti BBSK je 60 stredných škôl. Osobne ich Ondrej všetky pravdepodobne obiehať nebude. Najskôr pošle nejakú skupinu ľudí. Tí pôjdu za peniaze - lebo zadarmo robiť nebudú - a z presvedčenia. Z presvedčenia, ktoré bolo do myslí mladých "facebookových" úradníkov (nielen) BBSK programované počas roka a pol jednostrannej propagandy systému.

https://www.peticie.com/hovorme_spolu_-_otvoreny_list_vedeniu_rtvs_zo_da...?

Zorganizovala župa na overenie správnosti rozhodnutia nejakú verejnú diskusiu s odborníkmi na očkovanie ako je napr. Marián FILLO zo „Sloboda v očkovani“, zastávajúci iný názor na „vakcináciu“ než s odborníkmi „sponzorovaní“ bigpharma? RTVS konať v tomto smere odmieta, tak ako „župan Ondro“, spravil si niečo vo vlastnej réžií? Ak áno, kde je záznam?

Budeme sa pýtať na zloženie „vakcinačnej skupiny“

Chcem vedieť presné zloženie skupiny, ktorá bude navštevovať stredné školy BBSK a ovplyvňovať deti a mládež smerok k vpichnutiu si pokusných preparátov génovej terapie. Podľa mojich informácií bude skupina pozostávať hlavne z mladých a neskúsený úradníkov okolo 30 - 35 rokov.

Úradníkov, ktorí sú príliš mladí na to aby si pamätali ponaučenie spred 11 rokov(2010), ktoré dala niektorým britským rodinám tzv. „pandémia prasačej chrípky“. V čase, keď priemerný člen „vakcinačného komanda“ BBSK mal 19 rokov a jeho najväčší problém bol ako zobrať do tanca svoju spolužiačku (žartujem, "rap-povej" generácie párové tance vzali), tak vo WHO vyhlásil „pandémiu prasačej chrípky“.

V Británii bigpharma-korporácia GlaxoSmithKline vytvorila rýchlo-kvasený vakcinačný preparát „Pandemrix“, miestna vláda zavelila „očkovať“ lebo „žiadne vzdelanie“, no a následne pár ľudí z tohto roztoku zomrelo či bolo doživotne zmrzačených.

Koho (mŕtvych) zaujíma, že vláda o 3 roky (2013) priznala, že Pandemrix spôsobuje narkolepsiu, keď ostalo (oficiálne) 88 osôb s celoživotnými následkami.

https://www.theguardian.com/society/2013/sep/19/swine-flu-vaccine-narcol...

Načo budú rodičom "peniažky", ktoré vysúdia od Lunterovcov, od štátu, keď ich dieťa bude od experimentálnej „vakcíny“ mŕtve alebo celoživotne postihnuté. A to sa poškodeným rodičom s „vakcinačným komandom“ príde ešte súdiť.

https://www.theguardian.com/science/2017/feb/09/ministers-lose-fight-to-...

Určité promile detí v dôsledku činnosti úradníkov pod vedením (nielen) rodiny Lunterovcov ostanú zmrzačené. Dúfajme, že mŕtvych nebude.

https://www.peticie.com/stop-ockovaniu-deti

V Trenčianskej župe ako?

https://www.youtube.com/watch?v=xcNbFZdshkQ

V Maďarsku, tuto cez kopec, ako? Prečo tam deti do škôl nastúpili bez testov, „vakcinácie“ a náhubkov. Prečo je to tam možné? Asi tam majú nejakú inú mutáciu „elity“.

https://spravy.rtvs.sk/2021/09/ziadne-ruska-ani-testy-na-covid-v-madarsk...

Koniec zápisu o tom, ako v druhej polovici roka 2021 likvidovali deti - budúcnosť našej krajiny - režimový pracovníci, behajúci za rôznymi veľvyslancami.

https://www.hlavnespravy.sk/novozvoleny-banskobystricky-zupan-jan-lunter...

slaven1

Takéto články písali blogeri na jar v Bielorusku. Ich cieľ bolo vraziť klin medzi políciu a národ, s nie-bieloruským plánom pretaviť nespokojnossť do revolúcie a následne do občianskej vojny.

Nemáme u nás doma podobnú situáciu prvý-krát a zrovna túto zimu nie je na podobné články proti polícii vhodná doba:

https://www.jangaso.sk/9-3-cierny-den-ked-policia-sr-strielala-obcanov-p...

Inštitúcia, ktorej vládnuci klan zavraždil šéfa, zvláda situácia za posledný rok relatívne dobre (pohľad občana). Okolo mája budú voľby ak dovtedy zahraničie (našimi rukami) nezapáli krajinu.

Citujeme z článku 9.3. – ČIERNY DEŇ, KEĎ POLÍCIA SR STRIEĽALA DO OBČANOV PROTESTUJÚCICH PROTI KORUPCII: "Vtedajší minister vnútra Daniel Lipšic nielenže celý incident neodsúdil, ešte ho aj obhajoval klamstvami."

Zase je pri moci klan orientovaný na USA (Britániu, Nemecko...), tak sa nečudujme, že to vyzerá ako vyzerá. Okrem toho, udalosť sa stala v Bratislave a ako Bratislavčania volili, koho vyberali? Volili tradične bratislavsky :)

slaven1

Dobrý článok od Katasonova k "vedeckým" štúdiám o účinnosti náhubkov preložil Protiproud:

https://www.protiproud.cz/politika/5993-nahubky-jako-test-nove-tyranie-p...

slaven1

„Je to neslušné voči organizátorom, je to absolútne neslušné voči ľuďom, ktorí boli v Povstaní. Považujem to za neprijateľné a nedôstojné,“ uviedol na adresu demonštrantov Stanislav Mičev, riaditeľ Múzea SNP. Jeho slová však majú významný nedostatok. Sú od kolaboranta. SNP sa viedlo proti takým ako on.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/599050-oficialny-program-oslav-sn...

Ešteže centrálne ostavy v Banskej Bystrici nie su jediný spôsob ako si pripomenúť SNP.

slaven1

A nie "sestra koňa brata". Ten od koho frázu máte to dosť skomolil.

https://www.youtube.com/watch?v=z68zyjyOw3A

Ďalej k sfúknutiu redaktorky TASR. Treba pokojnešie reagovať na rýpavé otázky. Ako to docieliť? Treba sa na ne pozerať ako na príležitosť ešte lepšie vyjasniť svoju pozíciu. Majstrovskú úroveň dosahuje v tomto Putin. Poznámka: Toto o "pokojnejších reakciách" píšem ako teoretik, ešte som nestál pre badov tupých žumpalistov :)

A redaktorka z TASR, tupivko mladé, lepšie otázky kladiem. Tzv. otvorené, bez podsúvanej odpovede. Pre príklad uvediem formuláciu:

Mohli by ste prosím okomentovať tresné ohováriadnie ministra Mikulca na vašu osobu, pán Fico, za ohováranie, ďakujem. A druhá otázka:..

Sledujúc tlačovku, v zahraničnom agentovi Aktuality.sk pracuje nejaké písadlo Martin Sliz. Sliz. Zasmial som sa. Slizký Sliz čo slízí na Slovensko za 30 strieborných. Aký trefný pseudonym si vybral.

slaven1

Ako reagovať na koronových úradníkov rôznych okresných úradov, ministerstiev, ministrov a ďalšiu tupú lúzu vo vedení našich životov? Sabotážou. Uvediem nedávny príklad zo života:

Homosexuálny kaderník, autor knihy "Čo všetko viem o kráse vlasov," príde na školu. Delegácia asi 8 ľudí, žumpalisti, vedenie školy. Všetci majú poslušne náhubky. „Spisovateľ“ žiada riaditeľa aby otvoril dvere do triedy. Riaditeľ podíde k dverám, pokrúti kľučku, "dvere sú zamknuté, nedajú sa otvoriť". „Odstúpte, skúsim to sám,“ - hovorí „spisovateľ“ a pokrúti kľučku. Dvere sa otvoria, delegácia vchádza do miestnosti. Riaditeľ: Mne nešli otvoriť, boli nejaké zaseknuté, je to divné..." atď.

Pre podrobnosti ako priviesť sabotáž nariadení neskutočne tupej koloniálnej administrácie do dokonalosti, tzv. švejkovať. čítame sériu kníh "Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války".

https://www.google.com/search?q=aktikvariat+svejka

slaven1

https://www.minedu.sk/skolsky-semafor/

Manuál pre riaditeľov k ŠKOLSKÉMU SEMAFORU v školskom roku 2021/2022 (pdf, 3.03 MB)
https://www.minedu.sk/data/att/20500.pdf

MUDr. Šimon Reich: plošné očkování dětí proti covidu nemá medicínské opodstatnění
https://www.youtube.com/watch?v=jRiIz5TCu74

slaven1

https://www.zerohedge.com/markets/cost-saving-economy-17-billion-hour-ev...

V 2014 nejaký Matt King z Citigroup dopočítal, že cena odvrátenia "pádu trhov" bola 200 000 000 / štvrťrok . (miliarda dolárov mala ešte ako-takú hodnotu :-)

Bude zaujímavé vrátiť sa k tomuto článku tak za 2 roky, pretože už budeme vedieť čo bolo. My ešte nevieme čo nás čaká :D

slaven1

Dobré video z ruskej strany, informačne "výživné" okolo udalostí 1968 a čo im predchádzalo v KSČ, ako sa menilo vedenie, aké mocenské skupinky tam boli...

https://www.youtube.com/watch?v=a8GDrYqaJ8A

Americké tanky v Prahe 1968:

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/most-u-remagenu/r~i:gallery:31399/

Tak ako Saddám vyhadzoval deti z inkubátorov (1990), dvojičky zbúral bin Laden (2001) a Irak mal mobilné továrne na výrobu chemických zbraní (2003), tak tie tanky tam boli lebo sa natáčali film.

Ešte dodávam: Nie akejkoľvek dislokácii cudzej armády na našom území!

https://www.mojevideo.sk/video/35277/americke_tanky_prevazaju_cez_sloven...

slaven1

My nevieme koľko ľudí reálne zomrelo s kovidom a od kovidu. Oficiálne vládne číslo 12500 (či koľko) je falošné, neoveriteľné. NEDÁ SA OVERIŤ A JA TÝM TUPÝM, PREDAJNÝM KURVÁM NEVERÍM. Verí mu len hlupák (a tých že je :D)

Viacerí starostovia zverejnil info, že im číslo z NCZI, ktoré má za posledný rok už 4 šefa, nesedí s tým, čo majú oni hlásene vrámci obce / mesta. Ojeby.

Ja sám som ARO vyležal za 2 dni. Ďalší rodinný príslušník za 10 dní. Z blízkej rodiny neumrel nikto. Zo širšej počas minulého roka umreli 3-ja, ani jeden oficiálne na covid (asi tak ako Richrad Červienka :-). Jeden mal za 77 rokov a druhý bol "zázrak vedy", že ešte vôbec žil.

Odpojení obyvatelia väčších slovenských "miest", nechápu ako to vyzerá s "optimalizovanou" zdravotnou starostlivosťou v takých dierach ako je povedzme Tisovec alebo Hodruša-hámre, Vernár. Aj na bežnú chrípku by kapali ľudia, keby boli zatvorené nemocnice, tak ako to bolo defakto minulý rok. Inak, kde sa stratila chrípka? Atď atď.

Ani nie mesiac dozadu umrel známy, 31-ročný. Na "vakcínu". Zabila ho dôverčivosť v to, že úradníci systému slúžia občanom, národu a to, že v oligarchických médiach nie je diskusia s kritikmi produktov farmaceutických spoločností (A RTVS čo?). Prostoduchým ako môj 31-ročný známi sa za každého režimu ťažko žije. No konkrétne tomuto sa už "nežije".

A úradnícky predajcovia chcú pichať experimentálne látky našim deťom. Čo z toho, že debilko, autor "Čo všetko viem o kráse vlasov" bude obesený za čerpačke Shell, keď daná rodina sa bude celý život starať o dieťa, ktoré si nechali skrypliť, aby mohlo chodiť do školy?

https://www.theguardian.com/science/2017/feb/09/ministers-lose-fight-to-...

Koho to bude vina: rodičov že pokusný preparát nechali do dieťaťa vpichnúť alebo bábky, ktorá vpichnutie pokusného preparátu vyžadovala ako podmienku získavania vzdelania?

slaven1

Podpatené písadlá z Pravda.sk pridali článok "Gréci reagujú na antivaxera Tsitsipasa: Zobuď sa, umierajú ľudia!":

https://sport.pravda.sk/tenis/clanok/598141-greci-reaguju-na-antivaxera-...

Pravda.sk dostala za pekné písanie o očkovaní z Ministerstva Financií (od Matelka) 54000 EUR - čo je dosť málo, podľa mňa, takže tam bude ešte nejaká iná forma transferu "hodnoty" smerom k oligarchovi vlastniacemu Pravdu. Zmluva je tu:

https://crz.gov.sk/zmluva/5877223/

Podplatené písadlá z korporátnych médií, zobudte sa, umierajú ľudia!

http://nadhlad.com/comment/41668#comment-41668
http://nadhlad.com/comment/41687#comment-41687

Výborná úvaha od Mesíka, ktorú zverejnili aj HS a HD, keď farmaceutické firmy zmenili biznis model a do predaja svojich produktov, teda vakcín, zapojili vlády jednotlivých štátov, čím si zabezpečili neustálu výnosnosť a zbavili sa konkurencie.

https://www.facebook.com/juraj.mesik.7/posts/10223149029808097
https://www.hlavnydennik.sk/2021/08/12/mesik-stat-zaplatil-obrovske-sumy...
https://www.hlavnespravy.sk/novy-biznis-model-farmaceutickych-firiem-do-...

Zmluvy Ministra financií s ďalšími presstítútmi:

https://crz.gov.sk/2171273-sk/centralny-register-zmluv/?art_zs2=&art_pre...

slaven1

o vírus tu nejde? Že, koronacirkus má niekoľko etáp a cieľov, pričom jedným z cieľov je využiť ho ako "nástroj na objektivizáciu krízi ekonomického modelu", alias dymová clona na zakrytie prepadu hospodárstva, ktorý by prišiel tak či tak.

http://nadhlad.com/comment/40117#comment-40117

Nepísal som, že na jeseň tu máme významnú mieru inflácie (júúúj už len 2-3 týždne relatívneho "pokoja").

http://nadhlad.com/comment/41567#comment-41567
http://nadhlad.com/comment/41175#comment-41175

Od začiatka roka k prepadu hospodárstva pridali ešte aj záložný príbeh s tzv. "nedostatkom čipov". Prestali sme vyrábať nie preto, že nechceme "robiť na sklad" produkciu, ktorú aj tak nik nekúpi, lebo ide hospodársky prepad, ale preto, že je "nedostatok čipov".

A čo urobíš ty? Vypneš mi možnosť pridávať pekne formátované komentáre.

..ale aby som pokračoval v duchu tvojho komentu: juj, vďaka, ešte, že nám otváraš oči :D

slaven1

Bravčiu hlavu pozval očkovací korporát do svojej redakcie a tá sa nechala počuť, že [my] "máme morálnu povinnosť udeliť privezeným Afgancom azyl".

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/598132-general-macko-v-ide-o-prav...

"My", bravčia hlava? Ty a ja? Prečo hovoríš v mojom mene? Ja nemám žiadnu morálnu povinnosť nechať kolaborantov žiť u mňa doma. Ja som sa neprosil, aby kolaborovali. Nehovor za mňa.

Kto je to „my“? Befeneficiári režimu? Ja sa za neho nepovažujem. Slovenskí kolaboranti poslali našu armádu do Afganistanu a teraz tí istí kolaboranti žiadajú prijať ich kolegov - afgánskych kolaborantov. Pošlite ich do USA alebo Kanady, lebo tam skončíte všetci, bravčia hlava.

Môže sem niekto dať odkaz na viedenských znásilňovačov a vrahov?

https://www.rt.com/news/532391-austrian-afghanistan-asylum-seekers/

slaven1

Správa od HS:

https://www.hlavnespravy.sk/neskutocna-tragedia-pocas-treningu-zomrel-18...

To "neskutočná" si mohli v nadpise odpustiť. Smrteľné nehody na ceste sa stávajú každý deň. Ďalej píšu, že na smrti 18-ročného cyklistu sa povozila aj tupá Nikolsonová. Poznámka: na mieste nehody som nebol, verím tvrdeniu rodiny.

Iné som chcel. Udalosti okolo prepisovania správy o úmrtí 18-ročné cyklistu korporátom - najskôr zástava srdca, potom kamión - mi pripomenulo záver recenzie D-FENS na český štvrťročník Radix:

Papírové vydání já osobně kvituji s povděkem. Vzhledem k tomu, že obsah internetu se mění zpětně, bude někdy za deset let velmi zatěžko najít nějaké relevantní artefakty o tom, jak lidstvo zešílelo z respirační infekce s úmrtností běžné chřipky. Doporučuji si schovat ty rouššššky ušité doma z trenclí a něco dobového tisku, abychom mohli někdy později ukázat dětem nebo komukoli potřebnému tento odkaz z dob budování zdravotně policejního státu.

https://dfens-cz.com/casopis-radix/

slaven1

https://www.hlavnespravy.sk/slovenska-inzinierske-siete-elektrina-plyn-a...

K článku hlavné tá elektrina a nespomenutá voda. Prečo sa neustále zvyšujú ceny, napriek tomu ze základná úroková miera ECB je presne 0.00% a voda steká z našich hôr a elektrika sa vyrába v elektrárňach na našom území? Netreba nič dovážať.

Kokorčok by sa mal opýtať hlavného huliča krajiny, aby mu objasnil neodkúpenie VSE štátom od Nemcov. Korčok je však impotentný lokaj. Na toto nemá kapacitu.

Inak do kedy chceme uznávať zločinnú privatizáciu strategických podnikov (elektrárne, VSŽ, vodárne...)?

slaven1

Politická kultúra u nás doma dostala vážnu ranu v 2017*, keď polícia (vtedy pod hlavnou kontrolou SMER-u) nabehla do parlamentných kancelárií opozície. Toto je presne vec, ktoré sa robiť nemôžu, lebo zo sebou nesú rozpad štátu.

https://plus7dni.pluska.sk/domov/foto-kuklaci-parlamente-nabehli-kancela...

--
* Neviem, možno polício-kukláčo-naka robili "domovku" v kanceláriách opozície aj pred tým, no toto mi ostalo dodnes v hlave.

slaven1

Motív na tričku sa podobá na "Koleso šťastia". Moderovaním tejto licencovanej gembliarne kedysi začínal Jozef Pročko alebo Peter Marcin.

https://www.youtube.com/watch?v=Sf39AanpZC4
https://www.youtube.com/watch?v=Xws_JDZ-9XQ

Dodajme, že "zábavná relácia" mala úroveň, výšiny ktorej "vakcinačná ruleta" pod vedením moderátorky Zvery Vystrerovej nikdy nedosiahne.

Buzidúha je 6 farieb, keď je ich 50 je to v poho :) Ďalej, dúha je príliš pekný symbol aby sme ju nechali homosexualistom, rovnako ako kolovrat je starý národný symbol, ktorý netreba oddať tretej ríši.

slaven1

Červienka picla "vakcína" len jeho žena dala napísať do úmrtného listu "rakovina" aby bol pokoj (toto je môj typ). V jeho prípade to bolo ľahko na čo zvaliť.

Druhý ťah: formálne sa experimenty nemôžu robiť na ľuďoch s komorbilitami, preto aj také vágne konštatovanie zahraničného agenta Nový čas, o Červienkovom skonaní na "chorobu". "Očkovaný" vôbec nemal byť.

Nuž ale ak na tom trval, prosím. Možno sa len chcel vyhnúť štátnej šikane pri vstupe do nemocnice či svojmu "lekárovi", keď sa potrebuješ preukázať výterom hlavy.

Alebo ďalší pokus o ťah: Čo je to, že 42-ročný (starosta) zomrie na rakovinu? Usililo jeho chorobu, to, že sa mu nedostávalo liečby počas minulého roka, keď boli nemocnice defakto zatvorené?

O tomto probléme viem, lebo máme v rodine človeka po "jedoterapii" (chemoterapia) a akurát ukončenie je "kúry" vyšlo na leto 2020 (tesne pred tým než začali zatvárať nemocnice) a vrámci možností je to u neho nateraz dobre, tfuj tfuj :-)

Alebo tento ťah. Ako sa môže u 42-ročné vyvinúť smrteľná rakovina. Čo za otraviny z Lidlu jedol? V akom karcinogénnom prostredí žil? Čo robí štátna kontrola potravín alebo životné prostredie? Nemajú tam nejakú nelegálnu skládku? https://youtu.be/KXHV7J5K4XU

Červienkova smrť je pre koloniálny systém, prehra z každého ťahu. Preto zahraničný agent konštatoval iba, že „starosta v utorok ráno prehral boj s chorobou.“

https://www.cas.sk/clanok/2576773/bernolakovo-v-slzach-zomrel-starosta-r...

slaven1

Možno s rakovinou aj vedome neklamali. Jednoducho napísali, čo bolo uvedené v úmrtnom liste. Žena tam nechala uviesť "rakovina" aby bol "pokoj".

V polovici júla 2021 zomrel vo Vranove Richard Zajac - 31-ročný muž, nefajčiar, nealkoholik - na krvácanie do mozgu (mŕtvicu). Keď mi to hovoril jeho priamy známy, dosť ma zaskočila smrť muža na vrchole sily. Mŕtvica sa stáva dedkom ako bol ten môj.

Automaticky nasledovala otázka, či bol "očkovaný". Hej, na jar sa nechal opichať. Takýmto úradníci ponúkali Astru. Viem lebo dvaja známi v jeho veku boli takto opichaný, u oboch vec mala klasický "astrovský priebeh" (nejaký vedľajší účinok).

Britská Astra je známa tým, že po nej vznikajú krvné zrazeniny. Krvné zrazeniny spôsobujú praskanie ciev a mŕtvice. Nechcem písať, že vpichnúť do seba experimentálny roztok bolo nemúdre alebo hlúpe, prosto sa nechal na jar "očkovať" a v lete zomrel. Za mňa bodka.

Zajac sa popri oficiálnej robote venoval "remeslu", keď vyrábal rôzne brašne, opasky, zápästky a mnoho iného z kože. Spoluorganizoval združenie venujúce sa našej histórii.

V rodine je teraz smútok. Dodajme, že to tam nie je najhoršie, ešte majú 2 deti v dospelom veku, takže rodostrom má šancu pokračovať. Apropo, rodina. Jeden z členov, trval na tom aby sa smrť v úmrtnom liste nespájala s "očkovaním". Asi chcú mať "pokoj".

Pre nás je dôležité, že to nepôjde do oficiálnej vládnej štatistiky, aj napriek (pre mňa) jasnej spojitosti s očkovaním. Takýchto zamaskovaných, skrytých, neohlásených smrtí po "opichaní" bude viac. Jedným z nich je aj Richard Červienka.

--
Poznámka 1: Nebolo to vo Vranove a aj meno je iné. 2 fakty zmenené aby mala rodina "pokoj".
Poznámka 2: Z textu je možné zistiť pravú identitu.

slaven1

Aby bolo k "vakcinačnej lotérii" povedané hlavné:

Lotéria slúži vrchnosti na výsmech a poníženie ich účastníkov. Hlavná myšlienka: pozrite sa akým debilom vládneme, sú ochotní gambliť, zahrávať sa s vlastným zdravím. Už len samotná účasť je prehra daného jednotlivca.

slaven1

Sandro, napíš ešte či si ho poznal osobne (Slovensko je malé, môže byť) alebo je to info z médií.

slaven1

Aha, očkovacia ruleta je už v podobe trička. Za 19€ aj s poštovným môžeš nosiť takéto pekné tričko:

http://www.resistance.sk/shop/sk/domov/206-1265-no-inot-white.html#/1-ve...

Takto ako nad tým rozmýšľam, chcelo by to tričko aj s portrétom starosta Bernonákova. Aj s citátom "Áno, s Astrou".

Možno by to chcelo tričko, s fotkami všetkých známych zabitých experimentálnymi vakcínami na ARO z roku 2019.

slaven1

V Bernolákove otrčil kopytá starosta Rišo Červienka. Bol nezodpovedný, podľahol propagande, nechal sa svojom tele sebe robiť pokusy pre farmakologické spoločnosti a tak to dopadlo.

https://t.me/casusbellichat/96188

Pod statusom v americkej sieti FB, kde sa pochválil "fčeličkou", sa ho Igor Trebanický pýta "Astrou"? Červienka odpovedal: "Tak... bral som čo dali. Ale áno, Astru".

Propaganda reagovala na úmrtie od "vakcinácie" rýchlo. Príbeh prikrýva vágne, citujeme "starosta v utorok ráno prehral boj s chorobou". Zase v článku zahraničného agenta "zomrel chromý kus, vám sa to nestane™".

https://www.cas.sk/clanok/2576773/bernolakovo-v-slzach-zomrel-starosta-r...

Cestovanie bez po-návratovej dvojtýždennej karantén.. domáceho väzenia (či ako to je teraz) si neužil. A ani ďalšie vymoženosti, ktoré na neho prichystali Kiskovci, Mativičovci, Kolárovci či Sulíkovci na jeseň tohto roka.

slaven1

Ako vyzerá očkovacia lotéria už vieme. Očkovacia ruleta vyzerá ako "koleso štastia" https://business.facebook.com/sloboda.v.ockovani/posts/1492472954439697

slaven1

Olympiáda v americkej kolónii sa premenila na riadny hnoj. Rusi pretekajú pod nejakou handrou farby spodkov, Američanom je dovolená hádzať do seba jednu tabletku za druhou. Duševne chorým mužom Švajčiari umožnili pretekať v ženských kategóriách.

Úspechom ani účasťou na Olympiáde sa nedá chváliť: "Si bol pretekať medzi retardovanými.. hej, aj medailu ti dali"?

Defakto sa súťaž zliala do paraolympiády.

https://en.wikipedia.org/wiki/Russian_Olympic_Committee_athletes_at_the_...
https://en.wikipedia.org/wiki/Laurel_Hubbard
https://www.returnofkings.com/88196/6-reasons-new-zealand-women-worst-we...

Som zvedavý čo nám predvedie Čína takto za 3/4 roka.

slaven1

a natočili si takého "dovolenkové" videjko https://www.mojevideo.sk/video/35622/darujte_si_slobodu.html Ako by povedal Fico "zas bolo asi priveľa bieleho prášku na stole".

Čisto k článku od Emy, pripomeňme aj ďalší Riškov hospodársky zločin, keď okradol republiku hneď po voľbách, tým že nechal ďalšiu Nemeckú firmu rabovať občanov na cenách elektriky:

https://komentare.hnonline.sk/komentare/2187927-richard-sulik-nemci-pred...

Za vzdanie sa predkupného práva dostala republika 33 mil. strieborných. Za Fica bol príkaz naprávať privatizačné zločiny Dzurindovej vlády odkupovaním podnikov ako ZSE, VSE.

Na záver ešte odcitujme zhúlený mozog R. Sulíka: "Lebo štát je najhorší možný vlastník."

slaven1

Poľsko vyhadzuje americkú lietadlovú TVN24 loď zo svojho informačného poľa.

"Polish lawmakers advanced a bill on Wednesday that the opposition says aims to silence a U.S.-owned news channel critical of the government, leading to a swift denunciationfrom the United States, one of Warsaw's most important allies. Washington had warned that failure to renew the licence of Discovery-owned news channel TVN24 could jeopardise future investments in Poland, while opposition politicians have condemned the bill as an attack on media freedoms."

https://www.reuters.com/world/europe/polish-govt-counting-majority-media...
https://www.rt.com/news/531844-poland-criticized-by-eu-media-bill/

Som zvedavý ako prečistia veci okolo Facebooku, Guglu (Youtube). A náš kolonistan ako? Cudzí agenti tu bačujú ako sa im zachce. Zo zákona by im mohlo vyplývať aspoň aby sa dajako označovali (inak budú u nás doma opäť šéfovať Maďari. Prečo? Lebo tí si doma v krajine už poriadok urobili a získavajú náskok v pretekoch s budúcnosťou).

slaven1

Nezarobia na Iveremektíne ani majitelia redakcií predajných presstitútok. Na "vakcínach" áno.

"MUDr. Janeková: Ivermektín pomohol všetkým mojim pacientom. Účelovo sa medializujú zlé štúdie"
https://www.hlavnydennik.sk/2021/07/25/mudr-janekova-ivermektin-pomohol-...

O vírus tu nejde. S digitálnymi covid pasmi je to zavádzanie elektro-bankového koncentráku. Písal som o tom už viac ako rok dozadu :)

Na jeseň v USA reálna 15 - 20% inflácia. Mutácia "economica" covidu-19 požiara hospodárstva krajín Západu. Za čo všetko môžu tie špiny neočkované :D :D

The Republican governor of Alabama has said it is “time to start blaming the unvaccinated folks”
Guvernérka za Alabamu (R) požartovala: "čas začať viniť nevakcinovaných".
https://www.theguardian.com/us-news/2021/jul/23/kay-ivey-republican-blam...

slaven1

Vedenie v zmysle, niekto, kto rozdáva inštrukcie, je vo včerajšom výkone silno prítomné. Jasne vyplnili niekoho plán. Vzhľadom na rozsah zla vyplnili príkazy síl, ktorých cieľom je naštvať ľudí (rozbiť EÚ) vo viacerých krajinách. O vírus nejde.

Žiadna vážna „pandémia“ minulý rok neprebiehala. Keby áno, tak dávno by zoštátnili súkromné zdravotné zariadenia (nemocnice..). Nič také sa nestalo.

Ostatne, zoštátniť ukradnuté nemocnice bude tak či tak treba. A aj školy.

https://www.rt.com/news/530171-covid-health-pass-protest-rome/

slaven1

Vrchnosť rozhodla, že na atrakciu "svätého otca" pojdu len veľké zavakcínové deti.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/595063-na-stretnuti-s-papezom-sa-...

slaven1

Dobrá otázka. V piatok som odovzdal robotu na ktorej som pracoval 5 tyždňov. Fu konečne. Už sa mi o tom snívalo :)

...

Tak zase nemôžeš byť na každej akcii v BA. Táto bola dobre zdokumentovaná. Okrem Jurečku ju prenášala cez YT aj redakcia HN. Tí spravili video prenos aj z blokády v Rajke.

https://www.youtube.com/watch?v=kpQ50bh_iyg Parlament
https://www.youtube.com/watch?v=p_W9E4zdCRg Rajka

slaven1

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/595033-antigenove-testy-opat-robi...

Mi to príde ako nejaká ďalšia vlna arizácie podnikov na Slovensku. Tento krát ich nezatvoria napriamo, ako minulý rok, len vytvoria také podmienky, že platiaca vrstva do nich nebude chcieť/môcť chodiť.

slaven1

Od 19.7 v Moskve rušia povinnosť mať QR kód pri vchode do reštaurácie alebo kaviarne. Mäkko povedané, nepomáhalo to predvolebnej atmosfére.

https://russian.rt.com/russia/article/885788-sobyanin-moskva-qr-kody-sis...

Medzitým v Paríži:
https://www.france24.com/en/france/20210714-france-s-new-health-pass-rul...

A ako je vo Fchrancúzsku, kľud?
https://www.france24.com/en/live-news/20210510-anger-in-france-over-civi...

slaven1

Joj, či to veľmi dobabrali s vytlačením Sputnik V z Krajiny. V Maďarsku je to (experimentálna) vakcína s ďaleko najvyššou mierou dôvery.

Veľmi, veľmi to posluhovači Ameriky, Británie a Západu typu Baťová pohnojili s tým, že nenechali ľuďom vybrať si túto možnosť. Zistia, že za to tých 30 strieborných nestálo.

Dobre vec na momentálnu situácia so Sputnik V na Slovensku uzatvára SputnikNews:

"Jediným slovenským politikem, který se nechal veřejně naočkovat Sputnikem V, byl až dosud poslanec za Matovičovo hnutí OĽaNO György Gyjmesi.
První partie Sputniku V byla na Slovensko dodána 1. března a vyvolala politický skandál, protože Igor Matovič, který tehdy vykonával funkci premiéra, a tehdejší ministr zdravotnictví Marek Krajčí to neoznámili předem ani prezidentce Zuzaně Čaputové, ani svým kolegům v kabinetě ministrů. Členové vlády vystoupili proti nákupu vakcíny Sputnik V, dokud ji neschválí evropský regulační úřad, šest ministrů podalo demise, vyzvali k demisi Matoviče a Krajčího, kterou pak oba skutečně podali. Reorganizované složení vlády schválila slovenská prezidentka 1. dubna, premiérem se stal Eduard Heger a Matovič v ní vykonává funkce vicepremiéra a ministra financí.
Kvůli různým průtahům začala registrace k vakcinaci Sputnikem V na Slovensku až 7. června, kdy se větší část obyvatelstva už nechala očkovat jinými vakcínami, nebo se k nim objednala. V důsledku toho bylo ruskou vakcínou naočkováno plně asi 7,5 tisíce lidí a dalších 8,1 tisíce lidí se objednalo k druhému očkování. Registrace k vakcinaci Sputnikem V byla na Slovensku ukončena 30. června."

https://cz.sputniknews.com/20210702/rusko-odkoupilo-od-slovenska-160-tis...

Revolučná situácia je vtedy, keď „vrchy nemôžu a spody nechcú“.
https://www.france24.com/en/france/20210714-france-s-new-health-pass-rul...

Stránky

texty

Stránky