slaven1

authenticated user

texty

Stránky

komentáre

slaven1

Tak to chodí.. v kolóniách, že ich parlamenty upierajú pozornosť na nepodstatné veci, respektíve na veci, o ktorých môžu (v zmyslej je im z metropole dovolné) "rozhodovať".

Technológia ako z toho von, prosím pekne tu http://rusnod.ru/

slaven1

Alebo len neschopný idioti typu "bude to tak lepšie"? Čo si Slovensko vybralo to má. Aj keď presnejšie je povedať, ako sa Slovensko nechalo oklamať rôznymi zahraničnými agentmi ako sú Aktuality.sk, Sme.sk, rádio Express, TV Narkóza, Nová čas... tak sa teraz Slovensku žije.

Кургинян: коронавирус — его цель, авторы и хозяева. 1 серия: кому помогает Генпрокуратура РФ?

slaven1

- kolektívna vina je hlúposť, výplod chorej mysle. Nemci sú dôležitá súčasť Európy, keď ich "rozoberú", dostane sa aj nám. Nič, ale musíme ich ochraňovať aj my.
- brezička, ktorá si to tiež uvedomuje, nestačí
- ďalej, netreba hneď strielať po niekom, kto má opačný názor
- k článku nad týmto komentom: V Belgicku polícia popravila Slováka otrokára majiteľa pracovnej agentúry. Je to čudné, veď predsta bol pre Belgicko užitočný, dodával krajine "ludské zdroje".
- smrť Chovanca treba vyšetriť, vinníkov potrestať (ak nie zabásnuť tak aspoň vyhodiť od polície)
- dnes bol pekný letný deň, dúfam, že ste ho nepresedeli celý pred počítačom.
- máme pred sebou posledné 2 augustové týždne, posledného pokojného leta. V septembri "to" začne.

slaven1

Trocha príbehu z článku:

Chovanca zatkli vo februári 2018 na letisku, ktoré leží asi 60 kilometrov od Bruselu. Vlastnil spoločnosť, ktorá najímala slovenských robotníkov na belgické stavby a medzi krajinami cestoval pravidelne. Dovtedy problémy nemával, no vo februári 2018 sa na palube lietadla vraj správal násilne, sotil do letušky, lebo si nemohol sadnúť na ním zvolené sedadlo. Kapitán lietadla odmietol vzlietnuť, kým nezasiahla privolaná letisková polícia.

Ako neskôr informoval nezaradený poslanec Tomáš Taraba (KDŽP), Chovanec bol otec rodiny, úspešný podnikateľ, podporoval detské domovy a dokonca študoval teológiu.

Pôvodná verzia policajtov bola, že po tom, čo ho odviedli do záchytnej cely na letisku, tak si tam mal udierať hlavu do steny, až začal krvácať (čo jeho manželke vôbec nedávalo zmysel).  Následne vraj zasiahli znovu a vtedy dostal infarkt myokardu a bol prevezený do nemocnice. Tam upadol do kómy, z ktorej sa už neprebral.

Dnes sa však podľa záberov, ku ktorým sa dostali miestne noviny Het Laatse Nieuw, ukázalo, že so zadržaným Chovancom zaobchádzali mimoriadne nešetrne, jeden z policajtov mu 16 minút kľačal na hrudi, kým druhá policajtka nad ním hajlovala.

To, čo tvrdili policajti, Taraba bez okolkov nazval vysvetlením ako pre banánovú republiku.

Poznámka: Upravil som svoj skorší komentár pretože Chovanec zomrel už v roku 2018. Tento týždeň len vypustili video.

slaven1

Má zmysel si sťažovať na Američanov, ak tam predtým sedeli Rusi, ale hlavne, ak sa oslavuje Povstanie, ktoré ho vytrhlo z domácich rúk a dalo do rúk cudzincom?

Norman, ty máš SNP domýlené, to sme si za tie roky tak nejak všimli :-)

Nemôžete plakať nad Američanmi, ak zároveň oslavujete povstanie SNP – vtedy to vaši dedovia tak urobili, tak sa teraz nečudujte, že ste doteraz len otrocký podriadený prívesok.

Toto je buď úmysel alebo "nerozberucha" (nechopnosť rozobrať prebiehajúce procesy: kto je kto).

slaven1

Hlásim, že: moje povedomie je zorientované, systematické, mocné, a plné energie... a ešte pozdravujem všetkých so 76. výročím národo-oslobodzovacieho boja (SNP)!

Norman, nazývať vládu satelitného "Slovenského štátu" 1938 - 1945 "domácou vládou" je scestné a pomýlené. Bola to vláda dosadená a kontrolovaná 3. ríšou. Američania nás, tak ako Nemci v 1944 okupujú. Nič iné. Nie akýmkoľvek cudzím vojskám na našom území. Kto podpíše dokument o trvalom umiestnení amerických vojsk na našom území (Sliač, Kuchyňa) bude stíhaní za vlastizradu, až dnešný okupant (USA) oslabne.

slaven1

https://www.hlavnespravy.sk/korcok-zareagoval-rovnako-cela-slovenska-ver...

Netreba lepiť v Belgickom väzení zabitého Slováka na amerického viacnásobne trestaného kriminálnika Georga Floyda , Hlavnésprávy.

https://www.hlavnespravy.sk/slovensky-floyd-nemal-ziaden-zaznam-registri...

slaven1

Vládni politici sa podľa Fica nadmerne venovali udalostiam vo Venezuele či v Bielorusku v súvislosti s prezidentskými voľbami. „Kde je takáto miera iniciatívy v tomto prípade? Kde je premiér? Kde je minister zahraničných vecí?“ pýtal sa Fico. Dodal, že na mieste premiéra by žiadal ministra zahraničných vecí, aby komunikoval tento prípad so svojím partnerom v Belgicku, a aby si predvolal belgického veľvyslanca a žiadal vysvetlenie.

Fico neprestáva riadiť krajinu. Dodajame, že ani nemôže ;-) A dodajme ešte, že mu to nejde najhoršie.

slaven1

Soták pravdivo, čo sa na nás valí https://www.youtube.com/watch?v=t6uf-HxkjMI

V Brezne ťa život núti myslieť a konať rozumovo.

slaven1

zdravotníctvo v kríze a úpadku, nebolo ničoho.

V Bratislave nedostavali Rázcochy. Po režime ostali (už vtedy) nedostačujúce Kramáre. Mám pre vás ale dobrú správu: v iných mestách v (Česko)Slovensku to stihli. Nemocnice, polikliniky.. dostavali. Slúžia ľuďom do dnes (Ružomberok) ak ich ešte Pentou dosadený minister zdravotníctva nestihol zavrieť (Banská Štiavnica, Veľký Krtíš) ale ukradnúť (Prešov).

Inak bol si mladší, nemocnice si nenavštevoval. Ako vieš, že "nebolo ničoho"?

Dialnice neboli schopní vybudovať ani vtedy, metro takisto nie.

Metro v Prahe je v cajchu, dá sa tam fajne schladiť, keď je takto teplo. Som doplnil do tvojej vety odkazy.

To Nekultúra, neživá a smradľavá, zlomila tomu režimu väzy azda ešte viac, ako ekonomika.

Odstavec o kultúre, to je čo? Opisuješ v ňom dnešok alebo čo? Kde sú české a slovenské filmy? Loli parádička? Hranaři? "Prasa"? Nikdy som si nemyslel, že televízne divadelné hry zo socializmu budem pokladať za ešelon kvality, krásy a estetična. Dnešné televízne (rádiové) "vysieranie" okupačných a oligarchických staníc je úpadok a hnus.

ale zásadne a s odporom Ťa odmietam.

No čo, to je spôsob uvažovania jednotlivca: vytvárania si v sebe nepriateľov. Ja, Norman, som rád, že do diskusie dopĺňaš svoje veci. Dosť z teba cítiť, že sa z Bratislavy veľmi nepohybuješ. Slovensko je krpaté, no siaha "až" po Sobrance :)

Kiska do basy.

http://zvedavec.org/komentare/2020/07/8361-jak-jsme-prodali-sovetsky-sva...

http://leva-net.webnode.cz/products/zapad-a-sssr-jak-ve-skutecnosti-prob...

slaven1

Môže byť, že do čela strany ku koncu zvolili niekoho menej schopného aby pri likvidácii nezavadzal - čiže algoritmus ako pri Gorbim v ZSSR.

Jakeša vnímam ako posledného čelného predstaviteľa režimu po ktorom zostali nemocnice, školy, univerzity, kasárne, továrne, cesty, metro, diaľnice, letiská, divadlá, kultúra, hudba, vzdelaný národ, bezplatné zdravotníctvo, dostupné byty, dôstojné zamestnanie, pôrodnosť.. a za to česť!

slaven1

Zomrel Miloš Jakeš, česť jeho pamiatke.

slaven1

"Ȟaitizácia" je už dávno v USA. Spojené štáty emerické sú krajina 3. sveta. Je tam vysoká miera rozdielu medzi bohatými a chudobnými. Ako v radovej africkej diktatúre. Zdravotníctvo len pre bohatých. Školský systém pre radových občanov úplná mizéria. Ako vidno, že ste tam ešte neboli pozrieť.

slaven1

Zdá sa, že Rusi rozumne zahlasovali za zmenu koloniálnej ústavy čo tam majú od 93tieho. Pripomínam, že Slovensko má v ústave, že "žiadna ideológia" a že "zákony Ústredného výboru Eurozväzu sú nadradené zákonom SR". Toto Maďari to defakto referendom v 2015 zrušili.

https://www.rt.com/russia/493458-55percent-voted-constitution-amendments...

slaven1

Povinné čítanie na tento výkend je článok k Mníchovskej zrade od Putina. Máme ho po slovensky, rusky alebo anglicky. Je tam aj takýto úsek:

Pretoje nevyhnutné pokračovať v analýze príčin, ktoré viedli k svetovej vojne, premýšľať o jej hrozivých udalostiach, tragédiách a víťazstvách, o ponaučeniach z nej ako pre našu krajinu, tak aj pre celý svet. A tu opakujem, že je zásadne dôležité opierať sa iba o archívne materiály, svedectvá súčasníkov, a vylúčiť akékoľvek ideologické a politizované špekulácie.

Ako ušité o prenasledovaní Jána Dudáša holokauzistami.

 

slaven1

Situácia priniesla zaujímavé videá, ale technologicky nič čo by stálo za zmienku.

Dajme im čas, potom zhodnotíme.

slaven1

Hej všimli sme si. Za slová prišli zatknúť docenta o šiestej ráno. Gestapo, alebo ako písal Norman, ČEKA. Holokauzu si rozvracať nedáme. Fabrikovanie historickej viny Slovákov musí pokračovať. Opäť je v tom musolinovský Špeciálny súd, opäť v prípade vystupuje sionista Honz. Prípad budeme sledovať. Doc.Ing. Ján Dudáš, DrSc ide za Slovensko.

Zoznam jeho kníh vydaných do 2020:

Literárno- kultúrny cestopis Oravy 2
Oravci vo vede a technike
Absurdity vysokých škôl a inteligencie na Slovensku: Z vývoja európskych vysokých škôl, vedy a inteligencie.
Lexikón menej známych a mätúcich sekulárnych a náboženských pojmov
SLOVNÍK AKTUÁLNYCH POJMOV A VÝROKOV – FAKTY ABSENTUJÚCE V UČEBNICIACH A V HLAVNOPR(Ú)DOVÝCH MÉDIÁCH
Škola života - Pohľady za horizont

slaven1

Igor Panarin o knihe "Československé udalosti 1968 roku očami KGB a MVD ZSSR" (2010).

Чехословацкие события 1968 года глазами КГБ и МВД СССР
https://www.ozon.ru/context/detail/id/139562445/

Vydavatel: Общество изучения истории отечественных спецслужб, Объединенная редакция МВД России

https://www.youtube.com/watch?v=ZFeTsHFlXN0

slaven1

Presne tak, je to figúra rovnako ako Soroš. Človek, ktorý chodí mudrovať do štúdií ABC, NBC, FOX NEWS, CNN nie je ten to riadi proces. Je to sluha.

slaven1

Na čo narážaš? Na to, že sme kolónia západu? Na to, že nás zožrali v 90tych (východoeuropske nomenklatury nechali zozrat svoje krajiny "pokrovovemu" Zapadu). A nechavame sa predavat - to uz formulujem takto, lebo je to obdobie kedy konam a rozhodujem aj ja. A porodnost 1.4 - vymieranie {0.9 ak odmyslime osadnikov}. Toto bude nieco s moralkou krajiny. S duchovnom naroda.

slaven1

A čo zamieňa v tvojej odpovedi zámeno "to"? :)

slaven1

30% Američanov má zhruba takýto názor na Pandemic Bill-a:

https://twitter.com/michellemalkin/status/1259171624164577282

Teraz nejaké videá, videl som len fragmenty z tohto:

How Bill Gates Monopolized Global Health

Tieto si dávam do archívu:

Bill Gates and the Population Control Grid

Meet Bill Gates

Bill Gates' Plan to Vaccinate the World

Inak celkom dobrý kanál tento corbettreport, dlho nebude na Youtube :) ..a ešte jedno videjko:

Lies, Damned Lies and Coronavirus Statistics

 

slaven1

Rozsah materiálu. Cieľom mediálnej masáže je vytvorenie názoru typu "museli sme prijať drakonické* opatrenia aby sa "podarilo jej zabrániť sa tu rozšíriť [preto sme museli rozdrbať aj naše a aj celosvetové hospodárstvo]".

Posledné veľká "skalpovačka" v 2006 (2008):

- sa púšťala cez financie.
- Bola pustená cez Ameriku (WallStreet).
- Financie sú doména Soroša.
- Bola to taká fikcia, matematická alchýmia, kabala, abraka-dabra s číslami (zrazu neboli peniaze, ktorých si je možné nakresliť koľko je treba).

Táto generácia skalpovačky (2019 - 2020) má:

- Viac technokratickú zápletku ("plot").
- Hlavný maskot je Gates (súdim podľa materiálu, ktorý sa poslednú dobu okolo neho vytvorilo).
- Neviditeľný bubák je tento krát vírus. Málo ľudí má potrebné vzdelanie a vybavenie domáceho labáku - kto už má doma biolabák, že - aby bolo schopné naozaj posúdiť rozsah nebezpečenstva takže sú odkázaný na to čo im povedia "autority" - hovoriaca hlava v štúdiu TV Narkóza (v slovenskej podobe). Ideálny neviditeľný bubák.
- Pustila sa cez Činu - čim sa ochodnocuje význam Číny (na USA sa dnes reálne vysrať).

---

* drakonický, zried. drakónsky príd. ‹VM›

1. veľmi prísny, tvrdý, krutý, neúprosný, bezohľadný (podľa aténskeho zákonodarcu Drakonta): d. zákon; d-é opatrenie

slaven1

Očakám fajne rozdrbané hospodárstvo ako minimum, pri zvýšenej miere prerozdelovania ekonomického bohatstva smerom od chudobných k bohatým. Inak povedané: cez túto "pandémiu" nám štia na hlavu a už ani nepredstierajú že je to dážď.

Pričom "ochranné opatrenia" zabili a poškodili viac ľudi (prerušené výkony v nemocniciach) ako tohtoročná chrípka samotná. Protinárodné opatrenia sú na úrovni totalitných režimov (defakto zákaz vychádzania). Takže očakávam aj obmedzovanie práv a slobôd, ničenie školstva.. a celkovo, cez súčasný oligarchický režim cesta nejde.

Ľubov ti sa bojíš, že stratíš čo?

slaven1

To už keď tvoje účtovné oddelenie ozaj nevie ako stopiť príjmy - keď si vyplatil 500 doktorom školenie v Karibiku, nakúpil 40 byto-kancelárií atď (účtovne uznateľné náklady) - tak vykážeš zisk. Vysatých peňazí zo zdravotného systému je viac.

slaven1

Krásna diskusia pod článkom Štát za svojich poistencov platí nedostatočné poistné, tvrdia súkromné poisťovne: „Rúca sa celý systém“.

Súkromné zdravotné poisťovne sú definícia zla. Kto mi neverí nech zájde pozrieť do (kedysi) "zemi zasľúbenej", do USA (kto tam je a toto číta mohol by napísať či a aké má zdravotné poistenie).

K zdravotnému odvodu. Každý rok sa paušálne zvyšuje. Inflácia je 0.05% čiže takmer žiadna? Nevadí, odvod aj tak narastol z roku 2019 na 2020 o 6%.

A čo sa z toho platí? Pente zisk? Lekárom domy a vily? Platy pracovníkom MZSR zostavujúcim plán stratifikácie (zatvárania) nemocníc?

Minulé leto vytrelo dvoch darcov organov pri Telgárte. Telgárt je dosť uprostred ničoho. Záchranná akcia zablokovala dvojprúdovú "Route 66" v oboch smeroch. V zápche sme čakali kým sa dotrepe druhá sanitka z Brezna (50km). Trvalo to 20+ minút kým prišla (len čo som tam ja stál, neviem kedy ju ozaj zavolali). Kedysi na tom úseku bolo sanitiek viac, dokonca je tam aj nejaká opustená sanitková stanica medzi Telgártom a Breznom, no "stratifikovali" ju.

V zdravotníctve je peňazí ako pliev, len na zdravotnom systéme sú nasaté kliešte, pričom pekne nažraté. Paraziti.

slaven1

Nie je dobré aby štátostranu viedol človek s pohlavným odklonením. Taký človek má nižšiu morálku + je na neho veľa kompromitačného materiálu spojeného zo životným štýlom (drogy atď. spomeňme špáradlo z tlačovky). Buzerant nie je hodný nasledovania, Fico je manžel a má potomka, možno za chvíľu bude aj starý otec.

Britskí colníci zaznamenali znamenitý úlovok, z ktorého sa mohli aj dobre najesť. V slovenskej dodávke, ktorá oficiálne viezla pizzu z Talianska, našli veľké množstvo drog.

slaven1

Fico zablogoval a trafil do čierneho. Tu krátky výsek z článku Koniec nezávislosti sudcov a prokurátorov:

Ešte do nedávna som často dostával otázku, či Slovensko je skutočný právny štát. Roky som profesionálne pôsobil na poli trestného práva a roky zastupoval SR pred Európskym súdom pre ľudské práva. Formálne sme právnym štátom boli, ale prakticky sme mohli sledovať jeho zlyhania. Určite tu boli pokusy individuálne ovplyvňovať rozhodovanie cez korupciu, ale to je všade na svete. Máme problémy so súdnymi prieťahmi, ale tým sa trápi prakticky každá krajina. I keď máme jeden z najlepších katalógov ľudských práv, aký sa dá formálne zakotviť, o ich reálnom dodržiavaní sa dá hovoriť len vtedy, ak sú ľudia dostatočne ekonomicky a sociálne silní. Môžeme hovoriť o rovnosti pred zákonom, ak si v podobnej trestnej veci môže bohatý zaplatiť tím najlepších obhajcov a chudobný je odkázaný často, doslova povedané, na právnu charitu? Ale systém bol nepochybne v podstatných prvkoch právnym štátom.

slaven1

Heh, to by jeden nepovedal, že uvidíme také niečo - kopa ľudí sa domáha práva na vstup do svojej rodnej zeme. Tak úprimne, nefalšovane, zo Západu. To sa fakt ešte v tejto forme nikdy nestalo.

No presne, čítaš mi myšlienky pri tomto. Som to do svojho komentu zo včera už nechcel pridávať. Spomínam si v tejto súvislosti na jedno memečko z 2015, kde boli krimigranti vo vlaku a pod tým komentár:

Kto by si pomyslel, že o 70 rokov sa ľudia budú byť o miesto vo vlaku do nemeckého tábora :D

To nie je tu až tak zle..

slaven1

Slovensko vďaka výnimočnej vládnej požiadavke na povinnú karanténu po návrate zo zahraničia - jediné spomedzi susedných krajín - vyzerá ako ukrajinský banánistan.

Je toho viac. Aktuálne info je v skupine: Ľudia v karanténe Ministerstva vnútra

Z netu a aj správ RTVS:

Ľudia sa postavili pred kamión, čo chceli policajti pustiť. Policajti ich vytlačili. Začína sa to vyostrovať. Od 19:00 spustili tú aplikáciu, ale bez povolenia Google, kde ide inštalovať aj apku mimo Google Playstore. Pre Aple zatiaľ nespustili. Sú tam zádrhele v overovaní tváre. Zákonné. GDPR. A preto im to tie obe platformy nechcú schváliť.

Ešte že 29-ročný Šeliga sa ospravedlnil za nespustenie (sledovacej) aplikácie (porušujúcej GDPR). Potom čo sa slovenský Makron zobudil vedľa svojej 46-ročnej kolegyni* sa ponáhľal do štúdia RTVS urobiť gesto. Uf, pomohlo.

Hmm. a čo tí, čo smartfóny nemajú a do štátnej karantény isť nemôžu lebo "nie je miesto"? Výhovorka na málo miesta je zvláštna, lebo "málo" máme teraz prázdnych hotelov po Slovensku.

Čo sa mi na celom nepáči najviac okrem výnimočného nariadenia štátnej karantény je, že vlastný štát ťa natláča do korporátneho špiclovacieho elektro-koncentráku.

* budiš, láska kvitne v každom veku, pusť vytvoria plodný zväzok.

--

Rostas o "pandémii" bez mŕtvych: https://www.facebook.com/tibor.e.rostas/videos/10222386015669344/

slaven1

Riaditeľ Vojenského historického ústavu (VHÚ) a kolaborant Miloslav Čaplovič protestuje proti zrazom motorkárov na pietnych miestach z 2. svetovej vojny. Jeho vyhlásenie v plnom znení nemá názov "Rev kanónov piete nesvedčí":

Rev motorov piete nesvedčí

Dnes opäť hučali motory motoriek v priestore Pamätníka čs. armády s vojnovým cintorínom na Dukle a predpokladám, že aj na iných miestach Slovenska. Na Dukle spočívajú ostatky 565 príslušníkov čs. armádneho zboru, Čechov, Slovákov, Rusínov a ďalších, ktorí padli pri oslobodzovaní našej vlasti. Kolesá motoriek narušili ochranné pásmo Národnej kultúrnej pamiatky i samotný Pamätník, napriek tomu, že vstup tam nie je povolený. Ich majitelia takto nekultúrne prezentovali svoj spôsob prejavenia „úcty padlým“ až k pylónu Pamätníka. Považujem to za hrubé dehonestovanie tohto pamätného miesta, ktoré je v správe Vojenského historického ústavu.

Obdobné aktivity sú často využívané na dezinterpretáciu histórie a glorifikáciu bývalého komunistického režimu, ktorého aktéri riadení z jedného centra sa nezastavili ani pred prenasledovaním, mučením, väznením i vraždením tisícov občanov bývalého Československa. Boli medzi nimi aj bývalí príslušníci, dôstojníci a vojaci čs. domáceho a zahraničného odboja 1939 – 1945, vrátané mnohých príslušníkov 1. čs. armádneho zboru v ZSSR, ktorí po roku 1948 zažili poníženie, degradovanie, prenasledovanie ich rodín, väznenie, postavenie na okraj spoločnosti... Satisfakcie, ospravedlnenia a rehabilitácie sa niektorí osobne, alebo už len ich príbuzní, dočkali až po novembri 1989. Rovnako v duchu vtedajšej ideológie dochádzalo k ničeniu pamätníkov a vymazaniu mnohých z nich z kolektívnej pamäti.

Pamätníky, vojnové cintoríny, alebo iné miesta pamäti, si zaslúžia, aby sme zachovávali ich pietny charakter. Pri ich návštevách si pripomínali, ctili a spomínali v tichosti na tých, ktorí nám vybojovali mier a slobodu.
Formu akú si zvolili členovia motorkárskych klubov odmietam. Úmyselne, alebo z nevedomosti dehonestujú odkaz bojovníkov za slobodu a pošliapavajú ich pamiatku.

Miloslav Čaplovič, riaditeľ Vojenského historického ústavu

Odkaz pre kolaboranta na záver 

slaven1

Vetvička:

Průměrný věk mužů zemřelých v ČR "v souvislosti s COVIDem": 76,1 roků. Průměrný věk žen zemřelých v ČR "v souvislosti s COVIDem": 81,4 roků  Průměrný věk v ČR zemřelých mužů za 1-9/2019: 72,8 roků. Průměrný věk zemřelých žen za 1-9/2019: 79,7 roků.

A řizena demolice celosvětove ekonomiky pokračuje. Jen Chorvati si dovolili tajně připustit, že kral je nahy a otevřeli hranice bez přiblblych podminek.

slaven1

Práve to vyšlo. V nahrávkach Bidena a Prasačenka (Waltzman), ktoré zverejnil "poslanec Vrchovnej rady" vysvitlo, že na objednávku z USA Ukrajinci zmenili zákon tak, aby sa Lipšic Lucenko mohol stať generálny prokurátor a následne nestíhali Bidenovho syna za podvody a všeobecne dohliadal na proces rabovania (do tých správnych vreciek). Presne tu ide pasáž.

Bude zlodej Lipšic na čele prokuratúry?

Piata kolóna: Generálnym prokurátorom sa môže stať Lipšic. Koalícia však musí zmeniť zákon

slaven1

Keller dal rozhovor pre MY, spomína v ňom nepriamo aj nášho Matelka (časť prečo sa opozičné strany derú k moci):

Tady bude důležité, nakolik bude ono utahování opasků selektivní. Těžko vysvětlíte rodinám žijícím na hranici existenčního minima, že se mají uskrovňovat, pokud zároveň porostou řekněme zisky bank a dalších finančních ústavů, které jsou téměř bez výjimky v zahraničních rukou. Faktem je, že vláda může zhoršit den ze dne životní podmínky těm nejchudším, ale nemůže si dovolit ani naznačit potřebu úspor dceřiným pobočkám zahraničních bank. Ta situace se může vyhrotit natolik, že se docela divím opozičním stranám, proč se chtějí dostat k moci. Ale možná jim křivdím a ony se k moci vlastně ani dostat nechtějí. Řada jejich počinů a mnohá vystupování některých jejich lídrů by se tím vysvětlila.

Matelko si splnil sen a jeho opozíčná strana značka sa dostala k moci. V rozhovore ďalej opisuje delenie moci v Eurozväze (EZ):

OTÁZKA: Jak se podle vašich zkušeností přistupuje v evropských institucích k řešení těch nejzásadnějších problémů? Lze to vůbec říci takto obecně?

Existují tři kategorie problémů. Ty velké a skutečně klíčové se pro jistotu ani nepojmenovávají, protože by to mohlo ohrozit jednotu naší velké evropské rodiny. Drobnější problémy se řeší tak, že Komise, která není komisí, ale vládou, navrhne řešení. Toto řešení pak následně schválí Rada ministrů, která není radou ministrů, ale horní komorou eurosněmovny, a zároveň ji schválí Evropský parlament, který je dolní komorou eurosněmovny ovšem bez pravomocí dolních komor. Procedura schvalování má přibližně stejnou délku jako jedna migrační vlna, anebo jedna vlna pandemie. Tím se vysvětluje, proč Evropská unie ještě ani jednou ve své historii nedokázala na cokoli reagovat včas, anebo dokonce s předstihem. No a pak tady máme třetí kategorii problémů, což jsou nejrůznější pseudoproblémy. Věnuje se jim zdaleka největší pozornost, aby už nezbyl čas na vznesení otázek patřících do první kategorie. Jak vidíte, Evropská unie zásadně neimprovizuje, vše v ní tvoří promyšlený systém, kde s přímo chirurgickou přesností jedno zapadá do druhého.

OTÁZKA: Jak v tomto světle vidíte budoucnost Evropské unie, respektive budoucnost České republiky jako členského státu EU?

Všechny možné scénáře jsou teď otevřené. Nemyslím si ale, že EU zcela zanikne.

Byla vymyšlena proto, aby se uskutečnil meziválečný sen ordoliberálů, tedy aby fungování ekonomiky nemohlo být nijak ovlivněno výsledky parlamentních voleb, ať již dopadnou jakkoliv. Nikoliv volič, ale skupina nikým nevolených úředníků má rozhodovat o tom, do jaké míry a jakým směrem bude trh regulován. A je tu ještě jeden důvod pro existenci EU. Dlouho se uvažovalo o tom, jak svobodné volby neodstranit, a přitom zajistit, aby nemohly nijak ohrozit ty, kdo jsou u moci. Vymyslelo se to tak, že volby sice probíhat budou, ale zvolené vlády budou mít čím dál méně pravomocí. Přesně tomu odpovídá model Evropské unie.

Takže se domnívám, že nejreálnější scénář je ten, že se Evropská unie smrskne někam do podoby svého zakládajícího jádra. Je otázka, zda k němu bude patřit Itálie, ale určitě k němu budou připojeny skandinávské země. Toto hospodářsky i politicky silné jádro bude uzavírat smlouvy se zbylými zeměmi, přičemž se bude snažit, aby země, které z EU vypadnou, neměly žádná práva, ale příliš jim neubylo povinností. Politickou, ekonomickou a v případě potřeby třeba i vojenskou a policejní sílu na to jádro mít bude. Navíc bude ve většině ze zemí, které se ocitnou vně EU, působit silná, mediálně protežovaná probruselská pátá kolona. Je asi zbytečné jmenovat, kdo do ní bude patřit u nás.

slaven1

Řanda pekne opisuje situáciu v povolebnom Slovensku 2020:

Základní problém je, že se ty vlády, ty politické strany a jejich zástupci, a to vidíme i v jiných problémech a kauzách, nejsou schopní dohodnout v podstatě na ničem. Tohle se tady bohužel jako červená nit táhne vlastně od roku 1989, kdy zvítězí jedna strana, ta to táhne některým směrem, pak nastoupí druhá a ta to táhne opačným směrem. Jestliže se ti lidé, v podstatě třicet let, co jsou v politice, perou o volant, tak kam může ta republika jet, pod tím jejich velením?

Mluvil o tom, jak moc mu vadí opatření, která přijala vláda kvůli epidemii koronaviru, zmínil poškozenou ekonomiku, vystrašené lidi i „jurodivé komentátory“ a „pološílená média“. „Dopad těch opatření přece nikdy nesmí být více devastující než ta samotná událost,“ vysvětloval Řanda a žasl, co všechno se dělo kolem roušek. Nevynechal ani Švédsko, kde měl svůj druhý domov. Vrátil se i k výročí konce druhé světové války a prozradil, co si myslí o odstraňování soch. Zajímavě promluvil i o současném Rusku a prezidentu Putinovi. Vysvětlil také, proč mu prezident Zeman „spadl z lopatky“. A pochválil Nelu Boudovou.

 

slaven1

Hej, súhlas. V niektorých veciach je slabý. Je to potomok Nemca a Írky. Žil v Nemecku sedemdesiatych rokov, ktorému vykonáva advokátsku činnosť, keď popisuje technológie ako nemeckému národu rozkladali morálku (likvidácia Nemcov cez duchovnú sterilizáciu v dôsledku prehranej vojny). Opisuje čo zažil. Defakto to isté sa teraz deje v strednej a východnej Európe (u nás doma).

A áno, je to človek a človek je omylný. Niektoré jeho myšlienky sú.. slabé, a niektoré kroky chybné no má veľa dobrých postrehov. Kevina MacDonalda nepoznám. Pozriem, zhodnotím.

Lepší od tých Američanov sú Rusi. Veľmi dobrý z Rusov je Piakin (Máj 2020) - má najlepší teoreticko-ideologický podklad :)

Škoda, že Jones ani McDonald o Pjakinovy nevedia. A aj keby vedeli že existuje skrz jazykovú bariéru nie sú schopný prežúvať jeho myšlienky. Všeobecne "západniari" nie su v globále schopní prežúvať myšlienky z Rusi.

A preto sme - my z Československa a ďalších slovanských národov strednej a južnej Európy - ďalej než bežný "mysliteľ" Západu. V tomto sa nám môžu rovnať Izraelci (pozor, nie židia, Izraelci) - veľa z nich vie aj rusky aj anglicky (Čína dokým tam vládne KSČ je ideovo sterilná). Málo si tu však dôverujeme.

Ešte k tým odkazo na Afina: ďalšie tématický video k "antisemitzm", Fico, cca 4 minúta k ochrane rodiny v ústave a prekrúcaniu tradícií.
https://tv.teraz.sk/politika-tu-a-teraz/x6mbmv0180625-001-023_polit_tat_...

slaven1

Michael E. Jones, 49 minúta:

The term anti-semite underwent some type of transformation. So it used to mean an anti-semite was someone who didn't like Jews and now anti-semite is a term for people whom Jews don't like. So what it means is some Jew when you're called an anti-semite it means that some Jew somewhere does not like what you said, cannot refute what you said, is not going to leave you alone because of what you said, and so therefore he's going to try to pin this label on you to basically end the discussion and end your career as well. That's what it become.

Pojem antisemitizmus prešiel určitým vývojom. "Anti-semita" voľakedy predstavoval niekoho, kto nemá rád Židov a teraz pojem antisemita predstavuje ľudí, ktorých židia nemajú radi. V skratke to celé znamená, že keď ťa nejaký žid nazve antisemita, znamená to že niekde nejakému židovi sa nepáči čo si povedal, nemôže poprieť alebo vyvrátiť čo si povedal, nenechá ťa napokoji za to čo si povedal a preto sa bude na teba snažiť lepiť svoju nálepku pokúšajúc sa tak ukončiť diskusiu rovnako ako tvoju kariéru. Toto je aktuálna definícia pojmu anti-semitizmus.

slaven1

Američtina má výraz na to ako opísať monster proces s Kočnerom. Kengúrý súd. Klokaní súd. Znie to lepšie než naše "Vykonštruovaný proces" (resp. "zinscenovaný súdny proces").

Hlavný klokan je vrah Lipšíc a.. ako sa volá vrchný inkvizítor.. aha Šanta. Obaja túžiaci stať sa generálnym prokurátorom. Nodpč.

https://en.wikipedia.org/wiki/Kangaroo_court
https://cs.wikipedia.org/wiki/Vykonstruovan%C3%BD_proces

slaven1

Reagujem na nadpis. Asi myslíš tej našej poslednej kedy sa ničilo aj bombami.

Lebo tá úplne posledná - Studená vojna - kedy sa neničilo priamo bombami skončila 25.12.1991. Dôsledky rovnako katastrofálne ako počas 2. svetovej.
http://www.ondrias.sk/index.php/component/content/article/34-blog/162-sv...
Prepad pôrodnosti, hospodárskej produkcie, atď viď grafy v Ondriašových knihách.

Niektorí moji balkánski známi vo vojne bojovali. Poznám človeka čo je na fronte na Donbase. Zoznam prebiehajúcich vojen:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ongoing_armed_conflicts
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_civil_wars#Ongoing_civil_wars

slaven1

K čomu?

slaven1

Ešte pár 10 ročí a holokauza bude prevažujúci motív 2. sv. vojny. Veď keď sa rozprávaš s dnešným 26. ročným človekom tak hlavná odpoveď je "chudáci židia trpeli".

slaven1

Norman má výchovné obdobie.

slaven1

HS priniesli citát nejakého nového "zdravopanáka" na ministerstve Penty, článok nazvali "Krajčí: Protiepidemiologické opatrenia budú u nás musieť pokračovať až do vyvinutia vakcíny". Panák by mal radšej viac počúvať svojho šefa. Tuto Trump hovorí, že koronacirkus pôjde preč aj bez vakcíny.

slaven1

Iris fotky, fotky z Fiždi sú kľúč. Pridaj nejaké.

Už keď tam si, myslíš, že sa ti podarí vyzistiť ako sa tam prejavujú dôsledky testov jadrových bômb v 50-60tych rokoch?

https://cpb-us-w2.wpmucdn.com/blogs.pace.edu/dist/0/195/files/2018/05/Fi...

slaven1

Začal som dokument pozerať 2 dni dozadu, ale zaspal som. Bol som zvedavý, ako vyzerá proces výrobi solárnych panelov. Z čoho je materiál atď.

Prekvapilo ma aj to, že životnosť verných turbín je rozpočítaná iba na 20 rokov (číslo udané v dokumente). To je málo. A potom z toho bude kopa šrotu, alebo plastu, čo bude stáť niekde na smetisku.

slaven1

každý raz lapá po dychu

Presne tak.

slaven1

V prípade, že zdravotné vedenie krajiny - na čele s tým bravom - rozhodne že "očkovanie" nejakým globalistickým odludňovacím roztokom bude povinné, navrhujem testovanie "vakcíny" na deťoch a hlavne dcérach prominentov oligarchického režimu. Dcéry majú Matovič, Hlina (vieme z bilbordov, že má), Sulík.

Pekne verejne budú v sklade prítomné "nezávislé osobnosti"™ z "regiónov" pričom živý video-prenos môže ísť cez facebookovú stránku americkej TV Markíza. Náhodne vybrať jednu ampulku z paliet s "vakcínou" môže napr. Kollár (tiež otec), alebo Martin Daňo (dôvera časti verejnosti). Prípadne navrhnite vy, koho štastnou rukou sa bude losovať.

 

 

Stále mám pred očami ako Číňania vo Wuhane postavili novú nemocnico-basu za, koľko to bolo, 10 dní? Národné vakcinačné centrum ako, neviete či sa stavá? Na Slovensku máme aj technológie, aj ľudí aby sme si prípadnú vakcínu vedeli vyrobiť sami.

Ako som si to tak čítal, napadla ma ďalšia otázka. Už dostávajú aj poslanci 60% platu?

Stránky