slaven1

komentáre

slaven1

https://t.me/casusbellilive/74000

Sieťou dnes preletela informácia, že aj v našom národno-oslobodzovacom boji zahynul na okrajine Štefan Potocký. Moja myseľ sa o túto informáciu „zastavila“ ako auto o strom.

Je predsa vojna a vo vojne zomierajú ľudia. No sú cudzí. Smrť je anonymná. Tu zrazu konkrétny našinec. Zomrel v boji mladý človek, ktorého som poznal. V boji.

Rozhodol sa bojovať vo vojne a veď vo vojne sa zomiera. Vo „filmovej vojne“ spravidla zomierajú zlí nepriatelia. A v skutočnej nie. Zomierajú aj dobrí a statoční. Vojna si nevyberá.

Štefan Potocký bol to jeden z najlepších synov nášho národa. Korenie. Aktív. Víťaz.

Putin vo svojej minulotýždňovej reči pripomenul Rusom niektorých ich hrdinov. Zacharčenko. Motorola. Givi. A kde sú naši hrdinovia? Tu je jeden a ďalší stále bojujú.

https://www.infovojna.bz/article/video-exkluzivni-preklad-projevu-vladim...

Je plno silných slov. Prečítaš si ich, prejdu ti vedomím. Na chvíľu ťa zastavia a moment vyšumí.

Aby silné slová ostali v tebe na veky, treba k nim silného slovitela. Človek-nositeľ. Je to okamih textom ako tento neprenosný.

Vo mne až do smrti ostane hlboká a pravdivá myšlienka, ktorú mi dal práve Štefan Potocký:

Víťazi sa nevzdávajú, tí čo sa vzdajú nikdy nezvíťazia.

slaven1

https://zvedavec.news/komentare/2022/10/9342-kontrolni-zasah-do-hlavy-ne...
https://expert.ru/2022/09/30/gazoviy-gambit/

Biden reagoval rovnako ako na svoje "víťazstvo" vo voľbách 2020: Až na tretí deň. Môže byť, že atentát na plynovody ľudí okolo rezidenta USA prekvapil rovnako ako zvyšok sveta. Alebo len reakciu zdržovali aby nabudili taký dojem.

Tým chcem povedať, že SP a SP2 mohla byť sólovka nejakého klanu okolo Pentagonu alebo Británie. Ako Blackrock a Vanguard, ktorí "skúpili" všetku ornú pôdu, ktorá bude od zajtra, 4.10., Rusko, už sa zmierili s touto "stratou"?

slaven1

Dobré memko je, ako Nemecko vypne časť svojho priemyslu aby sa mohlo deliť o zemný plyn s Českom, Slovensko, Poľskom...

Mne to hneď pripomenulo ako nám, Československu ;-), v 2020 zadržali v Nemecku - náš - kamión s maskami, ktoré sme tak urputne v začiatkoch plandémie "potrebovali".

https://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/nemecko-zabavilo-kamion-s-rouskami-p...

slaven1

Tak a celá bývalá Ukrajina je už Rusko. Donecká a Luhanská oblasť sú následnícke štáty Ukrajiny. To kam sa Ukrajina "presunula" po puči v 2014, keď Kyjev padol do rúk teroristickej bandy kontrolovanej z US-UK.

Rusi pripojili všetku bývalú Ukrajinu a nie ukrajinské územia ešte nejakej existujúcej Ukrajiny. To čo existuje akurát tak používa značku (brand) "Ukrajina", aby to maskovalo svoju skutočnú podstatu.

Teraz ešte ostáva oslobodiť zvyšok "poľa" až po Užgorod. Dooslobudzujú Rusi, začnú oslobodzovať Kosovo od teroristickej bandy Srbi.

slaven1

Prečo poľský politik ďakoval Pentagonu za zničenie SP a SP2? Poliaci toľko čo dokončili plynovod z americkej kolónie Nórsko. Takže sa už vidia ako plynový hub Európy.

https://ec.europa.eu/info/news/launch-baltic-pipe-2022-sep-27_en

Tak ako doteraz dotovala Poľsko EÚ tak teraz bude Poľsko žiť z Nemecka.

slaven1

Z netu: https://www.rouming.cz/roumingShow.php?file=ludia_osprostievaju.png

"Ľudia sú už tak zblbnutí propagandou, ze sú schopní uveriť, že Rusi sú schopní odpáliť vlastný plynovod aby už nebola žiadna šanca maž z plynu zisk a umožniť tak Američanom predávať viac svojho plynu do EÚ.

Keď predávate balenú vodu, zničte vodovod, a usvedčte distribútora vody (z vodovodu) že to zničil on.

Hlavne že poľsky politik ďakoval Amerike za zničenie."

https://www.rt.com/news/563752-sikorski-deletes-tweet-nordstream/

Kvalitka je ak toto: https://www.rouming.cz/roumingShow.php?file=dezolat_logic.jpeg

slaven1

Štandard je ozaj taký štandard (v zmysle „norma“). A aký je štandard poslednej dekády. Presne taký aký ho opisuješ.

Štandard je štandardný hnoj oligarchov (ultra bohatých jednotlivcov). A aký sú to oligarchovia tento krát? U seba píšu že nejaký, prosím pekne "filantropi" zo Švajčiarska. A sme doma.. :-D

slaven1

Amerika vyhlásila vojnu Európe už v 2014, v prvej fáze vojny na Ukrajine. Len si to sýta a spokojná Európa nevšimla. Našťastie ľudia s nadhľadom si to všimli už vtedy. Ich materiály sú stále online. #chelemendik

http://nadhlad.com/comment/44041#comment-44041

slaven1

Z vlákna https://twitter.com/AZmilitary1/status/1574758898086694912

An expeditionary detachment of US Navy ships led by the universal amphibious assault ship USS Kearsarge days ago was in the Baltic Sea. It was 30 km from the site of the alleged sabotage on the Nord Stream-1 gas pipeline and 50 km from the threads of Nord Stream-2 gas pipeline

https://voxday.net/2022/09/28/suspect-identified/

A potom aj toto videjko:

https://www.youtube.com/watch?v=u6IIwltTM4Q
2022 09 27 The Americans Declared War On Europe

slaven1

Druhý deň a stále je v rusko-jazyčných zdrojoch ticho. Teda boli spravené nejaké povinné komentáre, ale v alternatívnych zdrojoch čo ja sledujem je zlovestné ticho.

Anglosasi (USA alebo Británia) vyhodili do vzduchu životne dôležité produktovody Nemecka. Normálne by malo nasledovať v Nemecku vyhlásenie vojny USA alebo Veľkej Británie, čo samozrejme nenastane.

Voľby do Kongresu v USA sa blížia. Dominantná sila v USA – demokrati – idú prehrať. Jedna z vecí, čo môže zabrániť ich porážke – upriamiť pozornosť inam – je svetová vojna. Takže držme si klobúky, nasledujúcich 5 týždňov ide byť hustých na udalosti. Zdochýňajúca kobyla ide silno kopnúť.

slaven1

Britský The Guardian pred 8 rokmi:

Washington's role in Ukraine, and its backing for the regime's neo-Nazis, has huge implications for the rest of the world

https://www.theguardian.com/commentisfree/2014/may/13/ukraine-us-war-rus...

No toto...

slaven1

https://mordechajkapusta.blogspot.com/2022/05/slovensko-sa-stalo-spojenc...

Čisto k nadpisu: Slovensko 4. ríša pripojila k sebe

slaven1

- Braňo Závodský je platený propagandista, ktorý slúži USA. Rádio Express, do 2014 priamo vlastnené z NYC, je americké rádio riadené z kolónie Nemecko. Tu nič zaujímavé nie je.

- SLS opäť neodštartoval. Nechcú raketu odpáliť lebo vedia, že to aj tak vybuchne.

- No a čo je nové v Penzióne u Hanky? http://mordechajkapusta.blogspot.com/2022/09/uz-to-zacina.html

slaven1

Azovákov vrátila do obehu piata kolóna v ruskom štáte a ruskej armáde. Je ich tam dosť.

V tomto je podstata či rozloženia ZSSR v 1991, či ekonomické zaostávanie RF posledných 30 rokov, či pomalý priebeh ŠVO ba dokonca samotný vznik tejto situácie (sabotáž Minsku 2 zo strany "ruskej" "elity").

slaven1

- keď žiadaš od žien tisíce-ročného národa aby z dôvodov náboženstva starého zopár storočí nosili handru na hlave, tak si koleduješ

- Bolton v lete ohlásil že má plné ruky práce, tak ja už len čakám v ktorej krajine prepukne revolučné klišé. https://www.reuters.com/world/us/former-senior-us-official-john-bolton-a... Môj typ bola Brazília, ale vidím, že americké vtáky sa zlietli v Iráne. Aké "roskošné" :D

- nejaká Máša Amini nie je Lučanský ale Kuciak (krvavá obeta revolúcie ako zámienka na rozpútanie nepokojov). Ako sa volala tá vilňuská študentka, litovská verzia nášho „mŕtveho“ študenta Šmíta so všetkým čo k tomu patrí? Akože sa volal ten "ukrajinský básnik-revolucionár" ktorého zabil "Janukovičov režim" (oficiálna mytológia) na počiatku Majdanu? https://www.rubaltic.ru/article/kultura-i-istoriya/31012019-zhenshchinu-...

- zabiť vo väzení policajného prezidenta vo funkcii (Lučanský bol v čase jeho vraždy stále oficiálne Policajný prezident) je mimoriadne drzí čin. Do tohto nepôjde žiaden z domácich klanov. Takéto buď spraví zahraničie priamo (mentalita anglosasov - vražda Duginovej dcéry, vražda Srbského prezidenta v 2003) alebo klan, ktorému robí strechu zahraničie.

- neviem prečo si tam dala fotky „vypelíchaného kuraťa“. Schody so sviečkami boli zapratané až po chodník nielen v našej „metropole bez metra“.

- Slováci na to reagovali najlepšie ako v rámci rozsahu a charakteru nášho štátu mohli: nešli zapaľovať autá svojich spoluobčanov a pietnym aktom si objednali od svojho štátu vyšetrenie tejto vraždy.

- Kolíkovú chytiť a potrestať.

- Odkaz slovenskej elite: za slabosť a hlúposť sa platí ;-) https://nadhlad.com/comment/44041#comment-44041

slaven1

Práve prebieha lúpež tohto storočia, keď hodnota z EÚ tečie do USA. Kurz eura prehopol na 1 EUR / 0,98 USD prvý krát od kedy sa používa papier.

Augustová priemyselná inflácia (ceny za ktoré nakupujú výrobcovia) je v Nemecku na úrovni 45%!!! Niektoré nemecké podniky sa už začali sťahovať do USA (heh).

AMERICKÁ INVESTÍCIA DO ZMENY REŽIMU NA UKRAJINE V ROKU 2014 A NÁSLEDNEJ VOJNY PRINÁŠA TEJTO KRAJINE MILIARDOVÉ ZISKY A DIVIDENDY.

Keď sa pozerám na udalosti od roku 2001 - 2006 po dnešok tak vojna na Ukrajine je (čiastočne) strednodobý plán USA ako na úkor Európy stlmiť (prefinancovať u seba doma) nastupujúci hospodársky prepad (matematicko-zákonité vyčerpanie modelu ekonomického rastu).

USA - CEZ KIJEVSKÚ TERORISTICKÚ BANDU - OBERAJÚ EURÓPSKYCH DEBILOV O ZBYTOČNÉ PENIAZE.

https://www.rouming.cz/roumingShow.php?file=stupid_karkulka.jpg

slaven1

Aj v okupačnej televízii majú zmysel pre humor. Najskôr štúdiový úvod à la CNN s titulom "dezoláti v uliciach" a potom oznam, že reportáž robí spitina Graham.

Takže tým "dezoláti v uliciach" sa asi myslel Grahama a jeho kameramana. Dobre v Narkóze vedia, koho zamestnávajú :D

slaven1

Dobrá otázka čo robí v mojom komente odkaz na Splinter faktor. V konkrétnom tomto prípade to bola ukážka aké vraždenie na našom území – „našimi“ rukami - rozpútali Američania a Briti keď nemohli. S dopomocou svojej agentúry nahuckali na seba politelitu, ktorú potom "prezabíjali". No a teraz tu môžu „všetko“, lebo tu vládnu.

Ako som písal vo svojom komente, keď bude treba, tak domáci černoch Naď, americká kurva Čapútová, potkaní titan Heger, mafián Mikulec, tupá Kotláková, narkomani z SAS, alko-čeka z NAKY nás pošlú kŕmiť ruské delá.

Elity Anglicka a USA budú bojovať proti Rusom do posledného Poliaka, Slováka, občana Baltských vymierátov, Rumuna, Modlavčana, Maďara, Nemca, Čecha.. no a Ukrajinci pomaly dochádzajú (a voľby do kongresu sa blížia).

slaven1

Koho čo zaujíma čo povedala táto bábka? Potkaní titan nehovorí. Potkaní titan môže akurát tak pišťať. Hovoria jeho bábkovodiči.

Život je krátky, strata času s týmito, aj keď treba im venovať trošku pozornosti, lebo formálne ich u nás doma dali vládnuť.

Oni nehovoria, nie sú subjekt. Oni sú zločinci, ktorí nás vedú do záhuby. Sú objekt. Objekt piští, subjekt hovorí.

https://davdva.sk/operacia-cia-splinter-factor/

slaven1

Tak do Kazachstanu nakoniec priletel aj indický, čo je to - prezident, Modi, čínsky najvyšší funkcionár KSČ i prezident zemegule. Takto sa odfotili.

https://t.me/s/khazinml/4405

slaven1

https://www.reuters.com/markets/us/crude-us-emergency-reserve-falls-lowe...

Aby sme chápali prečo sem dávam túto správu. Na nízke ceny palív vďačíme, že USA dotuje chýbajúcu ropu na svetových trhoch čerpaním zo svojich rezerv. Dávajú z nich aj Európe. Nie pre ich dobré srdce, žiadne nemajú, ale preto lebo tak stabilizujúce svetovú cenu a tým cenu benzínu u seba doma.

https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-04-18/texas-port-sends-stra...
[Oil From U.S. Strategic Reserve Heads for Europe Amid Global Supply Crunch]

Cieľ je držať "nízku" cenu paliva do Kongresových volieb (8.11.). Takto demokrati tlmia nálady nespokojnosti u seba doma. Do vtedy zhruba vydržia aj tie rezervy.

slaven1

https://religions-congress.org/en/home
--
Škoda, že Piško Šušulík zdrhol z vlády. Ako správny potkan vie kedy opustiť potápajúcu sa loď. Teraz keď treba využiť jeho odhodlanie kolkovať eurobankovy. On bol pripravený na tento scenár už v 2012 :-) Síce hulič-liberál, no v tomto predbehol svoju dobu.

https://www.catholicnewsagency.com/news/252093/pope-francis-instructs-va...

Vatikánska banka žiada o presun všetkej hotovosti podriadených do 30.9. Info dávam, lebo euro do jari nemusí vydržať. Aj panbožkári robia nejaké pohyby snažiac za zabrániť straty.

Už teraz je parita v prospech doláru. Plán na presun aktív z EÚ do USA sa Američanmi rozpútanou vojnou na Ukrajine podaril.

A mažor Borrell ide sprostosti o „fašistickom Rusku“. Páči sa mi ako šarmatneho ho uzemnil Putin, zhruba v zmysle keby sme boli v roku 1936 tak v Španielskej občianskej vojne bojuje na strane Franka. Borrell je trockista.

https://www.youtube.com/watch?v=SiB-wJrRekw [Putin descalifica a Borrell y asegura que habría luchado con Franco en 1936]

Na konci každej vojny je menová reforma a bude aj na konci tejto. Blbé je, že sme ako krajina na tej strane čo ide prehrať resp. Slovensko (i Česko) sa "našou" politickou elitou nechalo zatiahnuť do hovna. Maďari hospodárske otrasy lepšie ustoja.

slaven1

Tento rok s rekordnou účasťou, do Kazachstanu zavítal aj František. Randevú prebieha v sklenej pyramíde v hlavnom meste.

https://en.wikipedia.org/wiki/Congress_of_Leaders_of_World_and_Tradition...

Dokonca zavítal do Kazachstanu aj čínsky vedúci Si.

https://www.aljazeera.com/news/2022/9/14/chinese-leader-xi-jinping-in-ka...

slaven1

https://t.me/investigativnyblogSK/19754

Spočítané, navŕtané, umiestnené, synchronizované. Čistá práca. Takto to pripraviť je niekoľko týždov roboty desiatky profesionálov.

slaven1

Prskavka SLS lietajúca na najlepších motoroch aké NASA má - na motoroch od raketoplánov - už vyšumela? Zaujíma ma či prskavku nechajú vyšumieť alebo program rovno zrušia. Zrušenie - "deneg net" - bude dôstojnejšie ako potupný výbuch.

Aristokrat Braun nedostal Ameriku na Mesiac, akurát tak na obežnú dráhu. Plťka čo postavil nemala ťah dostať mesačný a návratový modul ďalej ako na obežnú dráhu.

Tvrdenie je na základe jediného dochovaného videa (vedia čo majú cenzurovať) celého štartu rakety SaturnV. Je z neho možné spočítať, že aby raketa opustila obežnú dráhu nemá v potrebnom čase potrebnú výšku. Motory nevládali. Vládalo to akurát tak na obežnú dráhu. Potom to v tichosti čľuplo to do mora.

http://nadhlad.com/comment/43863#comment-43863

Ohlásenie pristátia na Mesiaci Apolom 11 v roku 1969 bolo klamstvo. Na tomto klamstve sa spolupodielalo aj vedenie ZSSR. ZSSR stálo radenie takýmto vedením (a spoluúčasť na Mesačnej afére) v roku 1991 svoju existenciu.

Otázka: sú Američania - politická časť populácie - usvedčení klamári? Áno, sú. Dnes má výročie ich ďalšie klamstvo (2/3 – dvoma lietadlami tri mrakodrapy), ktoré sa stalo "zámienkou pre uťahovanie skrutiek vládnucimi štruktúrami a pre sériu vojenských dobrodružstiev amerického impéria po celom svete s miliónmi mŕtvych a rozvrátenými krajinami."

https://zemavek.sk/911-loz-ma-velmi-dlhe-nohy/
https://casopis-sifra.cz/terorismus-a-cesta-k-pravde/

Predstavte si, že doteraz predlžujú výnimočný stav zo septembra 2001:

https://lenta.ru/news/2022/09/10/regime/

slaven1

https://informacnavojna.tk/article/video-novacka-chemicka-spolocnost-ako...

Deindustrializácia Slovenska a Európy. Zaujíma ma, či podobné problémy majú aj v Maďarsku.

slaven1

Kto je kto nám prezradí Blaha:

--------
KTO ŤAHÁ ZA NITKY?

Existuje už len jediný dôvod, prečo existuje Hegerova vláda. Americká ambasáda ju potrebuje, aby posielala zbrane na Ukrajinu. O nič iné nejde.

1. Drvivá väčšina Slovákov oľaňácku vládu nenávidí, ale to nevadí – oni si pýtajú mandát od USA, nie od Slovákov.

2. Stačí si pozrieť nové nominácie na ministrov. Rastislav Káčer ako minister zahraničia je zlý vtip. Väčší šmejd na MZV neexistuje. Ak by CIA malo na Slovensku svojich agentov, nevyzerali by inak.

3. Káčer roky lobuje za USA a NATO, je to otupelý rusofób, bol veľvyslanec vo Washingtone v čase americkej invázie do Iraku a glorifikoval mäsiara Busha Juniora.

4. Ako veľvyslanec v Budapešti na hanbu sveta vycapoval na ambasáde dúhovú vlajku – nenávidí Slovensko, vyštudoval živočíšnu výrobu a nie je to žiaden diplomat, ale treťotriedny ogrgel, ktorý primitívne hejtuje Roberta Fica a ľavicu.

5. Je len jediný dôvod, prečo sa má stať novým ministrom zahraničných vecí takýto nímand. Lebo si to želajú americkí slniečkari. A Heger s Matovičom už ani nepredstierajú, že sme suverénny štát – urobili zo Slovenska americkú kolóniu a ambasáda určuje, kto bude nový minister.

6. Rezort hospodárstva – detto. Karel Hirman je podnikateľ v energetike, ktorý rovnako ako Káčer nenávidí Rusko a lobuje za USA.

7. Hirman sedí v Správne rade SFPA, „atlantickej“ mimovládky, v ktorej sa to hemží takými služobníčkami amerického liberálneho establišmentu ako Demeš, Vášáryová, Stern či Duleba. Hirmanova úloha je zjavne jediná – skákať ako Američania pískajú. Kopať do Rusov. A Slováci nech aj umrznú.

8. Ministerstvo školstva si rovno ponechal Heger. Potulný predavač vodky v Amerike. Pamätáte, ako kedysi mladým školákom na nejakej trápnej prezentácii s Drobom vysvetľoval, aké je super sa dobre opiť?

9. Tak toto dnes bude stáť na čele rezortu školstva – očakávam, že v školských osnovách pribudne nový predmet. "Ako piť americkú vodku". Na zdravie, deti.

10. A čo na to Čaputová? Tá to samozrejme celé odklepne. Dnes už natočila štvrťhodinové alibistické videjko, ktoré sa zapíše zlatými písmenami do dejín nudy. Tá naša milovaná hlava by unudila aj pacienta v kóme.

11. Madam Soroška Slovákom vysvetľuje, že ona ako hlava štátu vlastne nič nemôže robiť, len poberať 15-tisícový plat. Ale že má super zážitky z výletov do zahraničia - gratulujeme.

12. Nechcem do toho Čaputovej kecať, ale keď strávim večer pojedaním jahniat a nalievaním sa ouza, tak na druhý deň ráno nenahrávam PR videjko, lebo som potom spuchnutá ako Mechúrik Koščúrik, ktorý práve zožral celý les.

13. Vážená neamerická panička, keď ste mohla zmariť referendum a podpísať americké základne, tak sa netvárte, že nemôžete zatlačiť na pád šialenej vlády alebo vypísať referendum na 29. októbra. Aspoň neklamte, vážená.

14. Toto nie je vláda Slovenska. Stali sme sa tým, čoho sa najnovšie obáva aj poslanec OĽaNO Giymesi – 51. štátom USA. Práve pred týmto som varoval pred voľbami 2020.

15. A aby toho nebolo dosť, Američania si už pripravujú aj alternatívu. Vyskakuje z každej chladničky, vidíme ju v každej relácii, tak v televízii J&T, ako aj u Kmotríka, stavím sa, že zajtra bude aj na Markíze. Je všade. Prečo asi?

Žeby tu niekto vonku potreboval liberálnu koalíciu Hlasu, SaS a Progresívneho Slovenska?

Ešte stále je čas ukázať, že si na strane ľudí, Peter a nie na strane neoliberálov. 19. september – čakáme.

Nie je čas na špekulácie. Ľudia – do ulíc! Vráťme Slovensko späť Slovákom!
-------------

Ja by som správu zavrel inak: nedovoľme aby Slováci (Česi, Poliaci, Maďari...) boli potrava pre ruské delá - lebo k tomu aktívne smerujeme. Domáci černoch Naď bez váhania pošle slovenských mužov na ruské bajonety.

Vláda ambasády aby sa vyhla zodpovednosti za svoje rozhodnutia s váhaním ale nakoniec vyhlási vojnu Rusku. Pripomínam, že za chvíľu sa idú Američanom a Britom minúť Ukrajinci.

slaven1

Tak sa nám melie Eurozväz https://www.rt.com/news/562534-hungary-ukraine-eu-czech/

Ale čo Maďari, Nemecko ide dostať ekonomicky na ústa vďaka svojej britsko-americkej piatej kólone. Vedeli ste, že Siemens má britskú dcéru a tento chvost vrtí psom?

https://new.siemens.com/uk/en/company/about/siemens-in-the-uk.html

Rozumej riadi osud turbíny Severného Potoku 1 [ani Putin to nevedel, Muller, šéf Gazpromu, mu musel prezradiť]. Britská pobočka v Siemense (lebo tak je to mocensky správne) riadiť osud ruskej turbíny (preto ten "servis" v britskej kolónii Kanada).

https://nadhlad.com/comment/43967#comment-43967

Vojenský folklórny súbor Jánošik (po oslobodení bude treba obnoviť)
https://www.youtube.com/watch?v=4br3HatyZfU

slaven1

Keby vedel napr. ešte rusky, mohol by si z prvej ruky vypočuť tú kanonádu pravdy, ktorú dal prezident RF vo Vladivostoku. Neviem či to vošlo do vášho čitateľského výberu, ale vo Vladivostoku prebehlo také niečo ako "Východné ekonomické fórum":

https://rutube.ru/video/c8ec905e15f9b7efb03ffe54bb53da73/
https://rutube.ru/video/e9806ab87ddc5776596bdf6e56d92a2e/

slaven1

Aby sme si rozumeli, dlhoročné hlavy štátov sa nepochovávajú keď zomrú, ale keď sa to hodí (klany sa dohodnú na novej delbe moci). Takáto pesnička existuje:

https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/karpina/nekromanca-700990

slaven1

Záplatka je v tom, že to nebola americká prskavka lietajúca na vyrezaných motoroch zo starých raketoplánov ale čínska CZ-4C Y52:

Čínske ministerstvo obrany dnes približne o 7.45 miestneho času úspešne vypustila raketu CZ-4C Y52 z odpaľovacej rampy vo vesmírnom stredisku Jiuquan a vyslala do vesmíru vojenský satelit YG-33-02.

U nás sa hnojomety zmohli len na opravdanie, prečo to v prípade Saturnu V v. 2 nešlo ;-) Uvidíme, či sa to inžinierom Americkej ríše 2022 roku podarí iba vyhodiť do vzduchu alebo vyhodiť aspoň na obežnú dráhu 8.9.

slaven1

To je britský WELT, u nás ako? RTVS takto tupo:

"Na Václavskom námestí v Prahe sa na proteste s názvom "Česká republika na prvom mieste" za zišli stovky ľudí."

Debily, mobily ľudia akože nemajú? Celá reportáž v čase od 9m10s: https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14028/351508#539

Fiala: Demonstraci v Praze svolaly síly, které se hlásí k proruské orientaci

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/fiala-demonstraci-v-praze-svolaly-sily...

slaven1

Takí sú Kanaďania chromí, do vedúcich pozícií už nemajú koho nominovať, tak tam dávajú rôznych kriplov s podlomeným zdravím :D

https://nypost.com/2022/09/01/canadian-junior-hockey-player-eli-palfreym...

...alias šmakuláda zaúčinkovala. (Po)slušný vzorový režimový káder si zabili.

slaven1

Dneska NASA naplánovala odložený štart prskavky. Letí to na motoroch čo sa montovali do raketoplánov.

https://www.aa.com.tr/en/vg/video-gallery/today-in-60-seconds-august-29-...

Čo myslíte, podarí sa im to dnes odštartovať?* Ďalší pokus je už od pondelka (či kedy bol ten prvý) naplánovaný na 8.9.

slaven1

Drobných demonštrácií skutočne nezávislých osobností - to je pojem. DDSNO :D

slaven1

Článok je strata času.

slaven1

https://www.youtube.com/watch?v=ytS2CCFOYvU - Iraq: U.S embassy staff evacuated from Baghdad? Fall of Kabul-type video viral | Truth Revealed ( Hindustan Times)

"Serious wave of violence erupted in the Iraqi capital as supporters of Muqtada Al Sadr, an Iraqi parliamentarian and firebrand Shi'ite cleric, stormed the Green Zone in Baghdad and burst into the Presidential Palace there. Soon, rumours of an evacuation order by U.S embassy began to swirl. This afteer after a video clip showing a Mi-8/Mi-17 Hip-type helicopter on top of a building, which appears to be inside Baghdad's Green Zone, began circulating on social media. It drew comparisons to images from the fall of Kabul last year. Watch this video to find out what U.S state department said about the viral video."

https://www.aa.com.tr/en/middle-east/us-denies-evacuating-embassy-person...

Pri čítaní treba mať na mysli vetu "Afgánsky jaskyniari 2 lietadlami zbúrali v NYC 3 budovy" :-)

slaven1

Gorby nevybavil Nemcom nič. Nemal na to rozsah. Nemci si vybavili zjednotenie sami, resp. s nejakou tichou pomocou Británie a USA (pohlcovala západná BRD východnú DDR).

slaven1

USA sa včera "evakuovali" na spôsob minuloročného Afganistanu z veľvyslanectva Iraku v "Zelenej zóne" Bagdadu.

Všimpli sme si nejakú správu? Toto je regulérna otázka, ja oligarchické redakcie vytvarájúce pomyselné (virtuálne) svety nečítam. Dali dačo?

slaven1

Otrčil kopytá najznámejší herec v reklame na Pizzu. Existuje taká fotka z jeho reklamnej kampane na značku LojzoViton.

Prvý a posledný prezident ZSSR, neohliadajúc sa späť, sedí v odchádzajúcom aute na zadnom sedadle idúcom pri ošarpanej, deindustrializovanej stene. Pod rukou zviera tašku LojzoViton v ktorej má zbalené ponožky, košeľu, holiaci strojček a kódy od účtov vo švajčiarskych, britských a amerických bankách.

Záber sa vola: Zdrhá s nakradnutým.

https://www.nytimes.com/2007/11/05/business/media/05vuitton.html

slaven1

Ešte odkaz na video https://www.youtube.com/watch?v=_J7-pOizh40

Zaujímavosťou tohtoročných osláv bolo, že hlavné oslavy sa presunuli do Zvolena. Hlavné ostavy sú tam kde je ruský veľvyslanec. Jeho vládna chunta do Banskej Bystrice nepozvala, pozval ho SMER do Zvolena.

To ten aby sme vedeli, kto sa borí za národ a republiku!

slaven1

Len stručne:
- SNP sme u nás aj v susedných obciach oslávili
- oslavovalo sa vo veľkej početnosti
- ďakujeme aj za tento tradičný "bratislavský" článok :)
- Blaha mal niekoľko nedostatkov v prejave. zabudol na Rumunskú armádu, povstanie bolo organizované aj úzkov skupinou bratislavských (oficiálne) "ľudákov" (nebola to all-exlusive akcia komunistov)...
- Hlinikárne Slovenského národného povstania prestali vyrábať, Penta nevie stabilizovať ceny elektriny a zabezpečiť odbyt výroby.

https://akw.sk/domace-spravy/co-je-za-vysokou-cenou-elektrickej-energie/

slaven1

Z inej témy:

https://www.redbubble.com/i/t-shirt/Pfollow-the-Money-by-SubversiveSTKRS...

Pripomínam, že jeho sestra pracuje pre Pfizer.

--
Čisto k článku: Takže v našom hlavneom meste (vid Obranná dohoda) došlo k reorganizácii Vojny na okrajine a vec dostal na starosti Pentagon.

Vyborne, keď sa za vec chytia profesionáli, tak by mohlo dôjsť k utlmeniu (Americkým generálom sa "Demokratov" zomierať nechce).

slaven1

Vrahyňa sa vyparila ako Nikolson. Ona na britskom aute do Estónska, on do britskej kolónie Kanada.

> Načo by aj niekto niečo dlho pripravoval?

Dugin filozoficky rozložil francúzskeho šataništu Levyho, turistu z Odesy. "Bezvýznamný táraj" to zas nie je.

slaven1

Po preskúmaní kritiky okolo Programu Apollo som dospel k záveru, že je potrebujem byť priesviečaní, že tam boli a nie, že tam neboli. Napr. zábery sa točili v štúdiu pomocou techniky https://en.wikipedia.org/wiki/Front_projection_effect zdokonalenej v šesdesiatych.

Doteraz vysia na oficiálnej stránke NASA fotky akože mesačného modulu, ktoré sú koláž (rozdielna zrnitosť modulu a pozadia pri zvýšení kontrastu - sám som si to pomocou programu Photoshop overil, link uvádzať nebudem, nájdite si). Atď atď..

Bol to taký istý ojeb akože jaskyniari z Afganistanu 2 lietadlami zbúrali v NYC 3 budovy alebo, že do Pentagonu tiež vletelo lietadlo. Amerika ako štát ojebáva na najvyššej úrovni. Pristátie na mesiac bol ďalší ojeb.

Našich ľudí treba kritizovať keď je za čo. Sú to "naši ľudia", cez ktorých nás vedú na bitúnok. Dubček je naväzovanie falošných vzorov, zlyhávajúcich idolov, Keď nasleduješ zlyhávajúci idol, budeš zlyhávať aj ty. Opät a opäť. "Národnú mytologiu" treba očistiť od týchto prvkov.

"Ale teda súhlasíš s tým, že bol Západ v období okolo roku 1968 dosť hore bradou?... Ale CSSR 1968, to bolo ako zázrak pre Západ, čakali naň a zachránil ich."

Áno, súhlas.

slaven1

Čo by malo byť v Bratislave? Bratislava utečie na východ, k rodičom :D

slaven1

Viac ako 8 900 000 ľudí (86% obyvateľov) boli otrávení viac ako dvoma dávkami experimentálnej génovej terapie.

https://www.cmjornal.pt/sociedade/detalhe/portugal-bate-recorde-de-morta...

slaven1

krorý Západné elity predávajú "little people" u seba doma:

Nie preto sa máš na hovno, že mi ťa veľa rabujeme, ale preto, že žije nejaký bubák tam za hranicou, ktorý sa nenahá rabovať toľko čo ty (a preto my musíme od teba brať viac).

slaven1

Vojna na Ukrajine sa pripravovala minimálne 7 rokov (2015). Image "Ideologist of Putin regime" sa Duginovi tiež zostavoval dlhodobo.

Tento mediálny odraz sa nezakladá na pravde. Dugin je v RF „okrajový“ filozof.

Kedy "vo svetových médiách" začali s lepením tejto nálepky? A ktorých? Svojim komentom chcem povedať, že Dugin sa ako "obeta" pripravoval dlhodobo.

Stránky

texty

Stránky