SomTenKtorySom

authenticated user

komentáre

SomTenKtorySom

zdá sa zaujímavá stránka v angličtine

http://www.veteranstoday.com/

a článok, aj keď obsah už pomerne známy, nemá chybu

http://www.veteranstoday.com/2015/03/08/the-hidden-history-of-the-incred...

SomTenKtorySom

zdá sa pozvoľna vychádza zo svojej krypty...

SomTenKtorySom

prešiel som veľmi podobným šokom zo zistenia ako to tu (podľa všetkého) beží, hoci z času na čas ma ešte stále niečo dokáže buď vytočiť alebo prekvapiť.
Kniha môže byť zaujímavá, skúsim zohnať. Asi rovnako píše i Rakúšanka Margot Ruis o bytostiach prírody ako fatálne doplácajú na našu sprostosť.

SomTenKtorySom

Senzace potvrzena. Před sto lety Rusko a Čína vytvořily FED

http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/2103-senzace-potvrzena-p...

SomTenKtorySom

Keď som bral v UK pôžičku 1000 libier od HSBC, po roku splátok som preplatil necelých 100 libier naviac. Za 1000 euro z VÚB som musel vrátiť 1500!

SomTenKtorySom

Neviem ako a či vôbec bude túto závažnú informáciu publikovať oficiálny mainscream, a o dôvodoch utajovania ani nehovoriac. Zrejme to ako vždy tíško obídu, "pozabudnú" ako nehodiace sa do krámu. Alebo je našinec až taký tupý, že mu nedocvakne?
Táto správa je v kontexte všetkého toho bľačania presstitútiek o kauze hodna archivovania ako názorný a vynikajúci príklad infovojny a mediálneho vymývania mozgov.

SomTenKtorySom

veľmi zaujímavý článok "Otvorený dopis američanom o Ukrajine" z marca tohto roku od Alexandra Dugina.

http://openrevolt.info/2014/03/08/alexander-dugin-letter-to-the-american...

V diskusii nájdená vtipná poznámka na politický systém USA, že "Republicrat or Demplican"

SomTenKtorySom

tú podčiarkovanú dôležitosť popisovanej "tučnej mačky", lebo hoci nemám ani šajnu o počte držiteľov dolárových "assetov" na Starom kontinente, to číslo hádam nebude nejako mimoriadne vysoké.
Ale zas nespochybňujem americkú totalitu nad Europou najmä v súvislosti s inými dohodami, či už platnými alebo pripravovanými.

SomTenKtorySom

ako pesimizmus v mojom prípade, hlodá z času na čas moju dušu.
A tie internetové "optimizmy" skôr nazval by som nádejou momentálnej chvíle v záplave potopenia sa v projektovanej pesimistickej budúcnosti orwelliánskym ňjúspíkom (naschvál tak zavádzanej?).

Hej, Titanic, pekný to príklad, no spomeňme aj Sokrata či Aurélia, ako by tu mohlo byť fajn, ked už ako stádo nemôžme poňať ni Buddhu ni Krista, hoc´ tí prví sú bez duchovného "balastu".

A tiež úprimná vdaka (nie len) za dnešné hodnotné príspevky spoludiskutujúcich.

SomTenKtorySom

mám za to, že väčšina diskutujúcich sa drží faktov a v rovine konštatovania. Viac alebo menej.
Chápem a dúfam, že možno máme na pamäti fenomén stej opice resp. "kritickú masu", lebo toto snád ako jediné ostáva tou poslednou nádejou.
To, že video urobili Nemci neznamená, že dosiaľ boli v úzadí a nečinne stoja, ja síce reč neviem takže len cez náš web sa z času na čas dozviem aj o nich nejaké pozitívne info. Myslím, že i tu niekto skonštatoval, že
tak ako u nás, je situácia podobná tej vo svete, možno s istými odchýlkami, a to, že tých ľudí, ktorí vidia a vedia, nie je mnoho. A dosť pochybujem o nejakom podstatnom náraste počtu uvedomelých ľudí, napriek proklamovenej meniacej sa dobe.
Jediný a nemenný fakt ostáva ten, že od malička (t.j. začiatok 70. rokov) počúvam (z médií) správy len o zabíjaní ľudí, či už to bol Bejrút, Libanon alebo všetky tie ostatné bitúnky číslo 5. V čom sme dnes inde?

SomTenKtorySom

Nalejme si čistého vína, koľko už tu bolo takýchto videí (a vskutku toto je vynikajúce), správ a rôznych iných pohladení duše? Hej, nejaký ten malý pokrok viditeľný je, to predsa skoro u každého, ale dôvodom na optimizmus či spokojnosť nezadáva ani zamak kedže vcelku sa nemení vôbec nič. Aspoň nie k lepšiemu.