Truhlík

komentáre

Truhlík

Už ma nič neprekvapí, som si viackrát myslel. Potom som si uvedomil, že šialenstvo psychopatov a sociopatov pri moci je invenčné a pútavé.
Nemecká firma Uniper podala žalobu na ruskú firmu Gazprom, že Gazprom NEdodáva plyn po rúrach Severného potoku.
Toto sa už NEdá uhrať dôstojne.

Truhlík

Straty ukrajinskej armády, tak ako som ich vyčíslil na podkladoch ruskojazyčných blogerov v septembri, sú potvrdené.
Celé to terajšie vajatanie je len mékanie ako zahovoriť, že masmédiá a presstitúti klamali včera, predvčerom, celý rok, minulý rok, desať rokov a aj predtým.
Keď Kňažko, Závodský, Nagy, Korčok, Mesežnikov, Čaputová a podobní otvoria hubu tak sa odtiaľ valí žumpa. Nič iné.
A všetky konšpiračné teórie sú pravdivé.
Cisár je nahý.

Truhlík

To ako keď Piussi okiadzala predsedkyňu Základnej organizácie Komunistickej strany Slovenska na Ministerstve spravodlivosti Slovenskej socialistickej republiky Idu Hanzelovú.
Odvtedy také nepozerám. Ako povedal Donald Trump - fake news. Veď preto mu aj zablokovali Twitter. Ešte nech niekto povie, že konšpiračné teórie nie sú pravda.

Truhlík

Keď toto môžu spraviť policajnému generálovi tak obyčajný človek je pre nich NULA. Právny štát, ľudské práva, občianska spoločnosť, demokracia, slušnosť sú pri nich len nadávky a propagandistická fikcia.
Kňažko a Budaj sú typickým príkladom čo zač bola nežná revolúcia a kam sme sa dostali.

Truhlík

Ako povedal Pellegriniho protežant Lunter - "Keď dvaja robia to isté tak to nie je to isté."
Pri takých dvojakých kilometroch už rozum neexistuje.

Truhlík

Ale veď my to chceme.
Už "nami zvolená" kresťansko-demokratická vláda nás po 1998 vrátila o sto rokov späť. Do čias Rakúsko-Uhorska.
Na prelome 20021/2022 sa Orbán dohodol s Putinom, že Maďarsko bude zastupovať Rusko v juhovýchodnej Európe ako energetický hub namiesto Nemecka. Nemecko Rusí odpísali.
Takisto Erdogan prijal Putinovu ponuku, že Turecko bude ruský energetický hub pre celú Európu. Tým sme sa dostali už o 500 rokov späť, keď tu vládli Turci a Maďari.
Nechápem tie rozhorčené tanečky toho hnoja, čo tu vládne. Veď to nie Orbán ale Oni to chcú a robia už desaťročia. Orbán si len dal nejaký šál, kde nám povedal, čo tí správcovia slovenskej kolónie robia.
Dostať sa z tohoto von bude trvať desaťročia. Alebo storočia. Alebo nikdy. Amen Salarabanda LGBTQ.
P.S. V Česku už sedia žiaci v školách vo vetrovkách. My naozaj môžeme úprimne poďakovať Orbánovi, že to tak ešte u nás nie je. Napriek austrálskemu farmárovi Sulíkovi a jeho nápadom s trhovou ekonomikou á la Tretí energetický balíček Európskej únie.

Truhlík

Borrell ako Hitler ?
Minister zahraničných vecí Európskej únie Borrell vyhlásil - "Rozhodnúť vo vojne na Ukrajine sa musí na bojisku." To je vyhlásenie vojny Rusku.
To si vážne Borrell myslí, že je silnejší ako Hitler ? Ako Napoleon ? Myslí si to Ursula, Macron, Heger, Duda ?
Je úplne jasné, prečo museli anglosasi zvrhnúť Mečiara. Lebo by sme boli Albrightovej Čierna diera, cez ktorú by sa nemohli presúvať vojská NATO. Vtedy na Juhosláviu teraz proti Rusku.
Teraz sme Albrightovej Čierna diera, cez ktorú sa môžu presúvať vojská NATO. Na ostatné sa Oni aj s ich tunajšími poskokmi môžu vysrať.

Truhlík

Mňa by zaujímalo aký je násobok platu lekára k priemernému platu (alebo lepšie k mediánu) u nás a v iných štátoch. Niečo ako objektívne meradlo. Tak ako by ma zaujímala miera zamestnanosti a nie miera nezamestnanosti. Ale k takýmto číslam asi štatistický úrad prístup nedá.

Truhlík

Ja raz neviem.
Poslednú integráciu národných síl robil Kotleba. Uhrík je jeden z tých čo to rozbil. Tak keď spravil noc dlhých nožov tak nech sa postará a neplače. Raz vzal zodpovednosť tak nech aj zdochne ale nech to spraví.

Truhlík

V súčasnom režime je zastavenie klesania populácie (čiže genocída) nemožné. Režim to ani nechce a ani nemôže zmeniť.
Zdravý rozum v súčasnom režime neexistuje. Kalergiho plán je v chode. Čo je výmena obyvateľstva (čo je ďalší vojnový zločin okrem genocídy).
Tak to hovorí Occamova britva.

Truhlík

Hydinu nedržíme v zajatí.
Problém je ale v inom. Áno, pred sto rokmi bolo v Slovensku 2 milióny obyvateľov. Iná vec je ale, že keď sa demografia dostane do stavu ako je teraz tak ide už o nevratný proces a príde k vymretiu národa. To sa nedá "len" znížiť.
To je tá snaha o podporu invázie z juhu. A ešte je to v korelácii s Kalergiho plánom. V skutočnosti ide o výmenu obyvateľstva, čo je vojnový zločin.
https://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Slovakia#Vital_statistics

Truhlík

Áno. Národní sjednocení, Vlajka a Česká obec fašistická.
Nikto sa tým nijak zvlášť neoháňa. Tiež moc neohlasujú toho slovensko-poľského žida, popraveného s nimi, ktorý vydával falošné slovenské pasy českým židom na slovenskom veľvyslanectve v Prahe.

Truhlík

Tí popravení boli českí fašisti. Českí fašisti boli totiž jediní, kto sa postavil oproti nemeckej okupácii.
Medzinárodný deň študentstva je vlastne Medzinárodný deň fašizmu.

Truhlík

"Fico je kokot" - tak skandovali Slušní na námestí s Matovičom.
Novojaz (Orwellov newspeak) má svoje výhody. Pre liberálnych fašistov.

Truhlík

Prečo je toto svetová vojna ?
Lebo v Rusku je sloboda slova. U nás si NIKTO nesmie dovoliť poukázať na protibiely rasizmus. Lebo ten je oficiálna propaganda. Ale v Rusku sloboda slova je. Pravda, okrem kritiky Putina.
(Neviem prečo teraz je Will Smith v nemilosti. Veď vo svojich úspešných filmoch VŽDY mal útoky proti bielym.)
Rusi si ústa otvoriť dovolia. A v Kremeľskej stráži môžu byť iba kaukazoidi. Tu je to video, ktoré ma podnietilo napísať tento príspevok. Black Panther ruskými očami.
https://www.youtube.com/watch?v=cGEc_in3odk
Dám sem ešte niečo. Už dávnejšie koluje po internete video ako kanadský premiér Trudeau podáva ruku brazílskemu prezidentovi a ten sa mu otočí chrbtom a odignoruje ho. Tu stretol čínsky prezident Si Tin Pching Trideaua na chodbe a vynadal mu.
https://www.youtube.com/watch?v=nCwrrTt5Qic
Ďalší tragikomik je Scholz. Toho už poslali do rici v Kanade, Katare aj v Číne.

Truhlík

Poterstač - čaro nechceného. Skutočne sa mi zapáčil tento novojaz.
Iste Tonkinský záliv a Gleiwitz. Ale netreba zabúdať na USS Liberty, masaker v Račaku, Kuciaka, ZHN v Iraku.
A židobanderovcom prešlo doteraz všetko - masaker 100 ľudí zastrelených v Kyjeve, 50 ľudí upálených zaživa v Odese, Korsuňský pogrom, zostrelenie Boeing MH17, masaker v Buči, zákaz ruského jazyka na Ukrajine (rodný jazyk 80 percent Ukrajincov), genocída na Donbasse, mučenie a zabíjanie vojenských zajatcov a civilistov. Tak prečo by im neprešla nejaká raketa vystrelená na Poľsko ? Pravda, v Sevastopole už americká základňa NEBUDE.
Inak už to bol druhý útok na člena NATO. Po útoku na Nemecko vyhodením plynových rúr Severného potoka. Ale Quod licet Iovi, non licet bovi.
Rusi sa k Poľsku správajú ako slon k blche. Štípe ale teraz nie je čas zašlapnúť ju. Tá raketa tam raz pôjde. Napríklad na plynový terminál.
A poterstač zírá čo sa deje ale do hlavy jej to ešte nedošlo. Ako mi jeden povedal - Vplyv na to nemám tak ma to nezaujíma.

Truhlík

Ľudstvo sa rozmnožuje ale európske národy vymierajú.
Nedostatok bielkovín podnecuje pohlavný pud.
K tomu ešte ten Kalergiho plán.
A teraz tu už ide z kopca so zrýchlovaním.

Truhlík

Kyjevskej junte prechádza všetko. Masaker sto ľudí na Majdane, upálenie za živa 50 ľudí v Odese, Korsuňský pogrom, zostrelenie Boeingu MH17, genocída ruskojazyčného obyvateľstva.
Ako povedal americký prezident o Somozovi - He is son of the bitch but he is our son of the bitch.
Vedieme vojnu proti Rusku a treba poznať jej následky. Ukrajina už došla o 5 krajov a príde o ďalšie. Ak vôbec bude existovať. Rest Europa skončí ako civilizovaný projekt definitívne.
Vojnová propaganda ešte dokáže zatajovať príčiny a následky. Ale už nie dlho. Generál Mráz už ide.
Majitelia Zemegule si od Bismarcka prevzali ideu o nemožnosti ruského impéria bez Ukrajiny. Len si neprečítali ako varoval pred vojnou proti Rusku.

Truhlík

Za normálnu, čo čítam, sa považuje inflácia do 10 percent. Cválajúca je 10-1000 percent. Hyperinflácia je viac.
Hyperinflácia bola po prvej svetovej v Maďarsku a Nemecku. Potom je známa zo Zimbawe a nedávno z Juhoslávie keď sme ju bombardovali.
Šialenstvo nezačalo 24. februára 2022. Už minulý rok začala svetová energetická kríza. Stačí si pozrieť ceny na plynovej burze v Groningene.
https://www.profinance.ru/charts/ttfusd1000/ll85
Už predtým vypukla energetická kríza v Texase, Japonsku a Číne.
Šialenstvo v Európskej únii začalo prijatím Tretieho energetického balíčka pred desiatimi rokmi. (Vtedy tam bol nejaký energetický boľševický komisár nejaký Šefčovič.) Tento balíček bol vyhlásenie vojny Rusku.
Rusi 50 rokov nízkymi cenami energií držali blahobyt v Európe. Aj teraz sa zúfalo snažili v tomto pokračovať. Lenže keď sa nedá, a boľševická eurokomisia vypĺňa príkazy tých z konšpiračných teórií, tak sa nedá.
Europas Untergang samozrejme dokáže žiť bez ruského plynu. Vypne priemysel.
Týchto 60 percent je LEN ZAČIATOK !

Truhlík

Pelegrini už prvý raz podporil geronta Luntera. Potom, po kolapse autobusovej dopravy, na neho nadával. Teraz zas podporil Luntera následníka.
Ale Pelegrini vyhrá parlamentné voľby. A americká ambasáda zostaví vládnu koalíciu. Toto je cesta do pekla.

Truhlík

Európa pácha genocídu európskych národov a situácia začína byť nevratná.
Liberálno-fašistický režim je najhorší režim v európskej histórii. Keď si jeden pozrie demografické štatistiky tak tento režim je horší ako pod Hitlerom či Stalinom. To hovorí štatistika.
A to ešte tie štatistiky sú sfalšované. Keby sa tam uvádzalo pôvodné obyvateľstvo tak tie čísla by to povedali jasne. Len to je zakázané lebo "fašizmus".
Newspeak, pravda, nikdy nepovie, že to je genocída. lebo genocída je vojnový zločin a podľa medzinárodných dohôd je za to hrdelný trest.

Truhlík

Celá vec mala vzniknúť tak, že sa v dave rozšírila fáma, že v blízkom podniku je nejaká ich (pop) celebrita. Tak tam začali utekať.
Mládež v Južnej Kórei je sociálne degenerovaná tak ako v Európe. Výsledok je, že vyhrá biedna komunistická Severná Kórea napriek Samsungu a vyspelému lodiarstvu a atómovej energetike.

Truhlík

Takzvaný "dočasný pobyt" okupantov, čiže naveky, čiže do najbližšej vojny alebo revolúcie.

Truhlík

Nejako potichu je aj správa, že jedna rúra je nepoškodená.
Aj toto by potrebovalo potvrdenie. Lebo takto to nazvú konšpiračnou teóriou a teda to neexistuje.
Už som zachytil správu, že tam už je loď pod ruskou vlajkou. Začistené to je, ale určite nie všetko.

Truhlík

Všetko to začalo plánom US prezidenta Baracka Husseina Obamu na postavenie americkej vojenskej základne v Sevastopole.
Cez HS som sa dostal k zhrňujúcemu článku o tom ako to bolo. Skutočne dobrý prehľad.
https://archive.ph/cU1oa
U nás to pravda začalo farebnou revolúciou v 1998 a nastolením korporátno-fašistického režimu Dzurindovou vládou (SDKÚ - čistý produkt US amabasády, KDH - rezidentúra MI6, SDĽ - doslovne sranda z komunistov agenti imperializmu, Bugár - z kresťanského demokrata ďalšie 3 strany keď koalícia s ním bol ako kusnutie kobry - odchod na politický cintorín).
A celé to je stáročná vojna anglosasi kontra zemeguľa.

Truhlík

Ja vidím ešte viac možností.
1. Útok USA na Venezuelu. V USA je nedostatok nafty. Ťažkú ropu ťaží len Rusko, Irán a - Venezuela. Všetko nepriatelia USA. USA jednoducho MUSIA obsadiť Veezuelu.
2. Podnesterská moldavská republika. Nikým neuznaná. 5km od ukrajinskej hranice je OBROVSkÝ sklad s muníciou Sovietskej armády stiahnutý z Česko-Slovenska, NDR, Poľska, Maďarska. Ukrajina bez munície nie je schopná ďalej bojovať. Tomuto útoku zatiaľ zabránila možnosť, že Rusko Podnestersko uzná a podpíše s ním pakt o vojenskej ochrane.
3. Čipovým zákonom USA začali Veľkú vojnu proti čínskemu polovodičovému priemyslu. Toto povedie k eskalácii na Tajwane.

Truhlík

Likvidácia frakcie komsomolu na XX. zjazde Komunistickej strany Číny. Príprava útoku Číny na Tajwan.
Len 20 minútové video.
https://www.youtube.com/watch?v=Q4NLayWMunM
V Číne bola zlikvidovaná proamerická frakcia. To znamená naďalej podporu Číny Rusku.
Americká provokácia s Tajwanom Si Tin Pinovi na zjazde neuškodila. Skôr ho posunula k radikálnemu riešeniu (invázia na Tajwan).
Vavilov patrí medzi tých, ktorých dokážem počúvať ako Chazin, Marcinkevič, Brekotin, Konanychin. Dugin, Pjakin, Starikov možno nie sú zlí. Len keď si časovo musím vyberať tak tých nie.
Dookola kolujú videá čo povedal Žirinovskij pred 10, 20, 30-timi rokmi. Všetko sa splnilo.

Truhlík

Žoldnieri sú jasní už dávno.
Tu ale ide o príslušníkov regulárnych armád.
Tiež je zaujímavá otázky obsluhy rôznych vojenský systémov (napríklad PVO), ktorá sa nedá vycvičiť za pár mesiacov.

Truhlík

Gréci sa tiež nejako moc zapojili do vojny proti Rusku.
Takže Rusi ohlásili priame letecké spojenie pre turistov do Severocyperskej republiky (nikým neuznanej protureckej). To je posledná výstraha Ruska pred jej uznaním.
Nuž už to bude nielen rozkol tisícročný pravoslávnej cirkvi ruskej a konštantinopolskej vyvolanej ukrajinskými židmi ale aj rozkol rusko-grécky.
Hovorím, že toto je tretia svetová. Akú pravdu mali tí Nemci, ktorí Európsky úniu nazvali Europas Untergang.

Truhlík

Videl som video výpovedi ukrajinského zajatca o množstve amerických, anglických a poľských vojakov pri ofenzíve v Charkovskej oblasti.
Či to bol fakt alebo ruská propaganda (dezinformácia) neviem posúdiť.

Truhlík

P.S.
Lancety dokážu trafiť cieľ pohybujúci sa veľkou rýchlosťou.
Rusi majú ešte nejakých desať iných dronov. Kub, Orion a také názvy. Ich ttch (kto nebol na vojne - takticko technické charakteristiky) sú neznáme. Rakety Kalibr boli prvý raz použité v sýrskej vojne. Rusi ich strieľali z Kaspického mora ponad Irán. Dostrel Kalibrov bol veľkým prekvapením.
Použité boli kamikadze drony ruský Kub a US Switchblade. Účinnosť nie je známa.
Turecké Bayraktary zmizli z oblohy nad bojiskom. Proti ruskej PVO zjavne neúčinné. Erdogan sľúbil postaviť fabriku na Bayraktary na Ukrajine. Číry nezmysel.
Vo veľkom sú používané civilné drony z Aliexpres. Také ako Mavic - 500 až 2.000 USD. Na sledovanie pohybu nepriateľa a navádzanie paľby delostrelectva. Problém je, že PVO nedokáže rozlíšiť svoj-cudzí. Tak idú dole všetky.
Pred nejakým rokom som zachytil ruský blog o použití dronov v súčasnej vojne a kontra PVO. Rusi už začali používať roje dronov. To je nočná mora pre akúkoľvek PVO. Napríklad pre izraelský Iron Dome proti palestínskym kaťušiam.
Po propagande o akýchsi úspechoch ukrajinskej armády sa Putin vyjadril - My sme ešte nezačali.

Truhlík

Počty II. Vychádzam u údajov. ktoré mám.
Americká raketa Himars stojí 150.000 USD. Salva z mobilného zariadenia (6 rúr) vyjde na 1 milión USD, Zostreliť ich ruská PVO dokáže. S akou účinnosťou teraz nikto neuvedie. Himarsami strieľajú masívne po Antonovskom moste cez Dneper v Chersone. Raketa do vozovky spraví metrovú dieru. Zničiť most sa nepodarilo. Rusi teraz dokola hovoria o ukrajinských plánoch vyvolať technogénnu katastrofu vyhodením Kachovskej priehrady do vzduchu. Zatopené budú obrovské územia s desaťtisícami obyvateľov.
Raketa Kalibr stojí 1 milión USD. Obdobný USA Tomahawk 2 milióny USD. Kalibr nie je možný NATOvskou PVO zostreliť.
V Rusku montovaný iránsky Geraň, prezývaný "moped" stojí 10.000 USD. NATO ho dokáže zostreliť. Letí nízko a pomaly. Pri troche šťastia aj z ručných strelných zbraní. Ale ručné PVO (Igla, Stinger) ho nezachytí. Účinnosť zostrelov je neznáma. Tie čo prejdú, dokážu s 50 kg hlavicou výbušnín zničiť cieľ.
Okrem toho Rusi dosť používajú svoje rakety Lancet. Sú technologickejšie ako Geraň. Cenu som nikde nezachytil.
Tu je nejaké použitie asi Lancetov. Ideologickú obálku nech si každý rozoberie sám. V takýchto masmédiách v Indii majú vplyv anglosasi.
https://www.youtube.com/watch?v=Raq2sV5ViOU

Truhlík

V komunistickom režime sme boli v závetrí. Ja som v 1989 nevedel čo je faktúra.
A s tým zlyhaním generácie máš pravdu. Terajší stav tejto generácie mi pripomína Hellerovu knihu Gold nad zlato. Vtedy za komunistického režimu som ju nechápal. Tak ako som nerozumel v 90-tych rokoch staršej generácii keď hovorili - My už to nejako dožijeme len aby sa mladší mali dobre. Výsledok je zjavný. Rezignácia a povrchnosť priniesli ovocie.
Dnešnú mladú generáciu umelo a vedome vedú k ničotnosti. Preto ten úpadok školstva, vzdelania a šialené ideológie.

Truhlík

Či Rusko má alebo nemá silu na veľké veci sa dozvieme v dosť blízkej budúcnosti.
Rusko hodilo rukavicu svetovláde USA a moci USA nad kolóniami. Občianska vojna vyvolaná USA na Ukrajine prerástla do svetovej vojny NATO kontra Rusko. A USA nemajú lepší nápad ako vtiahnuť do tejto vojny Čínu.
Problém je ale inde. Bez Ruska nie je možný dlhodobý mier v Európe. Naposledy taký bol dohodnutý na Viedenskom kongrese po napoleonských vojnách ruským imperátorom Alexandrom. Nemci teraz tretí raz vstúpili do vojny proti Rusku. Prvé dva razy mier neuzavreli s Ruskom. A doplatili na to.
A my sme tu s debilmi na čele. Ešte aj Biľak mi dnes pripadá ako mysliteľ.

Truhlík

Potvrdzuje sa moja teória o tom ako nás kresťansko-demokratické hovadá (hlavne Dzurindova vláda) dostali o sto rokov späť.
Tak ako v 19.storočí sa môže slovenská inteligencia obracať len k Rusku. Všade inde je už len kultúra smrti, ako to nazval pápež František.
Európa teraz bojuje proti Rusku aby padla o 500 rokov späť. A cesta odtiaľ bude nebude ani ľahká ani krátka.
Nemám ilúzie o Rusku. Je to svojbytné impérium. Problém je, že Rusi sa už nehlásia k šialencom z Európy. Žiadne bratstvo a civilizačná spriaznenosť.

Truhlík

Tento svet ovládajú duševne chorí šialenci. Kvír nekvir všetko jedno. Aj tento Kostolný.
Norman máš ty pravdu. Aj tak to dopadne. A veľmi skoro.
Tento Kostolného manifest je čisté šialenstvo. Tu to už vyčistia len isiláci. A kresťansko-demokratické hovadá to podporujú. A taká pekná Európa to bola. Rôznorodá, kultúrna.

Truhlík

Už nejaký ten mesiac bombardujeme atómovú elektráreň v Záporoží.
Takže už to ide.
Dostať od Rusov uránové palivo a za odmenu im bombardovať atómku, to je také - anglosionistické.

Truhlík

Vavilov je najlepší komentátor o Číne akého poznám.
Len kto bude pri tom tráviť hodiny. Takže len zriedka.

Truhlík

A ja by som sa Blahu opýtal prečo SMER začal kradnúť ruský plyn a založil SD a Gestapo a Čarnogurského prečo nás zatiahol do NATO.
Pre mňa je to schizofrénia a nedôveryhodnosť.
S tou národnou scénou máš stopercentnú pravdu.

Truhlík

Samozrejme sa neutrálne štáty podľa medzinárodného práva správajú inak ako my.
Len komu to došlo, že sme vo vojne proti Rusku a toto je tretia svetová.
Áno, ide o výdrž. Ako v prvej a druhej svetovej.

Truhlík

Nemci nám podnes dlhujú naše pozitívne saldo z klíringového účtu z rokov 1939-1945.
V miliardách vtedy.

Truhlík

Všetky konšpiračné teórie sa ukázali pravdivé.
Ale aby to ľuďom došlo ešte musí prísť väčšia bieda. Netušil som, že niekedy zažijem pád až dvoch sociálno-ekonomických formácií. Akosi sa to zrýchľuje.
Muzikanti na Titanicu hrali do úplného konca.

Truhlík

Toto je akútny problém, ktorý z neviem akého dôvodu nemajú na stole boľševickí komisári v Bruseli.
Problém je ale ešte vážnejší.
V 1973 arabské štáty vyhlásili ropné embargo na Západ kvôli Izraelu. Energeticko-ekonomický kolaps Západu odvrátili 3 veci.
1. Atómové elektrárne vo Francúzsku. Za 10 rokov Francúzi postavili atómky a začali z vývozom elektriky. Dnes Francúzi stratili technologické kompetencie a nevedia atómku postaviť. S dokončením atómky vo Fínsku sú 13 rokov po termíne a ešte stále nejde. Atómku vie postaviť na celej zemeguli už len Rusko, Čína a Južná Kórea.
2. Najväčšie plynové pole v Európe Groningen. To je vyčerpané na 90 percent. A ťažba plynu vyvoláva zemetrasenia čo v Holandsku je samovražda. Britský plyn je po. Nórsky plyn udrží súčasnú ťažbu 10 rokov a tiež postupný koniec.
3. Ropné a plynové rúry z Ruska do komunistických štátov a Západnej Európy. Rusi 50 rokov držali Európu s lacnými energiami. To skončilo.
Energetickú politiku v Európe riadilo neplnoleté, duševne choré dievčatko Greta Thurnberg, ktorá nikdy nechodila do školy. To je to zelené šialenstvo. Teraz k tomu vojnové šialenstvo boľševických komisárov v Bruseli. Putin na stretnutí s nemeckými priemyselníkmi v 2011 sa ich pýtal, čím chcú kúriť. Uhlie nechcú, jadro nechcú, pre drevo si musia prísť na Sibír. ONI SA MU SMIALI ! ako na dobrom vtipe.
V septembri ruský reaktor BN-800 vyšiel na plný výkon so 100 percent MOX palivom. Rusi sú na krok od uzavretého palivového cyklu. Jediní na zemeguli. Na skladoch tým pádom majú palivo na 3000 rokov.
Ako to bolo s tou esemeskou Hegera Sulíkovi? Že on nebude zastupovať slovenské záujmy ?

Truhlík

Pomer strát vojakov RF : UA je v priemere 1:10. Na začiatku 1:2 teraz aj 1:20. To je absolútna prevaha.
Prečo ruská armáda od apríla nebojuje je skutočne nepochopiteľné. O náčelníkovi generálneho štábu Gerasimovi rozprávajú, že je majster hybridnej vojny. A vojna sa hodnotí na konci.
Ukrajina došla o 20 percent obyvateľstva, 20 percent územia, >30 percent HDP, uhlie, elektriku, černozem, prístavy. Zatiaľ. Európa je v eutanázii. O rýchlosti eutanázie rozhodne počasie - generál Mráz.
Rusko nemá peniaze na rekonštrukciu celej Ukrajiny. Nemá FIAT peniaze. Takže totálne rozbiť Ukrajinu vojnou nechce. Na rozdiel od anglosionistických metód.
Ja tiež čakám kedy toto šialenstvo skončí. Hovorím o tom už mesiace. Koniec ale nevidno.
Horšie je, že keď to skončí tak tí šialenci budú u nás pri moci ďalej. Alebo nemajú pud sebazáchovy ?

Truhlík

Po druhej svetovej platila zásada neporušiteľnosti hraníc. Toto padlo uznaním kriminálneho Kosova za štát a vytvorením tamojšej americkej vojenskej základne Bondsteel. Potvrdili to aj medzinárodné súdy. Teraz môžu už len vykrikovať - Kosovo nie je precedens.
Slovenská republika Kosovo neuznala. Hoci kosovské pasy uznávame. Už si neviem spomenúť ale Radičová alebo Čaputová to požadovali. Nejakým zázrakom to ale neprešlo. Teraz ak chceme byť konzistentní tak nemôžeme používať dvojaký meter aj keby sme chceli. Horšie sú na tom ruskí spojenci Srbi.
Už na začiatku špeciálnej operácie bolo naznačené, že Ukrajina aj môže prestať existovať. Dnes by kyjevská junta vtedajšie Putinove podmienky brala. Dnešnú realitu nie a tak vývoj ide sám tam kde chce. Ruská armáda nikdy nestála v Čope. Zjavne bude.

Truhlík

Azeri majú dobré vzťahy s Ruskom. Azerbajdžanskí dôstojníci študujú na ruských vojenských školách. Ruské TV kanály nikoho v Azerbajdžane ani len nenapadlo vypnúť ako v Arménsku, na Ukrajine a podobne.
Azeri môžu dodávať Európe plyn navyše. Ruský.
Ono to naozaj vyzerá tak, že sa buduje paralelná mocenská štruktúra k OSN, NATO, EÚ, MOV, MMF, ...

Truhlík

Plynové tankery sú nanič keď nie je terminál, ktorý ich môže vyložiť.
A už teraz je tých tankerov málo. Stavba jedného trvá 5 rokov. A ešte kto ich vôbec vie postaviť.

Truhlík

V prípade útoku Poľska na Kaliningrad prvé čo poletí Iskander alebo Kalibr na poľský plynový terminál.

Truhlík

Plynový hub teraz bude Maďarsko. Tak sa dohodol Putin s Orbánom. Len teraz si neviem presne overiť, či to bolo ešte pred 24. februárom alebo po. Takže s Orbánom je to jasné. Teraz je na odstrel (ako Šinzo Abe) alebo buchne Turecký potok. Alebo Erdogan, alebo Bulharsko, alebo niečo iné tam niekde.
Nórsko nemá ako a kde navýšiť ťažbu plynu. Ťažbu na súčasnej úrovni udrží nejak 10 rokov. V samom Nórsku je energetická kríza. Takže dodávky do Poľska sú mínus dodávky do Nemecka.
V USA horia fabriky na plyn. Prečo nikto nevie. Ale v takom množstve, že to už náhoda nemôže byť.
Problémy s plynom v Európe vyrieši slobodný trh. Padne priemysel, nebude treba ruský plyn.

Truhlík

Keby som tipoval tak to spravilo Poľsko. To má jediný cieľ - pripojiť Ľvovščinu.
Podľa Cui bono tak je to Ukrajina.
Rusom to na nič nie. Pokiaľ teda neusúdili, že začala atómová vojna.
V rúrach Severný potok a Severný potok 2 je plyn za dve miliardy. Keď v nich znížia tlak tak sa do nich začne valiť voda. Teraz sa plyn valí von. Termín opravy - mesiace.
Kto to určite nespravil tak to sú Nemci. Plyn teraz začnú brať nám z Lábu.

Stránky