veroniqc31

authenticated user

komentáre

veroniqc31

čo sa týka odvodov, poistení, dôchodkov a podobných záležitostí pre mňa je to stále neskutočne "zložitá" oblasť. A asi to nie je náhodou také "prešpekulované" a zamotané, nech sa bežný človek v tom nevyzná a nech vyhľadáva pomoc finančných poradcov - čo mi zatiaľ príde ako vhodnejšia možnosť - samozrejme, ak si ho overím, preverím a následne viem, že mu môžem dôverovať - ako si to spravovať sama/sám navyše keď človek nemá možnosť naštudovať všetko o týchto finančných záležitostiach a tak skôr či neskôr môže zakopnúť - ako sa píše v komentári vyššie, buď kvôli úplnej neinformovanosti, alebo kvôi nadbytku informácii, v ktorých sa nevie orientovať.

 

No v každom prípade ide aj tak z najväčšej časti podľa mňa o obchod so strachom.. Takže kľúč bude tiež v spracovávaní a regulácii strachu a možno v primeraných spôsoboch investovania a správy peňazí pre čo najvyššiu samostatnosť a sebestačnosť.

veroniqc31

No je zaujímavé, keď sa ľudia musia sami učiť ako byť šťastný ako fungovať v partnerských vzťahoch. Väčšinou sme sa naučili len vyčkávať na nejakú spriaznenú dušu alebo naopak brať všetko čo príde a potom sa čudovať , že naše vzťahy sú tak "harmonické".

No našťastie je čoraz viac ľudí, ktorí si uvedomujú, že nie je podstatné čítať články o tom ako baliť ženy - ale ak chceme šťastný partnerský vzťah so skvelou ženou či mužom, tak je potrebné si takýto vzťah vybudovať.

 

aj z toho podľa mňa pramení veľká časť epidemologického rastu tzv. homosexuálov alebo lezbičiek či bi - pretože je jednoduchšie  komunikovať a spolunažívať s rovnakým pohlavým ako riešiť rôzne "zranenia" a skúmať opačné pohlavie čo prečo ako kedy,...

 

a od toho sa potom odvíjajú aj rôzne iné postoje a svetonázory. A pritom sa stále nerieši to základné a najmä zdravý vzťah - najprv k sebe a potom k ostatným...