Čo bolo skryté...

...bude sa hlásať zo striech. Ale najskôr príde e-mail so snímkou zo špionážneho satelitu, pravdepodobne amerického alebo britského.

Na snímke je zreteľne zachytené, ako ukrajinská stíhačka páli po civilnom Boeingu 777 malajzijských aerolínií, letiacom nad územím Novorossije. Snímku zverejnil ruský Prvý kanál s komentárom viceprezidenta Ruského zväzu inžinierov Ivana Andrievského. Adresátom mailu bola práve táto organizácia. "Plne súhlasím s výsledkami vašej analýzy pádu Boeingu," napísal človek, ktorý sa predstavil ako absolvent MIT George Bilt. "Boeing bol zostrelený stíhačkou, ktorá ho prenasledovala. Najskôr posádku obstreľovali z guľometu, potom vypálili do kabíny raketu vzduch-vzduch a následne boli pravý motor a krídlo zničené samonavádzacou raketou." K textu e-mailu bola priložená snímka. (Pôvodný text).

 ukraina boeing

Čím viac času plynie od zostrelenia civilného lietadla, čím viac okolo neho špinaví západní politici s podporou korporátnych médií zahmlievajú, čím dlhšie a do stratena sa naťahuje západná hra na vyšetrovanie barbarského zločinu a čím tichšie sú (predovšetkým) holandskí pozostalí zavraždených pasažierov, tým jasnejšia je pravda, ktorá sa bude hlásať zo striech: Boeing 777 s takmer 300 ľuďmi na palube úmyselne zostrelili vzdušné sily kyjevských majdanských zmrdov.

Ktorý psychopat to vymyslel a nariadil, sa snáď dozvieme tiež.

 
micha

Možná dozvíme, možná nedozvíme, doufejme, my. No, hlavně že se to někde ví a jsou provedena protiopatření.:-)

baloo

Mňa v podstate netrápi, kto ho zostrelil, lebo to bolo jasné do nultého momentu. Oveľa viac by ma zaujímalo vykrútenie prípadu do toho smeru, že kde je - prípadne aj TRESTNÁ - zodpovednosť anonymných písalkov tzv. novinárov. Vedome oj.bal celý svet, pravdu vedel, príkaz odnekade dostal. Zatiaľ existuje intuitívna ľudová ignorácia týchto mediálnych lží, ale druhé média to preberú ako svaté písmo. Takže: napr. také SMEti, Pravda(?!) by nemali niesť zodpovednosť za správy, ktoré PREBERAJÚ? Veď taký Reuters, AP, Bloomberg v jednom kuse robia len a iba propagandu, to nie je žiadna novinka. Nebol by to prvý prípad, že sú načapaní pri vedomej tendenčnej lži. A sú dosť dôležitými koliečkami v celkovom mechanizme. Keď už, tak ja by som o tomto dal vypísať referendum: či novinár zodpovedá za pravdivosť svojich produktov. No mal by. Mňa, keď neodvediem poctivú prácu, zdrbú jak sirotu.

Dusanbe

http://politikus.ru/events/35611-za-mgnoveniya-do-krusheniya-boinga-pod-...

Ak to nie je len informacna vojna - tak je to teda naozaj gól.

Neviem, aka je pravdepodobnost, ze dany kusok uzemia je nasnimany prave v momente vystrelu, dalej aka je pravdepodobnost, ze sa prave tento snimok z US alebo GB druzice dostane e-mailom do pocitaca ruskych inzinierov...

Vsetko k tomu vedie - radarove zaznamy ukazujuce pritomnost dalsich lietadiel, svedectva svedkov, hlavne samotny sposob a postup akym sa "vysetruje" + vylucenie malajzijskych zastupcov z vysetrovania, reakcie a vyhlasenia Wash-Ingtonu, kroky kyjevskej vlady znemoznujuce riadne vysetrovanie, atd...

Ale takyto zvrat - to som necakal - to je parada.

Zmrdom neostava nic ine nez zatlkat dalej a blacat dookola "Rusko, Putin..." - takze presne toto od nich ocakavam.

Dusanbe

pozrite si fotku z vyssie uvedneho linku /kde su obidve lietadla/ a skuste vypocitat:

Dlzka Boeingu 777-200 je 63,7 m.
Dlzka letiskovej drahy v Donecku - ktora je vidiet vlavo dole od lietadla - je 4 000 m.
/Je to Doneck - overil som na GoogleMaps./
Lietadlo leti vo vyske cca 11 000 metrov /500 metrov hore-dole - nema podstatny vplyv/.

Z akej vzdialenosti od lietadla, by bola spravena tato fotografia, ak by bola skutocna ?

Pomocka:
Pod rovnakym uhlom pod akym na fotke pozorujeme lietadlo, vidime na zemi
vzdialenost priblizne 4727 m
/K meraniu pouzite posuvne meradlo, :-)/

No, skoda.

Stefqn

Správna poznámka, aj keď ma potešilo že vinníkom nemusí byť bezpodmienečne domobrana Novorossije. Túto možnosť som totíž nevylučoval a skôr streľbu z nezávislého územia Novorossije som bral ako pravdepodobnejšiu, s dodatkom že sa mohlo jednať o omyl. Podobne ako sa špekuľovalo o zostrelení Štefánikovho lietadla nad územím Slovenska jeho vlastnými ľuďmi omylom, že sa jedná o magyarov. Oni totíž trikolóru namaľovanú na lietadle majú podobnú s Talianmi, len trochu ináč otočenú:-). Či? Ako Norman správne podotkol, netreba sa nám nechať od tých špinavcov vtiahnuť do tej ich krvavej spartakiády na Ukrajine. To čo sa tu osamotené hlasy usiľujú dať do pozornosti verejnosti sú iné nezodpovedané otázky: Kto dal príkaz lietadlu po vstupe do vzdušného priestoru Ukrajiny zmeniť kurz nad bojovú zónu, namiesto vyhlásenia bezletovej zóny. Kto je zodpovedný zato, že bezletová zóna vo vzdušnom priestore Ukrajiny nebola vyhlásená i napriek tomu, že o údajnej krádeži protilietadlových batérií domobranou Novorossiji sa vedelo. Ako som poukázal, ak bezletovú zónu vedeli rýchlo a pružne vyhlásiť jak v Juhoslávii, Iraku, Líbii..., kde bol teda problém? A to ich náhle pohotové nájdenie vynníka tohto leteckého nešťastia. Vedeli kto to urobil ešte skôr, než lietadlo začalo klesať k zemi. V každej redakcii presstitúti musia asi vlastniť veštecké kryštáľové gule:-). Keď už teda tú špinavú hru rozohrali, je ale správne, aby boli zato braní na zodpovednosť a nechať aby to bolo len tak zamietnuté pod koberec.

Stefan

PS: To dôležité k porovnaniu práce presstitútiek som vynechal. V súčasnosti sa premieľala otázka vinníka, že kto strieľal na školský dvor v Donbasse a zabil tam niekoľko hrajúcich sa školopovinných detí. Presstitútky pohotove odložili veštecké gule a tvárili sa akoby zázrakom nestranne, zvyčajnými rečami typu: "...zo zabitia detičiek sa navzájom obviňujú 'proruskí rebeli' a 'kyjev'...".

Buheh

Dušanbe, dobrý postreh, jednoznačná záležitosť. Minimálne už druhýkrát v záležitosti MH17 ktosi podstrčil falošnú fotku, ktorá bola potom mediálne "odhalená". Prvýkrát to bolo v prípade fotky Buku, ktorý išiel cez nejaké mesto, na zábere bolo vidieť nejaký billboard, zeleň, kus stĺpa. Vraj to bolo fotené v meste xy, ale potom sa bez pochybností ukázalo, že išlo v skutočnosti o iné mesto, ktoré v tom čase mali pod palcom opolčenci.

Tu treba povedať jedno: tieto hry sú jedna vec, a kto to lietadlo skutočne zvesil, je vec druhá. Môže ísť o nadšených kreatívcov z jednej strany, ale aj falošných hráčov z druhej strany, ktorí nastrčením dôkazov, ktoré sa potom ukážu ako falošné, zdiskreditujú protihráča ako takého.

Ak mám počúvnuť svoj vnútorný hlas, tak by som si tipol skôr na "ruskú stranu". Totiž v čase, keď sa ešte hovorilo o Buku, ktosi sfalšoval fotku Buku – dokonca ten záber bol vtedy prezentovaný aj na tlačovke ministerstva obrany. Teraz sa viac hovorí o stíhačke, tak nakreslili stíhačku. Zároveň to tak trochu naznačuje, že netušia (resp. predtým netušili) kto a ako to lietadlo skutočne odinštaloval.

Ema

Lepší jak ruskí inžinýri, ktorí tú snímku dali médiám. Sú to takí detinskí ozembuchovia ako z mestečka Glupovo.

No ale sledujme, čo sa deje ďalej: Po zverejnení záberu telefonoval Lavrov Kerrymu. "Позже глава российского МИД Сергей Лавров в телефонном разговоре с госсекретарем США Джоном Керри выразил серьезную озабоченность затягиванием процесса расследования катастрофы малайзийского Boeing в нарушение резолюции СБ ООН 2166 и правил ИКАО. Резолюция 2166 предполагает прекращение всех военных действий в районе, прилегающем к месту авиакатастрофы."

Kerry Lavrovovi oznámil, že všetko ide ako má, bez prieťahov.

Nejde.
Aby sme parafrázovali podkarpatského klasika kriminalistiky, Američania vedia, že Rusi vedia, že Američania vedia.
Američania tie zábery zo špionážnej družice zachytávajúce ťažký zločin ukrajinských vymajdancov - toptoptop secret materiál - majú. Ale po kauze Snowden už nemajú istotu, že to niekto nevynesie a nevykváka.

Buheh

toto môže byť vysvetlenie. Keď Vy klamete, až sa práši, tak aj my to budeme zahusťovať. Lebo fotka je fotka, niekto môže tvrdiť že je sfalšovaná, ale podozrenie ostane. Beztak väčšina ľudí nemá celkom jasno ohľadne rozdielu medzi výškou letu družíc a lietadiel a nejakých tých uhlov v zobrazení perspektívy. Na hrubé vrece hrubá záplata.

jojo458
Buheh

ale na to nebolo treba tak zložito konšpirovať. Dušanbeho postreh je oveľa jednoznačnejší. Tá fotka, keby mala byť pravá, by musela byť urobená z výšky cca 12 km. Keby bola naozaj urobená z výšky dráhy družice (cca 200 - 400 km), potom by to lietadlo muselo mať dĺžku cca 8 km alebo dráha doneckého letiska by bola dlhá cca 30 m.

Ema

+ nemecký bloger + jojo v pitvore.

Odin

Predstava, že systém Buk môže odpáliť nejaký separatista bez výcviku po tom, ako sa ho zmocnil niekde na základni, je naivná. Systém Buk umožňuje určiť výšku letiaceho stroja a trajektóriu letu. Odpáliť to musel človek, čo veľmi dobre vedel, že striela na civilné lietadlo. Aký mal ale motív?

Mne z toho vychádza, že sa použil osvedčený scénar

http://en.wikipedia.org/wiki/Korean_Air_Lines_Flight_007

a schéma "Neľudskí podľudia Rusi zostreľujú nevinné civilné lietadlá!".

Kto z incidentu najviac vyťažil, je pravdepodobný páchateľ.

Ema

...lietadlo malo po zostrelení stíhačkou tresnúť o zem na území Ruskej federácie.

Teraz majú CIA, MI6 a Mossad problém a my môžeme fascinovane sledovať, čo vyvádzajú západní politici, "nezávislá" OBSE a korporátne média, aby im z neho pomohli vybŕdnuť.

baloo

málo Vás tu vidieť v poslednom čase.

baloo

no ja by som ztade nezliezol vúbec.

Náhodný okoloidúci

Pekné, aj keď to video tu už raz bolo. A tá výzva na konci, že "sloboda pre stepné národy euroázijských stepí a Sibíri" - čiu propagandu mi to len pripomína...

Ale k téme článku.
Tu naši bratia rozoberajú dôkazy za a proti:
http://politikus.ru/articles/35668-ataka-boinga-istrebitelem-pravda-ili-...

Ale ak si dobre spomínam, stopy po "vysokoenergetických telesách" mali byť na ľavej strane sústredené v oblasti kabíny, zatiaľ čo stíhačka na fotke je po pravej strane Boeingu. Žeby strieľali obe na radare zachytené a svedkami videné stíhačky - jedna zľava guľometom, druhá sprava raketou?

Buheh

Nechcelo sa mi to lúštiť celé, lebo azbuka nie je moja silná stránka, ale z toho, čo som pochopil, mi vyšlo, že je to pomerne brutálna demagógia.

Konkrétne analýza dôkazu číslo tri, ktorý je o tom istom, čo tu objavil Dušanbe, je... no ako to nazvať, aby som nebol vulgárny... absolútne nezmyselná. Tie bludy o objektíve boli celkom mimo misu, ale aj ostatné drísty.

Ona aj samotná tá prezentácia toho dôkazu zo strany spochybňovateľa fotografie bola pomerne ťarbavá a slabá.

Je to nad slnko jasnejšie, celkom očividné: Ak lietadlo letí vo výške 11 km a družica letí vo výške povedzme 220 km (je to zvyčajne ešte viac, ale dajme tomu), potom výška lietadla je len 5 % výšky družice. Z pohľadu z družice je to takmer ako keby lietadlo stálo na zemi, rozdiel vo veľkosti lietadla na zemi a v letovej výške je len 5 % – zanedbateľný. Predstavte si rolujúce lietadlo na dráhe doneckého letiska, vo veľkosti zodpovedajúcej veľkosti dráhy: veľkosť lietadla na fotke by bola možno 1 pixel. Približne taký by mal byť aj boeing v letovej hladine.

Ono človeka to na prvý pohľad nenapadne, veď všetci sme spočiatku naleteli. Ale keď už nás na to Dušanbe upozornil, vďaka mu, tak je evidentné, že ide o primitívny podvod.

Ema

Miesto toho, aby sme dokazovanie prípadného podvrhu nechali na druhú stranu - na masových vrahov a klamárskych chrapúňov, robíme za nich usilovne robotu, ako tuto náš pixelový buheh et al.
Len tak ďalej.

Ako povedal Galileo, a predsa sa točí.
A predsa to lietadlo zostrelila kyjevská junta.

Buheh

ale o tom to predsa nie je. Klamať sa nemá, tak nás učili v škôlke. A ani keď ide o správnu vec.

Ema

...na popoludňajšie doučovanie. Ak tam bude šikovná pedagogička, snáď ťa naučí aj to, že sa neradno so svojimi stredoškolskými znalosťami bohorovne vyjadrovať k špičkovej vojenskej technike.

Nehovoriac už o tom, že je nepekné obviňovať kamarátov na základe svojich domnienok zo šírenia klamstva. A dávať ich tak v tomto prípade na úroveň angloamerických zmrdov a kyjevskej junty.

Buheh

som Ťa nechcel obviňovať zo šírenia klamstva. Veď aj ja som tomu najprv uveril. Až keď si Dušanbe ten detail všimol, tak som to začal riešiť. A v tomto prípade moje stredoškolské znalosti nepustia, je to neodškriepiteľné a každý, kto bude čistú logiku spochybňovať, má smolu, nech je to hoc aj vojenský expert.

Práve preto, aby sme neboli ako angloamerická chunta, tak by sme mali klamstvo odsúdiť, každé.

Ema

S obviňovaním z klamstva opatrne. I keď ťa stredoškolská fyzika nepustí ďalej.

Inak tu budete, vy vášniví kopači do vlastných, ako povestný Millhouse zo Simpsonovcov. "Ja vždy robím správne veci a vždy hovorím pravdu... a chcem byť chválený."

Myslím si svoje o celom koncepte takzvaného emočného kvocientu, ale občas musím uznať, že takýto rozmer chýba práve tým, ktorí sa hrdia svojim vysokým IQ.

Norman
To nás učili v škôlke.   No to je tak, keď gojim zostávajú na úrovni detičiek v škôlke, to si s nimi každý žid ľahko vytrie riť:)  
Le Bleu

Len taká hypotetická... v akých výškach visievajú špionážne balóny?

Ema

Možno by bola lepšia, že čím je vybavený taký špionážny satelit.
Na to ti však s výnimkou pár stoviek ľudí nikto odpoveď nedá.
Teší ma, že časť z týchto expertov, ktorým obrazne povedané prešli rukami stovky, ba tisícky výstupov z týchto špionážnych zariadení, chodí sem k nám, do pitvora.

Ema

Ani len video na youtube.

Tie národy sú slobodné, prečo však nehľadať vo všetkom propagandu, v dnešnej dobe je z nej podozrievaná aj tá najnevinnejšia veta.
Nepoľavovať v ostražitosti!

Náhodný okoloidúci

Štartujci raketu systému BUK vraj počuť do vzdialenosti 10 km. Na youtube je dosť videí zachytávajúcich štart BUKu. Dymová stopa je NEPREHLIADNUTEĽNÁ a dlho sa drží vo vzduchu, ale nikto v osudný deň nič také nevidel a nezaznamenal, aj keď dnešné decká sa pomaly už aj rodia s telefónom so zabudovaný foťákom a kamerou.

Le Bleu

A Porošenko, Krvavý bomboniér sa nám tu promenáduje, to ste vedeli?! A ja som sa práve odtatáril z Prešporka, moje nervy.. Nejako ma nenapadlo, že aj on bude medzi súdruhmi zo spriatelených politbýr pozvanými na oslavy Veľkej Semišovej (je to inak dosť na smiech, že sa už používa výrazivo v podstate takmer totožné s terminológiou a mytológiou tej minulej totality - demokrati všetkých krajín, spojte sa; tí, ktorí za našu slobodu mrzli na námestiach; nedajme si zobrať odkaz Novembra atakďalej).

Norman

Bola aj petícia proti Porošenkovi.
http://www.peticie.com/a/92343

Tam je link na Porošenkov program
https://www.prezident.sk/?spravy-tlacoveho-oddelenia&news_id=19714

Neviem, či sa včera, 15. nov, "stretli pred Grasalkovičovým", ale pokiaľ nemali so sebou ossrelovača, je to jedno:) (naschvál som rafinovane skomolil to slovo, nech ma nezachytia NSA, no, mal by som dať ešte jeden smajl)

aby sa nemuselo skákať na linky, kiskov program, teda aj porošenkov tam spomenutý:

Program prezidenta SR Andreja Kisku:

16. november 2014

11.00 – Mlynská dolina, priestor pred internátom Ľ. Štúra, Študentský beh
Prezident odštartuje Študentský beh na Slovensku, pri príležitosti Medzinárodného dňa študentov a pripomenutia si udalostí v rokoch 1939 a 1989

(Čas a miesto budú upresnené)
Bilaterálne stretnutie prezidenta Andreja Kisku s prezidentom Ukrajiny
Petrom Porošenkom

15.00 – Bratislavský hrad
Stretnutie prezidentov SR, ČR, PR a Maďarska s prezidentom
Ukrajiny
fototermín + vyhlásenie prezidentov pre médiá

18.00 – Historická budova SND
Spomienková slávnosť k 25. výročiu Nežnej revolúcie
s príhovorom vystúpi prezident SR

19.45 - Námestie Eugena Suchoňa ( pred budovou Slovenskej filharmónie )
Spomienkový ceremoniál na pripomenutie Sviečkovej demonštrácie,
ktorá sa konala 25. marca 1988 - symbolické zapálenie sviečok prezidentmi
fototermín

20.15 Prezidentský palác
Slávnostná večera pre prezidentov a aktérov novembra 1989 podávaná prezidentom SR Andrejom Kiskom

17. november 2014

9.00 – Devín
Pietna spomienka za účasti prezidentov na obete komunistického režimu pri pamätníku Brána slobody
fototermín

9.45 – Praha (odlet)
Účasť na spomienkovej slávnosti k výročiu Nežnej revolúcie v Prahe

18.00 – Bratislava, Prezidentský palác - predné nádvorie
Slávnostné vyvesenie zástavy EÚ pred Prezidentským palácom

18.30 – Bratislava, Prezidentský palác Veľká sála
Odovzdávanie štátnych vyznamenaní bojovníkom za slobodu a demokraciu
fototermín

Náhodný okoloidúci

A po jeho odlete celú Bratislavu aj s Devínom prebehnú polievacie autá a vo vode budú mať prímes dezinfekčného prostriedku. Hádam postačí savo.

Norman

bude Porošenko klásť o 19 45 sviečky na námestí. Tí, čo podpisovali referendum, tam azda prídu a povedia mu, že je len ukrajinský vrah aj s celou jeho armádou.

Alebo tu nie je sloboda a slobodní ľudia.

Prasiatko

Alebo tu má veľa ľudí starosti iného kalibru, ako behať po námestiach a kričať špinavcovi z Ukrainy, čo si o ňom myslíme. Vieš, možno Porošenko nemá existenčné starosti na rozdiel od tých ľudí, ktorí keď mu nič nepovedia, tak ich nazveš neslobodnými :) Sloboda, čo je to? Stav, výdobytok? Nie, skôr štandard v mentalite fungovania spoločnosti, a mentalitu nemenia masy, ale okolnosti, činy a čas. No to čo sa počíta je vždy najmä VÝSLEDOK, a ten bol tu vždy po čase vnímaný ako negatívny. Jedno či v r. 1514 (ako skončilo Dóžovo povstanie), alebo len nedávno r. 1948,1989 a pod. (ako skončila spoločnosť, národ, vedomie, svedomie kroch, či degenerovala mravnosť)

Norman

úprimne, ja som to NEmyslel ako výčitku VSETKYM tým, ktorí by tam ísť mohli, ale nepôjdu (aj keď to tak mohlo vyznieť). Až taký magor nie som. Nič by to neprinieslo. Nie, teraz som nemyslel na tú bežnú letargiu - asi som sa s tým už zmieril.

Ja hovorím o tých, čo tú petíciu podpísali, a môžu tam ísť, ale nepôjdu. Aspoň desať takých ľudí by sa malo nájsť, nie? Desať podpisov ľudí z Blavy, ktorí by si mohli nájsť čas , nie?

Čo sa týka slobody, myslel som vonkajšiu slobodu - nie sme slobodní, podľa mňa nie sme.
To je proste fakt, to nie je výčitka nám.

No, ale ty si bol taký akčný - ty čo, nie si v Bave, môžeš sa prejaviť:)

Prasiatko

Tak to je potom iné. A i keď nie som z blaváckeho statku, ukrajinské "hrozby" ma nechávajú v celku chladným...aj keď poznám hroziace možné dôsledky, ktoré by potenciálne mohli viesť k vojne tu, v Európe...ja tomu proste neverím. Proroctvá, na ktoré si ako fajnšmeker potrpím, nespomínajú žiadnu veľkú vojnu v Európe. Iba občianske konflikty, a to všetko sú ohnivo krvavé roky 2020-2021 (talianske inferno si fakt nenechám ujsť), ale ešte Ťa upozorním, že ja hlboko verím starým Mayom a Aztékom, a ich žreci tvrdili, že naša éra (štvrtého slnka) skončí ničivým celoplanetárným zemetrasením...a to bude v prvej polovici tohto storočia. SMRŤ je nehanebná ilúzia, (vojna a obete na Ukraine - ľudsky súcitím, moc pomôcť nemám), ale každý koniec je i začiatkom...niečoho nového. :)

vp

skryť do zabudnutia vyšlo znovu na povrch a ľudia sa pýtajú - tak ako to bolo s tým lietadlom?
A je jedno v akej výške bol satelit a aké rozpätie krídel má boeing.

Rusi sa učia rýchlo.

Buheh

Čo tam nejaké fotečky – dnešný prevzácny hosť nášho pána prezidenta, ten by nám vedel povedať o tom lietadle viac ako ktokoľvek iný.

Ale keď už sme pri tej fotke, ešte je tu jedna možná súvislosť. Totiž chvíľu predtým Rusi ukázali nové radarové snímky. Tak páchateľov v Kyjeve, prípadne ich šéfov možno napadlo, aby sa ovčania náhodou príliš nezapodievali otázkou čo na nich je, že to treba prehlušiť senzáciou, ktorá sa vzápätí ukáže ako podvrh.

Norman
Rusi predsa ukázali pravdu v tej tlačovke s ich generálmi, ukázali reálne záznamy ich satelitnej techniky. Tie ale nie sú pre dnešnú idiokratickú laickú verejnosť, zvyknutú na 3D filmy a nechápajúcu čo len trocha komplikovanejší text, o geometrických trajektóriách a dráhach nehovoriac, príliš vypovedajúce. No tak im to museli nakresliť. Lietadlo lietadlo bum. Viacej tí debili (na Západe) nie sú schopní pochopiť. Je to realita? Bezpochyby je.

nové