Európske hlavné mesto kultúry

Západ si znova všimol akí sme zlí a rasistickí, zvlášť voči cigáňom. Za zmienku to stojí len preto, lebo teraz je to v súvislosti s akciou Európske hlavné mesto kultúry. Tentokrát v britskom Maile frflú, že Košice dostali 51 miliónov libier na túto akciu - a ľudia na Luníku žijú stále tak, ako žijú. V odpadkoch. Vraj je to heartbreaking - čiže dojemné a na zaplakanie, britským lordom stekajú krokodílie slzy. A vraj je to jeden z najhorších slumov na svete. - aj ja hovorím.

Neviem, podľa Britov asi spočíva kultúra v odpratávaní odpadkov po zdegenerovanej societe. Možno je to tak v Británii a želám im veľa úsechov. Vlastne teraz ani nechcem upozorniť na to, že debili spoza kanálu si zas svoje problémy chcú zaretušovať ukazovaním na iných. Nie, chcem im skôr poďakovať, lebo nechtiac ten článok ukázal, čo sú hlavné mestá kultúry 2013 - Košice a Marseille - najlepšie symboly etnického prisťahovalectva a úpadku 2013. Fotky z Marseille tu síce dávať nebudem, načo - všetci vedia, ako to tam v prisťahovaleckých štvrtiach vyzerá. Úplne vážne myslím, že je to správny symbolizmus, tie dve mestá. Dva symboly hrôzy  spôsobeného degeneráciou a immigráciou - na východe či na západe, korózia z juhu stále pokračuje.

Navrhujem preto, aby sa tento symbol už nabudúci rok iným mestám nedával. Tieto dve mestá totiž  odrážajú najlepšie súčasný stav. A takisto by ukončenie tejto pochybnej putovnej akcie symbolizoval realitu - koniec európskej kultúry.

Mimochodom, pojem "kultúra" ako taký vznikol s príchodom 18. storočia v nemecky hovoriacom priestore. V iných jazykoch sa ešte dlho potom používali iné termíny, napríklad "civilizácia", ktoré ale neodrážajú tú abstrakciu, ktorú do povedomia spoločnosti vniesol tento - bez preháňania povedané - novotvar. Samozrejme, že "kultúru" mali aj spoločnosti predtým a inde - ale tento proces sebauvedomenia, toto abstraktné explicitné poznanie hodnoty, vzniklo vtedy a tam. No a teraz je to tak, že súčasná spoločnosť fakticky považuje pojem "die Kultur" za nepriateľa, rovnako ako pojmy "čistota" alebo "poriadok".

 

europske mesto kultúry

Hlavné mesto európskej kultúry 2013. A to som nevybral najhoršie foto, zvyšok si pozrite v spomínanom zdroji.

Autor: 
téma: 
Grigoriy
To, čo bola v case mojej mladosti pre mnoheho ineho hudba, a, ked hovorím o hudbe, mám na mysli satanisticko-drogmanskú "hudbu" Beatles, Rolling Stones alebo degeneratsku voodoo muziku asociala Boba Marleyho, to vtedy pre mňa bola literatura. Zvlast som sa naučil milovat seversku literatúru, a dodnes jej vdacim za to, že moju pozornost uviedla do sveta, v ktorom, chránený od vplyvov aziatstva, rozvinul svoj velky talent naozajstny vyvoleny Večnej Prozretelnosti, uslachtilý, slobodny a nezávislý Arijec. Dodnes, ked myslím na veľkosť cloveka, nevdojak mi príde na um obraz urodnych údolí v lone hor Skandinavie, a veľké gazdovstva, kde Arijec žil svoj šťastný život.  Mohlo to tak ostať navždy, keby toho Arijca v jeho Zaslubenej zemi nebol našiel sám diablov sluzobnik, ktory vo svojej zaslepenej nenávisti ničí všetko, čo je vznesene, uslachtile a naozaj veľké, keby mu do tej krajiny nebol nastahoval cudzi element, a zavesil mu na krk bremeno, ktore ho nakoniec zničí. (Potrebuje  snáď ešte niekto, aby som tu uviedol link na video, kde sa diablov pomocnik chvasta, že to on priviedol skazu do Skandinavie?) Pisali dnes, že v Norsku nejaky človek z Južného Sudanu zabil nožom troch nevinných ľudí v autobuse. Predstavte si, v Norsku!    
Truhlík

Ja by som ten link prijal.
A neviem pochopiť tú metaforu "úrodné údolia v lone hôr Škandinávie".
Náhoda je blbec. Akurát dnes som čítal o žalobe potomkov Vikinga (Varjaga) Rurika na právo obývať moskovský Kremeľ. Sa čudujem, že nepožiadali súd o právo vlády nad Kyjevom. Veď ten založil Rurikov syn Askoľd.
http://topwar.ru/66958-potomki-ryurikovichey-cherez-arbitrazhnyy-sud-tre...

Fero
 ...mysli azda Daga Bjorndala ?
martin2
pocul som ze uz chystaju LUNIK X....... ale takych miest je na Slovensku aj vo svete viac......
Buheh
Správne by potom malo byť Luník 9.1
Náhodný okoloidúci

Nenašiel som vhodné miesto kam by som to švacol, dám to sem. Ale pekné by to bolo aj na hlavnej stránke - po preložení.
Poľský fotograf 5 rokov žijúci vo waleskom meste Cardiff zdokumentoval nočný život tamojšej mládeže. Na konci článku je na porovnanie niekoľko fotografií, ako vítali Nový rok v "nedemokratickom Rusku". Fakt to stojí za pozretie, aj pre tých, čo nie sú kamaráti s azbukou. Som lenivý prekladať, inak by som sa s tým pohral, ale fotky sú dostatočne výrečné aj bez komentára.
http://politikus.ru/articles/40668-angliyskoe-bydlo.-velikobritaniya-ser...

Takže je Veľká Británia kolískou modernej európskej demokracie a náš veľký vzor, alebo je to európska žumpa?