Legida očakáva 60 000 ľudí

Kým bol v Drážďanoch v pondelok zakázaný pochod Pegida, jeho klon v Lipsku, Legida, nahlásil na dnes, stredu, očakaváný počet 60 000 účastníkov svojho pochodu.

V Lipsku má byť pre zaistenie pokoja k dspozícii 4000 policajtov. Protidemonštrácií, teda verejných stretnutí proti Legida pochodu, bolo nahlásených 19, zrejme na rovnaký čas. To polícii prácu neuľahčí - ale vidno, že prosystémové nongoverment skupiny sú vždy pripravené slúžiť, a že ich nie je málo.

 Za povšimnutie stojí, ako odmietol SPD predseda Sigmar Gabriel rokovania s hnutím Pegida:
"Mnohí z ich organizátorov sú odsúdení kriminálnici, neonacisti a antisemiti". A že Pegidisti chcú rozdelovať spoločnosť, zneužívajú teror aby podnecovali proti "utečencm". Sú to nepoučiteľní previcoví radikáli, ktorí stoja mimo slobodný demokratický poriadok.
Basta.
Aby som to ja uzavrel: "stoja mimo poriadok" - ergo ich treba politicky ignorovať (a prípadne aj trestať), veď kto stojí mimo, nemá práva. Práva majú iba tí, čo poslúchajú. Paradox uzavretý.
 
Pre poslušných zvolal Ministerský predseda Saska Stanislaw Tillich (CDU)  "občianske fórum" - kde sa majú riešiť otázky azylu, integrácie a prisťahovalectva. Občianske fórum - to už pripomína pokusy komunistov vypustiť paru tesne pred svojím pádom. Nepredpovedám, že tento systém padne rovnako ľahko, ako komunstický - len hovorím, že tak, ako za komunistov nejestvovala naozajstná demokracia a keď sa ľudia už zdvihli k aktivite, museli sa vytvárať nové formy, tak, čuduj sa svete, aj v demokracii západného typu, keď sa občania ozvú, nemajú ako viesť naozaj dialóg a musia sa tiež vytvárať nové formy, "občianske fóra". Demokracia západného typu, presne tak, ako komunistická totalita, s naozaj aktívnymi občanmi očividne nepočíta.
 
Takže uvidíme. Chcelo by to nejaké demonštrácie aj v ďalších mestách, v Rakúsku, v Česku, na Slovensku. Áno, odcudzenie Západu je aj náš problém.
 
zdroj: faz
 
Autor: 
téma: 
qedstar
Nevedia nič riešiť, nemajú gule.
Norman

Ja som myslel, že ťa odfaklili vo Francúzsku.
Na čo čakáš, ty s gulami?

qedstar

iste vieš, že ja na nič nečakám. Pre mňa je stále http://bit.ly/1CPEgJ1, ja idem stále naostro http://picosong.com/Lnes/. Mne sa zdá, že tu tak trošinku spíte, tak som vás prišiel povzbudiť miernym kopnutím (nie do gúl :). Vieš ako - ovečky treba duriť :). Najlepšie sa ští proti svetovláde, keď máš za sebou niekoho s bičom :). Takže tak, zdravím!

Norman

jasne, odbavovať sa hudbou ... to je teda naozaj "naostro". Ste hrdinovia. Ako som dnes hodil polemiku s Baloom, naozaj ste si sami vybrali. To ma na tej veci uspokojuje, že si to zaslúžite.

qedstar

ale aj ty si si sám vybral :D. Vieš čo myslím :).

Norman

na čo myslíš.
Ak tak všeobecne, že aj ja som zodpovedný, tak áno, aj ja som nejako za ten bordel zodpovedný. Ale vy si to viac vyžeriete, takže človek má tendenciu vás ľutovať - čo by bolo ovšem nezaslúžené.

qedstar

Nor-man?

Norman

Správna má znieť:
Čím si si zaslúžil, aby ťa niekto čo len ľutoval v tvojom zlyhaní?

qedstar

- ja som v ničom zatiaľ nezlyhal :).

vulcano laziale

Čo očakávaš od toho, že budeš "šťať proti svetovláde"? A zamyslel si sa či ťa už nepredbehli iní? Všade sú štrajky, demonštrácie. V Taliansku, predtým v Španielsku, teraz v Nemeckých Drážďanoch nejakú zakázali, tak sa plánuje iná, väčšia v Lipsku...
za pár rokov EÚ zažije svoje meruôsme roky (1848/49), a ver, že to nezávisí od toho, či jednotlivec na Slovensku niečo robí, alebo nie. A načo chceš bič na ľudí? Zdá sa mi, že si netrpezlivý, že sa nevieš dočkať...kedy ťa ktosi-čosi zbičuje. Trpezlivosť ruže prináša.

Náhodný okoloidúci

Netreba ísť hlavou proti múru, múr treba trpezlivo ošťávať, kým sa nerozpadne.

A ak hlavou proti múru, tak jedine cudzou:
http://nadhlad.com/obraz/gerojam-slava

qedstar

>>> Čo očakávaš od toho, že budeš "šťať proti svetovláde"?

Vieš, že väčšina tzv. "menov", resp. chlapov, si vôbec nekladie otázku "čo z toho budú mať", pretože tá otázka je v kurentne nastalom kontexte úplne irelevantná. Killeri ako ja si kladú len odpovede, ktoré môžu znieť napr. "Áno, je správne ich všetkých vyvraždiť. Do toho!" a podobne. Vhodnú otázku si doplň už sám :).

>>> A zamyslel si sa či ťa už nepredbehli iní?

To je, prosím pekne, naprosto nemožné.

>>> Všade sú štrajky, demonštrácie.

Vedzte, že kúzelníci o demonštráciách muklov nemajú valnú mienku :).

>>> V Taliansku, predtým v Španielsku, teraz v Nemeckých Drážďanoch nejakú zakázali, tak sa plánuje iná, väčšia v Lipsku...

Pomôžem si slovami Blejda "Blade: [to Karen] You better wake up. The world you live in is just a sugar-coated topping! There is another world beneath it: the real world. And if you wanna survive it, you better learn to PULL THE TRIGGER!".

>>> A načo chceš bič na ľudí? Zdá sa mi, že si netrpezlivý, že sa nevieš dočkať...kedy ťa ktosi-čosi zbičuje. Trpezlivosť ruže prináša.

Nuž, nedoplatíte sa, tak vám poviem. Svetovláda nepadne raz, ale 5 krát.

===
Keď ja tak rád machrujem :).

mnkr

...ani nie, skor sa mi zda ze sa stylizujes do pozicie wannabe bigga-nigga-gangsta

qedstar

od nikadiaľ som ho neodkopčil.

mnkr

nie vedome...myslim styl...ostatne neviem posudit, nepoznam Ta osobne ba ani virtualne, ber to ako moj subjektivny pocit

Norman

je zložený z paternov, ako z fólii naukladaných na seba. Suma tých fólií môže byť akosi unikátna, ale v praxi ich vždy používame akoby jednotlivo.
Myslieť si, že JA som niečo neokopčil, je detinské - aj keď to človek nerobí vedome .)

qedstar

spirituálnej reality. Nie, nie je to všetko len o patternoch. Je to aj o mechanike. A práve v tom spočíva podstata mojej kúlovosti. Ale to nepochopíš, lebo nevieš, čo to znamená starbucks.

Norman

Čo sa týka mojej neznalosti spirituality, musím povedať, že by som si naozaj netrúfal povedať, že o nej nečo viem. Ale zas ... nebol by žiaden problém založiť príslušnú fóliu:)
O tom, čo je starbuck, naozaj neviem nič - odkedy sa odmlčalo nick88, nick tu už neskáče po hviezdach.

qedstar

Je to vidieť. Preto som sa odmlčal aj ja. Nebudete astronauti.

Dabog

Pokračuj v tom.

Ľubov

ja jej ďakujem za to,že mi otvorila dvierka k Wagnerovi. To bol pre mňa úder na štrtú čakru,že si ani nepamätám.Inak,za pár dní máte v Bratislave Morriconeho,bol s ním rozhovor,že ako 6 ročný počul od von Webera ,už presne neviem,čo to bolo,poľovnícke fanfáry,čiže lesné rohy a iné veľké dychové nástroje a odvtedy sa s hudbou už nikdy nerozlúčil. Pomaly 80 rokov.Tak toto ako taká podprahovka ma napadla. A ešte ,kde je náš priateľ lesa Le Bleu? Nick,posielam Ti Deborin motív,dúfam,že poteší
https://www.youtube.com/watch?v=PuyYc0gINbU

Norman

Takto nás klame pamäť:)
Pre objektívnosť treba povedať, že to nebola nick88, čo sem dala Wagnera.
Tu je to v diskusii k tomuto článku
http://nadhlad.com/content/smysl

Ona sem dávala iný druh muziky.

Kde je Le Bleu neviem, možno sa zľakol, že sa musí zaregistrovať, ak áno, tak to je mi úprimne ľúto a mal by si to rozmyslieť.

Ľubov

.-),tak prepáč,ale musím Ti súčasne zablahoželať ,teším sa,že máš v takom dobrom stave cievy,čo môže priniesť okrem dlhého života aj takúto dobrú pamäť. Vidím,že ja okrem magnézia budem musieť brať aj lecitin,ach jo.

Nick 88,medzi Vami to tak zvláštne iskrilo,niekedy som mala pocit,či ste neboli v nejakom živote manželia.-).

Norman

ľahko to aj nechtiac možno vyzerať napríkad tak, že má človek dobrú pamäť, takže vôbec never, že je niekto na tom lepšie, ako ty. To len si pamätám tých zopár málo prípadov, keď tu niečo naozaj pozitívne padlo na úrodnú pôdu (a náhodou som to aj rýchlo našiel).
V každom prípade si minulé životy už nepamätám, a už ani nechcem. A ani tie budúce.

lebleu

Ale veď on vás predsa stále zobďaleč pomerne pozorne číta. Len mal, ako sa niekedy hovorí, iné starosti, a to (stručne tie hlavné): psychické problémy v užšom aj širšom význame, okrem toho málo času a hlavne prístupu na the sieť. Registrácia nebola dôvod, len to vyšlo na ten čas, hoci trochu to asi aj malo vplyv - dve verzie nicku som si (alebo kto) už dávnejšie predtým registroval, potom mi to nejako nešlo a podrobnosti som zabudol. Aj teraz som sa sem dostal len po úpornej snahe, tá registrácia sa mi nezdá v poriadku. Ale nevadí.
A zistil som, že sa dá aj nezapojiť sa do hovorov aktívne a prežijem to.
Priateľ lesa, to je pekné. (Asociácie: Rumcajs, Radegast, Vesna, Perún, drevno, bludičky, hvozd, TANAP, 30 hal. v prospech cestovného ruchu, Poloniny, Bielovežský prales, pioniersky odznak, zber papiera, KST...) I keď sa tu už tak pitvem: vy a toto tu všetko mi akosi nenápadne prirástlo k myokardu viac, ako by som kedy bol o nejakom chumáči avatarov v tomto novotvarovom virtuálne predpokladal. Tieto javy by si možno aj zaslúžil nejakú sociologickú štúdiu. Alebo radšej nie, veď kto by to potom čítal? Priateľ lesa.. ešte mi to vyvolalo týchto pár patetických a silných veršov, od formatívnych rokov mojich hlboko zarytých v podobe stvorenej Eugenom Suchoňom:
Stojíme, tu sme, pokojní, smelí. Sme predsa v horách.
Hej sem, horskí chlapci, staňte si k nám!
Ďakujem vám za pozornosť.

lebleu

Alebo, pravdaže, je to všetko celkom inak a ja som len bol dočasne poverený inými úlohami, kým chlapci z ambasády uspokojivo technicky vyriešili zametanie stôp pri pripojení.
V každom prípade ste mi už aj chýbali. Práca ma baví.;)
Nikomu sa dnes už nedá veriť, veru. ;(
Ale nie. Práca ma nebaví, to moje skutočné zamestnanie, ech..

Ľubov

Aké príjemné prekvapenie ! Le Bleu,chlapčisko stratené,chvalabohu,si v poriadku! Potešilo ma,keď som Ťa tu zbadala .-).Napíš niekedy o tých avataroch,to by ma fakt zaújmalo,ako to berieš. Viem len toľko,že predsa len Ja som nebýva v srdci,ale cc 2 cm nad predným mozgom.Je to šéf.Akú úlohu v tom všetkom zohráva ten druhý prekrvený sval,ktovie.Podľa čínskej filozofie je jeho párovým orgánom tenké črevo a tí naši starí tak aj brucho vždy volali,že život.Ale iste, srdce je dôležité. Mať srdce nasprávnom mieste.Prajem Ti veľa dobrej nálady,roboty je dosť ,stromčeky sadiť,fóliu proti škodcom treba, a polesný je sviniar.A tie veci,čo si myslím,že sa stali ,takto berme :žien je ako dreva v lese,koho je málo,sú slobodní hôrni chlapci. Preto éljen !

lebleu

Vďaka, Ľubov, za milé slová a povzbudzenie. Presne toto som mal na mysli, obyčajný ľudský záujem, prepojenie, žiadnu metafyziku (ani parapsychológiu).
Pri tom srdci som sa veľmi nezamýšľal, len ako zažité slovné spojenie, ktoré pravdaže z niečoho vychádza, ale inak tá pumpa ani podľa mňa z týchto hľadísk nemá až taký význam, býva myslím len celkom citlivá na nejaké elektromagnetické impulzy.
V poriadku som, viac-menej. Len mi šibe o niečo viac, než mi je príjemné.
Takže čo sa týka dreva v lese, tentokrát výnimočne nešlo o to, ale inak celkom trefa, s tým mám potiaž dlhodobo, až som si (skoro) aj zvykol.. a polesný je sviniar.

Teraz dve celkom nedôležité, ale zato možno zábavné príhody, na ktoré som si spomenul - kuriozita a anekdota.
Mať srdce na správnom mieste. Osobne bol pri ultrazvukovom vyšetrení jedného chlapa, keď vyšetrujúca lekárka mu najprv nevedela nájsť pečeň a po chvíľke mu celá natešená oznámila, že má všetky tie vnútorné orgány umiestnené zrkadlovo opačne, než kde bežne bývajú, veľká rarita. Mal cez 50 rokov a počul o tom prvýkrát, nezdal sa mi vôbec nejako ohúrený.
Brucho - život: Počul som kedysi v rádiu rozprávať už neviem ktorého slovenského herca (alebo to bol bigbíťák) o tom, ako na nejakom dlhom zájazde v ZSSR po vystúpení s miestnymi zas raz oslavovali.. no, asi to vystúpenie. Bol prítomný aj nejaký lokálny stranícky náčelník, ale bolo veselo i družne, pravdaže to nebolo nasucho, keď tu v jednej chvíli takejto uvoľnenej zábavy náš rozprávač dostal chuť podeliť sa s domácimi o to, ako mu je dobre. Obrátil sa k vedúcemu a skúsil to v tej nám tak známej slovenskej ruštine: "U vas krásnyj život!" A hneď nevedel, prečo tak čudne naňho pozerajú. Pre istotu a pre mladších, resp. neruštinárov preklad: "Máte červené brucho."

Tak. A už sa teším na ten smiešne úzky stĺpec, čo to vyhodí.

mirage
qedstar

dodajme tomu "cover": ľudia, bežné ovečky, nie sú schopní znášať krutosť: nič nevydržia. Trošku do nich pichneš a hneď ucítene demonštrujú/rebelujú. Sa myslí samo sebou že s takouto duševnou výbavou to nikdy nikam nedotiahnu, ani keby to čo robia teraz robili 10x lepšie. Treba trénovať... chápete.

Z vlastnej (neblahej) skúsenosti viem, že ovečka ťa (ma) bez rozmýšľania obetuje len aby sa ona sama (v tomto prípade to bol on) cítila dobre. Osobný veget, pohodlie a komfort je pre bežnú ovečku svätý grál. Myslím, že tu nájdem nejakú podporu pre to, že ovce treba regulérne terorizovať, inak by v tej svojej komfortnej zóne aj zaspali a úplne zabudli na okolitý svet a mysleli len na seba.

Preto vojny, hladomory, terory, gulagy a ekonomické krízy sú vítaným dochucovadlom bežného života ovečiek. Takto je ovca neustále aspoň trochu "v strehu" a reflektuje realitu okolo seba, vníma a reaguje, musí sa "obracať", musí predvádzať ten svoj trápny taneček :).

Je to najlepší liek na zaprdenosť a usedenosť, ktorou sú bežné ovce inak posadlé.

Norman

Tragickou chybou je, keď niekto nedokáže rozoznať dve rozličné veci.
V tvojom prípade je to rozlišovanie medzi "neschopnosťou" a "letargiou". Používaš na obe veci jeden pojem, "ovcovitosť", čo ti úplne deformuje tvoj svetonázor.
Hovorím o tom len pre to, že prirodzene podobný omyl sa občas vyskytuje, takže pre všeobecné poučenie.

Základnou metódou moci je udržiavať podriadené subjekty v strachu. Čiže privedenie ich do presvedčenia, že sú bezmocné, hlúpe, alebo že sú závislé na nejakom benefite.
Tento portál má už z princípu, že pozná túto pravdu, tendenciu podriadené subjekty z ich omylu vyviesť - čiže ich oslobodiť aspoň týmto poznaním, ak to niekto chce tak povedať.

Tvoje postoje, qedstar, ako ich tu prezentuješ, sú v priamom rozpore s týmto. Ty opakuješ presne tú propagandu, ktorou prasce skúšajú ohlúpnuť ľudí.

Chcem to tu dať každému do pozornosti, že tvoj profil v tvojich manických fázach je v prudkom rozpore s touto stránkou. Nemám čas ani vôľu viesť o tom s tebou dialóg - nikam by to neviedlo a svoj postoj vyriešim týmto oznamom.

Ergo - Úplne prirodzene, pokiaľ sem budeš dávať príspevky, ktorými si len onanuješ vlastné ego a len urážajú ľudi, aj keď len všeobecne, pôjdu do koša.
Áno, je to cenzúra, ano, máme svoju ideológiu a svoje hodnoty. Proste sú veci, na ktoré sa nemienim dívať.

qedstar

> "V tvojom prípade je to rozlišovanie medzi "neschopnosťou" a "letargiou". Používaš na obe veci jeden pojem, "ovcovitosť", čo ti úplne deformuje tvoj svetonázor."

Pravdu povediac, pojem ovcoidnosť používam dnes už takmer na všetko. Je to profesionálna deformácia a nemám veľkú potrebu hľadať iný pojem - je to ako šerbeľ, ktorý sedí na každú riť :). Ale áno, niečo na tom bude.

Letargia a neschopnosť. Ako tieto dve veci súvisia? Prečo je toľko ľudí letargických, napríklad oproti minulosti, kedy to tak nebolo (povedzme v Amerike 19. a začiatkom 20. storočia)? To je jedna vec. Druhá je prečo sú ľudia neschopní a či existuje nejaký známy a všeobecne aplikovateľný postup na to, aby sa stali sociálne schopnejší. Lebo hovoríme samozrejme o sociálnej neschopnosti v najširšom zmysle tohto slova, čiže zahŕňame aj svetovládu a pod.

Myslím, že mám odpoveď na obe tieto otázky, ale príslušní čitatelia tohto fóra nepoznajú kontext mojej odpovede, a preto ju nemá veľký zmysel ani uvádzať. Skôr by som len naznačil, že letargia je spôsobená svetovládou = tj. mocní sa tak rozhodli, že ľudia budú letargickí; a že schopnosť človek trénuje trénovaním, neustálym bifľovaním, skúšaním a nadrapovaním sa. Zároveň táto odpoveď dáva aj odpoveď na otázku, prečo sú ovce také neschopné: pretože sú lenivé sa naťahovať. No a tu práve padne vhod aj moje riešenie: gulag, ktorý donúti ovce pracovať, a tým zlepšovať svoje skilly.

===

> "Tento portál má už z princípu, že pozná túto pravdu, tendenciu podriadené subjekty z ich omylu vyviesť - čiže ich oslobodiť aspoň týmto poznaním, ak to niekto chce tak povedať. Tvoje postoje, qedstar, ako ich tu prezentuješ, sú v priamom rozpore s týmto. Ty opakuješ presne tú propagandu, ktorou prasce skúšajú ohlúpnuť ľudí."

Nie, zle si pochopil moju snahu. Môj prístup má tento dôvod: z praxe vieme, že akékoľvek pozitívne reči padnú u bežných ľudí na neúrodnú pôdu. Inak povedané, dnes už neexistuje verbálne strelivo, ktoré by dokázalo trafiť ovečku tak, aby sa konečne vo svojej zvrchovanej lenivosti rozhýbala (a oslobodila sa - to sa myslí samo sebou). Preto som zaujal opačnú stratégiu: stratégiu donucovania. Donucovania ku slobode. Ak ovečky nechcú reagovať na nežný šepot rozumu, budú reagovať na hrubý palcat. Ak nejaký človek nie je ochotný oslobodiť sám seba (alebo zomrieť), keď mu niekto nad všetku pochybnosť dokáže, že je otrok, tak nie je ešte všetko stratené: môžeš zobrať do ruky ten veľký Sauronov palcat a tak tú ovcu zmlátiť, že si do konca života nebude želať nič iné len aby už nebola otrokom. Je to negatívna cesta učenia toho istého: že miesto toho aby si ovečkám podmienky zlepšoval, tak im ich tak zhoršíš, že už ďalej nemôžu unikať pred terorom a s trasúcimi nožičkami a ručičkami sa mu musia chtiac-nechtiac postaviť na odpor.

Uznaj jeden fakt, že tých "pozitívnych motivátorov" majú ovce dnes už akurát dosť. Je na čase, aby sa našiel niekto ako ja, kto ovce poriadne "pretiahne" za to, že *ešte*nerebelovali; že si dávajú toľko na čas. Ja motivujem ovečky negatívne: tým, že chcem ešte zvýšiť mieru teroru, ktorému sú vystavené.

Lebo oslobodzovať druhých - to robíš na vlastný účet. Teba to stojí energiu. Lepšie je podľa mňa naučiť druhých, aby sa oslobodili sami. A to už potom budú robiť oni na svoj vlastný účet a oni budú na to vynakladať energiu. Takže ja budem len sedieť v pohodlí a pozerať, ako ovce konečne duchovne pracujú a namáhajú sa. Potom si ich začnem aj trochu viac vážiť a prestanem ich stále dokola urážať. Ale niečo za niečo - najskôr musia odviesť prácu (pochopiteľne, na vlastnom sebaoslobodení sa).

===

> "Chcem to tu dať každému do pozornosti, že tvoj profil v tvojich manických fázach je v prudkom rozpore s touto stránkou."

Nie, ja som za slobodu, ale za slobodu vynútenú negatívnym spôsobom, tj. násilím, a nie pozitívnym spôsobom, tj. pozitívnym vedením a "nabiehaním ovciam", líškaním sa ovciam, aby sa *láskavo* prebrali. Preto napr. kvitujem také bombardovanie Donbasu, lebo evidentne to ovce pochopili správne a trochu sa vzmužili. Keby Donbas nikto nebombardoval, sedeli by a vegetovali by tam ešte aj dnes. Donbas je typickým prípadom, ako ovečky môžu *správne* pochopiť moju iniciatívu. Majú u mňa plus.

Je kopec iných miest na Zemi, kde ovce boli jednoducho zbombardované a nedošlo z ich strany k žiadnej odvete. Toto je *zle* pochopená výzva qedstara. Len tak na okraj.

===

> "Nemám čas ani vôľu viesť o tom s tebou dialóg - nikam by to neviedlo a svoj postoj vyriešim týmto oznamom."

Ono je vždy ľahšie byť komentátorom a "svedomím" atď, ako namiesto toho vykonať reálnu chlapskú prácu smerom k zmene situácie. A keď som už pri tom, tak sa myslí samo sebou, že slová nie sú dostatočné; treba činy.

Tiež sa mi nechce hádať, preto sa nebudem, len keby niekto chcel náhodou pochopiť, tak prinášam aj pohľad z opačnej strany.

===

> "Ergo - Úplne prirodzene, pokiaľ sem budeš dávať príspevky, ktorými si len onanuješ vlastné ego a len urážajú ľudi, aj keď len všeobecne, pôjdu do koša. Áno, je to cenzúra, ano, máme svoju ideológiu a svoje hodnoty. Proste sú veci, na ktoré sa nemienim dívať."

Ok, však v poriadku. Mňa totiž zablokovali na každom portáli. Ale jedno ti poviem: Európa sa posere. A keď ovce budú srať a šťať keď ich osud bude konečne mačkať, tak ja sa im budem do xichtu smiať. Lebo si nič iné nezaslúžia. Dúfam, že to bude bolieť a že túto lekciu si zapamätajú aj do budúceho života.

Norman

Ešte k tomuto:

že miesto toho aby si ovečkám podmienky zlepšoval, tak im ich tak zhoršíš, že už ďalej nemôžu unikať pred terorom a s trasúcimi nožičkami a ručičkami sa mu musia chtiac-nechtiac postaviť na odpor

Nebudem rozoberať, nakoľko je to len falošný postoj, alibistická póza, ani to, že to takto nefunguje (najprv horšie, aby bolo lepšie), ale chcem zdôrazniť: tu sú ľudia, ktorí majú na to, aby tieto veci pchopili bez akéhokoľvek hulvátstva. Tu na tejto stránke nie sú žiadne ovce.

Ja myslím, že je to každému jasné.

To, že ťa zablokovali na každom portáli môže niečo závažné indikovať.

 

Čo sa týka "zaslúženia" - aj preto som sa ozval, lebo som tu len včera písal, že "si ľudia vybrali".

Napísal som napríklad nakoniec:

Ľudí proste oklamali?
Prekliaty každy, kto sa nechá.

 

Lenže tu nielen cítim, ale aj vidím logický rozdieľ. Ja myslím, že ľudia mali a majú na to, aby veci rozpoznali a zmenili a obviňujem ich práve z toho, že tie schopnosti nevyužívajú.

Ty ich obviňuješ z toho, že tie správne schopnosti nemajú (nemali a nikdy nebudú mať)

Ľudia sa často správajú ako ovce, to hej, ale nie sú to ovce.

Ľudí je škoda. Možno to nezvládnu, ale ich potenciálu je škoda.

qedstar

> "tu sú ľudia, ktorí majú na to, aby tieto veci pchopili bez akéhokoľvek hulvátstva"

Lenže ja celý čas nehovorím o chápaní, ale o jednaní. A slová nie sú činy. Vaše činy sú hulvátske. Preto si iné než hulvátske slová nezaslúžite. Nikto. Platíte dane = hulvátsky čin. Mnoho ľudí za to zomrie. Hovoríte tým "zomrite vy, nie ja" = hulvátsky čin.

===
> "To, že ťa zablokovali na každom portáli môže niečo závažné indikovať."

Žeby to, že všetci sú impotenti? :D (Čiže pri tom jednaní majú len tie trasúce sa nožičky a ručičky, a preto radšej nejednajú?)

===
> "Ľudí proste oklamali? Prekliaty každy, kto sa nechá."

Lenže opäť celú diskusiu sťahuješ do intelektuálnej roviny a nie do roviny jednania. Ľudí nielenže oklamali - keď sa nebudú chcieť nechať oklamať, tak im fyzicky ublížia. To si nejak vynechal. Preto sa radšej každý nechá zbabelo klamať, aby nedošiel k fyzickému úrazu. A hoci toto každý vie, tak každý je taký sraľo, že si to ani neprizná. Nemám slov.

===
> "Ja myslím, že ľudia mali a majú na to, aby veci rozpoznali a zmenili a obviňujem ich práve z toho, že tie schopnosti nevyužívajú."

Teraz poviem niečo, čo v rámci tejto diskusie nemám ako dokázať, čiže to bude len statement (prehlásenie), ktoré je nepodporené argumentmi: Za prvé, ľudia v žiadnom prípade dostatočné schopnosti na rebelantstvo nemajú. Ale to je len prológ. Jadro môjho prehlásenia je, že tie schopnosti sa získavajú (prepáčte za nadávku) skurvene ťažko.

> "Ty ich obviňuješ z toho, že tie správne schopnosti nemajú (nemali a nikdy nebudú mať)"

Nie, ja ich len obviňujem z toho, že vždy si vyberajú veget pred pomalým a bolestivým učením sa nových schopností potrebných na zloženie svetovlády. Čiže z lenivosti. http://www.despair.com/procrastination.html

> "Ľudia sa často správajú ako ovce, to hej, ale nie sú to ovce."

Bohužiaľ, krutý fakt je, že sú. Nie, nemajú žiadne "latentné" schopnosti, ktoré treba len odblokovať ako auto a môžeš nastúpiť a režeš 160. Nie. Musia si po koliesku celé auto pracne zložiť a zatiaľ s tým ani nezačali. Čiže v tomto ohľade sú naše pohľady presne opačné.

> "Ľudí je škoda. Možno to nezvládnu, ale ich potenciálu je škoda."

Už to bude asi nadbytočné, ale zopakujem druhý krát: ľudia nemajú potenciál. Môžu si ho vytvoriť poctivou prácou počas mnohých životov, ale pečené holuby (schopnosti) do huby (do hlavy) nikomu *zadarmo* padať nebudú.

Norman

No, veď s tým som dnes začal, ako fajn, že sa vieme aspoň dohovoriť.
Ty tvrdíš, že ľudia nemajú schopnosti, a ja tvrdím, že ich minimálne presne také, latentné, majú.

Nik nás nerozsúdi, ako sa hovorí - proste každý posudzuje svet podľa seba ;)

Just joke, popravde aj na základe tvojho príkladu usudzujem, že ľudia majú schopnosti, len ich nezvládajú.

qedstar

a zakopávam aj ja tú svoju :DD. Takže peace, až kým nebude ďalší dôvod pre flamewar :)).

Norman

Hm, škoda, že si asi nepochopil môj žart, ako autor som sklamaný - ale dobre.

vulcano laziale

Máš neobvyklý slovník, preto tá zvláštna formulácia viet. Napr. "Európa sa posere" - ako si to mám preložiť? väčšina krajín EU si v rozpätí rokov 2019/2020 prejde socioekonomickou kataklizmou - jedno či to nazveme nepokoje, či občianska vojna. Norman tu nedávno ohľadom arogancie moci anglosionistických démoNkratov spomenul vyhliadku vyhlásenia stanného práva atď. Tiež si to po hospodárskom krachu myslel takto? Ostatne, ty zo slov nevyzeráš na človeka, ktorý by sa "posral" zo stanného práva...a desaťtisíce Európanov v rôznych krajinách tiež nie..osobne si myslím, že Norman tu psychologicky neutrafil - ale nie je isté, že je to jeho pochybenie. On snáď len popisoval nešváry mocných v strachu, že o moc nadobro prídu...
K čomu by dnes bolo vyhlásenie stanného práva? Aby ho za 3-4 dni v niektorom európskom veľkomeste občania odmietli a regulérne sa odštartovala občianska vojna? Uff, aké obradné budú tie "Európske nešpory" :))

firstovka

Dufam, ze greci dnes zvolia tu sydrizu a nasledne ich konecne eu vypoklonkuje. Euro sice klesne este viac, ale po 1-3 mesiacoch pojde hore a posilni prave vdaka vykopnutiu grecka.

Norman

nerobím to nikdy, ale keďže tvoje odmlčanie bolo spôsobené technickými zmenami, tak sme trocha soluzodpovední, tak teda som rád, že si sa ozval.

Takmer vážne - takáto registrácia nie je z hladiska anonymity akýkoľvek rozdiel oproti priamo napísanému komentáru. Vždy to je len IP adresa, ktorá tam visí tak či tak. Je to kvôli ochrane pred "spanmi" a chaosom. Určite je to škoda, lebo nejaký skutočný náhodný okoloidúci sa kvôli jednému príspevku pihlasovať nebude, ale má to svoje výhody či dôvody, na Sme aj všade inde sa to zaviedlo už pred 10 rokmi.

K nicku: ak ho chceš zmeniť na nejaké čitateľneješie "Le Bleu", tak povedz. To naozaj nie je problém. Vastne ti to navrhujem, nech to nejako vyzerá.

(ak má niekto problémy so zaregistrovaním, nech sa ozve. Ozve sa tak, že sa najprv zaregistruje a napíše. Zatiaľ si nik nesťažoval, asi je všetko perfektné :)

Norman

Sem keby poslali akéhokoľvek agenta, my ho ukecáme.
My agentov práve potrebujeme, aby sme mohli zanalyzovať ich mentálne vnútornosti.
Najprv ho rozobereme a potom zas poskladáme. A nejaké to kolečko ešte aj ušetríme.)

lebleu

veď sa budem pýriť. Ďakujem, aj ja som rád, že som sa ozval.
Budem tu pravdepodobne aj ďalej hlavne ako čitateľ, ale keď ma budú príliš svrbieť prsty, už aj to pôjde. Nemal som na mysli sťažnosť a povinná registrácia ozaj nebola hlavný dôvod; veď keby som bol veľmi chcel, bolo by to aj skôr.
Keď to naozaj nie je problém, tak by som prosil zmeniť nick na "Le Bleu". Tiež prča, ako si na takú nepodstatnosť človek zvykne. Rozmýšľal som aj nad niečím zbrusu novým, ale dlhé minúty ma nevedelo napadnúť nič iné ako "Klbása", tak nič. :)