Výsledky referenda: 94 % za

Výsledky včerajšieho referenda Za rodinu ukázali, že v každom prípade 90 až 94% voličov je za dané  zásady, za dané hodnoty.

Nezaujíma ma, koľkí sa všeľudového hlasovania nezúčastnili - je to len ich problém, ak zahodili svoju možnosť. Starať sa o názory pasívnej biomasy je hlúpy nezmysel. Ani miliarda Čínanov neprejavila záujem, čo nás je po nich? Je to len a len ich zásadná chyba.

Účasť okolo 20 % možno nie je vysoká, ale je to naozaj milión občanov. Milón občanov vyjadrí svoj názor, a niekto to mieni verejne a s opovrhnutím ignorovať? Demokracia? No to azda nie, nazvi si to ako chceš, ale ja to nazvem inak - je to sila. Ten milión je objektívna sila a sila sa v prírode nedá zničiť, iba sa transformuje.

Nepatrím k tým, ktorí musia zakaždým nejako zvíťaziť, to ani náhodou, tieto škodlivé emócie som naozaj zahodil už dávno, ak som ich vôbec mal - ale ja to nehodnotím ako víťazstvo, ale ako úctyhodný kus práce, ktorý sa vykonal. Je to objektívny obraz o spoločnosti, v ktorej plávame, s tým nik nič nenarobí. Negativistov, ktorí by do žiadneho referenda nešli, takých naserie každý osol denne ako bobkov, to vieme, na to ani referendum nepotrebujeme. Práve preto, že som nebol do referenda zapojený, skutočne vyjadrujem Aliancii za rodinu úctu a rešpekt za to, čo vykonali.

Teraz presne vieme, na čom momentálne sme a mnohí zas veľa vecí pochopili. Každý musel vidieť monštruozitu masmediálnej hydry, neúctu voči zásadám fair play, nerešpektovanie zákona o rovnosti práv na medializáciu a podobne.

Ak ale niekto referendum vníma ako porážku - tiež dobre, určite mal ilúzie a teraz sa z nich predpokladám vyliečil. Ja osobne referendum nepovažujem za nikoho porážku - a som rád, že sa ukázalo, v akom zlom stave ohľadne vôle, sebadôvery a charakteru slovenská spoločnosť je. Za prvé je naše referendum nepriechodný falošný inštitút, nevhodný na nič a za druhé plošné prebúdzanie spoločnosti, či už slovenskej, českej alebo inej európskej, o ďalších ani nehovoriac, teda plošné prebúdzanie k pozitívnym hodnotám, je ako snažiť sa modelovať z hovna. Väčšina tej biomasa proste nie je na to vhodná, byť pozitívny a konštruktívny proste nie je jej charakter. Prirodzenosť ľudských spoločností je negativizmus - s tým treba rátať a ten  sa dá využiť. Rybník plný krokodílov sa tiež nedá hnať do nedeľnej školy, ale ich negativizmus sa dá použiť, napríklad sa medzi nich môže hodiť niekto, koho nemáme radi.) Dúfam, že tento môj postoj naozaj nie je prejavom sklamania, ale naopak, výsostne pozitývnym hľadaním použitia spoločnosti takej, aká naozaj je.

Takže na záver - ako písali aj odporcovia referenda - včerajšou sobotou to určite neskončilo. Spoločnosť je vraj polarizovaná - áno, delí sa na dobrých a zlých, na čistých a špinavých - áno, tak to treba vždy rozlišovať, tak je to dobre.

 

firstovka

1. chorvatsko 2.slovensko 3.polsko?

Este by sa patrilo aby hodenu rukavicu svizne zdvihla protistrana a zorganizovali svoje referendum.

mnkr

ze zanik bielej civilizacie ako fungovala je nevyhnutny...toto je len maly bezvyznamny klincek do rakvy, bohuzial signifikantny...apatia a nihilizmus obcanov je asi nie nutnym, ale postacujucim predpokladom zaniku. Ostrovceky pozitivnej deviacie v trende to nezvratia. C'est la vie

Ľubov

že to berieš takto ,asi si zabudol na Urubosa,tak sa tuším volá ten had,čo žerie svoj koniec.
A tie ostrovčeky pozitívnej deviácie nie sú súčasťou toho,čo odchádza,ale toho,čo sa už rodí.Veľmi sa mi páči dnešný Normanov článok,uvedomila som si pointu:áno,biomasa s biomasou,ľudia s ľudmi.Už ani zo slušnosti s nimi nestrácajme ani sekundu. Hneď,ako sa na nás prilepia,treba ich poslať do čerta.Ja sa len teraz začnem polarizovať! A urob to aj Ty,dobre Ti radím.

baloo

jedinú chybičku: osol neserie bobky ;-)

Ja sa len vopred hnusím tých múdrych rečičiek rádoby mienkotvorcov, ako slovenská spoločnosť svojou neúčasťou ukázala, že je za európske hodnoty a demokraciu blablabla.

Môj osobný názor je ináč taký, že na to, aby celý ten svoj perverzný plán aj zrealizovali jednoducho nebude čas. Mňa osobne dosť tí hajzli nasrali a nakopli do činnosti a na to nie som stavaný, aby som letáky roznášal. Nájdem si inú metódu im trochu podkúriť.

firstovka

bola aj v chorvatsku nejaka antikampan? To je fakt prekvapive, ze sa tu k tomuto znizili. Myslim si, ze antikampan nerozhodla o referende, ubrala nejake % ucasti; rozhodla o nom inertia mladsich rocnikov slovakov.
Ale asi bude referendum o odluke cirkvi od statu.

firstovka

referendum sa da oznacit za dostoinyi odpor

postup medii: antikampan - pochvala za nezaujem - uz ich bezne oslovuju Porazeni

Norman

Len nech ich (či nás) urážajú.
To zvýši morálku:) Nech ľudia vidia, že kompromisy nejestvujú, a že oni sú -nechce sa mi to tisíci krát opakovať, ale je to technicky presný výraz - zdegenerovaní mrzáci.

qedstar

Miesto mrzákov bych použil skôr vhodnejší termín "nedovyvinutí". Ten dáva nádej aspoň do budúcna, že to môže byť inak (lepšie). Zatiaľčo "mrzák", to sa už nikdy nezlepší a môže to byť do budúcna ešte horšie. Trochu optimizmu, no-mane.

Norman

Ja tu hovorím o konkrétnych jedincoch, ktorí sú už fixovaní a lepšie to nebude.

Nehovorím o ľudstve ako takom, ako množine potenciálu - ty by si mal najlepšie vedieť, že toho sa ja azda ako jeden z mála ešte zastávam, a to aj pred tebou (napríklad naposledy, keď si dával do obehu ten štýl o všetkých ako o "ovciach", v takom tom typickom kontexte - ja som borec, a vy všetci ste ovce)

qedstar

Normane, ja tiež hovorím o konkrétnych jedincoch, ako napr. ty a ja. Samozrejme, že nie si fixovaný. Pokiaľ niekto nezmrzačil tvoju dušu, tak v tomto vesmíre vždy môžeš byť obnovený.

Lipovylist

Tak nejako so cťou treba túto iniciatívu vyhodnotiť a ukončiť.V prvom rade ťažko hovoriť o víťazstve či porážke, povedzme to tak, že kto získal viac bodov a to sú určite odporcovia
gender ideológie.Ja byť politikom tak by som si nechcel pohnevať 1 milión voličov s vyhraneným názorom.Ako to nazval Norman je to s i l a a s tou treba rátať.Kdesi som
sa stretol s prirovnaním k voľbám do EP a bolo veľmi trefné.Ak by sme prijali argumentáciu "inakých" k výsledku referenda /80 % voličov je proti otázkam referenda/ tak by logicky 86 % voličov boli proti EU /toľko ignorovalo voľby/ teda by sme mali vystúpiť
z EU.Čo by malo nasledovať ?V prvm rade treba zmraziť akékoľvek legislatívne iniciatívy v prospech tejto skupiny, ale najmä tie ktoré sa týkajú detí.Predchádzať im musia rozsiahle objektívne štúdie o vplyve na psychiku detí /hlavne nesmú byť zmanipulované/.Viac pozornosti venovať menšinovým skupinám ktoré tu nepovšimnuto živoria a pritom potrebujú pomoc viac ako "inakí".Pomenujme napr.telesne či mentálne postihnutých,
prejdite sa po našich mestách ako je to s bezbariérovými prístupmi - hotová katastrofa.
A čo starí ľudia ???Zaregistrovali politici ako nedôstojne dožívajú ak nemajú práve poruke
extrémne obetových rodinných príslušníkov ? Ako keby boli odpad ktorý je napríťaž, splnili svoju úlohu konzumu a už môžu len jedno dať zarobiť funebrákom a zbohom.Úplne absentuje systém starostlivosti a politikov to zdá sa netrápi, zato dúhoví sú na programe dňa.Okamžite a razantne treba zatrhnúť provokatívne nechutné dúhové pochody a pretrčanie sa s holými zadkami na námestiach.Ani heterosexuáli nechodia verejne demonštrovať svoju orientáciu.Neželáme si to, je to odporné !Naplňa to skutkovú podstatu verejného pohoršenia tým pádom je to nelegálne.Na záver ešte poznámka
k obviňovaniu cirkví či kohokoľvek zo zaujatosti.Toto je absolútna hlúposť.Existujú všeobecné nedotknuteľné princípy a zásady , ktoré sú mimo vplyvu cirkví, ideológií
záujmových skupín.Súlož medzi príbuznými je neprípustná nie preto že sa to napáči tomu
alebo onomu ale preto že vedie ku d e g e n e r á c i i ľudského rodu.A toto je mimo
nás o tomto rozhodla vyššia moc.Zástancovia gender ideológie by sa mali nad tým
zamyslieť.
Doplním ešte odkaz ktorý som v tejto chvíli objavil, pozrite si tých zhovadilých úchylov /len ak máte silné žalúdky/ týmto chcú zveriť do výchovy naše deti :D.
http://www.zombietime.com/up_your_alley_2008/part_1_full/index.php

Náhodný okoloidúci

To nie je gender ideológia, ale DEGENER ideológia.

baloo

už jedú LGBTIMPSMZN (lesba, gay, bi, trans, intersexuáli /to ani neviem čo je/, metrosexuáli, pedofili, sado-maso, zoofilovia a nekrofilovia - vynechal som niekoho z tejto vznešenej menšiny?)

"... zameraný na prevenciu zločinov z nenávisti voči LGBTI ľuďom"
Ahaaa, rád počujem sluôvko "prevencia", všeličo sa doňho zmestí.

"Téma práv LGBTI menšiny býva tiež predmetom zasadnutí ľudskoprávnej rady vlády. Ako agentúru SITA informoval Peter Susko z tlačového odboru ministerstva zahraničných vecí, prvé tohtoročné zasadnutie rady je zvolané na 11. marca."

Tiež je zaujímavé, že celú buzerantskú iniciatívu zastrešuje Min. zahr. vecí - ale zároveň skutkovo vybavuje rada vlády.

A prečo stojí na čele tejto iniciatívy zase jeden zo samovyvolených (Martin Macko - Inakosť)? A prečo ma to neprekvapuje?

http://www.webnoviny.sk/slovensko/clanok/922341-lgbti-organizacie-maju-p...

Norman

Vynechal si incestuálov. A exhibicionistov, a frotéristov.
Intersexuál je, ak nemýlim, ten, čo nie je ani žena ani muž. Chýba pomenovanie pre tých, čo sú aj žena aj muž - hm, a pritom takí naozaj sú, fyziologicky.

Nebolo by lepšie ich nazávať XYW úchylkári? (ABC si nezaslúžia)

baloo

ich nazvať "aberanti s.l.". Resp. ak by sme založili organizáciu pre NH väčšinu (jakožto normálny heterosexuál) - ak dovolia ovšem, lebo by to bola hrubá provokácia nevinnej utláčanej menšiny naviac v totálnom nesúlade s európskymi hodnotami - by sme ich mohli volať NNH, t.j. nie-NH. Slovenčina ináč už má pre osoby, ktorých najdôležitejší motív sebaidentifikácie je ich odlišná sexualita svoj starodávny výraz: ÚCHYL.

Norman

no veď som napísal to slovo aj ja, viď vyššie, "XYW úchyláci".

NH menšinu by som nezakladal ani zo sandy Nepoviem ochranu bieleho ľudstva, to je nutné, lebo je naozaj bielou menšinou, ale normálni heterosexuáli boli a vždy aj budú absolútna väčšina.

baloo

ja píšem, že väčšina. Len som svojim jemným intelektuálnym spôsobom, ktorý nesie v sebe prvky tak Kafku, ako aj vplyv ranného Kurta Vonneguta, chcel poukázať na absurditu sveta, kde väčšina má zakázané sa brániť.

S tvojim výrokom, že "normálni heterosexuáli boli a vždy aj budú absolútna väčšina" je za určitých okolností možné súhlasiť, ak však berieme do úvahy metodiku erodovania (v odbornej literatúre aj pod názvom "salámová metóda") podľa ktorej sa väčšina dá rozložiť nie frontálnym úderom, ale postupnou eróziou okrajov, dá sa očakávať, že podobne, ako boli od normálnosti odčlenení homosexuáli, budú ich nasledovať ostatní -fili a -sexuáli, to sú však iba tie viditeľné odchýlky. Nasledujú potom tie menej viditeľné, pričom výsledky z mediálnych experimentov na vytvorenie doposiaľ neexistujúcich deviancií (napr. metrosexuáli) sú veľmi povzbudivé. Nevylučujem teda, že postupom času sa - po svojom umelom vytvorení - objavia aj nové deviancie, resp. odtiene normálnosti a tzv. "normálni heterosexuáli" budú postupne ubúdať. Keď sa to tak vezme, v prísne konzervatívnom zmysle taký kandaulizmus, swingers, grupáč, piss, voyeurizmus a pod. sú tiež deviancie, pričom patria ešte do širšie branej "normálnej heterosexuality" a sú spoločnosťou tolerované. Libido sa pritom dá rôznymi spôsobmi stlmiť, moderný európsky životný štýl je jedným z najlepších utlmovačov a internet jedným z najúčinnejších navádzačov na - povedzme tak - netradičné nápady.

Norman

to som normálne musel pozrieť na web, človeče.

Ale vážnejšie - niečo na tom je, postupne presviedčať VSETKYCH, že sú úchyli. V podstate to už robila tá židovská sračka zvaná psychoanalýza (po ktorej dnes už ani pes neštekne - pravda sa presadila sama a bezadržateľne).
Čiže ide o to všetkých presvedčiť, že sú vlastne úchyli, aby sa z nich stali neurotici neustále sa zaoberajúci svojím profilom a - tak, ako už dnes - neustále sa zaoberajúci svojím dostatočným množstvom "šťastia" a "užívania si" - a to nemyslím len sexuálneho šťastia, ale v širokom zmysle slova.

Je to rozklad hodnôt, pretože keď jeden zaváha o hodnotách vo svojich vegetatívnych funkciách, bude váhať aj v oblasti ekonomiky, politiky a sily.
Dá sa to nazvať aj infantilizácia. Chcú spraviť z ľudí slaboduché decká - lebo popravde iba pubertiaci sa zaoberajú svojou sexualitou na 90% času, ako to robí súčasná prosionistická zberba a ako to vnucuje celej spoločnosti.

Truhlík

V podstate je to liberalizácia - voľnomyšlienkárstvo. Najväčším odporcom kresťanstva nie je komunizmus alebo nacizmus ale voľnomyšlienkárstvo, ktoré zámerne rozkladá základné hodnoty. A potom to už ide ďalej k Frankfurtskej škole, hypertrofovanej slobode a tolerancii a vyhlasovaniu psychických úchyliek za európske hodnoty (napríklad). Čo ďalej vedie ku genocíde bielej rasy a európskych národov.

qedstar

len by som dodal, že tá hypertrofovaná sloboda znamená slobodné zlo. Jedna vec je sloboda, že ťa nikto neobmedzuje v konaní dobrých alebo neutrálnych činov - to je normálna sloboda; ale druhá vec je "sloboda" ako ju chápe Západ, tj. sloboda predovšetkým OD morálky a morálnych hodnôt. Takáto "sloboda" však zaručene prináša následnú neslobodu v mnohých sférach života.

Norman

Ty práve opakuješ tú lož, ktorú vám podsúvajú.

Označujú svoje kroky a svoje zlo pozitívnym slovom "sloboda", aby ste sa chytili do pasce a bojovali proti niečomu, čo nemôžete vyhrať.

Sloboda je pozitívny pojem, podobne ako dýchanie alebo rozmýšlanie, zakazovať či znechucovať ľuďom dýchanie a rozmýšlanie sa nikdy nemôže podariť, a ak, tak by si ich zabil.

Nesmieš preberať terminológiu nepriateľa a podvodníka - a potom sa tráppiť s nezmyselnými atribútmi ako "hypertrofovaná" a podobne. Preto som ponúkol presnejší výraz,"infantilizácia", pretože to je to, čo sa so spoločnosťou deje, či už zámerne alebo samovoľným procesom hnitia.

Infantil je niekdo, kto nedospel. Nedovyvinul sa. Niekedy je to dobré, ale zväčša je to negatívny nedostatok. Infantili nedokážu spoznať a pochopiť objektívne pravdy a hodnoty. Malé decko na začiatku nevníma objekty, ale len farebné škvrny, musí sa naučiť ich dávať do štruktúry. Podobne je to s infantilmi - nechápu či neuznávajú štruktúru sveta a tak zostávajú večnými pubertiakmi. Ale blbečkov každý dospelý oklame, také je to jednoduché.

Náhodný okoloidúci

Ja ako slobodomyseľný a voľnomyšlienkársky ateista a odporca organizovanej cirkvi žijúci cnostným až asketickým životom a poctivo pracujúci pre našu milovanú vlasť sa môžem cítiť urazený tým, že mi podsúvaš snahu o rozklad spoločnosti.
Ale podstata mi je jasná - kresťania a zvlášť tí vysokopostavení funkcionári nenávidia všetko, čo nemôžu ovládať. A my ateisti sme mimo ich kontroly a tým znižujeme ich moc, preto sú na nás alergickí. To je tiež hlavný dôvod, prečo majú moslimovia príkaz zabíjať neveriacich (= inovercov a ateistov).

Norman

Tu by som ťa, Náhodný okolidúci, mierne upresnil. Oni, moslimovia, naozaj sú agresívn proti ateistom - ale kresťanov a židov nechávajú za normálnych okolností v pohode. Potvrdzuje to jednoznačne história, konieckoncov, až teraz, keď sa situácia z dôvodu privlečenej americkej arabskej jari stala výbušnou, až teraz vidno, koľko rôznych menšín a inovercov žilo v pohode celé tisícročia v moslimskom svete.

Dogmatici nechávajú dogmatikov žiť, je to síce majetok iného pána, ale je skrotený, nie je nebezpečný. Nebezpečný je ten neskrotený, nedomestikovaný.

Je pravda, že stádo chytila pleseň. Je to infekcia spôsobená stádovitosťou, natllačenosťou, neprirodzenosťou (nedávno som sa dočítal, že v živočíšnej ríši sú jediní skutoční homosexuáli len niektorí barani, teda domestikované zvieratá. Vcelku to dáva zmysel.). Infekcia úchylnosti, ani zďaleka nie len sexuálna, ale aj agresívnosti, besnoty, hrabivosti, dementnosti a detinskosti.

A s čím prišiel pastier? Označil za príčinu zla slobodu. Teda nie špinu a smrad jeho košiara, ale sloboda lúk a lesov, sloboda prameňov a riek je vraj príčina. Nie to, že svoje ovce zmrzačil a že ich strihá a podrezáva, o týchto práčinách mlčí.

A to nech sa na mňa nik nehnevá, ale je mi ľúto infantilizovaných oviec, a naviac tých, čo si myslia, že sú levy. Smajl.

Sinuhe

je označenie hermafrodit. Ide o nesmierne zriedkavý úkaz, kedy jedinec má . prinajmešnom čiastočnen - vyvinuté vonkajšie pohlavné znaky oboch pohlaví. Pozn.: nepatria sem všeliakí tí indovia a thajčania, ktorí si operáciami a hormónmi vypestovali prsia, aby sa mohli venovať prostitúcii pre úchylov (myslím, že na takéto prípady sa vzťahuje výraz transexuál, transka) . Hermafroditi sú doslova hračkou prírody, celkom určite si túto poruchy embroynálneho dozrievania nezvolili sami (na rozdiel od mnohých gayov a lesbičiek, u ktorých homosexualita bola nezriedka ich voľbou podmienenou o.i. egoizmom, ktorým sa mnohí vyznačujú).

firstovka

Гость
14.02.2015, 0:53

Zaujimave ci to bol napad zapliest sa s tymto hermafroditom.
Vyrobili si problem.

Интересно, чья это была идея связаться с этим гермафродитом.
Создали себе проблему. Что ней делать? Корректировала огонь она не корректировала доказать почти невозможно. Война! А теперь ждет освобождения. Впереди все хорошо: член Рады, Европарламента. Жизнь почти удалась!

http://www.kp.ru/online/news/1975383/?cp=1#comment

Norman

No hej, to sú ti reálni, fyziologický, medicínsky názov, aj rastliny sú také. Ja som sa zamyslel nad faktom, že byť súčasne mužom aj ženou nenapadlo tamtie úchylne beštie v tej ich "politickej" agende. Pri ich pažravosti a chorobnej chlípnosti. Samozrejme viem, že existujú bisexuáli, ale ja myslím transgender obojpohlavníci - také niečo ešte definované nebolo (dávam si to týmto patentovať) A krstím ich týmto ... na "chujopičusi". Hm, nič moc, vyhasujem súťaž, kto má lepší nápad.

Je to dla základnej binárnej logiky.
----- maskulin -- feminin
muž 1 0
žena 0 1
intersexual 0 0
chujopičus 1 1

:-))

baloo

Poprvé samotné pohlavie je iba jeden z faktorov, naozaj premakaná teória musí byť v predstihu pripravená aj na očakávané iné revolučné rozšírenia, tj. sa musí zohľadniť aj vek a živočíšny (alebo aj rastlinný... veď proč ne? Taký pjeknučký vyhriaty melón neni na zahodenie - viď Jarmusch: Noc na zemi) druh. Norman, myslí na DÚHU!!! Videl si už dvojfarebnú dúhu?! A to je ešte stále staromódne 2D, najlepšie by sa to modelovalo v 3D, osi by mohli zodpovedať jednotlivým farbám, vzdialenosť od origa intenzite danej túžby alebo vlastnosti a pod. Na kódovanie jednotlivých orientácií by sa mohla zaviesť komplexná skratka, napr. prvé písmeno by označovalo fyziologické, druhé doševné pohlavie dotyčného (ak je písmeno malé, tak je ešte neplnoleté, tj. pod 6 rokov), potom pomlčka a ide kód záujmu (ak je písmeno malé, ide o neplnoleté, u zvierat treba rozlíšiť či dotyčný má záujem iba o samice či aj o samce) a pod.
Napr.:
plnoletý buzerant by sa označoval ako MM-M
ak má rád aj grupáč, tak MM-MM
monogámny heterosexuál napr. MM-Z, resp. ZZ-M
bisexuálna žena ZZ-MZ
bisexuálna, občas pedofilná zena, ktorá je vysadená na malých chlapcov ale si rada rozdá s dospelákmi oboch pohlaví ZZ-MmZ
transexuálny "všežravý" pedofil MZ-mz
asexuál MX-X
dospelý zoofil MM-A
maloletý transgender zoofil mzm-A(z)
nekrofil MM-N(z)
maloletý transgender homosexuálny nekrofilný zoofil mzm-MN(m)A(m)

Norman

Je vidno, že presné technické mysle ešte nevymreli.
Vy ste boli v minulom živote, teda pred príchodom globalizácie, normovačom?

Pripomína mi to jednu "teóriu" - nepoviem čoho, aby ste nevedeli, čo som študoval, ale proste bola to "teória" niečoho, čo asi takýto spôsob teórie predtým nikdy nepotrebovalo, a asi ani potom už nie. Vhzľadom na to, že väčšina populácie neustále rozmýšla v zmysle "a to je načo dobré", tak tú teóriu nik v ročníku nechápal a každý neznášal -a škaredo, naozaj škaredo nadával - a asi iba ja som sa nechal unášať na čistej nezmyselnej abstrakcii toho starého popleteného profesora s desiatkami titulov ( mimochodom, nespomínam si teraz na meno, ale teraz uvedomujem, že to bol ešte k tomu maďar - to by veľa vysvetlovalo, bez srandy, aglutinácia:)

Ale toto tvoje sa tomu vyrovná. Tomu sa povie koncept, na to by si mohol dostať kopu peňazí, granty, sociáne prachy na menšiny.... To je krajšie a azda aj dôležitejšie, ako sémantický web a podobné zdochýňajúce projekty umelej inteligencie.

Ba ja si dúfam tvrdiť, že keby si to vypracoval a mali by sa toho držať - že by sa zrazu akoby zázrakom vyliečili :))
(čiže okrem nobelovky z matematiky jednou ranou aj nobelovka z medicíny, gratulujem)

baloo

trochu zohriala pri srdiečku, nebažím po márnej sláve na tejto smutnej blatoguli. Za nobelovku by som sa až hanbil. Peniaze - jedinú možnú motiváciu - by som na to zaručene nedostal, nie je ľahké žiť s kliatbou MM-Z a určite by ma do svojej partie neprijali - a ja by som sa snažil tiež len velice vlažne, aby som sa tam dostal.

Ale zárodok teórie je hotový, detaily môžeme vycibriť a začať používať, k tomy nepotrebujeme ani prachy ani súhlas, ani nobelovku. Na to by nemohli povedať ani len to, že urážame menšinu - veď každý by bol zaraditeľný do dákej skupiny, to by sa aj H5N1 mohol uraziť, že prečo je H1N1 pred ním. Čím dlhší titul, o to by boli oni pyšnejší - a my zase, že máme taký krátky. Takže týmto svojim vyhlásením svoj výtvor poskytnem pospolitosti Nadhľadu na používanie v bežnej každodennej komunikácii (aj na webových fórach) - ovšem v prípade použitia v článkoch a iných prácach odborného, komerčného, populárneho alebo oficiálneho (napr. žiadosť o grant...) charakteru je potrebný môj písomný súhlas. A ten budem udeľovať podľa svojej pánskej ľubovôle a velice náladovo.

Norman

a aby sme ti ho nebrali, aj tak sa nám to nepodarí naučiť, ja navrhujem používať pre tamtie menšiny jeden pojem. A aby bol korektný, siahol som po samej reči v googlitransrandistovi nazvanom hebrew, aj keď je to len posratý ivrit. Ale immerhin nik nemôže nadávať, že je to politicky nekorektná reč. A tam mi ponúkli termín MAMZER, ktorý, pokiaľ mám dobré info, je oficiálny termin aj v israelských zákonoch. Nuž, "quod licet bovi, etiam licet jovi", čiže nám (čo je dovolené volom, je dovolené aj bohom) .
Proste, aby som sa vyhol používaniu slov ako buzík, homoš, lesba a ktovieakým iným, budem ich nazývať mamzer.
Veď sú to z hľadiska prírody naozaj mamzeri.

Ľubov

....dovolila by som si túto nevtieravú pozornosť https://www.youtube.com/watch?v=YPLHkhZ3Tq (keď už si ten potencionálny milionár)

nové