Banášová na obálke Zem a Vek

Banášová sa objavila na obálke časopisu Zem a Vek, na jeho zadnej strane. Vo februárovom čísle je aj čánok jej otca, kde píše o nemeckej výzve "Kríza na Ukrajine: Ďalšia vojna v Európe? Nie v našom mene", ktorú podpísalo množstvo nemeckých osobností, aj niekoľko slovenských.

banasova zem a vekZjavovanie sa známych tvári a mien je príznak, že alternatívne a politické myšlienky časopisu Zem a Vek sa stávajú spoločensky akceptovateľné. Domino efekt.

Že to nepodceňujú ani strážcovia súčasnej totality, svedčí článok u prokurátorky Kernovej. Banášová je predsa len veľké sústo, aby bola prehltnutá a podupaná naraz, jej vlastné siete a korene jej otca nedovoľujú jej ostrakizáciu, ani niet priamej zámienky. Ale že sionistická mafia už zaregistrovala a už zapúšťa svoje jedy - to si môže byť každý istý. Oni svojich oponentov neľutujú, ako "blbí" Slováci, tieto typy nie sú veľkorysé ako sebaistí nordici a nemajú zábrany pred krutosťou a krvou, ako ovečky odchované v košiari.

 

 

 

 
jery

sa na to nepozeráš cez ružové okliare. Zem a vek má funkciu ventila.

mimo témua k téme: http://www.chelemendik.sk/ShowDoc.php?d=743&c=Nemecka_karta_Skryta_hra_t...

obrázok: http://nstarikov.ru/blog/48811/attachment/kanzlerakte

Norman

Nerobím si ilúzie o Banášovcoch a ani o dosahu Zemaveku.
Ale prosím ťa: aký ventil? Ventil coho??? Ventil apatie a defétistickeho zúfalstva?

Hm, ale niečo na tom je, aj nechtiac - ktovie, čoho sme my ventil:)

baloo

úlohu AJ ventila. Občánek má často taký nejasný blbý pocit z toho sveta, ako keby tu niečo nehralo, že to možno neni úplne tak, ako v telehovinách Narkózy... takže je veľmi rád, ak niekde prečíta jasnejšie vyjadrený názor podobný ako jeho viac-menej podvedomé tušenia a jeho podevedomá nervozita je odventilovaná: je to tak, ako som si myslel. A keďže ZaV je svojim spôsobom jedinečný všeobecne dostupný fenomén (ak nerátam internet) iného názoru, tak sa s nemalou pravdepodobnosťou aj namoce naň.

A tu môže byť pasca. Totižto jeho názor od tej chvíle už nebude formovať Narkóza, ale "alternatívne média" - ktoré sú výrazne INÉ ako mejnstrím a začne to žrať aj s navijákom. Ale tým pádom "alternatíva" dostane vynikajúcu šancu takmer totálne prevziať kontrolu nad jeho názormi a to, čo bude v ZaV sa stane i jeho názorom. A rovnako na druhej strane: keď tam niečo naopak nebude, o tom rovnako ani on nebude rozmýšľať. Ergo ak niekto bude držať pod kontrolou "alternatívu", rovnako bude ovládať mémy - ktoré síce budú iné ako v telke, ale budú rovnako pod kontrolou.

Nič sa ovšem na fakte nemení, že obzor jednotlivca sa rozšíri a známe veci si začne v hlave spájať ináč, čo môže byť pre neho jedine prospešné, lebo ani nabudúce nemusí byť takí vykoľajení, keď sa dozvie, že ani v ZaV nebola celá pravda, resp. že to je ešte ináč. Je to individuálne, určite podaktorí borci sa stanú agresívnymi vyznávačmi veryie pravdy ZaV. Každopádne je podľa mňa veľmi vítané, že ZaV a SlobVys existujú - zatiaľ si ich viac (s väčším celospoločenským dosahom) neviem vybaviť.

A teraz ma kľudne ukameňujte: Banášová je podľa mňa dosť svojrázna osôbka, inteligentná, originálna a nakoľko ju poznám z rôznych médií podľa mňa na ňu presne sedí, že je "ZaV pozitívna". Pasuje do jej psychologického profilu ;-)

Náhodný okoloidúci

Povoliť ventil, vypustiť paru, zabrániť prehriatiu kotla a výbuchu, udržať status quo, udržať pri moci tých, ktorí ju majú teraz, zabrániť zmene pomerov.
Ak však v zákulisí vzniká nový kotol, krajší, lepší, ZaV môže vypustením ventilu pomôcť zabrániť výbuchu a veľkým škodám a umožniť pokojne zapojiť ten druhý, krajší a lepší kotol. AK.

Norman

V prvom rade pripomínam, že hovoríme nie všeobecne a globálne, ale o Slovensku.
Hm, tým som vlastne povedal všetko. Načo pridávať, že tu nie je para.
Keď už sú ľudia nesokojní, tak sa obracajú do minulosti a hľadajú omrvinky aby sa najedli a pochybné staré handry, aby sa zahriali.
Nie že by to v okolitých krajinách bolo moc ináč - ale špecifikum tu má svojú jednoduchú príčinu - historickú nesamostatnosť. Slepé štence s očami zalepenými maternicovým mazom - to je stále súčasný stav :-)
Smajl som dodal preto, že sa to môže zmeniť, ale doterajší priebeh je len takéto nepodstatné motkanie a blabotanie.

Čiže naspäť k téme - akú paru treba vypustiť v materskej škôlke? A kto by ju tak "rafinovane" vypúšťal? :-))
Tu na Slovensku je moc na zemi a čaká sa, kto ju jednoducho zdvihne.

lebleu

mk: Podľa mňa tento časopis vnáša do spoločnosti spoločenskú a rasovú nevraživosť, posúvajú historické fakty. Ja osobne by som ho preto nikdy nepodporila. Nemyslíte si, že im pomáhate sa legitimizovať?
Banášová: "Myslím si, že keby bolo niečo na ich existencii nelegitímne, tak už neexistuje. Myslím si, že fungujeme v právnom štáte. Chápem, že máme každý iný pohľad na svet a je fajn, že si môžeme takto zavolať, aj keď máme obidve každá iné vnímanie. Nemyslím si, že vyvoláva nenávisť, to by sme mohli hovoriť aj o mainstreamových médiách, ale tie sú legitimizované a môžu písať, čo chcú."

Buheh

Nie hneď zajtra. O rok – dva sa z "hviezdneho neba" postupne vytratí.

Druhá konšpiratívna možnosť je, že je toto všetko súčasť plánu. Zem a Vek, ktorý sa vynoril odnikadiaľ, celebritky, ktoré sa začínajú ukazovať na druhom brehu... Pamätám si ako to bolo v 89-om: najprv to bolo len také takmer nepostrehnuteľné šteklenie, nejasný pocit, že zdanlivo nepotopiteľná loď ako keby odrazu už nepôsobila až tak nepotopiteľne. A potom sa náhle, v priebehu krátkej chvíle potopila. My mladí, neskúsení, sme sa nestíhali čudovať, ako to všetko, čo nohy malo, preskakovalo na pripravenú druhú loď, kde už boli pri kormidle pripravení tí správni disidenti. A ja od momentu, keď som na rádiu Viva prvýkrát počul Rostasa, začínam zase mať taký podobný pocit ako vtedy...

baloo

diky zaňho, podobný pocit som mal aj ja, ale perfektne si to vystihol. Nejako nemám rád nezastaviteľných bohorovných kecálkov a Rostas je skôr na monológ, ako na dialóg, má isté črty kázateľa.

Banášová sa svojim spôsobom už stiahla sama, mala obdobia, keď bola viac na očiach, teraz je menej - a hľa! Vesmír sa nezrútil. Podľa mňa ľavou zadnou prežije, aj keby vypadla z lásky mejnstrímu. Kľudne sa môže stať celebritou alternatívneho sveta, ktorý medzitým rozrastie a kým si teraz žiarivé hyper-nadané markizácke celebritky budú dupať cez krky za podradné roly v dementných seriáloch, ona si naďalej bude môcť vyberať, kam pôjde. Ako to robí už teraz. Vie veľmi dobre, čo je ZaV, že je informačný protipól mejnstrímu a že ju za to mocipáni (terajšieho) mediálneho sveta nepochvália - a má to na háku. Ako to mala doteraz a ako bude mať aj naďalej.

Buheh

S tým kontrolovaným odventilovávaním ako prevencie pred totálnym výbuchom, to je stará myšlienka, s ktorou sa celkom stotožňujem. Hoci možno by reálny obraz presnejšie ako táto analógia vystihlo skôr tvrdenie, že sa snažia všetko kontrolovať. Myslím že stratégia je taká, nech sa objaví akýkoľvek prúd, akýkoľvek tlak, tak hneď treba do čela umiestniť nejakých "svojich". Hoci len tak latentne ich tam "zaparkovať", veď časom sa ukáže. A kým to netne priamo do živého, tak to zväčša zbytočne nezastavujú silou, nechajú prúdiť, veď sa uvidí – niekedy sa potenciál vybije samovoľne, bez následkov. Ale keď je energia daného prúdu veľká, tak ju treba postupne zvrtnúť, nech sa využije smerom, ktorý oni potrebujú, napríklad proti inému prúdu. Ľaví proti pravým, Ukrajinci proti Rusom, Maďari proti Slovákom, Arabi proti Arabom... to je jedno, hlavne zviesť z cesty, okabátiť a nechať iných, nech sa navzájom ničia.

Je to stále rovnaká hra ako keď toreádor vždy znovu a znovu býka zvedie nesprávnym smerom, na súkno, namiesto svojho mäkkého podbruška. Pri pohľade do histórie človek vidí celú galériu (nielen revolučných) vodcov (zväčša, hoci nielen „nejasne miešaného" pôvodu), ktorí nabudené masy stiahli smerom, ktorý sa zdal byť správnym, ale časom sa ukázal ako cesta do pekla.

Rostas je nám viacerým od samého počiatku podozrivý, hoci stále je tu aj možnosť, že mu veľmi krivdíme. Ale darmo, keď je niekto excentrický okuliarnatý bradatý intelektuál s čudným menom, tak sa nemôže čudovať, že my antisemiti a milovníci bludov sme v strehu...

Ale je pravda, že nešušle a neráčkuje :) čo však nemusí vôbec nič znamenať.

Tak, som spokojný. Pre pána Smatanu som prihotovil jeho dennú dávku antisemitských bludov a teraz sa môžem konečne sviatočne obliecť a ísť hodiť do urny svoje trojité ÁNO. Prípadne na ľade pred bránou trojitého ritbergera.

jery

buheh, za tvoje komenty, vyjadruješ pocity viacerých. Využiť energiu prúdu a presmerovať - začalo to už pri Issu z Nazaretu. Tiež to nechali chvíľu plávať, potom využili, čo sa dalo, zmenili, doplnili, pozmenili... a výsledok cítime na vlastnej koži. Čo sa týka Banášovej - jablko nepadlo ďaleko od stromu. Ako aj tatko, citlivým nosom zacíti to počiatočné presmerovávanie prúdu rieky, včas, kým ostatní ešte vidia pôvodné koryto, keď to ešte visí vo vzduchu a premiestni svoju loďku.
Mňa neprekvapí, keď sa tam postupne ukáže ksicht Wienk, Daňa, Lajčáka a pri Šebejovi bude jasné každému, dúfam.

Buheh

Ani Biľak neprestúpil. Určité typy neprestúpia.

Norman

V tom to práve je - že podobne známí ľudia ukazujú, že systém na nich nemá. To veľa zaváži. Ľudia bohužial stále len napodobňujú.

Potkaníci medzi nami by tieto prejavy alternatívnych názorov označili ako "ponuku a dopyt", ale pravda je taká, že je to jednoduchý "výsledok síl príťažlivosti a odpudivsti". Doterajšie statusquo už málo priťahuje a riziko zmeny málo odpudzuje.

nové