Lode Mistral alebo zavŕšenie absurdity

Kauza dvoch lodi typu Mistral, ktoré si objednalo Rusko u Francúzska, smeruje k svojmu absurdnému koncu.

Prvou hlúposťou bolo to, že pred rokmi Rusko, zrejme pod tlakom prozápadnej mafie, si obejdnalo takéto zbrane na Západe.

Druhou hlúposťou bolo to, že Francúzsko, zrejme pod tlakom zákerných amerických priateľov, sa nechalo zmanipulovať k postoju, že lode z politckých dôvodov Rusom nedodá. Treba si uvedomiť, že aj keby tie ľode boli funkčné, sú v ruskom obrannom systéme povedzme len nepodstatná kvapka v pohári. Zablokovaním dokončenia tohto obchodu Washington nepotrestal Rusko (tomu naopak pomohol zrušiť preň nevýhodnú transakciu), ale naopak, potrestal Francúzsko.

Treťou hlúposťou je najnovšie vyhlásenie "francúzskych vojenských odborníkov", že lode, ktoré Francúzsku zostali, bude najlacnejšie, a teda najlepšie potopiť. Nedajú sa vraj predať či používať, lebo sú formované na ruské technické a vojenské pomery. A dokonca aj státie v prístave je drahé.

Absurdita tohto kruhu vyvstane, keď sa na to pozrieme naozaj z nadhľadu, ako na jeden celok. Ľudstvo  najprv investuje veľkú časť aktivity svojich úbohých hydrocefalických mozgov na návrh plavidla, ktoré nie je k ničomu, len na ničenie a zabíjanie. Potom tieto monštrá aj postaví, zničiac pritom nenávratne megatony materiálu, energie a iných zdrojov. Následne okolo toho investuje množstvo behania a mykania ručičkami - nesebakriticky to volajú "práca"- teda investuje množstvo práce a slintania na prípravu obsluhy a použitie. Potom sa ale opicoidi pohádajú a mesiace sa prekrikujú, kto, kde, komu a ako poprepisuje informácie na účtoch, zvané peniaze. A nakoniec toho všetkého dovezú lode do vôd oceánu a tam ich potopia (zaserúc ešte aj kus prírody).

Ecce homo.

 

Dusanbe

predstavme si, ze by namiesto potopenia boli pouzite na svoj ucel, dokonca aktivne nasadene v nejakom vojenskom konflikte.
Pomahali by zabijat druhych opicoidov a ti by sa zas angazovali v zabijani opicoidov
plaviacich sa na Mistraloch. Nakoniec by mozno, na velku radost tych druhych opicoidov,
dokonca tie lode v boji potopili.
Potopit ich rovno na zaciatku, bez toho mnozstva zabitych opicoidov - to sa musi javit kazdej mimozemskej civilizacii, ktora pozoruje chovanie opicoidov na Zemi, ako vysoko racionalne a humanne uvazovanie a konanie.
Mozno este chvilu pockaju - ci sa to nezacne opakovat aj s dalsou vojenskou technikou -
a ak ano - daju nam sancu a konecne pristanu... ;-)

Ľubov

Rozumiem Ti,ale jasno v tom nemám aj tak. Myslím,či pochádzame z opice,alebo zo Síria.:-)zas až taká sranda to nie je.

Pravdepodobnejšie riešenie predsa len vidím v rozšírení Colnej únie ,ale švihom.Veľa času už neostáva.

Norman

je predsa jedno, odkial pochádzame - v každom prípade sme jednoznačne opicoidi.

Luko

... postúpili vo vývoji a sú už opilcoidi :-)

Inak súhlas - kabaret (cabaret = hospoda) menom "Mistral" je v skutočnosti smutný, aj keď sa poniektorým javí len ako ľahko úsmevný (Gogol by o tom vedel napísať).
A "utopencov" celkom môžem.

Norman

?

Ty si optimista, Dušanbe.
Každý prdsa vie, že jedinú maličkú mrňavú šancu budeme mať len vtedy, ak nepristanú.
.)

Ema

aby pristali na to, že pristanú, oni nepristanú.

Ako tu už bolo spomenuté, začiatok života na Zemi je banálny. Kozmičania leteli okolo Zeme práve vo chvíli, keď sa skončili tvorivé dielničky v osobitnej škole pre Kozmičatá s mentálnou retardáciou. Všetky bizarnosti, ktoré vytvorili - vtákopyska, páva, rybu fugu, raju, nahosemenné rastliny, bábočku admirál, slimáka, zebru... a samozrejme opicoidov kozmičanskí špeciálni pedagógovia zmietli na veľkú kozmickú lopatu a vysypali tu.

Neprídu sa rýpať v smetnom koši a zisťovať, čo sa stalo z artefaktov, ktoré nadizajnovali ich debilkovia na hodinách ručných prác.

Dusanbe

si len tak vesmirom - a maju osobitnu skolu pre mentalne retardovane deticky ?
Nebodaj maju aj svojich osadnikov ?
Tak to sa naozaj mozem vykaslat na nejaku vieru v pozitivny technicky, moralny a vseobecny vyvoj ci pokrok, ked to bude, ako pisete, to iste len v zelenom...

A ryba fugu je nahodou prima, neviem co sa vam na nej nepaci.
Ono to cele musi byt take cirkusovo pestre a nepochopitelne zlozite - ved aky rozsiahly a pestry svet, ktory volame chemia, sa tu zrazu objavil, ked vesmir primerane ochladol a dovolil tym obycajnym blbym trom elementarnym casticiam spájat sa a reagovat v rozlicnych kombinaciach.
A nasledujuca uroven zlozitosti - biologia, musi byt este ovela "pestrejsia" - neda
sa ocakavat, ze nas to nebude prekvapovat a udivovat.

nonula

Moja uvaha bola, ze sme vysledkom stvrtrocnej praktickej skusky petovatelskych prac podpriemerneho ziaka-mimozemstaka, za ktoru dostal ledva dostatocnu... Policka sa z bezpecnostnych dovodov nachadzaju za humnami- vo vzdialenosti minimalne 100 svetelnych rokov za dedinou, takze konecny vysledok- burinou zaduseny pokus nespati ani nepohorsuje. Po prazdninach bude zahumenka opät zaorana a pripravena pre ziakov noveho rocnika.

Ľubov

Napadlo mi práve,iste nie z najekých odporných havranovských motívov,ale jednoducho ako prejav nášho zmyslu pre nadhľad dať sem text francúzskej národnej hymny. Trpké.

Hor sa deti vlasti !
Deň slávy nastal!

Proti nám tyranie
zvedá svůj krvavý prapor!
zvedá svůj krvavý prapor!

Slyšíte v našem kraji
řev divokých vojáků?

Přicházejí vraždit naše děti,
naše ženy v naší náruči!

Do zbraně, občané!
Šikujte se pod prapory!
Vzhůru! Vzhůru!
Nechť krev nečistá napojí
brázdy našich polí!

Do zbraně, občané!
Šikujte se pod prapory!
Vzhůru! Vzhůru!
Nechť krev nečistá napojí
brázdy našich polí!

Ľubov

Ešte ich nepotopili a my už súdime,akoby sa stalo. Ráno múdrejšie večera. Možno ich nakoniec rozoberú.

Norman

Ema tvrdí, že to museli byť mentalne retardované detičky.
Alebo som to ja tvrdil?

No, na tom ozaj záleží najmenej.
Dokonca nezáleží ani na tom, či po prázdninách zas poorú. Skôr sa obávam, že nepoorú (lajdáckosť nepozná NIKDE hranice, je univerzálna)

Zaujíma ma -mierne, niečomu musím venovať pozornosť- zaujíma ma vlastne iba výsledok. Keď už teda majiteľ experiment očividne opustil a nemá to kto vyhodnotiť. Napríklad by som chel vedieť to, koľko percent ľudí je schopných pochopiť tento model a vážne ho akceptovať.

Žiaľ, v oficiálnej noosfére nič také nevidno. Kedže neoficiálna je len sebanegujúci šum, je vlastne výsledok nula.

Iba v humornej fikcii sa pokúšajú ľudí popliesť číslom 42. Nie, bez srandy, výsledok je nula.
Sem tam zatiaľ nonula, ale nakoniec nula.

nonula

Je to vsetko len hra... nekonecnost koordinat evokuje nekonecnost moznosti...
Len par prikladov:
Predstavte si:
... Emu s jej potencialom narodenu do prostredia neukojitelnej nenazranej primitivnej nekritickej nadradenosti...Casto spomina svoje korene- a tam mozno najst kotvu jej - tym padom zkultivovanej, nadherne explodujuco oslovujucej extrovertnosti.
...a Normana narodeneho ako samca, ktory ma vazny problem, ako od zaciatku nekefovat cokolvek , co neutieklo na rebrik-peklo zmyselnosti vykupila nekompromisnost telesnej bolesi, zkultivovana v nadhernu racionalnu bytost.

Pravde-podobnost?
Ciela-vedomost?
Cielavedomost uviazla v pravdepodobnosti zameru,
Naraz cela neprekrocil prah ucelu navstevy,
viera v seba zdrava- usila sa na mieru,
zmysel nepokoril lasky usmevy...

Tien masky rovnovahou uspokojeny
nezanechal stopu neznama
a radikalnost strednej cesty
nezmyzla v tlame duality hyeny

Ľubov

takúto reč,najmä Ema,čo ich ešte nepoznáš.)? Chcela by som ešte niečo k Mistrálom.Ak ich Francúzi skutočne potopia,podľa mňa,bude to koniec sveta,aký sme poznali. Naozaj nechcem,aby to vyzeralo nejako teatrálne,ale inak to povedať neviem,nemám ten dar ako Nonula,opísať esenciu.Vždy vidím hlavne hrnce.V nich bolo veľa,veľa francúzskej krásy,sebavedomia,boli tak "vysoko"a zrazu bum.

Som rada,že som to stihla,byť mladá a všetko to krásne som mohla obdivovať.Teraz sme už všetci iba opicoidi,bez akejkolvek irónie.Traja mušketieri ? Pche.

1488

Dívaj sa a budeš sa diviť. Snáď si nenecháš opicoidmi pokaziť deň :)

Norman

Len jeden deň?
Snáď si nenechá opicoidmi pokaziť život.

Hm...najlepše je to naopak... Snáď si nenecháš jedným životom skaziť (spomienky na) opicoidov.

1488

Na začiatok stačí ktorýkoľvek deň, a potom ďalší a možno z toho bude život plný dní. No ako píšeš, netreba v peknom múre hľadať tie dve krivé tehly..

Heh, napadlo ma aj to príslovie vikingov - nechváľ deň pred večerom ..ženu, kým ju neupália, meč, kým ho nevyskúšaš, dievča, kým sa nevydá, ľad, kým cezeň neprejdeš a pivo, kým ho nevypiješ.

Tak si to teda praktizujme..

nové