Renzi má plán B

Podľa Parlamentných listov, po sprísnení hraničných kontrol sa taliansky premiér Matteo Renzi nadobro prestáva kontrolovať. Vyhráža sa celej Európe, že má plán B.

Zyklon B?

 
Autor: 
téma: 
baloo

... on len nechce vnútroštátne nepokoje, keby imigrantov nevracali na hraniciach, nebol by žiaden problém.

Už sa ináč dalo aj čakať, že niekomu rupnú nervy a zachová sa "neeurópsky". Len neviem, čo má akože v pláne? Budú strieľať na ľode alebo aspoň ich nevyťahovať z vody, keď sa prevrátia? Potom niekto akože dodá trebars Tunisu alebo Lýbii nejaké schopné pobrežné ľode, ktoré ich budú doprevádzať až k Taliansku. A v prípade potreby si aj zastrieľajú, proč ne? A ak to urobia, čo urobia tie masy černochov, ktoré už v Talisnku SÚ? Smutne sa postavia do šory na ljoďku naspäť do rodnej Afriky? Konské lobogo, budú rozbíjať všetko okolo seba a znemožnia prácu aj tej pobrežnej hliadky - lebo podľa mňa dostali aj určitý výcvik v tej Afrike, čo v takom prípade robiť, a ak nie, tak sa nájdu lídri, ktorí to zorganizujú. Koľko by to chcelo policajtov? No neviem, neviem...

Norman

Krvi potečie veľa, o tom nemožno pochybovať.
To sa snažíme sprostredkovať, aby naši čitatelia boli na to pripravení, aby neboli v šoku, heh.
Toto už ceľkom prestáva sranda, toto bude tak krvavé, ako to ... vlastne nie, zažili to, niečo ako v Juhoslávii. Ergo - davy zvládli krv v Juhoške, zvládnu aj krv v Taliansku a Nemecku.

A znova platí - čím skôr, tým lepšie.

Koľko by to chcelo policajtov? Neviem, ale je všeobecne známe, že štáty majú ešte armády. Toto je a bude čosi ako občianska vojna.
No ... toto nie je predpoveď, toto je obraz ideálneho prípadu. Samozrejme, môže a bude to možno horšie, nerozhodne, zhubne, neefektívne, neaktívne ... sepsa, kolaps ... v tom s tebou súhlasím.

Ľubov

Spomeniem ho sem na výstrahu. Teraz,keď veci sa menia tak svižne,ktovie,možno to aj má význam. Očitý svedok je B.Filan,spomínal to v jednej relácii,Pod pyramídou sa to volalo. Ide si pekne na obed po ulici v Nairobi,čo je hlavné mesto Kene,však,no a oproti nemu nejakí anglicky hovoriaci turisti. Jeden z nich má na pleci foťák. Oproti idú voni,keňania.Filan spomenul,že to bolo ako blesk,černoch odniekadial vytiahol tú poondiatu mačetu a šmyk-angličanovi odťal ruku od pleca. Potom si len nedbanlivo zo zeme zdvihol foťák.A išiel ďalej.

Bolo by nanajvýš vhodné,aby ste,pán Filan,tento príbeh,spolu so svedkami ,zopakovali verejne,napríklad v sobotu pred hlavnou stanicou.

Buheh

Nechcem popierať, čo Filan zažil a napísal, teoreticky sa to mohlo stať, rovnako ako sa to mohlo stať v Londýne alebo Bratislave. Teoreticky. Nairobi zvyknú nazývať aj Nairobbery, podľa množstva lúpeží. Ale táto príhoda sa mi zdá silne presolená. V Nairobi to zase nie je oveľa horšie ako v ktoromkoľvek inom veľkomeste. A najmä v centre a na obed je to mesto plné turistov, ľudí v oblekoch a kravatách, drahých áut, je to centrum biznisu pre celú východnú Afriku, má tu regionálnu pobočku OSN a iné organizácie. Takýto brutálny čin ani tam nie je bežný a aj tam by z neho bola škandalózna udalosť – tobôž ak ide o západného turistu, teda takého, ktorého život má cenu stoviek či tisícov podľudí (podľa váhy, ktoré mu prisudzujú globálne médiá a koloniálne mocnosti).

Skôr si myslím, že podobný prípad, avšak za trochu iných okolností (denná doba, miesto, súvislosti) sa v tých končinách niekedy naozaj z času na čas stane a poét Filan si seba pribásnil ako účastníka a trochu dokoloroval aj okolnosti. Asi ako v tom starom vtipe:

Orázka na rádio Jerevan: je pravda, že v Moskve na červenom námestí rozdali okoloidúcim 500 úplne nových Moskvičov? Odpoveď: Áno, je to pravda, ale nebolo ich 500, ale iba 50, a neboli to Moskviče, ale staré bicykle, a nerozdali ich, ale ukradli.

Ema

...zato vlak v Taliansku nie.

http://www.thelocal.it/20150612/milan-ticket-inspector-attacked-with-mac...

VRAJ to boli Latinoameričania. Isto, tí chodia bežne po Taliansku vyzbrojení mačetami, zrejme šli zbierať cukrovú trstinu do stánku svojho štátu n EXPO.

...a viac sa o incidente nepísalo.

Ľubov

To čo už sme všetci na drogách,alebo čo sa to s nami deje? Taliani ,hej,dať si žlté polo tričko a šatku na krk a popíjať picolo,prečo o niečom takom strašnom ,čo sa stalo, mlčia?

Spomenula som si aj na Dianu Fossey...ako skončila.Nie je v nich nič ľudské,v týchto organizmoch,ale jasne cítime,že to nie sú ani zvieratá.Počuli ste to,v Taliansku ostať nechcú,oni by radšej do Francúzska.Toto je vojna a Stred dostať nesmú!

jery2

V Miláne to odniela sprievodcova ruka a v Turíne traja černosi (už ich našli, "ubytovali sa " v olympijskej dedine - Somálsko, Ghana, Nigéria) znásilnili 20 ročnú postihnutú Talianku

http://www.secoloditalia.it/2015/06/orrore-torino-immigrati-sequestrano-...

Úplne mimo:
Pekný prejav, priam umelecko-sarkastický, mal Medvedev z Gazpromu: Ukrajinský tranzit nebude, ani keby si slnko s mesiacom vymenili miesta (Ввиду экономических, коммерческих, технологических, инвестиционных и политических рисков для транзита газа, украинского транзита больше не будет, даже если солнце поменяются с луной местами.)
Postavíme "tureckij potok" a čo bude s plynom ďalej - čakáme návrhy Európanov, lebo my nechceme narúšať 3 - 5 balíček.....

Источник: http://politikus.ru/articles/52276-ukraina-obrechena.html
Politikus.ru

Truhlík

Neska je na SME srdcervúci článok ako nejaký srbák zabil turkyňu univerzitnú študentku pálkou. Hnusného srba identifikovali ako Sanela M.
Chvíľka zábavy s gugúlom a -
Volá sa Sanel Mahmutovič a je z bosnianskeho Sandžaku. Jeho Muamar Jugo na fasbúku píše - Free Sanel !
Bingo !

Náhodný okoloidúci

Len zopakujem, čo som napísal pred dvoma rokmi.

http://nadhlad.com/comment/4130#comment-4130

Ema

...billboardovými prestrelkami, ako vidno na tvári miesta.

Tí tzv. aktivisti, bojujúci za zaplavenie Maďarska Sudáncami, Malijčanmi a Libérijčanmi, prizdobenými albánskymi Kosovarcami, vraj získali finančné prostriedky na billboardy "zo zbierok od občanov." Zrejme sú tým myslené dane v USA.

V Taliansku sa začali černošským migrantom prihovárať, aby odtiahli domov. Vyvolalo to vlny zúrivosti. Minuli tisícky dolárov, aby sa sem dostali - a majú ísť het bez jedinej sociálnej dávky? Takúto nespravodlivosť žiadny dobre živený Bassa, Kpelle, Tukulér či Tigrej nestrpí.

Náhodný okoloidúci

To je ich problém, nech si uplatňujú reklamáciu u tej cestovnej kancelárie, u ktorej si objednali zájazd. S nami ich cestovná kancelária nič nedohodla, nie sme povinní plniť jej sľuby.