Solidarita s Maďarskom

V dnešnej situácii je priam samozrejmé, že Slovensko by malo vyjadriť solidaritu s Maďarskom.  Je treba jasne povedať, že ak stará pseudoeurópa nedokáže udržať inváziu na gréckych hraniciach, jednoznačne treba uzavrieť Shengen na maďarských hraniciach - presne tak, ako to teraz efektívne a úspešne Budapešť robí.

Rovnako im treba vyjadriť jasnú solidaritu a podporu, čo sa týka bojov s bezprizornými bandami, na ktoré sa akoby zázrakom zmenili včerajšie "zástupy nevinných utečencov, žien a detí".

Ale ponúka sa aj tretia forma. Ak už Slovensko má dobrovoľne odbremeňovať nejakú krajinu zavalenú votrelcami a problémami s tým spojenými, nech je tou krajinou Maďarsko, a nie hlúpo sa správajúce a drzé Rakúsko. To by bol čin aj symbol. Kým sa Rakúšania nezbavia sami svojej súčasnej vládnej svoloče, kým tam neprevládnu prirodzené národné sily - ktoré v Rakúsku bezpochyby sú, silné a zdravé ešte od čias zavraždeného Haidera - dovtedy Rakúsku nik z nás pomáhať nebude.

A to isté platí aj pre Nemecko. Vicekancelár Sigmar Gabriel, ešte včera arogantný chrapúň, už pochopil, že Nemecko je plné. Teraz skučí: "Nemecko pomáha, kto teraz pre zmenu pomôže Nemecku?" Nuž, Herr Gabriel, spýtajte sa súdružky z NDR, kde urobila chybu, spýtajte sa Veľkého čierneho brata v Bielom dome, kam vedie svoj protektorát. My solidaritu preukazujeme, ale tým, ktorí si ju zaslúžia, ľuďom našeho razenia. Vám, Gabriel, Merkel, Maiziere, Shultz ... aj s vaším belgickým šialencom Junckerom na čele, odkazujeme - Solidarita obsadená, besetzt!

Aby sa nikto nemýli, že som sa azda nejako odklonil od svojho progermánskeho postoja. Vôbec nie, práve naopak. Nemcom je najlepšie vždy naznačiť, že poznáte pravidlá, že hráte podľa pravidiel a nie ste bomogo - to ich vždy povzbudí.

Oni to tak tiež robia - ak ich nedrží za krk čierna beštia spoza oceánu.

Autor: 
téma: 
sword

http://www.aktuality.sk/clanok/304399/nato-by-malo-vybudovat-na-slovensk...

Len tak na odlahcenie,neposlusnost vychodoeuropanov bude ,,krotena,, z veliacej centraly - zeby .......Poprad :-) ? .

Sinuhe

na znak solidarity a pochopenia ponúknuť pomoc našich vojakov a policajtov pri zabezpečovaní maďarských hraníc - takto ukázať, že sme spojenci proti svinskému spiknutiu proti európskej civilizácii.

slaven1
  Tiež si to myslím, Slovensko by tam malo poslať policajtov a aktivovať armádu - nejako, aspoň symbolicky, pomôcť Maďarsku a hlavne pripraviť armádu.   Policajtov poslať nech sa oťukajú, kým ešte nemusia ísť na ostro, nech si zatrénujú...   Prečo uviesť do činnosti armádu, alebo skôr to čo z nej zostalo? Pretože, keď sa Maďari rozhýbu, a začnú upratovať svoje južné hranice, ani nemusíme vedieť ako, a prídu si, z ich pohľadu, "upratať" aj severné.   Medzi tým Chorváti zavreli 7 z 8 priechodov zo Srbskom. Predseda vlády Zoran Milanovič sa nechal počuť, že "they will get food, water and medical help, and then they can move on. The European Union must know that Croatia will not become a migrant 'hotspot.' We have hearts, but we also have heads."   http://www.rt.com/news/315892-croatia-refuses-accept-refugees/  
baloo

ale tiež si myslím, že cudzie armády, a hlavne niekoho z malého antantu zavolať do krajiny... No vieš, slováci tiež chceli pôvodne po Balaton a počul si ten príbeh ako zostal Balassagyarmat v Maďarsku? Alebo aspoň Tatu, Esztergom - veď boli tiež staroslovienské mestá, asi ako Rimaszombat, Léva, Losonc alebo Dunaszerdahely. Tak by sa aj Tata antedatovala do veľkej Moravy, no a čo... ;-)

Ale políciu určite. A maďarská vláda by tiež nemala byť paranoidná a pekne by mala pijať pomoc. Celá táto kríza má v sebe obrovský potenciál skuť dokopy V4... pre nás by to bol snáď najlepší vývoj.

Norman

ked sa z pier prestitútov DenníkaN a Sme dnes dočítavam, akí sú Maďari krutí a mlátia (!!!) ľudí. :-)
To by ani Slota takto nedokázal. A pritom im to hovoril celý čas, a tí prestitúti tomu nechceli veriť. :-)

Je samozrejme v podstate nezmysel obávať sa, že Maďari prídu robiť nejaké poriadky na sever. Je samozrejme treba gratulovaž Maďarom, lebo okrem konkrétnosti v podstate platí, že si uvedomujú svoju Európsku identitu a pod vplyvom tejto reality dávajú ruky preč od rôznych protureckých či proorientálnych hier. To si môžeme všetci gratulovať, bez preháňania.

Teraz sú na ťahu Rakúšania a Nemci. Tam sa vraždilo, tam si svojich Orbánov doslovne odkráglovali, a nie jedného - takže majú hendikep. Ale keď to dokážu - otvoríme Gabčíkovo a po Dunaji na loďkách samospádom samoodvoz až do Turecka...

mnkr

hm, Norman, neda mi trochu nepodpichnut...pamatam sa ako si pred rokmi tuto ciernu bestiu branil, ako za nic nemoze a tak...samozrejme, za nitky tahaju ini, ale tento drzitel Nobelovej ceny robi nieco prospesne alebo len nadpracu?

Norman

Nerád by som bol zahrnutý do naivných teliat dúfajúcich vtedy v Obamu. Občas som povinne optimistický viac, ako je mi vlastné - ale nemýliš si to náhodou trocha? Možno som vyjadril, že po Bushovi už to horšie nemôže byť:-)
Určite odmietam myšlienku, že by som kedy veril, že sa politika USA zmení so zmenou šaša vpredu:)
Čiže si nepamätám - ale budem rád, keď mi to pripomenieš bližšie. Ak to za to stojí.

mnkr

je to uz viac rokov, podrobnosti si nepamatam, ani o com sme sa bavili, cernoch sa do debaty tak nejak priplichtil :-)

Norman

veď ja viem, že som často príliš pozitívny ;-)