Američania vybombardovali nemocnicu Lekárov bez hraníc

Situácia je medzičasom jasná: v noci z piatku na sobotu 3. októbra 2015 vybombardovala armáda USA cielene a dôkladne nemocnicu Lekárov bez hraníc (MSF) v afganskom Kundúze.

Zahynuli a zranené boli desiatky ľudí, lekárov aj pacientov. Podľa posledných informácii 19 mŕtvych a 37 zranených, z toho mnohí sú v kritickom stave. Táto nemocnica bola jediná traumatológia v celej oblati, pomáhala práve pri ťažkých zraneniach obyvatelstva. Tým, že ju teraz Američania zničili a do veľkej miery vyvraždili jej doktorov a personál, spôsobili vlastne smrť ďalším zraneným, korým sa v budúcnosti nedostane pomoci. Nemocnica je úplne zničená a už teraz zrušená. Všetok zdravotnícky personál odišiel.

Temto čin bol už niektorými osobnosťami označený za vojnový zločin. Bombardovanie a podpálenie akejkoľvek nemocnice je vždy vojnový zločin, to sa nedá obísť mávnutím rukou ako akási vedlajšia škoda, ani sa nedá odčiniť prázdnym "sorry" nejakej americkej opice v zelenom. Za zločiny sa platí a niekto by mal byť tvrdo potrestaný, pričom zodpovednosť ide až hore, po Biely dom a toho šaša, čo tam teraz vládne. Aj ten je vinný.

V médiach sa zjavili akési vyjadrenia hovorcov US armády, že útočili na "nepriateľských jedincov" a že títo boli v budove nemocnice. Opakujem: jedno z vysvetlení tohto svojho zločinu majú Američania to, že nemocnicu bombardovali zámerne, ale že môžu nemocnicu bombardovať, ak sa v nej ocitne nepriatelský bojovník.

Tomu sa povie americká ľudskosť. Americké pravidlá voči neameričanom. Predpokladám, že tí slovenskí hlupáci, ktorí boli "vítať" americký konvoj prechádzajúci cez Slovensko, tento masaker tiež schvalujú.

Je samozrejmé, že vojaci sú osoby so špeciálnou zodpovednosťou. Vojakom sa neodpúšťa to, čo je povolené civilom a vojaci, zvlášť v aktívnom nasadení, spadajú pod prísnejšie vojenské právo. V takom prípade sú "omyly", za ktoré by možno civil dostal 10 či 20 rokov vezenia, trestané ostro a to zväčša trestom smrti. Nič iné nenaplní pocit spravodlivosti svetovej verejnosti. A je vedľajšia otázka, či sú vinní piloti, ich navigačná centrála, štáb alebo generáli - za toto by mal ísť zodpovedný zločinec k múru, a to rýchlo.

Americké bombardovanie trvalo cielene 30 minút a prakticky celá budova vyhorela.

Samozrejme, viem, že US armáda nespĺňa základné predpoklady na to, aby naplnila spravodlivosť Je to v podstate skupina pologramotných dorastencov zo samého dna americkej spodiny, vedená nezodpovednými agresívnymi veliteľmi. Vychovaní na sebazbožňujúcich filmoch, na počítačových masakroch, s vymletými mozgami a úplne bezcitní - to sú americkí vojaci. Vlastne si ani nezaslúži meno "vojaci" - sú to kati chodiaci na trestné akcie.

Spravodlivosť, aj tú politickú, by mali požadovať všetky civilizované štáty, vrátane Slovenska. Americká invázia do Afganistanu nie je naša misia, nie sú to naši spojenci, od tých vrahov sa treba jasne a dôsledne politicky dištancovať. Tento zločin treba dať na úroveň OSN, a treba vyjadriť oficiálne odsúdenie zločinu nótou velvyslancovi USA v Bratislave. Na základe tohto US zločinu proti ľudskosti by sa mali zrušiť akékoľvek plánované vojenské kooperácie s armádou USA, a rovnako aj akékoľvek projekty na zariadnia US armády na našom území.

Treba si uvedomiť, že ktokoľvek, kto kolaboruje s americkou armádou, kolaboruje so zločinom a sám sa stáva zločincom.

Autor: 
Ema

Bombardovanie Traumatologického centra v Kundúze prežil zdravotný pracovník z Maďarska. Takto to tam vyzeralo:
http://www.msf.org/article/afghanistan-%E2%80%9Ci-have-no-words-express-...

Organizácia MSF zdôrazňuje, že koordináty Traumatologického centra odovzdala všetkým bojujúcim stranám, a to opakovane. V americkom veliteľskom stredisku to tupé opice zjavne pochopili ako výborné súradnice na bombardovanie. Doničili totiž bombami IBA nemocnicu, ostatné budovy v okolí zostali bez priamych zásahov.
Zahraničný personál mal jediné šťastie, že boli dve hodiny v noci a na operačnej sále, ktorá dostala priamy zásah, ťahali 24-hodinovú šichtu ich afgánski kolegovia.

Ministerstvo zahraničných vecí SR vyjadrilo "ľútosť" a ubezpečilo nás, že tam "žiadni Slováci neboli". Toto sa chrapúňovi Lajčákovi ešte vráti. Koho ten kokot ľutuje? Američanov, že si zavarili škandál, aký už nerozchodia? Čo nebodaj ľudí, ktorých Američania na pôde nemocnice zabili a ťažko zranili? A čo má znamenať tá dementná poznámka o Slovákoch? Akože keby tam boli Slováci, bol by Lajčák vo vyjadreniach hustejší? Napríklad by ľutoval dvakrát?

Západné korporátne média venovali tomuto beštiálnemu vojnovému zločinu málo miesta a zajtra to už pre ne nebude téma.
Zato v OSN a v bilaterálnych vzťahoch krajín, ktoré nemajú za ministra "ľútostivého" anglosionistického sráča, akým je Lajčák, Američanom kunduzká traumatológia zlomí väzy.

Posledné zrno piesku (ktoré sa v podstate ničím nelíši od predošlých údesných vojnových zločinov Američanov za posledné desaťročia - od Srbska po Afganistan) padlo. A spustilo lavínu.

mnkr

...ako by napisal isty panko....prevadzacom bez hranic vybombarduju spital americania

Ema

...ale lekári a zdravotníci MSF v Kundúze robili aspoň niečo pre to, aby mohli ľudia zostať doma.
Na rozdiel od ich "kolegov" skrytých pod ten istý názov ešte stále vysoko rešpektovanej organizácie, ktorí si vozia rite po Stredozemnom mori v komfortnej lodi, lovia z vĺn v líbyjských teritoriálnych vodách havarovaných afrických zmrdkov a vyklápajú ich v Európe.

Hnedý muž v Bielom dome povedal, že sa nebude k "incidentu" v Kundúze vyjadrovať, kým nebudú známe výsledky vyšetrovania. Tie potrvajú ... zatiaľ vraj niekoľko dní.
Rovnaký scenár pre debilizované masy ako pri takzvanom vyšetrovaní zostrelenia lietadla malajzijských aerolínií kúsok od hraníc s Ruskom. Naťahovať čas a vypĺňať ho bľabotaním.