Plazivý fašizmus

Popri svetovom konflikte medzi USA a Ruskom  sa nám pomaly rozvíja aj naša kocúrkovská politická scéna. Nemyslím tým  tentoraz na Kisku, ktorý pochodoval ako nadutý moriak vo Švajčiarsku, ale na priam večný "boj proti fašizmu".

Pred nejakým týždňom práve proti "plazivému fašizmu" podpisovali celevritné osobnosti nejakú petíciu. To už neprekvapuje, je samozrejme potrebné, aby novodobí súdruhovia neustále dávali najavo svoj triedny postoj. Len nech si podpisujú, burlaci.

Zaujimávejšie je, že ministerka Žitňanská vytvorila v parlamente akúsi komisiu proti extrémizmu. Presne:  Komisia NR SR pre boj proti fašizmu. Veliť tomu bude Ľuboš Blaha, ktorý si, bohužiaľ pre neho, z tejto parkety spravil svoje aktivistické korýtko. Nuž, pri všetkej úcte voči nemu, z tejto komisie tiež nezaprší, pretože ako sa pracuje v parlamente dobre vieme. 

Viac pozornosti začína vzbudzovať novela trestného zákona proti extrémizmu (tiež od zúfalej Žitňanskej). Tu už naši zákonodárci zaťali dosť hlboko - bolo by veľmi zaujímavé vedieť, kto im takto viedol ruku. Je to ich domác omyl, alebo poslali zámorskí talmudisti zas niečo cez Šebeja? Akokoľvek, pri tejto novele sa termín o plazivosti  extrémizmu  naozaj naplňa.
Stručne zhrnuté, chce byť vytvorený "špeciálny súd" a zakázane bude čo aj vlastniť "extrémistické materiály". No, to sú naozaj zákony ako z boľševických rokov 50-tych, ani Gottwald by sa za ne nemusel hanbiť. K veci sa vyjadril kriticky aj jeden jediný poslanec, menovite Rastislav Schlosár z ĽSNS. Viac o jeho argumentácii v HS tu a o samom zákone tu.
 
To, čo povedal Schlosar je čistá pravda a podobne by mal vystúpiť každý jeden poslanec zo súčasných "demokratických" strán v parlamente - pretože naozaj toto je potlačenie slobôd občanov. Nik z nich to ale nespravil, čím odhalujú totalitnú podstatu súčasného systému. Nik by sa preto nemal hrať na prekvapeného, ale len skonštatovať, že je to teda veľmi rýchlo a zrejme sa systém cíti oveľa slabší a ohrozenejší, než ako to na povrchu vyzerá.
Lebo povedzme si na rovinu - nikde nikdy nejestvovala absolútna ideologická "sloboda" a nikdy ani nemôže. Preto nemá zmysel sa nad situáciou morálne pohoršovať, ale treba presne a jasne  skonštatovať, čo práve naši prozápadní a prosionistickí poslanci idú spraviť.
 
Predovšetkým idú upliesť bič na seba. Vydávanie gumenných obuškových zákonov ešte žiaden systém nezachránilo, ale skôr naopak, zdynamizovalo prichádzajúcu zmenu. Namiesto plynulého prechodu nastáva brzdenie a tomu úmerný následný explozivný posun. A všetko to náčinie, čo sa vytvorílo, poslúži druhej strane.
 
Preto je zbytočná nejaká panika. Ja síce chápem, že sa ĽSNS cíti ohrozená, pretože zákon je zameraný práve na ňu, ale treba vydržať. Za extrémistický materiál budu vydané aj ich plagáty na maškarný bál alebo detská preliezačka na ich novom sídle - ale to by  boli tak či tak. Takto sa aspoň budú menej orientovať na nostalgiu minulosti a viac porozmýšlajú, čo môžu urobiť v tom parlamente reálne dnes. 
 
Rétorika o extrémizme je totiž aj pre ľudové strany veľmi vhodná a pohodlná rétorika. Popravde, národné strany sú viac stredové, umiernené, než akékoľvek iné. Sú založené na tradícii a trvalosti hodnôt - niečo, čomu sa vymykajú modernistické tzv ľavicové strany, ale aj tzv. pravicové neokon a liberálne modely Západu. To všetko sú predsa extrémni experimentátori. Naháňať nejaké tiene fašizmu je nezmysel, ale trestať "extrémistov" - to sa môže hodiť. Ja extrémistov nemám rád, tiež.
 
Nie je dobre žiť v policajnom štáte. Nuž ale, čo sa dá robiť, berieme na vedomie, že ho tá vyšinutá kofa naozaj zavedie.
 
Norman

Práve sledujem debatu v rtvs, aj k tejto téme.
Beblavý tam práve povedal, že podľa jeho rozhovorov 99% voličov Kotlebu ho volilo nie pre jeho fašizmus, ale len pre to, že je podľa nich iný, ako ostatní politici.
To je, prosím pekne, jasné znižovanie nebezpečenstva fašizmu, že áno. Prečo pán Beblavý tvrdí, že je tak málo fašizmu na Slovensku? Nie je on kryptofašista? No no no .. Ja teda nepoznám jeho svetonázor, ale netvrdia ich ideológie, že VSETCI na Slovensku sú prakticky fašisti?

mino

pani Zitnanska. Posobi ako veelmi aktivna zvazacka - aktivistka. Kde len beru tieto "charizmaticke "osobnosti"", ako napr. JE Mastny vlas s charizmou okresneho predsedu-tajomnika ZCSSP, ktori v inverznej-negovanej podobe robia to iste co ich rodicia 30-40r. dozadu, ved jablko nepada daleko od stromu...
Teraz je tam dalsi recyklant - Poliacik, pomoooc....

Ľubov

Zliezajú sa ako sliz.
http://www.infovojna.sk/kiska-sa-stretol-v-berne-s-arcibiskupom-bezakom
možno so Švajcu zamieri aj jeho svätosť dalajláma.Už budú traja.

Buheh

k tomuto by som chcel dodať len jedno:

https://www.youtube.com/watch?v=O3Y2AtxYCdc

Sinuhe

sa prejavila aj cez víkend v Budapešti pri oslavách štátneho sviatku pri prejavoch Orbána a Dudu. A predtým podľa toho istého scenára pri prejave Zemana na Albertove. Najatá klaka s píšťalkami a červenými (sic!) lístkami tam rušila prejavy. Nech si o menovaných politikoch myslíme čokoľvek, všimnime si dvojaký meter, akým nám tieto tiežprotesty predkladajú médiá. Ak išlo o mimoriadne provokatívne a nevkusné rušenie prejavov Orbána či Zemana ktoré mali títo politici na svojich akciách a pre ľudí, ktorí si ich tam azda prišli aj vypočuť, tak naše médiá týchto výtržníkov a rušiteľov verejného poriadku velebia ako "protestujúcich občanov, aktivistov" . Ak by tým istým spôsobom narušili napr. kotlebovci prejav Kisky, tak to by bolo v médiách kriku a vykrikovania o hrubých, neprípustných, typicky fašistických metódach ... HVRN aj US Hr(í)b by okamžite zvolali na túto tému diskusné besedy kde by pozvali "diskutérov" s úlohou jednomyseľne odsúdiť fašistické maniere. Nad týmto dvojitým metrom, ktorý našu spoločnosť posúva do čoraz väčšej smradľavej žumpy mi je zle.

balu

hej, riez som daco cital, ale tomu protesterovi s pistalkou niekto (vraj policia) aj nalozil, mal krasny fialovy flak na pleesine. A tusim nic dalej, vyfnukal sa na FB napisal nejake "body", cim sa este viac zosmiesnil a bodka. V Madarsku sa zrovna 23. okt. neoplati rusit.

Buheh

na plešine radšej nespomínaj. Jeden taký tu onehdá bol a akú paseku narobil.

Norman

článok Daniša k Žitňanskej zákonu (respektíve framforciam paragrafov)
Stojí za prečítanie :)
http://www.aktuality.sk/clanok/384508/komentar-daga-danisa-zitnanska-bic...
Ale hovorím, vážne - také paragrafy sa budú určite používať. Je to ako peňaženka pohodená na zemi - nik neodolá, aby ju skôr či neskôr nezdvihol a obsah nepoužil. Je to ako odistená zbraň, či skôr odistený granát - položený v parlamente. Ja v parlamente nie som - takže ma nemrzí, že to tam je:)

nové