Trump - pekný biely deň

Vonku je ešte tma, ale predsa len, tak ako priebeh kampane aj doterajší priebeh volieb  mi poprial z rána Pekný biely deň. Predbežné výsledky sú až nečakane zaujímavé. Nech už dopadnú vo finále voľby akokoľvek, je vidno, že proces dozrievania a hnitia v USA dospel (zas raz) do štádia svojho lokálneho vrcholu a bude zemetrasenie. To dokázal už súčasný výsledok - a uvedomujú si to podvedome takmer všetci.

Anglosionisti - a tým myslím teraz hlavne tých našich, na Slovensku, už teraz, ako vždy píšeme, kvičia v panike. Ich politický kompas sa krúti ako vrtula a naozaj nevedia, ktorý smerom treba kopať. Ale my, myslím, vieme všetci, každý jeden z nás,  ktorým smerom treba teraz kopnúť.

Neverím na spasiteľov a Trump, explicite a pragmaticky videné, určite žiaden nie je. Ale vieme dobre, čo sú to symboly, aký je ich význam v kultúrnej sfére - a práve jeden zásadný symbol je vytvorený Trumpovou figúrou. Už teraz, v túto minútu.

 

 ---------
update 6:50 našeho času:
 
uhu, to už je tesne pred.:-)
 
 
 
USA votes
Zaujímavá je táto mapka, ukazujúca voľby nie podľa celých štátov, ale podľa counties, teda menších územných jednotiek (krajov,okresov). Vidno, že vačšinu vnútrozemia vyhral Trump (červená), a len po okrajoch (doslovne ako hrdza či pleseň) sa chytala Clintonová. Indikuje to, ako aj v Amerike je politická iracionalita, alias šialenstvo, spojené s prímorskými oblasťami, ktoré v minulosti aj súčasnosti ťažili a ťažia z rôznych neúmerných výhod,  napr. obchodu a viacerých iných, a z toho dôvodu nechcú či nedokážu vnímať ani realitu vlastnej krajiny. Prímorské odcudzenie.
 
 
-------------------
update 8:45 
Tak už je to definitívne
Môžete podávať gratulácie :-)
Severná Amerika ma malú, ale predsa len nádej.
Globálni Sionisti majú chracheľ na ksichte.
 
 
 
---------- 
update 9:00 
Na CNN hovoria o New world order. Konečne je počúvanie američanov vyslovená radosť:)
namiesto obrázka šampanského dám iný obrázok, z Pravdy
 
Autor týchto hlúpych obrázkov tentoraz výnimočne úprimne a zrejme nechtiac trafil postoj týchto ľudí. Pozrite sa na jeho karikatúry - týchto vyčumených, tupých, nemožno povedať  detských ale lepšie povedané sexuálne nevyzretých navždy už  zakrnelých a neforemných embryí - sú na konci so svojími dogmami, a ich oduté papule vyjadrujú ich reálnu bezradnosť a sprostotu.
Ich budcnosť je naozaj nič - presrali im ju ich rodičia, ich politici, ale aj oni sami.
Ešte nedávno im akýsi blázon sluboval "koniec histórie". Ako zvyknú podobné zahmlené predpovede, aj táto má v určitom zmysle pravdu - príde naozaj koniec histórie, ale len koniec  ICH histórie.
Buheh

Keď som to prvýkrát zapol okolo pol jednej v noci, tak sa tvárili, že s najväčšou pravdepodobnosťou to vyhrá tá zmija. Ale toto skúšali aj u nás pri viacerých voľbách v minulosti: na poslednú chvíľu ešte voličov tej pre nich nepríjemnejšej strany demotivovať.

Ktovie akú záchrannú brzdu ešte majú v talóne, ale zatiaľ to vyzerá nádejne.

A v Aleppe sa môže začať deratizácia.

Ľubov

Ja len tak jednoducho:teším sa.

Norman

je to zas ten podvod klamárskych médií, ktorý sa obracia proti nim samým. Opakovalo sa to viackrát, aspoň teda u nás a v okolí, a teraz to prebehlo aj v Amerike. Okrem cieleného klamstva predvolebnej kampane je to aj výsledok ten nehanebnej drzosti, s akou tlačia na politických oponentov, aby sa zdržiavali od verejného prejavu svojich postojov. Výsledok je ten, že ako za komunistov, tie svine vôbec netušia, ako sú už sami "ako kôl v plote".
Ale keď spomínam bývalých komunistov ... treba dodať, že história sa nikdy plne neopakuje: ako sa hovorí - ceterum censeo Carthaginem esse delendam, čiže tentoraz zamat nebude. Kým ma naozaj boh a národ trocha hrdosti, zamat tentoraz nebude. tentoraz to bude zasa echt, nech si o mne myslí ktokoľvek čokoľvek, ale hovorí zo mňa len výrazný pocit túžby po spravedlnosti.
Prirodzene, Trump nie je ešte začiatok, ale len jeden bod predzačiatku.
Asi ako zvolenie Gorbačova.

Ľubov

Boj pokračuje ! Čaká nás Rakúsko,Francúzsko,Nemecko.A USA,to ani nehovorme.Donald,znič tú suku celkom,inak nebudeš v bezpečí.

Norman

V

Buheh

A teraz pôjdu sionisti z Washingtonu svinským krokom, pindosi sa stiahnu z Ukrajiny, Sýrie a Nemecka, NATO aj bruselský eurokalifát sa od bezradnosti rozpadnú a Clintonovci pôjdu na doživotie za mreže!

Nebojte sa, to bol len taký nepodarený žart.

Norman

Všetko to naozaj bude, ale zas sa odvolám na príslovie: len my nebudeme.
Len to posledné je nepresne - Clintonovci neskončia za mrežami (predsa len sú aj lepší kandidáti), ale proste zomrú. Vlastne to bude podľa jej vlastných slov: we came, we saw, she died. Karma. Akurát asi nebude pošpinená a rektálne znásilnená, ako to urobili jej kamaráti americkému veľvyslancovi v Líbyi - holt, svet naozaj nie je úplne spravodlivý.

Sinuhe

či DT splní svoju vyhrážku z predvolebnej debaty, že ak vyhrá, tak Killary posadí za mreže ...

buko

Tak ako nas vela dufalo a verilo - je to velke vitazstvo a je to vitazstvo napriek vsetkym predpovediam.

Kto stal proti Trumpovi?

- politicky establishment a jeho korupcia

- takmer komplet vsetky svetove korporatne media a ich manipulacie

- Hollywood a jeho celebrity

- Wall street a jeho peniaze

Kto stal za Trumpom:

- ludia a spontanne hnutie na socialnych mediach

- tuzba po zmene

Davam do pozornosti moj koment z jula kde som predpovedal Trumpovo vitazstvo. Rad to takto spatne po sebe citam ;)

http://nadhlad.com/comment/18882#comment-18882

Co podla mna spravi Trump:

- bude sa snazit zjednotit americanov za spolocnu vec

- velke danove ulavy a benefity pre americku working middle class rodinu

- pojde tvrdo po korupcii na politickej urovni a medialnej urovni. #DrainTheSwamp

- Sorosovi a jeho parazitickym mimovladkam odzvonilo

- Bude sa snazit urovnat vztahy s Ruskom. Coskoro mozme ocakavat summit Trump - Putin na najvyssej urovni. A sadnu si do noty :)

- bude presadzovat koncept kde USA vycuva z NATO ako hlavny policajt a prispievatel

- Pojde po ruke Izraelu a po krku jeho rivalovi Iranu

-zacne stavebny boom v USA - mosty, cesty, letiska, ropovody, tazobny priemysel

- pojde s viziou po 8 rocnej prezidenture.

toto nie je kandidat na jedno obdobie. neviem ci vsetko a v takejto intenzite v kazdom pripade bude to novy a cerstvy vietor hned potom ako sa ta bazina korupcie a lzi vysusi... ;)

Norman

veď ti tu ani nik neoponoval, pretože si vymenoval faktory, ktoré boli na Trumpovej strane. Netvrdil si, že vyhrá, len si tvrdil, že Clintonka nemusí vyhrať :)
Ovšem Grigori tam niečo tvrdil a slúbil, očividne sa mýlil.
Americký systém volieb prezidenta je ovšem nenormálne vystavený náhodnosti, v súčasnom binárnom stave "jedna strana s dvama menami" nikdy nemožno hovoriť o istote. Ale tešíme sa samozrejme na tvoje ďalšie analýzy a predpovede, vážne.

Čo sa týka tvojich terajších predpovedí, sú to v podstate jeho oficiálne postoje. Tie vnútroamerické vecisú (pre nich) moc ideálne, to sa neudeje naplno. Ale výrazne isté je, že európske "mimovládky" stratia aj peniaze, ale hlavne ideologické vedenie.

Isté je to, že si nik nie je istý, ale ja by som namiesto toho, do akej miery a ako čosi urobí-vyčistí vo Washingtone, zdôraznil VYRAZNU NEISTOTU medzi nemeckými politikmi. Veľmi ľahko by sa mohlo stať, že Trumpovi ľudia POTOPIA nemeckých kolaborantov, vrátane Merkelky, či už priamo a zámerne, alebo akoby mimochodom kvôli iným veciam. Európski hajzli sú viac ohrození, ako vnútorné americké siete. To by som zdôraznil ako predikciu, a to je dobre.

V celej Európe stúpne aktivita, vo Francúzsku je teraz v prezidentských voľbách možné až pravdepodobné víťazstvo LePenovej, čo je dokonca pre mňa predstava prechodu bifurkálnym bodom, bodom, kde z princípu nik nedokáže predpovedať následný pohyb.

Buheh

že LePenka ešte v prechode nie je.

Ale som optimista, aj ja chcem dúfať, že nové vetry spoza mora Európe, a najmä Nemecku pomôžu sa konečne začať stavať na vlastné nohy.

Buheh

sa nešťastnou náhodou nepotkol na schodoch.

Inak viacmenej súhlas. Až na to vycúvanie z NATO. On zase nebude žiadny neobmedzený vládca a určité veci mu skrátka nedovolia. Skôr by som jeho pozíciu prirovnal k pozícii bystrického župana, ktorý tiež má proti sebe tú svoloč komplet celú.

Veľmi by ma napríklad zaujímalo, do akej miery sa podujme, a či aspoň trochu, vyčistiť najhoršie semenisko, vlastne samotný prakoreň svetového terorizmu a nadnárodnej kriminality, čiže CIA.

lebleu

Bielemu otcovi vo Washingtone sa už dosť dávno neprihodilo pozbavenie života, možno je čas. Nemyslím si, že ako veľkopodnikateľ by bol taký naivný a aspoň zhruba nevedel, ako sa veci majú, ale ak pôjde dravo na vec a nedá si povedať, je dosť veľmi možné, že naňho spadne činžiak alebo čo.

lebleu

nadmieru optimistický. Nuž ale bodaj by si mal pravdu.
Ináč, medzi pospolitým ľudom severoamerickým vraj boli nálady jasne väčšinovo pro-Trumpetovské, no ale počul som to až dnes, tak ktovie. Pekne sa ukázala známa pravda o všakových prieskumoch mienky a vôbec o masmédiách, poukázal na to dnes aj ujo Fico.
Každopádne som rád, že nevyhrala tá beštia, a myslím, že s Donaldom si užijeme kopu srandy.

Buheh

A v dnešný slávnostný deň by sa patrilo pustiť si aj nejakú peknú hudbičku.

Čo takto, napríklad, niečo z opery Nabucco v podaní Alexandrovcov?

https://www.youtube.com/watch?v=yNYupjGDLfw

lebleu

Nemám rád tú pjesonku. Nuž ale každý podľa svojho Gusta.

Náhodný okoloidúci

Кадры решают всё.

Dusanbe

čo všetko sa po víťazstve Trumpa zmení, jedno je ale isté:

Po prvý raz v histórii USA sa bude miliardár sťahovať do štátneho bytu po černošskej rodine ...

Inak, niesom veľký optimista, čo sa týka zmeny americkej zahraničnej politiky.

Náhodný okoloidúci

Toto mi nerob, skoro som sa zadusil od rehotu nad touto hláškou :D

Ema

diskontinuitu európskych kolaborantov :)

Norman

To vieš, ten tiež, ako väčšina z nich, nedostal to, čo mu sľubovali.
A nielen to - ale zrejme videl, ako sa k nemu zachovali sprosto a podlo - za to dám ruku do ohňa:)
Ovšem to z Lajčáka už iného človeka nespraví.

Ema

z troch zákonitých Trumpiek sú dve Európanky zo slovanských krajín.

Náhodný okoloidúci

Na tom nie je nič divné, Donald má skrátka dobrý vkus :)

Ema

Je to starý kurevník, krasotiniek môže mať všetkých rás a mixov, čo len Amerika dá.
Že si ich vybral na bežný každodenný život, takpovediac do svojho klanu, hm.
To len tak bulvárne, na okraj dnešného bieleho dňa.

Vlado

"Čo z peknej misky, keď je prázdna".

Náhodný okoloidúci

Netreba byť voči nej až taký kritický, je to síce bývalá modelka a zjavne aj zlatokopka, ale pochádza viac-menej z územia bývalej Rakúsko-Uhorskej monarchie a možno ešte úplne nestratila našu mentalitu. Okrem toho podľa novinových článkov hovorí piatimi jazykmi vrátane srbčiny, čím sa dá vysvetliť ospravedlnenie Trumpa Srbom. Aj keď mŕtvym Srbom to život nevráti. Aspoň som niečo také zachytil v správach. Môže to byť jej pozitívny vplyv.
A tak celkovo, neviem, či má za sebou nejaké chirurgické vylepšenia, ale nevyzerá dievka zle, a navyše si nezmenila meno z Melania na emerické Melany.

Norman

jedna žena môže byť náhoda, ale mať dve manželky slovanského pôvodu už svedčí o trende a sympatii týmto smerom.
Takisto to indikuje, že predsa len sa mu dostalo minimálne reálnych informácii o realitách Európy všeobecne. Takých tých konkrétnych reálii a hodnôt bežného života - nie nejaké blbosti z časopisov, kníh, alebo kecov turistického sprievodcu, či klamstiev biznis partnerov.
Toto by som u nikoho nepodceňoval - a u ľudí tejto Trumpovskej sorty, tak formálne aj reálne zameraných na rodinné hodnoty, už vôbec nie.

Ema

Povedala to Marie Zelníčková, Trumpova bývalá česká svokra.

Korporátne české mediálne chápadlo sa konečne zmátožilo a zverejnilo text, ktorý by bol pred voľbami v rámci ostrakizácie Trumpa neprijateľný:

hhttp://zlin.idnes.cz/donald-trump-byl-ve-zline-synove-vzpominaji-na-praz...

Domnievam sa, že jedným z dôvodov besného štvania chazaroidných psychopatov (ktorí ešte stále tvoria americký "deep state") proti Tumpovi bol práve jeho pozitívny vzťah k slovanskému svetu - svetu, ktorí chazaroidní vylezenci zo štátov ako Rusko, Ukrajina, Poľsko či Česko obsedantne nenávidia a majú ho na kill liste. Preto tu aj boli prví po 90. roku, aby pomáhali tzv. privatizovať, čiže urvať nám ešte aj náš grunt spod nôh. Trump do Česka koristiť neprišiel. Napriek tomu, že toto prostredie poznal a mal tu kontakty.

balu

by som k vymenovaným štátom pridal "čestný slovanský štát" :-) Maďarsko resp. Uhorsko... ktoré sa tiež môže pochváliť takými filantropmi a dobrodincami, ako Ďuri Soros, trochu dávnejšie Theodore Herzl a pod... Nie náhodou je druhá najvaččá synagoga sveta a najvaččá v Jevrope v Bpešti.

Ema

ale i tak najonakvejšieho žida dalo Uhorsko Amerike vo forme Józsefa Politzera, ktorý sa urodil v Makó ako gigantická fűszerpaprika a v Amerike dôsledne skurvil mediálnu scénu.
Hej, to je ten, po ktorom sa volá ocenenie prideľované jeho nasledovníkom. Aby neznelo tak policovito, nazýva sa Pulitzerova cena.

Z neznámych dôvodov mal tento neseriózny trto z Makó nejaký čas krycie meno Joey the German.

Norman

za prvé tento detail:
„Samozřejmě že mu ve volbách fandím,“ přiznala nedlouho před hlasováním

To slovko "přiznala" sa používa pre uznanie viny. Ak niekto len povie niečo o súkromí, tak je to "prezradiť" (svoju voľbu). Ale ti novinári ani po voľbách sa nedokážu ovládnuť, majú to podvedome v sebe - byť za čo len trocha alternatívnu voľbu je "vina", ku ktorej sa "priznáva". Hnus.

Ďalšia vec je, čo som nevedel a nečakal:
"prezident nepije alkohol ani kávu"

Kurva, je zle, posledný prezident, čo bol abstinent, bol Adolf Hitler a viete, ako to dopadlo. Do fiče, prečo týchto triezvych ľudí nealkoholikov púšťajú do politiky?? Viete, ako vyzerá svet, keď ho vidíte celé desaťročia nezahmlený, jasne a presne? (hm, to je vlastne to, čo sa tu pokúšam vysvetliť:)

Ale vážne, to veľa vysvetluje. Konečne niekto tam hore triezvy.

balu

či Jelcin, Churchill by boli lepší... Ináč si proste neviem predstaviť, že Trump si ani občas nedá frťana niečoho fajného, to by ani nemohol byť ani taký sukničkár. Ani na abstinenta nevyzerá, možno to tiež dobásnili novinári, aby to je v očiach čechov očerňovanie, akoby bol Trump trulko, šak ako mu môže niekto veriť, keď ani nepije... :-)

Norman

samozrejme že treba brať, do úvahy, že to povedala Moraváčka. Podľa moravských noriem nepije:) A ešte nezvyčajnejšie podľa amerických noriem.

Ale teraz zas vážne: v Amerike má s alkoholizmom a/lebo drogami problém skoro každý z lepšej spoločnosti, takže je dosť možné, že Trump patrí medzi tých, čo si to dali odborne upraviť fitness trénerom.

Aby som parafrázoval doživotného alkoholika Churchila:
"Kto v mladosti nepoznal vino, nemá srdce, kto po tridsiatke pije, nemá rozum"

(číslovku upraviť podľa svojich názorov:)

Truhlík

Kotleba nepije alkohol.
A je to jasné :-)

Ema

otca ženy, s ktorou už vtedy nežil. A predsa mu prišiel vzdať úctu na poslednej ceste. Pri jeho miliardách a typickej americkej biznisovej zaneprázdnenosti - no divnô.

Každopádne s každou z matiek svojich detí sa poriadne oženil a žil s nimi vždy pomerne dlho, nie rok-dva. Stačí porovnať, hm ... trebárs s Hollandom - a aj z takej akoby politicky irelevantnej veci akou je súkromný život vidno, kto z tých dvoch je chrapúň a sráč.

Mimochodom, štyri z jeho piatich detí ovládajú slovanský jazyk. Je ich materinský.

Náhodný okoloidúci

Citujem z publikácie Tabu v sociálních vědách od Petra Bakalářa:

"Všechny západní demokracie podepsaly v roce 1951 Ženevskou dohodu a tím akceptovaly etický závazek přijímat utečence a azylanty v době, kdy jich bylo poměrně málo a pocházeli především z národů střední a východní Evropy. Na konci dvacátého století se jejich počet zvýšil a představují hrozbu zemím, které je přijímají (státní podpora, lékařská péče, přelidněnost , nebezpečí rasových a etnických ko nflikt ů, dysgenický efekt). V této změněné situaci by neměly západní země považovat za povinnost v této politice pokračovat."

Čo sa týka rozhovoru, zaujímalo by ma, na základe čoho pán "znalec" označuje Marine za manipulátorku a demagóga. Čítal som niekoľko rozhovorov s ňou a súhlasím s jej názormi. O čo väčší demagógovia sú terajší Sorosovi poskokovia vo vedúcich funkciách...

balu

nič divné.

1, Slovanky sú pekné a Donnie boy ešte aj z pekných vybral najkrajšie
2, Slovanky majú iné "kúzlo", nie sú tak feministicky-uvedomelo vulgárne, je v nich niečo "archaicky ženské" a jemné, proste sú iné, ako západné modelečky
3, obidve sú zrejme aj dosť inteligentné

Donnie boy má proste vkus, modeliek a pekných žien je habadej - a asi sám má niečo v sebe, čo ho k tomuto typu ťahá. Voľby tiež vyhral úprimnosťou a tým, že má - napriek tomu, že je miliardár - bližšie k plebsu. Dá sa mu proste uveriť, že niečo naozaj chce zmeniť, dúfajme, že nehral len divadielko. Keby som bou jues vóter ja by som mu tiež uveril. Je to určite iný typ ako doterajší uhladení prezidenti, žiadne elitné školy, fi-béta-kappa, nie je establishmentom dosadený. On je "self-made man" a aj keď mal pevné základy od tatka, to čo má dal do kopy sám, nepotreboval od nikoho dotácie a odpredať sa dopredu. Majúc za sebou svoje impérium si mohol dovoliť raziť si svoju cestu a odpinknúť na bok lobbystov. Ak má slabosť na slovanky, podľa mňa to je tiež len kladné, môže poslúžiť ako mentálny most, ktorý ho môže spojiť s vonkajším svetom, hlavne so slovanským. Držme palce jemu - aj sebe :-)

Norman

Nuž, biely deň je za nami, vyhlasujem oficiálnu virtuálnu party z Nadhľadu.

Pripomínam aj ja svoju nepriamu prognózu
http://nadhlad.com/content/trump-zasa-prehral

V TV dávajú reportáž z noci z Time square - ako vraj celé námestie zmlklo, keď preJebBushovali Floridu - pohľad na tie tupé ksichty je pohľad pre bohov :-) Nie je dôležité, že tam bude vládnuť nejaký Trump, ale to, že sa im UZ DNES rozpadla PARADIGMA.

To naozaj nie sú nejaké rafinované predpovede ale už vyše roka jasný pohyb - držte si klobúky, ideme z kopca,

nové