Jedna baba povedala

O slovenskú politiku je nechutné sa otreť čo len špičkou topánky, ale, ako vieme, aj procesy v nej niečo naznačujú. Najnovší "škandál" okolo akcií na ministerstve zahraničia je veľmi dobrý príklad pozoruhodných procesov.

 
Najprv ale chcem pripomenúť, že Lajčák je osoba spojená s medzinárodným banditizmom a zločinmi, a preto bol na týchto stránkach vždy kritizovaný. Takisto je samozrejmé, že ten cirkus okolo predsedníctva a stretnutia pomazaných hláv v Bratislave stál na slovenské pomery nehorázne prachy - komu to ale nie je už dávno jasné?
Takže: nechcem sa Lajčáka alebo tej EU šaškárne zastávať, ale musím sa vysmiať kŕčom, ktoré predvádzajú zvyšky prosionistickej mafie na Slovensku. Lebo sú to oni, stále tie isté ksichty v pozadí aj v popredí (predseda Transparency Šipoš, panebože, pisálek Havran ...), len ich skutky sú už zbavené akejkoľvek racionality. 
 
Tentoraz si na svoje cirkusy našli osôbku, ktorá, ak by vystupovala ako komička, by ustála aj hodinovú komédiu. Ja osobne by som jej pridelil Cenu zlatej Maliny (v spomienke na inú podobnú roztrasenú tragičku, ktorá tiež pred pár rokmi vyplakávala pred kamerami, ako ju vraj na Slovensku zbili lebo ... rozprávala po maďarsky). Táto Hlávková Zuzanka bola zrejme pre svoju očividnú detinskosť a neschopnosť odpoklonkovaná z ministerstva a tak teraz po mesiacoch prišla s objavom, že veci sú drahé, že firmy zarábaju (prevažne) na štáte a že "sa kradne".
 
Aby bolo jasné, nemienim sa vysmievať z tej chudery, pretože je naozaj smutné, že aj takáto je naša mládež, ale treba si uvedomiť, čo je mesidž spojený s touto osobou:
 
Systém je dobrý, to len (v poslednom čase) nejakí zlí ujovia "kradnú" a preto je národ bez zdrojov, bez istoty a bez budúcnosti.
 
Chápete?
To teľa nie je ani v zlom sne symbolom občianskej spoločnosti či odvahy, ale naopak, je to predložka tých síl, ktoré sa ľuďom snažia nahovoriť, že otroctvo je sloboda a že v ich otroctve by im bolo dobre, ak by oni sami, otroci, si neboli na vine, že sú okovy také tvrdé a reťaze také krátke. Systém je dobrý, len zopár súdruhov pochybilo...
To je typická nehorázna drzosť a stupidita tých síl, čo toto teraz vytiahli na pódium. Toto je ich predstava o politike. Spoločnosť riadená systémom: Jedna baba povedala.
 
Celá aférka by nestála za zaznamenanie, ale zaznel ešte jeden výrok, ktorý je dôležitejší, než celé predsedníctvo. Zaznelo oficiálne Ficove vyhlásenie zoči voči bratislavskej novinárskej skupine:
 
"Niektorí z vás sú špinavé protislovenské prostitútky".
 
Toto by pred Trumpom takto nezaznelo. Nie takto cielene, zámerne a ešte k tomu po dlhšom čase určitého "pokoja zbraní".  Toto je vojna.  Je jasné, že podstatné nie je nejaké kateringové nabaľovanie sa treťotriednymi pseudopodnikatelmi ťapákovského vkusu, ale to, kto vlastne bude určovať politiku na Slovensku. Buď ľud a politické pravidlá, alebo svojvoľní šorošovskí manipulátori? Politická moc, alebo súkromné monopolizované totalitné masmédiá?
 
Toto je aktuálna dilema a tu platí neustupovať pijavici ani o krok a každému jej zubatému chápadlu dať bez milosti pocítiť, do akej miery sú tieto veci bolestivé. 
 
 
 
 
 
 
 
Buheh

bodky súhlasím.

slaven1

Špinavé protislovenské prostitútky

sandro

Amen.

Norman

citujem:
„My sme v krčme alebo kde sme my dvaja? Prepáčte, vy ste redaktor Slovenského rozhlasu, ja som predseda vlády. Neskáčte mi do reči, rešpektujte to. Nie sme v krčme. Nie ste opozičný politik. Nie sme tu na rovnakej úrovni,“ poúčal premiér Robert Fico moderátora diskusnej relácie RTVS Sobotné dialógy Braňa Dobšinského.

Presne tak. Chceli sociálnu nerovnosť, tak ju dostanú.

Mimochodom, zákon o zákaze nenávisti a kritiky pre nich už urobila Žitňanská - a keď na nich Fico vytiahne tento bič, len potom pocítia, čo sami na seba navarili.

Sinuhe

to mal už dávno dakto takto povedať. V diskusiách sa chová ako chrapúň.

Dusanbe

ak je Dobšinský chrapúň - neviem, nesledujem dlhodobo, možno je - tak dnes narazil v relácii na podobného partnera. Náhodou som to celé počúval a Fico bol rozhodne za väčšieho.
Myslím si, že na mnoho položených vecných otázok, aj keď nepríjemných, sa dalo odpovedať aj inak - nie len neustálym opakovaním toho istého, odvádzaním od témy a napádaním redaktora a masmédií. Pripomenul mi rétoriku Mečiara.
Aj keď sa premiér veľmi snažil (alebo práve preto ?) celé to vyznelo mimoriadne trápne.

Norman

 

Je to horšie, ako som myslel podľa opisu.

Každý chlap by tomu Dobšinskému rozbil hubu (konieckoncov, precedens Osuský to dovoluje, že áno.) Každý chlap.

Ovšem ako politik si to zrejme  nemôže dovoliť, ale  na mieste predsedu vlády by som spravil všetko, aby som tú voš prestitútsku rozpučil. Toto sú veci, ktoré sa netolerujú. 

Slováci sú vôbec priveľmi zvyknutí strpieť neúctivé správanie sa voči sebe, v zmysle "veď čo, veď o nič nejde ... všetci sme si rovní ... má právo  na to ... on to tak nemyslí ". Neviem, prečo by toto mal tolerovať predseda vladý v rozhovore s niekým, ktorý je jasne na protislovenskej vlne. Nejestvuje žiaden dôvod, aby toto toleroval, aj mimo mikrofónu. Nejestvuje žiaden dôvod, prečo by sa prestitútska svoloč mala aj v zákulisí nejako šetriť či obchádzať. Ani najmenší morálny či aký dôvod na to nie je. Práve naopak - je dôvod im to osoliť. 

slaven1

https://www.rtvs.sk/radio/archiv/1134/564926
 
Mne príde, že ten moderátor berie/bral drogy. Pervitín. Má taký čudný, ulistný, slintavý (pocit sucha v ústach) spôsob reči + poruchu pozornosti ale kontroli svojho správania (večne skáče do reči s tým čo ho práve napadne) +  a ešte postráda akúkoľvek mieru (vystupuje ako seberovný k premiérovi síce koloniálnej ale stále Slovenskej republiky). Dosť je vychýlený. Mal by ísť na testy užívania drog.

Truhlík

Ale otázky sú aj. Kto tam dosadil Miku ? Kto tam drží Sámelovú a Cuellar-Hospodárovú ? A Rezníka ? Prečo si Maďarič nespravil poriadok ?
Fico je pri moci 9 rokov s dvojročnou prestávkou Radičovej. Za ten čas nespravil poriadok s piatou kolónou dosadenou po deratizácii STV 1998 od národne a kresťansky orientovaných novinárov a nasadenia sionistickej svetoobčianskej úderky.
To skákanie do reči zaviedla ešte Bubílková, Puškárová a Linczényová začiatkom 90-tych rokov. Proste ony si doteraz myslia, že to je štandard. A pritom je to úbohosť. A Fica to dobehlo.

slaven1

tak by si sa dozvedel, že Fico je hrdý na to, že na Slovensku je jedno z "najslobodnejších" prostredí v akom môžu "majitelia novinárov pôsobiť"*. Že mieru slobody mohli okresať keď mali po 2012 väčšinu v parlamente, ale nespravili tak. Ani tak, pokiaľ bude Fico premiérom, SMERaci nespravia. Tak sa vyjadril premiér "koloniálnej ale stále Slovenskej republiky" v predmetnej nahrávke.

 

* noviny sú v prvom rade súkromná firma, ktorá béééka tak ako pastier prikáže.

Norman

Áno, to je základná otázka a základný zlý postoj Smeru a teda aj Fica a spomínaného Maďariča, alebo kto všetko do toho zasahuje (Blaha? ). V danom spore som na strane predsedu vlády SR, ale prirodzene, že je to doveľkej miery aj smerácka chyba.
Príčin je niekoľko:
- politická slabosť a strach pred medzinárodnými tlakmi, pred masmediálnou mafiou, šorošovcami. Toto je objektívny faktor, ktorý sa ale teraz povedzme bude zmenšovať.
- vlastná politická naivita veriaca tomu, že na Západe a vo svete vôbec panuje veľká sloboda slova a že to je to najlepšie, čo môže byť. Neomarxisti (plní podobných dogiem) v Smere samozrejme zastúpení sú.

A dalo by sa to rozviesť na drobné. Anglosionistické masmediálne monštrum rástlo storočia a predstava, že ho len tak pochopí či obohrá človek z Topolčian, aj keď so skvelým politickým inštinktom, ale pôvodne len s marxistickým politickým vzdelaním, je nereálna. Očividne to chce čas. Alebo dobrú radu.

Aby bolo jasné - ja nie som za prehnané uťahovanie slobody slova. Prakticky som za to, aby sa u nás zaviedli reálne pomery, ako na Západe. To je to, čo píšem aj vyššie. Ako na Západe: pokrytectvo, podrazy, lži, Berufsverbot. Znova - centrálne sily budú mať teraz málo času aj schopností sa starať o drobné zeme, a tak je príležitosť aj pre národné záujmy tejto nešťastnej lokality. Ak to neurobí tá strana, čo je na čele teraz, tak to s nadšením urobí iná. Veď sa pozrite, že šorošovská rakovina neustále zakladá nové nádory:
progresivisti
https://www.progresivne.sk/o-nas/

Ak si myslí niekto, že týmto novým "progresivistom", a im podobným, v podstate staronovým grázlom, bude nejaký novinárik v budúcnosti tiež skákať do reči beztrestne, tak sa mýli. Veď EU pred pár dňami vydali tú hanebnú smernicu a Žitňanská už tuež vytlačila ten svoj zákon.
Ešte k tomu dodám, že samozrejme nejde o nejaké skákanie do reči v tom poslednom incidente, ale ide o desaťročia trvajúce drzosti "urážajúce národ či skupinu obyvateľstva". Na to sú predsa tie paragrafy, alebo nie? A to myslím vážne - ich desaťročia urážania Slovenska sú v porovnaní s napríklad tunajším či iným webovým nadávaním na sionistov , židov či iných podobných levantíncov, ako vystrájanie besného psa v porovnaní s drobnou nonšalantnou namrzenosťou.

Ergo: naozaj sa treba pýtať, kto tam dal Miku, prečo Smer nevyčistí hlavne spravodajstvo TV a podobne. Očakávam, že to azda ešte spravia - alebo zle skončia. Je to len na nich.

Sinuhe

tak je zaujímavé, že u nás sa v médiách dostalo pred vari rokom širokej publicity tzv. Smatanovmu zoznamu "závadných", "ruských" a čojaviemakých webových stránok - nadhlad.com nevynímajúc, na čo sme tu asi všetci hrdí :-) Ako keby to bol malý experiment - z pohľadu Západu" - v kvázirusofilnom prostredí. Teraz to rozšírili celosvetovo a uverejnili zoznam "ruských" stránok, medzi nimi figurujú aj také mená ako P.C. Roberts, Justin Raimondo a ďalšie: http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=143234
Áno, až tak sa boja pravdy.

Norman

Sme radi, že nás spomenuli, ale nezaspali sme na vavrínoch a teraz pracujeme na stave, že sa budú báť nás čo len spomenúť. Heh.

Ale vážne - ja vlastne myslím, že nie je až tak dôležité nejako osvetlovať veci väčšine. Je efektívnejšie vzbudiť nepokoj a neistotu v mocenkej a mediálnej menšine.
Je to tak pre všetkých lepšie a bezbolestnejšie.

Samozrejme, my to nedokážeme - ale môžeme urobiť zas raz prototyp, experiment. Nudnú hromadnú výrobu prevezmú iní.

balu

na rôznych úrovniach sa snažia pretlačiť rôzne cenzorské bariéry, či zákonom, platenými trollmi alebo inak.

Kľúčovým prostriedkom je samozrejme internet. A internet je v podstate ľahko zvládnuteľný, lebo všetko ide cez pár megaservrov, takže ak ináč nepôjde, skôr či neskôr sa cenzúra presadí aj na tej úrovni. Ergo: treba vybudovať paralelnú, od doterajších (z US riadených) štruktúr nezávislu infraštruktúru a nakoľko viem, rusi už na takom niečom aj pracujú. Podľa vás by bolo reálne začať budovať takéto "východné" uzly alebo nejaká autorita zasiahne? Zákonom či nejako.

Dovtedy ale mám iný návrh, len to chce robotu a bohužiaľ nikým neplatenú, Švarc Gyuri bácsi to platiť nebude. Konkrôtne by šlo o to, že spísať evidentné a overiteľné príklady lží západného mainstreamu (Saddamove zbrane hr. ničenia, ktoré Powell tak horlivo predkladal pred OSN, uplakaná holčina ktorá opisuje ako irackí vojaci vraždili novorodencov, oficiálne potvrdené ututlávanie zverstiev z Kolína zo Silvestra a pod.) a ich podávanie "dôverihodnými" zdrojmi sensu Smatana et al. Potom urobiť aj zoznam citátov, kde "insider, ktorý si želá zostať v anonymite" podáva dôležité informácie, ktoré sa budú v ďalšom pertraktovať v médiach. Nech to kľudne napíše aj AP alebo Reuters, ako "dôveryhodci", pokiaľ nevieš odkiaľ je info, je to stále kategória "jedna pani povedala". A potom zavolať Smatanu v nejakej forme na tatami - týmto máme akože veriť, Ďuri?

Norman

Internet - cez pár megaservrov? Myslíš, že zrušia google, twitter a hlavne desiatky iných veľkých centrál, vrátane miliónov online hier a iných aplikácií? Internet nie je riadený z USA, oni ho len v USA radi odpočúvajú, preto tam majú tie servre. Ak by ich zrušili, fungovali by iné. Pokiaľ viem, v Rusku sú rôzne veci. Nie je mi jasné, čo si myslel.

To druhé - akože zavolať koho? Smatanu? Prepáč, ale prečo by sme sa s niekým takým bavili?
Vážne ti navrhujem skôr inú vec: keď stará banda akosi stíchne ba priam zmizne, a ľudia sa budú obzerať, že teda čo teda bude teraz a čo sú nové body, ktoré nás všetkých vytrhnú z problémov - tak treba mať pripravený nový program. Pár bodov, ktoré spoločnosť doteraz robila zle a má zmeniť.
Samozrejme, žiaden taký univerzálny všetkoriešiaci program nejestvuje - ale treba ho mať k dispozícií. To je to tajomstvo ľudskej kultúry.
Ešte raz jednou vetou - netreba sa pripravovať na boj (tento problém už vyriešili za nás náš priateľ Nobel, priateľ Colt, priatel Potiahni a priateľ Kohútik).
Treba sa skôr pripraviť na dobu potom.

balu

nejasne som sa vyjadril. Skúsim ešte raz.

1, "megaservery" - tu ide podľa mňa o krok, ktorý sa dá očakávať.
"zrušia google, twitter a hlavne desiatky iných veľkých centrál, vrátane miliónov online hier a iných aplikácií?"
Samozrejme, že NIE. Všetky tebou menované služby sú v službách "protistrany", či už ako špionážne alebo ako propagandisticko-brainwashácke. TIE samozrejme zostanú. Len obsah budú filtrovať... čo budú, už teraz filtrujú. Toho obsahového filtrovania sú agentmi smatanovia a žitňanské. My sme zvyknutí zatiaľ na akotak otvorený internet, ale sa mení pred našimi očami. Obsahová cenzúra je za rohom, viď Merkelka a spol. A pokiaľ "hardvérovo" ovládajú internet, môžu cenzurovať koľko chcú, ani nadhľad nebude cobydup. A keď vyschne studnička "iných" správ, ľudia jednoducho nebudú mať ani tušenia o dianí vo svete - a to je presne to, čo chcú dosiahnuť. A keď vyhlásia, že veď predsa Eurázia VŽDY bola vo vojne s Oceániou, nemáš ako dokázať, že je to blud. To sa dá predvídať, takže ako som tak ráno rozmýšlal tesne po káve - takže ešte nie príliš ďaleko od alfy (preto je to lehce nedomyslené) - tam som niekde skončil, že na hardverovej úrovni treba obísť "ich" systém. Kde aj provider je trebars rus. Atď ...

2, "sma tana na tatami" origami suši matata kakiba
Nu. Tiež v poloalfe vynorený zárodok budúcej možno myšlienky. Keď informačná vojna, tak nech, zatiaľ (obavy viď vyššie) sa na internete dá dopátrať už DOKÁZANÝCH a ÚMYSELNÝCH LŽÍ médií, ktoré smatanovci vychvaľujú ako dôveryhodné. Keďže ide o stokrát dokázané a overené veci, je jasné, že Juraj S. a kumpánia úmyselne klamú. Takže by sa dal urobiť "protiweb", na ktorom by sa pozbierali overené informácie o tom, ako média klamali - a TO konforntovať v nejakej čo najviditeľnejšej forme s Jurajom S. Nebude sa chcieť konfrontovať, to je jasné, ale zatiaľ môžeme stále využívať trebars aj facebook a stránka by obsahovala iba overiteľné fakty, žiadne ohováranie, vymýšľanie, nedalo by sa do toho proste nijako obuť ako do "konšpiračnej teórie". Zmyslom toho by bola zdískreditácia J.S. & Co. Toľko toho naklamali v poslednom čase, že by bola brnkačka dať dokopy niečo podobné. Juraja S. - aj keď je to tzv. "užitočný idiot" - totižto považujem za relatívne nebezpečného, ale dostal túto úlohu a tlačia ho do popredia. Ergo cez neho sa dá protiútočiť.

Toto sa podľa mňa nijako nebije s tvojim názorom, že sa treba pripraviť na to "potom". Ale zatiaľ ešte máme prostriedky aby sme aspoň trochu ovplyvnili s mentálne akou spoločnosťou budeš "pracovať". Na lotosový sed je ešte skoro.
-------------------

Buheh,
"Pravda nepotrebuje kričať, aby prehlušila lož. Pravda v podstate dokáže prežiť aj celkom potichu."
To máš síce pravdu, a čisto karmicky pre jednotlivca by to aj stačilo. Ale ako v jadrových reakciach, keď potrebuješ "big badabooom" musíš dať dohromady tzv. kritickú hmotnosť. Alebo ja tam ten pokus s tými opicami, keď dali na rebrík banány a keď jedna opica chcela vyliezť po banán, ostatných potrestali, takže časom ostatné opice vždy zbili tú, ktorá chcela vyliezť a potom postupne začali vymieňať opice, nová samozrejme vždy hneď vyštartovala po banán, ostatné ju zbili, takže sa naučila, že sa to nerobí a keď vymenili ďalšiu, pridala sa do bitky... až nakoniec vymenili všetky opice, trestané už dávno neboli, ani netušili prečo sa to nemá, ale proste sa to nemá. No asi toto skúšajú na nás. Keby boli aspoň dve opice, ktoré chcú vyliezť, možno by ich už tak ľahko nezbili, ale počet sa bohužiaľ ráta. Môžeš mať pravdu, ale keď medzitým vymenia mozgy celej spoločnosti zostaneš sám aj so svojou pravdou a môžeš si kukať na pupok.

Norman

veď je fajn, že môžeme podebatiť o nejakých návrhoch.

Ja ti nechcem odporovať, len ti hovorím svoj názor. Weby (alternatívne) už predsa sú rôzne - ale nie je dôvod si myslieť, že ak by sa zhromaždili nejaké fakty, že by to niečo prudko zmenilo. A so smatanovcami sa naozaj nemá zmysel baviť, veď oni sú menšina.
Pozri, ja tvrdím od začiatku, že veci sú jasné. Ľudia nepotrebujú vysvetlenia, potrebujú motiváciu. A motiváciu dostanú prinajmenšom vtedy, keď budú mať vodu po hubu - čo už je pre mnohých teraz.
Takže žiadne weby s faktami - to by som neodporúčal ani za peniaze - ale treba ísť do TV a jednoducho povedať národu:
1. Žili ste v klamstve, v zločinneckom anglosionistckom systéme
2. Národ je základná jednotka na prežitie, a národ potrebuje identitu a integritu, potrebuje čistotu, sociálne demografickä hygienu.

To sú napríklad dva body, ktoré treba verejne povedať. A presadia sa ako samozrejmosť. Z nich sa dá odvodiť čokoľvek iné, čo politika potrebuje.

Naprííklad takto to treba spraviť.
Z tej analógie, čo sem dal aj Buheh, vyplýva - oni môžu mať sto rokov TV, ak sa tam raz dostaneš s týmto, sú naveky v prdeli.
Žiadne spisovania ich klamstiev, to na ľudí neplatí, rozhodujú motívy (parafrázovaný LeBon, Psychológia davu).

Nie je to nič zložité ani ťažké. Treba na to len dve drobnosti, bez irónie drobnosti - trocha tohto poznania a pár milionov Eur.
Ovšem múdrosti je dosť, miliónov tiež, takže onedlho sa niekto nájde, kto to spraví. Ja tie milióny nemám, a ani mať takto narýchlo nebudem, takže musíme počkať na iných. Kolárovi chýba to pochopenie, tak treba počkať, kým tam podobne príde zvonku niekto iný. Nemyslím presne do parlamentu, myslím tak všeobecne, "na scénu".
Alebo zožen nejakého našeho Soroša, repektíve Trumpa, a potom ti ukážem, ako to myslím.

Buheh

ja som len chcel povedať, že internet celkom nezrušia. Môžu sa snažiť ho obmedzovať, cenzúrovať a fízlovať, čo aj robia. Nie je celkom vylúčené ani to, že to dopracujú až k stavu, keď internet bude prakticky nepoužiteľný. Ale verím, že ani taký stav by nemal dlhé trvanie, lebo ľudia by si čoskoro našli nejakú inú digitálnu cestičku (Homo Sapiens sú veľmi vynaliezavé opice).

Ale to je ten najhorší scenár pre prípad, že by sa svet vyvíjal k čoraz tuhšej jednopolárnej globálnej totalite. Zatiaľ to tak, našťastie, nevyzerá. Zdá sa, že tých mocenských centier sa vynára viac, a teda skôr alebo neskôr, keď hystéria opadne, by si mali začať konkurovať v hre na demokraciu a slobodu pre všetky ovečky, vrátane slobody vyjadrovania na internete – aspoň tak vraví zákon neviditeľnej ruky trhu, ktorý sa nikdy nemýli. Teda väčšinou. Niekedy.

Ja nepochybujem o tom, že keby začala "studená vojna II" naozaj prituhovať aj v digitálnej sfére, bolo by len otázkou času, kedy by si Euroázijci urobili vlastný nezávislý internet od Čukotky cez Tokio, Filipíny, Indiu, Irán až po Budapešť (a ďalej cez Lisabon, Havanu a Rio de Janeiro až po Ohňovú zem). Nedávno som kdesi zachytil správu, že už sa začína realizovať projekt na satelitný internet dostupný na celom svete zdarma. Zabudol som už, ktorá strana to chystá, ale je to úplne jedno – technicky je to realizovateľné a kto z veľkých to bude potrebovať, ten to postaví.

Ja ten vreskot o ruskej hrozbe a potrebe cenzúry vnímam skôr ako búrku v európskom a US pohári vody, keď sú teraz všetci zmrdi posratí z toho, čo bude, lebo Trump.

Ľubov

Malé zamyslenie: internet tu nie je tak dlho,alternatíva však vždy bola a bude.Napr.to obrovské stretnutie ľudí v Berlíne na dokumentárnych záberoch,čo som sem dala .Alebo Pribinove slávnosti v 33 ťom,tam sa v Nitre na Kalvárii stretlo sto tisíc ľudí,zazneli po prvý raz Hlinkove slová o autonómii tak verejne.
Položme si otázku,ako je to možné,bez rádia,celý deň na poli,ale oni prišli.Prišli preto,lebo plameň ešte horel.Sociálne siete,internet,je bezzubý,ak oheň nehorí.Len tolko som chcela poznamenať.

balu

:-) ja som ináč tie svoje úlety mieril v podstate skôr ako vyprovokovanie diskusie o niečom konkrétnejšom, vidím, že sčasti úspešne. Ale ukludnili ste ma, v podstate netreba nič robiť, veď pravda aj tak zvíťazí.

Normane,
pár poznámok/otázok:
"treba ísť do TV"
- a to do ktorej konkrétne? Však vlastne prečo nás tam rovno oni nepozývajú? Dal by som si najkrajšú košielku, hopsho tridsaťdevkou do Mlynskej dolinky, zdvorilo pozdraviť vrátnika, výťahom na tretie, trochu makeupu a môžeme diskutovať.
"trocha tohto poznania a pár milionov Eur"
Tu by som bol ináč opatrnejší, lebo AJ MY vieme kopu informácií z webu... Pičujeme na róčildov a pod ale keby nebol internet tak vieme prd o nich. Základné metafyzické pravdy náš národ (rozumej: "náš uhorský", takže slováci, maďari a všetci ostatní) pozná, morálka je stále celkom na mieste keď porovnáš so zhnitejšími populáciami. Čo im chceš kázať? Že im klamali a klamú? Vedia. Len väčšina ani nevie interpretovať slovo "anglosionista".
"zožen nejakého našeho Soroša"
milujem tvoju jemnú iróniu. Tá fajta práve preto je tam, kde je, lebo doteraz bol zvyknutý hrabať len pre seba, často za hociakú cenu. To, že medzi ozajstnými veľkopracháčmi nájdeš sponzora na tieto aktivity je dosť nepravdepodobné, resp. ak by zasponzoroval niečo také, tak jedine preto, lebo od toho očakáva nejaký ziskk v budúcnosti.

Buheh,
"ľudia by si čoskoro našli nejakú inú digitálnu cestičku"
no nevým... tieto systémy len tak doma v garáži neposkladáš, hlavne nie tak, že internet je náhle preč (akože je nepoužiteľný) a ty zrazu musíš doma niečo urobiť. Preto som tak rozmýšlal, že skúsiť sa napojiť na už existujúce (a za veľké peniaze vyrobené) alternatívne sytémy, v našom prípade najskôr ruské. Ten vreskot je aj podľa mňa kvôli Trumpovi ale keby tam bola klingonka, tak by najradšej vyvolala aj vojnu. Ja sa ináč trochu bojím - už som to tu napísal tusším hneď po voľbách - že do inaugurácie mu ešte vyvedú nejaký prúser, aby ho postavili pred hotovú vec.

Ľubov,
no veď... ale my tu rozoberáme inú úroveň bytia, tú prízemnú. To, že by som dačo najradšej aj robil nevylučuje dušu. A bohužial z toho varíme čo máme, k tomu treba vymyslieť recept.

Norman

Na vojne jestvuje tzv. denný rozkaz. To je to, čo sa spísalo a o 17 00 vydalo. To bola realita.
V spoločnosti toto plní najmä televízia. Keď to vyjde v rozkaze, potom to platí. Ľudia na to čakajú. Prítomnosť v TV bude dôkaz, že tí druhí už nemajú silu. A ako sa tam dostť? To je jednoduché - treba mať silu.

Čo im treba povedať? Viď napríklad dva body vyššie - že ich klamal "anglosionistický zmrd". To je dosť dôležité a podstatné. Niekto by mohol namietať, že je to "hľadanie vinníka", ale ja hovorím "áno, je to hľadanie vinníka". Nie obetného baránka, je to skutočný vinník.
Je možné, že ľudia mnohí nepoznajú pojem "anglosionizmus" - no veď práve preto ho musia spoznať.

Bez Soroša ale nič nespravíš. V prírode je všetko podložené energiou. Bez pušného prachu nevystrelíš.
Máš samozrejme pravdu, že všetci takíto ľudia sú motivovaní vlastným prospechom bez ohľadu na to, čo nepovažujú hodné - ale to je len princíp, v skutočnosti ich mozoček môže byť preprogramovaný úplne ľubovolne. Ak si všimneš, mocní ľudia majú práve naopak až nadpriemernú tendenciu znásilňovať realitu, požívať svoju silu - je to aj logické, že práve oni sú takto postihnutí. Treba len nejakého vhodného nájsť, ešte lepšie, budovať stádečko ...

Samozrejme, okrem finančnej moci sú aj iné, ešte politická, vrátane vojenskej sily, a tá mediálna, ohromnú moc má náboženstvo (až sa čudujem, že súčasní katolíci či protestanti to súčasne stádo nevyužívajú viac). Možno som na niečo pozabudol? Samozrejme, je to prepletené, finančná moc je dobrá na mediálnu, tá na ideologickú a nakoniec sa to podporí zbraňami. Podstata je v tom, že na našej strane je ideologická energia, tie poznatky o možnej variante voči súčasnému anglosionistickému režimu. Ten, kto toto ponúkne, ten v tomto storočí bude mať navrch, lebo vsadí na reálnu silu.
So simple.

balu

v podstate nehádam. Máš v princípe pravdu. Akurát som chcel upozorniť na to, že akurát nám berú jeden ohromne silný nástroj - internet - z ruky a zase len kukáme priblble. A vieme o tom, uvedomujeme si to. Normane, ver mi, s cenzurovaným internetom to bude oveľa ale OVEĽA ťažšie. K Norovi Lichtnerovi príde komando a záhadne nájdu Mein Kampf niekde v rohu police a nazdár inforvojna. Doteraz to robili tak, že prišlo komando a "našli" drogy (čo sami priniesli samozrejme) a borec bol vyradený. To bol (a zrejme aj je) prax. Teraz nájdu meinkampf, nejaký hrdzavý odznak, dedov bajonet z druhej svetovej a čaves. Ani sa nedozvieš. Takže keď trochu extrapolujem - lebo podľa terajších trendov je to otázka času - aspoň takto slobodný internet by sme mali ešte teraz využiť, lebo taký slobodný za chvíľu nebude. A prišli sme o jeden silný nástroj.

Ináč podľa mňa sa Trumpa teraz práve preto tak boja, lebo je superpracháč ale má iný "mindset"... žiadna modrá krv, žiadna prehnaná ideológia - čistý pragmatizmus. Nie je proste z ich fajty. Zatiaľ nejaví ani také známky, žeby chcel nejako extra znásilňovať realitu, skôr naopak.

Peniaze sú dobre, keď sú, ale napríklad nebohý Fidel ich nemal príliš veľa aj tak presadil, čo chcel a mohli by sme pokračovať. "Ideologická energia" (pekný výraz) je síce na našej strane, ale najprv treba obyvateľstvu vysadiť sedatíva, lebo je nepoužiteľné dovtedy, kým denne 24 hodín každým otvorom je krmené (mentálnymi) jedmi.

OK, sorry, musím ísť si arbajtnúť.

Norman

sa s tebou nehádam, práve že ma zaujíma, ako to myslíš.
Lebo je trocha rozdiel, medzi technicky kontrolovaným a ovládaným internetom - to je sama o sebe téma závažná a dosť technická, a medzi zákonmi proti slobode slova. Ovládnuť internet ako taký sa im moc nedarí, takže teda sa mi to nezdá ako aktuálne.
Čo sa týka zákazov prejavu - tam si nabrnkajú zákonov, koľko chcú. Vždy to tak bolo, konieckoncov, na paragrafoch nezáleží, podstatný faktor je ich nervozita. Ako zabrániš tomu, aby boli nervózni? Okrem toho, chceme, aby boli nervózni.
Ale súhlasím zásadne, že internet nie je sám o sebe riešenie. Základ je konkrétna organizovanosť, hlavne lokálna. V menších mestách a dedinách sa to dá. Lokálna organizácia, ktorá pôsobí tým, že jestvuje, že ma silu. Jej sila je súčet sily jej členov, plus nejaký synergický koeficient. Netreba to preháňať s formalitami, formálna politická strana nie je potrebná, žiaden formalizmus nie je potrebný, ak by boli ľudia.
A či sú už teraz ľudia, to neviem. nie som empirik, ja po tejtokrajine nebehám. Ale určite budú, vždy nejakí vyrastú:)

Ale aj tak si myslím, že tunajšia otázka nie je, akým spôsobom sa to zvrhne, či my to zvrhneme, ale čo môžeme robiť už teraz, či ešte lepšie, čo môžeme utrhnúť už teraz.
Ako vidíš, my sme vlastne také distribuované riadenie :), každý má svoje. Odporúčam zásadne si už teraz brúsiť drápy, ale ich aj zaťať. Kde ako kto najlepšie viete. Treba to robiť už teraz. Vytvoriť skupinky dvoch troch ľudí, neskôr viac - to pomáha vo vyprostení sa z hypnózy. To sú staré známe empiricky historicky overené mechanizmy. V práci, v kaviarni, v klube či v čomkoľvek - skús sa ľudí spýtať, či ešte po starom, alebo či už (tiež) prešli na nové zmýľlanie. Naznač im, že sú poslední.
Mohli by sme sa aj my tu fyzicky stretnúť a podoriť sa, ale to by bola cesta do stredu. To by bolo škoda, lebo treba ísť práve opačne, do šírky.
Samozrejme, každý máme svoj prístup, tieto moje názory už poznáš, nič nové. Ale opakujem - v tomto období sa už netreba vôbec brzdiť ale nastúpiť. Aby ste mi neskôr nevyčítali, že sme premeškali začiatok, nie nie, máte pravdu, ty aj Sinuhe minule, TERAZ je ten čas.

Ľubov

áno,nenápadne sa objavili prvé lastovičky aj v tomto sektore.Bola tu správička ,v lete,o menovaní nového riaditeľa SIS A.Šafárika,nominanta SNS (to ma trocha mrzí),ale podstatné je to,že je to bývalý predstaviteľ Maltézskeho rádu,ako aj blízky človek arc.Zvolenského.Ja mám rada takéto články.Cítim sa potom trocha ako Robert Langdon z Dana Browna:)).ale vážne.SIS a RCK,ak majú spoločný zámer upevňovať pozície kresťanskej viery,som v podstate rada.No ak sa jedná iba o mocenské intrigy medzi F. a zdravými predstaviteľmi slovenských katolíkov,tých kňazov-svetlonosov,potom to dobré nie je.
No niečo sa určite deje.Ja už viem,kde budem stáť.

Buheh

Vidím, že aj Vy, tak ako aj ja, veríte, že nad touto prízemnou úrovňou bytia je ešte niečo vyššie. A o to práve ide. Ak to tak naozaj je, potom sa nemusíme báť. A ak nie, potom je to jedno...

Norman

To je ťažká dvojznačnosť. Znamená to, že nemusíme nič robiť, lebo to vyššie sa postará? Alebo sa nemusíme báť položiť drúk do súkolia?

balu

ale ani nesmieme. V princípe s tebou súhlasím, že pravda zvíťazí, ale "pravda" je taká subtilná nehmatateľná vec a ja, pozemský červík by som bol rád keby sa pri boji tej subtílnej ale mocnej pravdy - ktorá síce zvíťazí - proti temnote mojim bližným nič nestálo. Toť vsjo. Rád by som sa vyhol teroru, pochodujúcim armádam, zdevastovanej krajine a tak. Agentov temnoty poznáme ale aj tá pravda potrebuje svojich "agentov" ktorí ju presadia a bojujú pre ňu. (A podotýkam, nadhľad je tiež jednou zo zbraní tej pravdy, takže svojim spôsobom už teraz bojujeme. Preto to chcú zakázať, "slovo je meč" ako starí vravievali.)

Buheh

o to, že by pravda tých, čo majú dušu, nemala šancu si poradiť, ak to bude vôľa aláhova. Hoci, my priaznivci evolučnej konšpirácie nepochybujeme o tom, že život na tejto planéte sa tak či onak raz skončí. Skôr alebo neskôr...

Pokiaľ ide o konkrétne osudy konkrétnych ľudí, konkrétnych krajín... hovorí sa, že história je príbehom víťazov. Nuž, to je jeden pohľad. Tá druhá strana mince je, že rovnako dobre je história príbehom nekonečného radu nevinných obetí a zničených krás a hodnôt. Každý z nás dúfa, že tentoraz snáď tí s prstom na kútiku budú mať rozum. Aj Švejk hovoril: "nestřílejte, vždyť jsou tady lidi". Ale to je zbožné prianie potenciálnych obetí v každej dobe.

Norman, vidím že už zase sa snažíš ma chytiť za to isté, o čom Ťa už roky presviedčam, že si vôbec nemyslím. Ja som nikdy nepovedal, že máme byť pasívni. Ja vždy len hovorí, že máme byť rozumní a robiť radšej to, čo má väčší zmysel, než to, čo má menší zmysel.

Norman

no tak to je zásadný rozdiel.

Buheh

ma zas raz predbehol, tak začnem z iného konca. Iste poznáte teóriu tmosáka:

https://pataveda.cuzco.sk/?ds

Je to jedna zo základných fyzikálnych teórií, ktorá hovorí o tom, že nie tma je nedostatok svetla, ale naopak, svetlo je nedostatok tmy.

Pripomína mi to princíp, ako funguje propaganda. Pravda nepotrebuje kričať, aby prehlušila lož. Pravda v podstate dokáže prežiť aj celkom potichu. To naopak lož musí byť čo najhlučnejšia, lebo v okamihu, keď zmĺkne, zomiera.

Megaservery musia fungovať, hlásne trúby musia hlasno trúbiť, inak ríša padne.

Norman

No hej, je pravda, že by o mne mohli nakrútiť film ako o Cimrmanovi - len v tých scénach v patentovom uráde by to bolo tak troška inak, že by tam chodili všetci tí vynálezci a inovátori a úradnik by im hovoril: "Teď tady byl, museli ste se minout na schodech, Norman, ten to vymyslel" :)

lebleu

No, zaujímavé nápady sa tu človek dočíta. Vrátim sa ale do toho lokálnejšieho.
"O slovenskú politiku je nechutné sa otreť čo len špičkou topánky..." Som si tak spomenul na túto milú pesničku, ktorá okrem iného celkom vystihuje, ako to chodí v tej našej politike: https://www.youtube.com/watch?v=rWaBZX8-5Go

lebleu

tiež na lokálnu tému. Zo zákulisných zdrojov (z anjelovho zvestovania) viem, že ujo Kiska by rád udelil vyznamenanie okrem iných aj Michaelovi Kocábovi. Len zabudol, že to nie je slovenský občan. No ale on mu vymyslí niečo iné.

nové