PF 2017 - Migingo future

Blíži sa ten Nový rok a začínajú sa zjavovať rôzne PF, nuž aby sme nezabudli, dám sem aj ja nejaký motivačný obraz. Migingo island, pekný ostrovček v tropickom raji, ktorý osídlili a skultúrnili ľudia. Prejavil sa na ňom pokrok a sila ľudského ducha. Tak, ako aj inde na zemi, ale tu dozrela do svojho maxima. Aká to nádherná ukážka budúcnosti. Aký to skvelý symbol. Aká to výborná motivácia do nových rokov.
Tam, kde sme my, aj oni chcú byť, tam, kde oni sú, aj my budeme.
PF 2017

Norman
Náhodný okoloidúci

Presne takto si developeri predstavujú sieť hotelov vo Vysokých Tatrách.

Ale načo ten pesimizmus, pokiaľ ide o predmetný ostrovček? Ešte stále majú kam rásť - do výšky. Z ocele a skla, ktoré vyprodukujú z miestnych zdrojov, postavia mrakodrap dubajského typu so 100 poschodiami prepojenými sieťou diaľníc. Niektoré poschodia budú obývané a na tých ďalších budú banky, super a hypermarkety, zábavné parky, kasína, automobilové fabriky, polia so zeleninou, pasienky pre dobytok, na streche bude bazén a heliport, prípadne dotované solárne panely... A všade naokolo skládka odpadu. Dvoma slovami - skvelá budúcnosť.

Norman

Trocha mi to pripomenulo nové sfilmovanie Winetoua, ktoré dnes večer beží na jednotke.
https://www.rtvs.sk/televizia/clanky/123063/velkolepa-premiera-noveho-wi...
Jeden z motívov tam je začínajúci Old Shatterhand, majúci obrázky skvelej technickej budúcnosti, lietajúcich obydlí a podobne ... aby ich neskôr hodil do ohňa.
Ceľkom dobrý remake, odporúčam. Ono v týchto príbehoch nemožno zaprieť opovrhnutie angloamerickou civilizáciou ( i keď niekto by to mohol považovať aj za kydanie na belochov ako takých, ale tak to predsa len nikdy nebolo a ani teraz to až tak nevyznieva - je to kritika tuposti a zločinov, na ktorých stojí Amerika )

(včera bola premiera už na RTL, holt, my kozmopoliti máme echt vorteile)

1488

..a Oldšetrhen ospevoval ako železný kôň prinesie pokrok a všetko vylepší, a na to mu Nšo-či ukázala prírodu a riekla "veď to je dokonalé, nie ?"

 

a tak si postavíme novú Kežmarskú chatu v Tatrách

Norman

áno, to bolo zopár tých miest, ktoré novému nakrúteniu dali zmysel a cenu.

Už menej podstatné, ale predsa len zaujímavé či veselé bolo napríklad to, ako uprostred toho špinavého mesta plného zmrdov a kuriev filmári umiestnili čelne na kameru veľkú zástavu "pásov a hviezdičiek". Ak to nebol explicitný pluvanec na USA, tak potom už nič. Heh.

lebleu

alias Karl May,
ten imigrant z Nemecka s extrémistickými názormi,
je vlastne terorista, zradca kapitalizmu a verejný nepriateľ Spojených štátov?

Norman

tak ďaleko to žiaľ dopracovalo Nemecko, že už dokáže kritizovať Ameriku len v náznakoch a inotajoch. Horšie, ako za komunistov.

Buheh

hm, túto vetu v poslednom čase počúvam všade naokolo akosi príliš často...