Otrávená mediálna kaša XXI. – Tretia cesta.

Kedysi aj náš pán premiér spomínali tretiu cestu. Ba dokonca sa mi čosi marí, že sa aj jeho strana jeden čas tak volala: Smer – tretia cesta. Už tú tretiu cestu nespomína, asi na ňu pod dojmom štedrých sponzorských darov po prvej ceste zabudol. (Alebo že by za to mohol ten diaľkovo ovládaný vypínač, ktorý mu namontovali na kardiostimulátor? Hm, keď už sme pri tom, ktovie kde má vypínač Merkelka...)

Dnes nám médiá, odvolávajúc sa na múdre autority, naznačujú alebo i priamo a otvorene hovoria, že pokiaľ ide o ekonomické fungovanie spoločnosti, žiadna tretia cesta neexistuje. Buď ľavá, alebo pravá. Nič iné. Buď svet riadený tlupou súdruhov obrezaných sociopatov z hviezdičkovej straníckej ideologickej centrály, alebo svet riadený tlupou súdruhov obrezaných sociopatov z rothschildovskej wallstreetovej dolárovej centrály. Podľa nich žiadny iný svet nemôže fungovať a v slušnej spoločnosti o niečom takom nie je povolené ani len uvažovať. Všetky náznaky možných lepších riešení marginalizujú a potláčajú s konečným argumentom, že nemôžu byť funkčné, keďže v praxi neexistujú. Nuž, ony niektoré v skutočnosti lokálne aj existujú, ale aj keby neexistovali, tak to je asi taký chucpe argument ako keď vrah povie, že jeho obeť nebola životaschopná, keďže nežije.

Tento server sa volá nadhľad. Tak si teda urobme taký virtuálny nadhľad a predstavme si, že žijeme o tisíc rokov neskôr a spätne sa pozeráme do 21. storočia a na dilemu, ktorú tu riešime. Má tu snáď niekto pocit, že sa v 31. storočí bude ako základný a dominantný riešiť problém, či je lepšie viac trhu alebo radšej viac štátnej regulácie? Z odstupu stáročí aj školopovinné dieťa bude jasne vidieť, že z tisícov možných rôznych spoločenských, ekonomických, psychologických mechanizmov, konceptov a uhlov pohľadu vyzdvihovať len dva vybrané (princíp trhovej súťaže vs. princíp solidarity) je úplne smiešne a nezmyselné. Ja som hlboko presvedčený, že pre ľudí z budúcnosti (ak vôbec v 31. storočí ešte nejakí na Zemi budú) bude táto dilema rovnako nezmyselná a absurdná, ako tá, ktorú riešili ľudia pred stáročiami, či prijímať chlieb či kalich, prípadne pod obojím. (O to sa stavím s Vami o 100 eur a ak vyhráte, rád Vám ich zaplatím.)

Ja, buheh, nepochybujem ani trochu o tom, že existuje nielen tretia, ale aj štvrtá, piata aj 999-ta cesta, pričom mnohé z nich sú lepšie než toto, v čom žijeme dnes.

A mne môžete veriť, lebo ja to s Vami myslím dobre. Vlastne, keď nad tým tak rozmýšľam, ani nepoznám nikoho iného, kto by to s Vami myslel tak dobre ako ja.

---

A vlastne, teraz som si spomenul, kto to s Vami myslí ešte lepšie ako ja. No predsa naši volení zástupcovia, naši politici a ekonomickí lídri, ktorých nevedno prečo niektorí nepekne nazývajú oligarchovia. A ešte naši priatelia v únii a vojenskej aliancii. Nebolo to vždy tak: v minulosti ľudia, s ktorými sme paktovali, boli zlí, chceli nás ovládať, zneužívať, vykorisťovať. Ale dnes je to iné. Máme šťastie, že žijeme v takých časoch, keď to s nami myslia dobre a nezištne a my môžeme spokojne odovzdať svoje životy, krajinu, ekonomiku do ich nezištných a priateľských rúk. 

 
0
frooyo

skusim volne parazfrazovat Ortegu y Gasseta ktory povedal o tejto hre na lavicu a pravicu asi toto: Vybrat si medzi lavicou a pravicou je len jedna z nekonecne vela moznosti, z ktorych si mozem vybrat, ak chcem osprostiet.

Sinuhe

sponzorujeme vlastizradné činy (čo ako sa skrývajú pod pláštikom "humanity"):

http://www.hlavnespravy.sk/vlada-cez-narodnu-loteriovu-spolocnost-tipos-...

Sinuhe

Objavilo sa v jednej diskusii:
--------------------------

Prehrabával som sa rôznymi staršími textami v súvislosti gender ideológiou a narazil som na dych vyrážajúce absurdnosti v súvislosti so Švédskom:

- švédska škôlka Egalia, kde v rámci rovnoprávnosti nepoužívajú zámená on a ona, ale akúsi formu "ono", aby si deti slobodne zvolili rod. Všetky rozprávkové knižky sú s homosexuálnou tematikou (dvaja žirafiaci si adoptujú krokodílie vajíčko, rozprávky princ a princ)

- v jednej švédskej škole nútili učitelia žiakov napísať rodičom fiktívny list na rozlúčku pred samovraždou

- švédske feministky zriadili komisiu, ktorá známkuje genderovú korektnosť filmov. Genderovo správny film by mal mať nejakú ženu v typicky chlapskej roli. Väčšina filmových hitov z posledných rokov v tomto genderovom hodnotení totálne prepadla.

- švédske feministky presadzovali zákon, zakazujúci mužom močiť postojačky. Vraj bude vďaka tomu viac rovnosti a menej špiny

- švédske feministky navrhovali zákon univerzálnej dane pre mužov, ktorá má odčiniť všetky zločiny, ktoré muži spáchali alebo ktoré spáchajú v budúcnosti.

- švédske feministky presadili, že zo štátneho znaku s levom bol odstránený jeho penis

- aktivistky vyvíjali na švédskych výrobcov hračiek nátlak, aby začali ponúkať "genderovo korektné" hračky a reklamy na ne. Podľa týchto nových reklám sa chlapci hrajú s domom pre bárbie a dievčatá sa naháňajú so samopalmi.

- na hodinách sexuálnej výchovy bol kvízový test a jedna z odpovedí bola "dievča, čo spí s každým = žinenka"

- v švédskej televízii v detských programoch vystupujú spievajúce penisy a vagíny

- v švédskych škôlkach deti robia súťaže v nafukovaní kondómov

- švédskych škôlkarov donútili zúčastniť sa gay pochodu

- istý švédsky fotograf, po tom, čo opakovane kritizoval bezbrehú imigračnú politiku švédska, skončil zavretý na psychiatrii. Keďže nenašli žiaden paragraf na jeho uväznenie, tak ho označili za duševne chorého paranoika a zavreli na psychiatriu.

- miera znásilnení žien v Švédsku sa blíži rekodným hodnotám v rámci celého sveta a približuje sa stavu vo vojnových zónach. Priemerná švédska žena má pravdepodobnosť 1:4, že bude počas svojho života aspoň raz znásilnená, pričom 90% znásilnení pripadá na imigrantov. Oproti minulosti vraj došlo k neuveriteľnému 1500násobnému nárastu počtu znásilnení.

- švédska juvenilná justícia je podobne rozsiahla a bezohľadná ako tá nórska, len sa o tom menej hovorí. Bol prípad, kedy pri odobratí dieťaťa použili proti matke ohlušujúci granát, bežné sú prípady únosov detí priamo zo školy, v jednom prípade kvôli odobratiu detí zadržali rodinu dokonca v lietadle pred odletom.

- švédska polícia zatkla muža na ulici, pretože bol príliš svalnatý. Odôvodnili to podozrením na užívanie zakázaných steroidov, takže muž skončil vo väzení a polícia urobila u neho domovú prehliadku.

- švédsko sa snaží presadiť nielen kvóty na počet žien na úradoch, ale najnovšie už aj kvóty na počet imigrantov medzi zamestnancami.

- pracujú na zrušení oddelených záchodov pre mužov a ženy.

- pracujú na zrušení výrazov "chlapci" a "dievčatá", tlačia na zrušenie rozdelenia oblečenia na mužské a ženské

- politická strana Feministická iniciatíva požaduje: prevýchovné tábory pre mužov, zrušenie armády, absolútne otvorenie hraníc, zákaz domácich úloh pre žiakov, povolenie polygamie, zákaz používania áut, zákaz konzumácie mäsa v pondelok, povinná sexuálna výchova v škôlkach.

- švédske feministky otvorene obhajujú moslimských útočníkov znásilnení švédskych žien. Dokonca vystúpili s internetovou kampaňou, v ktorej vyzývajú bielych Švédov, ktorí by sa chceli postaviť na obranu svojich žien, aby sa do toho nestarali.

- bojovníci ISIS, ktorí sa vrátia do krajiny dostanú zadarmo bývanie, podporu a dokonca opateru psychológa.

a mnoho ďalšieho.

Informácie spolu s linkami na zdroje prebraté hlavne odtiaľto:
diskuter.wordpress.com/.../...
dfens-cz.com/svedska-utopie/

Pri študovaní tých textov ma zo spätného pohľadu zaujalo, že väčšina správ o škandáloch so sexuálnou výchovou na školách pochádzala hlavne z dvoch krajín: na prvom mieste Švédsko, na druhom mieste Nemecko.

Pre zaujímavosť: Švédsko bolo prvou krajinou na svete, ktoré spustilo v 60.rokoch tzv. sexuálnu revolúciu, ktorá spočívala v uvoľnení mravov a tolerancii promiskuity. Dnes vidieť, kam sa za tých 40 rokov odvtedy dopracovali...

Toto som sem prekopíroval z jednej diskusie. Myslím, že americká aktivistka Barbra Lerner Spectre, ktorá sa na známom YT videu vehementne hlási k svojmu židovstvu, je s výsledkami svojho pôsobenia na švédsku spoločnosť navýsosť spokojná.

balu

pre tieto drbny.

1, Nech sú vo VŠETKÝCH povolaniach ženy POVINNE rovnako zastúpené. Trebars v baníctve, hutníctve, rybolove, drevorúbačstve. A nech majú rovnaké platy - ale musia podať rovnaký výkon.

2, V rámci rodovej rovnosti každá lesba minimálne raz za polrok sa povinne musí nechať vytrtkať chlapom. Ani chlapi sa predsa nesmú cítiť diskriminovaní.

3, Slabší výkon a nervozita počas krámov sa netoleruje. Podprsenky sa prestanú vyrábať, šminky sú zakázané.

Ale to je samozrejme chujovina, tým by sa trestali iba tie krásne ženské ženy. Takže vyššie vymenované pravidlá by platili iba na feministky, ktoré by preto museli byť registrované.

nové