Francúzske voľby - koniec je už 7. mája

Francúzske prezidentské voľby  sa budú konať 23. apríla a druhé kolo 7. mája 2017.

Pravdepodobnosť, že sa Marine Le Pen stane prezidentkou nie je zanedbateľná, ale nie je ani moc veľká. V prvom kole pravdepodobne prejde, ale v druhom budú proti nej voliť snobskí malomeštiaci (cirka tretina voličov) a farební cudzinci (cirka tretina voličov).

1. Ak by Le Penová vyhrala, bola by šanca, že Francúzsko by dokázalo reagovať na súčasnú situáciu, ako aj na pohyby, ktoré ešte len prídu. Prezidentka by nemala ruky zviazané politickým dogmatizmom a pravdepodobne by dokázala spraviť to, čo bude nutné. Zároveň by bolo jej víťazstvo veľkým dôkazom, že povojnový Západ je už definitívne minulosťou. Mohlo by to byť  povzbudením pre procesy v Nemecku, Rakúsku a zvyšných krajinách strednej Európy.

2. Ak Le Penová nevyhrá, vo Francúzsku bude ďalej prebiehať studená občianska vojna, ktorá skôr či neskôr vyústi do rasového masakru. Čo je ale horšie, procesy v strednej Európe sa potom nepohnú. Voľby na jeseň v Nemecku nemôžu dopadnúť dobre, systém je nastavený tak, že nemôže vyhrať nik iný, ako kandidát anglosionistov (Merkel alebo Schultz). Ak vo Francúzsku nevyhrá Front Nationale, skrytá verejná mienka v Nemecku sa nemá šancu tento rok presadiť. 

 

7. mája je teda bifurkačný bod a pravdepodobnosť zlého postupu je veľká. Naoko sa síce akoby nič nezmení, ale práve to je v tomto momente fatálne.

Jediný pozitívny prístup k tejto tragédii je ten, že ľudia žijúci v súčasnosti na Západe sú už naozaj prevažne ako sociálny hmyz. Ich arogancia a sebastrednosť spôsobuje, že sa nestarajú o nič, čo je viac ako pár metrov od ich domáceho chlieva. Na to, aby sa niečo zmenilo, aby niečo pochopili a uznali, musia ťažko pohorieť a vyhorieť. Nepomáha akákoľvek bystrosť a snaha tých spomedzi nich, ktorí sa veciam verejným venujú a vedia, čo by sa malo robiť.

Ťažkému procesu ozdravenia by sa beztak nevyhli. Ak by ale 7. máj dopadol dobre, proces by sa spustil postupne a mierne a nová krv by mohla prúdiť a oživiť národ. Ak dopadne zle, proces bude zahaltovaný a neskôr dôjde k tragickému výbuchu.

Samozrejme, je to len prognóza, nie sú vylúčené nejaké iné pozitívne prekvapenia na Európskej scéne. Ale nemôžno na ne veriť, nemožno sa na ne spoliehať. Ak to 7. mája dopadne negatívne, aj akékoľvek neskoršie pozitívne prekvapenia budú poznačené zlou situáciou a budú výrazne chaotické až tragické.

 

Ak nacionalisti nevyhrajú  7. mája v Paríži, bude to znamenať  koniec akéhokoľvek efektívneho dialógu  so starou argantnou mocou. A bude treba sa definitívne pripraviť na neskorší požiar, ktorý spáli Západ. U nás na Slovensku si treba pripraviť čo najväčšiu hospodársku samostatnosť a prípadne aj staré ošúchané handry, ktoré pri tej príležitosti tiež hodíme do ohňa. Nechcem, aby sa to chápalo optimisticky, ale treba sa pripraviť na určitú reálnu národnú slobodu od starých anglosionistov, ktorá nastane. Nezaškodilu by ju  využiť, určite nebude dlhá a prídu noví sociopati. 

 

7. mája teda začína tak či onak pre nás všetkých nová cesta.

 

 

           Bifurkácia
 
 
 
 
 
 
 
0
sandro

Zastavit sa to neda. Ked im prechadza bez problemov vymena obyvatelstva teraz, ked mame este prevahu, tak co potom o 10 rokov? Nasou poslednou nadejou je Rusko, ci uz chceme, ci nie.
Ak Rusko zostane zdrave a nepodari sa ho znicit, tak prezijeme zase aj my.

Aman Againsttime

Ja stále akosi nechápem tú teóriu, že multi-kulti krajina, ktorá má jednu z najväčších moslimských komunít (a práve tá v Rusku najrýchlejšie rastie) a sama sa musí vysporiadať s kdejakými asociálnymi etnikami, ktoré ju tiež pomaly rozožierajú, má byť nejaká naša posledná nádej.

Púpavová

Dobrá otázka.
Argument,že je tam silná moslimská menšina neobstojí,pretože islamizácia je len zástupný problém.To,že organizujú polodivé etniká ,aby zničili Európu je predsa zámer rasový,nie apriori náboženský.Okrem toho,v Rusku žijúci moslimovia nie sú negroidi.
Ale toto by bolo pre nádej málo.Pred sto rokmi sa Rusi stali obeťou istého experimentu,rovnako diabolského,aký sa deje dnes s nami.Potom bola Veĺká vlastenecká vojna.Bojovali a nebolo ruskej rodiny,kde by nemali obeť v tejto vojne.Pár rokov mieru a dnes? Uvažujem iba,prečo je Rusko tak nenávidené a hlavne ,kým.
Teraz čiste môj osobný názor,Rusko je nádejou,pretože je zatial najmenej indokrinované satanizmom,prejavuje najväčšiu odolnosť.Takže,pokial sa dokážeš na to pozerať bez predsudkov,ktoré viem,že máš,však ok,tak logiku ,čo píšem,má.
ps.https://www.youtube.com/watch?v=eO1Xmhfr3vM
Ešte stále je 12 steho:)

Jozef Novak

Schvaľujem a páči sa mi Váš pekný postoj k Rusku. Cítim to podobne ako ja, no zaujímam tiež aj opatrný vzťah k Rusom. Neberiem ich ani za poslednú nádej, ale javí sa mi zatiaľ ako jediná. Dúfam tiež že to Aman nemyslel nenávistne, len rovnako opatrne. Je zaújmavé ako kedysi Slovenskí národovci utláčaní Maďarským jarmom zrazu znenazdajky názorovo zvrtli a namiesto toho "privinutia sa k Ruskému dubu", začali snivať o zlatej anglosionistickej klietke za veľkou mlákou - o veľkom Americkom sne:-). Fakt je že nedávno mi prišiel mail o vyjarení sa významného Ruského spisovateľa o vývoji situácie u nás na Sovensku: Slováci ktorým toľko Rusi mnohokrát pomohli ich začnú špiniť opľúvať haniť a začnú prostituovať, s germánmi, žabožrútmi a anglosionistami.

Aman Againsttime

Samozrejme, že mám isté predsudky - a to aj voči Rusom. Skôr sa čudujem ľuďom, ktorí ich nemajú. :-)
Ja si myslím, že politika Západu voči Rusku je naozaj veľmi hlúpa a taký ten lacný anti-rusizmus mi tiež dosť vadí. Na druhej strane však vidím viaceré jeho vnútorné problémy, a preto mi prídu vyhlásenia typu "posledná nádej" dosť prehnané.
Pre mňa je stále najzdravším regiónom východná Európa. My netrpíme patológiami Západu ani Ruska, a preto by sme mali mať dostatočné sebavedomie na to, aby sme sa spoliehali sami na seba a nesnažili sa silou-mocou na niekom "visieť".

mino

Vo svojom genetickom kóde by mali mať protilátky proti smrteľným vírusovým epidémiám ktoré už boli na nich vyskúšané. Ž-bolševická revolúcia, proletársky internacionalizmus, totálna vojna, privatizácia... vo všetkých variantách. Všetko čo museli prekonať sa nachádza v ich bunkovej, genetickej a historickej pamäti. Dúfajme. Teraz by to mal byť jeden neovládnuteľný a nezvládnuteľný národ. Preto ten strach a nenávisť voči nim.
Je to strašne zložité a pritom jednoduché -môžeš dlhú dobu klamať veľa ľudí, ale nikdy neoklameš na veky všetkých, aj keď snaha tu je.
Veľmi radi navštevujú naše končiny, radi sa sem vracajú, mnohé vedia, vidia, niekedy intuitívne a niekedy sú úplne mimo.
Dostojevský to vystihol, musíme sa vytrhnúť zo smrteľného anglo-s. zovretia, ich bludov, potom sa môžme naťahovať s Rusmi aby ná samou láskou nezadusili...

Norman

A čo také dosiahol Dostojevský svojimi textami, kto ho berie vážne a čo v nich bolo? Že je celá Európa zlá? Že Európa nie je pravoslávna?Nuž, to je už len objav.

Nedosiahol mnoho, Rusi sa sami znova a znova nechávajú ojebať anglosionistami. Je až fascinujúce že na to, akú majú moc, sú tak neefektívní a nešikovní.

Už pomohli konečne svojim bratom na Ukraine?

sandro

Rusko je multi kulti, ale drvivej vacsine a z pochopitelnych dovodov na okrajoch a samozrejme v Moskve. Inak je pomer etnicit jasny. V globale je to myslim 20mil. islam vs 140 mil. zbytok.
Stale su na tom relativne dobre, odstrihnutim islamskych republik by to nebolo viac ako 5%.
Naproti tomu, na Slovensku bol minuly rok pocet novorodencov uz 50%:50% ak berieme pomer bieli vs cigani. Spolu to bolo cca 50tis. novorodencov. Toto su zial relane cisla a vieme, co to znamena.
Nepoznam cisla novoredenych etnickych rusov, ale asi na tom zdaleka tak zle nie su. Navyse porodnost Rusov zacina stupat. Norman tu svojho casu volal po uprednostneni kvality pred kvantitou, ale z historie vieme, ze prave kvantita casto vitazi.
Ak nie je Rusko nasa posledna nadej tak co potom? Su predsa len 3 vojenske mocnosti a Cinu snad spominat nechceme..Alebo sme v situacii, kedy si este proti anglosasovi mozme pomoct sami?

Hlas Predhrobia

Francúzsko sa dostalo na hranicu, keď o volebných výsledkoch budú rozhodovať imigranti z XX.-XXI. storočia. Treba analyzovať výsledky podľa regiónov a tam to bude krásne vidno. Mali by sme sa poučiť z cudzej hlúposti na nedopustiť, aby o osude Slovenska rozhodovali imigranti z Afriky.

Púpavová

http://www.femmeactuelle.fr/actu/news-actu/emmanuel-macron-mathieu-galle...

Tak potom,ako píšete ,že budú rozhodovať snobi a migranti, títo budú ho voliť s vedomím,že volia homosexuála.To je obzvlášť pokrytecké,potom je to naozaj iba odpad,takí"francúzi".
Snobi z drahých štvrtí preto,že sú zbabelí,migranti preto isté.

Norman,ako vždy zasiahol hlavnú tepnu.Najvyšší čas,aby sme absolútne egocentricky konečne mysleli i b a n a s e b a .

Norman

iha, som lepší, ako som myslel :-)

balu

zhrnul, len mne vždy trochu vadí, keď niekto predpokladá férové voľby. Prakticky všetky boli manipulované až falšované.

Ako alternatívny scenár (ale sa len hrám s myšlienkou) si viem predstaviť aj také niečo, že k tomu aby nevyhrala LePenová musia tak okato sfalšovať výsledky že kvôli tomu bude určitý výbuch. Aledbo že niektoré regióny odmietnu rešpektovať výsledky. V podstate je už folklór, že sú nejaké voľby a strana kt. nevyhrala už hneď na druhý deň spochybní výsledky. To je veľká nevýhoda "demokracie", keď niekto "vyhrá" tak, že má podporu 30% a kto "prehral" má trebars 25... z tých 60% ovšem, ktorí vôbec išli voliť. Polovica skoro furt bude nespokojná.

sandro

Tak podla 1.kola si dnes Francuzi definitivne podpisali svoj osud. T.zn. ich zanik.
2.kolo je len formalita. Zda sa, ze dokonca LePenka pehra ovela jasnejsie ako naposledy a to je uz co povedat. Velmi depresivna nedela..

Buheh

Potom? — Ach, to je Petra svätyňa
v ohradách rimanskej slávy,
velikosť sa v tých stenách vypína,
mramorné vravia postavy!
Tam pred najvyšším posvätným stolom,
okom letiaca k nebeským pólom,
kľačí nadšená dievčina
a na jej čele svätosti dúha —
Ona sa modlí? — Ona sa rúha,
keď kľakne zbožná Marína!

(Andrej Sládkovič, Marína, sloha 56)

Púpavová

ešte stále je nádej.Ak odhliademe od tesných výsledkov,východ volil Marine,západ Macrona a je to ako rez nožom a je to tesné.
Len jedno nechápem,prečo Fillon odporúča svojim voličom nevoliť Le Pen.Veď sme si doma v kuchyni hovorili,aj Pjakin to hovoril,že Le Penová je ladoborec,ktorý tlačí cestu Fillonovi,že sú ako dve hrozná aj ich voliči. A teraz ten vyblakuje,že nevolte extremizmus.

Napriek tomu,nehádžme ešte flintu do žita.Uvidíme o dva týždne,čo si zaslúžia mušketieri.

Prežil

Najprv vďaka za tie častušky Báby Zoji. Trénujem a niektoré mienim vyspevovať na opijášoch, na kotrých budem musieť menej žrať a hlavne piť. Celkom dobre ju už imitujuem a teraz študujem pohybovú techniku. Sú tak typicky Ruské, niektoré majú na pozadí veľa smútku, ale je to folklór ako si ho ja predstavujem! TOP 5:

1: https://www.youtube.com/watch?v=Sa4P4uVUVOs (vhodné pri výmene infúznej flaše :-D)
2: https://www.youtube.com/watch?v=prw4-PTITtg (vhodné na vinobraní)
3: https://www.youtube.com/watch?v=O2NEHAxv_JU (aj na kongres filozofie! :-D)
4: https://www.youtube.com/watch?v=XTfA3x0jweg
5: https://www.youtube.com/watch?v=XwF1ZAHbhas

K tým Francúzom.

LePenka bojuje s mentalitou väčšiny Francúzov. Nezodpovednosť, laxnosť, nedôslednosť, ... atď. sú pevnou súčasťou Volksgeist Francúzov. Macron s jeho infantilnosťou a nemužnosťou je ich kolektívna projekcia a preto vyhrá s veľkou prevahou.

Púpavová

ma zaujíma,ako je Tebe. Povedz,ak teda nemáš notebook na rozrezanom bruchu, a môžeš chvíľu písať,čo sú vlastne tí Francúzi zač.Nenávidia Angličanov,nenávidia Nemcov,ale zvolia si Macrona.Ale s tou kolektívnou projekciou si možno aj trafil.LudovítXIV. zaviedol nenormálne zšenštený štýl,samé čipky a mašličky,Francúzsku vždy vládli metresy,alebo úlisní románski intrigáni.
Možno ten Duch národa je naozaj taký,no,macronský .Tak to by bolo v keli.

Aman Againsttime

Naozaj trafil. Môj dojem z Francúzov je úplne rovnaký (veľa Francúzov som stretol v Quebecu). Macron je stelesnenie typického Francúza (btw, aj vzhľad má veľmi francúzsky). Francúzskym mužom jednoducho chýba maskulinita. Viem, že tá dnes chýba v každom európskom národe, ale zrovna pri Francúzoch to badať akosi výraznejšie. Sú až príliš zjemnelí, frivolní, skrátka akýsi "pupušáci Európy". Proste je to v nich, hoci neviem, či má význam im to nejako veľmi vyčítať. Každý národ je nejaký...

Náhodný okoloidúci

Tejto téme sa venuje aj pán Vladimír na Zvedavcovi.
http://www.zvedavec.org/vezkratce/14225/
Čo sa týka môjho okolia, našťastie som takéto typy nezbadal, aj keď dvaja moji mladší kolegovia majú náušničku. Ale inak ani náznak zženštilosti, normálni mladí muži, čo sa týka obliekania, správania, nadávania :D
A čo ma celkom teší, zopár chalanov z môjho okolia sa snaží udržať vo forme cvičením, jednoducho chcú byť chlapi ako sa patrí, keď už nemajú možnosť napríklad pracovať doma s drevom a nabrať mužnosť pri takejto robote.

Aman Againsttime

No, pri tých Francúzoch je to viac subtílne (jemnejšia gestikulácia, elegantné oblečenie, spôsoby
+ do toho také tie ustráchané postoje typu "áno, máme problém s moslimami, ale aj tak nebudem voliť Le Pen, lebo fašizmus", atď.)Na druhej strane je možné, že som príliš zvyknutý na Slovensko, kde možno častejšie nájsť opačné extrémy, t.j. kdejaké vulgárne sedlácke typy. Neviem. :-)
Maskulinita je tiež o spôsobe uvažovania a konania v určitých situáciách. Čiže na mysli som mal možno viac toto ako nejakú fyzickú muskulatúru. Skutočne maskulínny muž nemôže byť "slniečkár" :-)

Púpavová

Ideš dobrým smerom,Aman,že je to o vnútornej sile.Nemyslím,že sa nutne prejavuje vulgárnosťou,skôr nie.Tu by som dala krátku ukážku dvoch typov:trocha "francúzskeho"Ivaana Mistríka a zemitého "sedláka" Jožka Majerčíka.Marína dá prednosť ,no jasne,zlému chlapcovi.
https://www.youtube.com/watch?v=c4BTX3aYhWk

Je to z Balady o Vojtovej Maríne,čistokrvná slovenská záležitosť,teraz fakt si neviem spomenúť na podobný príklad "francúzskeho" sedláka,no mne sa páči Depardie.A francúzsky Ivan Mistrík bol zase Gérard Philip.:)

Náhodný okoloidúci

Najdrsnejší Francúz, aspoň spomedzi hercov, je asi Jean Reno. Pôvodom Španiel.

Prežil

Už sú trubičky preč, rany ale bolia a preto nemôžem dlho sedieť. Tie častušky mi urobili radosť, je v nich pre zmenu Volksgeist Rusov. Ale Tí majú aj niečo naviac - neuveriteľnú odolnosť, schopnosť pretrpieť zlé časy, imporovizovať a nakoniec nemilosrdne porátať sa s nepriateľmi. V tej častuške "Vagony" je to schované ...

Aby si pochopila, Stredomorie a ľudí tam žijúcich milujem, ale tak akurát mesiac. Žiť by som tam nechcel, lebo tá ich zženštilá hysterická mentalita mi potom začne liesť poriadne na nervy. Bavorsko, to by bol rodný môj kraj ... :-D

"Francúzsku vždy vládli metresy" - a vládnu. Obdivujem tieto ženy, sú krásne, rozhodné a v blond prevedení neodolateľné!

http://www.politico.eu/wp-content/uploads/2015/04/h_51107257.jpg

https://qtelegram.com/wp-content/uploads/2017/04/brigittemacron-700x307.jpg - tie dve budú vládnuť Francii. Jednu takú blonďavú inteligentnú Pompadúrku som si zobral, má tiež svoj vek, ale stále svoje čaro. Preto neurážajte Brigitte Macron! :-D

Vivian

smrť v svojej podstate nie je je vôbec zlá. Ani smrť seba samého. Zlá je však smrť všetkého, čo sme milovali a ctili, čomu sme verili, ľúbili, s kým, alebo s čím sme boli radi v jednej miestnosti a dalo sa nám dychať a byť.... Ty si tak poctivý vo všetko, čo robíš, nič nezostáva o Tebe nedoriešené, nedopovedané, odfláknuté. Alebo možno predsa ?....Ale je to dôležité ?

Pochovala som už mnohé milované bytosti, minule ma tak napadlo, že sakra, napriek tomu, že mám polovicu života za sebou, aj keby zo mňa spravili predmet s tisíckami hadiček, ešte stále ma ktosi vníma, možno počuje, alebo vidí, alebo " číta " moju hmotu a súcno... v blízkej budúcnosti možno o mne aj moje dáta... a je to vôbec dôležité a dobré ?....a aj kebyže aj nikto. Som si sama sebe svojím priateľom.

Opatruj svoju myseľ a nezúfaj. Norman Ti poslal skvelú pesničku, nič lepšie ma nenapadá. Skús veľa spať, ak sa dá, je to chlieb všetkých chorôb.

Kolodej

on píše z nemocnice a ty točíš o čom prosím? ... o sebe? Tak ty pozornosť potrebuješ? To preto všetky tie chujariny po nete? Kvôli pozornosti?

Prežil

myslela to dobre. A už som na tom relatívne dobre, aj vďaka a netradične rýchlemu vypusteniu (známosti s Dantem) z moderného Inferna.
http://cdn8.openculture.com/wp-content/uploads/2016/05/08233829/the-infe...
Dnes ležia obete na posteliach, trčia s nich trubičky na všetky strany a tí šťastnejší majú na burucho iPad! :-D

Púpavová

áno,ale Ty Vango,nepoznáš Kolodeja.Neberie si servítku a v tom je jeho cena.
Oni dvaja sú ako body na opačnom konci jednej úsečky:),potrebujeme obidvoch a tieto drobné nedorozumenia sa časom stratia.Hlavne ,že si už doma,dobro došli,fakt mám radosť,aký dáš nick?
Tak viem,nie je to kľúčový problém momentálne,ale čo keby si sa vrátil k Vangovi-Tangovi?

Kolodej

či viem :) že nerýpať - chápem to ako vypichnutie nepríjemnej podstaty hehe.
Hlavne odtiaľ (špitál) treba utiecť a snažiť sa byť od nich (lekárov) čo najdalej. Drž sa, opatruj sa. A žer (nie jedz, tu naozaj ide o žranie :) vitamín C. Je aj taká kniha, Vitamín C a megaaskorbická liečba. Denne by si mal spráskať po ťažkom zákroku až 25g. (25000 mg). Otestované na sebe. A rodine. A nepredávam to :D

Vivian

tebe Ľubov aj tebe Vango.

Pre Vanga :

veľmi ľahko sa z tela dostáva von hocičo, ale ťažko je dobré veci do tela, a teda k orgánom, krvi a tkanivám dostať. Aj to céčko. Mentálne nastavenie je dôležité. Mám skúsenosť, čo i aj pri obyčajnej chrípke, viróze, že snažím sa o jediné - tzv. " spomalím ". Ako by si bol v hybernátore. Pomalšie pohyby, presuny, temer nerozprávať, nepremýšľať nad ničím, čo nie je nutné, veľa prevela spať, ( keďže meditovať neviem :) v spánku sa všetko mení a prebiehajú správne procesy obnovy. Neprijimať informácie a netriedit ich, nepremýšľať.

Mám trebárs pelovu alergiu, čo je určitá forma poruchy imunity, a keďže je moje zdravie pri mojej práci dôležité, touto hybernáciou, akoby mentálnym spomalením, vlastne zrýchliš proces ozdravenia a rovnováhy síl. Ked som chorá, nedávam si nikdy, kvôli negatívnemu žiareniu, čo i ani pri obyčajnej viróze, tablet, alebo i Pád na brucho a ani to nejde, neviem ho na bruchu zniesť ani 5 sekúnd, keď, tak radšej vôbec nečítam.

Odstrihni sa od internetu aspoň na dáky čas. Ja viem Vango, máš obrovský intelekt, obrovskú vášeň pre potrebu dozvedieť sa, triediť info, pamätať si, všetko ťa zaujíma, a čo je úplne skvelé je to, že sa s tým všetkým stále a rád delíš s ostatnými ľuďmi. Preteká to všetko do teba a von z teba ako čistý prameň. Lenže teraz si po operácii, bolo by dobré načas " zavrieť všetky kohútiky ", myslim, uzavrieť všetky otvory, ktorými vnímame a tým zbytočne dávame do chodu mozog, na teraz nepodstatné úkony. Šetri jeho silu pre továreň svojho tela, ktorá má momentálne výnimočný stav. Si po narkóze, zničila ti mnoho mozgových buniek a spôsobila nerovnováhu, čaká ťa zrejme ďalšia liečba, a tá bude zrejme radikálna. Čo najmenej sa vystavuj žiareniu, akémukoľvek, ak to nie je to žiarenie, čo zabíja to, čo ťa zabíja. Žiadny comp, TV, ani tablet, alebo to aspoň obmedz, skús nepracovat aleže vôbec. Počúvaj hudbu a tiež príjemné slová tych, čo sa o teba staraju. A aj si pospevuj, ale až neskôr.

A naozaj sem, zatiaľ len fakt občas dačo napíš, aleže fakt len občas :)))

Máš určite kopu priateľov, lásku, rodinu a aj dobrých lekárov. Určite vieš, alebo to čo i len tušíš - pomôcť sám sebe si môžeš len ty sám. Sám sebe byť láskou, priateľom, manželkou, lekárom, sám so svojím pokojom a mentálnym nastavenim, ktorý dá do pochodu tvoj ozdravný mechanizmus v tebe.

Nechoď potom do Paríža, choď sem, k moru, alebo do hôr.

Nie som žiadna ezotericka vedma, ani nič podobné. Ani nič nepredávam. Nemám popri svojich povinnostiach a práci veľmi kedy, venovať sa takým veciam.Mám skôr dešpekt ku kadejakým liečiteľom. Iba ti píšem moju vlastnú skúsenosť, čo som, a ako na sebe, úplne bez akéhokoľvek návodu, vrámci liečby, sama vyskúšala a pomáha to.

Samozrejme, že humor je na ďalšom a veľmi podstatnom mieste. Ale to iste vieš.

Prajem ti, nech sa ti darí zvládnuť tento tvoj prechodný stav. A samozrejme, nič, čo som tu popísala, ( uff ), nemusíš urobiť :)

Kolodej

sa stotožňujem.