Informačná vojna a žalúdok

Včera som si po dlhšom čase pustil Informačnú vojnu - poslednú hodinku, naživo Lichtner a Huďo.

Prosím, nebavme sa teraz o nejakých analýzach, kto čo chce a čo vie. Chcem len vyjadriť svoj priamy postreh poslucháča.

Nemohol som to dopočúvať, ani hodinku. Ono Huďo má ten zvláštny štýl rozprávania a poučovania, že kladie poslucháčovi otázky, nech sám na veci príde. Na tento štýl opatrovateľskej výučby jestvuje aj odborný názov, ale nespomeniem si a nebudem to hladať. Len chcem povedať, že implicitnú tisíckrat opakovanú otázku

"No povedzte, priatelia, robí to ten Západ dobre a humánne?"

som už nemohol počuť. SAMOZREJME, že to nerobí - to kričí asi každý poslucháč u rádia. Už roky to nerobí. Už nekonečne dlho. Tak načo stále takéto naivné presviedčanie ľudí, ako by boli malé deti, ako by to už dávno nevedeli.

 

Mám porozumenie, že obaja títo chlapi tam majú svoje meno a svoju osobu, sú priamo v prvej fronte a sú preto dosť opatrní. Nekritizujem to, že v tomto čase nerýpu otvorene do sionistických psychopatov, do židovskej hlúpej paradigmy, nekritizujem tému. To chápem, to nemusia, to od nich nik nečaká. Ale nech trocha zmenia systém, nech povedia jednoducho otvorene, že Západ je chorý, alebo čokoľvek také, a že hľadajú na súčasnom dianí veci, ktoré sú jasne zločinom. Ja ani náhodou nechcem od nikoho, aby bol hrdina, ale bolo by oveľa lepšie, keby sa tie veci, čo sa chcú povedať, a čo sa môžu povedať, povedali na rovinu a nehovorilo sa stále v inotajoch, alegóriach a ironických rádoby humorných poznámkach.  To nie je kritika ich opatrnosti, ich tém - ani najmenej -  ale kritika ich dnes už zastaralého štýlu.

 

A čo sa týka samej opatrnosti - malé upozornenie:
systému nezáleží až tak na tom, čo kto naozaj povie. Systém kope do figúrok nie podľa toho, ako náhodou urobili priestupok, ale podľa toho, ktorých sa chce zbaviť. Vlk si vždy nájde vinu na ovci, ktorú chce zožrať. Obranou nie je byť ešte väčšia ovca, ale naopak, mať zuby. Je dosť zbytočné príliš sa samocenzúrovať, ba naoopak, dáva to falošný pocit bezpečia. O tom svedčí aj najnovší vývoj okolo strany ĽSNS. Žiadne samoústupky nie sú dobré - hyena bude chcieť ďalšie ústupky, potom znova, až kým nebude kam ustúpiť. Dnes je oficiálne zakázané hovoriť pravdu o holokauste, neoficiálne je zakázaná aj rozprava o tom, kto začal Svetovú vojnu a zajtra bude trebárs zakázané povedať aj slovo Žid (podobne ako primitívne židia majú zakázané vysloviť slovo Jahve). Lebo keď poviete "Žid", hneď hovoríte o skupinových vlastnostiach - a ako je z talmudského katechizmu jasné, Židia nemajú skupinové vlastnosti (okrem tých, že sú to dobráci, ktorí sa odjakživa išli roztrhať pre dobro ľudstva).
 
Asi tak - trocha som odbehol, ale naozaj dnes je zbytočné tento priopatrný alegorický spôsob rozpravy, aký predvádzajú starí páni. Ale hovorím, počúvam to nie často - máte s tým podobné alebo iné skúsenosti?
 
 
Autor: 
forma: 
afík

https://www.youtube.com/watch?v=33WlbU4LQfk
Huďa "vyhodili" skôr z roboty ako prišli inžinieri, po Huďovi išla antifa skôr ako sa zistilo kto je Soros, že dáva otázky?
Tak majú prebiehať voľby:
definícia štátu - nevieš = von
definícia republiky - nevieš = von
...
definícia fašizmu - nevieš = von

ad
frooyo

uz nepocuvam pravidelne, pretoze mam pocit ,ze tocia to iste stale dokola. Nie ,ze by to bolo zle, opakovanie je matka mudrosti, ale myslim ,ze pre tych ktori sa venuju dlhsie takymto temam to uz nema co ponuknut. Mozno sa stale snazia oslovit novych ludi a preto tento styl. Pokial poznam ich charakter, tak viem ,ze nemaju radi monopol pravdy, preto sa snazia len tak implicitne navadzat dojem nech kazdy na to pride sam.
Ale keby mam porovnat ich relacie spred troch rokov tak teraz su urcite menej politicky korektni.
Ja neviem co by mohli robit inac, Vsak ak mate niekto napady ,tak im poslite mail do studia.

Vivo

"Na tento štýl opatrovateľskej výučby jestvuje aj odborný názov" ...

Človek môže byť na prahu mentálnej a intelektuálnej smrti a treba sa o mentálneho invalidu postarať!

Ako poznáte takéhoto chudáka? Podľa prázdneho výrazu očí!
http://www.dailysquib.co.uk/wp-content/uploads/2015/01/Prince-Charles.jpg

Tvár sa môže meniť, výraz očí je konštantný
http://cdn.c.photoshelter.com/img-get2/I0000NJpq7Pg3XfY/fit=1000x750/003...
bez ohľadu na výraz tváre.

Púpavová

Rozumiem Ti.Ale na druhej strane,objektívne ,vždy si ich počúval zriedkavo a takmer vždy ich kritizuješ.

Nie je pravda,že Lubo nevie vzplanúť a byť emotívny.Opakovane by som spomenula niečo,čo proste nemá a ani nebude mať.Hlas.Často si ho mýlia,nevinného,s Dzurindom,kvôli hlasu.Preto si nájdi niekedy trocha času,a prečítaj si jeho komentáre z prvých čísel Zem a Vek.On je skôr na písanie,v tom to bude.
Mňa naopak prekvapili pozitívne,keď predvčerom informovali o Všeslovanskom zjazde v Moskve.Pritom vieme,ako sa pozerajú na Rostasov záujem o vytvorenie zastrešujúcej agentúry Ruský mediálny dom,teda,okrem toho,že je pre nich tiež iba cifroš a operetná opozícia.No a napriek tomu informáciu dali.

Možno naozaj tomu chýba gradácia,vkráda sa nuda,pretože sme boli zvyknutí na inú formu,pel mel.Množstvo rozličných hostí.Nezabúdajme na dobrodružstvo s INTV.Stálo ich to iste veľa síl.Ale Norbert Lichtner nie je žiadna slečinka,naopak,je to bojovník.

Norman

Vždy napíšem, že ich počúvam zriedkavo, pretože chcem skromne naznačiť, že môj postreh nie je výsledok nejakej dlhodobej analýzy, ale len postreh. V skutočnosti ich ale dobre poznám a vlastne len hovorím, že to staré známe mi už nestačí.

Nekritizujem ich vždy, v skutočnosti táto dvojica dostala odo mňa vždy najväčšiu (morálnu:) podporu, lebo sú to (v alternatíve) najautentickejší ľudia našej spoločnosti, nášho razenia. Ale prirodzne že píšem to, čo sa mi nepáči, na čo chcem upozorniť - v tomto prípade to bola skôr otázka.

To je jasné, že ich to stálo veľa síl a sú aj unavení - ale veď ja práve navrhujem skôr to, aby sa prestali hrať na takých naivných prekvapených ľudí a prešli už v pohode n avoľný štýl : my vieme svoje. V podstate to, čo sa vytvára tu - nebudem si trhať vlasy, že Američania zas niekde niekoho vraždia a neprekvapuje ma to. Možno v tom je to posunutie.

Ja oceňujem, že dávajú aj reálne informácie a robia ďalšie seriózne veci - napríklad interview s rôznymi ľuďmi apodobne. Ba musím povedať, že projekt Infovojna, teda spoločnosť a politika bez zbytočných sračiek celodňového rádia, na ktoré sa hral Slobodný Vysielač, je mi ovela sympatickejší. Je to jadro, podstata - podobný posun by pomohol aj Zema Veku, napríklad.

No, ešte tá Iná Televízia - projekt televízie v dnešnej dobe Youtubov bol naozaj nešťastný výmysel, to je teraz spätne jasné. Ale tobolo z núdze, lebo sa nechali vyštvať levantínskymi hajzlíkmi z Rádia.

A ešte mimo tému - ten Všeslovanský zjazd v Moskve - mne by ani najmenej nevadilo, ak by Rostas bral prachy od Rusov či robil ich propagandu. Protiváha americkej, ktorej tu je na tony. Mne nevadí, že Rostas robí alternatívu, kecá fantazmagórie o liečení a hrá sa na gurua či ježiša. Ale vadí mi, že do myšlienky slovenskej spolupráce sa pchá zas niekto taký, kto slovanstvu nerozumie ani zbla. To potom tá myšlienka nemá nádej, zas to zkrachuje, zas to pošpinia.

Púpavová

dokonca by som to uvítala.Ruské peniaze investované do slovenskej alternatívy,no a čo?

Investujeme do somálcov,rusi môžu do slovákov.Bude to určite efektívnejšie,na hrubé vrece hrubá záplata.Opäť som si spomenula na Sergeja Ch.,niektorí ľudia sú vážne nenahraditeľní.
No a k zjazdu,máme na budúci týždeň stretnutie s Milošom Zverinom,vrátil sa z práve z Moskvy:),tak sa ho priamo spýtam,o čo ide.Mňa rožkom neopije,takže si urobím vlastný názor.

Vivo

Je to proste láska na prvý pohľad. Ako obvykle, na útoky proti Rostasovi reagujem tým najjednoduchším a najúčinejším spôsobom - zájdem do môjho dobre utajovaného stánku a kúpim si Zem a Vek.

Rostas nesklamal - jeho reakcia má ako obvykle profesionálnu úroveň. Júnové číslo je plné vecných a vyargumentovaných útokov na Sorosa a našu prekurvenú mediálnu čvargu.

Keď budú útoky na Rostasa pokračovať, budem si musieť kúpiť ročné predplatné ... :-D