Hotový Stalingrad a veľká hanba olympiády

Tak som dnes výnimočne pozeral to hokejové finále, pretože som  si povedal, že či vyhrajú jedni či druhí, budem mať dobrý pocit. 

A naozaj to stálo za to, toľko prevratov deja už dávno nebolo, zvlášť v nejakom finále. Raz Rusi, raz Nemci. Nemecké vedenie pár minút pred koncom, pričom Rusi sú v oslabení - a napriek tomu prehrať - to je ako druhý Stalingrad :). Rusi si to ale naozaj aj tak viac zaslúžili.

Ale takmer rovnako zaujímavý a ešte dôležitejší je dojem z ceremónie odovzdávania medailí, vlajky a hymny. Ako povedal aj kometátor v RTVS, je to "Veľká hanba olympiády", aby tam tí chlapi počuli akési srance a videli akúsi hnusnú špinavú handru s kolečkami, namiesto svojej hymny a svojej vlajky. To je nezmazateľná hanba olympiády, svedčiaca o úpadku atlantického sveta - dobre vieme, že anglosionistického sveta. 

 
Sociálny patologista

No, svarga bude mať určite dnes radosť :-). Asi to všetkých prekvapí, ale tiež som fandil Rusom - keď už pre nič iné, tak len kvôli tej nechutnej politizácii športových hier. Je to naozaj do neba volajúca ostuda.

Buheh

byť patetický, ale pre úplnosť, aby zaznelo, čo zaznieť malo:

https://www.youtube.com/watch?v=h9RwYPsVpfM

sandro

Naozaj to komentator povedal?? Nie je niekde link? Ja mam totiz rtvs zablokovane v ramci bojkotu, takze som to pozeral inde. Krasny clanok s este krajsim nadpisom : https://www.hlavnespravy.sk/sorosovci-zuria-ruski-hokejisti-spievali-zak...
Presne vystihnute: NIE JE ICH KDE UDAT! :))

Ľubov

Nie,určite nebudem unavovať nejakými podrobnosťami,ako sa tomuto dobrákovi podarilo pomútiť hlavu gréckemu kráľovi a princovi,ako aj najbohatšiemu Grékovi ,bankárovi J.Averofovi,ktorý dal milión drachiem na obnovu olympijského štadióna z roku 330 pr.n.l.

Nie,iba sa stručne pozrime na tri najčastejšie sa opakujúce dôvody proti obnove olympijského hnutia,známe z dobovej (a významnej)tlače:

1.Absolútne naivná je barónova predstava,že akési olympijské hry by mohli zbližovať národy.
2.Telesné cvičenia,ako sa im moderne hovorí šport,nie sú pre zdravie významné,ani prospešné.
3.Šport môže narúšať vzťahy v rodine,bude odvádzať ľudí od práce.

Takže toľko kritici z roku 1896. S odstupom 130 rokov ako to vyzerá? Môžme povedať,že kritici mali vo všetkom pravdu,ale môžeme aj dodať,že v tomto svete duality nič neexistuje bez svojho opaku.A tak sa aj z krásnej myšlienky môže stať jej karikatúra.

Norman

Povedal "Veľká hanba olympiády" - ten zvyšok sú moje slová.
Povedal to jeden z tých troch v študiu, asi nie priamo ten človek z RTVS, ale jeden z hostí (nezaujímal som sa, kto tam bol). Ale tie tri slova slová zazneli z RTVS, hneď ako prestrihli z prenosu z Korei do štúdia, hneď ako doznela tá "hymna". Práve som to tu písal tak som podľa nich upravil názov článočku.

sandro

Ved tak som to aj pochopil. Bol to Boris Valabik. Byvaly reprezentant, dvometrovy obranca, ktory hral aj NHL. Teraz robi policajta.. Je to skvele, ze to tam dal, ale uz ''dospolukomentoval''. Tipujem ze Mirkovia Todovia a Matuskovia Kostolni uz iniciovali aj jeho vyhodenie zo zboru:) Ked nemozu udat Rusov, udaju snad aspon Valabika:)
link: https://www.mojevideo.sk/video/2c6a9/suhlasite_s_borisom_valabikom.html

lebleu

Komu držať palce? Ja osobne veru "našim", kým to malo nejaký zmysel. Ale potom.. keď Česi prehrali s Rusmi, potešil som sa a ani ma to nezamrzelo.
Kto si myslel, že Rusi po víťaznom finále nebudú spievať svoju hymnu.. tak tomu sa čudujem.
"Nie je ich kde udať" je síce pekný bonmot, ale druhá strana je už zrejme schopná všetkého a nejdem uzatvárať stávky, ale možno ešte uvidíme tú absurditu a bude sa požadovať vrátenie medailí.
Tak na záver just ešte raz:
https://www.youtube.com/watch?v=COtbszACtJ0

nové