Šibanie a oblievanie

Web mi priniesol článok, v ktorom si nejaká mladá žena sťažuje, že by sa mala zrušiť tradícia šibania a oblievania.

Na rozkladnom portáli NOIZZ sa nejaká Kata Korytárová vyjadruje, že by sa malo s tradíciou šibania a oblievania prestať. A že je absurdné, aby za násilie muži dostávali vajíčka ako odmenu. A že ženám sa môže stať úraz, doslovne, môžu im vraj nachladnúť vaječníky :)

Nemienim to tu zaznamenať ako nejaký ďalší pokus globalistických mešťanov o rozklad tradícií - to je len jeden aspekt tej veci, ktorou nás Kata (príznačne zaradená ako redaktorka "urban lifestyle") obťažuje.

Nemienim ani pripomínať, že pri každej zábave to môže dospieť až k úrazu či chorobe, ak to ľudia preženú. To je predsa samozrejmé, ale nebavíme sa o malých deťoch.

Chcem zdôrazniť tú zaslepenosť "budovateľov nového mestského štýlu". Táto nová buržoázia očividne nechápe, s čím má do činenia a čo chce zastaviť. Oni sa totiž naozaj mentálne zastavili ešte v predpubertálnom veku. Ja považujem za samozrejmé, že každý si je vedomý, že šibačka a obliavčka sú priamy symbol sexuálneho aktu a odmeňovanie vajíčkami je najjasnejší možný symbol plodnosti nového života. Ja viem, keď sa zamyslia, tak si to uvedomia aj urbánski lajfjstajlisti - ale ich predpubertálna hormonálna a mentálna štruktúra ich ovláda viac, ako ich šedá mozgová kôra, a tak sa pokúšajú bojovať proti základnej prirodzenosti. Bojujú proti takým základným biologickým fundamentom, ako je pohlavný pud. Proti takej starobylej a silnej tradícii, že ju neskúšala zakázať ani cirkev. 

Kto nenávidí život a prírodu, je môj nepriateľ. Ten článok na NOIZZ je ďalšou ukážkou, že sa pokúšajú o nemožné, že títo ľudia sú len predpubertálne nedorastené decká. A to sa týka všetkých ľubovoľne starých medzi nimi - aj tí všetci patria medzi jedincov s prerušeným vývojom, medzi jedincov, ktorí nedospeli. 

 

 

 

 

 
Autor: 
forma: 
slaven1

Ako prvé

Facebook, Inc sa zúčastňuje na tvojom riadení, nie "web".

K obsahu článku

Veľká noc je výborný dôvod pre chlapcov, ako sa dostať k dievčatám, o ktoré majú záujem. Rodiny, do ktorých chodia kupači, u takých je väčšia pravdepodobnosť, že tam príde radosť a šťastie v podobe detí.

Autorke, ktorá napísala článok proti tradíciám, sa asi žiadnej návšteve (tento rok) nedostalo, nedostávalo alebo už nedostáva. Zagúglime troška a...

K autorke článku

Katarína Korytárová má 26 rokov [2016] a narodila sa v Bratislave, kde býva spolu s priateľom a mačkou. Keďže vždy mala záľubu v písaní, médiách, umení atď., vybrala si ako VŠ odbor masmediálnu komunikáciu. Pracuje ako redaktorka v online magazíne, kde píše o hudbe, umení, jedle a ďalších zaujímavostiach. „Najlepší relax po práci je pre mňa, ako inak, varenie a vymýšľanie vegan receptov. Na jedlo aj míňam najviac peňazí, čo ale pokladám za najlepšiu investíciu. Zároveň som aj veľký hudobný freak, milujem festivaly a koncerty, najradšej by som bola na každom, čo, bohužiaľ, nie je možné. Milujem tiež cestovanie, jeden z mojich snov, ktorý chcem čoskoro zrealizovať, je odísť aspoň na týždeň-dva do Talianska a variť si tam z miestnych kvalitných surovín. A keď budem veľká, chcem mať farmu, kde sa budem starať o z jatiek zachránené zvieratá a pestovať zeleninu a ovocie. A, samozrejme, mať svoje veganbistro.“

K redakčnej politike

Na akom nosiči (carrier) vyšiel tento článok? Cez koho infraštruktúru doputovala táto informácia až na obrazovku môjho zariadenia? Kto je vydavateľ?

Otvoríš stránku a už tam na teba kuká info z hlavičky, mriežka #AllForJan. Chceš sa uistiť, však čo ak sa aj iné mediálne domy zapojili do tejto nepriateľskej rošády, otvoríš si kontakt, a tam na teba vylezie stará známa adresa zahraničného agenta.

Zákazník výstrelu v informačnej vojne s názvom "Netreba dodržiavať všetky tradície. Šibačka a oblievačka by mali upadnúť do zabudnutia" (teda ten kto za to platí) je neslovenský Ringier Axel Springer Slovakia (#AllForYan #AllForFun).

K protinárodnej činnosti

Zahraniční agenti pravidelne útočia na národné tradície. Vysvetlovať prečo teraz pre krátkosť nebudem.

Súčasťou "dobrého a pravideľného" útoku, je aj vyber takých kádrov (zamestnancov), u ktorých okrem iného predpokladáš slovakofóbne názory a podriadenosť zahraničnému koloniálnemu riadeniu.

Toto si treba dať do súvislosti s autorkyním vyštudovaním odboru "masmediálna komunikácia", kde absolventov systémovo programujú týmto smerom. Katkin svetonázor nie je len výsledom jej, jej rodiny, jej prostredia ale aj (školského) systému.

Musím ešte dodať, že článok je napísaný jemnejšie, než by som čakal. Autorka nepatrí medzi "protislovenský ultras". Ringier Axel Springer Slovakia to robí sofistikovanejšie, nie tak otvorene ako iní.

Ako funguje kolónialny systém, ktorého súčasťou sú aj médiá, ťa, drahý čitateľ tohto komentu, naučí "hovoriaca hlava" Jevgeni Fjodorov:

https://www.youtube.com/user/zasuverenitet/videos?live_view=500&flow=lis...

K záveru

Nateraz zdá sa, jediné čo upadne do zabudnutia je autorka článku, lebo (v čase jeho napísania) nemá deti. Technicky si ju nebude mať kto pamätať:

- odviesť do nemocnice až bude stará
- požičať jej napr. na liečbu rakoviny, ktorá v "progresívnom zdravotnom systéme kde na ňu bude nazerané ako na klientku" bude, čochvíľa, stáť majetok
- zariadiť pohreb
- nosiť gerbery na hrob...

Ľubov

Túto ženu už poznám dlhšiu dobu,ale až včera akoby som ju objavila-etnologička Katarína Nádaská.
Mala medailón na ta3 práve na Veľkonočný pondelok. Veľmi dobre hovorila,mám z nej radosť.Odteraz ju budem veru bedlivejšie pozorovať a hneď,ako bude mať prednášku niekde bližšie,som tam:-).

http://www.jemne.sk/novinky/2-min-s-katarina-nadaska-tvrdi-ze-velkonocna...

Norman

O čom to kecáš, kto koho "riadi"?
Fejsbúk? Ale fejsbúk priatelov, ktorí na tú dekadenciu kriticky upozornili. Nechápeš, ako to funguje?
V každom prípade lepšie, ako generátor nekonečným marxistických kidov v ruštine Fjodorov, ktorý riadi teba a ktorého sem donekonečna podsúvaš :-(. Tá "hovoriaca hlava" - to je presne - len opakuje staré známe veci upravené podľa nových mometálnych záujmov nejakých skupín (ak si myslíš, že v Rusku také nie sú, tak si riadne vedľa).

Čo sa týka autorky toho článku, ktorý je témou - vieš, ja sa tie veci principiálne nesnažím viesť osobne, aby to malo nejakú úroveň. To tvoje investigatívne objavenie, že autorka je už stará, lebo má 26 rokov - to nevyznieva dvakrát presvedčivo, to by som jej fakt nevyčítal, taký vek. To je kritika tak na Kuciakovej úrovni - a vieš, ako ten skončil :)

slaven1

- píšem že Facebook sa "zúčastňuje", nie že ťa výlučne riadi. FB sa zúčastňuje na spoluriadení, tým aké informácie (od tvojich priateľov alebo opáčikovaných stránkach) ti ukáže alebo nie. Akým myšlienkam dovolí alebo nedovolí vniknúť do tvojej mysli. Už sa mi pár-krát stalo, že keby mi to neukázal FB, tak na danú akciu ani neprídem. Keď sa ma tam pýtajú ako som sa tam dostal, odpovedám, že "ma tam poslal Facebook" :-)

- Fjodorov nie je marxista, je vlastenec (je za "otečestvo" - neviem ako to preložiť do SK). Prímam aj jeho myšlienky, lebo veľmi účinne opisujú moju realitu. Ono pre teba sú možno staré, pre mňa sú to nové, zaujímavé veci, ktoré mi mnohé v mojej krajine vyjasňujú. Mne je jasné, že je to v konečnom dôsledku hovoriaca hlava, ktorá má tiež svoje záujmy a patrí do určitého klanu (a ten má tiež svoje záujmy). Kvôli hovoriacim hlavám sa netreba pohrýzť.

- jj, v komentáre som veľmi osobný. Lepí sa na mňa tá slepačia úroveň a spôsob písania, ktorú demonštrujú slovenské presstitútky - kydači hnoja. Trochu som koment zmiernil.

- autorka mala 26 rokov v 2016. Bezdetná, nevydaná 28 ročná žena je stará dievka. Je to pre ňu kľúčová info, ktorú, až sa dopracuje dakedy k môjmu textu, treba čítať (po slovensky) v dobrom takto: Si vo veku kedy ti treba založiť rodinu.

Zelenina je super, keď chceš niečo zjesť a potom sa cítiť, akoby si nič nejedol

- kľúčový moment nami komentovaného informačného produktu, nie je v nejakom internetovom pisárovi. Je plno žien, ktorým oblievačka "nereže", majú s ňom zlé skúsenosti, sú "progresívne"... a nedostávajú priestor na internetovom portáli s čítanosťou cca 20tis ľudí denne názorovo vplývať na Slovensko. Kľúčové je, že firma Ringier Axel Springer Slovakia, a. s. to podporila a že to nie je ojedinelé. Že je to pravidelne sa vyskytujúci, systémový úkaz. Kľúčový je ten rámec, v ktorom to beží.

- A toto sedí do Fjodorovom ohlasovaných myšlienok ako 0.5 matka na 0.5 skrutku

- No nech napíše niekto v SNN, že kroje "nosiť netreba, lebo sú zastaralé". Vieš si to predstaviť? Bratislavská redakcia by ihneď dostala telefonát z martinského riaditeľstva, a pisateľ hodinovú výpoveď.

Norman

fejsbúk je neisté miesto, pretože čokoľvek, čo je tam, už zajtra tam byť nemusí byť.
Za druhé je to miesto, kde insideri všetko vidia.
To sú nevýhody takýchto sietí.

Ale ich princíp - propagovanie materiálov od priatelov - sa ukázal oveľa silnejší, ako autori čakali. Nie ten odpadový portál NOIZZ mi podsúva ten článok, ale Ľubo Huďo fanklub mi ho postol, lebo som sa naň prihlásil.
https://www.facebook.com/LuboHudoFanklub/?hc_ref=ARTJHaxiBsrEeNBXBn1j1Wn...
(nerobí to (zrejme) sám Huďo, ale niekto, kto to robí veľmi dobre, odporúčam)

Hovorím, nebyť toho, že na fejsbúku a podobných sietiach ti nič nepatrí, a teda nemáš žiadne práva, žiadne istoty, ako potvrdzujú nespočítateľné prípady zmazaných, zvlášť v posledných mesiacoch, tak by "sociálne" siete bol výborný systém - ktorý samozrejme nie je vynález spojený s facebookom, ale je to postupné zosilňovanie základného hypertextového princípu internetu všeobecne.

To len k tomu, že si mi to vytkol, ako keby som nevedel, čo robím.

Náhodný okoloidúci

Marína je očarujúca :) a tupky asi nepoznajú rozdiel medzi národným (ľudovým) krojom, ktorý sa kedysi nosil ako bežné denné oblečenie (samozrejme, boli aj kroje na slávnostné príležitosti) a karnevalovou maskou - to je to, čo sa nosí na karnevale v Benátkach alebo v Rio de Janeiro. Nepredpokladám, že tie brazílske operené hlavy a zadky sú vhodné na každodenné nosenie.

slaven1

Tým, že si dievča oblečie kroj hovorí "nie som tuctová". Žien, ktoré nosia "modely známych návrhárov", ako v článku navrhuje anonymná vadžajna, sú milióny. Keď je niečoho rovnakého veľa, nie je to vzácne.

Dievča v kroji mi hovorí "som pôvodná, vzácna, neopakovateľná a tvoja".

Marína v kroji bola úplne pekná. Ono to pretŕčanie pred celým svetom (aj v kroji) splnilo svoj účel. Našiel si ju muž, z ktorým má 2 deti.

Niekto by mohol doplniť, koľko detí má tá striga-prestitútka, ktorá nápisala článok.

PS: Ešte som ten svoj koment upravil, stále bol "príliš osobný"

sandro

Ja si naopak myslim, ze tu ide prave o to, ze si uvedomuju podstatu(aj ked ta idiotka a dalsi uzitocni samozrejme nie). Podobne spravanie je medzi bielymi neziaduce. Prave som cital ako v Nemecku zacina rast porodnost, akurat ze pochopitelne, nie vdaka Nemcom. Moji mladi Nemecki kolegovia by zenu veru oplodnili asi iba keby ich vyzlecie a sadne si na nich. Ziadna ina moznost nie je. Ja Nemkam-kolegyniam lichotim, klamem im, ze dnes vyzeraju skvele a samozrejme obcas mam aj nejake sexualne narazky, ale vzdy zaobalene do humoru aby bolo jasne, ze je tu jasna hranica. Treba samozrejme aj vycitit, kedy je to mozne a kedy nie(resp.u koho). Este nikdy som nemal ziadny problem.. Ako sa hovori u nas na Slovensku, maju to rady a ked hovoria NIE tak vlastne myslia ANO, ze ano:) Z muzov zapadnej civilizacie sa podarilo spravit sterilnych hlupakov(co na tom, ze su to inak mudri ludia, vyborne analyticky mysliaci a velmi priatelski), co nevedia zenu ani za zadok chytit. Netreba sa potom divit, ze podlahnu skor pricmudlemu arabovi, ktory to na ne vybali bez okolkov.

Norman

No veď to sa snažím povedať aj ja, ako hovoria či aspoň indikujú mnohé zdroje:
mladí Európi nemajú deti, ani sa neženia ba majú menej trvalé partnerky ba ani nemajú častý sex (nahrádzajú pornografiou).
Ja len k tomu dodávam myšlienku, ktorá som inde nevidel, že dôvodm je určitá všeobecná nedozrelosť nových generácií. A že táto nedozrelosť je zákonite spojená aj mentálnou nedozrelosťou, teda slabosťou.

Ale ešte k tomu tvrdím, že sa to nepodarí nadobro zastaviť, lebo uverím čokoľvek, len nie to, že sa niekomu podarí akosi natrvalo zastaviť práve sexuálny pud celých národov, jeden z najzákladnejších. Aj v tomto smere boli v histórii už "pokusy" , jedny z najaktívnejších práve v spojení s kresťanstvom - ale žiaden z nich neuspel.
Hm, to sme vlastne pri ďalšej téme - celibát katolíckych kňazov a jeho ťažký dysgenický (negatívny) dopad na Európu.

Náhodný okoloidúci

Mám takú teóriu, súvisiacu s kňazmi, ktorí majú radi mladých chlapčekov.
Myslím si, že ide o ľudí, ktorí už pred vstupom na dráhu kňaza o sebe vedeli, že sú na chlapcov a vedeli, že to je zločinná zvrhlosť a že z pohľadu cirkvi to je ťažký hriech, ale naivne si mysleli, že keď sa stanú kňazmi a budú sa stále modliť, že to nejako prejde. Ale nepočítali s tým, aké silné sú pudy a hormóny. Inými slovami toto sa nedá potlačiť (asi jedine kastráciou, ktorá odstráni zdroj hormónov), len čiastočne usmerniť.

sandro

ja by som ta rad ubezpecil, ze som presiel ako dieta rukami vela vela knazov a ani u jedneho som nikdy nemal(ani spatne) ziadne podozrenie na ''uchylactvo'', ked to mam tak povedat. Az na par vynimiek to boli a su vynimocni ludia, ktori ziju v asketizme a ako to uz byva, ich duch je potom o to krajsi. Mam pred tymito ludmi obrovsky respekt.
Verim tomu, ze na zapade to uz moze byt inak, ale ta nedavna medialna stvanica bola ciste ucelova a ‰ takto postihnutych je naozaj velmi male.

Náhodný okoloidúci

Ďakujem za ubezpečenie :) a všimol som si, že to utíchlo, rovnako ako utíchol rozruch okolo BSE, SARS alebo ziky.

sandro

K tomuto by som este dodal, ze aj na Slovensku sa uz zacina sirit liberalne zlo a do knazskeho rucha sa zacinaju naozaj tlacit rozni podovini, ktori nemaju s vierou vela spolocneho a ich motivacia moze byt rozna. Je to zasluhla R.Bezaka, ktoreho osobne poznam a ktory nenavratne poskodil domacu cirkev. Okrem ineho aj prijimanim ateistov ako knazov.

Roland Edvardsen

Mediálna štvanica bola čisto účelová? Ja viem, že kopať do RKC je v liberálnych kruhoch in, ale zrovna toto bol ten prípad, kedy každý zdravo uvažujúci človek jednoducho musí zhnusene kývať hlavou nad RKC. Za prvé, tých prípadov dobre zadokumentovaného sexuálneho zneužívania bolo veru viac než požehnane (a je to o to horšie, že cirkev sa stavia do pozície morálnej autority). A to úplne najhoršie na tom bolo celé to ututlávanie okolo toho zo strany cirkvi. Normálna reakcia človeka, ktorý sa dozvie o sexuálnom zneužívaní maloletého, resp. má nejaké podozrenie, je informovať orgány činné v trestnom konaní. Cirkev sa však nevyrovnávala s týmito prípadmi podľa zákona a všeobecných pravidiel morálky. Práve naopak: jej štandardný postup v prípade podozrenia alebo dokázania zneužívania bolo umlčanie obetí vyplatením odškodného a preloženie hriešnika na inú faru, kde spravidla naďalej v zneužívaní pokračoval. Pedofilom v kňažskom rúchu v krajnom prípade odporúčala akurát tak liečbu (ktorej účinnosť je značne pochybná) a po jej absolvovaní im bol umožnený návrat do aktívnej služby. Proste svinstvo a pokrytectvo 1.stupňa.

Pochopiteľne, ak si katolíci nedokážu "podať cirkev" ani za toto, tak ako potom môžeme očakávať, že ju budú kritizovať napr. za masívny prílev hnedoidov do Európy a populačnú explóziu tretieho sveta? Ste slabí.

sandro

Samozrejme, ze to bolo ucelove. Islo o vytvorenie tlaku na Benedikta, ktory bol presvedceny katolik. Benedikt nakoniec aj musel odstupit. Hned po nastupeni ich cloveka sa zahadne media upokojili a ako vieme, tak aktualny papez takisto nijako extra pedofilne skandaly neriesi. Myslel som, ze toto je jasne.
Co sa poctu recidivistov tyka, neviem co je z tvojho pohladu ''pozehnane'' z hladiska poctu knazov vo svete, 100? 200? 1000? V mediach bolo naozaj pranierovanych maximalne tak desiatky.. Ono nie je nad osobnu skusenost a ja sa naozaj sustredujem najma na domacu Slovensku cirkev, poznam pomery celkom doverne, mam medzi knazmi vela priatelov(a ako ministrant som zbalil pocas omse nejednu dievcinu - to aby som zostal v teme clanku:) ). Je mi jasne, ze najma anglosaska vetva skryva vela spiny. Ale to predsa nemoze byt pre nikoho z nas prekvapenim. Kazdopadne, podobnych debat som v minulosti absolvoval obrovske mnozstvo, naozaj uz nemam na to cas ani chut, takze ak si chces kopnut, mas samozrejme priestor.

Roland Edvardsen

Nie, nejde ani tak o tie počty (hoci tie sú na inštitúciu, ktorá by mala byť vzorom morálky, jednoducho privysoké). Pre mňa bol najproblematickejší ten prístup cirkevnej vrchnosti, ktorý som popísal. To bol jednoducho prúser non plus ultra. Pre mňa je sexuálne zneužitie dieťaťa (obzvlášť veľmi malého a násilnejším spôsobom) absolútne zlo (ktoré by som najradšej trestal smrťou), takže preto mám veľký problém byť v týchto prípadoch akokoľvek zhovievavý k RKC.

Ja nepopieram tvoju dobrú osobnú skúsenosť. Aj ja mám pozitívnu skúsenosť s ľuďmi z cirkvi a mnohých z nich si veľmi vážim a obdivujem ich. Tiež si myslím, že cirkev tu na Slovensku bude asi na tom lepšie, hoci ruku do ohňa by som zase za to nedal. Neviem...Mňa zaujímavé nejaké výskumy, štatistiky. Vieš, osobná skúsenosť a anekdoty by sme nemali brať až tak vážne.

Kopnúť som si samozrejme chcel, to plne priznávam. Áno, s RKC mám problém, a nie som určite jediný (ani na tomto webe).

Roland Edvardsen

Ťažko povedať, ako je to na Slovensku, keďže tu nemáme nijaké výskumy či štatistiky ohľadne tohto. Každopádne v USA sa jeden týpek venoval skúmaniu kňazstva a výsledky sú veľmi zaujímavé (avšak možno nie až tak veľmi prekvapivé):

Estimating the number of homosexuals in a given population can be problematic due to problems of measurement, definition, and heterogeneous geographic distribution. Estimates in large populations range from 1% to 15%, with a mean of 4–5%. Despite this, evidence from several studies has shown that there are higher than average numbers of homosexual men (active and non-active) within the Catholic priesthood and higher orders; estimates presented in Donald B. Cozzens' book "The Changing Face of the Priesthood" range from 23–58%.

A 2002 nationwide poll in America by the Los Angeles Times of 1,854 Roman Catholic priests reported that 44% of the priests said "definitely" a "homosexual subculture", defined as a "definite group of persons that has its own friendships, social gatherings and vocabulary", exists in their diocese or religious order. A 2001 survey conducted by Dean Hoge for Catholic University of America found that 19% of priests said "clearly there is a subculture", 36% said their probably is and 17% said there is not. A number of anonymous studies have also suggested a prevalence of homosexual leanings in the Roman Catholic priesthood. Studies by Wolf and Sipe from the early 1990s suggest that the percentage of priests in the Catholic Church who admitted to being gay or were in homosexual relationships was well above the national average for the United States of America. Elizabeth Stuart, a former convener of the Catholic Caucus of the Lesbian and Gay Christian movement claimed, "It has been estimated that at least 33% of all priests in the RC Church in the United States are homosexual." Anecdotal press reports from anonymous sources also suggest that the incidence of homosexuality in the Roman Catholic priesthood is much higher than in the general population.It is theorized part of the over-representation might be caused by heterosexual priests leaving in order to marry. But it may also have much to do with the Church offering a perceived 'sanctuary' for many men living in societies where homosexuality is criminalised or shunned, especially reducing the pressure by families to marry and have children.

One report suggested that since the mid-1980s Roman Catholic priests in the United States were dying from AIDS-related illnesses at a rate 4 times higher than that of the general population; with most of the cases contracted through same-sex relations, and the cause often concealed on their death certificates. Bishop Thomas Gumbleton of the Archdiocese of Detroit suggested, "Gay priests and heterosexual priests didn't know how to handle their sexuality, their sexual drive. And so they would handle it in ways that were not healthy." Furthermore the report suggested that some priests and behavioral experts believe the church had "scared priests into silence by treating homosexual acts as an abomination and the breaking of celibacy vows as shameful".

Zdroj: http://religion.wikia.com/wiki/Homosexuality_and_Roman_Catholic_priests

Ešte článoček: http://www.slate.com/blogs/outward/2017/04/20/how_the_catholic_priesthoo...

 

Takže zdá sa, že to nie je len nejaký "ľudový mýtus" - aspoň teda v USA. Tie čísla sú šokujúce! 

Norman

myslím, že by sme sa mohli zhodnúť, že církve v Amerike nemajú tú úroveň, ako v Európe. A to vo všetkých možných aspektoch. Vrátane možnosti výberu a kontroly kádrov.
Viem si predstaviť, že katolíci tam si moc medzi kandidátmi za kňaza nevyberajú. A nemajú ani skúsenosť, ako sa brániť pred tamojšími "bezákmi".
V každom prípade je celibát niečo, čo spôsobuje problémy. Fakt to fungovalo kedysi asi len kvôli tomu, že sa to obchádzalo. Dnes, keď sa to nedá tak ľahko obchádzať, to spôsobuje len problémy.

Len ešte pripomeniem skúsenosti aj z iných kultúr, že podobné veci sú ako tak možné u mníchov, teda ľudí, ktorí sú ponorení do samoty a nemajú kontakty s bežnými ľuďmi, a tieto kontakty sú limitované a ritualizované. Nemajú kontakt s podnetmi a okrem toho svoju energiu rôznymi technikami transformujú, hm. U kňazov to ale tak nie je, tí sa stýkajú s obcou a dokonca majú počúvať ich hriechy, riešiť ich problémy, pritom do sýta jedia a pijú.... - to je aj z hľadiska duchovného potom proste nereálne.

Roland Edvardsen

Popravde, katolíci v USA zohrali pomerne smutnú rolu v premene, dovtedy výrazne belošskej demografie. Bol to práve Ted Kennedy, ktorý výrazne podporil neslávny zákon z r. 1965, ktorým sa zmenila imigračná politika USA prospech nebielych.

Katolíckej cirkvi v USA pochopiteľne vyhovuje nápor hnedoidov z Latinskej Ameriky, keďže takto má zabezpečenú istú kontinuitu, ktorá je u belochov ohrozenejšia. No a fakt, že je dnes v nej zastúpených disproporčne také množstvo kadejakých degenerátov len túto jej (neomarxistickú) politiku posilňuje. Sú to akoby spojené nádoby. 

Norman

sú naozaj dosť vzdialená a nám neznáma téma. Vieme len povrchné dáta. V USA vládnu protestanti, prelezení židmi, rôzne bohemian groove sekty, katolíci sú tam len na ozdobu, takže nič moc podľa nich nemožno stanovovať.

Ja do katolíkov nechcem kopať a som za umiernenosť. Čo sa týka škandálov, rôznych zverstiev, vrážd (ako holokaust alebo kuciak) tak odporúčam maximálnu opatrnosť. Pedofília katolíckych kňazov - no neviem, to je naozaj skoro ako antisemitizmus - to sa dá vždy použiť. Je to taký slogan, ako "kradnutie v Smere" a podobne. Ja masmediálne klamstvá radšej obchádzam.

slaven1

Celibát je vážny problém lebo jebací pud (dávať potomstvo) je jeden z hlavných pilierov akejkoľvek živej bytosti. Keď ho vrámci "firemnej politiky" musíš potláčať, tak to kadečo kriví. Každý kňaz z RKC by mal mať svoju kuchárku.

Roland Edvardsen

Nie, toto sú fakty. Katolíci v USA sa často spájali so Židmi a podporovali politiky proti pôvodným WASP (nie je náhoda, že katolícki Íri sa v Židmi ovládanom americkom systéme tešia vyššiemu statusu ako akékoľvek iné biele etnické skupiny napriek tomu, že sú spoločne s ostatnými belochmi tiež obeťami bielej etnocídy), podobne ako sa napr. v takom Uhorsku luteráni spájali so Židmi, pôsobili v slobodomurárskych lóžách (disproporčne) a snažili sa podryť vplyv RKC aj podporou liberálných ideí (náboženská tolerancia, humanizmus...). A nie je na tom nič nepochopiteľné. Nejakým spôsobom stigmatizované menšiny (USA má históriu silného anti-katolicizmu) proste vždy takto fungujú - spájajú sa navzájom proti majorite a snažia sa zlepšiť svoje postavenie či ukrojiť si pre seba väčší kus koláča. Teraz naozaj na nikoho neútočím (možno len na tých Židov, ktorí toto vedeli vždy dobre využiť) - len vysvetľujem istý mechanizmus.

Ja nevidím dôvod nekritizovať RKC - a to v prvom rade a predovšetkým za to, čo stvára s hnedoidmi - ako prispieva k ich masívnemu množeniu a agresívne ich tlačí sem do Európy (som tu nedávno hádzal video s Poliakmi - veľmi zaujímavé bolo, že poľská RKC sa tiež, úplne v rozpore s postojom bežných Poliakov, vezie na tejto hnedoidnej vlne). SMERU nejaké "kradnutie" dnes naozaj už nemienim vyčítať, pokiaľ bude brániť prieniku hnedoidov. RKC však robí presný opak - preto budem na ňu vyťahovať aj pedofíliu (v opačnom prípade by som postupoval ako pri SMERE). Vážne, ako ty sa naozaj chceš čudovať ľuďom ako som ja, že máme RKC v žalúdku? Samozrejme, nikto neútočí na individuálnych katolíkov. Nikto nespochybňuje, že individuálni katolíci môžu byť a sú úplne v poho, rovnako ako nikto nespochybňuje potrebu mať dobré vzťahy a spojencov medzi katolíkmi (ale aj od nich žiadam, aby sa vedeli hlasnejšie a častejšie ozvať, aby naozaj neboli jak tie bezduché ovečky). Ja útočím po celý čas na vedenie RKC, ich praktiky a ideológie - lebo vidíme, že je to celé poriadne zhnité a nebezpečné.

Norman

Ako sám hovoríš, je tam efekt mešinového komplexu. Sionistický systém sa zameriava na menšiny a tie štve a zneužíva proti spoločnosti väčšinovej, celej. Ale v USA sú to katolíci, v strednej Európe to boli evanjelici. Ergo to nezávisí od konfesie, je to iný problém. Okrem toho, ako každý vie, so židmi spolupracujú aj v USA vo veľkom aj protestanti, takže v tom nie sú katolíci nejak špeciálni.

Podstata je ale to, že v USA sú veci iné, ako v Európe, aj katolíci, takže ja osobne si od poznania stavu vecí tam moc neslubujem. To je môj názor, vy si riešte, čo chcete.

sandro

Ma jasny vyznam a zmysel, nemyslim si, ze by bol co len minimalnou prekazkou v nadvazovani partnerstiev, ak sa to samozrejme netyka priamo knazov. Nemyslim si, ze tam je este nejaky inotaj, aj ked rozumiem na co narazas.
Ved predsa az po pretvoreni evanjelickeho Slovenska na katolicke, tu bol najvacsi ''baby boom''. 7 az 10 deti nebolo nicim vynimocnym a to bola este 30% umrtnost. Skor suhlasim s prvou castou toho co pises a specialne pornografia dokaze zdravy sexualny pud pomerne uspesne tlmit.

Norman

celibát je iná téma, ale akosi mi vyšiel z tých úvah. Ako aj predtým, nemienim ho vyčítať katolíckej či inej cirkvi - kultivovanie aj sexuálnych pudov patrí k viacerým náboženstvám, celibát majú mníši/mníšky aj budhizme a určite aj v iných církvach. Ale je naozaj spomínané a dokladané, aký má negatívny účinok, keď nadpriemerne inteligentní chlapi (pretože kňazi boli nadpriemerne inteligentní, študovať išli iba nadpriemerní) sa dostávajú do situácie, kde nemôžu mať sex ale hlavne teda deti. Opakujem, to malo negatívny dopad na Európu, hovoria to viacerí. Ale nevyčítam to katolíkom ako nejakú morálnu vadu, ale je to proste omyl, ktovie prečo a kým do církve vnesený.
Ale tiež nemám nejako náladu to rozoberať, nemám k tomu čo dodať okrem toho, čo je aj inde stokrát napísané.

Pôrodnosť kedysi bola väčšia, nemyslím, že by bol rozdiel v konfesiach, rozdiel je v príchode modernej doby, keď človek, ktorý nechcel celý život dreť ako otrok, musel dostať roky škôl, čo stálo peniaze a rodičia vedeli, že to dokážu financovať len dvom trom deťom. Ba ani nie školy, aj "bežný" život im začal pripadať moc drahý. Veď decko MUSI mať super bicykel, lyžiarsku výbavu, potápačskú výbavu, dovolenky každý rok v zahraničí, viackrát, decko treba rozvážať do škôl (nechodí, ako kedysi, peši či autobusom), musí mať drahé handry, počítače a iné aktuálne najdrahšie prístroje ... to stále myslím na malé deti, nieto adolescenti, ktorí visia na rodičoch do 30 tky ako také upírie chobotnice :).
V tomto sa určite zhodneme tiež, že tu je dôvod. A uznám veľmi, že nábožensky založené rodiny sú v tomto o moc skromnejšie, ako materiálom a konzumom posadnutí skutoční materialisti.

A čo je ale najväčšia príčina, to je obava zo smrti. Moderné rodiny sa boja o tie svoje hrdličky - a tak nezvládnu vac ako jednu či dve. Kedysi ľudia vedeli, že "boh rozhodol" - a neprepadali do hystérie, ak im náhodou dieťa zomrelo. Dnešní rodičia, pretože v podstate na duchovno neveria a nepoznajú iný zmysel života, než primitívny konzumizmus, šťastie, užitie si (ale to sa týka aj mnohých "religióznych ľudí"), tak tí sa boja mať viac detí, aby im nejaké náááhodou nezomrelo.
Negri sa ale neboja.

Náhodný okoloidúci

Povráva sa, že pri zavedení celibátu išlo o to, aby kňaz po smrti svoj majetok, pokiaľ nejaký mal, zanechal cirkvi a nie svojim potomkom.
Ďalej treba mať na poamäti, že ešte v nedávnej minulosti spoľahlivo fungoval prirodzený výber, ktorý zo spoločnosti s krutosťou prírody odstránil jedincov neschopných samostatného života alebo nejako zdravotne postihnutých, málo odolných voči chorobám atď. Prirodzený výber teda do istej miery kompenzoval prípadný dysgenický efekt civilizačných vplyvov (vrátane celibátu). V súčasnej civilizácii je prirodzený výber úplne potlačený, lebo humanizmus, a tak napríklad deti, ktoré by v 5 rokoch zomreli na rakovinu, ssa teraz dožijú dospelosti a ďalej šíria svoje gény.
Negri si chcú zasexovať, je im jedno, či z toho budú deti, o tie sa aj tak stará žena. Sex je u nich čisto pudová záležitosť. Niektorí možno ani nechápu súvislosť medzi sexovaním a rodením detí. Skoro ako "luníčania".

Roland Edvardsen

Samozrejme, že Norman má pravdu v tom, že celibát bol dysgenický, pretože ste de facto zakázali rozmnožovať sa ten najinteligentnejšej a najmenej násilnej časti populácie. Na druhej strane je otázne koľko kňazov ten celibát dodržiavalo. Kňazské konkubíny boli napr. v takom stredoveku veľmi rozšírená záležitosť a cirkev sústavne riešila problém s nemanželskými deťmi kňazov. A nemusíme ani chodiť veľmi do minulosti. Taký Andrej Hlinka mal údajne až 13 nemanželských detí.

Norman

No, link na Plus 7 dní :-) Tým ťažko neveriť, že.

Je možné, že zvlášť v stredoveku, keď kontrola bola ďaleko, neoddržiavali ani celibát a teda mali deti. Ale neoficiálne. A deti bol neuznané, nedostávali ani výchovu ani tradíciu - to s dysgenikou súvisí.

V každom prípade, aj keď celibát neznížil počet ich detí na nulu, dysgenický faktor to bol výrazný. Podobne, ako je dnešné (vysoké) školstvo a ekonomické pomery následné. Už sme tu o tom debatili. Súčasná doba s dlhým obdobím štúdia a s ekonomickou nesamostatnosťou študentov a absolventov je ťažký dysgenický faktor, ktorý, úplne vážne, zabíja bielu rasu najviac.

Roland Edvardsen

Ja viem, že Plus7dní je sračka, tiež to beriem s rezervou, ale išlo o to rozprúdiť diskusiu. Holt, kontroverzná téma je kontroverzná téma.

Roland Edvardsen

Ako je ťažké o tom špekulovať, lebo nikto nemohol na toto robiť výskum. Ale historické kroniky sa o tomto zmieňujú často.
Inak zaujímavý postoj k plodeniu mali i takí katari. Tí údajne odmietali tiež manželstvo a dokonca nemali problém i s potratmi a dobovou antikoncepciou/kontrolou pôrodnosti.

Náhodný okoloidúci

Všimli ste si, ako ubúda žien a dievčat so ženskými tvarmi? Žiadne ženské krivky, ale z fitka vypracované skoro až chlapské ruky, široké plecia, tiež z fitka, a malé zadky chalanského tvaru, tiež z fitka. A redaktori v bulvárnych plátkoch nás presviedčajú, že práve takéto fitkové výtvory sú "dokonalá ženská postava". Nie, moje biologicko-konzervatívne presvedčenie mi hovorí, že nie sú!

 

Teda poznám ženy, ktoré bez fitka majú úzke boky (úzku panvu) a široké plecia, lebo skrátka majú takú stavbu kostry, s tým sa nič nedá robiť, ale tie propagované fitkové súťaže o čo najnižšie, až nezdravo nízke množstvo tuku v tele, čo vedie k tomu, že dospelé mladé ženy nemajú ženské, ale chalanské postavy, to je asi tiež jedna z ciest, ako úmyselne narušiť vnímanie rozdielov medzi ženami a mužmi. Ale nepáčia sa mi ani kobylie zadky černošiek.

slaven1

Nie, toto mi uniká :-)