Rukojemníci do Pobaltia

V druhej polovici tohto roka vyšle Slovensko do Pobaltia 152 vojakov v rámci tzv. posilnenej predsunutej prítomnosti NATO (eFP). Mandát pre misiu s názvom Štefánik II. v stredu (25.4.) schválili Bezpečnostná rada SR a vláda, potrebný bude ešte súhlas Národnej rady  SR.

Treba povedať, že slovenskí vojaci v Pobaltí sú úplne zbytoční a ich prítomnosť tam má jediný dôvod: v prípade tamojších lokálnych problémov by boli zabití aj slovenskí vojaci a Slovensko by tak takmer automaticky bolo vtiahnuté do vojny. Tí ľudia sú tam vyslaní čiste ako rukojemníci, či ešte lepšie povedané, ako živé štíty.

Pravda, je tu aj druhý aspekt. Izolovaná jednotka podliehajúca cudzokrajnému veleniu môže byť úplne ľahko použitá na provokačný zločin voči Rusku. Zopár slovenských zelených mozgov  dostane príkaz zaútočiť v lokalite, ktorá už nebude Litva či Lotyšsko, ale ruské výsostné územie - a Slovensko sa ocitne samo vo vojne s Ruskom. Alebo ani Slováci nemusia zaútočiť na nikoho - stačí, keď sa zopár mrtvol týchto slovenských idiotov nájde na mieste, kde bude spáchaný protiruský zločin. Lebo cielom globalistov nie je vojna USA s Ruskom, ale vojna krajín (východnej) Európy s Ruskom.  A na vyprovokovanie toho sa hodia tieto detašované jednotky rôznych malých krajín, len na to. 

Samozrejme, v prípade akejkoľvek ťažkej krízy a konfrontácie sa na nás NATO vyserie - ako už všetci vedia, je to organizácia, ktorá funguje len na dobrej vôli. Nik nikomu pomáhať nemusí a v prípade takého konfliktu vo Východnej Európe ani pomáhať nebude. Maximálne tak budú prielievať olej do ohňa, aby vojna dobre horela, ale určite NATO našu ochranu nezaistí, skôr naopak.

Konieckoncov, čoby ste chceli, NATO nie je obranná, ale útočná organizácia. Od svetovej vojny ešte asi nik neohrozoval štáty NATO (napríklad vojna o Falklandy, keď si Argentína robila nárok na svoje ostrovy, ktoré sú na druehj strane glóbu, ako Británia, ale tá si robí tiež nároky, za takú možno považovať len ťažko),ale štáty NATO, konkrétne najmä USA, už zaútočili na cudzie územie v desiatkach prípadov.

Vstup Slovenska do NATO bola bezpochyby chyba. Slovensko tam nemalo vstupovať, ale naopak, malo sa brániť tomu, aby tam bolo zatiahnuté. V NATO naše vojsko len zdegenerovalo na ženistický zbor, na zbor upratovačov a pucflekov. Hanba vám, vy generálske gumy, čo ste to nechali dopustiť, historická hanba naveky zapísaná do kroniky.  

  
Autor: 
forma: 
Ľubov

Niekedy už fakt nechápem túto predajnosť,či čo to je.-(((.
Včera som sem dala informáciu o nových ruských zbraniach.Tie zbrane ,by som povedala,že potrebujú dôstojný cieľ.Slovensko snáď za to ani nestojí,možno iba Bratislava by schytala nejakú obstarožnejšiu bombu.Pretože tam má Nato svojich ľudí.A všetko ,všakvietečo.

Putin ale jasne spomínal Polsko a Rumunsko,tam už majú raketové základne.Týchto pár úbožiakov je síce škodná,ale skutočné nebezpečenstvo začne až vtedy,keď sem sionisti umiestnia rakety.

Norman

Ako večný kaziteľ hry, chcem upozorniť, že vo vojne neplatí spravodlivosť typu: tam sú základne, tam sa bude bojovať, tam budú padať bomby.
Pri poslednom bombardovaní Sýrie padali bomby na nebránené miesta, tie bránené (letická) zostali bez škody.
Hirošima a Nagasaki boli mestá bez nejakého vojenského významu - aj preto boli vybrané ako cieľ, lebo neboli nejako bránené.
Dráždany bolo mesto bez vojenského významu, a tak si odnieslo bombardovanie azda najhoršie.

A často platí aj logika mocností: nazaútočim priamo na nepriateľa, aby ho to moc nebolelo, urobím to tak, aby sme sa ešte mohli v budúcnosti dohodnúť, trafím preto len nejakého jeho malého pomocníka. A v tom je Slovensko jeden z najlepších kandidátov - dá sa na ňom predviesť ničivá sila, ale zároveň nik z anglosionistov nebude až tak plakať a volať po večnej pomste.

Ale aby som dodal na záver, ako vždy, optimizmus:
nepredpokladám, že by sa použili nejaké atómové či iné ťažké strategické zbrane na bombardovanie. Ako vidíme všade, dnešná vojna je ako hrdza - šíri sa a koroduje materiál postupne. Prípadný konflikt by dnes prebiehal pouličnými bojmi, taktickým krátkym bombardovaním. Budú zničené budovy, zariadenia, cesty, eenrgovody. Obyvateľstvo bude bez zásob, vody, jedla, liekov a infraštruktúry - tak ako na Donbase určitý čas a oblasti, alebo v Sýrii viaceré oblasti (Allepo ...)

A ani to nenastane zaručene, samozrejme je to LEN možné, nie isté. Je možná ešte optimistickejšia verzia, že žiadna vojna nebude a aj s cigánmi a hnedoidmi sa naučíme žiť. Bude to tu vyzerať ako v Egypte alebo v Indii, či Brazílii, náboženské roztržky budú vždy len lokálne a trvať len niekoľko týždňov. Každé náboženstvo bude uzavreté vo svojich štvrtiach, alebo teda prevládne islám, lebo sa ich nakotí najviac.

Sorry, zas som sa v tom nadšení nad možnou skvelou budúcnosťou moc rozpísal.

Jozef Novak

Výstižnejší názov tomu dať ani nemohli. Pomenovanie po Štefánikovi bolo najsprávnejšie rozhodnutie. Tak ako voľakedy gardy niesli meno po Andrejovi Hlinkovi. Teraz už len treba trpezlivo čakať až sa Štefánikovo meno dokonale sprofanuje.

Dusanbe

že podľa všetkého, na najbližšom zasadnutí parlament v tichosti odhlasuje zapojenie Slovenska do Programu strategického lokajstva - a máme "amerického brouka" nasťahovaného na Sliač a do Kuchyne.
A bohvie, kde ešte - keďže o tak dôležitých a zásadných veciach sa v médiách takmer nepíše...
Ak by som mal za vraždou Kuciaka a následnou zjavne šikovne riadenou kampaňou, ktorej cieľom bolo odstavenie Fica a destabilizácia vlády a spoločnosti, hľadať nejaký dostatočne adekvátny cieľ a silu schopnú to vykonať a zorganizovať - tak by to bolo práve toto, čo sa deje.
Z Ficovej dlhodobo avizovanej orientácie na nákup prednostne európskej vojenskej techniky - je odrazu predražený a zbytočne predimenzovaný nákup F-16 a v tichosti, bez diskusie a bez informovania verejnosti - nasťahovanie americkej armády na Slovensko.
V tomto politickom a spoločenskom zmätku si to nikto ani poriadne nevšimol.
Všetko ide podľa plánu - aj Kiska je síce "nespokojný", ale problémy už nerobí.
Ide o veľmi veľké peniaze a geopolitické ciele - pre takéto veci sa robia ďaleko väčšie špinavosti...

slaven1

Cez víkend sa vo východoslovenskej obci Gregorovce uskutočnil spomienkový koncert venovaný zavraždenému novinárovi Jánovi Kuciakovi a jeho snúbenici Martine Kušnírovej. Akcia sa uskutočnila pri príležitosti plánovanej svadby, ktorej sa mladý pár nedožil. Organizátori zabezpečili pre účastníkov podujatia aj bohaté občerstvenie, mobilné WC, parkovacie plochy a bezplatnú kyvadlovú dopravu z Prešova.

https://www.napalete.sk/ludia-oznacuju-posmrtny-sobas-kuciaka-a-kusnirov...

...a teraz šupho na Pohodu.

Náhodný okoloidúci

Ešte stále sa nevzdali nádeje, že sa im podarí vyvolať majdan.

V tejto súvislosti ešte rečnícka otázka - je nejaká stopa, ktorú ma polícia pri vyšetrovaní vraždy zakázané sledovať?

Ľubov

https://www.youtube.com/watch?v=z12uoUGgBVw

V porovnaní s videom o posmrtnom sobáši posôbia mladí rusi trocha ako z inej planéty (posledných 5 minút)

nové texty