Jeden príklad slovenských "nacionalistov"

Na Slovensku máme národovcov či nacionalistov. Sú rôzneho razenia a rôzne "radikálni", tí "najhorší" sú vraj tí, čo sa snažia očistiť prezidenta Tisu.

Dnes ráno mi padol na stôl takýto článok z FB Hrdý patriot. Autor sa v ňom pokúša ospravedlniť známy fakt, ktorý je Tisovi vyčítaný, a síce to, že po potlačení SNP vyznamenávl nemeckých vojakov. Citujem:

Po zabití nemeckých dôstojníkov sa nacisti rozhodli pripraviť stovky slovenských Partizánov bojujúcich v SNP o život a osud podobný Lidiciam mal postihnúť Zvolen, Brezno a Banskú Bystricu. Jozef Tiso, v tom čase už úplne bez akejkoľvek moci, stretol sa s Nemcami, prosil ich, aby títo vojaci neboli zabití a takisto aby neboli vypálené mestá. Nemci súhlasili, ale mali podmienku. Vyznamenať nimi vybratých vojakov. Keď sa Jozefa Tisa pýtali, prečo to urobil, prečo vyznamenal týchto nacistických vrahov, povedal nasledovné: 
„Ďakujem Pánu Bohu, lebo mi tými plieškami umožnil zachrániť životy a hodnoty."

 
Nemienim tu hovoriť o Tisovi (považujem za prirodzené, ak hlava štátu vyznamená sily bojujúce za jeho najzákladnejšie hodnoty, aj za jeho náboženstvo). Tiso vyznamenal, koho chcel a ja ho nemienim dehonestovať vymýšlaním, že nechcel robiť to, čo robil. Bol to azda dôstojný človek a nie handra, ktorá robí veci proti svojmu svedomiu.
 
Chcem sa zamyslieť viac nad tým, že "hrdý patriot" s nadšením púšťa do diskurzu ničím nepodložené klamstvá o akomsi údajnom zámere zničiť 3 mestá, popraviť stovky zajatcov a odviezť zajatých vojakov do Ríše. To všetko sú len ničím nepodložené fámy o tom, čo sa "malo stať" - ale nikdy sa to nieže nestalo, ale ani to nik nezamýšlal.
 
Prirodzene, v opise histórie jestvujú rôzne pohľady podľa toho, ako je kto formovaný. Ale v tomto prípade nejde o to, v čo veríme o historických udalostiach, tu už zlyháva aj základná logika "hrdých patriotov": v snahe o odboj voči nášmu spoločnému globalistickému nepriateľovi chce vytiahnuť a oprášiť postavu Tisa - ale aby to dosiahol, pľuje na historické sily, ktoré v tejto snahe urobili stokrát viac, ako samotný Tiso. To je proste nelogické, krátkozraké, dementné. Zbabelé a podlé.
 
A nejde tu len o túto jednu FB stránku. Je to len pekný príklad toho, ako mnohí "slovenskí nacionalisti", vrátane ĽSNS kotlebovcov, rozmýšlajú. V snahe zmierniť tlak, ktorý na nich globalistické sily vyvíjajú, sa rôzni "nacionalisti" sanžia zbaviť "zbytočného balastu". Ale týmto spôsobom vyhodil zo svojho vozidla už nielen haraburdie, ale aj motor, spojku a prevodovku ... ak takto budú pokračovať, zostane im iba obrázok svätého Tisa. A ten ich vozidlo nepotiahne. Ten im ale potom ich nepriatelia už nechajú, ten budú môcť oblizovať, spredu aj zozadu - a podliak sa bude smiať.
 
 
Autor: 
forma: 
Juraj Šinský
Norman

Steigauf sa snaží o skutočný historický revizionizmus, ten ústupky nerobí.

Roland Edvardsen

Je to naozaj smiešne - táto snaha oddeľovať Tisa a Slovenský štát od NS Nemecka a dokonca podsúvať, že sme vlastne boli v akomsi "rozpore". Predovšetkým, oponent veľmi ľahko preukáže a poukáže na to, že to jednoducho nebola pravda. Bez NS Nemecka by nebolo ani Slovenského štátu a ani celej tej mytológie okolo Tisa, ktorý bol skôr pasívnym činiteľom, osudom hodený do "rozbúrenej rieky", než jej tvorcom. Rôzni títo "slovenskí národovci" mi pripomínajú kdejaké tie ruské babičky, ktoré sú schopné mať na stene vedľa pravoslávnej ikony zavesený obraz ateistického komunistu Stalina. Na jednej strane budú oslavovať Tisa, na druhej bojovať proti fašizmu a velebiť Rusko. Ale nepochybujem, že v ich hlavičkách si to oni dokážu nejako odôvodniť, hoci zvyšok znalých musí naozaj len krútiť hlavami nad touto schízou. Tu máte menšie pripomenutie o čom to vtedy celé bolo:

Wotan

oprav sa, zase si sa pozabudol ... :-D

Irónia osudu je, že Róbert Fico, bojovník proti "klérofašizmu", musí robiť úplne rovnaké morálne kompromisy vo vzťahu k EÚ a NATO ... Štátnik malého Slovenska nemá iné východisko!

Objektívny pohľad na Tisa a obdobie Slovenského štátu nás ešte len čaká. A bude to treba urobiť, ale nie tak vidláckym spôsobom ako to robia ĽSNS a jej deriváty.

Norman

nejako som to opravil na terminológiu súčasnosti. Aby som nebol zle pochopený.

Fico by tiež žil spokojnejšie, keby nebol postihnutý tou chorobou "antifašizmu", ktorú má z detstva. Ono zbaviť sa nejakých základných hodnotových orientácii sa zdá v prvom pohľade ťažké až nemožné - ale pri ďalšom sa napodiv zistí, že žiadne až také závažné zmeny robiť nemusí, že ušľachtilé hodnoty zostávajú, len historické obrázky sa preukladajú a dokonca dávajú viac zmysel :-)

Čo sa týka kompromisov - aj Fico aj Tiso aj my všetci, staviame vždy na koňa, ktorý je najslubnejší. Aj Tisovi zdochol kôň, aj Ficove kone sú akési neťahajúce, a my tiež nevieme, kto nás potiahne. A Titanic zatiaľ stále klesá ... ale niektorí veria, že sa odrazí od dna :-). Haha.

Roland Edvardsen

Tá kritika Fica v tom texte mi prišla celkom vtipná, pretože Fico je v skutočnosti menej strčený v "západnom zadku", ako bol svojho času Tiso. Koniec koncov Smer je rozhodne menej zameraný proti Rusku, ako boli svojho času ľudáci. Ale chápem, že zamieňať geografiu a ideológie je z mojej strany intelektuálne nepoctivé, ale predsa len vyčítať dnešnej vláde politiku nesamostatnosti a poklonkovanie cudzej mocnosti, zatiaľ čo velebíme Tisa, je také...

Neviem či má význam vyčítať nielen Ficovi, ale všeobecne ľuďom, nejaký anti-fašizmus (obzvlášť ak ide v zásade o ľudí so zdravými hodnotami, postojmi, nie typickú Antifu a iných "slniečkárov). Nemám rád celú tú mytológiu okolo SNP, lebo poznám pravdu, ale rozumiem tomu, že i smerácke kladenie vencov a iné teatrálne gestá okolo toho predstavuje istú formu slovenského nacionalizmu, aj keď pokriveného. Avšak ide o niečo, čo spája istú, rozhodne nie zanedbateľnú, ak nie väčšinovú, časť Slovákov.

A pokiaľ ide o revizionizmus, tak ten bol a asi aj dlho bude okrajová záležitosť. Ľudia nemajú čas a veľakrát ani schopnosti, motiváciu či obyčajný záujem a zvedavosť nejako podrobnejšie tieto veci študovať - a tak si vystačia pohodlne s klasickým naratívom, ktorý sa učili v škole. A navyše revizionizmus okolo 2. sv. vojny je náročná vec - obzvlášť pre každého, kto by sa tomu chcel venovať nejako profesionálnejšie. Ten proces rozlišovania medzi propagandou jednotlivých strán, falošnými dokumentami a pravdivými, rozoberanie svedectiev a rôznych technických záležitostí a pod. - tak to dá celkom zabrať. A navyše lepšie poznanie dejín Tretej ríše síce môže prispieť k jej pozitívnejšiemu obrazu, ale nikdy nebude zárukou toho, že človek radikálne zmení svoje presvedčenie alebo upustí napr. od liberálnych hodnôt. Poznám revizionistických autorov, ktorí sú aj uvedomelí pokiaľ ide o rasu a židovskú otázku, avšak na otázku, či by chceli žiť v NS systéme by vehementne odpovedali, že nie.
Dôvody prečo človek odmietne nejakú ideológiu alebo režim (alebo ju naopak prijme či bude chcieť obhajovať) budú častejšie postavené na emocionalite, osobnom biase a celkovom stave - napr. i na. príslušnosti k nejakej národnosti, etnicite či rase, pohlaviu, pre náboženské či filozofické presvedčenie, sexuálnu orientáciu, triedu, osobnú históriu jeho rodiny atď, atp. Taký svarga bude obhajovať Slovenský štát, pretože je katolík, Ficovi nemusí byť Slovenský štát taký sympatický, pretože je to ateistický ľavičiar, napríklad. A taký Kamas možno má nejakých nemeckých predkov, ktorých sa dotkla povojnová brutálne denacifikácia, atď. atp. Samozrejme ľudia budú často tvrdiť, že im ide len a len o pravdu,o fakty, ale platí to len pre málokoho. Navyše mnohé z histórie je naozaj len vecou interpretácie, o tom, na ktorú stranu sa jednoducho (častokrát v nejasnom spore) chceš pridať.

Norman

Áno, samozejme, každý má osobnú históriu, ktorá preddefinovala jeho svetonázor. Napriek tomu jestvuje objektívna realita.

Ja napríklad pozerám na každý vojenský pamätník (napríklad Slavín) s úctou ako na pripomienku osudových stretov. Nikdy to nie je len pamätník jednej strany, v mojich očiach.
Podobne som akosi hľadel aj na SNP, aj ako na prejav odhodlania slovenského národa rozhodovať o sebe. Ale nielen historická pravda, spojená s nechutnosťami SNP, ale hlavne ten kult, ktorý sa vytvoril okolo tohto mýtu ma priviedol k odmietaniu takého cirkusu. Je naozaj paradxom, že naša prozápadná, "demokratická" a "liberálna" vrstva sa tak oddáva oslave týchto orgíí najhoršieho boľševického stalinského násilia a uzurpácie. SNP neboo o nič lepšie ako tí najhorší banderovci, napríklad, či akýkoľvek iný banditizmus tej doby. Je to otrávené jablko, od ktorého je treba držať odstup. Žiaľ, zas to naši národovci nechápu a zamiňajú si všeobecne slovanstvo či Rusko s komunizmom, či aspoň boľševickým ľavičiarstvom. Otrasná zbytočná chyba.

Astronut

naša rodina sa aktívne zúčastnila v odboji a som toho názoru, že povstalecká pravidelná artmáda sa nemá začo hanbiť. Excesy sa diali najmä zo strany partizánov - či už to bolo povraždenie slovenských dôstojníkov v Mičinskej doline, vyvraždenie obyvateľov Skleného a pod. Aj hlúpa vražda plukovníka Otta (nebol generál)v martinských kasárňach s ďalekosiahlimi následkami bola riadená zvonku (Asmolov). A neraz musela proti partizánom povstalecká armáda aj zakročiť. Porovnávať SNP s najhoršími (alebo najlepšími) banderovcami je nezaslúžená dehonestácia.

Norman

História je nemilosrdná a často aj nie spravodlivá.
Partizánske vojny tej doby boli VŠETKY zločinnecká záležitosť, v dnešnom slovníku to všetko boli teroristi. Hľadať drobné rozdiely medzi týmto na Slovensku či na Ukrajine - to nemá zmysel.

Povstalecká armáda je možno trocha iná záležitosť, ale s vlastizradcami nik moc nesympatizuje.

Náhodný okoloidúci

Škoda, že si zástancovia Tisa a prvej Slovenskej republiky a antifašisti/komunisti nevedia spolu sadnúť k jednému stolu, z archívov vytiahnuť všetky podstatné dokumenty a dobové svedectvá a až na ich základe vydať spoločné stanovisko s cieľom viac ako 70 rokov po skončení vojny konečne objektívne zhodoitiť, aké vtedy boli politické sily v Európe sa vo svete, kto mal akú reálnu moc a aké páky, kto bez silnej reálnej moci a pák mal aké manévrovacie možnosti, kto mal aké záujmy. A možno po takomto posedení aj komunisti uznajú, že Tiso nebol žiadny netvor, akého z neho robí propaganda a že jednotlivci medzi partizánmi sa objektívne dopúšťali zločinov.

Doteraz celé roky počúvame a čítame len propagandu jednej a druhej strany. Takéto uzmierenie potrebujeme viac ako soľ.

Norman

no veď nebu´d naivný, nikomu z nich nejde o nejakú historickú pravdu, ale práve o tému, naratív, o to, mať nepriatela.
Ak by si sadli a dohodli sa, už zajtra by sa nemali v čom predvádzať :)

Ale v tom je zároveň aj riešenie - treba im dať iné témy a Tisa raz navždy vyžehliť, "vyrovnať sa s ním" ako s klasickou justičbou vraždou prokomunistickej povojnovej mafie a českého antislovenského nacionalizmu. Mne Tiso nejako nechýba, ale objektívne je to obeť zlovôle.

Sloven

Vyznávať mučeníka je v chorom svete úplne prirodzené a existenčne nevyhnutné pre duševne zotročených Slovenov teda tzv. Slovákov.

Toto im jednoducho nemôžeš nijak zobrať, nijak spochybniť. Pretože pre nich je to nádej, sila, láska a poslanie - ich Kresťanská viera, ktorá tieto zakliate tvory jediná drží pri živote a ženie ich vpred.

Ak by sa ti ten kresťanský kríž napriek ich panickej a hysterickej reakci podarilo nejak vyrvať z ich chorého srdca, tak by títo slabosi proste vykrvácali.

Spochybňovaním Tisa si vyhlásil vojnu kresťanským nacionalistom a oni ti to nikdy nezabudnú..

Pre ľudskú psychiku je veľmi dôležité mať priateľov|nepriateľov pretože sú to spoločenské tvory a pre stádo oviec to platí stonásobne viac, pretože bez stáda by jednoducho skapali..

Pre nich buď vyznávaš Ježiša, Tisa, či iný ich slniečkarský symbol, alebo proste niesi..

Teda si ich nepriateľ a bodáš ich priamo do srdca.

Mne by tiež nechýbal ani jeden Kresťan, ani jeden Žid ani jeden Moslim, Nemec, Poliak, Maďar, atď., atď.

Norman ale nemám pocit, že tebe by Kresťania nechýbali na to si k nim až príliš zdvorilý, zhovievavý a zmierlivý, ale ak si raz zatratil ich "otca národa", tak vedz, že si ich zatratil všetkých!

Ak raz odstrániš ich pomyselnú hlavu = koreň tejto hierarchickej štruktúry, tak ich odstrániš všetkých..

Hadovi totiž stačí odseknúť hlavu a celé telo uhynie, pokial sa nenájde náhradná hlava=koreň, náhradné slniečko, ten najslabší článok, ktorý si povýšia nad všetko a všetkých ako ich jednookého Boha. Tento jednooký medzi slepými ich potom bude viesť dokonca aj po svojej smrti..

Celé je to chorý nezmysel a parodox paradoxov no napriek tomu to presne takto funguje, ZATIAĽ.

Kdežto u zdravého národa, by si musel odseknúť tie hlavy všetky, každú jednu zvlášť..
Tie by ti ale nikdy nestáli v šíkoch a zástupoch pripravené, "hrdinsky" padnúť pod šablou nepriateľa ako Kresťania, Komunisti, Kapitalisti, a iní kkti..

Komunisti Tisa nikdy neuznajú ani opačne Kresťanskí "nacionalisti", že nieje ich strašne dôležitý mučeník, aj keby chceli nemôžu - pretože by tým popreli sami seba..

Otázka na vás, prečo vás zaujíma čo uznajú Komunisti, jednak čo sa do nich vôbec staráte, ale oveľa dôležitejšie prečo sa staráte o záujmy nepodstatnej menšinovej takmer zanedbateľnej skupinky, tým jej len dodávate zmysel, autoritu a moc, ktorú ale v skutočnosti vôbec nemá..
Nejakí "komunisti", koho už len tí mantáci trápia?
Nikoho nezaujímajú ani nejakí ufňukaní čoskoro menšinoví Kresťania, hoci stále tvoria štátotvornú väčšinu.

Kresťanstvo, Socializmus a Fašizmus sú v priamom rozpore s nacionalizmom, všetky tri sú ako hnilobná nákaza rozkladajúca národy z ich vnútra, z ich vlastného srdca..

Vyčítať kresťanským farizejom schizofréniu je naozaj slaboduché Roland.. Schizofrénia je len iný názov pre Kresťanstvo..

To je ako s tým kotlebovými tromi nohami jedna socialistická, druhá pronárodná a tretia kresťanská..

O smeráckych ľavopravosocialnokresťanskoateistickomaďarskožidovských fašistoch je aj škoda hovoriť, nie sa im ešte tak hlúpo smiať ako sa posmievate/ame Kotlebovi.

Hoci paradoxne on jediný má právo vôbec mať nejakú stranu vo vláde, pretože on jediný zastupuje aspoň čiastočne pronárodné-proslovenské záujmy, tí všetci ostatní sa svojim programom a správaním sami deklarujú ako neslovenské ba priam až vyslovene protislovenské fašistické strany (sas, smer, regresivisti, atď. atď. ) V zdravom národe by kresťanskí tmári stáli na okraji spoločnosti ako v ZOO, ale hentie prožidovské fašistické svine, ktoré dnes vládnu Slovensku by vyseli ako horiace fakle na hraniciach ako VAROVANIE pre všetkých votrelcov..

Nedá sa vyliečiť človeka proti jeho vôli, ani nejestvuje žiaden liek, ktorý by to zaňho dokázal, telo aj duša sa totiž vždy musia vyliečiť samé, svojou vlastnou VÔĽOU a ČINMI..

Kotlebova strana je objektívne zo všetkých najlepšia, nie pretože by bola "nejak suprová", ale pretože je JEDINÁ aspoň trochu slovenská...

Svet je naozaj plný paradoxov, možno aj pravda, že to píšem práve ja, ktorý z duše pohŕdam kresťanmi ako je (ko) Kotleba o niečom svedčí..

Ja osobne kompromisy príliš často nerobím, ale politika je zatiaľ v cudzích rukách..

Ale aj to sa už našťastie začína postupne meniť.

Ps: Určite je tiež zdravšie ak slovácke ovce vyznavajú kult Slováka ako nejakého židovského votrelca.

Zdravý národ by samozrejme uznával všetkých svojich predkov a najmä tých čo prežili a premohli nepriateľa a nie tých čo mu podľahli a už vôbec nie tých čo mu dokonca pomáhali z nejakej chorej "dobročinnosti" ako Tiso..

Nepriateľov si treba dobre zaonačiť, v tomto prípade to boli opäť Židia, tiež Nemci a Rusi vedení židovskou socialistickou ideológiou a "ich" peniazmi samozrejme..

Norman

Je toho vela, ale napjprv to najdôležitejšie.
V známom filne Sedem statočných, ktorý je prevzatý z Japonska zo zachovalých zdravých tradícií, je jeden z hlavných motívov snaha toho najmladšieho zo siedmych hrdinov zaradiť sa naozaj medzi týchto skúsených bojovníkov. Odmieta ich protiklad, dedinčanov, a uráža ich.
V priebehu deja je mu ale skúseným hlavným hrdinom vyjasnené, že mladý preto odmieta a uráža dedinčanov, lebo je sám jeden z nich. Že nie dedinčania sú slabí a zbabelí, ale on sám je taký a jeho hranie sa na pištolníka je len strach z vlastného strachu a vlastnej slabosti. A ešte mu prezradil aj to, že aj všetci ostatní zo "siedmych statočných" hrdinov, sú, rovnako ako on, presne z takých istých dedín.

Kým budeš písať o iných plošne ako "slabochoch", budeš len nezrelo popierať tento fakt u teba samého.
Až keď si to priznáš, až potom vlastnú slabosť možno niekedy prekonáš.

Sloven

Ja fakty nepopieram len ich podčiarkujem.
Je to možno nelogické a kontraproduktívne, ale nie príliš podstatné.

V podstate ti nemám čo vytknúť.

Väčšinou ak súhlasím, tak neodpovedám, ale nechcem ti nabúrať tvoje všeobecne správne predstavy o psychike.

Máš pravdu, že "Čoho sa kto bojí, o tom sa mu najskôr sníva.", ale nie každý sen je o strachu.

Si dobrý v psychológii, ale nie vždy sa dá takto jednoducho preklopiť znamienka a vystihnúť podstatu ako v tomto prípade.

Nie každý má snahu zaradiť sa.

Nie všetko sa dá takto zovšeobecniť, z výšky sa ti zelenia nielen listy stromov, ale aj voda a zem našich predkov.
V skutočnosti ale zelená vôbec nieje.
V lese nieje nič také - aké to vyzerá na prvý pohľad.
Šedá myška ustráchaná v húšti lesa skrýva sa rovnako ako modlivka dravá, číhajúca na svoju korisť.
Krásna muchotrávka výstražne červení sa rovnako ako tie najsladšie plody bobulie.

Kto sú tí hrdinovia?
Nebodaj IluZionisti čo zhmotnia svoje slovné zámky na cudzích pleciach? Ľudia čo vyklátia les? Či rakovina čo vykláti ten les ľudských zverov?
Šedá myška, či krásny farebný papagáj, opice, žaby, medvede, hady, kung-fu pandy, ..? Čím väčší budeš mať nadhľad - čím vyššie vystúpaš, tým širšia ti príde tá skupina hrdinov až napokon zistíš, že hrdinovia sú vlastne všetci, no to už budeš príliš ďaleko od svojej rodiny, od svojho národa a od svojich predkov, ktorí bojovali aj za tvoj vlastný život, až tak ďaleko-preďaleko, že ti Zem príde ako nepodstatná jednofarebná bodka..
A tvoj národ ti len zamáva a dá ti posledné sbohom..

Je to len o tom akú máš rozlišovaciu schopnosť..

Budhisti napr. všade pchajú ten ich mier, no absolútny mier to je smrť.
Väčšina ateistov zas prežíva a sedí zavretá ako kresťania vo virtuálnej realite.
Všetci meditujú nad nezmyselnými virtuálnymi problémami, namiesto toho aby skutočne žili. (Ucia sa asi mierit abo co)

Všetko sú to len rozdielne varianty jedného a toho istého devolučného kultu smrti.

Ja sám niesom príliš rozdielny, pretože nestáčí len hľadať, či tvoriť nejakú "alternatívu", ale v prvom rade treba zmeniť ten cieľ.

Opakujem znovu hoci to tak pôvodne nebolo myslené, že pre každého je zdravé niečo a to niečo nemusí byť zrovna pre každého rovnaké.

Vraj to tvrdí aj nejaká "starodávna" indicka ajur-védska medicína.. ;) ale cigánsky nwm takže, potvrdiť si to musí každý sám..

Nabuduce ak nejake bude skusim menej a viac k veci..

sandro

Ach Slaven. Na temu Tiso som sa na tomto fore uz vyjadril vela krat, preto som nepokladal za potrebne tu nieco napisat. Ale ty tu temu strasne krvavis:) Je uplne prirodzene, ze si narod pamata a spomina na mucenikov naroda. Je prave v zaujme tej druhej strany tuto spomienku potlacit, zosmiesnit. A Tiso je totalnym a cistym prikladom obete za narod. Ked mi to cas dovoli, tak vzdy pri jubileach idem a uctim si ho v mieste jeho rodiska. Prave naopak, skus sa dnes mladej generacie spytat, ci vedia kto bol Holuby, Sulek a dalsi, ktori hrdo dali hlavu do opratky a volili casto dobrovolne smrt..My sme sa o nich este v skolach ucili. Casto sa hovori, ze Slovaci si nevazia stat lebo zan nepreliali krv. Je to tak, aj ked to pravda uplne nie je. Aj Slovaci prelievali krv za vlastny narod, tak tu na tie postavy este aj neplujme.
Tiso bol vsak naozaj iny ako napriklad povesani narodovci z 1848. Uz to nebol mlady studak, plny idealov, ktory mal potupne zomriet na sibenici ako vystraha. On uz bol prezident Slovenskeho statu, samostatneho, to je to, preco tak strasne vadi a nevedia sa s existenciou jeho persony zmierit.
Je zaroven obrovskou hanbou Slovenskej katolickej cirkvi, ze Tisa v poslednych rokoch uplne pospinili(za aktivneho prispenia najvyssieho - Bezaka) a toto uz nikto nedokaze napravit. Aj ked sa o to bude potrebne pokusit co najskor.

Sloven

Srando, vidíš bol tu aj niekto s menom Slaven, nvš kde zmizol?

Ja ti to neberiem stačí len trošku pozornejšie čítať..

Ja ale nezastupujem Kresťanov ani ich záujmy (keby nejaké mali) a preto ani nemám ani dôvod, či právo vyjadrovať sa v ich mene, či si klásť na vás alebo vašich vlastníkov nejaké požiadavky..

Vy sami sa ničíte, tak prečo vám to nešplechnúť do tváre a nezasmiať sa?
Určite je to zdravšie ako sa celý život bičovať a zbabelo dávať hlavu do oprátky..

Slováci si predovšetkým nevážia svoj vlastný národ.
Pod Maďarmi boli hrdými Uhrami=Maďarmi, pod Čechmi Čechoslovákmi atď. Práveže si až príliš vážia štát, až tak, že sú ochotní zaň zomierať, hoci nieje ani ich vlastný, až tak, že sa neboja zveriť svoje deti do rúk štátu a cirkvi namiesto toho aby ich sami vychovali, až tak že sú ochotní platiť dane cudziemu štátu a ešte navyše dobrovoľne prispievať cirkevným príživníkom.
Sypať si popol nahlavu o choro sa vyžívať zo svojej bolesti..

Voliť dobrovolne smrť to je ten tvoj pozitívny príklad hodný nasledovania, či obdivu a úcty?
Tak prečo sa potom tiež neobetuješ za štát, ale však nie tebe stači len chodiť pozerať sa na hroby a obdivovať tých hrdinov či ich oplakávať, hoci si ich vôbec nepoznal, čo si ty chceš vlastne pripomínať? Pripomenúť si môžeš len niečo čo si zažil a Tisa ani slovenský štát si nikdy nezažil..

Tvoja spomienka je falošná ako ty sám, práve pre toto si vás nikto neváži.
O nič si sa nepričinil nemáš žiadne právo čerpať nejakú silu ako upír z Tisovej smrti, je to naozaj choré ako celá tá vaša viera židovským klanstvám..

Vážiť si treba život a nie smrť, ale škoda aj niečo také hovoriť zombíkom..

Aj Tisa si trebalo vážiť, keď bol na žive a nedopustiť aby ho nepriatelia zabili, prečo by sme si mali stále pripomínať len naše porážky a našu slabosť, nie práveže presne toto vyhovuje tomuto protislovenskému systému a presne aj toto zbožňovanie Tisa, využíva systém ako zbraň proti naivným idealistickým kre. nacionalistom samotným. Sami sa ničíte...

Ľubov

Norman,povedal si to akurátne,sú také okamihy,keď som na Teba hrdá.

Norman

ale presnejši vyjadrenie by malo byť:
Sú také okamihy, keď si prečítam, čo sa tu napíše a som na Seba skutočne hrdá.

Tak je to správne, bez irónie, lebo je to výsledok práce celého ľudstva.

Jozef Novak

Pripájam sa k Tvojmu názoru Lubov. Výborne napísaný článok. Rád som si ho prečítal.

Wotan

Andrej Kiska tým, že vyznamenal komunistu agenta ŠtB Ivana Kamenca, sa dopustll cielenej provokácie!
http://www.kns.sk/images/kamenec1_oj6so662.jpg
Pozrite sa do tváre tomuto amorálnemu "historikovi", má v nej zapísané (ako väčšina ľudí po dosiahnutí 60tky) čo v skutočnosti bol:
https://www.rtvs.sk/media/a501/image/file/2/0103/bXGO.ivan_kamenec_jpg.jpg

Poznám problémy "klérofašizmu" z priameho svedectva ľudí, ktorí boli v tom období pri vesle. Konečne sa zbavme drístov komunistických historikov o "klérofašizme"!.

Väčšina týchto historikov si pletie pojmy fašizmus, nacizmus a dáva pred zátovorku komunizmus (nezaslúžene).

Tiso nebol vodca, veľa rozhodnutí mu diktovali okolnosti a nátlakové skupiny z prostredia HG a Karpatských Nemcov. Možno mu oprávnene vyčítať antisemitizmus, ale aj na ten mal svoje dôvody v historickom kontexte obdobia, v ktorom žil. Ale nebol to žiaden diktátor, presadzujúci autoritatívne jednu ideológiu. Jeho pôsobenie treba posudzovať v kontexte vojny, pred rokom 1939 sa choval inak, ako potom. Krútil sa ako had, morálku nechal hlupákom, išlo mu predovšetkým o to, aby Slováci prežili II. sv. vojnu.

Na Slovensku nevládol klérus. To je ďalší komunistický nezmysel. Nevládol ani Tiso, tobôž nie klérus.

Tiso nie je osobnosť, ktorou by sme sa mohli vo svete chváliť. Ale za to, ako previedol Slovákov cez hrôzy vojny by sa patrilo mu byť (potichu) vďačný!

Ander z Popradu vyznamenaním Kamenca "za veloživotné dielo" sa predviedol v celej svoje kráse.

Jozef Novak

Práve v tom býva kameň úrazu, keď sa pojmy zamieňajú za dojmy a naopak. Podla vyjadrení Slovenskej Pospolitosti, je označenie "klérofašizmus" púhym výmyslom komunistickej propagandy. Štátne zriadenie prvej Slovenskej republiky bolo Stavovské. Klérofašizmus je barlička o ktorú sa aj v súčasnosti opiera výrazne kulhajúca protifašistická propaganda.

Wotan

ale o to viac dupú a bliakajú, ako nevychované deti.

Stavovské zriadenie PREDPOKLADALA navrhované siedma hlava Ústavy SR z 21.7.1939. Nakoniec sa do ústavy nedostala a to z dôvodu nátlaku Nemecka. V čase vojny by bolo usporiadanie nefunkčné a preto vláda SR zákona o stavoch na jar 1940 stiahla z rokovania snemu a už sa nikdy k nemu nevrátila. Slovenská pospolitosť tára o tom, že "Štátne zriadenie prvej Slovenskej republiky bolo Stavovské" a tak sa sama usvedčuje z ignorancie a nevzdelanosti.

Roland Edvardsen

Máš pravdu. K stavovskému zriadeniu nakoniec nedošlo. A pojem klérofašizmus je iba boľševický nezmysel, ktorý ani nedáva zmysel. Ja by som ideológiu 1. Slovenského štátu označil skôr za kresťanský korporativizmus. Práve v ňom sa zhliadli Franco, Tiso a ďalší "večný panic" Salazar, ktorý dokonca skutočných fašistov - národných syndikalistov - v Portugalsku zakázal, pretože chceli sekularizovať štát, povoliť rozvody, atď.

Títo katolícki korporativisti ponímali korporácie skôr ako nejaké „stredoveké cechy“, zatiaľ čo fašistická forma korporativizmu bola formou socializmu. Fašizmus tiež staval na odkaze pohanského Rímskeho impéria, nie na úpadkovom „Ríme“ kresťanov.

1. Slovenský štát nebol fašistickým, ale skôr konzervatívno - autoritatívnym a viac ako fašistické Taliansko alebo NS Nemecko pripomínal skôr režimy v Portugalsku a Španielsku, hoci bol pochopiteľne ovplyvnený svojim okolím. Koniec koncov tento režim ani len nezaviedol trest smrti a ani nejako extra neprenasledoval politických odporcov. Také NS Nemecko s nepriateľmi režimu zachádzalo neskonale tvrdšie.

Wotan

"Kotlebova strana je objektívne zo všetkých najlepšia, nie pretože by bola "nejak suprová", ale pretože je JEDINÁ aspoň trochu slovenská..."

Teda podľa Teba by nám mali vládnuť nekompetetní hlupáci? Vďaka ich vyčíňaniu v župnom dome v BB sa dostali k moci cícerový travič a mimovládkový papagáj, chceš aby sa to stalo aj na celom Slovensku?

Konečne sa spamätajte a vyhodnote výsledok volieb v BB SK! Nevyhovárajte sa na sorosovskú propagandu a objektívne sa pozrite čo vyvádzali títo vidláci v BB! Je jednoduché nadávať voličom v BB, ale priznať si, že pôsobenie Kotlebu ako župana bol jeden veľký vidlácky trapas, to je nad sily zadubených dupajúcich a hulákajúcich trkvasov.

Sloven

Aj 0 oveľa viac ako mínus 6 miliónov shitov.

Všetko je relatívne, ak chceš mať vlastné jablká, tak si zoženieš a zasadíš nejakú jabloň a nie imelo.

Si predstav, že si po záplave/invázii a došli ti už zásoby všetkého, zo všetkého čo prežilo sa zachovali len nejaké plané zbastardené zvyšky, z kultúry, z génov atď. atď.

A niekto ti zrazu ponúkne široký výber "ovocných stromčekov": umelú jabloň zafarbenú na červeno, umelú mandarinku, plantain, imelo a jednu škaredú slabú zakrslú, ale skutočnú zelenú jablôň..

Ja myslím, že nieje o čom.
Buď zasadíš tu plánku alebo sa úplne vyserieš na nejaké jablká pre budúce generácie a zasadíš si sem radšej nejaké škrobovité africké banány.

Vyčítať tej jabloni, že to kvoli nej sa rozširilo židácke imelo je absurdné, ak sa ti to imelo nepáči, tak sa chyť a vytrhaj ho!

Ak je raz niečo jediné, tak je to vždy objektívne to najlepšie, bez ohladu na jeho súčastné vlastnosti.

Z banánovníka ani z imela ti slovenské jablká nikdy neporastú..

Nekompetentní hlupák si len ty sám, ak tvrdíš, že srať na nejaké vidlácke sadenie stromčekov..

Že radšej si tam postavme tie umelé krásne dokonalé napodobneniny, však sú už predsa hotové, tak načo sa snažiť s nejakým šlachtením, však ty osobne z toho aj tak nebudeš mať nič, lebo plánky ti aj tak nechutia a srať na budúcnosť..

Srať na potomstvo nejakých pre teba cudzích nekompetentných Slovákov.

To je tvoja voľba, rob si čo chceš.

Mne osobne je úplne jedno, kto bude vo vláde atď. ja sa vždy zariadim, ale tvoje "nelogické" protislovenské postoje beriem tiež na vedomie a na svojej záhradke si budem ešte ostražitejšie všímať a hubiť škodcov ako si ty.

Wotan

ťa usvedčuje lepšie, ako 3000 slov.

Sloven

Nvm, možno som zadubený, ale žiaden výraznejší trapas som nezaznamenal..

Usvedčuje z čoho? Z rasizmu a antismetizmu, že vždy dám radšej prednosť Slovákom ako syntetickým Židom?

No to je len dobre.

A je tiež dobré si vždy pripomenúť, že kto za koho a do koho kope.

Ty si sa už neraz jasne vyfarbil, že zastávaš čisto protislovenské a všeobecne antirasistické, xenofilné, obriezkofilné a ináč choré postoje, čím si sa sám zbavil práva o niečom rozhodovať, či vôbec niečo a niekoho na Slovensku kritizovať.

Je len dobré, že tu obhajuješ kapitána Danka.

Ktorému sa smejú všetci od Kotlebovcov, Rusov, liberálnych fašistov, zomristov až po samotných židov v Izraeli..

Naozaj nikto nemá, tak vysokú "morálnu" úroveň aby sa ho dokázal zastať, tak ako ty a neposrať sa pritom od smiechu.

To už môžeš rovno obhajovať Bugára s jeho mostom cez Dunaj a presviedčať tu ľudí, že je pre Slovensko lepší ako ĽSNS..

Ty si asi ani sám neuvedomuješ aká je to urážka pre bežných prostých Slovákov a nieto ešte pre trošku rozhladenejších vlastencov, to tvoje jednoznačne vysoké IQ proste nepustí..

default

  • Povolené sú HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.

Plain text

  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
  • Povolené sú HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <alert>
Obrázková CAPTCHA
Vložte znaky zobrazné na obrázku.