Ďalší syntetický žid v Izraeli

Predseda slovenského parlamentu je na oficiálnej návšteve v Izraeli. To neveští nič dobré a naozaj, Danko nesklamal.

Za prvé vyhlásil, že Slovensko má problém s antisemitizmom. Je to dosť odvážne tvrdenie, bolo by zaujímavé zistiť, čo si pod tým Danko predstavuje. Ale možno si nepredstavuje nič, len sa chcel zapáčiť tým, čo ho ináč neoslovia, len posmešným "kapitán". Treba uviesť, že zároveň je na návšteve v Izraeli aj český predseda Senátu Milan Štěch a ten sa vyjadril, že "prejavy antisemitizmu sú v Českej republike na minimálnej úrovni".  Nuž, zrejme sa nepotrebuje bičovať, ako mentálny nevoľník Danko.

Ale to nie je všetko. Od Danka sme sa dozvedeli, že "bez pomoci Židov by ČSR v roku 1918 nevznikla". Nuž neviem, niektorí podobné vety považujú skôr za antisemitské konšpirácie - ale to Dankovi asi nevysvetlíte. "Priateľstvo a pomoc Masarykovi a Štefánikovi sme vám opätovali pri vzniku štátu Izrael a vy ste na nás nezabudli v roku 1993", vyhlásil Danko. Nuž, áno, židia na nás v roku 1993 nezabudli, dodnes nám znie v ušiach ich víťazne kvičanie, keď privatizovali naše podniky.

A predseda údajnej Slovenskej národnej strany ešte pokračoval. Bez Židov by nebola Bratislava a nemali by sme svoju históriu. Hm, a ktovie, či by bez židov bol Dunaj, Tatry a či by bez židov mal Danko vlasy na hlave.

No a podstatné na záver. Kapitán si dal záväzok, že na jeseň v slovenskom parlamente presadí novú legislatívu, ktorá by rázne zakročila proti antisemitizmu. Definícia antisemitizmu na Slovensku bude podľa neho "vychádzať z izraelskej legislatívy". Toľko oficiálny text.

Neviem presne, aká je izraelská definicia antisemitizmu. Ale dá sa predpokladať, že od jesene každý, kto povie o niekom, že je žid, bude pokutovaný za urážku na cti. Nie?

Preto prosím aj tu diskutujúcich, aby si zvykli a aby si (už preventívne) nenadávali do židov. Je to nepekné, niekoho tak označovať. Dokonca aj keď by bol naozaj žid. Veď on koniec-koncov za to nemôže, že sa taký narodil.

 

 

Rovnaké kravaty, rovnaký romantický pohľad, rovnakí dvaja nežidia.

(dúfam, že som nikoho neurazil)

 

zdroj 

Wotan

iba preto, lebo sa snaží pochopiť problémy Židov je choré. Tie neustále útoky na „kapitána“ Danka sú prejavom politického analfabetizmu a škodia Slovákom viac, ako naivné drísty slniečkárov okolo Kisku.

To že niekto prizná, že na Slovensku máme problémy s antisemitizmom ešte neznamená, že by hodnotil stupeň týchto problémov. Kto ich nemá? Vo Francii, najmä v Paríži a Marseille dosahujú katastrofálne rozmery. Veľké problémy majú v USA vďaka propagande islamistov medzi „afromameričanmi“.

Legislatívne definovať antisemitizmus v zákonoch SR tiež nemôže byť na škodu. Bez toho, aby ste poznali definíciu robiť paniku nemá zmysel.

Najlepšie a najzrozumiteľnejšie vysvetlil definíciu antisemitizmu v izraelských zákonoch Anatolij Ščaromski (Natan Sharansky) – jeho „3D Test of Antisemitism“ považujem za rozumný a uvádzam originálny text:
http://jcpa.org/article/3d-test-of-anti-semitism-demonization-double-sta...

Postupne uvediem všetky tri „D“.
1. Démonizácia – primeranosť kritérií na chovanie Židov (a dopĺňam v konkrétnom historickom kontexte).
2. Dvojité štandardy – na posudzovanie Židov (a štátu Izrael) musia platiť rovnaké kritériá ako na iné národy/rasy.
3. Delegimitizácia – týka sa predovšetkým práva Židov na vlastný štát.

Rozumný človek nemôže mať s touto definíciou problémy. Aký môže mať Slovák problém s legitimitou štátu Izrael? Vznikol na základe odmietnutia Arabov plánu OSN na rozdelenie mandátneho územia Palestína a ich pokusu vynútiť si svoje predstavy vojenskou intervenciou. Môžeme diskutovať o jeho súčasných hraniciach, o politike na okupovaných územiach.

Posudzovať Židov na základe dvojakých kritérií je choré principiálne. Platí to ale i naopak, ak je Žid úžerník alebo podvodník, treba ho kritizovať rovnako ako gója.

Je smiešne, ak svojvoľne si niekto trúfne označiť niekoho za Žida iba preto, lebo sa snaží pochopiť ich stanovisko. A je vrcholne trápne, ak takto označia mňa, ktorý mám z vojnových čias overený árijský rodokmeň a obviňujúci by ho evidentne nemohol dokázať. Ak niekto po roku 1990 vykonal niečo nečestné, označiť ho za Žida (perly sú Miklóš, Dzurinda, Zajacovci, ... atď.)! Fedor Gál sa otvorene k svojmu Židovstvu hlási a profituje z neho, prosím označiť ho ako Žida nie je protizákonné. Ale svojvoľne oflastrovať podľa akýchsi kritérií typu MÁM RÁD/NEMÁM RÁD je choré a malo by byť rovnako trestné, ako akékoľvek osočovanie a ohováranie. Ak niekto napíše rabi Danko je to blázon a mal by sa ísť liečiť! Ak si pozriete ksicht Magáta, tak neviem či by prešiel nejaké prísnejšie rasové kritériá v roku 1939!

K pojmu syntetický Žid. Ak použijem podobnú logiku, tak Slota, Prokeš, Marián Andel sú ukážkoví syntetický Slováci, Adolf Hitler a Goebbels boli syntetickí árijci. Najkrajším príkladom árijca, spĺňajúceho všetky kritériá bol Reinhard Tristan Eugen Heydrich, 25% Žid ...

sandro

som nevedel, ze sem chodia taketo uletene postavicky.. Toto je asi ako uprimne sa zamysliet a rozoberat pre a proti na temu nadradenosti bielej rasy na SME:) Ale Nadhlad sa asi stava prilis komercnym portalom, ked sem hojne prispievaju ludia ako Wotan:)

Norman

Na Danka sa tu nikdy nejako neútočilo, pretože je predsa len člnom opozície, ktorá mohla priniesť aspoň stabilitu. A pretože na neho útočili naši väčší nepriatelia.
Žiaľ, ak Dankovi viac záleží na ochrane židov pred ochranou vlastného národa, žiaľ, ak sa dal Danko na cesu zrady, nemožno sa ho viac zastávať. Ak chce niekto robiť zákony pre židov a proti slovenom, tak je zradca.
Zradca je atribút absolútny - je dokonca jedno, koho zradil, v každom prípade je to nezodpovedný amorýálny človek. Nie že by sa to o ňom nevedelo zo súkromného života, ale už sa to naplno prejavuje aj v politike. Európski politici musia pochopiť, že Izrael je otrávený a bezcenný, že majú dať od neho ruky preč.

Čo sa týka termínu "syntetický žid", je tu vzor Kiska, podľa ktorého je zavedené. Každý, kto chce hrať určitú hru, si zalúži toto označenie, "syntetický žid". Samí židia takých ľudí označujú "šábes gój", ako vieme. Hľadia na nich zvrchu, ako na dobrovoľných sluhov. My na tých ľudí hľadíme rovnako. Nik Danka, ani Mikloša ani iných neoznačuje za židov. A ak to niekde inde niekto spravil, asi to myslel tiež tak alegoricky, ako my. To je úplne bežné, židia a ich napodobovači nemôžu mať žiadne nadpráva, nemôžu sa hrať na precitlivelých a zakazovať si kritiku.

Ćo sa týka logiky "syntetický" - áno, možno ju použiť kdekoľvek. Máš syntetických kresťanov (Bezák), syntetických moslimov, aj Rusov či nemcov, a podobne. Ale pre nás v Európe sú zaujímaví syntetický židia. je to plne pochopitelné.
Výraz "syntetický žid" je veľmi dobrý a treba ho často používať.

mirages

trochu offtop
ktora slovenska herecka, z tych starsich (zrelych) generacii (nie sucasne) je vyzorom najslovanskejsia? (fenotyp)

sandro

Tu mam jasno, ale nebola to zase ziadna velka herecka treba povedat.
https://casprezeny.azet.sk/clanok/105370/princezna-anna-z-rozpravky-kral...

mirages
Ľubov

všetko so všetkým súvisí. Ale pretože už len úplny ignorant nechápe,že sa čosi obrovské mení a lámu sa svetadiely,možno by bolo dobre pripomenúť si,že sú aj iné ideálne krásne ženy,ako slovanky.

https://www.youtube.com/watch?v=GVVSdTxZ-c8

No to,čo ostáva nad časom a všetkým čo sa môže meniť ,je dokonalá biela koža.

Ľubov

keď si sa rozhodol,že už nebudeš Vivo,rešpektujem to.Nechcem,aby si odišiel druhý krát.

K Dankovi: ide o mieru empatie,nie je to o židoch.Robí nám hanbu,starým esenesákom.(((.Je to naozaj viac o Dankovi a SNS,ako o nejakom Izraeli.

Tak nebuď vzťahovačný. A veľa zdravia !

Wotan

Snaží sa o podporu proti bande sorosovskej čvargy. Raz v Rusku, teraz v Izraeli. Prečo v Izraeli? Soros je v Izraeli persona non grata a preto s Izraelskou vládou intenzívne komunikuje aj Orbán. Zahraničná politika nie je o emóciách a bombastických vyhláseniach. Proces vytriezvenia červeno-zelenej čvargy v EÚ nepôjde tak rýchlo, ako si to naivne predstavujú v ĽSNS a jej derivátoch. Na obdobie, kým sa EÚ v tejto podobe rozsype zmenou vlády v členských krajinách si ešte počkáme.

Slovenskej vláde náramne vyhovuje, že nie je centrom pozornosti a cirkus robí Orbán. Potichu s ním súhlasia, ale každý rozumný človek veľmi dobre vie, že ak by Orbán začal v regióne dominovať, jeho požiadavky sa nezastavia na súčasných hraniciach Maďarska. Ukrajinci sú krásny príklad, výstraha čoho je schopný.

História sa opakuje. Ty si naozaj myslíš že Šaňo Mach alebo T.J. Gašpar milovali komunistov a CCCP? Že vysedávali v kaviarni Štefánka s Iljom Erenburgom (svokra ich videla dokonca na vlastné oči, Šaňa Macha pozanala neskôr osobne). Bola to náhoda, že Slovenská encyklopédia vydaná pred vojnou (mám ju doma) sa rozplýva nad úspechmi sovietov? Slovensko dôležité ako prd vo Vesmíre muselo hrať falošnú hru na všetky strany, pokiaľ boli politici skutoční politici a bojovali nie o svoje, ale aj národné prežitie. Nakoniec Šaňo Mach si zachránil kožu aj vďaka intervencii Erenburga.

Fico bol okolnosťami donútený robiť tú istú zradcovkú politiku, ako robil Tiso, ktorého stále obsiera. Danko na tému Tiso taktne mlčí, ale tak isto mu nič iné neostáva ako sa bratríčkovať so spojencami, paradoxne aj s vládnymi predstaviteľmi Izraela. Nech si dá na hlavu aj jarmulku a vloží do múru nárekov papierik, pokiaľ bude na ňom napísané "Hospodin, ochraňuj Slovensko!" ...

Môžete ho okydávať ako zradcu, ale pre Slovensko robí viac, ako dupajúci vidláci z ĽSNS.

Norman

Danko sa o nič nesnaží.
To je preceňovanie. V jeho prípade naozaj nejde o kvality, ale o nedostatok akéhokoľvek konceptu, nehovoriac názoru a z toho prameniacej vôle.

Danko je proste nič.
Kým Slota tiež viac škodil, ako pomáhal, kým Malíková proste nezvládala, tak Danko je proste nič.

A ak si myslíš, že Danko to na niekoho len hrá, tak sa mýliš.

Okrem toho, čo sa týka argumentov, že Slovensko je malá krajina - prirodzene, niekedy je treba byť nenápadný, ale ... nie sme "malá krajina". Ak zlomia väzy orbánovcom, nás potom rovno len rozpučia. Teraz je naopak najlepší čas na robenie problémov, teraz je čas na zabratie a opevnenie svojho miesta, je zbytočne strácať čas.

To o tvoje svokre a encyklopédii tu s témou súvisi asi len okrajovo. Tak ona videla Šaňa Macha a Erenburga? A čo ešte videla?

Norman

Aby to nevyzeralo ako nejaká kritika len Danka, treba dodať, že sa stal témou článku, lebo prvý raz zablúdil na nejakú samostatnú návštevu, špeciál do Izraela. Ale treba všeobecne povedať, že slovenskí politici sú v otázkach zahraničnej politiky ako malé blbé detičky. Nie je to ale o (ne)rozume, i keď ich nevzdelanosť v týchto veciach hrá svoju rolu, ale podstatná je ich klasická čubkovitosť. Slovenskí politici boli prakticky vždy v histórii ako malí psíčkovia, bez chrbtice, bez odvahy ... viete, čo vždy spomínam. Toto platí v absolútnej väčšine prakticky na všetkých slovenských politikov - prinajmenšom od vzniku CSR, 1918. Nemali svoj názor dokonca ani vtedy, ak by nim nič neriskovali. Vždy sa starali len o svoje zaprdený a zavšivený zadný dvor.
ťažko jednoducho napísať dôvod, ale je to tak.
Opakujem, len od roku 1918, nie je to trvalé.

Ľubov

Tu musím povedať, že súhlas,práve čítam ako divá,tak ma zaujal životopis Vavra Šrobára Osudové prevraty 1918 -44-48.
No ,páčia sa mi tí muži.Asi mali to,čo dnes Roland nazval testosterónom. Z Ružomberka,pekne spolu idú do basy v 1906 Hlinka aj Šrobár. Hoci sa ich cesty skoro rozišli a Šrobár odmieta Hlinkov klerikalizmus,Vajanského rusofilstvo a aj so Štefánikom má isté nedorozumenia,stále to malo oproti dnešku v sebe niečo,neviem,ako to nazvať,aha,nerobili to pre oligarchov,iba pre seba,alebo dokonca pre národ.

Roland,knihu Ti úprimne odporúčam,napísal Ľ.Olach,môžu sa hodiť niektoré informácie

Roland Edvardsen

To bola naozaj iná doba. Keď premýšľame o historických osobnostiach, tak je fajn si predstaviť kam by sa politicky zaradili, ak by sa narodili do dnešnej doby. Tiso by bol podľa mňa obyčajný umiernený kresťanský demokrat, napríklad (a hlavne by nebol ani kňazom, resp. nemohol by byť kňazom). A Šrobár možno v Progresívnom Slovensku. Ale nie, tomu naozaj krivdím. Myslím, že by bol skôr v Smere alebo v SAS. :-)

Ale preč od fantazírovania. Dotkla si sa niečoho, čo spomínam i ja veľmi často, t.j. skutočnosť, že i ľavičiari/progresivisti ako Šrobár sú dnešnými štandardmi považovaní za celkom silných nacionalistov a anti-semitov. Dobové pomery i naše poznanie sa od vojny tak výrazne posunulo.

sandro

To tu tvrdim od zaciatku. Danko je kon oligarchov, Slovensko a geopolitika ho nijako nezaujimaju. Na to tam vobec nebol dosadeny. To len Wotan chce vidiet niekde nieco, co nie je.

Teraz mi to tu vyskocilo, co tam ten blb nataral :

Extrémistov musíme odstaviť z politiky. Urobím všetko pre to, aby sme prijali legislatívne úpravy, tak, aby sme dostali extrémistov z poslaneckých lavíc a takisto aj z ulíc. Ctím si slobodu prejavu, avšak nesmie byť zneužívaná na politický marketing a na podnecovanie nenávisti medzi ľuďmi. Aj pre to na jeseň predložím legislatívny návrh týkajúci sa jasnej definície antisemitizmu. Verím, že sa potom niektorí novinári konečne zobudia.
Andrej Danko.

Takze tak. To je jeho uloha, nahnat si volicov zrusenim LSNS. Danko prekracuje ciaru, za ktorou ho uz nebude cakat nic dobre.

Roland Edvardsen

Ja som so situáciou v orbánovskom Maďarsku dobre oboznámený. Áno, Orbán má dobré vzťahy s Izraelom a dokonca navrhol na stretnutie V4 pozvať Izrael. Orbána tiež podporuje v Maďarsku miestna ortodoxná židovská komunita, ktorá je pomerne dosť konzervatívna a ktorej imponuje Orbánovo vyhranenie sa voči islamu. Ono Orbánove vnímanie židovstva je pomerne podobné tomu, čo načrtol Krajniak v tomto svojom texte: http://www.poslednykriziak.sk/som-priatelom-izraela-a-som-na-to-hrdy-kry...
Čiže on rozlišuje akože medzi dobrými "pravicovými" židmi a ľavičiarsko-globalistickou vetvou židovstva.

Lenže Orbán nerobí to čo Danko. Dankov problém nie je v tom, že si niekde búchal čelo o múr a že sa niekde vyslovil za nejakú spoluprácu s Izraelom - ako kopec iných politikov pred ním. To by ho nerobila nijako výnimočným. Tu ide naozaj o to ako to celé preháňa, ako sa doslova masochisticky ponižuje a stráca dôstojnosť (a tým ako politický reprezentant Slovákov ponižuje aj ich). Proste toto nerobí a nerobil vo vzťahu k Židom asi nikto z vládnych politikov a väčšiny opozičných - ani Fico, ani Sulík, ani Pellegrini, ani Blaha, ani Mečiar, ani neviemeštekto vrátane dokonca množstva opozičných či "slniečkárskych" politikov. V tomto je Danko asi naozaj zrovnateľný akurát tak s extrémami ako Kiska alebo Dubačová - a možno ich už aj prekonal. A to sa prosím pekne bavíme o predsedovi akože národnej strany. To je ďalšia rovina, prečo je to celé taký veľký prúser.

A druhá rovina je jeho snaha obmedzovať tu slobodu slova a prenasledovať Slovákov za názory. Tu už naozaj prekročil isté hranice a prejavil sa ako jasný extrémista.

Roland Edvardsen

Nedávno som mal status o Sulíkovi, kde som písal, že by nebol lepším premiérom ako Fico alebo dokonca ako Danko (o Sulíkovi i Dankovi sa viackrát hovorilo ako o možných budúcich premiéroch). Ja keď si porovnám Sulíka s Dankom, tak Sulík je naozaj na tom o dosť lepšie. Na Sulíkovi vidno, že mu nejaká prehnaná emocionalita a patetickosť veľmi nereže. Toto je veľmi pragmatický a "technický" typ, a preto sme sa u neho nikdy nestretli s nejakým prehnaným pátosom okolo holokaustu a Židov ako u Danka. Sulík má proste viac testosterónu - veľmi jednoducho vyjadrené. :-)
Len Sulík sotva bude lepším premiérom, pretože má horšiu stranu ako Danko a celkovo je obklopený objektívne horšími ľuďmi. A aj o tom to celé je - nemôžete osobu politika kompletne oddeliť od jeho strany. A aj preto som bol v minulosti k Dankovi relatívne zhovievavý - kvôli tým pár zdravším ľuďom v jeho strane (ako napr. Paška) a celkovej pro-národnej minulosti jeho strany.
Sulík samozrejme je tiež dosť "tajtrlík" a "drístač" a v porovnaní s takým Ficom reálne zaostáva (netreba zabúdať i na niektoré jeho pochybné výroky o tom, že Fico to s "monitorovaním moslimov" prehnal alebo že Slovensko by mohlo jednorázovo prijať pár tisíc imigrantov - to vyslovil hneď niekoľkokrát).

Norman

Presne si to napísal. Ešte by som dodal, že sa aj menia časy, takže dnes je to dosť nemiestne.
Za ďalšie, Orbán udržiava tieto vzťahy (povedzme, s Izraelom, s Ruskom, s ufónmi, s kýmkoľvek, čo my vieme, že) pragmaticky, skryte a bez teátra, kdežo Danko robí tieto veci ako verejnú sebakritiku a ponižovanie celého národa.
A za tretie - mnohí politici boli do podobných prejavov dohnaní, z nutnosti. Ale na rozdiel od nich sa Danko čoraz viac prejavuje ako politicky úplne nepragmatický človek, ktorý práve nerobí veci za nejakým účelom, ale je prost e pohadzovaný udalosťami ako handra.

V SNS vo vedení je povedzme niekoľko sľubných ľudí, ale Danko pôsobí ako jeden z najhorších. Nie že by si človek robil nejaké veľké nádeje, ale toto naozaj je zlyhanie za zlyhaním.

Jbm ti Boha

Legislatívne definovať antisemitizmus v zákonoch SR tiež nemôže byť na škodu?

Človeče ty máš tých židov asi aj v posteli.

Tak zoberme si to teda opačne Legislatívne definovať antislovakizmus v zákonoch Izraela, tiež nemôže byť na škodu Židom?

Však ich budeme len zatvárať do basy a segregovať ich na základe ich názorov na Slovákov ... Akoby sa im to asi páčilo :)
Myslím, že taká moslimská menšina by tento zákon po správnej interpretácii rozhodne schválila..

SR nieje odvodené ako sa mylne domnievaš od slov sionistická republika, či od slova ser..

A čo takto legislatívne definovať v slovenskom štáte protislovenské postoje. Akoby sa ti to asi páčilo...

Na Slovensku nemáme problémy s antisemitizmom, že by bol príliš malý, či príliš veľký, ale so židmi, cigánmi a podobne..

Stačí po vzore pokojne aj Izraela, keď už ho tak zbožnuješ prijať správnu legislatívu a tieto menšiny si môžu ísť pískať a nám to na škodu rozhodne nebude, práve naopak..

Alebo fakt keď si zo všetkých národov zaťažený zrovna na nejakých pre Slovensko nepodstatných obrezancov, čo takto legislatívne nadefinovať ako protizákonné semitofilstvo.
Zakázať obriezku a obriezkomilov zavrieť do basy za ich protislovenské postoje. Však nerobťe židia žiadnu paniku, nikto vám na Slovensku ubližovať nebude, keď tu nebudete žiť, stačí sa len pokojne odsťahovať, keď vás tu tak ukrutne ubíja ten desivý hrôzostrašný slovenský antisemitizmus..

Fakt lebo Slováci tu na vlastnom území nemajú nič lepšie na práci ako dookola počúvať to vaše ublíženecke fňukanie, kvílenie a revanie ako vám tu všetci strašne ublížujú...
Vám chudáčikom, ktorí asi nemáte peniaze ani na jednosmerný lístok do Izraela, či inej vám blízkej krajiny..

Toľko budete ľuďom hustiť do hláv, ten váš údajný nahokaust, až sa vam raz naozaj splní.
Ľuďom už totiž raz naozaj dôjdu nervy.

Až potom môžte revať a v kúte stonať od bolesti ako vás zošlapalo nejaké stádo oviec..

A keď v bolestiach skapete, dobré vám, tak pretože ste už boli N-krát varovaní, že si tu nemáte čo hubu otvárať na Slovákov a špiniť ľudí, ktorí vás tu nechali v pokoji žiť a stavať si tu nejaké synagógy, či iné vaše zhovädilosti..

Wotan

zastaviť multikulturálne blbnutie v EÚ, tak určite sú to Putin a Izrael.

Norman

Izrael je zločinná genocídna krajina. Prirodzene, jej metódy - teda vraždenie civilistov, by dokázali vela. Ale my nie sme amorálne nuly odchované na talmude, vieš? Až tak ďaleko biely človek dobrovoľne neklesne - odmysliac si samozrejme syntetických zradcov ako Kiska, Miklóš, Dzurinda, Radičová, a podobný plebs.

Okrem toho, ale naozaj bez srandy:
multi kulty blbnutie spustili na Európu práve sionisti, trocha voľnejšie povedané židia. Povedať, že najlepší liek je pôvodca choroby - to je naozaj pod úroveň.

Pozri, ak si naozaj tak posadnutý židmi,a budeš ich neustále tu podstrkovať, tak sa tu neustále budeš dostávať do konfliktu. Nehovor mi, že si tak naivný. Alebo si vážne myslíš, že týmto niekoho oklameš alebo presvedčíš?

Pozri: zabudni na židov. Táto tvoja posadnutosť je asi príčinou všetkých svetonázorových rozporov, ktoré pociťuješ.

Takže kľud.

Wotan

Podľa palestínskych prameňov Izrael opustilo v roku 1948 700.000 "Palestínčanov".
Podľa demografických údajov
http://2.bp.blogspot.com/-SZtqbVnDAAk/UeIcssqibNI/AAAAAAAAATs/JtJUgRhCah...
http://www.cbs.gov.il/statistical/statistical60_eng.pdf
tá genocída vyzerá veľmi podivne ... :-D
Dnes sa k "Palestínskemu národu" hlási cca 9 miliónov Palestíncov.

Meráš tú genocídu veľmi podivným spôsobom.

Podľa oficiálnych arabských štatistik opustilo svoje domovy v arabských krajinách od roku 1948 do začiatku 70. rokov okolo 856 000 Židov.

Norman

Genocída je snaha o kultúrne a biologické zníčenie určitého etnika.
Presne to robí Izrael, keď systematicky a cielen NIČÍ Palestínske etnikum - mimochodom, jedno z najnadanejších v moslimskom-arabskom svete.
Izrael drží etnikum Palestíncov v takých nenormálnych pomeroch, ktoré toto etnikum strhávajú do biedy a zabraňujú mu v prirodzenom rozvoji.

To, že si Izrael zmyslel ulúpiť zem pre svoju primitívnu náboženskú doktrínu uprostred mora Arabov spôsobuje, že sa mu čiste do počtu nedarí palestíncov zničiť. Ale čísla štatistiky nie sú všetko, z čísiel ktokoľvek urobí štatistiku task, aby ukazovala, čo chce. V tom oslavnom článočku, kde nafotkách vidno dokonca židov pracovať, mi chýbaju krivky počtu Palestínčanov, ktoré Izraelský štát povraždil.
Chýbajú, ale zaručene sú KAŽDÝ ROK vyššie ako čísla ľudí, ktoré tu za CELY čas zahynuli čo len vo voľnom dôsledku vstupu vojsk Varšavskej zmulvy do ČSSR, ktorá ťa tak rozčulovala. Ak by si to, čo si si dovolil voči Rusom v 1968 roku, skúsil na izraelských okupantov, dostal by si rovno gulku do bachora a dnes by si tu nepísal svoje židofilné nezmysly.

Wotan

Meníš definície podľa potreby, je to príznak zaujatosti až nenávisti.

"Chýbajú, ale zaručene sú KAŽDÝ ROK vyššie ako čísla ľudí, ktoré tu za CELY čas zahynuli čo len vo voľnom dôsledku vstupu vojsk Varšavskej zmulvy do ČSSR, ktorá ťa tak rozčulovala. "

V ČSSR nevznikla teroristická organizácia ako Hamas alebo Hizballáh, ktorá by systematicky podnikala vražedné útoky na okupačné vojská. Nik nevychovával deti už od predškolského veku na skutočnú genocídu Židov, ako robili a stále robia Palestínci aj za peniaze EÚ. Teda účelovo porovnávaš neporovnateľné formy odporu a ignoruješ fakt, že Izrael musel na terorizmus tvrdo a časro nemilosrdne adekvátne odpovedať. Genocída Žisov je podstatou túžieb Palestíncov a vôbec sa to ani nesnažia skrývať.

"Palestínske etnikum - mimochodom, jedno z najnadanejších v moslimskom-arabskom svete."

Si úplne mimo realitu, Palestínci sú Arabmi považovaní za spodinu, porozprávaj sa s niekým, kto žil v Izraeli alebo pozná miestne pomery. To je aj jeden z dôvodov prečo v každej vojne s Izraelom chýbalo útočníkom nadšenie ...

Wotan

Meníš definície podľa potreby, je to príznak zaujatosti až nenávisti.

"Chýbajú, ale zaručene sú KAŽDÝ ROK vyššie ako čísla ľudí, ktoré tu za CELY čas zahynuli čo len vo voľnom dôsledku vstupu vojsk Varšavskej zmulvy do ČSSR, ktorá ťa tak rozčulovala. "

V ČSSR nevznikla teroristická organizácia ako Hamas alebo Hizballáh, ktorá by systematicky podnikala vražedné útoky na okupačné vojská. Nik nevychovával deti už od predškolského veku na skutočnú genocídu Židov, ako robili a stále robia Palestínci aj za peniaze EÚ. Teda účelovo porovnávaš neporovnateľné formy odporu a ignoruješ fakt, že Izrael musel na terorizmus tvrdo a časro nemilosrdne adekvátne odpovedať. Genocída Žisov je podstatou túžieb Palestíncov a vôbec sa to ani nesnažia skrývať.

"Palestínske etnikum - mimochodom, jedno z najnadanejších v moslimskom-arabskom svete."

Si úplne mimo realitu, Palestínci sú Arabmi považovaní za spodinu, porozprávaj sa s niekým, kto žil v Izraeli alebo pozná miestne pomery. To je aj jeden z dôvodov prečo v každej vojne s Izraelom chýbalo útočníkom nadšenie ...

Wotan

zastaviť multikulturálne blbnutie v EÚ, tak určite sú to Putin a Izrael.

Wotan

Domnievať sa, že všetko čo natárajú Rusi má elementárnu úroveň, je veľmi naivné.
Poďme po poriadku.
Politbyro a hlasovanie o vpáde v auguste 1968.
Citujem z jedného propagandistického drístu:
Leonid Brežněv - Ukrajinec
Pjotr Šelest - Ukrajinec
Andrej Grečko - Ukrajinec
Jurij Andropov - Žid z Ruska
Nikolaj Podgornyj - Ukrajinec
Dmitrij Ustinov - Rus
Ivan Pavlovskij - Rus
Ivan Jakubovskij - Rus
Sergej Štemenko - Kozák
Andrej Gromyko - Žid z Běloruska
Aby to vypadalo, že Rusi boli v menšine, použila sa klasická idiotský schéma nálepkovania „Žid“ a pobavil ma aj výraz "Kozák". Ale ako je to s tými Ukrajincami? Na Ukrajine žili aj Rusi, Brežnev je klasický príklad. Bol to Rus ako repa, ktorý sa síce narodil v obci Коломенское v Екатеринославской губернии, teda na území dnešnej Ukrajiny, ale to neznamená, že nie je Rus.
V časoch Sovietskeho zväzu sa hranice Ruska a Ukrajiny pohybovali z jednoduchého dôvodu, lebo boli nepodstatné. Označiť každého, čo sa narodil na Ukrajine ako Ukrajinca je jednoducho smiešne. Väčšina týchto „Ukrajincov“ tvrdo potláčala nacionalizmus na Ukrajine.
Odvodzovať národnostnú príslušnosť vojakov z názvu bojovej jednotky je ťažká debilina. Vojaci boli úmyselne zaraďovaní (a platilo to aj v ČSĽA) tak, aby netvorili kompaktné národnostné skupiny.

Ivan

chcem len pridať, v 18-19 storočí v Moskovii /Russku/židom bol povolený pobyt len na území Ukrajiny, Bieloruska a Poľska. A preto mnohé židia menili svoje mena, priezviska na russke, len by sa dostať medzi vyvolené. Lenin, Trocký a spol. prevažne sú židia, ktoré rukami týchto russkych mužíčekov vytvorili koncentrák ZSSR.

mirages

je to konzistentne?
heidrich vyzera mierne zvlastne a definoval si ho ako
stvrt-e (si to iba cital alebo aj podla vyzoru?) a brezneva povazujes sa cisteho rusa?
podla vyzoru ma v sebe urcite nieco juzanske, rus ako repa urcite nebude

Wotan

Tento údaj je založený na materiáloch, ktoré mal Himmler schované v trezore. Išlo o údaje z matriky.

Porovnaj jeho výzor
https://4.bp.blogspot.com/-ZBu4lHnB4JU/WTOBO6EkOwI/AAAAAAAAGw4/BLyfLlbjU...
s výzorom Goebelsa
https://www.hoover.org/sites/default/files/uploads/images/hoov-12-03-30-...

Celkom dobre by zapadol - je to pravda odvěká, šaty delaj člověka ...
https://img.ihned.cz/attachment.php/450/70750450/pqxB5RAWVr7zE2o4hI0wbMT...

mirages

ohladom heidricha v poriadku,

skor ma prekvapilo, ze navezne nato povazujes brezneva za cisteho rusa...
lebo ma turkoidne crty (tatarin), alebo juzansky vyzor - stalin ho dokonca pri 1. stretnuti povazoval za moldavca udajne
na nete je fotka breznevovych rodicov

breznev posobil sympaticky

ad goebbels : lida baarova?

https://youtu.be/tWJ_qwjqRxw?t=103

Norman

A nesíkal ani trocha? Vôbec sa neprejavoval  ako hlúpe mlaskajúce hovado? Oh, kakaja sympatija :-)))

 

Tvoja láska voči Rusom je naozaj slepá.

Ale dal som to sem pre všetkých, lebo nič lepšie necharakterizuje reálny socializmus povojnových čias lepšie, ako postava idiota Brežneva. 

Či bol viac Rus alebo Ukrajinec, neviem, musíte sa dohodnúť vy rusofili medzi sebou.

 

 

Ľubov

pretože Mirages hovorí pravdu,naozaj ho mali niektorí ľudia radi istým spôsobom.

Vysvetliť to neviem ,ale naozaj som to počula od starších:"Ja som ho mal celkom rád..."(Brežneva)
Asi aj Mirages to počul ako dieťa:-)

sandro

spomenul som si na jeden stary clanok. POZOR! je to link na sme.sk, takze moc sa tam nepreklikavat zbytocne:) https://mikulska.blog.sme.sk/c/171359/Breznevov-pohreb.html
Ano, Breznevov pohreb zasiahol vsetkych, od najmensich po najstarsich.

Norman

"Prečo netočíte?"
"....aaale, Brežnev umrel.."
"No a to nemáte druhého kolotočiara??"

Brežnev bol čosi ako Merkelka dnes, starý odporný symbol hnusnej doby a každý čakal, kedy sa poberie do pekiel . Lebo keď svet stojí, ľudia sa dusia. A vtedy sa tiež dusili. A prakticky všetci :(

Jozef Novak

Bolo to práve v čase jeho pohrebu. Jeho podobizeň v novinách ležala na dne záchodu v našom podniku. A každý kto si prišiel ulaviť naňho sr...l a šť...l. Aj takto vypadajú prajavy lásky a sympatie.

mirages

breznev mal komicke nadanie

https://www.google.sk/search?q=brezhnev+images&tbm=isch&tbo=u&source=uni...

nemohol byt ako clovek zly
https://youtu.be/E66oM2iAMwM?t=139
politiku zastoja teraz neberiem v uvahu

breznev mal vyse 70, atrofovalo mu ustne svalstvo, umely chrup mu tam lietal, tak mlaskanie a sikanie sa da pochopit (ako u starsieho cloveka) a bol asi uz dlhsiu dobu od 70. zavisly od nejakych sedativ

ale ah bol celkom mlady, v strede svojich 50., slintanie absolutne nevhodne, pod uroven, nedostatok etikety

Norman

Brežnev "nemohol byt ako clovek zly".
Vysvetli mi, na čom pre boha bazíruje tento tvoj výrok, ktorý dávaš do sveta? Vieš, keby si napríklad napísal "Brežnev nebol zlý" - to by sa ešte dalo chápať ... akože postoj, no. Ale "nemohol byť zlý"? Vysvetli, ako ti chodia myšlienkové pochody. Podľa fotky, kde sa škerí?

Prirodzene, že tovarišč mal nejaké roky, a aj problémy, ale kto ich nemá, že. Ale Brežnev bol taký večne namosúrený, vrčiaci aj v mladosti. Ináč, pre teba je človek vo svojich 50 rokoch "celkom mladý"? Pre teba sú akési sykavky v mikrofóne, v krajnom prípade povedzme neovplyvniteľný spôsob artikulácie, pre teba je to "nedostatok etiky"? Pre teba, ak nejaký človek napríklad kríva, je to tiež "nedostatok etiky"? Chyba charakteru, nie? Ty si fakt humorista.
Ale chápem, že Hitlera musíš zostudiť, podobne ako slniečkári Kotlebu, Tisu alebo iných ľudí zo scény. Okrem toho, Hitler si určite upiekol staré ruské babky na obed a ráno jedával malých židov - nik o tom síce nevie, ale je jasné, že nejaký "nedostatok etiky" na ňom treba nájsť. :-)

Ale vážne, to, čo si predviedol, nie je náhoda. Je to dôležitý racionálny a etický problém. Za prvé ľavičiari-komunisti boli a sú príliš nekritickí voči svojim vodcom, aj keď to boli také vrecia hovien, ako Brežnev. Za druhe Slovania-Rusi boli a sú príliš nekritickí voči svojim vodcom, aj keď to boli také vrecia hovien, ako Brežnev. A, logicky, asi to spolu súvisí.

Roland Edvardsen

Ja som teda naozaj z inej generácie, ale pri sledovaní Brežneva naozaj musím krútiť hlavou nad tým, čo alebo koho môžu niektorí ľudia považovať za "sympatického". To naozaj komunizmus tak zdevastoval ľuďom dobrý vkus? :-)

Ale rozmýšľal som akú novodobejšiu politickú osobnosť by som ja označil za sympatickú. Nuž, tak nejako mi na prvom mieste vychádza asi Jared Taylor. Ten chlap má proste takú úžasnú prezentáciu - kľudnú, kultivovanú, veľmi inteligentnú a priam aristokratickú. Takých ľudí sa naozaj veľa nenarodí.

A zo štandardných politikov bol celkom dobrý Haider. Ale aj ten nový Rakúšan - Kurz - má niečo do seba. Veď je taký všeobecne páčivý typ - mladý, svieži, energický, atraktívny. Veď práve toto sa predsa normálnym ľuďom bude prirodzene páčiť a nie obézni mľaskajúci komunistickí dedkovia, no nie?

A ešte stále mám rád aj Marine Le Pe - aj keď v poslednom čase mám dojem, že akosi upadla.

Ľubov

veď si všetci robili srandu z jeho obočia.Ale len potichu.-).Tí,čo boli bližšie ,sa ho museli naozaj báť.

Ale nemyslím,že bežný človek by k nemu cítil niečo,ako dnes ku kiske.Zmes opovrhnutia až hnusu. Takto to aspoň ja chápem, rusi ostali naozaj zneistení,keď umrel. Internet mal prísť až o 35 rokov,pravda bola to,čo sa písalo v Pravde.

Norman

Roland, nie, až tak ten socializmus nezdevastoval ľuďom vkus.
Najprv pár faktov: Brežnev bol proste bývalý vojak totalitnej mašinérie, človek, nevediaci ani hovoriť, ani konať ... dali ho tam po Chruščevovi, ktorý predsa na sovietske pomery až moc vystrájal, Brežnev bol typ, o ktorom si boli istí, že nebude samostatný.
Brežnev bol teda symbol toho najhoršieho v systéme. To, že ho tam systém držal, aj napriek jeho starobe a reálnej čoraz horšej (neskôr už aj klasickej stareckej) neschopnosti, bol u ľudí len ďalší dôkaz zdegenerovanosti socialistického systému (ináč povedané, ak by komunisti mali rozum, tak oni Brežneva dávno vymenia, lebo škodil hlavne im). Brežnev je v tomto určite jednoznačnejší prepadák, ako napríklad Chruščev či Stalin (ktorý bol aspoň možno prešibaný).
Takže ťa ubezpečujem, že bol vtedy len terčom znechutenia a výsmechu celej širokej populácie, vrátane samotných bežných komunistov.

Paradoxne je, že dnes, pod vplyvom teda neznalosti a/alebo ideologického zaslepenia, sú ľudia schopní vyťahovať aj takéto otrávené a zhnité vajcia.
Ale stavím sa, že tak, ako lepší prípad, Gorbačov, je u nás viacerými uznávaný, lebo objektívne čosi pohol a zmenil, ale v samom Rusku je plošne nenávidený, tak ešte viac sa možno u nás nájde zopár pomýlených nostalgikov, ale v samotnom Rusku je zrejme Brežnev tiež nenávidený a opovrhovaný.

sandro

Berija: ''pan Stalin, prisiel jasnovidec a tvrdi, ze vam dokaze predpovedat buducnost''
Stalin: ''Do Lagru! Ak by bol naozaj jasnovidec, tak by v zivote neprisiel''
To je zase jeden k presibanemu Stalinovi:)
Gorbacov sposobil ale naozaj asi to najhorsie, dohodol so zapadom kapitulaciu, z ktorej sa Rusko doteraz nespamatalo. Treba vsak povedat, ze bol zapadom sprosto oklamany a otazka je, ci bola aj ina cesta. On si tu stigmu nesie so sebou, vzdy ked ho vidim, tak mam pocit ze je v tom ponoreny viac a viac. Rusko stale zomiera, posledne prieskumy velmi optimisticke nie su lebo vypredaj krasnych Ruskych zien sa nespomaluje. Prekvapuje ma to lebo som cakal zlepsenie.

Norman

Nechcem to rozoberať a oponovať každému, ale v tomto o Gorbačovovi musím znovu vyjadriť, že ja to vidím úplne inak.
1.Gorbačov chcel zreformovať ťažko chorý systém. Čo bolo veľmi pozitívne a snažili sa o to aj iní pred ním (Andropov, Chruščev a iní nám neznámi)

2. Bolo to priam nemožné dielo, ale dosiahol nejaké úspechy, až neočakávané. Hlavne to robil naozaj pokojne a bez nadbytočného násilia (ako to mohlo dopadnúť, viď napríklad Donbas)

3. Nie Gorbačov všetko dal Západu, ale tí, čo ho zhodili, komunistická stará garda a následne Jelcin. Uritč bol aj Gorbi a jeho ľudia naivní - ale kto nebol? (Preto stále pripomínam ešte aj dnes - neverte im, sú to svine:)

Hlavne to píšem preto, že postkomunistický stav nie je výsledok nejakého konania jedného muža, ale je to výsledok úrovne, ktorá v bývalom SovietSojuze bola. Je výsledkom aj (ne)znalosti a (ne)schopnosti širokých vrstiev a národov.
A to isté platí aj o našich pomeroch v ČSSR.

Je ceľkom možné až veľmi pravdepodobné, že ak by komunistickí generáli Gorbačova nezhodili, uberalo by sa Rusko cestou Číny - teda postupných reforiem a posilnenia. Tou istou cestou, ako dnes pod Putinom - to by pod Gorbačovom malo vtedy ešte lepšie vyhliadky.

sandro

Ok, ale tak to zavisi od toho, aku si zvolime vychodiskovu poziciu. Ja do mnoziny hodnotenych uz Jelcina a spol. neratam. To uz beriem ako ''post'' obdobie. Tvoj nazor ma prekvapuje, nikde inde som sa s nim nestretol. Asi cas na analyzu.

mirages

vyrok sa opiera o to video, ale samozrejme, ze ani celkovo nemam pocit, ze bol zly clovek

cast tej debaty od
breznev nebol ukrajinec ale rus
ad heidrich
aj charakteru toho videa, ktore nebolo ziadne vazne video
mala skor odlahceny charakter

preto formulacia nemohol byt zly (mierna nadsazka), kedze je zrejme, ze to pisem na zaklade tohto videa

podobne ako ked slovaci hovoria nemoze byt zly ked si s nami vypije..

zazil som ho ako soplak (na tv) a nebol mi nesympaticky, mozno posobil tak nezvykle prilis vazne na nase pomery. ale nato sa dalo zvykunut, necitil som sa tym ohrozeny
aj husak sa malokedy usmieval

ale jeho mlaskanie mi ani vtedy nevadilo, chapal som, ze je starsi clovek,

celkom mlady sa da pri reci pochopit doslovne ak je doraz na celkom (tj ma 22) , alebo obrazne (relativne) ak e viac dorazu na mlady (gorbacov ked nastupil bol priblizne tak stary ako ah cez vojnu a bral sa ako mlady general. sek.)

su tam aj sykavky, ale zvuk pochadza s cielenej cinnnosti s jazykom a okrem sykavkoveho S tam je nasledne pocut aj L a h mozno f ch.., takze nie len sykavky su tam neprijemnym zvukom
a sykavky tam nie su sposobene mikrofonom

to nie je nic osobne voci ah,
..etikety

Norman

Ty si Brežneva naozaj nezažil, že, ani si ho doteraz moc nevidel.
A ty sa odvážiš ho hodnotiť na základe nejakého videa? A to videa, kde slintá, mrmlá, chrochtá a vidno, že rozmýšla ako dement - tak ako na všetkých jeho prejavoch jeho života. A ty sa nám pokúšaš napísať vážne, že ti bol sympatický? Len preto, lebo bol Rus?

Poznáš definiciu slova troll?
Ak nie, tak sa pozri do zrkadla.

rosa

Tazko si to vysvetlit.

mirages

a ktory politik ti je sympaticky?

mirages

no dobre,
a ty si ako zazil brezneva?

ked nastupil Andropov, tak citil si odlahcenie po 2-3 mesiacoch?

Norman

Už tu bolo napísané, že keď zomrel Brežnev, tak si absolútna väčšina spoločnosti oddýchla, lebo bol symbolom režimu. Ľudia zväčša nemajú radi politikov, a takých, ako Brežnev, už vôbec nie. Môžu sa ľudia samozrejme dnes baviť, čo bolo vo vtedajších časoch lepšie, ako je dnes, a mnohé možno bolo, lebo na to, čo je dobré, nie je nikdy jednotný názor, takže o tom sa môžu ľudia hádať - ale to, že ľudia vtedajší režim a Brežneva osobne nenávideli - o tom nemôže byť pochýb.
Taký Husák, to bol tiež symbol, no ale aspoň mal ten akademický štich. Ale keď začal svoj povestný novoročný príhovor, tak ak mal niekto nechtiac zapnutý televízor, tak mu to mohlo pokaziť deň, ak nie rovno celý rok.:-)

Imidž Brežneva a ostatnej "gerontokracia", teda vlády starcov, či ako sa tomu vtedy naozaj vysmievalo, naozaj spôsobili do veľkej miery, že ľudia odmietali režim. Nešlo o to, že neboli banány, ale o to, že ako vládnuca sila boli prezentované hordy nevnímajúcich dementov (a v tomto prípade je jedno, že to bolo aj vekom). Je zaujímavé, že o tomto aspekte tej doby sa moc nehovorí, a tak dnešok má trocha tendenciu to opakovať (viď Kiska, ktorý pôsobí starší, ako je, ten veľmi pripomína "politikov" socializmu).
Nehovorí sa o tom, pretože sa by to mohlo pripomenúť význam "vodcu", podľa súčasnej spoločenskej teórie je to teda teoreticky nepodstatné - a tak režim smeruje tam, kde ten predošlý, komunistický.

Pravda, v praxi sa tomu niekde pokúša brániť presadeným mladých politikov (Macron, Trudeau, Kurtz). To je ale už zas iný problém. Niekedy mu to vychádza, niekedy nie.

Norman

etiky či etikety počas vojny? Rovnaká blbosť.
Predpokladám ale, že Churchil a Stalin boli pre teba vzory etikety. A výslovnosti.
Čo je na zvukoch l, h a možno f a ch nepríjemné a mimo etiketu? Veď to skús naozaj napísať, odkedy je nejaký spôsob výslovnosti v bunkri a počas vojny bez etikety?
Samozrejme, že nemáš mozog vymytý ruskou propagandou a samozrejme, že tvoje príspevky sú prejavom tvojej slušnosti - veď provokovanie je stelesnenie etikety :-)

mirages

nemecki dostojnici nedodrziavali etiketu pocas vojny? napr. voci francuzskam v parizi?

rozhovor bez doprovodnych zvukovych zlozvykov je tiez prejavom dobrej etikety a mal by sa dodrziavat nie?
aj ked samozrejme to nie je nic fatalne a manerhaimer to prezije

zvuk slintania je schlf.. takze to nie je len otazka sykavky a nemoze to byt teda sposobene iba mikrofonom, ktory by L CH F H nemal skreslovat

rovnaky zvuk produkuju a aj ini ludia presne rovnakym pohybom jazyka a nadychom

Norman

No je práve úplne nepodstatné, či počas vojny nemeckí dôstojníci dodržiavali etiketu.

Ale mali by sme sa naozaj poučiť a mal by si ľuďom vysvetliť, ako sa teda nedodržiava etiketa nesprávnym vyslovovaním. Aby si ľudia mohli dať pozor.
Lebo sa obávam, že keď je reč o stalinistickom boľševizme, ako pri rozhovore Hitler s Manerheimom, to nedodržiavam etiketu ani ja, nielen že vyslovujem f, ch, ale aj h ba dokonca aj v, používam aj sprosté slová ba obávam sa, že som schopný roztrhať papier, ba aj rozbiť stôl či iné veci. Hitler bol naozaj príliš umiernený a aj daná nahrávka ukazuje, že to nebol cholerik, ako ho chcú ideológovia vykresliť.

Dnes vidíme v realite, že mal pravdu, okrem iného keď hovoril, že po vojne bude Európa postupne zaplavená cudzími rasami, aby boli beloši zničení (to varoval, keď sa vojna začala zvrhávať).
Bez etikety.

Wotan

pokiaľ viete po rusky sa dozviete z veľmi fundovaného článku
http://intertrends.ru/system/Doc/ArticlePdf/1155/SLbhJRlap9.pdf
Keď príde na radu téma 1968, preložím podstatné myšlienky a konfrontujem ich s OSOBNOU skúsenosťou.

mirages

str.7
Он ответил: «Нет. Я думаю, в советской ма-
шине проведения политики это были два
различных курса, и просто так совпало, что
они осуществились одновременно».

mirages

aku mas skusenost s 68ym?

gardove div. ake.., aj tie co uz boli predtym v madarsku?

Ivan

nech ten to /kapitán/ podstúpi verejne obriezku a tým presvedči židov v našej láske k nim.

Norman

Danko je pri sile, takže mu ide huba. Vyjadril sa k prípadu Mizík (ktorý bol zbavený obvinenia)

"Ctím si slobodu prejavu, tá však nesmie byť zneužívaná na politický marketing a na podnecovanie nenávisti medzi ľuďmi"

Čo na to Hrnko a ostatní ľudia zo SNS? :-)


Roland Edvardsen

Hrnko tuším rieši Dúhový pride - najdôležitejšiu letnú "párty" na Slovensku - teda 2. najdôležitejšiu, samozrejme po Pohode. A Danko tuším tiež rieši/riešil niečo podobné s Krempaskou a Lúčnym: https://www.teraz.sk/slovensko/andrej-danko-si-prevzal-anti-cenu-homof/3... Miloval by som vidieť ten ich rozhovor. :-D

Ale vážne k Dankovi. Čomu ten človek vlastne rozumie? Naozaj nerád zase vyťahujem IQ, ale on naozaj miestami pôsobí, že ho má dosť nízke (teraz vôbec nechcem akokoľvek žartovať, ako fakt seriózne). Ako právo nie je jednoduché, ale ak je človek veľmi usilovný, má motiváciu a výdrž, tak ho podľa mňa vyštuduje i s priemerným IQ (okolo 100). Danko môže byť takýto prípad. Možno má nejaký manažérsky a organizačný cit, ktorý mu umožnil viesť stranu, neviem, ale inak ten človek často pôsobí tak neskonalo tupo, nemožne. Pokiaľ viem on dokonca ani neovláda dobre žiaden cudzí jazyk (vie len na nejakej jednoduchšej úrovni konverzovať v nemčine. Po anglicky nevie vôbec a potrebuje tlmočníka). Vlastne on neovláda dobre žiaden jazyk, takže čo sa tu vôbec nad tým pozastavujem, že? :-)

Wotan

to je asi všetko, čo dokážete. V čase, keď je treba jednotu a hľadať spojencov, útočíte na Danka. Robíte tú najšpinavšiu robotu, slniečkári majú z Vás radosť.

Náhodný okoloidúci

Danko sa sám zadefinoval, SNS pod jeho vedením nie je ani slovenská, ani národná, ale len slepá, hluchá, chromá, nemá, vykastrovaná. Jeho zvolením za predsedu si SNS strelila gól do vlastnej brány. A že údajne dotiahol SNS do parlamentu a do vlády? To je len zotrvačnosť stálych voličov SNS. Zlatý Jano Slota. Je to síce hulvát, ale neohýba chrbát pred cudzími.

Wotan

majú už útokov na Danka a SNS zo strany vidláka Kotlebu plné zuby. Nasrali ste ich a tak máte odvetu. Kedy sa konečne táto banda hlupákov naučí, ako a na koho útočiť v reálnom politickom kontexte? Nikdy, lebo sú to nevzdelaní nanažratí primitívi.

Roland Edvardsen

Do istej miery s tebou súhlasím. Kotlebovci svojim hlúpym prístupom svoju situáciu len zhoršili. Sú to primitívi a iracionálni tmári, ktorí by Slovensko mohli priviesť do ekonomického marazmu a ťažkej izolácie (ak by mali reálnu moc), na tom sa s tebou zhodnem. Ale pokiaľ viem, tak s útokmi začal ako prvý Danko. Danko bol od začiatku zlý stratég - namiesto toho, aby sa snažil prebrať LSNS voličov (čiastočným) prebratím ich radikálnejšej agendy a rétoriky (tak ako to urobil Orbán vo vzťahu k Jobbiku), tak začal robiť presný opak. A na to aj doplatí, pretože to posledné, čo jeho voliči chcú počuť je obrana Izraela, islamu a tvrdé potláčanie slobody slova v mene kdejakých menšín. Danko v podstate začal robiť niečo podobné čo Jobbik, ktorý akoby chcel viac osloviť liberálneho voliča. Lenže Jobbik na upustenie od svojich princípov len a len doplatil a inak to nebude i pri Dankovi. SNS nikdy nebude dobrá pre liberálov a ich médiá a vždy ostane na nej "biľag" nacionalizmu a tzv. xenofóbie. Naopak, pre Danka a spol. to môže dopadnúť veľmi zle, presunom hlasov buď k LSNS, alebo aj ku SMERU, ktorý momentálne nie je kotlebovcami a Židmi natoľko posadnutý ako Danko.

Norman

Ako píšeš Roland, hlúpu politika robia skôr opozičníci ĽSNS, respektíve strany v "strede". Téma národ, hnedoidní migranti, islám, globalizačné parazitické financie a podobne bude treba jednoznačne riešiť aj na Slovensku a každé politické hnutie, ktoré na ne už dávno nenaskočilo, je hlúpe a odsúdené na zánik.

Oni na tie témy aj tak naskočia, ale bude to potom narýchlo a v chaose - a preto je to škoda, že sa tak nestane v kľude, čo najviac kvalitne a hneď teraz. Dokonca by som povedal, že čím dlhšie otáľajú, tým viac dávajú tromfy do ruky Kotlebu, čo čo je hlavne pre nich zlé.

 

Čo sa týka spomenutej vlády kotlebovcov, aká by to bola katastrofa - je jasné, že je to len také prázdne strašenie, ako to, ako bude na Slovensku zle, ak sa odtrhne od Čiech, alebo to, ako bude zle, ak vyhrá Fico voľby. Vláda ekonomiku až tak neovplyvní, iba ak embargom a sankciami nepriateľov - ale ani na to už tiež nie je doba, ani to už nefunguje. Ak sa niekto bojí surovosti Kotlebu, musí sám priniesť lepší nacionalizmus.


Roland Edvardsen

Ja viem, že predstava vlády len samotných kotlebovcov je nerealistická, ale bolo by zaujímavé vedieť, ako by sa začali chovať a čo všetko by začali presadzovať, ak by mali neobmedzenú moc, aký typ systému oni vlastne považujú za ideálny (stavovský štát, ktorý by mal nahradiť demokraciu, ako to svojho času navrhol Kotleba? Alebo už uznávajú aj niečo iné než napodobneniny Tisovho štátu?). Pochopiteľne, že ma napadli i sankcie a embargá zo strany nepriateľských štátov, ale napr. i rozsah slobody. To je vlastne problém s celými kotlebovcami - že sa dodnes jasne nevyjadrili aká je ich ideológia. No dobre, vraj národná, sociálna a kresťanská. Ale to isté svojho času tvrdil aj Danko a spol.. To sú dnes len bezobsažné a nič hovoriace frázy.

A k tomu lepšiemu nacionalizmu: veď práve na ňom tu neustále pracujeme. Nebudem dnes nejako sebakritický a poviem, že ponúkam lepší nacionalizmus ako kotlebovci - jednoznačne. :-)

Norman

No, nevyjadrili sa - ale to je práve tá ich ideológia.
Prosím ťa, samozrejme, že reči o nejakých radikálnych zmenách sú len prázdne slová, nemenili by nič podstatné na ekonomike. Všetko by fungovalo po starom, aj keby strana ako ĽSNS vládla. Boli by neistí, a tak by radšej moc nemenili.
V každom prípade platí: kto sa bojí strany ĽSNS, mal by ich čím skôr zobrať do koalície, aby sa "scivilizovali". Alebo teda vytvoriť ich náhradu. Sú len tieto dve cesty, buď Kotleba, alebo ešte lepší nacionalisti.

Ja som za lepších nacionalistov - ale súčasní politici a stádo ich blbých prisluhovačov na námestiach "sa boja fašizmu" - tak budú mať Kotlebu. Uprimne im k tomu gratulujem :-))

O tom, že ty alebo ja ponúkame lepší nacionalizmus, niet pochýb. Ale musel by sa stať dosť nepravdepodobný posuv, teda zázrak, aby sme dostali k dispozícii moc (v krátkom čase). Ale tebe sa to môže stať neskôr, povedzme o 5 až 10 rokov :-)

Sloven

No konečne aspoň trocha optimistický prístup, nenechajte sa pomýliť mojimi k vám mimoriadne nepriateľskými postojmi, lebo v skutočnosti vám v podstate držím palce, ale to samo o sebe je príliš málo na skutočný úspech.

Moc je len ilúzia, každý ju v sebe má, to najťažšie je ale naučiť sa ju správne a účinne používať.
Chce to naozaj veľké odhodlanie, odvahu a silu skrotiť Draka a nezabiť sa|ho pritom.

Naopak dostať sa zadarmo k moci je ľahké a dokáže to naozaj každý hlupák, zabodnúť svoj sosák a bezohľadne cicať energiu z druhých.

Ale vedzte, že nieje nič ľahšie ako sa potom toho komára na krku zbaviť.

Pri dostatočnom nadhľade žiadne zázraky nejestvujú.

Na zázraky čakajú len hlúpi a slabí ľudia neschopní vidieť (za oponu) a teda to "dračie kúzlo" ostáva vždy ZA ich ZRAKmi.

V skutočnosti už nikdy nedostanete k dispozícii žiadnu moc!

Tú plnú moc ste už totiž raz dostali a to v deň vášho narodenia.

A nadobro ste sa jej zriekli v deň, keď ste uverili (v zázraky).

Ten dračí zvitok, ktorý v kung fu pande, tak krvopotne stráži majster Shifu, a ktorý obsahuje tajomstvo nekonečnej sily, je v skutočnosti totiž (len) obyčajný nepopísaný papier.

Vaša čistá svojbudná - nezotročená myseľ akú ste dostali pri narodení.
Tá sila sa ukrýva v tej ceste v tom boji a učení sa ako ju znova získať navzdory všetkým ilúziam a nepriazni osudu.

Vy ste ten popísaný papier a nikto vám nemôže zabrániť v tom aby ste si doňho aj naďalej zapisovali tie pičoviny.

Chce to naozaj silnú vôľu postupne si prepísať ten osud a zbaviť sa všetkých tých nepodstatných piovín a jedovatých ťažkých kovov, ktoré sa vám tam za tie roky uhniezdili.  

Chce to aj zmeniť spôsob akým sa pozeráte na svet a kedže je všetko prepojené, tak sa potom zmení aj spôsob akým sa pozerajú druhí ľudia na vás.. 
Či zhora ako na bezmocných hlupákov, alebo napr. zdola ako na všemocných hrdinov, či zpredu ako na svojich bratov a spolubojovníkov, či naopak protivníkov.

Ale na to všetko treba menej slov a viac cviku.

Norman

Ani ty sa nenechaj pomýliť našim formálne priateľským postojom k tebe.

Sloven

Vidíš nebol by ten svet hneď oveľa krajší, keby k sebe všetci dokázali byť takto úprimní?

Nie, nebol.
:)

nové