Žaludi na hrad!

Sranda sa skončila. Bývalý prezident Kiska dnes oznámil založenie novej strany. Bude sa volať Žaludi. Alebo nejako tak.

Už teraz majú finančnú podporu Esetu. A tím 72 expertov, ktorí vo dne v noci vyrábajú programové tézy - zatiaľ ich majú 125 na 250 listoch papiera, ale do septembra, keď predložia celý program, ich bude ... no, máme sa na čo tešiť. Strana má už teraz podporu 30 tisíc ľudí v regiónoch Slovenska.

Kiska čelí zatiaľ neoficiálnym obvineniam v kauze KTAG a je možné, že sa dopustil v minulosti trestnýh činov, za ktoré bude odsúdený. Pokúša sa preto schovať v politickej strane, aby zo seba robil politickú obeť. Taktika je to priehľadná a, ako sme u neho zvyknutí, nehanebná.

Upozorňujem čitatelov, aby si nemýlili novú stranu so skupinou Černí žaludi. Podobnost je čiste náhodná a pieseň Král nie je o úžerníkovi z Popradu, ktorý sa chcel stať židom. Je to celkom iná skupina a pieseň o celkom inej osobe.

 

 
Želáme týmto ale  aj iným podobným žaluďom veľa úspechov v ich pôsobení v politike. Kiska forever! 
 
 
Autor: 
forma: 
Ema

doplní Rytmus a predvolebný song môže popradský šábesgój vyrolovať do celého Slovenska.

Ľubov

Veru,Kiska najskôr schudne,potom zožltne,nakoniec bude popolavý.
Koniec trojdňového pracovného týždňa,prichádza realita.Alebo nie?

Roland Edvardsen

Prečítal som si rozhovor so žaludom na Postoji a pozrel videorozhovor s ním pre Nko a sám sebe sa čudujem, kde sa vo mne berie všetok ten masochizmus. :-D

Tá strana je niečo ako druhé Oľano, t.j. pro-imigrantská (Kiska sa otvorene vyjadril, že Slovensko malo prijať niekoľko tisíc hnedoidov) a pro-americká, ale zároveň aj formálne pro- kresťanská, zameraná na konzervatívneho voliča (nebudú otvárať tému registrovaných partnerstiev, napríklad.). Ale vraj čistí skôr PS a SaS, než Oľano a KDH. Neviem, ale už to začína byť naozaj extra trápne, ako sa tu všetci predbiehajú v tom byť "veľkými kresťanmi". Otras. Výsledkom aj aj tak zvyčajne len centristicko-- slniečkársko- korporátna sračka.

Teraz čítam, že na "Pochod za život" si kresťania pozvali akúsi negricu, čo bojuje proti potratom v Nigérii (aj keď v premnoženej Nigérii sú postavené mimo zákon):

„Evidovali sme ju už dlhšie a lepšie sme ju spoznali na tohtoročných Bratislavských Hanusových dňoch,“ vraví hlavný koordinátor pochodu za život Marek Michalčík. „Myslím si, že má zmysel ju pozvať opäť, pretože vie kompetentne rozprávať o diskriminácii nenarodených vo svetovom kontexte. Ako černoška je príslušníčkou rasy, ktorá bola stáročia diskriminovaná, a preto jej argumentácia pre nediskrimináciu nenarodených či chudobných ľudí v Afrike môže byť veľmi poučná.“

Hej, najväčšia sila, čo spasí Európu - jednoznačne. :-D

Roland Edvardsen

Pred 2 rokmi hovoril Kiska celkom ináč: https://dennikn.sk/969436/kiska-prijal-lgbt-aktivistov-chce-obnovit-disk...

Idiot každý kto ho berie vážne a bude voliť.

Norman

Pod tlakom zmeny situácie (reálne fyzické problémy s energiou, premnožením a podobne) sa stáva nevyhnutné meniť naratív. Niektoré témy už nemožno viac použiť. Témy, ktoré slúžili len ako rozbíjačské provokácie (napríklad tá LGBTI a podobne), ide stranou. Ale základné témy si držia - podľa toho spoznáte ich.
Čo sú ich základné témy:
- sekta, ktorú možno nazvať židovská (ale ak niekto chce, kľudne ju môže nazvať aj satanistická alebo podobne)
To je jeden z najpevnejších základov ich moci.
- finančný systém, ktorý im dáva moc byť nad pravidlami a vždy na veci zarobiť (bankovo korporátny svet, jednoznačne dnes spojený s Amerikou a najmä s Amerikou)

Aby toho nebol veľa, toto sú dve základné veci, ktoré si držia a všetko ostatné je pre nich druhoradé.
Z prvého bodu vyplýva aj ťažká nenávisť voči "neveriacim" či "nežidom".
K tomu pristupujú heslá, slúžiace na oslabenie protivníka : "liberálnosť" (v preklade slabosť a chaos), "voľný trh" (čo v preklade znamená, že žiadna politická sila nemá moc nad bankami) - a podobne by sa dalo pokračovať.

Žaľudi teda sú raz liberáli, raz konzervatívci, môžu byť aj marxisti - ale ako si správne vystihol - vždy zostávajú anglosionistickí a probankoví.

Norman

OLANO bola či je strana jedného exota, je to náhodný fenomén. Kiskovi Žaludi sú ale tesne spojení so zámorskou veľmocou - tak pevne, že sa tomu vyrovná len spojenie Lipšica alebo Mikloša, alebo bývalej OKS. Žiadne iné strany takto spojené s USA nie sú - ani Sulík, ani SmeRodina, ani Híd. Celý projekt Žaludi je stále postavený na Kuciakovej mrtvole, takže znova vidno odpoveď na otázku Cui bono?
Ak sa američanom nepodarí presadiť týchto svojich agentov do parlamentu, je pre nich celý projekt Čaputová k ničomu.
Treba dúfať, že situácia sa za pár mesiacov ešte tak posunie, že Slováci budú v marci 2020 zas lepšie voliť.

Roland Edvardsen

Možno lepšie prirovnanie by bolo k dzurindovcom. Tí tiež boli akože "kresťania/konzervatívci"(Dzurinda vzišiel z KDH), ale konzervatívne témy takmer vôbec neriešili a prejavovali sa rétoricky a činmi neoliberálne. Veď napokon s tvorbou programu žaludov vypomáha aj Radička, je tam jasné prepojenie na túto minulosť.

Súhlasím, že za žaludmi stojí (neoliberálna a neokonská) Amerika, jednoznačne. Ale výber kisky ako ich reprezentanta bude ich fatálny omyl. Verím, že udychčaný, lenivý tĺk im to nakoniec nejako sabotuje.

Norman

Veru. Šanca, že Kiska projekt Žaludi sám privedie do bankrotu, je väčšia, ako veriť na politické prebratie slovenských voličov (ako som prejavil nádej vyššie).

vrbovčan

zvoláva lídrov opozičných strán. Chce byť lídrom opozície.

Ema

Jedinou záchranou je protispev Orfea starého Kuciaka, ktorý úbohých námorníkov brázdiacich nepokojné podkarpatské opozičné vody spasí pred záhubou.
Inak to bude hotová holokauza.

vrbovčan

hovorí, ak si ľudia zvolia neznámu ženu alebo komika za prezidenta, je to kríza demokracie. Americká loby cez tretí sektor je už tak rozlezený v štruktúrach spoločnosti, že zvráti to hádam len nejaká revolúcia a následné odklon o euroatlantických štruktúr.
Interview s Pečinkom, kde analyzoval Čapútovú:

https://www.youtube.com/watch?v=bKq9DBms4_k

mirage

Peter Nagy mal dve pesnicky
Aj tak sme stale zaludi
Stale ti isti zaludi..
...
(Podme sa zachranit pre odpadlikov)
To bol zase napad do strany zalud liezt
a vidiet ako nieco z nas zapada..

Náhodný okoloidúci

Nech sa na žaluďoch napasú dzivé svine, môj žalúdok ich nedokáže stráviť.

Ľubov

akože drsňáka.Aha,čo ten paznecht včera v Bystrici povedal https://www.hlavnespravy.sk/hrozit-vlada-smeru-lsns-kiska-hovori-dalsom-...

To sa mi asi sníva,ešte nemajú ani podpisy a už sa pokladá za premiéra,naviac sa vyhráža voličom Fica a Kotlebu? On nemôže byť normálny,inak,vykazuje aktivitu už viac,ako 48 hodín,takže od pondelka sa asi hodí na dovolenku.-)

Roland Edvardsen

Je to neuveriteľný odpad. Je to len pár dní, čo predstavil stranu a už stihol zo seba vyvrátiť iné zvratky: https://realista.home.blog/ Bude viac a viac očividné, že je to pravý psychopat.

mirage

aj v grafike maju zalud
to je pravidlo - v nazve strany treba mat nejaky zalud alebo pismeno s, alebo aspon nejaky kriz..
(smer ma aj pixlu)