Bol Kočner naivný? Očividne bol

Kočner bol vytvorený zlodejským systémom privatizácie. Podarilo sa mu ale dostať sa pod krytie starého Kováča, vtedajšieho prezidenta, a tak prekvital, dostal dve amnestie. Zdalo sa, že sa vyzná.

Ale zrejme to tak nebolo, alebo urobil nejakú vážnu chybu. Kde tá chyba mohla byť, to prezrádza aj jeho komunikácia so Zsuzsovou, ktorú Denník N ukradol z vyšetrovacieho spisu a uverejnil.

 

V tom čase, február 2018, chcel Kočner založiť stranu Cieľ, s ktorou by išiel do volieb v roku 2020. Založiť stranu nie je problém, zakladá ju napríklad až teraz aj akademik Chmelár. Ten určite nemá až toľko peňazí ako Kočner, a napriek tomu má najatých ľudí, nie dobrovoľníkov, ktorí pre neho podpisy zbierajú. Podobne bezproblémovo to asi videl aj Kočner - podpisy sa mali nazbierať a odovzdať úradom. To sa aj stalo.

Ale nastali problémy, citujem:

Ministra vnútra Roberta Kaliňáka spomínal Kočner v komunikácii s ňou viackrát. Rozčuľoval sa po odovzdaní hlasov na ministerstve vnútra, že tam je veľa občianskych preukazov, „ktoré nepasujú k menám a hlavne občianske preukazy boli dávno vyradené z evidencie, tak hľadám, ako sa to mohlo stať“.

„Nebyť Kaliho, tak nám to v utorok zamietnu a sme fpi.. Si vieš predstaviť tú hanbu? Porád by som sa na to vyj…“ písal Kočner.
 
Ak si teraz myslíte, že Kočner, podvodnik, chcel sfalšovať aj podpisy na petíciu za stranu - tak ste naivní. Kočner samozrejme nemohol mať najmenší záujem podpisy sfalšovať, konieckoncov, on osobne to asi ani neorganizoval. To, že medzi podpismi boli mnohé falošné - to je typický príznak cielenej sabotáže.
 
Ako píše ďalej Denník N: 
Ministerstvo vnútra napokon Kočnerovu stranu, v ktorej prípravnom výbore bol Peter Tóth alebo Alexandra Janoušková, nezaregistrovalo. 
 
Chápete? Znova je tu meno Peter Toth, bývalý agent SIS. Sedí v prípravnom výbore vznikajúcej strany, podpisy sú masovo sabotované, Kočner je frustrovaný a takmer od ďalšieho angažovania sa v politike upúšťa.
 
Opakujem, ako svedčí samotný Denník N, Kočner sám nevie, ako mohlo dôjsť k výskytu falošných preukazov ("... tak hľadám, ako sa to mohlo stať“), je z toho prekvapený a znechutený. Ďalej Denník N hovorí, že čísla občianskych neboli jednoducho falošné, ale boli "vyradené z evidencie". Kto asi tak disponuje nejakými zoznamami vyradených občianskych?  A kto je asi tak motivovaný ich tam podhadzovať, namiesto zaplatenia si zopár brigádnikov a počkania čo aj mesiac, času bolo dosť. 
Zbieranie podpisov bolo zámerne zmarené a hlavný podozrivý je tu práve Peter Tóth. Logika nepustí.
 
Ten Peter Tóth, ktorý po čase, keď už je Kočner vo väzbe za zmenky, odovzdáva úradom Kočnerov telefón, na ktorom sú všetky jeho komunikácie. Odkial ho má a kedy ho zobral? Je jasné, že Toth nebol na Kočnerovaj strane. Čo ešte v jeho mene organizoval, čo ešte na Kočnera navliekol? Aká bola motivácia a pre koho vlastne Toth pracoval? Aký bol účel a kam až zašiel on a jeho spolupracovníci? Bolo to politicky motivované a dosiahli tým mílnik?
 
Azda treba dodať, že tentoraz Peter Tóth takmer iste nepracoval pre SISku.  Pre koho, to neviem. Hm, možno pre Rusov (áno, to bol len vtip vyjadrujúci "obťažnosť" tej otázky, pre koho asi).
 
Viac k tomu nemám, všetko vyplýva z toho, čo Denník N zverejnil. 
Nakoniec bude táto zverejnená Kočnerova dokumentácia viac v jeho prospech, ako proti nemu.
 
Peter Toth sa momentálne nachádza mimo územie Slovenska, známy agent, pardón, aktivista Bránik sa s ním pred dvoma týždňami stretol v Mnichove. Ešte nejaké otázky?
 
Autor: 
téma: 
forma: 
slaven1

A kam sa premiestnil Tóth hneď po výpovedi? Do Číny? Do Ruska? Do Londýna? Do Švajčiarska?

Status z FB Datel.sk: Peter Toth v USA

 

Celý spor okolo americkej TV Narkózy a zmeniek chápem ako lakmusový papierik ukazujúci nakoľko oslabli štátne elity USA.

Vyhrajú "nadľudia" z metropole alebo zvíťazia "domorodci"? Budú biznisbanditi porazení aj vo svojej periférnej kolónii?

Nezabudnime ani na to, že zakladateľ CME, Ronald Lauder, bol svojho času, ak nie ešte stále, predseda svetového židovského fóra.

Aktualizácia: odkaz na zdroj obrázka https://www.facebook.com/datel.sk/posts/2283709565196952

Norman

Aj tí komentujúci ľudia vidia, že Toth by mal byť spoluzodpovedný a čudujú sa, prečo nie je.
Zaujímavé je, že demonštrujúce "besné davy na námestiach", ktoré inak obviňujú všetkých a každého, najbližšieho Kočnerovho spolupracovníka neobviňujú ani náhodou. Nerobia to ani média.

Je azda Toth taký dôležitý? Dôležitejší, ako mílniková vražda?

Jeho odchod (do Ameriky?) je z dôvodu toho, že už nie je možné ho chrániť pred slovenskou prokuratúrou, vysvetlovať vyšetrovateľom a bežným ľuďom zo súdnictva, prečo je Toth chránený. Teraz je preč, ľahšie sa na neho zabudne. Pritom zas - nik sa ani pohybom brvy nečudoval, že Toth zmizol, že mu to v podstate dovolili.

Opakujem, že tu
1. nejde o ochranu len nejakého "našeho" človeka - Toth oficialne nie je žiada šajba.
2. nejde tu o ochranu policajného provokatéra či informátora - to by jednoducho povedali, že je taký a že je teda čistý.
Nie, Totha proste nemožno rozoberať, pretože je s prípadom spojený inak, oveľa závažnejšie.

Som to našiel, na datel.sk to stále visí, podivná učasť na konferencii v USA
http://www.datel.sk/clanok/datel-sk-sa-stretne-s-georgom-friedmanom-a-da...
Aj táto jeho účasť na konferencii, s ktorou sa neodolal pochváliť, svedčí o tom, že je naozaj dôležito prepojený na USA.

nové texty