Za slušné Slovensko skončilo

Dnes boli v Bratislave a Banskej Bystrici a Košiciach manifestácie tohto hnutia. Vyzerali dosť mizerne.

Vraj treba a budú pokračovať - ale ďalšie demo má byť až na výročie Sametového prevratu v novembri a potom až na druhé výročie smrti Míľnika vo februári - to by som pokračovaním nenazval.

Považujem za rozhodnuté s pozadia, že už nemajú podporu "sponzorov", o čom svedčí aj odchod Šeligu ku Žaľuďom. A bez peňazí niet propagandy, niet techniky na podujatiach, nie sú "dobrovoľníci", niet podpory celebrít, zrazu nie je návštevnosť, nie je nič. 

Viac k týmto užitočným idiotom niet čo dodať. Azda len to, že si títo hajzlíci za svoju revolučnú aktivitu zasluhujú trest - bez srandy, bez irónie, naozaj. Ich aktivitu nemožno považovať za premlčanú a nevinnú. Nevedno prečo na Slovensku panuje názor, že ak nepriateľ oslabne, treba ho už nechať tak a mávnuť nad ním rukou. Všade inde na svete sa práve vtedy na neho vrhnú, práve vtedy je správny moment na jeho dorazenie.

 

 
Roland Edvardsen

"Slušňáci" to majú inak dobre prešpekulované v tom, že tieto politické protesty účelovo spájajú s tými klimatickými. Opäť sa bude vytvárať dojem, že to opačné (politické) spektrum je akoby iracionálne (aj) proti ochrane klímy. Ale ako píšeš, aj tak sa im na to ľudia vysrali - došli prachy.

Norman

To by si zaslúžilo samostatný článok, ale v princípe každé hnutie sa musí snažiť podchytiť každú aktuálnu alebo správnu tému.
Teda podla tém sa nedá rozpoznať charakter daného hnutia, jeho hodnota - ide o to, čo s nimi spraví.

Anglosionisti napríklad bez zábran zabrali robotnícko-komunistickú tému, potom tému sloboda (liberalizmus) a teraz ekológiu.

Alebo ináč povedané - populáciu začne niečo konkrétne nabudzovať, nabíjať - a manipulátori, keď to zbadajú, hneď k nim utekajú a hovoria - poďte za nami, my vám tento problém vyriešime. Hneď si to kradnú pre seba.

Konkrétne ku ekológii - mne pripadá, že je to či mala by to byť výrazne téma národniarov - návrat od umelej finančnej konzumnej politiky ku realite prírody, to bola téma nacionalistických hnutí aj v prvej polovine 20. storočia. Ich témy sú výrazne motivované a inšpirované prírodou.

Žiaľ, na Slovensku sa nacionalizmus dal zviesť ku heslu "Boh a národ" a nevedia, čo ďalej s ním. Dá sa to opísať: od realizmu ku konzervativizmu až ku spiatočníctvu. To proste nie je dobrý vývoj. Ale no čo už, Slovensko je len jedna menšia krajina, ktorá robí zákonite omyly.

Len to zhrniem: ekologické problémy (rôzneho druhu, v širšom slova zmysle) sú dané korporátnou konzumnou posadnutosťou. Problém je vlastne ten, že korporátna plutokracia si podmanila a zdeformovala ako "ľavičiarov" (marxizmus aj neomarxizmus), ale aj ekológov (tých predošlých aj dnešných).
Obávam sa, že je len otázka času, aby si podmanila aj všetkých tých neofašistov a podobných. Vlastne v postavách ako Franko či Pinochet sa tak už dávno stalo. Proste niet témy, symbolu či naratívu, ktorú by oni mali zábrany snažiť sa prevziať. Napríklad Árijský idealisti prišli s myšlienkou evolučného vylepšenia svoje rasy a dnes židia tvrdia, že oni sa podľa týchto eugenických pravidiel vyvíjali stáročia (absurdné, aj ak by človek nevedeľ, ako vyzerali ich ghetá a populácia - ale im to nevadí, dnes sú z nich už aj eugenici).

Roland Edvardsen

Ja fakt už nerád tie slovenské pro-národné hnutia komentujem, lebo ťažko to bude niečo iné než kritika.
Bohužiaľ, u nich je to už len spiatočníctvo, nič viac. Som videl a čítal tie letáky kotlebovcov za ten RKC pochod za zygoty s kreslenou panenkou Máriou a nevedel som, či sa mám smiať alebo plakať - presladené pánbožkovanie, ktoré by ešte aj Hviezdoslavova mater považovala za staromódne religiózne porno :-). Moderná pro-národná strana 21.storočia by mala mať už inú rétoriku, iný štýl a hlavne širší záber a mala by ponúkať riešenia a náhľady, ktoré zodpovedajú spoločenskej realite 21. storočia, nie takýto prežutý, vykradnutý gýč z 19. storočia.

Ema

V čase, keď je realita viac ako jasná - že sapient je na tejto planéte životu nebezpečne premnožený, bol dnešný pochod za život vskutku veľkolepý. Pestré davy, mávatká, cukrová vata, perfektné pódium, vynikajúce ozvučenie, stánky s vodou a telka Lux mala dokonca aj jimmy jiba, ktorý sa tam vznášal ako prst boží.

Noví nepotratení konzumenti - to systému vyhovuje. Plus sú takéto akcie implicitne proti regulácii pôrodnosti kdekoľvek vo svete, vrátane tej "utečenkyne" černošky kdesi spiči z Libérie, ktorá sa momentálne hompáľa pri Malte na lodi MSF "Ocean Viking" so svojimi (zatiaľ) štyrmi pankhartami a Lekári bez hraníc vybľakujú, aby ju humánna Európa okamžite prijala - čistú vyžírku sociálu. TOTO je skutočné nebezpečenstvo pre život všetkých tých krásnych detí všetkých tých dobrých ľudí, ktorí sa dnes zišli na Námestí slobody. Kde doboha boli v roku 2015, pýtam sa, keď sme boli dať Ficovi najavo, že žiadnych "utečencov" na Slovensku nepotrebujeme - žiadnych tých Arabov a černochov lifrovaných do Európy pod všelijakými stupídnymi zámienkami typu vymierame a nemáme dosť pracovnej sily.

Horda ilegálov v počte cca 150 kusov aktuálne čaká na palube Ocean Viking na vpád do Európy - viac na MSF Sea

Z pochodu Hrdí na rodinu, ktorý na rozdiel od dnešného podporu systému nemá - rodina ako hodnota mu nevyhovuje.

Roland Edvardsen

Hlavná pointa na záver :-):

"PS: na čele Pochodu s nami pochodovala aj africká aktivistka, Obijanju Ekeocha. Možno keby kotlebovci vedeli, že pochod vedie černoška, dištancovali by sa od neho aj sami :)"

Viac tu: https://blog.postoj.sk/47331/moja-skusenost-s-kotlebovcami-na-pochode-za...

mirage

ci ich pumpido vo vatikane neparalyzoval svojimi vyhlaseniami a skutkami. A kde su vitaci z pred 4 rokov, uz im migranti nechybaju. K tomuto pochodu by mohli vyhlasit, netrapte sa s nepotratmi potratmi, mi vam ludi na sk navozime.

nové