Americká ambasáda sa mieša, kam nemá

Náhodou mi padol na monitor FB text, v ktorom sa píše o tom, ako americká ambasáda dala ocenenie advokátovi Kvasnicovi za jeho „neutíchajúce nasadenie a principiálnu obhajobu osôb, ktorých základné ľudské práva boli porušované orgánmi štátnej moci“.

Je naozaj fascinujúce, že USA ambasadá si dovolí hodnotiť, koho ľudské práva sú porušované v  republike, v ktorej sídli, ba dokonca že si dovolí tvrdiť, že a kde orgány štátnej moci danej krajiny tieto ľudské práva porušujú.
To je proste drzosť.
Nech si oceňujú koho chcú, a nech si to zdôvodňujú alebo nezdôvodňujú, nech ale neurážajú štát, v ktorom sú len hostia!
Stalo sa to ešte v apríli 2019, tu je link na FB Lýdie Šuchovej a tu je o tom článok v DeníkuN.
 
Článok v Deníku s prejavom Kvasnicu je špeciál objasňujúci.
 
V prípade Hedviga Kvasnica uvádza:

Tu by som si zároveň dovolil poďakovať pracovníkom Veľvyslanectva Spojených štátov amerických na Slovensku, ktorí, v tomto ťažkom období pre Hedvigu, navštívili Hedvigu ... , respektíve navštevovali mňa s ponukou pomoci. Vždy budem spomínať na Suzanne Ball, ktorá za pracovníkov veľvyslanectva s nami rokovala, a z ktorej som cítil empatiu a ľudskosť.

Dobre, pán advokát, takže konkrétne Suzanne Ball to bola, ktorá cez tento prípad rozoštvávala nacionálne nenávisti a dávala Hedvige "pomoc", ťažko pochybovať, že aj finančnú.
 
Ešte lepšia je ďalšia časť ku kauze Rómovia v Moldave nad Bodvou:
 
Pani Lýdiu Šuchovú som spoznal  v roku 2017. Navštívila ma v mojej kancelárii v Piešťanoch s prosbou, aby som pomohol Rómom z Moldavy nad Bodvou, ktorí boli v roku 2013 brutálne zbití špeciálnymi policajnými jednotkami a ktorí sa postupne z pozície poškodených dostali do pozície obvinených

Prípad všetci poznáme, jednotky polície neboli žiadne špeciálne a nikoho "brutálne nezbili" - urobili zásah, aké sa robia v USA denne bežne, to som si istý. Ale podstatnejšie je, že teraz už vieme, že to pani Šuchová urobila z udalosti prípad a poštvala naň advokátov - a určite ich aj zaplatila.
 
Tí, ktorým vraj Slovenský štát poškodil ľudské práva a USA ambasáda to ťažko znáša. Plus sú na fotke advokát Kvasnica a aktivistka Šuchová (v strede) - tí neboli poškodení, tí naopak peniaze či vyznamenania dostávajú.
 
Ďalší prípad bola Kušnírova, ktorej rodinnú tragédiu hádže USA ambasáda na Slovenský štát. Boli to ale práve americké organizácie, ktoré vtiahli Kuciaka a Kušnírovú do nebezpečnej práce, v ktorej niekto nehľadel na životy. Ak je niekto vinný, aspoň morálne, tak je to práve americká ambasáda.
 
Posledný prípad už len na doplnenie - prípad smrti adoptívnej matky, a dosiahnutie adoptovania dieťaťa späť do rodiny tety - určite dobrá práca advokáta Kvasnicu - ale kde tu USA ambasáda vidí nejaké porušovanie ľudských práv? Ja tu naopak vidím americké zneužívanie detského osudu na špinavú politickú propagandu. 
 
Spojené štáty americké hľadia na Slovensko, ale aj na ostatné európske štáty, ako na nepriateľov a snažia sa neustále tieto štáty urážať a podrývať ich autoritu. USA vedú proti nám hybridnú vojnu aj týmto spôsobom, ale ich kolaboranti sú známi a mali by sme sa brániť.
 
 
 
 
 
Autor: 
forma: 
slaven1

Adam Valčok dostal priestor na Šuchovom FB

Tri ocenenia za boj za ľudské práva a transparentnosť spoločenského života dostali od veľvyslanca US v SR novinári Zuzana Petková a Adam Valček spolu s advokátom Dr. Romanom Kvasnicom. Všetkým oceneným patrí úcta a vďaka za ich záslužnú prácu pre lepšiu spoločnosť.

Aj il-P-rezidentka má pekný status:

Veľká česť pre Slovákov v Bruseli a samozrejme aj pre mňa osobne stretnúť sa s prezidentkou SR. Jej druhá zahraničná cesta smerovala do centrály EÚ a NATO. Slovensko nemôže poskytnúť lepší dôkaz o tom kam patrí. Prezidentka sa fotila a rozprávala s obrovským množstvom ľudí s neuveriteľnou empatiu a trpezlivosťou aj napriek neľudskej teplote a vlhkosti, ktorá dnes panovala v Bruseli. Ani ja som neodolal možnosti jej osobne zagratulovať a zaželať veľa úspechov a sily. Viem, že som sa prehrešil proti väčšine protokolarnych pravidiel - s prezidentkou bez saka:) No však to viete tí eurobyrokrati....

Boa, že vieme. Odpojení sú. No a ďalšia zlovestná foto s usvedčeným pozemkovým zlodejom, kedysi "novou tvárou v politike" (aj keď na toto má obchodnú ochrannú známku droid americkej ambasády Mirko Brblavý).

Dusanbe

Ďalej americká ambasáda píše: „Naliehame na slovenskú delegáciu, aby využívala Radu Európy na zdôrazňovanie ruského porušovania ukrajinskej suverenity.

Žiadame vašu delegáciu, aby tento týždeň vydala verejné vyhlásenie v ktorom vyzve Rusko, aby implementovalo svoje ľudskoprávne záväzky“.

https://www.hlavnespravy.sk/blaha-nalozil-aronovi-singletterymu-z-americ...

Čoraz viac sa mi páči, ten Blaha:

“Toto je nebotyčná drzosť zo strany USA. My sme slobodní poslanci a je choré, aby z americkej ambasády chodili takéto žiadosti a naliehania,” hovorí Blaha a pokračuje:

„Mily Aaron, toto, čo páchaš, je narušovanie suverenity Slovenskej republiky. Je to zásah do našich vnútorných záležitostí. Ty nemáš čo naliehať, toto nie je vec USA, ako budú hlasovať poslanci zo Slovenska v parlamentnom zhromaždení Rady Európy. A keď hovoríš o ruskej agresii, ja viem iba o ukrajinskej agresii voči vlastným občanom na Donbase. Boli to ukrajinskí nacionalisti, ktorí páchali zločiny proti vlastným obyvateľom na Donbase, nie naopak.“

Aj Aaron by mu mal ďakovať - vraj dostal vďaka Blahovi opušťák:

Podľa Kataríny Cséfalvayovej to bolo “za čiarou slušnosti a vnímali to aj predstavitelia americkej ambasády”. “Nešlo len o to, že vám – ako zahraničnému diplomatovi – niečo podobné urobí predstaviteľ krajiny, v ktorej pôsobíte. Toto video predstavovalo aj bezpečnostné riziko pre americkú ambasádu. Zamestnanec, ktorému to urobil, musel načas odísť na nútenú dovolenku a museli mu prideliť ochranku.”

slaven1

Pri Nitre sa zrútil MIG 29, pilot sa katapultoval.

Varianta 1:

Je to pripravená psychologická operácia na oslabenie silnému odporu v národe, ktorá sa vytvorila pri rozhodnutí vlády vyplatiť vysokú tranžu koloniálnej dane v podobe nákupu amerických zastaralých stíhačiek F16.

Výška výplaty priamej koloniálnej dane je 2 000 000 000 EUR (60 252 000 000,- sk) a celková suma bude ešte vyššia (lebo servisné náklady a úprava letísk).

Pripomeňme, že lietadlo F16 vzniklo v 1974 čo je pred viac ako 45 rokmi. Škodovka vtedy robila takéto autá.

Servisný technik dostal príkaz niečo nedotiahnuť. Pilot bol (v lepšom prípade) upovedomený (a bude povýšení). Lietadlo malo spadnúť do nejakej neobývanej časti.

Cieľ je vytvoriť aspoň ako taký argument pre verejnosť prečo kupovať šrot zpoza atlantického oceánu.

Varianta 2:

Lietadlu sa náhodou niečo pokazilo až tak že spadlo

Varianta 3:

Lietadlo bolo zostrelené. Buď pozemne, alebo vo vzdušnom boji. Verzia o motoroch bez paliva je určená pre verejnosť.

--

Z článku:

Rozkaz k tragickému vzletu stíhačiek sa podľa všetkého nezrodil na Slovensku, ale  v nemeckom centre vzdušných operácií v Uedeme.

Z článku:

Aby takto vysadili obidva naraz, to by musela byť čertovská smola.

slaven1

Egypt kupuje 50 kusov MIG-35 generácie 4++ za cenu 40 miliónov USD kus, celkovo 2 mld. USD.
Americký lokaji riadiaci Slovensko kupujú 14 kusov F-16 generácie 3 za 121 ~ 140 miliónov USD kus, celkovo za 1,7 ~ 2 mld. USD

Toto je, milé deti, vzorová výplata koloniálnej dane.

https://www.armadnymagazin.sk/2019/09/12/rusko-predalo-egyptu-50-stihaci...

slaven1

Ani nie 2 týždne a spadla F-16 v Nemecku, Gajdoš sa vyjadrí?

Stíhacie lietadlo General Dynamics F-16CM amerických vzdušných síl s volacím znakom “Warhawk 11”, zo stavu 52. stíhacieho krídla havarovalo v neobývanom lesnatom území v blízkosti mesta Zemmer-Rodt, ktoré sa nachádza severne od mesta Trier.

Pilot sa stihol bezpečne katapultovať a utrpel len menšie poranenia, s ktorými bol prevezený do nemocnice. Podľa hovorcu Vzdušných síl USA v Nemecku, lietadlo havarovalo počas rutinného výcvikového letu.

Oficiálni predstavitelia k udalosti uviedli, že lietadlo spadlo do lesa v katastri mesta Zemmer-Rodt počas vykonávania tréningového letu, ktorý medziiným spočíval tiež vo vykonaní letu medzi mestom Trier a americkou leteckou základňou v Spangdahlene.

Hovorkyňa základne Angela Watson potvrdila, že lietadlo havarovalo 8. októbra 2019 v čase okolo 15. hodiny popoludní miestneho času a pilot, ktorý bol prevezený do nemocnice s menšími poraneniami, je momentálne v bezpečí a mimo ďalšieho ohrozenia. Informácie k príčine havárie hovorkyňa zatiaľ neuviedla.

Príčina havárie – pádu lietadla je v tejto chvíli predmetom vyšetrovania.

Úrady zablokovali územie v okolí havárie vrátane niekoľkých komunikácií a miestna polícia žiada vodičov v oblasti, aby sa vyhli danému miestu ak je to možné a využili pre presun iné trasy.

Na americkej leteckej základni v Spangdahleme je dislokovaných najmenej 24 ks stíhacích lietadiel typu General Dynamics F-16C/D Fighting Falcon a približne 4000 amerických vojakov.

nové texty