Ruská karta zafungovala

Zafungovala ruská karta a odpor v európskych krajinách. Bombardovať sa zatial(!) nebude.

Z koalície vrahov odskočila dokonca Británia. Dočasne. Zrejme dovtedy, kým si neurobia poriadok s tým takzvaným parlamentom.

Vojna samozrejme vyhlásená bola a aj keď sa teda zvažujú pro a proti, jeden z najzávažnejších faktorov je to, čo dali na stôl Rusi. Tí naznačili otvorene svoje nevojenské a implicitne svoje vojenské akcie. Ja sa Západu ani nečudujem, že cukol. Viem, že Rusi nemajú čo stratiť. Ako sme písali nielen my, ale aj Chelemendik a mnohí iní - sme na hrane.

 

Nie je samo zatial žiaden dôvod na oslavy. Okrem iných negatív, do Európy zas chcú napchať sýrskych utečencov, ktorých z vlasti vyhnali   americké zbrane. Nech si ich teda zoberú do Ameriky - tí to spôsobili, a aj tak smeruje k multikulti gulášovému zrúteniu.

Podstatnejšie je, že sa znova ukázalo, ako je Európa nejednotná a stále absolútne v rukách sionistov. Síce väčšina štátov, ich bežných politikov,  v tomto prípade zmýšla rovnako, je proti novému vojnovému zločinu hlavných štátov NATO - ale Brusel je stále špinavá sionistická kloaka, ešte stále implicitne hrozí. Je zvrátené, aby za Európu hovorili bruselské nuly, alebo také prostitútky, ako Hollande či Cameron (a im podobní).

A to nechcem ani spomínať miestnu kloaku. Aj tu padlo meno Samson - meno starého eštebákáckeho agenta, agenta sionizmu, ktorý je  zas napriek všetkým svojim škandálom (okrem iného vyzýval na použitie atómových zbraní) zažratý niekde na ministerstve a neustále ukazuje svoju papulu v televízii, šíriac tu najhoršiu nenávistnú propagandu, šíriac výzvy na násilie a zločiny. To sú oni, mafie, ktoré stále otravujú náš konkrétny lokálny priestor. Kde sú ich oponenti, kde sú iné politické sily? Kto konkrétne prišiel za tým hajzlom, kto konkrétne menovite spravil tú reportáž práve s ním? Kto z mocných toto toleruje? Prečo Smer - keď už nazakročí proti väčším zverom, navymetie aspoň tieto známe, nehanebné a drzé špiny? Dokedy máme čakať? Až na nejaké nové strany a hnutia?

 

 

 

 

 

 
Autor: 
region: 
Buheh

Mali by ste si trochu naštudovať politológiu. Britský premiér Cameron (zaujímavé, že napriek africkému menu má svetlú pleť) to povedal veľmi zrozumiteľne: "Je mi jasné, že britský parlament, ktorý odráža názory občanov, nechce vidieť britskú vojenskú akciu. Chápem to a vláda bude podľa toho konať," vyhlásil. Čo sa vám na tom nepáči? Veď to je len dôkaz o fungujúcej demokracii v Británii. Ľudiad vojnu nechcú, tak nebude. Aspoň zatiaľ, kým sa nenájde potrebný počet hlasov v parlamente, čo nebude taký problém.

A na druhej strane, prezident Obama povedal, že v Sýrii "ide o základné záujmy Spojených štátov". Nuž, je logické, že krajina, ktorá musí bezprostredne brániť svoje záujmy, nie je povinná čakať na vyjadrenie svojich občanov, či zahraničných spojencov, ale musí okamžite konať. Čo vám na tom príde nekonzistentné, či azda nedemokratické?

Naopak, pokrytecký a podozrivý mi príde postoj Ruska, ktoré nikdy nepovedalo, že by v Sýrii chcelo brániť nejaké svoje záujmy, ale pritom pchá do Stredomoria svoje vojenské lode. Čo tam teda chcú, sa pýtam? Len ohrozovať krehkú rovnováhu demokratických síl a krvavého diktátora krajiny, kde boli použité chemické zbrane?

Kritizujete tu pána Samsona, ale mu v politologických záležitostiach nesiahate ani po členky. Sa uvedomte.

Norman

nič proti sarkazmu - ale kde je? Veď ty len presne opakuješ to, čo je už v článkoch  Sme. Dokonca aj miestnych jasnovidiacich si takýmto laxným prístupom zneistil.

A v disusiaác su nejaké prípad, ktoré ťa prekonávajú násobne - a myslia to naozaj vážne.)

 
Buheh

nenapísať o nič viac než to, čo píšu miestne idiot achronot. To je čistý štýl.

Dabog

Vykradat chudakov usilovnych platenych diskuterov v Sme nie je pekne.

Murkoslav
Buheh, chod si svoje bludy vypisovat na SMEtisko. Tam budes vitany. Tu neobsmrdaj.
Buheh

Priatelia, čítajte pozornejšie.

 

Ale uznávam, keďže to ste viacerí pochopili úplne opačne, je to moja chyba. Sarkazmus dovedený do krajnosti sa potom ťažko odlišuje. Ospravedlňujem sa.

 

Ale keď táto situácia je tak bizarná, že ťažko ju ešte nejakou hyperbolizáciou zosmiešniť. Tak mi dovoľte na udobrenie jeden vtip, ktorý je síce starý a škôlkársky, ale mi v týchto časoch príde celkom aktuálny:

 

Hovorí vlk líške:

 - Ty Líška, poď, zmlátime Zajaca.

- Ale nemôžeme ho len tak, bezdôvodne.

- Hm, to je pravda... už viem. Keď bude mať na hlave čiapku, tak ho zbijeme preto, a keď nie, tak preto že ju nemá.

Idú za zajacom.

- Zajac, prečo máš na hlave čiapku?

Zajaca strašne strieskajú.

Na druhý deň vlk zase začne:

- Ty Líška, poď, zmlátime Zajaca.

- A dnes zase prečo?

- Vypýtame si od neho cigaretu. Ak nám dá s filtrom, tak preto, a ak bez filtra, tak preto.

Prídu k zajacovi a vlk hovorí:

 - Zajac, daj nám cigaretu!

- A chcete s filtrom alebo bez filtra?

- A kde máš čiapku?!

Buheh

Len sa nebojte, Sýria dostane svoje tomahawky, ibaže trošku neskôr. Kto sledoval predošlé humanitárne vojny vie, že spojenci vždy najskôr o pripravovanej misii dlho rozprávali, aby si občania na tú myšlienku zvykli, a aby mohli pochopiť hĺbku a humanizmus zámerov svojich demokraticky zvolených vodcov.

Každý pionier už zo základnej školy vie na základe vlastného laboratórneho pokusu, že žabu treba variť pomaly, ináč z hrnca vyskočí. Keby sa do toho demokratické sily pustili hneď takto zhurta, bez predpierky a aviváže, mohla by to verejnosť začať zle chápať. Ale keď to urobia tak ako vždy, média budú najprv nejaký čas chrliť zaručené informácie, že už o dva týždne, potom o ďalší týždeň, na budúci piatok, po víkende... až to každého unaví a v podstate bude tak akosi v hĺbke duše rád, keď sa to konečne naozaj stane.

Okrem toho, aj novinári musia z niečoho žiť – no len si predstavte, že by sa to urobilo len tak z ničoho nič, bum a je to. A napokon, toto je aj dobrá príležitosť ako dávať svetu najavo dominanciu, ako učiť poddaných doma aj v zahraničí si uvedomovať, kto v tomto svete naozaj udáva tempo. Psychológia je mocná čarodejka a psycho poradcovia prezidenta Obamu sú profesionáli.

Viem, vy mi tu iste budete tvrdiť, že je to celé inak, že demokratické sily vo svete sú už unavené a začínajú sa trieštiť a strápňovať. Nuž, história nám ukáže, kto mal pravdu a kto sme.

Dabog

a odpor na zapade rastie zo dna na den. Uz nie je rok 2003.

slaven1

Buheh, píšeš ako keby si sa vrátil po dlhom pobyte v miestnosti 1o1.

Buheh

je pravda, že pred takými 10 či 15 rokmi by britský mopslík nerobil také psie kusy ako teraz. Ktovie. Ale aj tak sa obávam, že to je len otázka pár týždňov. S toľkou krvavou penou na papuli oni ten prst na spúšti neudržia. Ale rád by som sa mýlil.

...Slaven, Slaven... ešte som v tej miestnosti nebol.

Dabog

Otvorene vyzyva predstavitelov SR, aby sa oficialne ozvali.

Mame nejakych predstavitelov statu, alebo su to len handrove babky potahovane za snurky sionistami v tejto zo dna na den trapnejsej hre na demokraciu?

http://komentare.sme.sk/c/6917686/humanitarna-intervencia-v-syrii-nie-pr...

Le Bleu
Keďže som včera nemal prístup k internetným informáciám a chcel som vedieť, či už náhodou nie je aj po vojne, zapol som zaprášený prijímač a v Rádiožurnáli som sa dopočul (okrem toho, že Hussein von Kenya sa už prestáva hrať na demokrata a napriek stanoviskám vlastných tajných služobníkov na drzovku vyhlasuje, že oni si aj tak už útok odsúhlasili - Yes, we can!), že KDH má nesúhlasný postoj k úderu na Sýriu bez mandátu OSN. Pre úplnosť.
slaven1

Gašparovič čosi zašomral v Rumunsku.

Ema

Japoncom kus Sibíri na presídlenie a vybudovanie nového Japonska. Ponuke predchádzala konzultácia s ruskými jadrovými fyzikmi o očakávaných následkoch havárie.

Uvidíme, koľko potrvá, kým Japonsko veľkorysú ruskú ponuku prijme.

http://www.sme.sk/c/6919044/radiacia-pri-nadrzi-vo-fukusime-stupla-na-ho...