Revolúcia, ktorá nebola

V televízii besnie propaganda akejsi Revolúcie spred 30-tich rokov.  17. november je zajtra a tak pribúdajú rôzne propagačné filmíky o páde "totalitného režimu". 

Je to hnus. Tie zmeny, ktoré sa vtedy udiali, sa nemôžu nazývať "revolúcia". Ani "nežná", ani "sametová", proste žiadna revolúcia.

Za prvé sa revolúcie vyznačujú nejakým konfliktom, bojom, aj keď len slovným či politickým. Nič také sa pred 30. rokmi neudialo, nik nekládol žiaden odpor, nik nič neriskoval, nik nijako nebojoval. Strana nepriateľská "revolúcii" nebola  - a ak sa niekto pokúšal na jej hranie, tak rýchlo za odmenu dostal predné miesta v radoch prevracačov kabátov (Adamec, Čalfa a podobní). Bola to "revolúcia" bez nepriateľa? Prvý taký prípad v dejinách.

Pravda je taká, že vodca komunistického ZSSR Brežnev zomrel v novembri 1982. To bolo 7 rokov pred prevratom z roku 1989. Hneď po smrti Brežneva sa v komunistickom impériu začali diať zmeny. Moci sa ujal reformný Andropov, ktorý ale bol ťažko chorý a zomrel. Potom sa na čele zjavil Černenko, ktorý tiež vydržal len krátko. To bol vrchol obdobia vlády komunistických starcov. Moci sa ujal roku 1985 Gorbačov, ktorý mal vtedy 54 rokov. A prakticky okamžite začal reformovať systém, zaviedol perestrojku a glasnosť (čiže reformu a otvorenosť).

Všade v európskych satelitoch ZSSR padol socialistický režim a ideológia. V Maďarsku vtedy už dávno zavádzali súkromné hospodárstvo a možnosť cestovania, podľa vzoru Juhoslávie. V Poľsku mali od roku 1980 vojenskú vládu, ale aby obyvateľstvo hospodársky prežilo, dovolili im cestovať a obchodovať prakticky po celej, teda aj západnej Európe. V roku 1989, v lete, mali v Poľsku v pohode slobodné voľby. Ani Maďarsko, ani Poľsko nemajú teda žiaden dátum nejakej revolúcie, v ktorej sa akože zbavili socialistického režimu, lebo sa to dialo dlhodobo, nezadržateľne a po nástupe Gorbačova to bolo aj oficiálne povolené. Nik sa viac nebál, že by to Moskva chcela zvrátiť.

Komunizmus bol odbúravaný všade, naozaj iba naoko zostávala povrchná škrupinka platených ideológov, ktorí ideológiu udržiavali len zo zotrvačnosti.

Vo východnom Nemecku, NDR, bol tiež režim už dávno rozpustený. Zaznamenali tam a doteraz si pripomínajú deň Pádu berlínskeho múru, ale to je proste deň, keď jeden nepodstatný politik akosi priam omylom povedal v priemom prenose, že už je povolené všetkým, aby cestovali do Západného Berlína. To je všetko. Vtedy sa jednoducho na pokyn zhora odstránil múr, ale žiadna revolúcia nebola. Systém sa odstránil pokojne sám.

V Bulharsku nebol tiež zaznamenaný žiaden "revolučný" prevrat. Proste zmenili osoby vo vedení a bolo.

V Rumunsku vládol už roky samostatne diktátor Caucescu, ktorý sa od Moskvy prakticky odtrhol, ako predtým Juhoslávia či Albánsko. Mnohí ľudia v krajinách východnej Európy hľadeli na Caucesca, keď sa ujal moci, ako na osloboditeľa od socializmu. Že ten despota sklamal ich očakávania, to je iná vec, to bola jeho osobná despocia, za nejaký socializmus to už dávno nik nepovažoval. Keď Gorbačov prikázal uvoľniť socialistické krajiny, chceli sa aj Rumuni zbaviť svojho vládcu Caucesca. Ale aj tam bolo vidieť, že režimy nepadajú na podnet ulice a Caucescu proste nechal strieľať do ľudí a bolo po snahe. Rumuni by s ním nepohli žiadnymi demonstráciami, ak by na Bukurešť nezatlačila Moskva, ak by do Rumunska nevstúpili špeciálne ruské vojská. Tie zrejme dosiahli, že bol Caucescu aj so svojou ženou chytený a odovzdaný ľudovému súdu, ktorý ich rozstrieľal na kašu. To všetko ale nemalo so socializmom už nič spoločné a Moskva tam vystupovala určite nie ako sila potláčajúca revolúciu, ale naopak, ako impérium, ktoré zvrhlo svojho neverného poskoka. To Moskva tam odstránila starého vraha.
 

Jedine o Československu šíri súčasná ideológia mýty, aká tu vraj prebehla revolúcia. Je to proste hnusná nehanebná lož.

Komunisti aj v Československu mali dávno spakované a bola otázka ani nie času, ale len spôsobu, ako to spraviť. Dlhodobý vodca Gustáv Husák sa vzdal svojho predsedníctva na ÚV KSČ, čo bol skutočný hlavný orgán moci.  Volalo sa to ľudovo vtedy žartom "degustácia" a bolo jasné, že už to je koniec komunistickej vlády v Československu. Odvtedy komunistov nik nebral vážne.

Moskva podporovala zmeny vo východoeurópskych krajinách, lebo zmeny znamenali podporu jej reformnej politike, kryli jej chrbát.  KGB, tajná služba Ruska, sa činila tam, kde to nešlo dosť rýchlo. Kedže Husák už odstúpil, bolo v ČSSR akési bezvládie. Nie že by noví ľudia, u nás teda dovtedy nejaký neznámy a slabý Jakeš, nevedeli, kam majú ísť, ale robili to tak, aby to pre nich vypálilo čo najlepšie. Aby to Moskva urýchlila, zorganizovala na Medzinárodný deň študentsva, 17. november, provokáciu s hranou smrťou študenta Šmída. Jednoduchý trik vyšiel, komunisti pochopili, že KGB môže aj pritlačiť, že ak neodídu, môžu byť obvinení z hrdelných zločinov, zo zabíjania na uliciach - a do týždňa poskladali funkcie

Žiadne demonštrácie či revolúcie neboli nutné na zbavenie komunistov moci. V podstate skoro nikdy ľud na ulici nerobí dejiny, nebolo to ani teraz tak. Ulica a námestia robia len krovie. Každý zainteresovaný a chápajúci vedel už ten víkend po 17. novembri, že sa to proste začalo, že sa ideológia režimu zahodila. Demonštrácie na námestiach neboli nátlakové, ale len oslavné. Veď sa na ne pozrite aj dnes so záznamu a je to jasné. V Bratislave na námestí SNP bola prvá v stredu 22. novembra a hneď bola naživo preberaná vládnou televíziou! To nebola revolúcia, to bolo oznamovanie celej krajine, že sa sa dogma zmenila, aby sa nebúrili, nerobili žiadne hovadiny a proste sa podriadinili, tentoraz novému režimu. Veď aké boli heslá tých nových ľudí z tribún?

"Nechceme násilie" - aby nik nerobil žiadnu skutočnú revolúciu, aby nik netrestal zločincov.

"Nie sme ako oni" - v zmysle, že trestať je zakázané. Dokonca aj zbavovanie miest starých byrokratov bolo niekde zastavené pod zámienkou "zametovosti" a "nežnosti". 

Je to smutné, ale prevratom v roku 1989 nedošlo k žiadnemu oslobodeniu ľudu, českého a slovenského národa, ale naopak, k ich už totálnej premene na ovce. Ovce sa zišli na námestí a bľačali "sľúúúbili sme si lááásku". Ja som bol mladý a úprimne ten socialistický, komunistický  či aký to bol režim nenávidel, a nenávidím ho doteraz. Ja som chcel z neho utiecť, ja som mu žiadnu lásku teda určite nesľuboval. Ani nikomu z tých budajovských debilkov na tribúnach, ani tým na pražských a bratislavských námestiach. Želal som si, aby režim padol a aby sa z neho zlo bolo vyrezané, aby sa ľudia prebudili. Žiaľ, tou fraškou, ktorou bol November 1989, z ľudu vyprchalo aj to málo dobrého revolučného nadšenia a potenciálu, čo sa v ňom dovtedy nazbieralo. Aj keď spoločnosť bola na bifurkačnom bode a teoreticky sa mohlo stať takmer čokoľvek, po premrhanom prevrate začínalo byť rýchlo jasné, že to pôjde do pekla.

Napríklad aj ja som hneď po Novembri začal súkromničiť - žiaden tupý obchod, ale práca v technickej oblasti. Urobilo sa čo-to v tak žiadanej oblasti softvéru, napísalo sa, podpísala zmluva a faktúra. Len peniaze neprišli - podniky sa stali insolventné. Zbalil som sa odišiel pri prvej príležitosti. Nemohol som sa na to pozerať, tak bola tá "porevolučná situácia" hnusná už vtedy. 

Samozrejme, chodil som späť. Mám spomenúť, ako pred bytom rodičov zastal vtedy ešte nie celkom obvyklý veľký západný búrak? Pýtam sa - kto to má? Ten a ten, bývalý vojenský politruk, vysoký komunistický ideológ, teraz podnikateľ - vymáhač dlhov. Aha. Doteraz si na ten momet spomínam. Nikdy som nebol naivný ani optimista, už dovtedy som zažil dosť hnusu. Ale toto bolo také malé satori.  My, čo sme čakali, že socialistický debilizmus padne a konečne sa presadí inteligencia a tvorivosť, sme nedostali zaplatené, ale komunistický ideológ hrajúci sa na zarovnávanie dlhov medzi podnikmi, sa stal kapitalistickým zbohatlíkom. 

Podniky, ktoré za socializmu boli pomalé ako chromý káčer, sa po revolúcii nerozbehli, ale naopak, definitívne zdochli. A to hovorím o hneď prvých dvoch troch rokoch po prevrate. Nedalo sa s tým nič robiť, žiadna sloboda nepomohla, boli sme bezmocní. Mohli sme ich len obesiť, nejaký krátky moment v decembri 1989 sa azda dalo, ale to sme neurobili. Škoda. Nejde o tých pár zločincov tak odstránených, ale aj ostatní by sa naučili mať rešpekt pred spravodlivosťou a národom.

Revolúcia žiadna nebola, režim bol odpískaný už v roku 1985 Gorbačovom, ak nie už so smrťou Brežneva. Ale čo je horšie, zmeny po roku 1989 neboli pozitívne, ale prebehol zrejme jeden z tých najhorších scénarov, aké mohli byť. Nedostali sme samostatnosť, ale naopak sme sa stali kolóniou, priemysel, ktorý dovtedy aspoň teoreticky patril ľudu, sa stal súkromným majetkom zahraničných súkromných korporácii. Vzdelanostná úroveň bola zničená, hodnotná výroba bola zničená. Ľudia boli vyhnaní robiť do zahraničia. Prestali sa stavať normálne byty, ich cena stúpla do nehorázna.

Toto nemožno oslavovať a ani to nik neoslavuje. Súčasný režim robí drobné uzavreté ceremónie v divadlách, neodváži sa zvolať ľudí na širšie námestia. Na námestí SNP postavili pred Kunsthale reproduktory a vnútri premietajú dokumenty - je to zbabelý spôsob propagandy, pretože nik na ulici tak nemá možnosť niekomu povedať, čo si o ich propagande myslí. Žiaden živý rečník tam nie je - ale otravujú z amplionov celé námestie. Nik z predstavitelov tohto kapitalistického režimu nemá odvahu ísť pred ľudí. 

Len naproti prišla rýchlo Čaputová medzi svojich premenovať časť námestia. Potom hneď zapadla na trhovisko, kde v stráženej atmosfére akože diskutovala s Ivanom Havlom. Teraz beží Čaputka z Národného divadla na dvojke - ale pozor, vážení, televízia to nedáva naživo, ale posunuté o polhodinku. Prečo ten rozdiel? Pretože sa režim bojí, že aj tam, na akcii len pre pozvaných kolaborantov, by sa náhodou mohli prejaviť odvážni občania a zakričať na ňu pravdu. Boja sa, že by náhodou niekto verejne v televízii povedal svoj názor - preto RTVS zbabelo posunula prenos.

Asi tak. V rámci týchto cirkusov možno dodať len jedno: tento anglosionistický režim je odporný a zločinný, treba ho zhodiť a jeho predstavitelov čo najtvrdšie potrestať. Dobre, aj dnes platí "nie sme ako oni" - ale práve preto je nutné ich trestať čo najtvrdšie.  

 

 

 

0
Ema

Auditórium rozcítené ako šestonedieľky - zo stareckého pobľakovania Mertu, akejsi cicy, ktorá napriek vystúpeniu na galavečere nechce stratiť tvár, huuu jsemhrabjeiks Kocába a opotrebovaného Snopka v roli stopárovho sprievodcu gala...večerom, v ktorom nedemoluje Zem čata Vogónov, ale horda malomestských tetiek a oblekových čurákov s pozvánkou na galavečer vo vrecku, potvrdzujúcou ich spoločenskú dôležitosť.

A na pódiu bežia archívne záznamy z novembra 1989, z ktorých je zrejmé, že v novembri 1989 to neboli žiadne demonštrácie, ale oslavné mítingy.

mirage

pro-romskom obdobi hrabe kiks

Ema

Ale topka bola Škratarzia v štýle Annie Lennox, ktorá nadupala na pódium s vianočnými sviečkami na gebuli a vyla. Kamera potom prestala zaberať publikum, lebo otrlejší krútili hlavami ako muly a slabšie povahy grcali do kabeliek.
Si to užili, heh.

mirage

silne kafe v detskej izbe
dokument na lepsie pochopenie kontroverznej osoby

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1186000189-13-komnata/21456221080003...

mirage

uz obcanskym jmenem michael kebab

Náhodný okoloidúci

Len tak, mimo témy článku - v tomto období poletuje po oblohe meteorický roj zvaný Leonidy Brežnevidy.

https://vedanadosah.cvtisr.sk/v-roku-2019-nas-cakaju-zaujimave-ukazy-v-p...

mirage

by bola novembrova metamorfoza.

Ktovie, ci havel ako predstavitel absurdnej dramy nevymyslel vtedy par tych absurdnych terminov, ktore uz vtedy zneli nahluplo (aspon teda otrlym az cynickym ludom na bratislavskych sidliskach), s prispenim hippies person - typu pesnickarov, mistrikovej..

Na pochopenie vosr by bolo ziaduce poznat dobre realie Ruska 2.polovice 19.st, ci boli-neboli zanedbane nejake reformy atd.., aj pomery za 1.sv. vojny

A pri pade zssr odlisit systemove nedostatky, prip. nezivotaschopnost od umyselnej sabotaze (o breznevovi, cernenkovi nikto nebude tvrdit, ze bol agentom, mladeho brezneva si vybral stalin, sami rusi ale nevedia ci agentom nebol chruscov, Andropov, gorbacov

Norman

jestvuje viacero výrazov, napríklad zmena paradigmy. To znie ale tak univerzitne, proste sa zmenila ideológia. Podstatné je to, že sa začala v Rusku , NIE v ČSSR - tu len naše jelitá počúvali zahraničie, ako vždy. Ale dnes sa chcú hrať sami na revolucionárov. Chcú vymýšlať "hrdinskú históriu". Kravina. (Keď sa takto klame o Novrembri, an nechcem vedieť, ako sa klame napríklad o SNP ).

VOSR - to teraz nie je téma, je mi teraz jedno, čo to bolo. Vtedy sa pretáčal celý svet, bola veľká svetová vojna, čo viac treba...
Pád ZSSR - ani k tomu sa teraz nevyjadrujem, k tejto téme československej sračkovej maškarády je jedno, čo spôsobilo pád ZSSR. Len pripomeniem, že sme racionalisti - všetko malo nejaký dôvod, čiste slovko "zradca" je naozaj spiklenecká teória, tak história nefunguje. V Číne to ustáli, v Rusku nie - ale nehovoril by som ani dnes, kto sa vybral lepšou cestou. Asi nik, oboje sú rovnocenné.
Len dám disclaimer, že obdobie pred 1989 u nás nie je povedzme o nejakej teórii správne spravovanej spoločnosti, ale proste o jednej konkretnej ZHNITEJ spoločnosti. Naozaj, nazvite si to ako chcete, samozrejme to v žiadnom prípade nebolo pre ľudí peklo, ale ani raj - ale jedno je isté - tá spoločnosť bola v koncoch. Bola to otravná nudná kravina bez iskry a perspektívy. Uznám, bola by fajn v Zimbabwe alebo v Nigérii, Paraguaj možno, ale nie tu, v strede Európy.

Ľubov

Myslím si,že tentoraz sa mýliš. A v súčasnosti,keď už predsa len niečo tušíme (tušíme tiene)sa nedá myslieť na 17.november bez toho,aby sa v mysli súčasne neobjavili aj staršie "revolúcie".

Paradigma je ,že nás klamú a zmena paradigmy bude,keď už sa klamať nenecháme.No,napokon to môže dopadnúť aj tak,že klamať nebude koho.

Ideológia je nepotrebná haraburda. Viem,že nimi tiež všetkými opovrhuješ.
Cesta je pripravovať svoju mysel na niečo Nové.

Norman

termíny sú rôzne, to ja len ako príklad.
No, spoločenská ideológia bude vždy nejaká. Ale máš pravdu, človek by sa mal usilovať u seba sa toho zbaviť. Vnútorné oslobodenie je základný pojem v tých východných tradíciách. No ale to je iná téma ...

vrbovčan

Ups! Opravujem.
tzv. zamatovej revolúcie k februárovému pražskému prevratu 1948. Neviem, či to popíšem presne. Komunisti ako súčasť povojnovej vlády vyvolali vládnu krízu. Alebo, tiež jej boli účastní. Nekomunistický ministri podali demisiu a očakávali od prezidenta, že ju rozpustí a vyhlási predčesné voľby. Klement Gotwald pomocou odborov zvolal demonštráciu na Staromestské námestie. Tým donútil prezidenta Beneša menovať rekonštruovanú vládu doplnenú o komunistov a podať demisiu. Bodka. Komunisti toto 40 rokov oslavovali ako Februárové udalosti. Ani oni si ale nikdy toto nedovolili nenazvať revolúciou.

Ľubov

Na námestí v Kremnici (v hornom pravom rohu)stojí dom,kde sa údajne stretával Uljanov so zástupcom Rotchildovcov,a preberal tam peniaze. No hej,Lenin mal rád luxus...ak by bolo možné oficiálne spomenúť,že Lenin bol v Kremnici,mal by tam mramorovú tabuľu.Ale nemá,takže tam zrejme naozaj bol.
Možno sa vám to zdá absurdné,málo pravdepodobné...ale Kremnica bola pred sto rokmi v inej forme,ako dnes.Len nedávno som sa dozvedela,že napr. nenápadnému Lučencu, sa pre jeho eleganciu hovorilo "malý Paríž" . Mal krásny park .
Čo sa týka Chruščova,pre jeho slabý intelekt ho Stalin neznášal. Vyvrcholilo to v Stalingrade,v 1942,keď Ch.vo funkcii politruka bol nenávidený vojakmi,tak musel vtedy zmiznúť.Nechápem,prečo ho Stalin nedal zastreliť,možno už vtedy mal za sebou niekoho. Fuj.
Keď sa na "revolúcie" pozrieme z nadhľadu,bije do očí jedna súvislosť. Pokrytectvo,a psychické anomálie hlavných postáv. Sú to kreatúry. To sú tie problémy s kádrami,ktoré otcovia revolúcií majú dlhodobo,zdá sa.-).

ps. Ako zaujímavosť sem dám jednu staršiu francúzsku komédiu,dnes by takáto paródia na Slobodu ,rovnosť bratstvo už v EÚ vzniknúť nemohla.
https://www.youtube.com/watch?v=x4MX-EfzmUE Nie je to skvost,ale medzi riadkami sa dá pozrieť.

Ema

Tuším včera či v piatok bolo prvé výročie protestov francúzskych Žltých viest.

Tak si pozrime ukážku naozajstných demonštrácií: https://www.rt.com/news/473660-icymi-yellow-vests-anniversary/ ...a všimnime si ich výsledok po roku: NIČ.

 

Komu by nestačilo, nech si kukne videjká z Hong-Kongu. Treba štrngať kľúčmi, chujkovia :)

Náhodný okoloidúci

Neúspešné dlhotrvajúce protesty Žltých viest sú najlepším dôkazom toho, že "revolúcie" sa nerobia na ulici, ale v zákulisí. Ulica slúži len ako kulisa, v prípade potreby, ale samozvané "elity" si nenechajú zobrať moc nejakými žltými vestami z ulice.

Prevrat v 1989 nebolo nič iné ako dopredu dohodnuté odovzdanie moci a ulica bola naozaj len ako kulisa pre novinárov, a tí aj tak z veľkej časti určite dopredu vedeli, o čo išlo.

Ľubov

Odkaz nefunguje,išla som aj na hlavnú stránku ZV a ...čistá tabuľa.
Ty s tým nemáš problém ? Dík za odpoveď..-)

Náhodný okoloidúci

Mne to funguje dobre, nabehne ako treba.

Len výnimočne sa mi stáva, že mi miesto stránky nabehne čistá biela plocha.

Skús iný prehliadač.

vrbovčan

zobrazuje.
Besnenie davu v Prahe. Ako inak, na ich posvätnom mieste Mekke Zamatovej.

https://www.facebook.com/volimtrikoloru/videos/1482300221927675/?t=0

Spoločnosť sa radikalizuje. Teraz som sa dozvedel, že Kalouskovi skandovali.

Ľubov

Tak to je sila. A Klaus ml. so svojou malou dcérou na rukách,prečo ju tam bral? Samozrejme,plus jeho tvár.
A to všetko spolu vyvoláva pocit úzkosti z tohto sveta. Tiež zdanlivo nesúvisiace odsúhlasenie predaja ukrajinskej pôdy (aj) cudzincom. Do 200 000 ha. Fuu,to už je naozaj vážne,keď toto odsúhlasili. Kto predáva pôdu,musí byť celkom švorc,na kolenách. Sleduješ to ?

vrbovčan

Malá má traumu na celý život. Ja ho moc neobľubujem. Ale držím mu palce. Kvôli ODS-ákom. Tí majú nebetyčné ego. Za Topolánka a Nečasa bezmedzne kradli. Teraz spolu s Kalouskom tvrdia, že už nebudú kradnúť a organizujú pohon na Babiša.
O rozpredaji pôdy na Ukrajine nič neviem, ale tam je to možné. Tí sú v absolutnom rozklade. Momentálne sebazničujúco robia všetko preto, aby im Rusi zavreli plyn.
Inak s tým pietnym miestom na Národní tříde je to riadny bizár. Česi sa chodia pokloniť na miesto, kde agent tajnej služby režimu, ktorého porážku v ten deň oslavujú, predstieral smrť. To je bizár. V tomto prekonali komunistov. To stými sviečkami a spontánnou pietou možno súvisí aj s tým, že Česi sú ateisti a chýba im príležitosť vyjadriť pátos. Mne tento pražský zvyk príde ako novodobé náboženstvo. Ich ateizmus súvisí s ich násilnou rekatolizáciou, ktorá prerástla do kryptoateizmu a naplno sa prejavila po 89-tom.

Ľubov

Hej,majú to v sebe,ten jemný zmysel pre absurdné situácie. Po židoch majú asi najlepší zmysel pre čierny humor práve oni,subjektívne,za seba hovorím.

Aj spomínaný Klaus ml. Suverénne si vybral profesiu učiteľa. Keď prišiel po prvý raz do triedy,na hodinu matematiky hovorí sa, že napísal na tabuĺu najskôr rovnicu na 4 riadky,až potom sa predstavil :" Volám sa Václav Klaus mladší a mám vadu tváre. Kto s tým má problém,nech ide vypočítať túto rovnicu".No a všetci boli ticho.-).
Ja čítam články jeho otca,píše blog.Veru,nie je optimista

vrbovčan

úvahu, že či to nebol včera na Národní komparz. Ja myslím, že nie. Tí ľudia vyzerali veľmi odhodlane. V 90-tych rokoch česká spoločnosť prežívala eufóriu z kapitalizmu, boomu podnikania a mysliac si, silno podporovaní médiami, že Češi sú vyvolení národ. To len komunizmus im zväzoval ruky a teraz sa rozbehnú na plné pecky a nastane raj. Nie že by Češi neboli šikovný národ. V umeleckej oblasti nemajú v širokom okolí zrovnanie. No v prvom desaťročí deficity rozpočtu hlavne pravicových vlád dosahoval hrozivých objemov. Špecialista v tomto bol Kalousek. Ten ale je mimoriadne schopný rétor a vždy sa dokázal zo svojich rôznych mimoriadnych daní "vylhat". Zprvu to bol peňazovod na Slovensko, potom komunisti, potom povodne atď. Pritom bordel na daňovom úrade narastal. Proste podnikateľ bol nedotknuteľný a preto bolo treba dojiť iné subjekty. V celej Európe krútili hlavami, že tam ešte nefungujú ani daňovým úradom kontrolované registračné pokladne. Vrchol bola metanolová kauza. Proste colné úrady boli totálne zkorumpované. Nutne musela prísť nejaké reforma výberu daní. zdroje príjmov kruhov, ktoré bohato využívali úniky DPH a z nich korumpovali pravicové strany, vyschli. Za kampaňou, ktorú organizujú proti Babišovi, je prinavrátenie starých poriadkov. Aj keď sa zdá, že Babišom táto súčasná kampaň nepohla, nie je to tak. Všimnite si, že Babiš vystupuje čoraz neistejšie až ustráchane. Analogické so Slovenskom alias Ficom. Samozrejme, že šance sa chytil v ústraní číhajúci tretí sektor.
Nech mi to Česi odpustia, ja ich pokladám za veľmi invenčný národ v tomto predčiaci aj ktorýkoľvek rozvinutý a bohatý národ. Ale to po klausovskom narcisovskom období musel prísť niekto ako Zeman a Babiš, aby im ukázal realitu.
Ešte jednu vec si dobre pamätám. Keď vrcholila matanolová kauza a už vtedy sa vedelo o 49 otrávených ľuďoch, sa zišli na Morave česká a slovenská vláda. A český premiér Nečas symbolicky v zmysle českého humoru, miesto toho aby sa za svoj bordel u colňákov hanbil, provokačne ako aperitív podával tvrdý alkohol.

vrbovčan

traumu na celý život. Ja ho moc neobľubujem. Ale držím mu palce. Kvôli ODS-ákom. Tí majú nebetyčné ego. Za Topolánka a Nečasa bezmedzne kradli. Teraz spolu s Kalouskom tvrdia, že už nebudú kradnúť a organizujú pohon na Babiša.
O rozpredaji pôdy na Ukrajine nič neviem, ale tam je to možné. Tí sú v absolutnom rozklade. Momentálne sebazničujúco robia všetko preto, aby im Rusi zavreli plyn.

Ifka

Zdravím,

To už není náhoda! Hnědé kalhoty, hnědá košile, přes to roláček a česká Greta je na světě! Babiš pořád neodstoupil? How dare you! Do Evropy se vrací nacistické postoje, figury, projevy, názory a především požadavky! Údajně 300,000 účastníků demonstrace na Letné slyšelo od Milionu chvilek požadavek, že Andrej Babiš se má nejpozději na Silvestra zbavit Agrofertu a ministryně spravedlnosti, jinak má prý odstoupit! Pokud tak neučiní, budou další demonstrace! Ve volbách by Chvilkaři dostali 6% hlasů a měli by podobný počet mandátů jako TOP09, ani o křeslo navíc! Takže, o čem se tady vlastně kdo chce bavit?

Nezisková organizace Milion chvilek uspořádala včera dne 16. listopadu 2019 již druhou velkou demonstraci v Praze pod názvem "Letná 2" více zdroj
https://quintus-sertorius.webnode.cz/l/do-evropy-se-vraci-nacisticke-pos...

Ifka

Cílem této politiky je odstranit národní uvědomění Čechů, Poláků, Slováků a Maďarů, odstraněním jejich národních vůdců, protože jenom tak bude dosaženo celkového cíle, odstranění Benešových, Bierutových a dalších dekretů, a tyto budou zrušeny samotnými státy, které je vydaly, protože Německo toto činit nemůže! Tím dojde k odstranění hrozby, že Německo bude muset vyplatit dlužné válečné reparace! Tím dojde k tomu, že Němci získají zpět svůj majetek a vliv, zejména v Česku a Polsku, a tím dojde k likvidaci, těchto národních států a jejich suverenita bude předána do Bruselu, Německo tak bude jeho prostřednictvím řídit celou Evro...více zdroj
https://tadesco.org/kolem-mikulase-minare-se-tajni-agenti-jenom-roji/

Ifka

Někteří lidé pociťují, jak si jiné skupiny představují svobodu a demokracii. Největší pískot si vysloužil Václav Klaus mladší, na kterého pískali, a ozývaly se i výkřiky „ty z...ysyne“.
a to tam měl malé dítě!
https://pravyprostor.cz/na-narodni-tride-dav-drsne-utocil-na-vaclava-kla...

a k tomu prohlášení Halíka veřejně, že:
https://pravyprostor.cz/halik-tvrdi-problem-je-ve-volicich/

Pravda a láska se vrhla na Klause jr. s dcerkou
https://www.zvedavec.org/vezkratce/16617/

Ifka

Symbióza mezi nadnárodním kapitalismem a internacionálním bolševismem je už tak úzká, že navzdory rétorickým cvičením, snažícím se odvést pozornost, se ve skutečnosti všechna chapadla globální chobotnice, zleva i zprava, propletla v jednu nepřehlednou změť pevně spoutanou společnými zájmy i společným nepřítelem. víc zdroj

https://deliandiver.org/2019/11/17-listopad-rok-62-po-sputniku.html

Ifka

Duležitějši je to, co se neřikalo. Co se všeci boji řict. Proč řikali Mohoritovi na jaře 89 v Moskvě, že prezidentem bude Havel? O čem se bavil Havel s prezidentem Nixonem v řijnu 89 v Praze? Že to nevite? Bo vam to neřekli? Hmm... Proč ležel mlady Zifčak na Narodni třidě přikryty vlajku? K čemu měl vystavenu letenku do Moskvy? O čem si 17. listopada 89 povidal trockista Uhl na britske ambasadě? Čim přesvědčil premier Čalfa komunystycke poslance, že všeci zvedli ruku pro svojeho uhlavniho nepřitela Havla, aby se stal prezidentem? Nemluvi se o tym, že? Odkaz Vitězneho listopada nesmi byt pošpiněny...
Zdroj: https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=735528

Norman

O tom, že režim bol už dávno dovolaný a len bolo treba urobiť drobné cirkusové číslo. Detaily sú úplne nepodstatné - podstatné je to, že žiadni revolucionári neboli, a určite nie medzi tými študentami (Mistríková) a umelcami (Kňažko) čo nabehli ako ksichty premeny (vtedy to ani revolúcia nevolali, všetci chceli len upravený poriadok a odstrániť monopol zhnitej strany na moc).

Samozrejme, Vetvičkov humor vždy vítame.

mirage

revoluciu

prezerajte si zabery bez zvuku a fotky z udalosti,

pustite k tomu
chopin - revolutionary etude
https://www.youtube.com/watch?v=ZpuROwy_8mg

nasledne
m. varga - hommage a js bach
https://www.youtube.com/watch?v=CovEQsaAWkk

ak to bude ladit v prvom pripade, jedna sa o revoluciu
ak v druhom, ide o metamorfozu

nové