Imperium strikes back

Tak nám prokuratúra obvinila Fica z podpory fašizmu.

Nemôžem sa zdržať od smiechu. To má za všetky tie svoje až besné "antifašistické" reči?

Áno, to je odmena talmudistov. Fašista a antisemita je každý, kto sa im nepozdáva.

Ale zacitujme si Blahu:

OPOZÍCIA SA BOJÍ, ŽE ĽUDIA SA POSTAVIA ZA ROBERTA FICA

Najviac vystrašené z obvinenia Roberta Fica sú opozičné strany. Hlina z KDH lamentuje, že to z Fica urobí martýra. Heger z OĽaNO vyplakáva, že Smeru porastú preferencie.

Hej, hej, ich strach je na mieste - boja sa ľudí. A vedia, že ľudia sa postavia za Roberta Fica a dajú mu svoj hlas vo voľbách, aby ukázali fingera všetkým liberálnym fašistom, čo chcú ľudí zatvárať za slobodný názor.

SPOLITIZOVANÝ PROKURÁTOR?

V parlamente sme sa dnes všetci ako poslanecký klub Smeru postavili za Roberta Fica - ak chce prokuratúra prenasledovať jeho, nech sa páči, nech nás pozatvárajú všetkých. Stojíme za jeho slovami a za jeho názorom na Rómov.

Ale nenecháme sa tu lynčovať. Bezodkladne zvoláme Branno-bezpečnostný výbor, na ktorý si predvoláme prokurátora, ktorý takto účelovo vstúpil do predvolebného boja.

V kuloároch sa šepká, že tento prokurátor je tvrdo protismerácky a spolitizovaný - ak sa to potvrdí, bude to škandál a verím, že budú padať hlavy na prokuratúre. Každé zneužitie právomocí verejného činiteľa musí byť exemplárne potrestané.

 

----

Počujete to? Smer konečne pochopil, že musí vrátiť rany. Že musí trestať, vyhadzovať, ničiť kariéry, onedlho aj zatvárať. Chápte ma, ja im to nevyčítam - taká je logika života. Oko za oko, zub za zub, Nie až dokedy všetci zostanú bezubí a slepí, ale až dokedy KAŽDÝ potkan pocíti na svojej koži, ako chutí bolesť.

 

A Blaha pokračuje ako chorál v kostole:

ZNEUŽITIE PRÁVOMOCÍ VEREJNÉHO ČINITEĽA? TO UKÁŽE MIMORIADNY VÝBOR PARLAMENTU

Slovenská verejnosť má právo vedieť všetko o tomto človeku. Budeme skúmať, či nemá kontakty na politikov, novinárov a firmy.

Budeme sa pýtať, aké je jeho pozadie, aké sú jeho politické názory a čo ho viedlo k tomuto škandalóznemu rozhodnutiu.

 
Milujem, keď sa bijú kurvy s prostitútkami, keď padajú masky na oboch stranách. Keď sa navzájom NAOZAJ nenávidia.
 
Necháme Blahu dohovoriť

Budeme preverovať, či na jeho rozhodnutie nevplývali jeho politické názory.

Ak sa ukáže, že za ním stojí liberálna mafia z médií, mimovládok a opozičných strán, som presvedčený, že jeho útok na demokraciu v tomto štáte neostane bez následkov. Už stačilo. Toto je cez všetky čiary.


Všetko.

 

Zlato

Potom vlastne ešte spomína, že kotlebovci vytiahli karty a tak zmenožnili hlasovanie za dovoz zlata z Anglicka. K tejto téme  mám ja toto:

Ak ide o zlato, všetky prožidovské figúrky musia všetko ostatné zahodiť a hrať za žida. Kotlebovskí poslanci majô šedú kôru mozgovú a tam im blúdia rôzne myšlienky. Mňa nezaujíma presne, čo sa im tam motá, nezaujíma ma ich príkon ani výkon, prečo a čo si sami o sebe myslia. Ale teraz jednoznačne, jednoznačne kopú za anglosionistov. Sú tupé bábky v rukách žida.

Boli tu už kritizovaní za viacero vecí. Za to, že nedokážu to, čo by sme potrebovali - no dobre. veď nik nie je superman. Za to, že dodrbávajú taktiku pri voľbách prezidenta, aj inde. No dobre, veď kto vie, čo je tu pre voľby vhodné. Ale - v symbolických veciach musia vedieť, čo majú robiť. Musia vedieť, s kým kopú a za čo. Nič neospravedlní, že sa takto ponížili za záujmy anglosionistických poskokov. 

 

 

 

 

 

Autor: 
forma: 
vrbovčan

a spýtam sa Ťa na Tvoj názor. Nie za tým obvinením Ficove zlato? Nedeje sa niečo medzi Britániou a ...neviem kým všetkým. Zlato sťahujú aj Poliaci, Rakášúnia, Maďari a ešte ktosi. Fico zrejme má nejaké informácie. Spomínal zradu západných štátov v Mníchovskej dohode, krízu a vyzeralo akoby chcel len naznačiť niečo viac. Ja to ani nechcem vysloviť. V relácii Casus Belli som sa dozvedel na položenú otázku o Jaroslavovi Naďovi, že pracuje pre britskú službu krytú neziskovkou Integrity initiative. Je to neziskovka, ktorej účelom je antiruská a antičínska propaganda. Jej slovenská pobočka Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku je platená britskou a US ambasádou. Má to uvedené aj na svojej stránke.
https://slovaksecurity.org
Ich server napadli hackeri a zistili jej pozadie.
https://warsonline.slobodnyvysielac.sk/2018/12/18/antiruska-propagandist...
Pozrel som si stránku slovenského vojenského obranného spravodajstva. Okrem nejakých vyjadrení o súčasných pokusoch Naďa o diskreditáciu som sa tam dozvedel, že 1.októbra bol menovaný slovenský riaditeľ Kontrarozviedneho centra výnimočnosti NATO v Krakove.
http://vs.mosr.sk/vymenovanie_riaditela_CICOE/

vrbovčan

Špirko? Lebo ten už sa pokúšal o obvinenie Kaliňáka. Slušňáci mali hneď na začiatku na muške Kaliňáka, Gašpara, Fica. Pritom prokuratúru dlho nechávali na pokoji. Dokonca ani teraz im na Trnkovi nezáleží. Kováčik je v klídku.

Norman

môže byť jedným z motívov, poslednou kvapkou, ktorou pretiekol pohár.
Schôdzu o zlato nepodporili ani niektorí Smeráci - tam u tých hoviad v parlamente prestáva akákoľvek sranda.
A niekto sa rozhodol aj takto, cez prokurátora dať posledné varovanie. (nie je to Śpirko, nejaké iné meno padlo, nejdem to teraz hneď hľadať).

Čo sa týka ľudí ako Naď, len pripomeniem - to sú ľudia priamo platení zo Západu, ich lojalita je PLNE venovaná západu, amerike, anglosionistom. Naď je aj oficiálne agent (v plnom technickom zmysle toho slova). On je ale ten, ktorý vstupoval roky do médií, to bola jeho úloha, takže to o ňom je úplne jasné.
To, že Naďa obťažovali, je tiež znakom slabosti ich systému. Ale to, že to trvalo len nejaké tri dni je miera ich sily. To oni, anglosionisti, sú nad naším súdnictvom a prinajmenšom svedkovia okamžite odvolávajú čo povedali.
Kedže už nebude moc času ani vôle na skrývačku, štruktúry NATO budú priamo viditeľné. NATO je organizácia cudzej okupácie Európy, okrem Británie v nej nik z EU nemá naozaj slovo. (mimochodom, z NATO sa dávystúpiť asi tak, ako sa dá vystúpiť z vezenia, keď si to vezeň zmyslí).

slaven1

ĽSNS sa ako postavila k návratu zlata? Napíš čo vieš aj s odkazom na zdroj.

Pre tých čo nevedia, tak Fico zahájil proces návratu zlata do SR. Bude to na-dlho, lebo Briti naše zlato predali úž dávno. Celé video, kde Fico oznámil túžbu návratu zlata je tu: https://www.youtube.com/watch?v=cBc20XdSs7c

Inak tuto Poliaci doviezli z Británie minulý mesiac časť svojho zlata https://www.rt.com/business/474325-poland-repatriates-gold-london/

Vysmiata bravčová hlava guvernéra "poľskej"centrálnej banky. https://twitter.com/czuryloPL/status/1198960369361915904/video/1

Inak takto zase budú "Briti" kuť pikle aby zlato získali k sebe. Druhá svetová vojna bola aj "britské" dielo (londýnske City).

slaven1

Keď sme pri impériách a striajkoch, aby bolo jasné kto je dobrý a kto zlý, Putin ohlásil, že "Rusko je pripravené okamžite, čo najskôr, najlepšie ešte pred koncom tohto roka, bez akýchkoľvek podmienok, predĺžiť platnosť zmluvy START-3. Aby nedošlo k ďalšiemu dvojitému trojitému výkladu, pokiaľ ide o naše stanovisko, hovorím to takto oficiálne."

https://www.youtube.com/watch?v=mYkq78_wobc

slaven1

Nový čas, zahraničná informačná zbraň, sa dnes pochválil výsledkami svojej práce a svojich kolegov:

Veľmi smutné priznanie Slovenky, ktorá pracuje v škôlke: Bojím sa, čo za generáciu vyrastie

Ozaj, keď sme pri sračkometoch, ako hystéria okolo vraždy tej Oliny, už opadla?

Norman

beštiálnu vraždu už ututlali, presne ako som varoval.
Možno nie ten istý vrah, ale vrahovia odchovaní týmto prostredím ľahostajnosti o nejaký čas zabijú ďalšie - možno tvoju dcéru, možno dcéru tvojho priateľa, možno susedovu ...

slaven1

Nevešajme hlavu, možno že to magistri telesnej výchovy nakoniec vyšetria :)

Norman

že pri tejto povahe sa vy rusofili a rusohateri dokážete navzájom tak vraždiť, ako napríklad na Donbase
https://www.hlavnespravy.sk/obcianske-zdruzenie-slavica-nitra-pode-parla...

mailer

.

slaven1

Nie sme zvyknutý vidieť po Slovensku vybuchovať paneláky. Zničený panelák v Prešove na Mukačevskej (Mukačevo je mesto v zakarpatskej Ukrajine) vyzerá ako nejaká scéna z Donbasu. Súslednosť posledných dní:

5.12. Lavrov v parlemente na Dankove pozvanie (zvolebnieva sa)
5.12. Slavica Nitra na pôde parlamentu uskutočnilo stretnutie s obyvateľkou Donbasu
6.12. Na Mikuláša 12:12 výbuch "mocného plynu" v Prešove na Mukačevskej

Video zachytávajúce výbuch "mocného plynu" v Prešove:

Výbuch mocného plynu v Prešove

Scéna ako z Donbasu:

Scéna ako z Donbasu

Keby si mi ten link nestrčil pod nos Norman, tak si udalosť okolo Slavica ani nevšimnem. Stále nechápem v akom kontexte si to sem dával.

Hasiči dali aj takúto foto.

Norman

čo sem dám, je preto, aby si ich všimli tí, čo by o nich nevedeli. Toho premietania a debaty v parlamente duplom. Zorganizovali to kotlebovci, ĽSNS, tí, o ktorých vy Rusi hovoríte, že sú to fašisti a že s nimi budete bojovať až do poslednej kvapky krvi. Len tí majú z našeho parlamentu pre vás naozaj pochopenie.
A zatiaľ bojujete sami so sebou, svojimi bratmi.
Ja viem, že anglosasi a nehovoriac židia sú zákernejší a podlejší, ale vy ste tiež riadne sprostí.

Nič v zlom, taká je pravda.

Ľubov

Lavrov,Slavica,Prešov- reč "náhod" tu vždy bola,my však tomuto špeciálnemu jazyku stále nerozumieme. Ale určite sa to zlepší.
Čo sa týka toho neustáleho škrípania medzi Smerom a ĽSNS ,je to smola a nielen naša. Uvedomila som si to,keď som pozerala toto krátke Uhríkove video z EU https://www.youtube.com/watch?v=0raRD6VC8fE

Voľby vo februári sú nádejou nielen pre nás,ich výsledky môžu povzbudiť našich ľudí v Grécku,Španielsku,Rumunsku a samozrejme v Čechách aj v Maďarsku.My sme teraz regulérni interbrigadisti, žiadne žaby a myši! Toto slovo "interbrigáda"je asi sprofanované,ale iné ma nenapadá.

Norman

Ľuba, ale považovať za spojené veci, ktoré sa len náhodne vyskytnú v rovnakom čase, je jeden z najhorších omylov a chýb, ako môže človek myslieť.
Čudujem sa, že ťa miestni "skeptici", teda Náhodný okoloidúci a Rolando, na toto neupozornili :-)

A aký by to malo vlastne vysvetlenie? - varovanie pred zlým ruským plynom a pred spojenectvom s Ruskom?
No, ešte možno aj toto zaznie z pera Zomri a podobných monštier. Slaven ich len predbehol.

Ľubov

Priznávam omyl, Lavrov,Slavica nemá súvislosť s Prešovom,ale s Vrbovčanovým komentom o dokumente z ČT o 68 mom. Som si istá,že celý rok 1968 bude prehodnotený.Aj s následkami.

Mrzí ma,že som spomenula Prešov,mrzí ma to. Bola som nesústredená,alebo čo.-(. Umreli ľudia a stali sa obeťami nekompetentnosti,nekonečnej chamtivosti a ľahostajnosti,neľudský faktor .Z nadhľadu je však na vine privatizácia.

Ešte k synchronicitám.Nebudem spomínať Junga,ani I-ting.Máme svoj rozum.Prečo niekedy vidíme náhody ako nejaký odkaz,no prečo.-). Sám si nedávno povedal,že niet nad naše podvedomie ,vie najviac.Skládka informácií,na niektoré by sme aj radi zabudli,ale to nejde. Je asi aj primitívne, pretože nepozná iný čas, len prítomný,iba Som,a nič iné.Žiadne"ja by som,keby som".Možno v tom to je.Všetko sa deje v skutočnosti v jedinom okamihu. Našich skeptikov samozrejme rešpektujem.

vrbovčan

Ja mám nutkanie pustiť informáciu o kauze Naď. Ale nemám ju dostatočne overenú. Stala totiž sa jedna záhadná udalosť, ktorá termínmi sedí s obvinením i zrušením Naďa. Zatiaľ sa zdŕžam. Haha.

Náhodný okoloidúci

Náš mozog má zjavnú potrebu vyhľadávať všade nejaké súvislosti a prepojenia. Vidí ich tam, kde sú, ale z nejakého dôvodu si ich sám vytvára aj tam, kde naozaj nie sú. Keď ich rozlíši tam, kde sú, pomáha mu to zorientovať sa vo svete, to ostatné je nejaká divná nadstavba.
To je základ viery v znamenia, duchov...

Takže keď sa niečo zlé stane, chceme vedieť príčinu a chceme za to niekoho potrestať. Aj keby to bola náhoda, keby napríklad niekomu spadol na chalupu meteorit. Vtedy by sme nadávali na projektanta, ktorý dom navrhol práve na tom mieste. Mal predsa predvídať, že tam môže spadnúť meteorit.

Norman

Podvedomie je najsilnejšie, ale nie je isté, že vždy funguje správne. Odporúčam používať, ale nedá sa skontrolovať postup, ako v matematike. Dá sa len skontrolovať výsledok, či sedí.
Ak nesedí a vytvára rôzne vidiny a monštrá (od boha až po satana), tak treba zastaviť, všetko vyhodiť, vyčistiť trúbky a skúsiť nanovo.

Aj motor funguje tak, že nekontrolujeme jeho každý pohyb, ale musí byť vnútorne čistý. Sú kultúry, ktoré sa tomuto proste venovali, je to proste druh hĺbkovej psychológie. A sú iné kultúry, ktoré to zanedbali, zavrhli. Napríklad ako píšeš, "niektoré by sme zabudli, ale to nejde". Je to ako každá zručnosť, ten problém volajú aj "sanskára", tie spomienky, a dá sa na ne zabudnúť. Nie je to nič neprirodzené, ani ťažké, ale, samozrejme, kultúra sa tomu musí venovať.
Naše západné kultúry sa venujú zas iným veciam, externým, vieme rátať spaľovací motor a vyrábať plasty. Gratulujem.
Interné veci naši predkovia prenechali chaldejským sviniam. To sa stalo pred pár tisíc rokmi, nemôžeme sa čudovať, že je teraz toľko metastáz a nedokážeme sa, ako celé etnikum, z toho vymotať.
Jednotlivo to ale ide.

Ľubov

viem,že to myslíš dobre. Mne balónik neuletí,som racionálnejšia ako to vyzerá.
Zaujalo ma podobenstvo s upchatými trúbkami,môže byť na to niečo. V článku o novinárovi,čo sa dokáže vyhrážať ďeťom,som dala video s malým chlapcom,ktorý má ťažkú kožnú chorobu( keď sa stále nenatiera ,koža mu tvrdne ako plech) ,hovorí,že aj jeho duša má takú kožu,ale sila mu ostáva. Jednotlivo to ide,on je pekný príklad.

Norman

Samozrejme, to myslím iba dobre (okrem prípadov, keď som aj ja na dne chaosu :)
Každý máme najhlbšie vedomie v sebe. Ale rovnako všetci máme kopu svojich a navyše kopu rôznych cudzích komplikácií. Ja do všetkého nechcem kecať, ale tamtá synchronicita ... proste je to nebezpečné ako drogy či oheň, alebo lozenie po chatrnej streche ...

K tomu dieťaťu s chorou kožou - som sa práve nechcel minule pýtať - ale keď je to tu zas - prečo si myslíš, že mu tá choroba a utrpenie pomohlo, respektíve že ho premohol? Ja vidím, a aj v tomto už mám žiaľ skúsený zrak, ja vidím len hromadu nekonečného a krutého utrpenia. Vidím ďalšie peklo na zemi. Vidím beznádej, ktorá ho čoskoro čaká a už do konca života nikdy neopustí.
Vidíš, nechcel som sa k tomu vyjadrovať a preto nemôžem nikoho utešovať v nejakých problémoch, lebo ich vidím vždy horšie, ako on sám. A súcitné klamstvá naša kultúra asi zásadne nepoužíva. Alebo je to nie v kultúre ale v génoch, neviem, ale to je jedno.

Dusanbe

to vás posilní ! - radi hlásajú života neznalí.
Ja dodávam - "Ale môže vás aj dokaličiť !"

Ale k horúcej novinke:

https://debata.pravda.sk/debata/535629-americke-ministerstvo-financii-zm...

Čo sa deje, vari hrozí objektívna "dôkazná núdza", alebo má oplechovaná ambasáda ešte nedostatočné páky na slovenskú justíciu, keď sa odhodlali k takémuto nevídanému kroku ?

Norman

Nuž, čo sa deje .... vidno, že pri Kočnerovi ide v prvom rade o čo? O peniaze, o americké peniaze, o židovské CME peniaze....
Američania proste nepotrebujú žiadnu justíciu - oni si sami určujú, kto je "zločinec". Je možné, že Kočner spôsobil niekomu takú škodu, že sa zišiel niekde v New Yorku talmudistický súd a ten rozhodol, že Kočnerove peniaze pripadnú nejakému "poškodenému". Alebo ináč povedané - tak či tak rátali s tým, že mu ich zoberú - tak načo čakať na súd, že.

To je téma na článok, ba viac, len ... no, proste mám aj zábavnejší spôsob využitia času a efekt jeho uverejnenia tu by bol limitovaný, a inde ho neuverejnia - konieckoncov, kto che dnes ešte uverejňovať veci o Kočnerovi, tvrdiace že Kočnerovi oponenti sú svine. To je tááákmer ako zastávanie sa Kočnera - čo síce nik z nás nerobí, Kočner je plutokratický vagabund, kamarát Kováčovcov, kamarát zavraždeného Valka, Haščáka z Penty, pravičiara a globalistu Pavla Ruska a jeho mafie ako Malchárek et cetera... treba to pripomínať, aj keď by to každý mal vedieť.

slaven1

Zdá sa, že výbuch v Prešove bude dôsledok fušeriny (nedbanlivého pracovného postupu), druhého v krátkom časovom období (viď. nehoda autobusu v Nitre):

Polícia na sociálnej sieti informovala, že v súvislosti s výbuchom plynu v bytovom dome na Mukačevskej ulici v Prešove boli zadržané podozrivé osoby zodpovedné za terénne práce. Práve tie majú byť spojené s touto tragickou udalosťou. Aj podľa svedkov, ktorí intenzívne v bytoch cítili plyn, a šli na to upozorniť robotníkov, im tí mali povedať, že sa v súvislosti s pozemnými prácami mala stať nehoda, ktorú však „majú pod kontrolou“.

"Nejsou lidé," jeden by mohol skonštatovať. Ale fiču, sú, len sú v Rakúsku a Nemecku, lebo kopať doma sa im neoplatí (žobračenky mzdy na Slovensku). A cigáni majú na háku "gáždom" poriadne robiť - vieš, spokojná a sýta Bratislava (otupená ideovou diverziou zahraničných organizácií).

Inak tuto cigánka, chúďa mladé, uprimne povie čo si myslí

„Šťastie, že tam nebývali žiadni Rómovia, len gadže“

a skočí na ňu ideové komando rozcitlivené pod vplyvom udalostí. Ale ideové komando trestajúce myšlienkové zločiny sa rukami 25 ročného chlapca Tomáša Honza, prokurátora špeciálnej prokuratúry, hodilo aj na 3-násobného slovenského premiera. Tak sa nečudujme. Kým nešťastnú cigánku treba poľutovať, politických predstaviteľov treba vysmiat? Čo si navarili, nech si zožerú? Ale je to aj "naša smola".

Riešenia:

1. Zvýšiť celoslovensky mzdy aby "lidé" ostávali doma
2. Zvýšiť úroveň účňovského školstva aby Cigáni (keď budú chcieť) vedeli kopať odborne (a potom ich ešte predvedčiť aby chceli "na gádžov kokot robiť" - to bude asi najťažšie)
3. Spraviť jednoduché pracovné víza pre Ukrajincov (týmto si zavaríme ďalší problém, lebo Ukrajine zoberieme "schopnú a aktívnu" zložku obyvateľstva stabilizujúcu miestnu spoločnosť - takto im tam po dedinách ostanú len mentalitou banderovci)

Späť k Prešovu. Treba dáko ubytovať tých nešťastníkov, ktorý prišli takto cez zimu o strechu nad hlavou.

vrbovčan

nehody v Prešove. Panelák bol v roku 2017 združením vlastníkov bytov rekonštruovaný a vrámci tejto rekonštrukcie odpojený od centrálneho vykurovania a vybudovaná kotolňa v bývalej kočíkárni. Tá podľa hasičov bola nedostatočne vetraná a preto nedali súhlas k projektu a tým aj prevádzkovaniu tejto kotolne. Hasiči tvrdia, že to bola príčina výbuchu. Keď totiž sa udiala ďaľšia fatálna vec, že kopáči narušili plynovú prípojku do tejto kotolne uloženú v betónovom žľabe, unikajúci plyn sa dostal týmto žľabom do "nevetranej" kotolne a z nej (možno otvorenými dverami) zaplnil schodiskový priestor až do najvyššieho poschodia.
koncentrácia plynu sa postupne zvyšovala až na pomer výbušný. To je 4 - 16% plyn/vzduch. Potom už stačilo zapnúť alebo vypnúť ktorýkoľvek elektrický vypínač.
Mňa ale maximálne dojali slová jednej obyvateľky, ktorá len o vlások unikla následkom výbuchu, keď v čase výbuchu sa nachádzala ešte vo vnútri paneláku, ale už bola na ceste von za účelom riešiť zápach od plynu. Rozhovor s ňou bol natočený TV JOJ pár hodín po výbuchu. Táto mladá žena ešte stále v šoku popisovala, ako po ceste von z paneláku nastal výbuch na horných poschodiach, vybehla von spolu s ostatnými ľuďmi celý bezradní nevedeli, čo sa deje, minimálne očakávali pomoc od okolostojacich ľudí. Tí však mali na starosti vytiahnuť mobil a natáčať video. Ten moment, keď to v tej reportáži popisuje je srdce mi trhajúci. Pozrite si to, prosím, toto video by sa malo použiť ako výchovný dokument.

Citujem mladú ženu:
"Keď som vyšla von nebolo mi všetko jedno. Ale ľudia nehnevajte sa! Vaša prvá starosť bola vytiahnuť mobilné telefóny a natáčať. Miesto toho, aby ste pomohli zúfalým ľuďom. Čo je toto za doba? Čo je toto za prístup?"

Čas 2:25

https://www.noviny.sk/krimi/494013-v-presove-vybuchol-plyn-v-bytovom-dom...

slaven1

Normálna doba je.. ja by som asi tiež vytiahol mobil a čo-to pofotil. Ako a čo (pravá a nefalšovaná) "mladá žena" potrebovala? Čo chcela viac? Trebalo jej dať teplý kabát (mala), alebo teplý čaj (varili), potľapkávať pol hodinu po pleci?

Mali sa okolostojaci vrhnúť do plameňov zachraňovať preživších výbuchu. Bližšie v reportáži, ktorú natočil a postrihal zdochlinožrút, nešpecifikovala čo by sa jej v tej chvíli zdalo ako dostatočná spolupatričnosť. Sanitku a hasičov asi zavolali viacerí.

Keď sa stane niečo podobného rozsahu to si v šoku, otrasený. Šok je stav, ktorý chápu tí, čo to zažili. Pomáha upokojovanie a minimálne pol hodinu potľapkávať po pleci. Ale nie je to životne dôležité. Z následkov šoku si za týždeň vonku. No nie si z neho vonku pár hodín po udalosti tj. v čase keď zdochlinožrúti brali od nej rozhovor.

Ľudia sa správajú tak ako vedia a tak ako sú 30 rokov programovaní televíziou / seriálmi / filmami / hudbou / článkami / časopismi / novinami / knihami / internetom tzv. informačným polom. A kto ovláda naše, slovenské infopole? Je nebodaj pod národnou kontrolou? Píšem o tom hen vyššie. Podľa mňa to Slováci znášajú ešte dobre.

vrbovčan

a povedať, prikázať poď sem, nechoď tam, ani my nevieme, čo sa stalo. Si zranená? Naprílad. Ona musela byť zmätená. A také čosi by jej prišlo vhod.

slaven1

Na stavebné úpravy, ako jeden z možných prvkov vedúcich k výbuchu paneláku na Mukačevskej v Prešove, vo svojich materiáloch obracia pozornosť Jozef Legény, pričom sa venuje kotolni, solárnemu ohrevu vody na streche a znepriechodneným vetračkám. V materiáloch kritizuje odpájanie sa od centrálnych zdrojov tepla (CZT).

Na obhajobu obyvateľov od CZT odpojených bytoviek, treba položiť zásadnú otázku: A prečo sa bytovky od teplární odpájajú?

Na toto netreba byť génius. Paradoxne je na Slovensku 2019 lacnejšie vykurovať panelák vo vlastnej réžii, než odoberať teplo od centrálneho dodávateľa.

Prečo paradoxne? Lebo centrálny veľkovýrobca tepla prirodzene disponuje úsporami z rozsahu akým je napríklad nižšia cena základnej komodity - plynu.

Keďže "štát je zlý vlastník" (základná mantra Richarda Sulíka, predsedu SAS) CZT boli v slovenských mestách "darované" kadejakým indivíduám, rôznym právnickým osobám (často zahraničným), ktorých cieľom je vytvárať zisk a nie je poskytovať službu národu. Úspory z rozsahu premietajú do svojich divident a nie do koncovej ceny obyvateľstvu.

Preto sa bytovky sa od CZT odpájajú. Odoberať od nich teplo je drahšie, ako keď si ho bytovka vytvorí vo vlastnej réžii. A tak sa v panelákoch stavajú kotolne do prázdnych kočikární (však čo deti aj tak nie sú, viď pôrodnosť 1.4) alebo do ďalších, na toto nevhodných priestorov.

Záverečný odkaz vyznávačom sekty "neviditeľnej ruke voľného trhu": Neoliberálna ekonomická teória je výbušná. Niektoré veci - zdravotníctvo, školstvo, strategické podniky, vykurovanie, vodárne, elektrárne... - musia byť riešené na národnej, verejnej úrovni.

Júúúj, behá mi mráz po chrbte, že Taliani nám stavajú jadrovú elektráreň...

slaven1

TASR podáva hlásenie že v Prešove začali demolovať zvyšky paneláku. Mňa udivuje s akou rýchlosťou celé búranie zorganizovali:

- 6.12 (piatok) - výbuch
- 7.12 (sobota) - požiarnici dohasia požiar
- 11.12 (streda) - správa, že búrací stroj je na ceste z ČR
- 13.12. - stroj dorazil do Prešova
- 16.12. - video búracích prác.

To, že v stredu stroj vyrazil na cestu, znamená, že v pondelok a utorok pracovali na riešení ako to celé zbúrať. Celé to pripomína ničenie dôkazov. Nech to čo najrýchlejšie zmizne z očí.

Ale to bude iba môj pocit. Určite vnútorné priestory budovy poriadne zdokumentovali, nafotili, znalci spísali zápisnice...

Keď sa dôkazy rozmecú, môže dôjsť k nesprávnemu vyvodeniu záverov + tí nešťastní robotníci si zlíznu väčšiu porciu trestu než si zaslúžia.

slaven1

https://www.youtube.com/watch?v=SaSxUahZA2U Košičani boli točiť v Prešove.

Dúfame, že si to nešťastný stavebný robotníci nevyžerú celé sami, že sa ujde spravodlivosti aj ľuďom, ktorý organizovali stavebné úpravy v budove.

mirage

okamzity sucit s hociakymi dementmi, ktori v prvom rade ohrozili okolie. O obyvatelov okolitych domov pocas zbierky fin. prostr. nulovy zaujem. Z vyzbieranych penazi by mali vyclenit v prvom rade subfond na odskodnenie obyvatelov okolitych domov, pretoze poistovna im to urcite nepreplati v 100%, maju aj nehmotnu ujmu.

slaven1

Mirage máš nedostatočný pohľad o slovenskej náture. Kopáči sú najnižšie v potravinovom reťazci stavebných prác. Zodpovední sa z toho vyvinia a odnesú si to najslabší. Slabým treba pomáhať aby zosilneli. Kto im dal príkaz kde majú kopať? Kto dal stabebné rozhodnutie? Kto robil stavebné úpravy v paneláku?

Nielenže zlikvidovali dôkazy pričom neumožnili ľuďom vyviesť si osobné veci.

16.12 podpísala Prešovská radnica zmluvu za 1.1 mil. euro:

Podľa Hagyariho je tento obchod medzi mestom a firmou evidentne predražený: „Evidentne predražené!!! a objednávka podpísana 16.12., keď sa ani netušilo či sa bude búrať či opravovať!!! Tu cítiť nie plyn ale 1/ buď hrubé porušenie zákona o verejnom obstarávaní 2/ alebo úmysel parazitovať na cudzom nešťastí!!!  napísal bývalý primátor na sociálnej sieti.

Treba si to celé prečítať tu https://www.hlavnespravy.sk/mesto-presov-zaplatilo-firme-11-miliona-eur-...

mirage

je zbytocne sa extra vzrusovat. Obyvatelstvu nestalo zato ho branit, putin ho takisto zradil hned v zaciatkoch, pretoze mohol minimalne zabranit hanebnemu ostrelovaniu velkomiest doneck, luhansk z ukrajinskych hufnic, diel, k tomu ruska armada prostriedky mala

mirage

cakala nato, aby sa stala hymnou donbasu

metallica - for whom the bell tolls

https://www.youtube.com/watch?v=KO3l6qNA2Q4

vrbovčan

a povedať, prikázať poď sem, nechoď tam, ani my nevieme, čo sa stalo. Si zranená? Naprílad. Ona musela byť zmätená. A také čosi by jej prišlo vhod.

slaven1

Píše TASR, dosť sú skúpy na slovo. Hlavne prečo sa strieľalo by ma zaujímalo. Žeby nejaký "klient" spokojný so službami nemocnice po tom ako ju ovládla Penta? V policajnej zápisnici čo je uvedené?

https://www.youtube.com/watch?v=OB6FR9SzDRo

Z popisu videa:

Prešovské zdravotníctvo, Bašternák - Kočner, Mecom - Penta
Hostia: Stanislav Žiaran, Pavol Forisch a Václav Nedvěd

slaven1

Skromná správa TASR, že smerom na myjavsku nemocnicu sa strielalo:

https://www.teraz.sk/regiony/v-nemocnici-sa-strielalov-myjave-vlete/4432...

Myjava 28. januára (TASR) - Polícia preveruje udalosť, pri ktorej prišlo k vniknutiu projektilu strely cez okno do čakárne ambulancie detskej lekárky v Nemocnici s poliklinikou (NsP) Myjava. Informáciu TASR potvrdil hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne Pavol Kudlička. Ako ďalej doplnil, z prvotných zistení a prijatých opatrení na mieste udalosti nebolo zistené, že ide o úmyselný útok na život a zdravie ľudí v čakárni. "Momentálne nehrozí ďalšie nebezpečenstvo v súvislosti s touto udalosťou. Jedna osoba bola projektilom strely ľahko zranená. Bližšie informácie budeme aktuálne zverejňovať," dodal hovorca.

https://www.facebook.com/policiaslovakia/posts/3080264328670435

nové texty