Titanic sa potápa...

 ...a Matovič v relácii O 5 minút 12 vrieska: Kto najal toho lodivoda? Ako to, že nie je dosť záchranných člnov? Ako to, že na palube sa ešte tancuje, keď mala nastať evakuácia ešte v prístave?

V zásade Matovič práve oznámil ľudu, že čoskoro bude Bratislava vyzerať ako Bergamo. Nech sa na to pripravia, lebopellegrini nenakúpil, lebopellegrini neurobil, lebopellegrini nezariadil.

Spoludiskutujúci Kollár je v šoku, moderátor je v šoku, Čaputa bola len vzdialene pripojená a rýchlo zmizla. Inak neviem, načo tam volali Kollára, ktorý práve bľaboce o bankách a je v tejto situácii úplne bezvýznamný. Nie je vo vláde.

Matovič aj Kollár zjavne zabudli, že predovlebná kortešačka sa skončila.

Ešte aj sedlák (v dobrom zmysle) Kotleba by bol v tejto hroznej situácii lepší. Obrátil by sa na Rusko, obrátil by sa na Čínu - len tieto štáty sú schopné nám pomôcť.

Mimochodom, Korčok je práve v USA. Ako to, že sa už na Slovensko odtiaľ nevalia aspoň dve veľké transportné lietadlá naplnené po strop produkciou od 3M?

Kollár práve vyzval opozíciu, aby im prišla pomôcť a nehádzala im polená pod nohy. Jo. Polená im treba hodiť do hlavy.

Caligula Matovič s nepríčetným pohľadom práve rozohráva smrteľnú partiu. Na týždne, ktoré sú pred nami, Slovensko tak ľahko nezabudne.

 
Norman

v TA3 povedal, že testy vydržia "do soboty , A čo potom?"
Ale veď je to na ňom, aby jednal, teraz je on na čele exekutívy.

Ema

Lebopellegrini nezariadil. Vyřízeno, hotovo.

Inak, ku včerajším 41 pozitívnym prípadom sme sa po prvý raz nedozvedeli lokalitu a či ide o cestovateľskú anamnézu a či sú tí ľudia v karanténe. Nastúpil Caligula, zvyknime si.

Ozaj, kde sú naši investigatívci? Boja sa vypátrať? Je to tento raz, na rozdiel od nejakej Threemy, v záujme ich života. Ak sa cítia mladí a svieži, schopní odolávať, tak v záujme života ich rodičov. Zrejme im na tom nezáleží.

slaven1

sú verný akurát tak výplate. Autentický investigatívec má od skorumpovaných sudcov zakázané zverejňovať veci.

Neviete ako je to, už pustili z basy šefku Najvyššieho súdu? Či koho všetkého to zavreli. Kde si môžem k tomuto prečítať overené info?

vrbovčan

potvrdených nastal preto, lebo začali testvať aj Košice. Tým stúpol aj počet potvrdených. Počet testov stúpol z asi 200 na asi 300. Údaj počtu testov za deň sa dosť nezdôrazňuje a neporovnáva s počtom potvrdených pozitívnych prípadov. Možno je to aj preto, že setov je k dispozícii málo. Aj keď Pelegríny povedal, že jedná sa aj o počet ľudí schopných tieto testy vykonávať. Každý deň si porovnávam Slovensko s Čechmi, ktorý je v Čechách okolo 8-násobný. Ale neviem koľko testov sa tam denne vykonáva.

Ema

menej ako u nás.
Nikto nemá testovacie sady. Ešte aj Mossad, ktorý Izrael nasadil na zabezpečenie testov, priekupníci ojebali a dodali im 100 000 sád bez sterových tyčiniek a špeciálnej tekutiny.

Inak, mohol by niekto Caligulovi Igorovi opatrne oznámiť, že situácia je teraz v Európe taká, že Nemecko pred troma dňami zabavilo Švajčiarsku obrovskú zásielku vybavenia pre lekárov na infekčných oddeleniach od 3M, ktorá prišla z USA a mala prejsť cez územie Nemecka. A môžu sa Švajčiari aj rozdrapiť, nepomôžu si.
Ešte čerstvé správy z Česka:
Příští týden by měl být podle náměstka Prymuly představený nový systém testování nakažených. Bude mít pět koordinátorů, zapojí se i armáda.
Sto tisíc roušek pro Itálii zabavených v Lovosicích pošle ČR do Itálie příští týden. Ministr zahraničí Tomáš Petříček řekl, že situaci vysvětlí svému italskému protějšku.
A jedna relevantná pre Taliansko:
Ruská armáda počínaje dneškem přepraví do Itálie lékařskou pomoc a armádní experty, aby zemi nejvíce postižené pandemií pomohla v boji s koronavirem.

slaven1

Pomoc z Ruska už priletela do Talianska.

https://t.me/casusbellilive/5440
https://t.me/casusbellilive/5441
https://t.me/casusbellilive/5442
https://t.me/casusbellilive/5444 <-

A oni, Rusi, ako nebudú potrebovať tie zdroje uvolnené pre Taliansko? Ja tieto vlaky so pšenicou nechápem.

Roland Edvardsen

Ja len po celý čas premýšľam, kedy presne mal nastať okamih, od ktorého "superexpert" Matovič vedel že treba zvyšovať testovaciu kapacitu a nakúpiť ďalšie ventilátory (a anesteziológov)? Pokiaľ viem ešte pred cca 2 týždňami, keď tu už Pellegriniho vláda začala zavádzať čínske opatrenia, hádzal vysmiate fotečky so Sulíkom, ako varia noky a lobzujú po reštauráciách. https://www.tyzden.sk/rozhovory/61924/vladimir-krcmery-cinsky-koronaviru...

Každopádne sledovať Matovičovu zrážku s realitou bude iný surrealizmus, ako písal Norman. Ono nakoniec ten zbabelec Kiska konal (pre seba) najrozumnejšie a predvídavo, keď sa vzdal moci.

vrbovčan

Že vraj Matovič mu dal homeoffice.

Ema

niečo riadne tučné, keď ten zbalil fidlátka a zaliezol do hôr.

vrbovčan

hneď po voľbách. V súvislosti s lattecaffe. A ten keď sa do niečoho pustí aj Kiska sa posere. A nakoniec veď je obvinený z daňového podvodu. Až sa pustia do seba Matovič s Remišovou budú triesky lietať.

Ema

A ten keď sa zrazí s naším podkarpatským Caligulom, kloačných partnerov dá nahradiť koňmi a jednou kobylou v ružovom.

Čoskoro bude všetko v Európe riadiť armáda, aby sa zachovali elementárne funkcie na prežitie. Keď včera guľatohlavý kokotko Naď pózoval pri prvom rozhovore v pozícii ministra pred rozvinutou vlajkou Nato, bola to posledná pocta euroatlantickej mŕtvole. Zbohom, kongresové centrum Globsecu. Po tomto masakri budeme potrebovať iné veci.

slaven1

Píše sa rok 1947 a z povojnového Sovietskeho zväzu prišiel do suchom zasiahnutého povojnového Československa prvý vlak so pšenicou.

Mimochodom, Korčok je práve v USA. Ako to, že sa už na Slovensko odtiaľ nevalia aspoň dve veľké transportné lietadlá naplnené po strop produkciou od 3M?

Od tých "milých ľudí" vo Washinktone príde akurát tak vojenská diktatúra, na "vlaky so pšenicou" môžeme zabudnúť.

Náhodný okoloidúci

https://www.youtube.com/watch?v=tVKyq3Mb31I

Hovorí o tom Slovák s českým menom žijúci v Šanghaji.

Ľubov

O tých paliciach som počula už dávno,keď tam bola moja známa na dovolenke. Vraj sú dlhé a drevené.
Dnes prešli vývojom a sú umelohmotné. najnovšie info z Indie
https://twitter.com/htTweets/status/1243244057041616896

Norman

to video je dobré, už tu aj bolo.

Heh, to je syn toho nebohého historika Dvořáka. To len v rámci robenia mu reklamy, môžete si u neho zorganizovať cestu do Číny.
Ups, ako hovori americkí buzíci,, ups, tento rok nie.
Nabudúci?
Hm, radšej nie. :-)

nové