Disident Vasky stále vo väzení

Súčasný režim naozaj zneužíva chaos okolo pandémie Covid-19, a to aj na Slovensku.

Rudo Vasky, 69 ročný aktivista, novinár a disident bol začiatkom apríla opäť zavretý do väzenia. Predbežná väzba. Dôvodom má byť to, že opäť si dovolil zverejniť nejaké video.

Je to skutočne jasná perzekúcia. Sám Vasky chápe situáciu tak, že ma (dočasne) zakázané pokračovať v činnosti, ktorú robil s Daňom, teda v spoločnom publikovaní materiálov. Samotný Vasky bol obvinený, teda ani nie usvedčený, len ako "spolupáchateľ", teda nie samostatne obvinený. Preto má právo sám zverejňovať svoje videá.

Spísal o tom aj akési odvolanie, Memorandum proti väzbe , ktoré poslal Krajskému súdu a sudkyni Judr. Denisi Meszárosovej. Aj tu si ho môžete vo formáte pdf stiahnuť a posúdiť, nakoľko sú jeho argumenty správne.

Odhliadnuc od právnych fínt, fakty sú jednoznačné: Daňo a Vasky sú publicisti, ktorí majú právo na slobodu prejavu, a to slobodu tak politickú, ako aj umeleckú. Do tohto procesu má liberálny a demokratický režim iba veľmi málo práva zasahovať. Nemá právo ich celé mesiace väzniť len na základe všeobecných gumenných paragrafov. Bez akéhokoľvek prehánania - toto je totalita.

Tento režim, ktorý má plnú hubu slobody a ľudských práv, je schopný za prejav zavrieť 69 ročného muža do lochu, ktorý musí zdielať s bežnými kriminálnikmi. Vasky musel celu zdielať s nervóznym o polovicu mladším človekom, ktoremu vadila jeho prítomnosť. Až zverejnenie telefonátu, v ktorom  situáciu opísal, primälo režim k tomu, aby ho preložil.  To je niečo tak odporné, že by sa všetky tie Žitňanské a Kolíkové, ktoré tento stav spôsobili a spôsobujú, mali hanbiť.

Zdielejte tieto informácia, Vasky je symbol slobody slova. Je to precedens. Ak ho dnes necháme hniť v base, zajtra si režim príde pre vás.
A vás sa už naozaj nik nezastane.
 
 
 
 
slaven1

Američtina má výraz na to ako opísať monster proces s Kočnerom. Kengúrý súd. Klokaní súd. Znie to lepšie než naše "Vykonštruovaný proces" (resp. "zinscenovaný súdny proces").

Hlavný klokan je vrah Lipšíc a.. ako sa volá vrchný inkvizítor.. aha Šanta. Obaja túžiaci stať sa generálnym prokurátorom. Nodpč.

https://en.wikipedia.org/wiki/Kangaroo_court
https://cs.wikipedia.org/wiki/Vykonstruovan%C3%BD_proces

Assarhaddon

Rudolf Vasky by mal kandidovať na prezidenta. On je taký Ježiš Kristus na slovenský spôsob.
Skončí v raji a jeko katani v pekle. Otázka je kde skončíme my - ovčania. V psej ryti, pamätajte si! Je to náš jediný skutočný POLITICKY väzeň.

Dusanbe

antisemiti.

Toto ste vedeli ?!?
V oficiálnej "správe o stave ľudských práv" ministerstva zahraničných vecí USA
sú Fico a Blaha označení ako antisemiti !

https://slobodnyvyber.sk/sprava-mz-usa-su-fico-blaha/

slaven1

Michael E. Jones, 49 minúta:

The term anti-semite underwent some type of transformation. So it used to mean an anti-semite was someone who didn't like Jews and now anti-semite is a term for people whom Jews don't like. So what it means is some Jew when you're called an anti-semite it means that some Jew somewhere does not like what you said, cannot refute what you said, is not going to leave you alone because of what you said, and so therefore he's going to try to pin this label on you to basically end the discussion and end your career as well. That's what it become.

Pojem antisemitizmus prešiel určitým vývojom. "Anti-semita" voľakedy predstavoval niekoho, kto nemá rád Židov a teraz pojem antisemita predstavuje ľudí, ktorých židia nemajú radi. V skratke to celé znamená, že keď ťa nejaký žid nazve antisemita, znamená to že niekde nejakému židovi sa nepáči čo si povedal, nemôže poprieť alebo vyvrátiť čo si povedal, nenechá ťa napokoji za to čo si povedal a preto sa bude na teba snažiť lepiť svoju nálepku pokúšajúc sa tak ukončiť diskusiu rovnako ako tvoju kariéru. Toto je aktuálna definícia pojmu anti-semitizmus.

Roland Edvardsen

Som si všimol ako je tento autor v posledne dobe populárny v istých kruhoch, ale ono je to skôr na krútenie hlavou. Samozrejme, že v niečom má pravdu, ale v mnohom je nekonzistentný a niektoré jeho myšlienky sú úplne mimo realitu a veľmi smiešne (popieranie prirodzenej selekcie, odmietanie rasy, geocentrizmus a pod.). Kevin MacDonald je lepší.

slaven1

Hej, súhlas. V niektorých veciach je slabý. Je to potomok Nemca a Írky. Žil v Nemecku sedemdesiatych rokov, ktorému vykonáva advokátsku činnosť, keď popisuje technológie ako nemeckému národu rozkladali morálku (likvidácia Nemcov cez duchovnú sterilizáciu v dôsledku prehranej vojny). Opisuje čo zažil. Defakto to isté sa teraz deje v strednej a východnej Európe (u nás doma).

A áno, je to človek a človek je omylný. Niektoré jeho myšlienky sú.. slabé, a niektoré kroky chybné no má veľa dobrých postrehov. Kevina MacDonalda nepoznám. Pozriem, zhodnotím.

Lepší od tých Američanov sú Rusi. Veľmi dobrý z Rusov je Piakin (Máj 2020) - má najlepší teoreticko-ideologický podklad :)

Škoda, že Jones ani McDonald o Pjakinovy nevedia. A aj keby vedeli že existuje skrz jazykovú bariéru nie sú schopný prežúvať jeho myšlienky. Všeobecne "západniari" nie su v globále schopní prežúvať myšlienky z Rusi.

A preto sme - my z Československa a ďalších slovanských národov strednej a južnej Európy - ďalej než bežný "mysliteľ" Západu. V tomto sa nám môžu rovnať Izraelci (pozor, nie židia, Izraelci) - veľa z nich vie aj rusky aj anglicky (Čína dokým tam vládne KSČ je ideovo sterilná). Málo si tu však dôverujeme.

Ešte k tým odkazo na Afina: ďalšie tématický video k "antisemitzm", Fico, cca 4 minúta k ochrane rodiny v ústave a prekrúcaniu tradícií.
https://tv.teraz.sk/politika-tu-a-teraz/x6mbmv0180625-001-023_polit_tat_...

Roland Edvardsen

Ja som schválne spomenul MacDonalda, ako príklad ďalšieho Američana, ktorý sa zaoberá židovskou otázkou, ale ktorý to robí lepšie a podáva lepšiu teóriu než Jones. Jones je...no, proste nechápem čo toľkí na ňom vidia, je príliš bláznivý, tak ako by si to veľký žid želal. :-)
A Pjakin? Z toho čom som videl a čítal ma veľmi nenadchol (ale plánujem si ešte pozrieť viac, možno mi niečo podstatné uniklo, beriem). Nie, nechápem čo presne na tom vidíte (treba podrobnejšie a lepšie vysvetliť). A hlavne mám dojem, že v samom Rusku títo ľudia majú ešte menší význam a vplyv než za hranicami.

Assarhaddon

V biblii bolo prorokované, že pred koncom časov opäť všemohúci Boh pošle na Zem k národom dvoch prorokov. Ako v biblických časoch Izaiáš a Jeremiáš, aby varovali národy a odvrátili ich od zlého. Údajne by mali byť opäť z jedného národa. Ak by malo ísť o Rusov, čo by bolo docela možné, tak by to mohli celkom dobre byť práve V. Jefimov a V. Pjakin. Pokiaľ viem jeden je teraz vo väzení, a ak by bolo správne, že proroctvo sa vzťahuje na týchto dvoch, znamenalo by to , že druhý zomrie násilnou smrťou.
Stručný náhľad do faktografie, ktorá média mimo RF nezaujíma a ani ju nechápu resp. nechcú chápať je i tu:
https://blog.hlavnespravy.sk/1927/16-1-zmena-koncepcie-riadenia-sveta-uv...

Norman

hej, skríženie biblie s marxizmom.
To by Rusov zabilo.

Ľubov

Ani nie tak s Bibliou,ako s Koránom. Asi si to čítal iba letmo.)
Toto sa mi ale páči: (citát nebude presný) "Mierou,akou chápeš dianie,pomáhaš sebe a chrániš seba. Mierou,akou nechápeš svet,robíš na tých,ktorí ho chápu viac,ako ty." Toto je jednoduché a jasné.
Prečo stoja za islamom,to je ale nad moju mieru....oni,ruskí .

ps.Jediný dôvod,ako-tak logický by mohla byť prevencia do budúcnosti,pred vnútornými náboženskými konfliktami. Rusov je cc sotva 80 miliónov,takže už teraz je to 50:50 s inými etnikami. Obrúsiť hrany,ale za takúto cenu? Nie,asi neuvažujem správne...

Norman

o ukážke v tom komentári tu, od toho "Ass sral hadom".
Najprv biblia, dvaja proroci Jefrie a Pakoň, a potom KOB. A vlastne nehovorím o kresťanstve, ale biblii. Pripomína to možno aj korán, ale v prvom rade je to predsa židovská kniha, nie? (samozrejme, rečnícka otázka, a okrem toho: islam JE židovské náboženstvo, je to jeho sekta, oveľa viac s ním spojená, ako kresťanstvo (ktoré je tak pol na pol, islám je na 90% varianta židovstva)).

Čo sa týka zrniečko pravdy - tie sú všade, ako korenie, ktoré láka a skrýva skazenú pachuť. Bacha na korenie. Jednou zo základných lákadiel, ktoré KOB ponúka, je jeho údajné "poznanie sveta". Ale aj to je také biblioidné - "čítajte, VSETKO je vo mne". Hrá sa na boha a bohom dosť-dosť často operuje. Akoby nepoznali základné prikázanie: "nebudeš brať meno božie nadarmo" (v preklade - to hovado, ktoré si zoberie do papule slovo boh, vyvedieš za dedinu a pošleš do pekla).

O islame v tom KOB sme už trocha hovorili - ale ja to naozaj nerozoberám do detailov a nesledujem najnovšie smerovanie. Ak máš po ruke nejaké ukážky, linky, tak to sem daj, ale zas nemusíš hľadať, to za tonestojí.
Všeobecne sa k islámu beloši pridávaju hlavne zo strachu. Z podvedomého strachu.

Ale či už islám alebo neislám, KOB je už evidentne úplne skostnatená sekta. Nik nechápe "učenie" naozaj", ale každý zo svedkov naň verí do krve. Často sú to práve fanatici, ktorí veria aj iným dogmatickým zvestovaniam (dvaja proroci majú prísť ... a podobne).
DOGMA NADOVSETKO.
Je to prejav tisícročia trvajúceho ničenia ľudských myslí. Nech je im boh milostivý, bo nevedia, čo činia :)

Ľubov

To si pekne povedal...a sám aj vymyslel? To zaradím do slovníka s oponentom. .-)),keď ma bude presviedčať o neochvejnej družbe s Bruselom:" Hovoríš ako had. Pár zrnkami korenia chceš zakryť,že mäso je zhnité:" Veru,presne takto im to poviem,som zvedavá,ako im to zapadne do hlávok.-)).

Na záver úryvok z Puškinovej poviedky Metelica. Čítala som ju celú a neľutujem.Jednou z pozitív Kob boli upútavky na ruskú klasiku.Toto korenie je myslím,v poriadku.

Kone letia poľami,
v sneh sa boria biely…
Hľa, chrám boží na stráni stojí osamelý.

Náhle víchor zaskučí,
sneh sa husto valí,
čiernym krídlom zakrúži
havran nad saňami,
to krákanie veští žiaľ!
Trojka vpred sa ženie,
bdelo hľadí v tmavú diaľ,
hrivy naježené…

Norman

korenie je takmer vždy v poriadku, veď preto sa používa na zlákanie.
Čo sa týka tejto ukážky, tá je úplne dokonalá.
Šamanské Rusko.

Čo sa týka KOB a Ruska - veď práve, KOB tiež bráni pravej ruskej autenticite.
Každé také učenie by bránilo každej autenticite.
A v našincoch vytvára predstavu, že Rusi sú skostnatení byrokrati.

Roland Edvardsen

A do akej miery je to v Rusku vôbec relevantné? Či to náhodou nebude ako s Duginom, o ktorom západné médiá píšu, že je mozgom za Putinom, pritom v Rusku je ešte menej známy ako na Západe: https://www.unz.com/akarlin/dugin-putins-39th-brain/

To je na tom to najtrápnejšie: že títo rusofili skutočné Rusko ani nepoznajú a nespoznajú, len si nechávajú vymyť mozog podvodníkmi, ktorí o sebe tvrdia, že stelesňujú to autentické Rusko.

Roland Edvardsen

Len ešte k tomu pripečenému KOB. Ja čo som zisťoval, tak sa mi zdá, že ten Pjakin je známy a populárny len na Slovensku a trochu v Česku. Inak je strašne ťažké o ňom niečo nájsť, nejaký normálny životopis, relevantné základné informácie, čokoľvek - a hlavne nič v angličtine. Pôsobí to akoby išlo o vymyslenú postavičku. Zdá sa, že v Rusku o Pjakina ani pes nezakopne. :-)

Schválne, daj si ho do googlu. Uvidíš len prevažne odkazy na neho na slovenských weboch. Na youtube tiež len preklady jeho videí do slovenčiny a češtiny. Je to dosť divné.

A vôbec to KOB je naozaj len nejaká obskurná československá úchylka. Dôchodci nevedia čo so sebou na webe, tak sa hrajú na akože super-tajný "deep state". :-)

buko

slabo googlis
Pjakin je v ruskojazycnej sfere pomerne popularny, na VK ma svoj vlastny, aktivny kanal
ma vlastnu stranku https://fct-altai.ru/
na youtube ma kanal zo 100 tisic odberatelmi a jedno jeho video dosahuje priemer 150-200 tisic pozreti, co je uctihodne cislo na to ze maju vyse hodiny. Popularna profesionalna lenta.ru ma na YT asi rovnako pozreti.
Takze vobec neplati ze v Rusku nema medialny vplyv a ze o neho ani pes nezakopne.
toto som vygoogli asi za dve minuty
ak takto vyzeraju vsetky tvoje reserse, tak slabe, som sklamany.
Jeho ruske videa + preklady dosiahli cez 50 milion pozreti, co je slusne, pre info SME.sk ma 23 milionov
Druha vec je kto to je a kto je za tym KOB a co sleduje. Tu uz mozeme maximalne tak konspirovat, lebo naozaj, z googlu sa to veru nedozvies.

Roland Edvardsen

Googlim úplne dostatočne na základný obraz. Myslíš, že k hentým údajom som sa nedostal? :-) To nerozporuje to čo som napísal. Jednoducho nie je relevantný mimo ruskojazyčnú sféru a v rámci Ruska je jeho vplyv jeho priaznivcami zase silne preceňovaný. A hlavne, ako som písal, to, že nenájdeš o ňom hneď nejaké relevantné bio, to tiež o niečom vypovedá. Pointa je v tom, že to celé smrdí, že on a levanet sú pochybná záležitosť, ktorých vplyv na reálpolitiku je ich priaznivcami nafukovaný.

buko

to co si napisal sa da povedat na 95% alternativy - vratane nadhladu. Aj to to tom sektarstve co pise Norman sa da aplikovat aj na Nadhlad. Vzdy plati - nesudit prilis, aby sme neboli sudeni :)
Ja by som ocakaval prave ze ak uz kydame na niekoho ako je Pjakin, tak aj v kontexte s faktami:
- kolko ma pozreti a sledovanosti on versus ini ruskojazycni politologicky blogeri/youtuberi
- kolko na pozreti a sledovanosti rusky mainstream versus kolko ma Pjakin vytlak
- porovnanie vplyvu Pjakina a jeho prirovnanie k slovenskym realiam (ma vplyv ako Vasky, ako Michelko, etc..)

Ja Pjakina neobhajujem a uz ani nejak aktivne nesledujem. Co som si vsimol tak v kritickej situacii sa vzdy postavil na stranu Putina a obhajoval jeho kroky.. co moze vyvolat dojem ze je to to kontrolovana pro-rezimna opozicia ktora ma za ulohu naviazat na seba nespokojencov a alternativcov ale v konecnom dosledku ich nesmerovat proti rezimu.
Nieco ako ked sa na protestoch gorila zacal angazovat Pcolinsky.
Ak nema relevantne bio a ani byvalych kolegov/ spolupracovnikov ktori by potvrdili jeho minulost - znamenat to moze ze urcitu cast kariery pracoval v utajeni ako agent a tym padom nema "normalnu" minulost.
Za mna su jeho videa na urovni politickeho kabaretu ala Vasky. Falosny / sialeny prorok ktory obcas povie aj pravdu, obcas uplne bludy.

Norman

K tomu číslu: to platí tak, že to prípadne dobré, čo obsahuje KOB či Pjakin, obsahuje približne 95% alternatívy :-)

A k tomu sektárstvu - hej, portály majú očividne svoju mechaniku a domáci ľudia sú vo výhode, s tým sa asi nedá moc robiť. Takže vzniká taký dojem, že jedna strana musí mať pravdu. Ale nik tu ľudí neláka nejakými lacnými trikmi, ani sa bohviečo nesľubuje. Vidíš, že sa tu (až pričasto) diskutuje a nik sa nehrá na tajomné znalosti (no, možno niekedy príde reč na veci, ktoré sa ťažko vyjadria a sú aj dosť nebezpečné, a tak radšej o nich nehovoriť :).

Ale popravde - zaznelo tu, na portáli, asi viac zaujímavých a originálnych myšlienok, ako vo všetkých tých pjakin vlogoch. Pretože sa tu snažíme na nič nehrať.

Norman

Počty sledovania na dnešnom webe hovorí málo o kvalite a vplyve. Pjakin už teraz pripomína práve týmto formátom hlavu sekty - jeho priaznivci nepoznajú metódu, ale čakajú na to, čo na veci a o veciach povie vedúci. Je to ty typický príznak.
Celé je to orientované na jeho osobu, nie na princípy - napriek celej tej teorii KOB . Iba ON vysvetlí, čo sa deje.
Som si otvoril jedno z nových videi, a prekvapil ma jeho emocionálny až matovičovský spôsob
https://www.youtube.com/watch?time_continue=192&v=i7b5KaGEgik&feature=em...

Očividne teória nevyhovuje, tak prechádza na krik a iné emócie ... a na jednoduché delenie - eto my, eto oni, da, my znaem, že jedni sú naši priatelia a iní naši nepriatelia ... ale vzišlo z myšlienok toho človeka nejaká dobrá rada?
Ináč pripomína mi to naozaj Leninove práce a články, ktoré sme raz za čas študovali - aj ten, kedže mu jeho skvelá teória nestačila, prechádzal do nadávania na konkrétne osoby. Jeho články boli naozaj prekvapivo veselé - tanto je durak, tamten je čurak, etoj je kokot krvavý ... človek sa na tom nadávaní mohol udrbať od smiechu :-) (samozrejme, v trocha zabalenejších slovách, ale proste politický hejt v plnej kráse a šťave, takej odlišnej od oficiálnej histórie a mytológie o Leninovi)

Siahol som náhodou na Pjakinov blbší príhovor?
Práve prechádza:
što taskoe korona virus v kačestve upravlenia? :) No hej, je očividne rozčúlený, že 9. maja nebola oslava :(
hej, svet je zlý až na hovno ... :) kritizuje, čo dávali v médiach - nuž, Valerij, MEDIA sú svinstvo, to si mal zabudovať ako prvé do svojeho KOBU - to doteraz nevedel, že ho to tak rozčuluje? :)

A teraz dokonca zmienka o Slovensku :-o 22 minúta... o zastave ... vojnové Slovensko (bábkový štát) malo rovnaký flag, ako dnešná Rosija ... Pod etim flagom ubyjali detej. .. Pjakin očividne nemá rad túto trojfarebnú zástavu - no dobre. Je to proste youtuber, hlavne že je o čom hodinu kecať.

Roland Edvardsen

Ja som nedávno zavítal na ich fórum a trochu som sa pokúsil o diskusiu, ale...radšej som to po pár príspevkoch vzdal, proste to nemá cenu. Oni tam tvrdia, že doposiaľ im nikto nedokázal KOB vyvrátiť a tí, ktorí proti tomu niečo majú sú jednoducho nechápaví (a vraj nesúhlasiť s KOB je ako nesúhlasiť s matematikou :-)). Vraj čo kritizuješ, keď si to poriadne neštudoval...No, veď to je ten problém, že človek sa do toho aj pokúsil začítať, ale po pár riadkoch začal mať pocit neskutočnej straty času. :-)

Napokon najlepšie o tejto ideológii svedčia jej výsledky (ak vôbec nejaké sú, že :-)) a konkrétni priaznivci. Spomeňte si napr. na tie neskonale šialené texty diskutéra, ktorý tu vystupoval pod nickom Tom. Človek, ktorý má vybudované základné rácio musel vidieť, že je to nekonzistentná zlátanina plná neoveriteľných a i nepravdivých tvrdení- a preto to aj okamžite a tvrdo odmietne. A to bol človek, ktorý sa tvrdo hlási ku KOB, študoval ho a v tých ich diskusných fórach je braný za istú autoritu. Ak ponorenie sa do tejto teórie má takéto následky na uvažovanie človeka, potom naozaj s pánom bohom. (Ale ono to možno bude viac o tom, že zrovna KOB hentakých prirodzene priťahuje :-)).

Ono je to obdobné ako diskutovať s nejakým ortodoxným katolíkom. Áno, katolicizmus vo svojom rámci sa zdá byť konzistentný a naozaj pevný, racionálny a logický, zapadá to pekne do seba. Ale musíte prijať tie základné premisy a jazyk, že áno. Ono kdejakí sektári sú trénovaní v tom hodiť na vás istý rámec, v ktorého mantineloch sa bude viesť diskusia - a tam už si to "svoje" budú vedieť logicky odôvodniť. Dôležité je nepadnúť do takýchto pascí. Toľko zatiaľ ku KOB.

Norman

Vyhlásiť o čomkoľvek, že je to najlepšia teória, je najsilnejším príznakom myslenia sekty.
To, že je to zámerne rozťahané, že to prejavuje typické črty zámernej ale zbytočnej komplikovanosťi, je druhá taká vec. Skutočné teórie sa snažia o jednoduchosť a jasnosť, to je princíp.

Celé je to zakložené, ak si odmyslíme biblické teologické prvky a marxizmus, na terminológii jednoduchej automatizácie pre stredné školy. "teória riadenia" - to je smiešne. S takým vybavením moc toho nezanalyzujú.

Čo sa týka analógie s Duginom - Rusko prirodzene generovalo a generuje kopu hochštaplerov, ktorí sa snažia na scéne, a hlavne na západe, uchytiť. A kedže dnes sme už aj my ich západ, tak sa snažia aj tu. Dugina už nesledujem, ani som nikdy nie, ale očividne to bola tiež len Potemkonovská dedina. Pjakin je ešte horší. KOB je postmarxistický potomok, jedna z verzií neomarxizmu. Každý, kto poznal za reálneho socializmu (v 80 tych rokoch) marxizmus, to musí cítiť na prvý pohľad. :-)

Naozaj si takýchto Pjakinov aj v Amerike mocní sveta priam platia. Mocní vždy ľahko zaregistrujú ten najsprostejší smer nezávislých svetonázorov a ten potom "niekto" podporuje a umelo nafukuje. To im vyhovuje. "globálny prediktor" - každý bankár chce, aby sa hovorilo radšej o "globálnom prediktore", ako o ňom. :-) "globálny prediktor" sa napríklad môže premiestniť kamkoľvek do sveta, do Číny či Ruska - no hotový satan. Ešte že prídu tí dvaja proroci, z ktorých jeden zomrie ... :-)

Roland Edvardsen

Ono prirovnávaním Dugina k hentomu, Duginovi budeš krivdiť. Dugin má aspoň normálnu biografiu, chodí na konferencie a je nejako všeobecne známy a akceptovaný ako mysliteľ a autor - aj keď môžeme samozrejme polemizovať o jeho užitočnosti, význame a správnosti ideí.

Ale Pjakin? Ten mi príde ako klasický podvodník, štvrtotriedny hochštapler, po ktorom by ani pes neštekol - a aj by nikto nič naďalej o ňom nevedel nebyť zopár veľmi entuziastických prekladateľov na Slovensku a v Česku.

Suma sumárum, je to škodlivá (a ešte k tomu aj nudná a neúspešná) sračka. Jediné v čom ich možno zobrať na milosť je istý pragmatický prístup k slovenskej politike - v tom sú predsa len lepší jak rôzni tí národovci typu Magát, SHO, SĽS a vlastne aj LSNS a pod.

Ale čo ja vlastne kecám, ja ničomu nerozumiem a nemám naštudované. A ktovie, možno som aj ja ten "globálny prediktor" a celý Nadhľad je ním vytvorený. Tom to vie. :-)

Norman

No, ako titul to neznie zle, vlastne výborný názov pre portál :-) Prediktor ako ten, čo predpovedá veci, a to ešte globálne - hej, to som celý ja :-)

Len k tomu, že majú Kobisti "pragmatický prístup" (hm, Koba, KOB, Koba bolo krycie meno Stalina v ilegalite ... heh, web potvrdí, ale niet nad vlastné znalosti v hlave, no neviem, či to je náhoda, stalinisti jedni)
Teda k tej "pragmatičnosti" - skôr by som povedal, že KOB sa minimálne hrá na svetonázor, ale naše nacionálne žubrienky sa tomu nevenujú. Nemajú čas, silu a ani to nepovažujú za dôležité - čo sa VELMI mýlia.
Preto sa skrývajú za všeobecné slová ako "nacionalizmus", "tradicionalizmus" alebo ešte horšie "boh" (a "národ"). To proste nestačí, to sú len slogany do volieb.
Bez svetonázorovej koncepcie sa nedá. Zanedbal to aj Smer, preto sa im tam teraz pchá Blaha svoj marxizmus - ale panebože, keď sme pri tom, Ľubko, to že si vykradol alternatívny tón je dosť amorálne, ale že si nebol schopný vytvoriť po všetkých tých štúdiách UMIERNENÚ teóriu, ale nalepil si sa tupo na ortodoxný marxizmus - panebože, to sa nehanbíš za nedostatok invencie? Veď to je tak na úrovni Nicholsonovej.

Proste, je to ten nedostatok koncepcií, čo vedie strany a ľudí k lavírovaniu, k bezradnosti, alebo teda potom k pridávaniu sa ku hlúpostiam.
Tak to ten globálny prediktor naplánoval, toto áno - nebudete mať teóriu, na ktorú by ste sa obrátili o odpovede, pretože všetky vaše teórie a svetonázory budú zakázané. Z národov sa tak stáva stádo ovečiek bez zjednocujúcej sily, bez SVOJEJ ideológie, čiže bez ZBRANE. Ovšem KOB nie je zbraň, je to len z dreva vystrúhaná nepodarená a hlavne NEFUNKCNA napodobenina.

Pre nedostatok konceptov sa potom ľudia utiekajú k dogmatike biblickej. A sú z blata v kaluži.

Roland Edvardsen

Dobre si trafil s tým krycím menom Stalina, lebo medzi nimi naozaj sú stalinistickí apologéti - alebo aspoň som takých videl medzi diskutérmi hlásiacimi sa ku KOB. Skrátka, sú to starí marxisti, ktorí však nechcú ísť na vec otvorene, tak vytvárajú tú "mystickú" vatu okolo toho - nič viac.

A k Blahovi: Blaha je fakt dosť preceňovaný. Jednak on nemá až taký výtlak. Tých cca 60 000 preferenčákov, ktorých získal, to síce nebolo zlé číslo, ale v Smere v skutočnosti očakávali pri ňom viac. Ak už, väčší skokan bol Erik Tomáš. A v podstate aj to jeho postavenie v Smere je také...trochu ponižujúce, on je tam niečo ako stranícky klaun či Ficov pes - stráca potom serióznosť, miestami akoby parodoval. A ako ho odmeňuje vlastná strana? Nechodí ani do televíznych debát, nebol ani na bilboardoch, veľmi sa ho v strane kolegovia ani nezastávajú...A to, že ho teraz koaličníci odmietli do výborov , a velice sa od neho dištancujú a sú ochotnejší tolerovať viac Kotlebu ako jeho je menej otázkou jeho ideologických postojov (komunizmus je beztak stále tolerovateľnejší u liberálov ako nacionalizmus/tzv. fašizmus) a viac otázkou formy jeho prejavu - on je naozaj zbytočne osobný v tých jeho statusoch, objektívne to už preháňa. Nech sa pozrie, ja neviem, napr. na takého Draxlera, ako vyzerá dobrá kritika Matovičovej vlády na FB. Menej je častokrát viac. A áno, s tým okatým a triviálnym starým boľševizmom sa potápa už úplne, to je jeho najväčšia chyba. To naozaj aj tí KOB sú aspoň o trochu rafinovanejší.

kali

Prop mal svojho času pre nich výraz neobolševici, ktorí svoje reminiscencie kamuflujú do panslavizmu a rusofilstva všeobecne. Nacioanlistické kruhy na Slovensku sú týmto pekne presiaknute obzvlašť tí ktorí sa točia okolo "mesiaša" Rostasa. V extremnych pripadoch ako je nparíklad Ratko Sudecký to potom vedie k revizii Katynskeho masakru kde tento nechutný čin opäť hádžu na Nemcov.

Norman

ešte by som dodal, že tieto termíny ako "prediktor" a podobne nie sú autorsky z týchto teórií, ale sú prevzaté zo všeobecne známych teórii o systémoch. Podobe ako celá ta terminológia, obľúbeným slovom "riadenie" začínajúc.

S marxizmom to má zas spoločné ten vedecký výzor, ktorý ale práve je len povrchný.
Reálna podstata Pjakinových prednášok je, že Američania sú nepriatelia pre Rusko - s čím súhlasím, ale to j v alternatíve všeobecne známe, a niekoľko podobných vecí. Pozitívne je, že na rozdiel od niektorých Američanov nespomína UFO a podobné zhovadilosti.

Blaha prejavil veľký stupeň schopnosti byť populárny, (je lepší, ako Pjakin, aspoň v písanej forme :), ale ... ako hovoríš, akosi to s tým marxizmom nik neberie až tak vážne.

Ale vidíme - tvorí sa im tam predsa len zjednocujúca konzervatívna platforma - a všetci zubami nechtami bojujú, aby nevznikla. Nuž, sú to všetko "demokrati", to je fakt. Kocúrkovo.

Roland Edvardsen

Je to úplné Kocúrkovo. Konzervatívna platforma naprieč stranami opozície a koalície je pozoruhodný nápad, ale tam sú iné, a aj ďaleko podstatnejšie, rozdiely a animozity, ktoré budú tejto spolupráci brániť. Nemôže to byť len o potratoch a voľnej nedeli. Proste spojenie Smer a LSNS bol hoax živený médiami, výrazná väčšina smerákov by bola proti takejto spolupráci, a LSNS sa bude tomu brániť tiež (a aj LSNS sa už zdá byť rozdelená, je tam akési Mazurekovo krídlo a potom to KDŽP ,ktoré sa chce tiež osamostatniť. A ak Kotleba nakoniec naozaj skončí v base...joj, to bude potom naozaj zaujímavé :-)). Dnes hovorím, že tadiaľto to nepôjde. Možno skôr Sme rodina a Smer alebo Sme rodina a LSNS, tieto kombinácie sú schodnejšie.

Ja mám dosť obavu, že henten Matovičov panbičkársky parlament a vláda nakoniec vydláždi cestu progresívcom. Už teraz tu liberálny mainstream začal šíriť tie horrové výjavy o "kresťanskej diktatúre" na spôsob "Príbehu služobnice" (ženy držte si maternice!) a teraz velice propagujú aj toho zmrda Havrana, ktorý má teraz priestor robiť zo seba martýra slobody slova (pokrytec) šikanovaného katolibanom.

Je to samozrejme smiešne prehnané, ale problém je v tom, že ľudia typu Záborská, Vašečka (ktorý ide riešiť ejakuláty mimo pošvy, toto je pre nich podstatné politikum, ach), Krajči či Štefan Kuffa (neskutočne nesympatická kreatúra, btw.) sú naozaj (náboženskí) extrémisti - väčšina Slovákov naozaj nie je takto dogmatická a radikálna ako oni. Akože to treba tiež jasne napísať, podobne ako je Biháriová slniečková extrémistka, sú oni zase slniečkovo-kresťanskí extrémisti posadnutí zygotami a mimovaginálnymi ejakulátmi. Podobne ako agresívni progresívci typu Biháriová či Weinsenbacher sú kontraproduktívni voči svojej agende pre ich otravnosť a spôsobujú, že ľudia budú voliť strany ako LSNS, tak títo zygoťáci idú tiež hlavou proti múru a polarizujú spoločnosť natoľko, že istá časť si povie, že tí PS predsa len chýbali v tom parlamente ako silná hrádza voči biblickým fundamentalistom (lebo SaS a žaludi sú submisívnejší a nie tak ostro vyhranení)

Na jednej strane je dobre, že títo ľudia sú tam, lebo majú potenciál potopiť Matoviča - sú kontraproduktívni pre Matelka v tom, že budú ešte viac popudzovať mainstreamové médiá proti jeho vláde. Globalisti si môžu skôr povedať práve z tohto dôvodu (možnosť "kristanistickej diktatúry"), že "toto nie, toto nie je lepšia alternatíva než Fico, musíme to rýchlo vymeniť". Na druhej strane to z dlhodobého hľadiska naozaj môže nahrať aj progresívcom. Samozrejme bude dôležité aj to, ako sa to vyvinie v Smere...

Ľubov

je pre mňa veľká neznáma, zaujíma ma,ako to tam vyzerá naozaj,akú má podporu Putin v Petrohrade a akú v Čeljabinsku(príklad),pretože v Píteri je jeho podpora určite najnižšia.Ale kto to vie a kto to povie?

A ešte ako to vyzerá s podporou polnohospodársta(či je pravda,že Rusko získalo licenciu na kanadské traktorové monštrá Versatile),lebo ak áno,môžu sadiť na východe na poliach o velkosti SR pohánku,alebo z čoho si to robia kaše. Potraviny-to je tá pravá koncepcia pre Rusko a ešte pravdaže armáda.

Veď aj v súvislosti s tými základňami na Sliači je silná ruská armáda jedinou našou nádejou. Ak ukážu slabosť,sme stratení.

slaven1

Řanda pekne opisuje situáciu v povolebnom Slovensku 2020:

Základní problém je, že se ty vlády, ty politické strany a jejich zástupci, a to vidíme i v jiných problémech a kauzách, nejsou schopní dohodnout v podstatě na ničem. Tohle se tady bohužel jako červená nit táhne vlastně od roku 1989, kdy zvítězí jedna strana, ta to táhne některým směrem, pak nastoupí druhá a ta to táhne opačným směrem. Jestliže se ti lidé, v podstatě třicet let, co jsou v politice, perou o volant, tak kam může ta republika jet, pod tím jejich velením?

Mluvil o tom, jak moc mu vadí opatření, která přijala vláda kvůli epidemii koronaviru, zmínil poškozenou ekonomiku, vystrašené lidi i „jurodivé komentátory“ a „pološílená média“. „Dopad těch opatření přece nikdy nesmí být více devastující než ta samotná událost,“ vysvětloval Řanda a žasl, co všechno se dělo kolem roušek. Nevynechal ani Švédsko, kde měl svůj druhý domov. Vrátil se i k výročí konce druhé světové války a prozradil, co si myslí o odstraňování soch. Zajímavě promluvil i o současném Rusku a prezidentu Putinovi. Vysvětlil také, proč mu prezident Zeman „spadl z lopatky“. A pochválil Nelu Boudovou.

 

slaven1

Keller dal rozhovor pre MY, spomína v ňom nepriamo aj nášho Matelka (časť prečo sa opozičné strany derú k moci):

Tady bude důležité, nakolik bude ono utahování opasků selektivní. Těžko vysvětlíte rodinám žijícím na hranici existenčního minima, že se mají uskrovňovat, pokud zároveň porostou řekněme zisky bank a dalších finančních ústavů, které jsou téměř bez výjimky v zahraničních rukou. Faktem je, že vláda může zhoršit den ze dne životní podmínky těm nejchudším, ale nemůže si dovolit ani naznačit potřebu úspor dceřiným pobočkám zahraničních bank. Ta situace se může vyhrotit natolik, že se docela divím opozičním stranám, proč se chtějí dostat k moci. Ale možná jim křivdím a ony se k moci vlastně ani dostat nechtějí. Řada jejich počinů a mnohá vystupování některých jejich lídrů by se tím vysvětlila.

Matelko si splnil sen a jeho opozíčná strana značka sa dostala k moci. V rozhovore ďalej opisuje delenie moci v Eurozväze (EZ):

OTÁZKA: Jak se podle vašich zkušeností přistupuje v evropských institucích k řešení těch nejzásadnějších problémů? Lze to vůbec říci takto obecně?

Existují tři kategorie problémů. Ty velké a skutečně klíčové se pro jistotu ani nepojmenovávají, protože by to mohlo ohrozit jednotu naší velké evropské rodiny. Drobnější problémy se řeší tak, že Komise, která není komisí, ale vládou, navrhne řešení. Toto řešení pak následně schválí Rada ministrů, která není radou ministrů, ale horní komorou eurosněmovny, a zároveň ji schválí Evropský parlament, který je dolní komorou eurosněmovny ovšem bez pravomocí dolních komor. Procedura schvalování má přibližně stejnou délku jako jedna migrační vlna, anebo jedna vlna pandemie. Tím se vysvětluje, proč Evropská unie ještě ani jednou ve své historii nedokázala na cokoli reagovat včas, anebo dokonce s předstihem. No a pak tady máme třetí kategorii problémů, což jsou nejrůznější pseudoproblémy. Věnuje se jim zdaleka největší pozornost, aby už nezbyl čas na vznesení otázek patřících do první kategorie. Jak vidíte, Evropská unie zásadně neimprovizuje, vše v ní tvoří promyšlený systém, kde s přímo chirurgickou přesností jedno zapadá do druhého.

OTÁZKA: Jak v tomto světle vidíte budoucnost Evropské unie, respektive budoucnost České republiky jako členského státu EU?

Všechny možné scénáře jsou teď otevřené. Nemyslím si ale, že EU zcela zanikne.

Byla vymyšlena proto, aby se uskutečnil meziválečný sen ordoliberálů, tedy aby fungování ekonomiky nemohlo být nijak ovlivněno výsledky parlamentních voleb, ať již dopadnou jakkoliv. Nikoliv volič, ale skupina nikým nevolených úředníků má rozhodovat o tom, do jaké míry a jakým směrem bude trh regulován. A je tu ještě jeden důvod pro existenci EU. Dlouho se uvažovalo o tom, jak svobodné volby neodstranit, a přitom zajistit, aby nemohly nijak ohrozit ty, kdo jsou u moci. Vymyslelo se to tak, že volby sice probíhat budou, ale zvolené vlády budou mít čím dál méně pravomocí. Přesně tomu odpovídá model Evropské unie.

Takže se domnívám, že nejreálnější scénář je ten, že se Evropská unie smrskne někam do podoby svého zakládajícího jádra. Je otázka, zda k němu bude patřit Itálie, ale určitě k němu budou připojeny skandinávské země. Toto hospodářsky i politicky silné jádro bude uzavírat smlouvy se zbylými zeměmi, přičemž se bude snažit, aby země, které z EU vypadnou, neměly žádná práva, ale příliš jim neubylo povinností. Politickou, ekonomickou a v případě potřeby třeba i vojenskou a policejní sílu na to jádro mít bude. Navíc bude ve většině ze zemí, které se ocitnou vně EU, působit silná, mediálně protežovaná probruselská pátá kolona. Je asi zbytečné jmenovat, kdo do ní bude patřit u nás.

slaven1

Práve to vyšlo. V nahrávkach Bidena a Prasačenka (Waltzman), ktoré zverejnil "poslanec Vrchovnej rady" vysvitlo, že na objednávku z USA Ukrajinci zmenili zákon tak, aby sa Lipšic Lucenko mohol stať generálny prokurátor a následne nestíhali Bidenovho syna za podvody a všeobecne dohliadal na proces rabovania (do tých správnych vreciek). Presne tu ide pasáž.

Bude zlodej Lipšic na čele prokuratúry?

Piata kolóna: Generálnym prokurátorom sa môže stať Lipšic. Koalícia však musí zmeniť zákon

slaven1

Slovensko vďaka výnimočnej vládnej požiadavke na povinnú karanténu po návrate zo zahraničia - jediné spomedzi susedných krajín - vyzerá ako ukrajinský banánistan.

Je toho viac. Aktuálne info je v skupine: Ľudia v karanténe Ministerstva vnútra

Z netu a aj správ RTVS:

Ľudia sa postavili pred kamión, čo chceli policajti pustiť. Policajti ich vytlačili. Začína sa to vyostrovať. Od 19:00 spustili tú aplikáciu, ale bez povolenia Google, kde ide inštalovať aj apku mimo Google Playstore. Pre Aple zatiaľ nespustili. Sú tam zádrhele v overovaní tváre. Zákonné. GDPR. A preto im to tie obe platformy nechcú schváliť.

Ešte že 29-ročný Šeliga sa ospravedlnil za nespustenie (sledovacej) aplikácie (porušujúcej GDPR). Potom čo sa slovenský Makron zobudil vedľa svojej 46-ročnej kolegyni* sa ponáhľal do štúdia RTVS urobiť gesto. Uf, pomohlo.

Hmm. a čo tí, čo smartfóny nemajú a do štátnej karantény isť nemôžu lebo "nie je miesto"? Výhovorka na málo miesta je zvláštna, lebo "málo" máme teraz prázdnych hotelov po Slovensku.

Čo sa mi na celom nepáči najviac okrem výnimočného nariadenia štátnej karantény je, že vlastný štát ťa natláča do korporátneho špiclovacieho elektro-koncentráku.

* budiš, láska kvitne v každom veku, pusť vytvoria plodný zväzok.

--

Rostas o "pandémii" bez mŕtvych: https://www.facebook.com/tibor.e.rostas/videos/10222386015669344/

iris

.

nové