Odvolávanie Matoviča

Po februárových voľbách došlo ku zmene vlády, ale je evidentné, že systém ani úroveň sa samozrejme ani trocha nezmenili.

Ako v minulom období opozícia šaškovala okolo starých diplomoviek, teraz k podobnej taktike dospela aj nová opozícia. A odpoveď je takisto rovnaká - obštrukcie, naťahovanie schôdze zákonodárneho orgánu cez noc(!!!), šaškovanie.

Treba si to dať podľa dôležitosti:
Matovič je mentálne nestabilný pacient, na škále psychopacie by určite bodoval. Je to podnikateľ, ktorému reálne dokázali daňové podvody (stíhaný nebol len z dôvodu premlčania). Je to človek, ktorý naozaj používa lož a manipuláciu dennodenne, aj keď mu jeho triky skoro každý prehliadne.
Je evidentné, že svoju diplomovku opísal z knihy takmer úplne celú, nehanebne poskladal odstavec za odstavcom. Darmo dnes vyhlasuje, že sa akosi vzdáva titulu - dopustil sa podvodu vtedy, používal svoj titul aj keď len implicitne dennodenne, vrátane imidžu, s ktorým išiel do volieb - takže sa dopustil aj volebného podvodu.
Matoviča treba denne udržiavať pod tlakom, aby sa jasne prejavila jeho slabosť a nespôsobilosť zastávať nejaké vyššie politické funkcie.
To je pravda.

Ale:
je skutočné ukážkou úbohosti, že nech už sú hore červení alebo modrí, zelení či hnedí, alebo celkom naopak: z tejto tzv. parlamentnej demokracie vždy vypadnú len prázdne reči v prázdnej parlamentnej sále. Nič iné tento režim nedovolí, nemá nijakú inú spätnú väzbu. Nemá nijakú vyššiu úroveň. Nemá nijaký seriózny mechanizmus obrany, ktorý by zasiahol.
Dnešní poslanci sa už nesnažia ani na oko predstierať, že prinášajú nejakú racionálnu debatu. Poslankyňa Tabak, tzv. športovkyňa, sa už obmedzila len na opakovanie "bla bla bla, bla bla bla". Tá osoba ani netuší, ako presne tým vyjadrila svoju vlastnú tuposť, ale v podstate aj tuposť absolútnej väčšiny týchto tzv. poslancov - zvlášť teda poslancov za OLaNO.

Samozrejme, Matovič odvolaný nebol, vláda nepadla. Títo bľabotavci nebudú odvolávať sami seba, ani keby Matovič začal strielať novinárov (čo sa kľudne môže stať, na minulej tlačovke o diplomovke mu už moc nechýbalo a keby mohol ... ). Parlamentná demokracia nefunguje, veci sa dejú len v zákulisí a panuje názor, že v tomto zákulisí Matovič tiež už prepadol a nejakým spôsobom skončí. Ako to bude, to sa nechajme prekvapiť - ale napríklad zdravotné dôvody a samoodstúpenie sa ponúkajú ako prvé. Mnohí s tým už dnes rátajú, takže proste nehovorím nič nové - ja len chcem vyjadriť nádej, že Matovič skolabuje v priamom prenose a s veľkým škandálom. Lebo nič lepšie, ako groteska, už z tohto režimu nevypadne.

 

 

 

 

Roland Edvardsen

Tá Tabák zatiaľ ašpiruje (minimálne v ženskej kategórii) za najdebilnejšiu poslankyňu vôbec. Veľavravné je už toto (to hodila sama na svoju FB stránku):

August 2019: „OĽaNO organizovalo protest na odvolanie pani Jankovskej. Videla som, že tam nie je veľa ľudí, tak som zobrala bicykel a išla na protest. Sadla som si na schodíky, počúvala, zoznámila som sa s Igorom a len tak medzi rečou som mu povedala, že ak by niečo potreboval, nech ma kontaktujú. Vôbec som si neuvedomovala, že v roku 2020 sú voľby.“

November 2019: „OĽaNO mi volalo, či by som za nich nekandidovala. Bola som vo vysokom štádiu tehotenstva, ale hovorím si, keď ma chcú, idem do toho.“

Som to trochu pozeral, to odvolávanie. Oľano je skutočne panoptikum: cigáni, vozíčkar (to tam Matovič musí mať, predtým to bola tá chudera, čo sa vydala za Pakistánca), fundamentalisti napojení na sionistické sekty spoza oceána (aj tá Tabák bola spracovaná nejakou sektou v Amerike. Škoda, že už zmazala to video, v ktorom sa k tomu priznáva), šimpanzy typu Pročko...skrátka Matovič dobre vie, prečo zberá takýto odpad vyslovene z ulice, takí budú najlojálnejší.

Inak hlavne to Nko ide inak Matovičovi po krku, je to naozaj až príliš okaté a až kontraproduktívne (tá ich obsesívnosť okolo plagiátov). Matovič je samozrejme chorá špina, ktorá si to zaslúži (ja si ešte pamätám, kedy býval s takými ako Nko v relatívne vrúcnych vzťahov, vtedy sa mu Nko hodilo, keď využívalo jeho kompromateriály a insiderské info na boj proti Smeru), ale aj tak.

Tiež si kladiem otázku, čo sa tu vlastne sleduje. Ja si myslím, že sa boja toho, ako Matovič de facto pomáha Smeru (ktorý teraz, v podobe 2 strán, ide atakovať 30%), ako je kontraproduktívny pre svoj primitívny exhibicionizmus a špinavú minulosť (a vlastne aj prítomnosť). Potrebujú ho teda vymeniť, ideálne za nejakého inteligentnejšieho globalistu z Oľano (Naď by bol asi najideálnejší pre nich), t.j. že by došlo nie k pádu vlády a predčasným voľbám, ktoré je pomerne zložité vyvolať, ale len k rekonštrukcii. Nateraz im bude stačiť výmena kontraproduktívneho šašoidného kreténa.

Norman

Najemnejšie slová sú, že Mato je nestabil, a teda sa na neho globaisti nemôžu spoľahnúť.
Naď na to tiež nie je dvakrát stavaný, hlavne nemá dôveru ostatných Oľanistov, podľa mňa nemôže robiť predsedu vlády, ani s Matovičom za chrbtom, proste by to nefungovalo ako Fico-Pele.

Ale najpodstatnejšie je, že promeričania sú minimálne do volieb v USA neistí, koho a čo majú poslúchať. Práve teraz, tieto mesiace, Slovensku uniká jedna historická príležitosť výrazne sa s nimi vysporiadať.
Ale predpokladám, že z dôvodu pandémie a rasovej vojny v USA prevládnu v tej či inej forme patrioti. A že teda aj u nás bude príležitosť urobiť očistu budúci rok, keď sa prevalí, že Amerika už nemá moc nad Európou.

To je optimistický model, tak dokonale to nebude, ale ja hovorím o takýchto verziách. Zopakujem -rok 2021 - v USA patrioti, na Slovensku patrioti. A kedže voľby USA sú ešte v tomto roku, vlastne niet na čo čakať. Je nepravdepodobné, že by USA zostali také, aké boli posledných 70 rokov.

Luko

... si optimistický, Norman, ale nech sa Tvoja optimistická predpoveď naplní. To by sa páčilo asi nie len mne.
Len by sa naši patrioti už mali konečne trocha pozviechať a začať (jednotne) vystupovať zo zákulisia a predstaviť niečo, za čím by sa dalo ísť aj ostatným.
Je fajn prečítať si niečo príjemné, aj keď som v tomto prípade maloverný. Je to príliš pekná vízia, aby bola skutočnosťou.
(Potreboval by som tu optimistického smajlíka so zdvihnutým palcom.)

Norman

Optimizmus závisí od toho, či je témou tendencia, alebo aktuálna situácia, lokálna situácia. Ja osobne som rád pesimistom a frustrovaným, lebo potom človek nič nečaká a môže byť optimista :) Začarovaný kruh, heh.

Len chcem povedať, že čo sa týka domácich patriotov - myslím, že sa všetci už ukázali, teda vlastne žiadni poriadni nie sú. Myslím to teda tak, že určitým spôsobom začne rásť až prevládať myšlienka patriotizmu a niektoré (staršie) politické sily sa naň len preorientujú. Slovensko nebolo a nie je schopné byť zdrojom nových trendov, ale je azda schopné sledovať vonkajšie zmeny.

Nemyslím si ani, že "patriotizmus" je liek na všetko - ale v súčasnosti tento vitamín jednoducho chýba najviac, mám dojem.

Roland Edvardsen

Aj mne to prišlo, že si bol akosi nerealisticky optimistický. Ono aj patriotizmus dnes zneužíva kdejaký debil či podvodník. Aj ľudia ako Macron hovoria o patriotizme...Čiže je potrebné aj zadefinovať aký patriotizmus.
A áno, nie je to liek na všetko, chce to dnes ďaleko viac ako biť sa do hrude a mať plnú hubu národa.

Napokon sami na Slovensku vidíme, ako to nestačí, aký úpadok teraz zažíva práve národná scéna: SNS nefunkčná a rozložená, Vlasť krachuje úplne kvôli dlžobám a o zvyšku tejto scény nemá zmysel ani len hovoriť. Jediné čo ostalo je LSNS, ktorá stagnuje, udržiava si dlhodobo svoje limity a je na dobrej ceste v budúcich voľbách skončiť s ešte nižším výsledkom a možno aj mimo parlament (a to výrazne vďaka Kotlebovi, ktorý by v záujme strany radšej už nemal chodiť do diskusií a príliš rozprávať...).

Norman

Ako všetky tieto politické výrazy, všetky sú overloaded, teda "preťažený" - za každým sa skrýva viacero rôzne kombinovaných myšlienok. Netreba za použitím toho slova hladať nejakú svetonázorovú zmenu - ale proste mi teraz pripadá "patriotizmus" ako taký najjednoduchší termín, zároveň dostatočne umiernený - schopný byť akceptovaný všetkými. Proste som mu dal a momentálne prednosť pred tými : nacionalizmus, národovectvo, konzervativizmus, antiglobalizmus, nieto ešte pred výrazmi ako "pravičiarstvo/lavičiarstvo", a podobne.

Patriotizmus má prídych väčšej kultivovanosti, ako nejaké bitie sa do hrude. Ide o to, že politika kontinentálnej kooperácie v tomto stave nebude fungovať a každý národ musí vedieť definovať aj brániť svoje hodnoty - to je (dnes) patriotizmus. V tom je myslená aj obrana pred zadĺženosťou.

Národná scéna zažíva to, čo zažíva aj preto, lebo "nacionalizmus" je v predstavách (mentálneho) plebsu fixovaný, ako niečo zlé, primitívne. Namiesto rozbíjania tejto médiami dlhodobo betónovanej fixnej ídey je lepšie ju obísť a použiť kultivovanejší model, slovo. Treba si len dať pozor, aby bol rovnako či dostatočne tvrdý.

K tomu Macronovi a Francúzsku - vidím to tak, že aj na Západe cítia/vidia potrebu týchto zmien a preto ťahajú tieto termíny. Oni to tiež vidia tak, že nastáva čas. Že to nemyslia celkom úprimne, že Macron len hľadá kompromisy, to nie je vina tých slov, ale to je konkrétna vec danej osoby. Ale pod tlakom zhoršovanie islamskej a inej problematiky to bude azda aj Macron chápať úprimnejšie.

Náhodný okoloidúci

Roland, ako pokračuje Realista? Zdá sa mi, že po dobrom rozbehu trošku zaspal.

Roland Edvardsen

No, je to tak, momentálne Realista spí a neviem nateraz povedať, či sa vôbec zobudí. Dal som si teraz pauzu a koncentrujem sa na iné veci v mojom živote. Je taká čudná doba a atmosféra teraz...

Náhodný okoloidúci

Ďakujem za objasnenie. Možno Realistu zobudí bozk od Šípkovej Ruženky :)

Norman

nechcem ti nejak kaziť náladu, Aman, ale "taká čudná doba a atmosféra" ... to vždy bolo a aj bude, natrvalo.
I keď je pravda, že svetová pandémia tu nebola asi storočie - ale aj tak, atmosféra nie je podľa špecifických okolností a udalosti, ale podľa toho, ako ju človek prekukne. Kto raz pozrie za oponu, nikdy už viac gašparkom neuverí.

Alex

My tu, na Slovensku, máme, alebo sme nedávno mali, pandémiu? To hádam nie...

To, čo tu máme, je pandemický egregor, živený 24 hodín denne, 7 dní v týždni, zanechávajúci za sebou spúšť materiálnu aj morálnu.

Norman

Na Slovensku pandémia nie je, ale je vo svete. Slovensku zatiaľ domček nehorí, ale oheň nie je ďaleko.

A aj keď tá choroba nie je ako ebola, rozšíriť sa rozšírila výrazne. Aj mrtvych je viac, ako po bývalých posledných nákazách novými vírmi. Navyše je stále ešte nepredvídateľná.

Ľubov

Najskôr to bola len blbá nálada,ako Havel nazval atmosféru rozčarovania a apatie v 90 tich.
No bola to priam Krásna doba,popri tom,čo je tu dnes a čo Ty nazývaš špecifickými okolnosťami. Ja to len upresním,ocitli sme sa v regulérnom blázninci.

Demokracia je ten najodpornejší odrb na človeku.Zabíja nás . Je naozaj najvyšší čas vrátiť sa k prirodzenému,hierarchickému poriadku-takému,ako je napríklad v lese.

Norman

dovolím si pri tej príležitosti pripomenúť, že to len praskajú všetky štruktúry pod tlakom premnoženia holej opice.
Demokracia ako tak funguje len v časoch blahobytu, ale toto premnoženie a pretlak by nevydržal žiaden systém.

A keď o tom lese - ani do lesa sa už nedá vrátiť, lebo fakticky žiaden nejestvuje, pri tomto navršení biomasy homoidov. Ak aj niektorí zatiaľ majú vo zvyšku lesa pokoj, onedlho im tam vtrhnú masy a skončia zle.

nonula

Byvam v Bavorsku a sused ma upozornil na uroven nasho debila. Zamestnal som prave lekarku zo Slovenska( tvrda katolicka) - jej reakcia?- "preco na toho dobreho cloveka tak vsetci utocia"... Mam taky dojem, ze v blizkej bubucnosti ten narod holubici zanikne medzi Polskom a Madarskom. Katastrofa! Muzi a Muzstvo na Slovensku zanikli.

Assarhaddon

Čítam, že premiér SR je v Tvojich očiach vraj "debil". Tak neuškodí sa pozrieť aj do zrkadla a spytovať si svedomie, prečo si nezaslúžite lepšieho. Možno pre svoju pohodlnosť, že takí ako Ty to nevzali do svojich rúk, lebo si mal 1000 výhovoriek prečo nekandidovať teraz, alebo pred 10 rokmi. On do toho na rozdiel od Teba a Tebe podobných išiel. Takže zbabelec tu opovrhuje chamtivým pokrytcom a kričí, že je "debil". Lepšie byť len debil ako zbabelec. Želám ti, aby si sa dožil aspoň 90 rokov, ideálne 100, lebo to sa stane len mužom, ktorý za celý svoj život nenašli žiadnu hodnotu, ideál, vôbec nič, za čo by v boji ten svoj život položili. V tom vysokom veku patriarchu (Ti hrozí), že zistíš, že si viedol prázdny život..Ale bude Ťa hriať pri ležaní na smrteľnej posteli, že TY SI ASPOŇ NEBOL debil. Iba pasívny zbabelec.

nonula

Blahoslaveni chudobni na duchu, ti dôjdu kralovstva nebeskeho.

nové