August 6, 21 a 29

V auguste je viacero pamätných dní, ktoré si vždy nájdu zastúpenie v médiách. Sú hlavne tri výročia, ktoré si zasluhujú pozornosť.

 

Prvým je výročie zhodenia prvej atómovej bomby na mesto Hirošima (a o pár dni neskôr na Nagasaki).

Druhé výročia je vstup ozbrojených zložiek Varšavskej zmluvy do Československa v roku 1968.

A tretím je výročie SNP - Slovenského národného povstania 1944.

 

Špeciál výročie Hirošimy má tento rok okrúhle číslo - je to 75 rokov, čo Američania vykonali tento najväčší zločin 20. storočia. Je to najväčší zločin, ktorý má najmenej možných ospravedlnení - Japonsko sa blížilo ku kolapsu a vojna už prakticky bola skončená. Je to najväčší, pretože patrí k tým, pri ktorých zahynulo jednorazovo najviac ľudí. A je najväčší, pretože zločinec - národ vrahov - ho doteraz neuznal a nepriznal si ho - čím sa stáva stále nebezpečím pre budúcnosť.

Ale - pri kritike treba spomenúť, že USA bojovali na strane Spojencov, na strane, ktorej víťazstvo aj my oslavujeme. To je prvá schizofrénia.

Druhé výročie je spomienka na rok 1968, keď Moskva uplatnila svoje dohody z Jalty 1945 a ostrážila si svojho podriadeného spojenca. Bežná vec, aj keď pre Československo to bola tragédia. K tej ale nedošlo v roku 1968, ale v spomínanom roku 1945 a ak niekto kritizuje vstup ruských tankov do republiky, mal by svoju kritiku zamerať týmto smerom. Je to druhá schizofrénia, ak sa na jednej strane rok 1945 oslavuje, a jeho následok zároveň preklína. Veď Rusi nás prišli „oslobodiť“ rovnako v roku 1945, ako v roku 1968, nie je v tom nijaký rozdiel – iba ak v tom, že v roku 1945 sa správali zväčša ako barbari, ale v roku 1968 boli na úrovni a zahynulo menej ľudí, než na bežnom cvičení.

Tretia schizofrénia je potom oslava Povstania, kedy sa vyzdvihujú tie stalinistické sily, ktoré sú v predošlom výročí preklínané. Dňa 21. augusta zlí Rusi, 29. augusta dobrí Rusi. Dobrí Rusi, zlí Rusi – ako u debilov. Niekto by mohol síce namietať, že Povstanie nebolo riadené Rusmi – ale každý vie, že bolo, že celé Povstanie riadili komunisti a Moskva, že z Ruska sem lietali lietadlá viac, ako dnes.

K tomu ešte treba dodať aj tému povstaleckého letiska Sliač. Matovičova vláda a konkrétne minister Naď teraz čerstvo odovzdali letisko Sliač Američanom. Presné detaily sú utajené, ale záleží na tom? Proste to dostali a budú tam sedieť, ako tam sedeli od roku 1968 až do revolúcie 1989 ruské ozbrojené sily. Je to tá istá situácia, len východ je nahradený západom. Je to principiálne to isté letisko, ktoré v roku 1944 slúžilo povstalcom proti domácej vláde. Má zmysel si sťažovať na Američanov, ak tam predtým sedeli Rusi, ale hlavne, ak sa oslavuje Povstanie, ktoré ho vytrhlo z domácich rúk a dalo do rúk cudzincom? Nemôžete plakať nad Američanmi, ak zároveň oslavujete povstanie SNP – vtedy to vaši dedovia tak urobili, tak sa teraz nečudujte, že ste doteraz len otrocký podriadený prívesok.

Čo z toho vyplýva? Tieto tri výročia sú udalosti, ktoré ukazujú popletenosť súčasnej slovenskej ideológie. Národ s takýmito protirečiacimi si hodnotami nie je schopný rozhodnutia a činu.

A tak aj vyzerá slovenská politika. Bezforemná, bezzubá, bezcieľna.

A tak aj vyzerá povedomie Slovákov. Dezorientovaní, chaotickí, bezmocní. 

 
8
slaven1

Hlásim, že: moje povedomie je zorientované, systematické, mocné, a plné energie... a ešte pozdravujem všetkých so 76. výročím národo-oslobodzovacieho boja (SNP)!

Norman, nazývať vládu satelitného "Slovenského štátu" 1938 - 1945 "domácou vládou" je scestné a pomýlené. Bola to vláda dosadená a kontrolovaná 3. ríšou. Američania nás, tak ako Nemci v 1944 okupujú. Nič iné. Nie akýmkoľvek cudzím vojskám na našom území. Kto podpíše dokument o trvalom umiestnení amerických vojsk na našom území (Sliač, Kuchyňa) bude stíhaní za vlastizradu, až dnešný okupant (USA) oslabne.

slaven1

Má zmysel si sťažovať na Američanov, ak tam predtým sedeli Rusi, ale hlavne, ak sa oslavuje Povstanie, ktoré ho vytrhlo z domácich rúk a dalo do rúk cudzincom?

Norman, ty máš SNP domýlené, to sme si za tie roky tak nejak všimli :-)

Nemôžete plakať nad Američanmi, ak zároveň oslavujete povstanie SNP – vtedy to vaši dedovia tak urobili, tak sa teraz nečudujte, že ste doteraz len otrocký podriadený prívesok.

Toto je buď úmysel alebo "nerozberucha" (nechopnosť rozobrať prebiehajúce procesy: kto je kto).

Norman

pozri, tieto boľševické názory, čo sem dávaš, všetci poznáme, 40 rokov ste s nimi strpčovali ľuďom život. A vlastne ste aj výrazná príčina, prečo je súčasnosť tak zdeformovaná, ako je - preto, lebo aj ľudia ako ty pôsobia ako politickí strašiaci na strednú neutrálnu populáciu.
Ty si asi ani neuvedomuješ, aké škodlivé sú tie hlúposti, čo sem zrejme čiste z plezíru dávaš.

Roland Edvardsen

On je kovaný kobista a asi aj stalinista (viacerí kobisti sú). Títo ľudia sú ekvivalent rôznych tých našich hríbovcov. Len jedni by tu radi pozývali americké vojská, druhí ruské (si pamätáš na jedného nemenovaného prispievateľa, ktorý tu básnil o tom, že emigranti ako on spolu s Rusmi to tu raz prídu opäť "oslobodiť" - armádou). Je to tá istá vlastizradná mentalita. Len niekomu imponuje Amerika, sionizmus a pod., druhému zase iná, internacionálna ideológia, boľševizmus, ZSSR. Príde mi pozoruhodné, že tieto pro-boľševické naratívy majú stále takú silnú odozvu v alternatíve a vôbec na národnej scéne. To naozaj svedčí aj o tom, o čom si písal: že sa neangažuje až toľko mladých. Generáciu po 89-tom ťažko bude niečo také nadchýnať, chýba nostalgia.

A k SNP by som ja už dnes bol viac pragmatický. Je to druh národného mýtu, podobne ako Cyril a Metod, Štefánik a iné, pri ktorých by skutočná pravda nebola najpríjemnejšia, ale je ťažko proti nim ísť, keď sa drvivá väčšina národa k nim hlási (Focus: 85% Slovákov vníma SNP pozitívne a hlási sa k nemu, 9% sa nevie vyjadriť, 6% negatívne), ide o formu stmeľujúceho mýtu. Nejaké radikálne revízie dejín netreba očakávať.

Norman

nie som nejak ostrý voči SNP, ale voči sviatku a mýtu okolo neho. Je to len jedna udalosť v histórii, aké sa stávajú pod vplyvom udalostí.
Mýty sa občas hodia - ale SNP zle začalo (zločinom na nevinných), zle skončilo (kvôli nemu a len kvôli nemu sa Rusi rozhodli predsa len prebiť cez Duklu - všetky tie zbytočné obete tam padajú na konto organizátorov SNP) ale najmä zle aj prebiehalo (vojaci a partizáni zbabelo utekali na všetkých miestach, čo chceli či mali brániť). Je teda ťažko byť zo SNP nejako nadšený, nájsť na ňom pozitívny vzor, a práve preto, že rozdeluje spoločnosť, ja by som z tých orgií okolo týchto posledných v podstate boľševických sviatkov proste ubral. Čo sa ale konieckoncov aj deje, rovnako ako sa uberá z hystérie okolo roku 1968.

Ľubov

Viem,bola to iba mala ,bezvyznamna bitka pre svet. Ale to je inak.Vsetci mudri filozofi hovorili,ze zmena sveta zacina pri zmene jednotlivca.
Kazdy rok,26.augusta si pripominam vitaznu bitku nasich ludi proti tureckej presile.
Boli statocni. Venujme im tichu spomienku. Pripadne vypime pohar vina na ich pamiatku.
https://www.valka.cz/12251-Bitka-pri-Vozokanoch

Norman

sú veľmi dobrým materiálom na pripomienkové dni. Boli proti klasickému večnému "južnému" nepriateľovi, mali obranný charakter (my obrancovia, oni dobyvatelia a lúpežníci) aj správny kultúrny gradient (my, kultúrne vyšší, proti nižším barbarom).

Je ťažko jednou vetou povedať, prečo sa od ich pamiatky upustilo, najzákladnejší dôvod je civilizačný zlom roku 1918, keď režim prešiel či zmocnil sa ho hnilý mestský (buržoázny) póvl, slepo veriaci, že vyspelejšia technika ho ochráni a nikdy už nebude potrebovať bojovať s južanmi. Ten póvl proste principiálne nebol schopný ani ochotný udržiavať heroickú tradíciu, pretože aj on vznikol práve v konfrontácii s touto tradíciou a považoval ju za svojho nepriateľa. A proti akejkoľvek heroickej tradícii brojí doteraz, ničí ju, zakazuje ju.

lebleu

Skoro u nás doma v Tekove, dosť zlomový moment, a pritom som o ňom dokopy nič nevedel. Také obyčajné pole.
Zopár pohárov vína na pamiatku vypitých.

Ľubov

Hej,Tekov je magicky,ale aj Hont,mozno aj Gemer,ten tak nepoznam.
O toto uzemie ludia bojovali ako levy . Turci liezli az na sever,dostali sa po Brezno. Tak o protitureckom odboji tu mame velke mlcanie zo strany statu. Dobre chapeme preco.

ps.Hrdinov bolo vela,neviem,ci s tym poharom vina to bol dobry napad. )).Hlavne je nezabudnut.

Roland Edvardsen

Sledovali si niekto dnes tú estrádu okolo SNP? Príhovory a tak? Ja len, že mi stále nikto poriadne nevysvetlil, prečo je Matovič považovaný za "najkonzervatívnejšieho premiéra, akého sme kedy mali", ale príhovor k SNP má taký, ako by mu ho písali progresívci. To len také moje kratšie zaujatie. :-)

Ľubov

ale celkovym zameranim sa tieto,ehm,oslavy,niecim lisili od inych rokov.

Pytala som sa sama seba,co znamena to dorazne adorovanie osoby guvernera Slovenskej narodnej banky 1.SR Imricha Karvasa ... Matelko dokonca spomenul "mily fakt",ze od pondelka nastupuje do prace na Urade vlady vnucka tohto vynimocneho muza.

Mam tento nazor. Bolo to vsetko v rezii z.obce,ktora chce tymto odputat pozornost od hanby v suvislosti so skandalom,o ktorom sa pise velmi malo https://www.infovojna.sk/article/skandal-aky-v-europe-nema-obdobu-sloven...

Niektori Bratislavcania,ktori su trochu v obraze,vedia,ze to nie je jediny preslap bratislavskych rabinov,vsakze,)).

Norman

Som to nesledoval, ako človek málokedy sleduje podobné formality, ale ku Karvašovi len jednu hypotézu: akoby zdôrazňovaním, že SNP bolo akosi podporené evanjelikmi, tak zámerne vrážajú rozpor a nepriateľstvo medzi náboženstvá. Človek vidí toto rozdelenie pri SNP už dlhodobo - režim bol vraj katolícky (lebo Tiso, kňaz, tak celý režim vraj konfesionálny katolícky, čo nie je až tak pravda) a vzbúrenci vraj evanjelici (čo tiež nie je pravda, ale preto spomínajú Karvaša).
Aj preto som proti nejakým extenzívnym oslavám SNP, lebo vrhajú zlé svetlo na evanjelikov :)

Čo sa týka tamtoho židovského škandálu s peniazmi - chcel som to tu zosumarizovať, zdôrazniť to, len som sa k tomu nedostal (žijem si pohodlne ako král, ja neviem, celé ľudstvo ide do pekla, a mne je čoraz lepšie a som pohodlnejší, normálne sa hanbím, to bude asi tým, že mám dobrý svetonázor, kým vo svete vládnu zlé dogmy :) ... čiže ten židovský prúser stojí za zábavu, za článok. To naozaj stojí za všimnutie.

Roland Edvardsen

Karvaš nebol luterán, ale formálne zostal príslušníkom RKC, hoci bol slobodomurár. Jeho manželka bola Češka a protestantka. Počas obdobia, keď bol vo väzení, sa viac primkol k náboženstvu, stal sa veriacim. Prezentovať SNP ako evanjelickú záležitosť je blbosť, lebo väčšina tých ľudí, v ňom zapojených, neboli evanjelici. Ale evanjelici boli všeobecne menej favoritmi 1.SR a disproporčne viac inklinovali k ČSR, to je pravda.

Norman

hej, SNP bolo dielo hlavne komunistov, ale reč je práve o tom, že akosi sa Karvaš a celé SNP spája s evanjelikmi (robia to aj samí protisovskí katolíci, že SNP chcú aj takto vysvetliť). Akési vytváranie nového mýtu akoby fungovalo - to je tá hypotéza.
Mne osobne je Karvaš, SNP aj slovenskí evenjelici 20. storočia dosť egál, ako nepodstatná súčasť dejín. Najvýraznejšiu pozitívnu rolu mali evanjelici v 19. storočí, a to pod základným výborným vplyvom nemeckého nacionalizmu a idealizmu. To je naša škola a základy moderného Slovenska.
V 20. storočí, po 1918, sa evanjelici stali asi zákonite poskoci československého režimu a to bol ich základný omyl a ich spoločenská smrť. Odvtedy sú ako spoločenstvo prakticky neaktívni, bezcenní. Je vidno, že žiadne spoločenstvo sa nesmie stať dobrovoľne sluhom cudzích elementov, aj keď ideologicky nejak blízkych, lebo hodnotovo doslovne zahynie.
To je o slovenskom evanjelizme 20. storočia. Nehovorím o hodnote protestantskych ideálov ako takých - tie si prirodzene primerane cením.

ilusion

Ak to nie je náhoda a má to nejaký symbolický význam, ten je podľa mňa takýto. Karvaš prevádzal peniaze vlády SR na prípravu povstania. Ak tam teraz bude jeho vnučka, znamená to, že bude prevádzať peniaze vlády SR na prípravu povstania - majdanu. Sranda na tom je, že vládou SR je v súčasnosti Matelko.

ilusion

Mne sa náhodou prejav páčil. A všetci by sme sa ním mali riadiť. SNP bolo podľa neho bojom proti ideológii vyvolenej rasy.

Norman

bohom "vyvolený kmeň" s faktami o genetike.
Modern "židia" vykradli hodne z Nemecka, preto si viaceré veci možno pomýliť (napríklad jidisch s deutsch), ale malo by sa rozlišovať medzi zlodejom a okradnutým.
Takže "boj proti vyvolenej rase" je proste nezmysel.

Ale oslavovať SNP môžeš, je to podobne, ak s halloweenom,ak to niekoho baví ...

Ľubov

Uz sme prebrali rozlicne variacia temy,ostava este tato a uplne posledna,je aj Matovic slobodomurar? :)).
Dobre,zartujem.

Ak si autori Matelkovho prejavu myslia,ze z kolektivnej pamäti sa vytrati pojem "slovenska koruna" a nahradi ho Karvas- otec SNP,môzem sa naozaj iba smiat. Smiech ma prejde,ked moju generaciu uz uplne nahradi opora naroda plus dnesni 15 rocni. Ale dovtedy sa môze este vselico udiat.

O kvalite slovenskej koruny napokon hovori aj R.Vrba,vo svojej knihe,kde spomina,ze ked sa stastne dostali do Ziliny,priamo do UR Zidov na Slovensku,tito rozhodli,ze budu dostavat pausalne 500 sk "na zotavenie".
Samotny Vrba pise velmi otvorene,ze za tie peniaze si ihned kupili kvalitne obleky,topanky,kosele a byvali v lepsich hoteloch,balili dievcata,jednoducho,500 sk bol nadstandart.
Ale mam spomienku aj priamo z rodiny,dedkov otec mi hovoril,ze v 43 tom stala v Trnave na rinku vykrmena hus 7 sk. Mal 34 rokov a staval dom. Neviem,aky mal prijem,nie viac ako 3,4 stovky. Obcas sa chlapi vybrali s batohmi plnymi tabakovych listov na voze do Hrozenkova,tam ho predali s 500 percentnym ziskom. Ale ani tak peniaze radsej nechceli,myslim,ceske,ale priamo hodinky,alebo nejaky zlaty prsten.

Chcela som toto spomenut,ked je uz rec o Karvasovi.Skoda,ze to napokon dopadlo inak.

Norman

Títo ľudia sa dnes už nestretajú pri tupých a smiešnych obradoch zo 17. storočia - no, iba ak v kostole :)

Ale spája ich spoločná predstava, že vytvoria aspoň malúmafiu, že patria do mocenskej skupinky, ktorá so zvyškom slušne povedané vyjebe. Dnes majú iné názvy - rotary club, lions a ja neviem, ako všetko sa dnes volajú, dnes majú svoje kluby, spojenia, bilderbergy, často skrývané za thinktanky, a hlavne rôznr dobročinné spolky. TO VSETO sú DNESNI slobodomurári, to všetko je v podstate choré tkanivo, to je tá "korupcia", proti ktorej chcú teľce na námestiach demonštrovať - ale ktorú im zviedli v hlavičkách do kanála - "lebo Fico".

Matovič je priam typický špekulant, teda je slobodomurár.
Presnejšia by bola otázka, do akej miery je napojený na sionistickú globálnu mafiu. Kedže ale on je tupec, ktorého svetonázorový horizont siha tak maximálne po "hovno na polici", tak na sionistov vedome nie je napojený - ale o to viac je prístupný ich manipuláciam a tlakom.

Ľubov

Mam taku trocha romanticku predstavu,ze adept musi splnat urcite intelektualne kriteria,velmi sa mi pacilo,co povedal Petr Hampl,cesky sociolog a predseda klubu Bieleho heterosexualneho muza,na margo kandidatury D.Haska,hokejoveho brankara za prezidenta CR.Povedal to lapidarne,smerom k tomuto kandidatovi- "Nestaci byt len zmrd,treba mat aj nieco v hlave."
No,zial,vyzera to sa Hampl myli,uz to staci. Matovic v smutnej ulohe uzitocneho idiota,nikdy si to neprizna.

Nechcem byt mrcha,ale kazdy uzitocny idiot je aj potencionalna sakralna obet.Som zvedava,u koho prveho sa ozve pud sebazachovy.

Norman

No, to je dosť romantická predstava, lebo jedna zo pár základných právd, ktoré sa snažim vysvetliť je, že tá predstava, že títo ľudia sú nejak mentálne na výške, nadpriemerne či aspoň priemerne, je LOŽ. To je ich klamstvo, ich zbraň, ich ochranný oblak, do ktorého sa nehanebne skrývajú. Klamstvo, ktoré prípadne podporujú svojimi titulmi (kúpenými), ale aj popularitou či publicitou (kúpenou). A neohrdnú ani vyznamenaniami a cenami, najviac ten spolok tupcov túži po nobelovkách a podobných intelektuálnostiach (každý sa pachorí po tom, čo najviac závidi a vie, že si nezaslúži).

Jediná pravda je, že kým normálni ľudia chodia po svete a pozerajú okolo seba, či do slniečka, aký je svet fajn, tieto zmije sa plazia v tieni a venujú sa tomu, koho by mohli uhryznúť a zožrať. Jedni sú naivní a preto pôsobia ako sprosti - druhí sú podlí a koncentrovaní len na škodenie a tak sa im prirodzene v tej oblasti, ktorej sa venujú, darí. Kým jedni vedia, že 2 + 2 = 4, druhí sa trénujú v tom, ako presvedčiť ľudí, že 2 + 2 = 18 , nehrajú teda v rovnakej úrovni, ale obchádzajú ju mimo pravidiel, ich hlavná výchova je, že "pravidlá sa nedodržujú" , nad tým ani neváhajú. A kedže zvyšok populácie nechápe, prečo by niekto mal takto nerešpektovať poriadok, tak to nečakajú a nie sú schopní vrátiť úder - tak sú bezbranní.

Ani túto metodiku ale nepoznajú všetci, Matovič je len snaživý amorálny pechoriak. Ešte lepší príklad je Danko, ktorý sa snažil izraelcom vopchať do zadku - a oni ho zatiaľ tu mediálne vysmievali za výložky a za stožiar. Nuž čo s takými naivnými ľuďmi? Matovič samozrejme nebude odstrelený ako sakrálna sviňa - na to je už príliš všetkým odporný, kto by ho ľutoval? - Matovič bude , dúfajme, vyhodený na smetisko, ale možno skočí pod vlak ako jeho obeť Gaulíder (nezabudli sme na túto "obeť Mečiarizmu", v podstate politického dôchodcu, ku ktoré ktorému prišiel agitovať Matovič a po týždni bol mrtvy? 2017 Možno Gaulíder bol prvá sakrálna obeť, len veľmi nepodarená a zle prevedená ). Karma je sviňa a naozaj, ako v podstate píšeš, vznáša sa nad bláznom ako čierny oblak.

Roland Edvardsen

Dobre si spomenul Matoviča a Danka v jednom šíku, lebo tí dvaja sú si viac podobní, než by sa možno povedalo. Len rozdiel je v tom, že Matovič urobil zo svojej nízkosti "cnosť" , zatiaľ čo Danko sa snažil silou mocou hrať na niečo vyššie, hoci každý videl, čo je zač.
Danko inak bude opätovne kandidovať za predsedu SNS: https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/andrej-danko-to-nevzdava-tento-vy... Neuveriteľné, ten človek je buď blázon, alebo naozaj agent, ktorého úloha je načisto zlikvidovať SNS.
Nuž, môj názor je taký, že SNS už skončila, že ju už čaká podobný osud ako KDH, nech už bude predsedom ktokoľvek. Dankovi sa vtedy podarilo "takmer nemožné", keď mimoparlamentnú stranu dokázal po Slotovi opäť pozdvihnúť. Ale to bol práve ten sled okolností (a výrazná pomoc aj zo strany Ta3), kedy je už nepravdepodobné, že sa budú opakovať.

Norman

Popravde, obe tieto strany vznikli po 1989 ako prvoplánové napodobeniny staršej značky, respektíve staršej cudzej klasiky. Ani jedna nevznikla samostatne, ako odozva na voličský potenciál. Takto videné boli obidve podvod od začiatku.

Danko má zrejme kontakty tam, kam by nemal, jeho afinita voči Izraelcom je známa a viem si predstaviť, že nejaký nosatý mu aj teraz hovorí "Máš taký pekný hlas, Danko, choď ešte raz kandidovať za predsedu SNS".
A Danko ide - veď čo má robiť, keď je taký dokonalý.

iris

.

iris

.

Ľubov

Ale poznam odtial ludi,zistim. Z Vozokan pochadzal aj spoluziak Juraja Jakubiska reziser, mlady umrel,oj,moja pamat. Aha,uz viem Elo Havetta. https://sk.wikipedia.org/wiki/Elo_Havetta
Toto je z Mlynian http://www.slovenskehrady.sk/kastiel-mlynany-tesarske-mlynany/obrazok/2 ,jednoducho,tu kazdy meter stvorcovy je iny,ako ten druhy . )),kazde miesto ma v sebe nieco zaujimave.

Norman

nie je treba hovoriť o hanbe, o nič nejde.
Ale Marsove polia nie že má AJ Rím, ale IBA tam tam boli tie pôvodné, klasické, už pred 2 a pol tisícročím. Tie má IBA Rím. Vojenské cvičné plochy pred mestom.
Respektíve mal, dnes nemá a ako všetko z jeho antiky, dnes to majú všetci iní :-)

Náhodný okoloidúci

STV 1 (RTVS 1) dnes večer (1.9.2020) mala odvysielať prvý diel ruského špionážneho seriálu Spiaci agenti, v origináli Спящие. Je uvedený v starších papierových televíznych programoch.

https://www.csfd.cz/film/578045-spjascije/prehled/

Ale zasiahla cenzúra a ruský seriál bol nahradený francúzskym sriľľerom.
Niekto sa veľmi, ale veeeľmi musel zľaknúť ruskej propagandy.

https://www.youtube.com/watch?v=BUJtzwBcHVE

afinabul

Bola v TV spomienka na https://sk.wikipedia.org/wiki/Charlie_Hebdo, kde nespomínali islamsky terorizmus, ale to ten extrémista zautočil nábožensky na ChH a košer kaviareň.
Bolo to pred 18.00 dnes.

nové