Suffering and deaths of billions of human beings

Nedávno prenikla (predčasne a neúmyselne, vraj mala vyjsť až v roku 2022) na verejnosť správa IPCC, ktorá hovorí o katastrofálnom stave planéty. Nie o prognózach, ale práve už o explicitne nameraných hodnotách.

Píše o tom dokonca aj SME , aj Pravda (niekde je to podivne stratené). Je to vážna téma žiadajúca si vážnu analýzu, než sa človek vyjadrí k tomu všetkému, čo sa v posledných rokoch prejavilo.  Ale dá sa uverejniť rozhovor dvoch osobností zo scény. Žiadne polodementné decko, akým by chceli zatieniť tieto problémy mocní sveta, ale rozhovor inteligentných chladnokrvných špecialistov. Je len v angličtine, ale aj tak dobre, ešte by väčšinu Slovákov zbytočne znepokojilo a vyrušilo z boja proti rúškam či injekciám, za právo na dovolenku v Egypte či právo chodiť denne otročiť do Rakúska.

Preto som výnimočne aj titulok nechal anglicky. 

Autor: 
téma: 
Ema

Po tom, čo som sa omylom dostala na stránku kampane Next Generation EU s heslom Make it real - v jazyku, ktorý ani nie je v EÚ doma - si hovorím nech, nech, nech. Dostanú, čo si zaslúžia. V tomto prípade o to ani nebudú musieť bojovať. Príde to samo, bude to rýchle a nebude to pekné. Ani zelené. Ani zdravé. Ani bezpečné. Ani rovnoprávne. No... hej, bude to silné. A príbehy o obnove budú horšie ako z južnej Moravy po tornáde.

https://europa.eu/next-generation-eu/index_sk
Aký kontrast tohto extatického eurovibrovania s realitou popísanou vo videu.

Norman

Žijeme v období Zeme, v ktorom došlo k akejsi explózii biomasy. K takému rýchlemu rastu a následnému prudkému vyvanutiu-rozmetaniu všetkého. Výbuch.
Pretože sme ale primitívne nepodstatné tvory, z hľadiska kozmu menšie ako mravce pre nás, ba menej ako atóm, vnímame čas oveľa pomalšie a neprežijeme ako jednotilivec ani tento výbuch v celku, aby sme ho mohli celý vidieť (jedná sa najmenej o niekoľko storočí). Môžeme len jeho priebeh aproximovať a odhadovať, aby sme plne ocenili krásu toho prírodného procesu.
Určite je to surrealisticky krásne, ako každá explózia.
Žiaľ, ako každá explózia, prinesie to rozmetanie bio-nálože a zničenie mnohých prírodných druhov, vrátane hominoidov (pre zákony neurčitosti nemožno predpovedať, či všetkých, ale ten vred, zvaný civilizácia, tu na sto percent potom nebude. Keď sa človek sústredí a je vo forme, je to jednoznačne vidieť.
Naozaj to akosi nemá zmysel už predostierať len ako nepravdepodobnú variantu či dokonca zatajovať. To je už pomaly smiešne. Tak ako dieťaťu treba prezradiť, že je zaručene smrteľné, ako sa to musí prezradiť pacientovi smrteľne chorému, tak to musí vedieť aj celé ľudstvo.
Konieckoncov, aj dogmatiky rôznych religií, ktoré sú síce zdeformovanou, ale predsa verziou starých filozofií, tak tie tvrdia, že raz príde celkový koniec. Väčšinou také veci hlásajú síce blázni a ako vieme, zatiaľ sa to nestalo, takže to dokázateľne nezmysel, že? Ako sa môže stať niečo, čo sa ešte nestalo, že?
No, nestalo, až na Egypt, Sumer, Babylóniu, Perzkú ríšu rôzneho obdobia, stovky či tisíce indických ríš, ríče v Číne, Grécko, Kartágo, staroveký Rím, katolícku Veľríšu, Veľkú Britániu a mnoho mnoho iných svetov, ktoré tiež verili až dokonca, že sú večné. My predsa nemôžeme zmiznúť ako bezcenná zabudnutá história!! My nie, uááám uáááá, koľká to tragédia. Ešte chvíľu chceme žiť, prozreteľnosť, prejdeme aj na elektromobily, my už budeme dobrí.
:-)

slaven1

Keď som videĺ čo za video https://www.mojevideo.sk/video/35239/europska_kontroverzna_obnovovaco_oc... sa podrilo vytvoriť za peniaze, ktoré posielame EÚ, tak som si spomenul na tvoj pojem "buzerantskí Beneluxovia", že to asi nebude len tak https://www.euractiv.com/section/politics/news/caught-in-gay-sex-party-i...

nové