Kollárov splnený sen

Nápad stavať nájomné byty, pomenované po svojom ideovom otcovi ako štartovné, sa - zdá sa - rozplýva.

Ale netreba hneď rekonštruovať mosty. Kollárovi podáva pomocnú ruku samotná veda. A nie hocijaká, ale veda kozmická. Stačí len zrealizovať na Zemi skvelý nápad vedátorov z Manchestra určený pre Mars - stavebný materiál s názvom Astrokretén.

Čujme, čujme:

Astronauti na Marse by si podľa vedcov mohli stavať domy z prachu a krvi

Vedci z univerzity v Manchestri prišli na spôsob, ako vyrobiť betónu podobný stavebný materiál z látok dostupných na mieste. Kombinuje kozmický prach s krvou a ďalšími telesnými tekutinami. Svoj objav zverejnili v odbornom časopise Materials Today Bio. Prach z Marsu či Mesiaca sa podľa výskumníkov môže zmiešať s proteínom nazývaným albumín, ktorý sa nachádza v krvnej plazme. Vzniknutý materiál nazvaný AstroCrete má podobnú pevnosť v tlaku ako bežný betón. 

Tu je to celé: Astronauti na Marse by si podľa vedcov mohli stavať domy z prachu a krvi - Vesmír - Veda a technika - Pravda.sk

Nechcem byť sprostá, ale podľa mňa by mali Mars kolonizovať primárne ženy, pretože môžu v pomerne širokom vekovom rozpätí prispievať väčšími dávkami krvi.
No a na prenesenie marťanskej technológie na výstavbu nájomných bytov ju stačí upraviť na iný biologický materiál. Na najbližšom rokovaní vlády môže Kollár slávnostne oznámiť, že si nájomné byty prosto naserieme.
Norman

moja kabalovská veštecká gula bliká a varuje - nur vorsichtig, što to je, "prach a krv", nenííí to náchodou nacistické Blut und Boden???
Ja ja, Blut und Boden und Deutsche Glaubensbewegung.
https://de.wikipedia.org/wiki/Deutsche_Glaubensbewegung

Dusanbe

nie je to práve to, kvôli čomu znášali slepačie vajcia z celých Čiech na stavbu Karlovho mosta ?
A tiež použili pri miešaní iných stredovekých betónov, resp. mált.
Kollár sa na stavbu obydlí z menštruačnej krvi dobre pripravil - má k dispozícii celú stavebnú brigádu, resp. po novom - realizačný tím.
Len ich vystreliť na Mars, aj s vedúcim, resp. managerom.

nové