Príklad technického úpadku - dedina dva týždne bez elektriny

Malý príklad toho,ako to bude postupovať, ak sa trend nezvráti. Úpadok deň za dňom , tu a tam, postupne. Konkrétne teraz je obec Zubák, ktorá bude počas pracovných dní dva týždne bez elektriny, pretože sa budú meniť elektrické stlpy vedenia do doliny.

Obec sa ocitá "sto rokov dozadu". 

Táto obec len cez deň a len na dva týždne, tam to prežijú - ale neskôr budú neplánované výpadky častejšie .. a budú trvať dlhšie, na neurčito.

Úrad, dve predajne, škola, škôlka, 830 obyvateľov - všetko obmädzené.

Po okresaní vlakovej dopravy, často aj autobusov, teraz aj okresných nemocníc či krajských súdov.

Tomu sa hovorí "progres" v predstavách prevažne zahraničnej moci a jej domácich kolaborantov.

Tá nemá moc záujem o renováciu. Čo kedysi s napätím síl domáci vybudovali, to treba teraz stavať nanovo - len už nebudú tie zdroje, ani v nadšení ľudí. Čiže tregédia a zločin je hlavne "veľká privatizácia" za Dzurindovskej vlády. Tá sa vtedy dopustili explicitne vlastizrady, a ak sa nemýlim, tú nemožno premlčať a mal by za ňu byť len ten jediný najtvrdší trest.

 

Celý popis situácie je v Pravde.

 

 

slaven1

Old habits die hard aneb zvyk je železná košeľa.

https://www.hlavnespravy.sk/rakusko-s-vyssou-mierou-zaockovanosti-ma-pro...

Blast from the past, Rakúsko sa po tomto víkende vracia 83 rokov dozadu. Náš sused „kde je všetko lepšie“ rozdelilo občanov na ľudí a podľudí. Opäť, tak ako v minulosti, prichádza na pomoc režimu v kríze „veda“.

https://de.wikipedia.org/wiki/Nationalsozialistische_Rassenhygiene

Vzhľadom, že dnes sa jedná o fašizmus sanitárny, podelenie občanov ide na princípe tých, ktorý na sebe nechajú vykonať medicínsky experiment roztokom označovaným ako "vakcína" a tých, ktorý nie. Tí druhý sa majú nariadené domáce väzenie tzv. „zákaz života“. Budme radi, zatiaľ ešte vybraných Rakúšanov nestrieľajú v táboroch.

O vírus tu nejde.

Norman

rozdelenie sa týka len volnočasových aktivít, teda kaviarni, sportových podujatí a podobne. Na rozdiel od Slovenska, kde sa týka aj práce. Tým si uplietlo Slovensko na seba bič. Opäť raz jemný "detail", ktorý spôsobí rodieľ medzi pohodou a sociálnym krachom.

A čo sa týka toho, že sa musia zavádzať opatrenia, ktoré nesedia s oficiálnou ideológiou "rovnosti, demokracie a slobody" - vidíš, my sme vám naivistom hovorili, že tie keci nefungujú :-)

"O vírus tu nejde". Samozrejme, ide o to mať možnosť strielať "Rakúšanov v táboroch". Skutočne ti škodí táto "antifa" dogmatika.

slaven1

Tak voľnočasové aktivity na začiatku, žabu treba variť pomaly. Okrem toho, keď nedovolí vládnuca elita chodiť 50% ľudom do práce, dôjde v nepeknom procese k jej výmene. Čo sa aj deje.

Pripomeňme, že Lengvardský dostal ministerské kreslo za zásluhy pri likvidácii Lučanského ako riaditeľ vojenskej nemocnice v Ružomberku. V hovne je tak či tak po uši a ťahá do neho konzílium odborníkov. Už tam stiahol tú podnikateľku, ktorá im robí hovorkyňu.

Slovo je sila, treba sloviť primerane. No a čo teraz prebieha je fašizmus. Keď je Európa pod Američanmi, tak aj fašizmus je taký "jemný", sanitárny. Na druhej strane, je to úvodná etapa a taktiež dosť spraví aj kultúra národa (viď. Litva).

Zmeny sa iba začali. Po starom už žiť nebudeme a práve sa rozhoduje ako budeme žiť po novom. V strednej Európe majú na pekný život momentálne najväčšiu nádej Poliaci a Maďari. Naša a česká národná elita je slabá, kľúče u nás držia klany orientujúce sa na služby zahraničiu (treba pozrieť, kde žijú ich deti).

Do Rakúska sa až tak nerozumiem. Neviem prečo dali preč od moci Kurza, asi ho nechceli zašpiniť, možno do neho až príliš investovali, a možno iba jeho klan prehral boj o moc. V Rakúsku krajinu kontroluje defakto 5 rodín.

Ak to pôjde takto ďalej, tak o rok máme tábory nielen u nich ale aj u nás. Také sú pravidlá žánru. Strieľať ani ja neverím, že sa v nich bude. 5 dávka preparátu spraví svoje.

O vírus nejde. Kľúčové sú zmeny ktoré bežia s hospodárstvom.

Norman

nikto týmito opatreniami žiadnu žabu nevarí - žaba je už dávno uvarená.
Ľudia by mali pochopiť, v čom je rozdiel v sociálnych technikách v Rakúsku a u nás - tie drobné detaily, ktoré spôsobujú, že naoko je tam na Západe poriadok, ale zároveň majú ovčania pocit slobody.

Žiaľ, pri červenom súkne antifašizmu a antikapitalizmu ten rozdiel nemôžeš vnímať.

---
Slová sú sila, a práve jedno také falošné, nedefinované, prázdne a teda úplne zbytočné "fašizmus", úplne deformuje tvoj obraz sveta. Je to len strašidlo z handier, ktorým mávajú vo vetre a nacvičené davy podľa toho skáču. Vrrr, vrrrr... strašidlo fašizmu. To je skutočný STRACH, čo ovláda davy, žiaden strach z vírusu režim nepotrebuje.

Druhým takým umelo urobeným strašidlom je dnes "komunizmus". Na tom by si mohol pochopiť, respektíve si priznať, v čom je princíp týchto prázdnych strašidiel. Veď Marx to napísal hneď v prvej vete Manifesta.

Tábory:-) Ďalší podobný prípad.
Ste nakondiciovaný na Veľkú lož táborov, a to vás úplne ovláda. Bojíte sa strašidla. Kto by potreboval ovce, ktoré sú už všetky zatvorené v táboroch, posielať do nejakých barákov obohnaných plotmi?

----
A to posedné, to by si mal ako marxista materialista naozaj pochopiť:
Sociálno/ekonomika je daná formou výrobných prostriedkov. Teda základom je reálne fyzično, a tam patrí aj či v prvom rade príroda, jej zdroje, a jej riziká, teda aj nákazlivé choroby. Keď sa zmenia zdroje alebo keď sa zmenia nebezpečenstvá z prírody, ide celá spoločenská nadstavba do kýbla.
A s tou nadstavbou sú bezcenné aj teórie o nej. Celé svetonázory sa môžu rúcať. Preto sa ľudia bránia priznaniu, ako veľmi sú bezmocní, a teoretici, ako ty, už duplom odmietajú existenciu javov, ktoré do ich svetonázoru napatria. Učil Marx niečo o covide? Neučil, ergo covid nejestvuje, nejestvujú pandémie, "o virus nejde".

buko

Obec Zubak vyzera ako raj na Zemi:
https://www.google.com/maps/place/020+64+Zub%C3%A1k/@49.1493296,18.2194654,3a,75y,90t/data=!3m8!1e2!3m6!1sAF1QipO1jVbfhesMr_KA9AF8212QBzbqWGN9RFd6ZjOc!2e10!3e12!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipO1jVbfhesMr_KA9AF8212QBzbqWGN9RFd6ZjOc%3Dw144-h86-k-no!7i3173!8i1891!4m5!3m4!1s0x471481603f5e5139:0x400f7d1c696d930!8m2!3d49.1493296!4d18.2194654

Nechce sa mi verit ze takyto nadherny zdravy kraj s prebytkom prirodnych zdrojov nedokaze byt aj energeticky sebestacny.
Jedna mala lokalna hydroelektraren by vyriesila 90% ich energetickych problemov.
V kombinacii so solarom a domacimi zdrojmi energie ako napriklad
https://www.tesla.com/powerwall
by obec mohla byt absolutne energeticky sebestacna.

Takze nie vyhovarat sa na zavislost od dratov z velkych elektrarni - ale presny opak - odstrihnutie sa od tychto dratov - to je to co by mala obec Zubak cim skor urobit ak chcu dostojne prezit to co pride.

Norman

nieto riečku
Len Váh - ale ten je už dávno využitý na maximum, že.:)

Ale ináč máš pravdu, na konci to bude tak nejak.

Alebo dolinu jednoducho opustia. Aj k tomu bude dochádzať, konieckoncov už dnes.

nové