Zvíťazil Kotleba

"Zvíťazil Kotleba" - povedal neúspešný  kandidát Kaník.

A ešte dodal:

"Myslím si, že dnešné rozhodnutie ľudí znamená pre pána Kotlebu otvorenie brán do parlamentu. Či sa nám to páči, alebo nie”.

Kaník tu napodiv prejavuje nielen racionálnu predvídavosť, ale aj určitú chladnú hlavu. Na rozdiel od neho politickí ideológovia a prestitúti už začínajú vrešťať.

Ja osobne Kotlebu nepoznám, ani nijak moc nesledujem dianie okolo neho - ak to v našich médiach vôbec je možné. Nedokážem ani sám sebe povedať, čo to je za človeka, aký bude jeho vývoj a koľko má v sebe vôle či charakteru.  Bezpochyby ale má tvrdú "kotrbu" - keď napriek svojmu skôr karikatúrnemu až fuhrerovskému imidžu sa takto presadil nielen vo voľbách, ale aj medzi svojimi.

Možno povedať, že najviac hlasov dodal Kotlebovi jeho seriózny a aktívny prístup k problémom okolo asociálov, žijúcich na cudzích pozemkoch. Tam ukázal, že je ochotný a schopný chápať problémy ľudí.

Jeho protikandidát v nasledujúcom kole županskej frašky bude Vladimír Maňka. Ten hneď keď sa dopočul o výsledkoch prvého kola prirovnal Kotlebu k Hitlerovi. Nuž, nevyčítajme Maňkovi mediálnu tuposť a ťažkopádnosť - on a jemu podobní sú v politike explicitne len pre vlastný profit, rozmýšlajú dokola len a len nad ním a bez rodných strán, ktoré stoja za nimi, by sami skončili veľmi rýchlo.

Prevdepodobne ale maňkovec v dueli vyhrá, aj keď čísla môžu by zaujímavé. Podstatnejšie je to, čo spomenul Kaník o parlamente. Možnože Kotleba je dosť rizikový podnik, ale po Šebejoch, Matovičoch a Hlinovi už v parlamente môže byť úplne hocikto. A asi tam aj bude treba vhodiť trocha života a sily.

slaven1

Pregúglil som si Maňku. On je ešte aj europoslanec. Sedí na dvoch stoličkách. Jeho zadok je široký zhruba 1400km - jedna polka sa nachádza v Bruseli a druhá v Banskej Bystrici. Je to taká nenásytná verejná "postava" typu veštica z Humenného.

Norman
Takže žumpa slúži ako potencionálna trafika pre (možno) odložených eu poslancov. Toto dvojsedenie by malo byť zo zákona zakázané.
baloo
no jo... na jednom fórume mám taký zvyk, že keď o dotyčnom borcovi viem málo resp. nič, rýchlo si pozriem jeho ksichtíček. Veľmi často je to dosť výpovedné a "politické presvedčenie" daného dejiteľa sa dá často už podľa ksichtu odhadnúť. Maňka je príkladom 'par excellence', od neho sa ani nedalo nič iné očakávať, ako Kotlebu backhandom označiť za Hitlera, on ani viac ani nepotrebuje vedieť. Ináč veľmi úspešne sa dlhoročnou masážou mozgov podarilo vypestovať pavlovovský reflex, že už iba vyslovenie slova napr. 'hitler' dá vyvolať v priemernom občanovi náhla nevoľnosť, zvýšenie adrenalinu a určitá temná a zlovestná hmla v mysli. Nabudúce Vladimír M. takmer isto príde s druhým čarovným slovíčkom 'holo-oné'.
Náhodný okoloidúci
Extrémista (v slovenskej spoločnosti) je človek, ktorý našiel odvahu povedať pravdu a bojovať za ňu.
Kojokok
Vystižné, pravdivé.
mnkr
presne tak, norman, nech je Kotleba aky je...je zatial asi jediny a teda sa zatial lepsi nevyskytol, treba ho podporit alebo aspon nad nim nelamat palicu. Zda sa mi, ze aj on pomaly dozrieva, pravda zvycajne o nom nie je az tak pocut a ak tak v negativnych konotaciach. Ten momentalny medialny poprask je skutocne komicky, clovek by si az pomyslel, ze co za svinstvo zasa prekryvaju
Kojokok
Má snahu urobiť poriadok. Zatiaľ s neprispôsobivcami či príživnikmi. Ale: ak sa náhodou podarí v tomto smere (žeby slovná zhoda?) urobiť poriadok, potom budú na rade zlodejiny a tí, ktorí sú v tom namočení sa snažia ho zastaviť na začiatku. Preto tie reči o náckovi, o rasizme! 
Náhodný okoloidúci
Presne tak, boja sa, že by im poprestríhal pavučinky a začal preverovať  prichmatizáciu.
slaven1

Ja by som ho nevolil pretože "mám pocit", že jeho zvolením sa zablokuje rozvoj regiónu (kto je to? - bývalý učiteľ informatiky, ktorý vie okolo seba zoskupiť ľudí). Voči jeho schopnostiam pozdvihnúť jeho región som nedôverčivý.

Aby som dodal, rozvoj regiónu je zablokovaný aj teraz, keď tam "sedí" Maňka s análom širokým 1400km. S jeho opätovným zvolením by bol vektor pohybu jasný - ďalej by sa nič nedialo.

S tohto pohľadu je lepší kandidát ako Maňka, lebo Kotleba žije kraji (vidí problémy) a je tu aspoň malá šanca, že sa niečo pohne (taktiež to môže byť ešte horšie - nezabúdajme ani na túto možnosť).

Kotleba mi je neznámy. Ak si odmyslím škriekanie zahraničných mediálnych kanálov (kanál v zmysle stoka) a sorošovských ľudsko-právnych aktivistov, tak vlastne neviem o ňom nič. Viem, že sa chodí ukazovať tam, kde sú problémy s cigáňmi atď.

Čo zatiaľ dokázal? Za jeho najväčší úspech považujem založenie strany (politickú činnosť). Podotýkam, že sa o neho nezaujímam a skoro nič o jeho aktivite neviem.

Z pohľadu "kto to je?" by bolo možno lepšie aby získal post župana. Bude to výborný priestor na odhalenie jeho vlastností, schopností a názorov. Teraz získal "iba" pozíciu poslanca. Tam môže čušať ďalšie 4 roky, a my naďalej nebudeme vedieť kto to skutočne je, zatiaľ čo ho nenaše informačné zbrane budú naďalej očierňovať a vyrábať z neho bubáka pre malé deti (konečne dostatnú pre ich profesiu tak potrebného "nepriateľa").

Slovensko by potrebovalo záhadu "kto je Kotleba" rýchlo rozlúsknúť, lebo idú časy, keď sa schopného, šikovného a pro-národne orientovaného človek bude treba. Naopak, ak na to nemá, treba aby čo najrýchlejšie odišiel do zabudnutia, lebo bude na seba zbytočne viazať dôležité "ľudské zdroje".

Vox populi (mediálne de-formovaného), vox dei ;-)

Norman
Mám dojem, že si si sám vyjasnil, čo je v tvojich argumentoch otázne. Teda to o schopnostiach - vážne si myslíš, že tí ostatní páprdovia tam majú nejaké schopnosti? A myslíš, že je to o schopnostiach? Podľa mňa tam potrebujú hlavne charakter (ktorý aj tak skoro nik nemá). Myslím, že na Kotlebovi je najlepšie to, čo je na ňom najhoršie (hm, ale som vtipný). Teda to, že z neho aj oficiálne spravili radikála. A teraz každý vidí, že aj radikál dokáže prekonať systém. No, to je dobré. Naozaj sa aj aj čudujem, že viac "oficiálnych" poltikov už nenabralo tento kurz. Ak si spomínaš, tak práve kaník a Frešo boli v cogánsej osade - ale tým už to nejde, a cukajú, nemajú odvahu. Na Slovensku proste "politici" sú naozaj neflexibilní a tupí, aj vhzľadom na vlastnú kariéru. No, Fico by toho bol schopný, ale ten to už nepotrebuje, resp. zatial nepotrebuje.   Ináč, je to podobné ako s rozdelením Československa. Keď sa na to človek pozre spätňe, bolo jasné, že sa musí rozpadnúť a potom bolo jasné, že je to trvalé a nedá sa nič robiť. Ale napriek tomu všetci oficiálnmi politici, vrátane Mečiara, boli proti. Nechali celú túto zaujímavú tému na "radikálov". Až potom, keď už to bolo jedno, začali sa postupne pridávať a teraz sú všetci za - ale vtedy to nik z karieristov nevyužil. Podobne to je teraz v otázke cigáňov, svetovej finančnej mafie a v podobných. Zas profesionálni kariéristi nevedia a nechápu, že to jednoznačne smeruje tým smerom, ktorý tu aj my popisujeme. Je to na ich vlastnú škodu - kto to prvý z nich pochopí a zdvihne túto moc na ulici, bude z neho nový Fico. Ale na Slovensku je asi málo ľudí, ktorí to dokážu.   Myslím ale, že žiadnu záhadu "kto je ktoleba" netreba riešiť. Kotleba je proste porážka starých prdov. To úplne stačí, aby to tam pozametal.
mnkr
ktosi povedal, ze politika je umenim mozneho. Ty vravis ze Kotlebu nie, lebo je taky a onaky, a to a ono, zaroven ale priznavas, ze nejaky Manka je na tom este horsie, co sa uzitocnosti tyka a zaroven places nad volebnou ucastou...takze ked nie je vhodny kandidat, treba volby ignorovat, alebo dat hlas jednookemu medzi slepymi? V prvom pripade bude zvoleny uplny slepec...takze jedina relevantna otazka je, co take zle by mohol Kotleba spachat, co by situaciu urobila horsou...osobne si myslim ze nic. A ak by snad urobil aspon nieco uzitocne v ramci moznosti, aj to by bolo lepsie nez nic
slaven1

Volieb do VÚC sa z celkového počtu 4 463 039 oprávnených voličov zúčastnilo priemerne 20,055% (895 062 ľudí) a teda ich výsledok nevznikol rozhodnutím nadpolovičnej, demokratickej väčšiny.

Voľby prebehli podľa aktuálne platného zákona, ktorý si mafia v kravatách napísala... Ich výsledok nie je právoplatný podľa skutočnosti. V skutočnosti voľby do VÚC 2013 občania odmietli.

Výsledky volieb do VÚC nie sú právoplatné (slovo "demokratická" má v oficiálnom názve aj Severná Kórea).

Norman
a pripomeniem, že za socíku bolo také porekadlo: Oni sa tvária, že nás platia a my sa tvárime, že pracujeme.   No, a teraz by sa dalo povedať: Oni sa tvária, že sú demokrati a my sa tvárime, že im to veríme.
Norman
systém ide rušiť kraje, župy. Vhzľadom na to, že je to druhý deň po voľbách, je evidentné, čo ich štve. Do žumpných parlamentov sa dostáva priveľa nezávislých kandidátov. Takže systém ukazuje svoju "demokraciu" - zrušiť. http://www.sme.sk/c/7002725/namiesto-osmich-krajov-chce-smer-tri-plus-br...    
Náhodný okoloidúci
Len nech zrušia a pomenia, potom možno ten, ktorého meno sa "demokrati" boja vysloviť,  bude krajským šéfom nie osminy, ale tretiny Slovenska.
1488
Uvidíme ako po "prekvapivom" víťazstve táto kvintesencia prebublá slovenským gulášom. Ak základy pyramídy spoločenského systému sú postavené v strachu, je prirodzené, že démos kratos pravdu neustojí.  
Norman
škoda že som ten článoček nenazval "Zvíťazi kotleba". Moja kryštálová gula tomu nemohla uveriť.   Ale takto aspoň nemusím písať nový.) Predsa len, pach víťazstva v tom bol od začiatku.   Na komentáre iných aj vlastné sa tešíme už teraz.  
Buheh
Veď som dnes skoro dopadol ako George Bush Jr., ktorý sa zadrhol klobásou (teda žiaľ, nebol v tomto smere dostatočne dôsledný). Vstanem, pretriem si oči, otvorím internet... a je to tam. Áno, toto je SNP. A teraz si idem pustiť Nabucco, tú časť, veď viete ktorú. Ten zbor. Aký krásny deň.
Norman
že som včera sedel do polnoci pri compe a ani ma nenapadlo pozreť priebežné výsledky. Mohol som mať už včera výbornú zábavu.
Ema
Idú ich páliť na schodoch k pamätníku SNP http://bystrica.sme.sk/c/7016518/aktivisti-dnes-osvetlia-schody-k-pamatn... Aktivisti dnes osvetlia schody k pamätníku SNP ...a potom prídu kotlebovci s fakľami a osvetlia schody k pamätníku SNP.   Tí aktivisti sú natoľko debilní, že ani nevedia, že ich pálenie sviečok v politickom kontexte je len miniaturizácia zvyku pochádzajúceho z toho najstrašnejšieho zriadenia v histórii kozmu, ktoré im stelesňuje neborák Kotleba.
Norman
Systém otrokov učil tak "bojovať" - aby boli bezbranní, učil ich "bojovať" gestami, heslami, sviečkami, kvetinkami. Učil ich tak, tvrdiac, že proti moci sa bojuje sametom - aby z nich mal bezbranné ovce. A teraz, teraz, keď ich potrebuje, keď by chcel, aby zasiahli proti strane Naše Slovensko - .... teraz tí idioti presne ako boli naučení, vytiahnu sviečky....   No nedrbne talmudistov v zákulisí od zlosti? Načo sú im teraz takéto neschopné "aktivistické" handry? :-))
Dadada
úžasne vypovedané: "ak základy pyramídy spoločenského systému sú postavené v strachu, je prirodzené, že démos kratos pravdu neustojí". A uvedomí si to niekto?
Náhodný okoloidúci
V Banskej Bystrici, zdá sa, prebehlo Slovenské národné povstanie.
slaven1

Vtipné a trefné zhodnotenie volieb do VÚC 2013:

Na rozdiel od parlamentiek sú voľby do vyšších územných vždy nuda, keďže účasť je snáď ešte nižšia, než na koncertnom turné Iné Kafe, takže členovia volebných komisií majú celé vydanie Krížovkára vyplnené už o jedenástej doobeda, o polnoci je to spočítané, aby sa zistilo, že Slováci si zase zvolili červenú zberbu, okrem arogantných Blavákov, ktorí dali zase hlas modrej čvarge, čo je ale úplne jedno, lebo aj tak nikto nevie, čo tie vyššie územné cecky vlastne robia, kým kaviarenskí aktivisti budú vykrikovať nelogické agitačné heslá „Kto nejde voliť, volí Smer!" a ja nebudem rozumieť, čo tým chcú kurva povedať, lebo mi nebude jasné, či je tvrdenie o tom, že keby bola volebná účasť povedzme aj sto percent, voľby by dopadli úúúúplne inak, výsledkom výskumu britských vedcov, alebo iba zbožným želaním jedincov, ktorí to tvrdia.

Teda mohla to byť klasická volebná víkendová pohoda s plneným úprimným kuraťom, uhorkovým šalátom a obedňajšou politickou diskusiou, lenže v súlade s vyššie uvedenou radou insitných volebných agitátorov sa volilo aj v Banskej Bystrici. A nevolil sa Smer, lež tamojší voliči zvolili za župana toho, koho extrémistom a neonacistom zoveme a urobili tým vážnu trhlinu v mocenskom kontinuu. A vtedy hovno trafilo ventilátor, teda skôr plne naložený hovnocuc narazil do priemyselnej turbíny, lebo takú hystériu by snáď nevyvolal ani nový návrat Krista a zistenie, že to je černoch a gay. Profesionálni aj amatérski politológovia si dobrovoľne berú nadčasy, aby nám, tí prví zo zafajčeného kabinetu v budove na Šafku a tí druhí z blogerského účtu na blog.sme.sk, vysvetlili, aké je to hrozné a snažili sa prísť na to, či za to môže skôr ľavica alebo pravica, prípadne slnečné škvrny, globálne otepľovanie a Voldemort. Áno, skutočne nastali temné časy, keď si ľudia môžu zvoliť v demokratických voľbách, koho chcú, trebárs aj fúzatého trtka s fetišom na uniformy.

A pohár treba vidieť poloplný, prípadne si doliať, lebo veď teoreticky to celé môže byť pozitívnym signálom toho, že voličstvo si začína uvedomovať, že nič také ako pravica a ľavica na Slovensku neexistuje, resp. metaforicky vyjadrené: je jedno, či feťák, čo vás okradne v autobuse, má modrú alebo červenú mikinu alebo či každý mesiac odovzdávate výpalné Piťovcom alebo Sýkorovcom. Hm, to druhé je na politickú situáciu asi trefnejšie. No a navyše, predstavte si, aké sťahy ritného zvierača to muselo vyvolať medzi gorilami, keď si volič, ktorý „je hovno a vníma len absolútny povrch", dovolí zvoliť iné ako tzv. štandardné strany (rozumej: politické zoskupenia na výplatnej páske lobistov, finančných skupín a mafie). A v neposlednom rade, aj tak ide o hovno, lebo Bratislava nie je Slovensko, my tu máme Fresh O-a a čo sa deje niekde na stredoslovenských lazoch, nás nezaujíma. A tých pár článkov na SME o tom, ako malý Marián pálil lupou v lese nad Breznom mravce a ako 15-ročný dostal dvojku zo správania, lebo do lavice vyryl hákenkrojc, snáď tento týždeň ešte vydržíme. Preto voľbám do VÚC udeľujem osem ufňukaných FB statusov o emigrácii z desiatich.

vp
Ak sa nemýlim, ty (alebo afinabul?) si spomínal gen. Filatova v súvislosti s ostreľovaním "bieleho domu" v Moskve za jeľcinovských čias. Tu je čiastočné poodkrytie závesu od plukovníka rozviedky Razumovského cca od 52. minúty http://www.youtube.com/watch?v=CtFfVh8yRxY
vp
Zdalo sa, že si v obraze.

nové