Jiří Šinkora - ďalší blbec na večeru

Je to jeden z hrdinov anticorony. Okrem iného aj preto, lebo v lete tohto roku vyhlasoval, že už je po všetkom, že už treba odložiť rúšky, že to skončilo.

A neskončilo.

No dobre, každý sa môže "mýliť", aj keď je profesionál, imunológ. Ale mal by potom buď priznať, že sa mýlil, alebo by ostatní už ho nemali brať vážne, minimálne tie jeho výroky z leta by nemali brať vážne.

Žiaľ, panika a hystéria, ktorá vládne v ľudových vrstvách, asi nedovoľí tolko racionality. Napriek jeho predošlým vyhláseniam, dnes dali HS do názvu článku: "Ak si niekto myslel, že vírus typu korona zmizne, alebo že ho vyočkujeme, tak je hlupák".

Samozrejme, celý svet je hlúpy, len českej človíček, ten to ví nejlíp. Ale možno mu  krivdím, pretože v rozhovore vyznievajú aj jeho normálnejšie postrehy, a len HS hrubo vytrhávajú z kontextu, pre čítanosť doslovne kašlú na životy svojich čitateľov.

Sme tu naozaj svedkom podivnej vlastnosti ľudskej mysle či skôr psychológie davu, keď ani explicitné dôkazy nezmenia jeho fixnú ideu. Rozhoduje zaťatosť a zadný mozog, emócie. A kedže sa jedná o dav, ktorý sa normálne nevenoval a nevyznal ani v politike, je kombinácia týchto dvoch faktorov, neznalosť medicíny a neznalosť politiky, dosť fatálna. Hej, v mnohých prípadoch doslovne fatálna.

 

Pre určitú zábavu ešte dialog Šinkora - Horejší.
Poučné hlavne v tom, ako sa pod tlakom Horejšého profesionality ukazuje, že Šinkora sa o odbor ani tématiku vlastne nezaujíma, a že hlavný jeho podnet je v podstate len to, že on a jeho okoloie prežilo chorobu v pohode. A že je asi príjemné niečo pomudrovať na verejnosti, keď mu ešte aj zatlieskajú.
(humor na konci - v septembri nakrútené video, na konci sa obaja zhodli aspoň v nádeji, že nepríde žiaden "vírus omega". Mdzitým už tu máme "omikron")
 
 
Roland Edvardsen

Mne to príde, že mnohí z tej alternatívy i opozície v skutočnosti vôbec neveria tomu, čo vyprávajú o vakcínach a covide, ale robia to čisto zo strategických dôvodov, aby mobilizovali k sebe veľkú časť ľudí (a vyhranili ich voči vláde), viacerí aj preto, lebo je to spôsob ako sa nejako ukázať a aj zarobiť si - nič viac. Minimálne pre časť je to naozaj len kalkul. Tá druhá časť je možno naozaj až tak strašne debilná a úprimne verí tej iracionalite.

Norman

je to pustý populizus, keď sa stávaju hovorcami "ubiedeného ľudu".
Je ale naozaj mimo akýkoľvek nacionalizmus a hodnotovú, povedzme "konzervatívnu"/tradičnú politiku, keď tieto strany sa stávajú "obhajcami ľudských práv" a podobných doslovne slniečkarskych politík. A v poslednom čase sa to prudko zhoršilo, už zabudli na všetko ostatné a omieľajú len toto.
Opakujem, nielen že robia škodu na samotnom probléme pandémie, definitívne tam robia škodu, ale vyslovene sa deklasujú aj na poli politickom.

Nie je to o schopnostiach nejak všeobecne, ale proste pod nátlakom udalostí sa prejavila slabosť a nepodloženosť týchto, ako ich ja nazývam, "ľudových strán". Ich pôvodný motív bol sentiment po historickom období, ten už dávno zabudli, stratili a zostal im len populizmus a anticovid anarchia. Hnutie Republika, žiaľ, v tomto neurobilo žiadne zlepšenie, prevzalo až príliš veľa pôvodného (personálneho) balastu - aj keď som dúfal, že sa o niečo pokúsia, človek nemá dopredu zahadzovať nádej - ale očividne vôbec ani nemali tie ambície. Covid im stačí, ba podľa hodnotenia ľudí, sú v tom ešte posadnutejší, ako kotlebovci.

Zo sociálnou demokraciou je to len o niečo málo lepšie.

Norman

viac videí, čo robil pred časom nejaký Cigáň z Británie, ako si tam všetci domáci a aj oni (cigáni) "pohodlne žijú", a teda aká je zlá vláda a spoločnosť na Slovensku? Veď stačí tak málo, všetko si dopriať, rozdať si dávky, sloboda a hotovo.
Teraz ho asi prekonali Mazurek a Uhrík, video z Poľska, z otvorených vianočných trhov, lebo vraj stačí všetko otvoriť a je po probléme. To fakt kleslo na cigánsku logiku.
Ale ako hovorí ten doktor Urban z Republiky - všetko mladé zdrví chlapi, často aj po prekonaní Covidu, a toto idú hádzať na populáciu. Ako malé deti bez svedomia a rozumu. Lebo do Rakúska teraz nejdú, aby sa videlo, AKO sa naozaj všetky štáty s týmito problémami musia vysporiadať, každý jeden robi lockdowny, neoserieš to.
Matovičova vláda je samozrejme tragédia sama o sebe, z mnohých dôvodov, aj z covidových, ale jej existencia naozaj nemôže byť dôvodom pre klesanie národných politických hnutí do takých cigánsko-anarchistických sračiek, ako to predvádzajú.

https://www.hlavnydennik.sk/2021/11/27/uhrik-a-mazurek-z-polska-tu-si-zi...

Roland Edvardsen

Nie, nevidel som to video, ale máš pointu, že toto čo tu predvádzajú tisovskí nostalgici je vyslovene v rozpore s nejakou snahou o čistotu a disciplínu minulých hnutí (inak v NS Nemecku bolo zavedené povinné očkovanie, napríklad). Inak v Rakúsku zaviedli povinné očkovanie aj kvôli miestnym hnedoidom, ktorí sú štatisticky menej zaočkovaní. Rovnako aj v USA boli čierni, pokiaľ viem, menej zaočkovaní. Aj rôzne násilné incidenty kvôli korone často na Západe zahŕňali čiernych (napr. jeden incident z New Yorku, kde banda negríc zmlátila obsluhu, lebo ich nechceli ako nezaočkovaných pustiť do reštiky: https://www.youtube.com/watch?v=kRoxo0iOSV4&t=78s. A BLM sa už sťažuje, že vyžadovať očkovanie je rasizmus a pod.).

Povedal by som, že ak ide o koronu z terajšej opozície začal pôsobiť racionálnejšie Hlas, ktorý síce nie je za povinné očkovanie, ale hovorí, že treba silne motivovať k očkovaniu ľudí 55+. Tam už pochopili, že tento zatvrdlý anti-vax postoj je cesta do pekla (napokon vyše 70% jeho voličov je zaočkovaných, takže tam nie je veľmi ani dôvod získať extra body na tomto. Pre porovnanie u voličov Kotlebu je zaočkovanosť tuším 16%) a snáď to pochopia aj v Smere, keďže práve Smer v tomto ide úplne proti sebe, lebo má najviac voličov medzi vyššími vekovými kategóriami. LSNS a Republiku volia zväčšia mladší, zdravší chlapi, tak možno aj preto im to môže byť viac menej jedno (čo ich stále neospravedlňuje), ale pre Smer je toto naozaj na Darwinovu cenu. Len prispievajú k tomu, že budú mať menej voličov - a každý hlas treba, každého percentíčka je predsa škoda.

Ak už, Matovičovu vládu mala opozícia kritizovať práve z pozície, že je neschopná očkovovať a že jej časť (užitoční idioti ako Sulík, Remišová, Kolíková) zmarila Sputnik na popud anti-vaxerov ako Baťová.

Roland Edvardsen

Len ešte chcem ozrejmiť, aby nedošlo k nejakému nedorozumeniu: nie som za povinné očkovanie. Ale som za pozitívnu motiváciu a pozitívnu propagandu. Ideál by bol niečo ako Portugalsko, kde sa dobrovoľne dalo zaočkovať 90% populácie. Ale to v podmienkach SR nie je reálne a nápady s povinným očkovaním sú už úplne mimo - to môže viesť akurát k rozpadu spoločnosti. A tu vláda naozaj zničila dôveru u ľudí a ani im neposkytla dostatočný výber, ak ide o vakcíny (ja som tiež chcel Sputnik, ale bohužiaľ. Dokonca u mojej obvodnej sa dalo zaočkovať jedine Pfizerom, nič iné nebolo na výber). Mimo toho, je tiež blbosť vidieť v očkovaní spásu a spoliehať sa len naň, to je druhá rovina.

Norman

Niekde som zachytil aforizmus:
mali vyhlásiť, že vakcíny budú dostupné len pre určité skupiny obyvateľstva, zvyšok si ich ak tak bude musieť zaplatiť. To by si videl tie fronty na vakcináciu, to vybavovanie protekcie, len aby sa na ňu každý dostal. Doslovne by sa bili o vakcínu. Za mesiac by bolo 95% zaočkovaných.
Je to trocha vtip, ale tak nejako to bolo aj na začiatku, keď vakcín bolo ešte málo. Keď dodrbali Cibuľkovú aj iných, že sa predbehli.

Faktorom sú samozrejme aj čísla chorých. Ťažko čakať od typickej populácie očkovanie, keď počty chorých v republike aj na okolí sú nízke (stav v lete).

Povinná/plošná vakcinácia sa dá kritizovať aj preto, že plošne je to veľké riziko pre národ. Ale keď človek číta stále tie zvratky, ako vakcinovaní do 5 rokov zomrú, ako majú horší priebeh a podobne, tak mňa už tiež prechádza trpezlivosť to počúvať. Máme aj iné problémy, ako sa starať o rôznych úchylov. Dosť typicky sú to ľudia, o ktorých štát nikdy nezavadil ani prstom, a tak, keď sú teraz požiadaní, aby niečo pre ten štát spravili (tak sa im to javí), just odmietajú. Chcú si užiť svoju "dôležitosť", chcú sa predvádzať.
Proste puberta, odroda slniečkárov, úplne vážne. Sú to slniečkári, "bojujúci" proti "očkovaciemu nacizmu" a podobne.

Norman

Ako hovoríš, Hlas bol myslím od začiatku, ako to už on robí, striedmy - a v tomto prípade sa mu to oplatilo.
Smer má stále pred sebou možnosť prejsť na prirodzenejšie postoje. Ako hovoríš, má starších voličov, a aj keď nebudeme cynickí, že vymrú, tak po ťažkom priebehu si povedia, že ten Fico či Blaha nemal pravdu. Pritom je jasne viditeľné, že ako Fica tak Blahu do týchto otázok zatiahli z veľkej časti novinári, už to ich mohlo varovať, aby nekecali ako sprostý spievajúci havran z bájky o tom, či sa dajú alebo nedajú zaočkovať.

A popravde mi pri týchto úvahách s nimi nejde o stav vakcinácie na Slovensku, ten viac ovplyvňujú rôzni doslovne šarlatáni a fanatici rôzneho okultného zamerania. U Smeru a Hlasu zaznamenávam s počudovaním len to, že sa dali na takú kontraproduktívnu politiku. Sú radikálni vo veciach, kde majú byť racionálni, ale sú zbabelí vo veciach, kde majú byť radikálni.
Ako hovoria Rusi: nabliváť.

A ten tvoj posledný odstavec je presne vystihnutá podstata. Hovoríme o tom už nejaký čas, ale presne stručne si to naštylizoval. Takúto jednoduchú vec nie je schopná slovenská politická scén pochopiť.

Roland Edvardsen

Len ešte k tomu dodám, že ak by bol dnes Smer u moci, tak sa môžete staviť, že by sme mali väčšiu zaočkovanosť a Blaha by ho vo svojich statusoch obhajoval. Smeráci by robili to isté čo Orbán - aj očkovanie, aj lockdown (veď ten napokon v prvej vlne aj urobili, konkrétne Pellegriniho vláda a Fico v tom čase tomu vyjadroval podporu, aj vo videu - na to si asi dnes málokto spomenie). Je očividné, že je to z ich strany len kalkul, nič viac. Oni sami neveria tomu čo hlásajú.

Norman

Aj v tom sa prejavuje ich politická krátkozrakosť - Smer akoby nerátal s tým, že sa dostane k moci. A tak robi populistickú politiku.

Na druhej strane - to je "demokracia". Pred voľbami ide iba o to, získať hlasy nespokojných, po voľbách ich názory nezaujímajú.

Prirodzene, je mnoho aj charakterných, politicky priamych a zásadových ľudí a hnutí, čo toto nerobia - teda, bolo ich plno, všetci skončili nielen pred paralamentom, ale niekde v zabudnutí - bohužiaľ, diabol sa smeje. Prírodný výber dal jasne najavo, aký je charakter tohto režimu.

kali

Norman asi myslí Dannyho Kollara, napr toto video https://www.youtube.com/watch?v=b8hsIkhm0nk jeho prejav je, no povedzme, že veľmi rozporuplný. Ale čo je z môjho pohladu tiež sklamanie, je že na túto cestu anarchie sa vydal aj Pavel Kamas a tam to už začína navyše smrdieť snahou sa nejakým spôsobom finančne obohatiť (predaj časopisov, tričiek a všeliakych tych nálepok je tiež velmi pofiderná aktivita pre niekoho kto chcel pôvodne robiť revíziu dejín).
A inak čo sa týka očkovania v NS Nemecku tam bol zásadný rozdiel oproti dnešku v tom, že tam bola silná dôvera ľudu k vládnym predstavitelom a inštitúciam. Z tohto dôvodu sa isté antivaxerské postoje, obzvlášť k vakcínam s novou technologiou od amerického výrobcu pretláčané nekompetentnou vládou ktorá klame pri každej priležitosti, do istej miery aj dajú pochopiť.

Norman

Ako hovoríš, to bolo až prekvapivé.
Ale tak motiváciou viacerých týchto ľudí bol od počiatku (aj) komerčný exhibicionizmus (Kamas tie knihy predával s oficiálnym zdôvodnením, že ide (len) o svätý zisk - až tomu, zdá sa, sám uveril. U Kotlebu to začalo predajom šatstva patričného štýlu a podobne). A keďže trh ľudí zaujímajúci sa o tieto historicity bol zrejme nasýtený, očividne rád preskočil na inú záchrannú slamku hýbajúcu populáciou, pandémiou - kde začal hrať zas len extrémistu, lebo iné nevie.

V tomto prípade je zaujímavý aj ešte jeden aspekt anticoviďákov, nazval by som to "vyplakávanie slabých". Ich postoj je postoj slabého postihnutého, ktorý žiada od mocných milosť - keď ho prestanú otravovať s rúškami a vakcínami, bude zas pokojný otrok. Toto nie je až tak prekvapivé u bežných ľudí, ale ľudia naštylizovaní na svetonázor vôle a húževnatosti, ako Kamas, ale aj kotlebovci, u tých je to úplná strata tváre.

Je to tým, že títo ľudia podstatu nemajú v sebe, je to len hranie sa a povrchné napodobňovanie - choroba moderných čias. A tak bez vedomia si, čo robia, čo strácajú, vymenili rolu "sily" za rolu "kňučania postihnutého".

buko

neviem preco toto robis.. nazval si ho blbcom ale nevyvratil si jediny odborny argument co povedal.
Cakal by som nejake statistiky z predchadzajucich rokov, porovnanie sezon a umrtnosti, idealne po vekovych skupinach, ale marne.. takto by sa to nemalo robit, do psej matere.. :(

Co sa tyka toho, kto sa v tejto pandemii myli - tak mylili sa v predikciach doposial vsetci - od Pekovej az po Krcmeryho, od Fauciho po Fergussona.
Paradoxne ako najviac sa triafajuci vyznievaju prave konspiratori, ktori od zaciatku tvrdili ze toto je plan(demia) ktora bude trvat niekolko rokov a je to zasterka na utlmenie svetovej ekonomiky a odvratenie pozornosti od preformatovavania na novy globalny svetovy poriadok, ktory ma byt nastaveny do 2030.

Kriza a lockdown na zmagorenom Slovensku boli vyhlasene lebo su uz vraj plne nemocnice, ale aj tie poddimenzovane a olajniakmi zdecimovane nemocnice plosne nepraskaju vo svikoch (su iba lokalne maxima), za oktober bol covid statisticky nie prva, ani druha - ale stvrta az pricina umrti. To ze totalne dokurvili liecbu a lekari uz neliecia, nediagnostikuju, iba v tom lepsom pripade zdvihnu telefon a daco predpisu, v tom horsom ani to nie - a potom sup pacienta na kyslik, ARO, ventilator - na to sme si uz akoby na nutne zlo zvykli ze takto by to teda asi malo byt?
Dnesna pikoska z Luceneckej nemocnice (neoverena):
"V Lučeneckej nemocnici zomrelo 89 ludi a zatiaľ tú umelú pľúcnu ventilaciu neprežil nikto"

Ano, za november budu covid cisla vyssie - ale to preto lebo sme v sezone - je to sezonne, respiracne ochorenie - dokazane je ze vykurovacia sezona a s nou spojene nezdrave znizovanie vlhkosti vzduchu ma na toto velky vplyv. a dalsie faktory - teplota, znizeny prijem vitaminu D, etc..
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4097773/

mimochodom - stav v nemocniciach u susedov:
https://akw.sk/wp-content/uploads/Of-s%CC%8Ctatistika-v-C%CC%8CR-z-25.11...
U nas sa "Batovci" stale tvaria ze 90% ludi su neockovani - v Cechach je to uz 50:50 a preklapa sa k ockovanym - ano - je tam argument rozdelenia podla veku, ale ucinnu vakcinu sme si aj tak predstavovali asi trocha inak.

Medzitym v centralach vladnych stran a v prezidentskom palaci dumaju, ako dosiahnut tu 75% zaockovanost ktory na jar EU naklamali ze dosiahneme do konca roku 2021
https://akw.sk/domace-spravy/o-zdravie-tu-neslo-nejde-a-nepojde/

Norman

Pre argumenty si pozri to video, čo som dal ku koncu.

Ale čo sa týka argumentov, tie najlepšie vyvracia samotná realita. Kde skončil covid, jeho tvrdenie, ako aj tvrdenie Pekovej, svojho času? Je vyvrátený sám sebou, ako všetci podobní tajtrlíci, ktorí možno majú nejaký diplom, ale ich motívy aj štýle je pochybný.
Samozrejme že nik z nás nie je povinný vyvracať týchto škodlivých exotov, jedného po druhom.
A ešte jedno, na tvoju otázku "prečo to robím", ti ešte odpoviem:
preto, aby som od týchto blbcov ochránil zdravie aj mojich blízkych ľudí. Preto to robím, prečo asi myslíš?
Ale prečo ty obhajuješ iracionalitu a anarchiu, to ma ani nezaujíma, to je čiste tvoj problém a tvoje svedomie..

buko

iracionalita a anarchia je presne to co zazivame.

Podla Flegra ktoreho si tu niekolko krat vyzdvihoval to bude takto:
„Ak nepríde mutácia, ktorá by prelomila ochranu zaistenú prvou generáciou vakcín a ktorá by nas tak vrátila o rok späť, tak s jarou pandémia pre Európu definitívne skončí. K dispozícii budú vakcíny druhej generácie, ktoré už budú smerovať proti niekoľkým antigénom vírusu a ktorú už tak mutácie nedokážu prekonať. Budeme mať konečne aj nové lieky na covid,"

Tak uvidime na jar, co pride. Hned prva Flegrova veta uz ale neplati. Mutacia prisla. Uz tu mame za velkej medialnej pozornosti Omicron (ktory sa cuduj sa svete uz prejavuje aj zapalmi srdca a zrazeninami - rovnake symptomy ake sa zacali mnozit po masovej vakcinacii fajzermi)

Norman

Fleger je na strane "varovačov", ale je to tiež explicitný príklad tej attention kurvy - posadnutý tým, aby bol stále v médiach, keď už je ten jeho obor teraz v strede pozornosti. To potom tých ľudí deformuje. Už ho neberiem vážne. Ale to, že predpovedá koniec na jar, je v poriadku, dosť predpoveď, ktorej sa dá veriť. Ale on tiež spomína vakcíny a lieky (je to tiež client farmako firiem), ale zas bez chémie to očividne pre bežného človeka nejde. To mi zas pripomína Banáša - on je vraj taký "prírodný" - ale keď skoro zatrepal bačkorami, to neodmietal všetky možné chemikálie, čo do neho v nemocnici pchali. A to je typické pre túto problematiku. Ľudia, často mladí, s peniazmi, protekciou a bratislavkou/košickou medicínou po ruke, radia ľuďom na vidieku, aby sa nebáli choroby. To je ako keď niekto v tanku radí vojačikom vonku, aby sa nebáli guľometnej streľby, pretože guľka sa od tela odrazí (majú to overené). Dovoľ mi použiť na neho jeden presný latinský termin: kokot.

Skúsme ešte raz zhrnúť moje postoje:
1. epidémia nejako skončí, aj prirodzenou cestou, aj ľudskou snahou, ale už to, čo bolo doteraz, je dostatočný prúser.
2. epidémia sa politizuje a komercionalizuje, zneužíva - aj farmakofirmami, ale aj rôznou tou opozíciou a exotmi, na Slovensku asi viac, ako inde. Z oboch strán už je to naozaj pod úroveň normálnosti.
3. Som už výrazne proti tejto politizácii, robí to zle politickej opozícii, ale aj konkrétne to škodí ľuďom na zdraví (na Slovensku).

Ak by na Európu/Svet padli sarančatá či sucho či iná katastrofa, celý tento cirkus by prebiehal podobne. Nemienim debatiť o spôsoboch boja s mračnami kobyliek, ale zato viem, že psychológia davu by pri danej katastrofe bola tak isto chorá, ako teraz pri covide. Tú psychológiu treba liečiť.

buko

Inak som zabudol povedat - ze toto Flegr povedal koncom augusta 21. Odvtedy uz urcite povedal kopu ineho, pootacal, poupravoval. Neviem, nesledujem - ako vravis je to attention whore.

Bola tu spominana Cina vs Zapad:
Co sa tyka Ciny a ako to zvladla. Cina ma podla mna oproti zapadnemu svetu velku vyhodu - ludia ktori tam ziju veria tomu systemu - vidia jeho vysledky a napredovanie a tak nemaju dovod sa burit.
Ked v Cine povedia ze vsetci sa maju zaockovat tymto a tymto - tak 90% o tom ani neuvazuje a rovno to spravi. Nemusia to robit z nadsenim ani tancovat po uliciach ale jednoducho to spravit, tak ako ides na pravidelnu prehliadku k zubarovi, na STK alebo na jesen prezut letne gumy.
Ked to povie blazon z Trnavy, ktoremu 90% ludi nedoveru, sekundovany sexualnym maniakom a zaroven silna opozicna strana to kritizuje - tak niet comu sa cudovat ze sme v chaose.

Jedno video o pokoji, kulture a mudrosti Ciny:
https://youtu.be/sGOTCCVDLtQ

Bohuzial - ak si Europa teraz chce osvojit iba cast tych opatreni, ktore Cinania tak pokojne akceptuju - socialne kredity, kontrolu, cenzuru, hierarchicky system riadenia - tak zase z toho vznikne iba frankenstein - nepodarena a zhubna kopia a znovu iba potvrdenie toho ze nic sme nepochopili.

kali

Preformatovaniu na tzv. globálny svetový poriadok alebo na nejakú formu ťažšej totality a kontrolovanej spoločnosti by došlo aj tak či s covidom alebo bez neho. Je to nevyhnutný dôsledok technologického vývoja industrialnej civilizácie postavenej na akumulovaní kapitálu do rúk zopár nadnárodných koncernov. Navyše morálka a spoločenské vzťahy, hodnotová prázdnota a nihilizmus len pripravil pôdu pre rast totalitných praktik. Je to zákonitosť a istota jak keď po lete príde zima. Spoločnosť a ľudia sa utopili v prílišnej pohodlnosti, dostatku a v luxuse ktoré priniesla moderná doba technologického pokroku a ekonomického rast. To ale spôsobilo ich zmlandravenie, rozmaznanie, stali sa príliš zavislími od pôžitkov ktoré tento kapitalistický svet vytvoril a tým sa svojvolne a doborovlne stali jeho otrokmi. Všetky tie keci o nejakej plandemii sú nezmysel, covid len ukazuje slabosť spoločenskej štruktúri, odhaľuje jej vzťahy a vzajomný rešpekt, schopnosti alebo skôr neschopnosti vlád a mocenských elitárov a v neposlednom rade v celej svojej nahote nedôveru každého voči všetkým a všetkému, jedným slovom chaos.
A okrem iného čo sa týka nejakých predikcii ohladom pandémii tak tu na nadhlade ešte keď covid sa nedostal do Európy a začal sa širiť v Čine, tak jak Norman tak aj Ema varovali, že Európa a obzvlášť celý západný svet bude mať s týmto vírusom násobne väčšie problémy ako Čina. A teraz, za chvilu už po dvoch rokoch od prvého objavenia sa nákazy, môžeme povedať, že nadhlad bol s predpoveďami asi najpresnejší.

buko

nepopieras citujem "akumulovanie kapitálu do rúk zopár nadnárodných koncernov"
ale zaroven popieras ze by tie iste struktury na pozadi boli schopne planovat aj nieco viac ako len kumulovanie moci a kapitalu.

Za mna z tvojej strany absolutne nepochopenie podstaty toho co tu teraz prebieha.

Odporucam pozriet tento hodinovy dokument, podrobit ho vlastnej kritike a kontrole a zamysliet sa nad nim.

https://rumble.com/vn7lf5-monopoly-who-owns-the-world-must-see.html

1488

43:37 celkom jednoduchá manipulácia
ďík za video

buko

Marc Van Ranst
Flu commisioner Belgium

jednoducha a ucinna manipulacia = tentokrat prebehla v globalnom meritku a s obrovskym dosahom.

Norman

Na každom probléme niekto zarába, až parazituje. A každé zamestnanie si vytvára svoju "dôležitosť" , svoju "potrebu" (úradníci, mäsiari, fotbalisti, doktori, umelci, vedci - všetci skrývajú svoju reálnu mieru nepotrebnosti a umelo vytvárajú svoju dôležitosť a mieru "nevyhnutnosti" svojich služieb).
Ale to, že niekto precenil, prípadne zneužil svinskú chrípku či iné epidémie - to vôbec neznamená, že ten problém nejestvuje, že je celý umelo vytvorený, umelo kontrolovaný. To, že sa niekto pýši v čudne zostrihanom videu svojimi marketingovými trikmi neznamená nič, len to, že je mrchožrút.

Ďalší už známy starý príklad "zneužitia" (dnes už aj zabudnutý):
Pred prelomom tisícročia vzniklo podozrenie, že zmena storočia v dátume povedie k problémom v počítačoch (tzv 2K problém). Téma sa začala nabalovať a nevedome aj vedome nafukovať - IT firmy zarábali na tom, že prevádzali software či dáta do "správnej" formy. Ale aj bulvár to s radosťou nafukoval, hovorilo sa až o nebezpečenstve padania lietadiel a podobné blbosti (ešte aj môj šéf v IT, teda rádoby profesionál, bol taký blb, že veril v tieto problémy, že sa to nezvládne). A samozrejme prestitúti, bulvár, ten žije len z takých zdochlinových správ, mrchožrúti.
Prišiel nový rok a nič sa nestalo. Bublina.
Umelá? Bežná tendencia zarobiť, softvér celý je z 9/10 (textu či ceny) nepotrebná slama, umelo vnútená a predražená. Zneužívané sú monopoly (zas je za tým výrazne Bill Gates, tentoraz naozaj :) To ale neznamená, že to niekto koordinuje. Pažravosť bez hraníc je všeobecne rozšírená vlastnosť, a moderná anglosionistická civilizácia je na nej dokonca aj teoreticky založená.
Nič nové.

1488

ako bolo napísané, tie vtedy lokálne marketingové triky sú používané dnes globálne. Ako keď na problém "štát je zlý vlastník" použili privatizáciu štátnych podnikov. Vyskúšané v latinskej amerike a po prevrate ost-blok. Oranžové revolúcie s tým spojené detto. Na problém máme riešenie a je jediné, howgh.
Anti-vax bol v pitvore podrobený kritike. Len podobne sa správa aj mejnstrím, vytesnenie reality do ilúzie.
Napriek tomu, že vakcinácia má nesprávne načasovanie - vysnívaná "účinnosť" vakcín je predsa až po druhej dávke. Tak len tým vieme riešiť akútny problém, inak vás zlokdavnujeme. Až na kosť :)

kali

A čo je podstata toho čo tu prebieha? Zakazť vám chodiť do kaviarni? Kontrolovať vás, sledovať vás, riadiť vás, zotročiť vás? Ono už sa to tu opakovalo niekoľko krát, aj napriklad s Nahodným Okoloiducim, (ten sa nejak odmlčal odvtedy). My už sme otroci, do otroctva sme sa narodili a v otroctve žijeme. To, že doteraz sme mali nejaké pomyselné kvazi slobody, nebolo preto, že by sme sa o ne nejak pričinili ale preto, že nám to bolo dovolené, systému to tak vyhovovalo. Nikto už nikoho zotročovať nemusí a covid len odhalil túto skutočnosť a je tragédiou všetkých tých národných, ľudových a alternatívnych kruhov, že to nejak nevedia pochopiť a stále len žobrú od režimu aby im povolil reťaz tak jak ju mal donedávna. Ano totalitné praktiky sa tu zavádzajú, ale nie preto, že by to bol plán ale preto, že nastal problém a mocný ho musia riešiť lebo sa im ten ich systém rozpadne ako domček z karát. Nato ale aby ho riešili potrebujú odhaliť časť svojej pravej podstaty, čo nieje nič iné iba ťažká totalita. Žial niekto v tom vidí plán, realista ktorý chápe suvislosti vidí to ako otroci si nechú pripustiť svoj status bezvýznamných štatistov ktorý boli nechutne oklamaný.

A keď už sme pri tých videach tak aj ja dám jedno odporučanie https://www.youtube.com/watch?v=qlUm5qRkhYM

slaven1

https://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/stevilni-se-poslavljajo-...

Nadpis článku v slovinskom klebetníku sa prekladá ako "Mnohí sa lúčia s Katjou (20): Odpočívaj v pokoji, milé dievča". Neprežila "vagináciu" experimentánou látkou Janssen od firmy Johnson & Johnson.

https://www.reuters.com/business/healthcare-pharmaceuticals/slovenia-set...

Mladá Baba chcela "slobodu" lebo aj v Slovinsku majú sanitárny fašizmus. Bez certifikátu elektrobankového koncentráku známeho ako "covidpass" nenatankujete na čerpacej stanici.

Vec má očakávaný priebeh. Slabá vláda môže prestať vykonávať na svojich občanoch pokusy až keď pár z ľudí na tieto pokusy zomrie.

buko

Pfizer ma ale radovo lepsich lobbistov ako J&J a tak mRNA genova terapia je stale bezpecna cesta von z pandemie.
"S Fajzerom na vecne casy a nikdy inak!"

https://www.vimo.sk/watch/5rZQjmiBwnIlxiu

buko

Rakusko:
Povinny lockdown, stovka tisic demonstrantov vo Viedni, desiatky tisic v kazdom velkom meste, priprava na povinne ockovanie s drakonickymi postihmi.

Rakuska elita:
"Life is life na na nanana"
https://www.bitchute.com/video/NAJGIUGhYmmz/

slaven1

Ľahko touto otázkou:

Smrť Lučanského bola podľa teba vražda alebo samovražda?

Podľa odpovede už vidíš:
- má základný prehľad?
- má nejakú predstavu o riedení štátu?
- akceptuje / neakceptuje lož elity? (typická stredná trieda)
- je mu to "jedno" / nie je mu to "jedno"? (vidí význam / nevidí)

No a k videám:

- video s Reďkom stiahnuté
- to americké Repete to je čo? To je terajšie video? Akože sú to dnešní rakúski politici bez náhubkov?

"I do, I am native Austrian. It was aired a few days ago and was a donation event and these are the current politician staff (chancellor Schallenberg and vice chancellor Kogler amongst others) who imposed the Lockdown and forced vaccinations with February, a week ago."

O vírus nejde, to už vieme (poniektorí).

Norman

Vlasatec si zavolal záchranku, ale po záchrane zrazu tvrdí, že "nebol v ťažkom stave". Niéé.
To je takmer ako Banáš, len ešte horšie.

A nik si nemôže dovoliť hovoriť pravdu o jeho zdravotnom stave. Prirodzene, že nie, ale prišiel tam do styku so stovkami ľudí, tak čo sa čuduje. Mohol zostať zavretý doma a pár dni by o jeho zdravotnom stave nik nevedel. Možno až dovtedy, kým by nezačal smrdieť.

ps.
áááh, ako ďalej počúvam, nebol vo vážnom stave, ale chcel monoklonálne protilátky.

A teda - ostatným vakcínu principiálne odhovára, akúkoľvek, ale monoklonálne protilátky a podobne, to áno, to ide ruku utrhnúť, a sťažuje si, ak ich nedostane.
A vraj je aj sám zaočkovaný.

To vážne tento komik s týmto dokáže niekoho zaujať?
Lebo, zabudol som, on v alternatívnom zdravotníctve podniká, prečo nie, ale tak je jasné, že si silou mocou chce robiť reklamu.

Norman

aby som len nekritizoval, jeho status na FB (24 októbra):
----
SKAFANDRE A FIASKO MASOVÉHO NAPICHÁVANIA POPULáCIE mRNA DOMÁCA SCÉNA.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10223489506439800...
Dr. Mesík si v jeho statuse dovolil vyjadriť počudovanie, prečo sa zdravotnícky personál na covidových oddeleniach pohybuje v skafandroch, keď bezpochyby x-krát dostali dávky vírusovej mRNA? Čoho sa boja, keď sú tak skvele chránení ako uvádza Pfizer propaganda naša každodenná??? Veď podľa nej sa vôbec nemajú nakaziť - a ak, tak budú mať len ľahučký priebeh... Kvôli chrípke nikdy v žiadnych skafandroch nepobehovali...
Za tieto výroky sa na neho vrhla tlupa trollov, ktorí ho počastovali množstvom primitívnych komentárov a samozrejme, že s potešením kopli aj do mňa lebo som si dovolil napísať toto:
„To nosia preto, aby ich mohli ľudia ľutovať, akú majú hrozne ťažkú prácu, lebo inak by ich nemali začo.“
Na ilustráciu pripájam jednu z reakcii: „wau, aký morálny odpad ste predviedli... nebojte, ja vás poľutujem aj bez obleku, len sa najprv musím ísť z vás vygrcať...“
Na vysvetlenie pripájam aj moju odpoveď:
Mne je na grcanie nielen z vás, ale zo všetkých, čo sa tu podobným spôsobom predvádzajú. Keď sa niekto stavia do polohy martýra a neustále spomína, aká je tá jeho práca vyčerpávajúca, aký je vyhorený, s cieľom vyvolať na verejnosti pocity viny a ľútosti a získať z toho rôzne benefity, tak to je veľmi úbohé. Manažment hospitalizovaných pacientov s covidom nie je o nič náročnejší, ako manažment iných pacientov v ťažkom stave, na čom som poukázal v mojom nedávnom statuse. Ak niekto túto prácu nezvláda, mal si vybrať iné povolanie, alebo inú špecializáciu. Pokiaľ ide o „skafandre“, celá procedúra, ktorá sa používa u nás je v porovnaní s inými krajinami zbytočne prehnaná. Covid predsa nie je Ebola. A keď niekto najviac trpí, tak to je stredný zdravotnícky personál, ktorý je počas celej pracovnej doby v neustálom kontakte s pacientom. https://www.facebook.com/photo?fbid=303267045134055&set=a.2717583128325193
P.S. Keďže mám takmer 50 ročnú klinickú prax na interných klinikách, a zažil som toho neúrekom, tak snáď asi viem, o čom hovorím. Ak by mal niekto pocit, že niekomu krivdím, tak si dovolím pripomenúť, že v bývalom režime lekári pracovali v neporovnateľne náročnejších podmienkach, a nikto si nesťažoval, ako je preťažený.

buko

ten rozhovor som pocul. Vyzera ze napriek hospitalizacii z najhorsieho je vonku a covid, tak ako aj dalsich 99% ludi prezije.
Co ma vsak zarazilo ze s nami nehra uplne cistu hru je:
1. bol ockovany a ani raz sa s tym doteraz verejne nepriznal. Pokrytectvo a zrejme tah nepohnevat si antivaxersku cast publika. Ano, je to osobna vec kazdeho, ale ked verejne vystupuje v tejto teme, je to dost dolezity fakt.
2. vobec nebola spominana alternativa k vakcine Ivermectin, ktory vsak vehementne propagoval. Bral ho vobec, nebral? Ak ano, preco nezabral? Ine lieky, vitaminy taktiez - ako to ze ani doktor znaly problematiky si nevie naordinovat spravnu liecbu, co potom ocakavat od beznych ludi?
3. Ockovany a dostal covid? k tomuto sa tiez akosi nevyjadril.. ako by mu ta tema bola neprijemna? Bol vobec ockovany, alebo mu len kamarat spriazneny doktor vybavil "vcelicku" aby mohol cestovat a mal pokoj ked sedi v restike?

Celkovo bohuzial Pijak ma aj dobre nazory ale toto je naozaj podivny pripad a hlavne ak chcel na vlastnom priklade demonstrovat ako riesit covid bez vakciny a hospitalizacie - tak to na viacerych urovniach zlyhalo.

Norman

Ako hovoríš. Ja jeho aktivitu nepoznám, ale proste zas je to chlapík, ktorý je profesionálny alternatívec v zdraví. Navyše je, ak som pochopil, aktívny špeciálny fitnes extremista, ergo potencionálne v nadpriemernej forme, teda aj v tom má lepšiu parketu, ako bežné ľudia. Navyše zaočkovaný, tým asi prekvapil. Ale to sa asi oklamali aj masmédia, keď z neho chceli urobiť antivaxera.

Ja osobne kľudne pozriem na rôznych extrémistov, v akomkoľvek smere, ale neodporúčam, všeobecne sa neodporúča, aby ich rady smerovali širokým masám.

slaven1

Piják v rozhovore vysvetľuje, že info o vaginácii ľudom sám od seba na nos nevešia, nie je pilot ani vegán, a na priamu otázku odpovedal priamo. V rozhovore vysvetľuje aj dôvod svojej vaginácie, ktorý mi príde ok.

Invermektin sa už dá kúpiť normálne v lekárni, ako je to teraz?