Fuč je prasa

 A taká tučná zakáľačka to mala byť. Ukrajinská chutná svinka však na poslednú chvíľu "pozastavila" guľku do hlavy od Eurozväzu. Ukrajinská tzv. opozícia dotovaná domácimi aj zahraničnými aktérmi psychopatického korporátneho kapitalizmu vreští unisono so západnými korporátnymi médiami, aká je to tragédia, že Ukrajina nebude zničená.

Je to vkutku strašné, že sa Európskej únii nedarí uskutočniť Hitlerov dávny sen odtrhnutia Ukrajiny od Ruska, ktrý si s úplnou samozrejmosťou osvojili USA ako hlavnú politickú líniu. Snaha bola veľká. Po Oranžovej revolúcii vyzerala situácia nádejne a keby sa dobité Rusko nezdvihlo zo zeme, Ukrajincom by bol dopriaty ďalší golodomor. Donecký rodák Janukovič v roli prezidenta, aj rusoestónec Azarov v roli premiéra sú inteligentní stratégovia. Tomu zodpovedá aj ich súčasná taktika voči uvrieskaným opozičným paviánom: nepodpísanie asociačnej dohody s Európskou úniou neznamená automaticky vstup do ruskej trhovej zóny.

Veď iste.

Súčasné dianie využila kriminálnička Tymošenková. Expremiérka, obvinená okrem iného aj z účasti na mafiánskej vražde, napísala Janukovičovi z basy list, v ktorom mu oznámila, že ňou mecú emócie a najradšej by ho zabila. Janukovič odmietol na list reagovať, aby kriminálnej suke nedoprial pocitu, že mu je rovnocennou politickou oponentkou. No ale nebola by suka sukou, keby sa aj teraz nesnažila robiť zo seba obeť. "Jáj, nech požiadavka na moje prepustenie preč z Ukrajiny radšej vypadne z podmienok Európskej únie, ak to prispeje k tomu, že Janukovič na stretnutí Východného partnerstva asociačnú dohodu s EÚ podpíše."

Zo šokovaného Bruselu však do basy k obetavej Tymošenkovej nedoľahlo ani bú.

 

Norman
Buď tí Ukrainci nepoznajú pomery okolo 2.Vojny, alebo naopak sú to historickí sentimentalisti s ružovými predstavami o tom, čo nepoznajú. Objektívne vzaté je každé oddelenie od Ruska oslabenie Východného priestoru. Divide et impera. V tomto bode boli Hitlerove plány voči Rusku bezpochyby len a len rozkladné, oslabujúce. Dnešná oficiálna propaganda samozrejme tvrdí to isté. A paradoxne, ako by to nebilo do očí, realizuje presne Hitlerove plány. Síce bez vojakov(zatiaľ), dokonca bez bombardovania (zatiaľ), ale sú to v princípe tie isté plány. Pre skutočných znalcov treba upresniť, že pre budúcnosť Ukraincov sú to horšie plány, ako tie Rosenbergove. Berlín kedysi  bol ešte na historickej vlne pozitívneho konštruktívneho myslenia, Brusel dnes je na historickej vlne negatívneho zbedačovania a ničenia. A treba porovnať aj druhú stranu, ktorá sa tiež zmenila. Kým vtedy bol v Moskve pochybný mišlingový psychopat na čele židobolševickej mašinérie, dnes je v Moskve človek s overenými schopnosťami a morálkou na čele národnej jednoty. To je sakra rozdiel.  
Stefan
Vďaka Ema, skvelý článok. Práve som sledoval zprávy a demokratov z toho takzv. "západu" ide roztrhnúť od zlosti. Cvičené opičky dobre platenej opožície už nastúpili do posvätného boja na záchranu Ukrajiny pre zjednotenú Európu. Tak ako ste sa vyjadrili: zatiaľ bez ostrej streľby a humanitného bombardovacieho scénára aplikovaného zatiaľ len na Srbsko. Norman, buďto ja nepoznám okolnosti 2.sv. vojny, alebo Ukrajinci a spolu s nimi aj "propáci", tj stránka protiprudu.org . Tam sa chlapci sentimentálne vytasili, že kolaborácia ukrajinských nacionalistov s nacistami z Nemecka, bol vraj logický nesúhlas Ukrajinského ľudu so Sovietskymi boľševikmi:-) . Srandovný názor. Ale originálny a to sa cení. K tomu ešte pripočítajme skutočnosť, že Ukrajinci sú si jazykovo, kultúrne, etnicky...atď veľmi blízki Russkému národu a to čo ich od seba odcudzilo, bola dlhodobá okupácia ich územia Poľsko-Litovskými okupantmi. A nielen ich, ale aj Bielorusov. Podobne ako my vďačíme ironicky, ale žiaľ pravdivo, za svoju existenciu Maďarským okupantom.
Norman

Spolupráca kohokoľvek s nacistami sa dá označiť ako výseldok jeho rozporov s boševikmi, nie?

Chčeš zdôrazniť to, že rusko-ukrajinské rozpory majú hlbšiu historickú príčinu? Že nebyť Polského vplyvu by to boli Rusi ako ostatní? No, možno, ale to nevylučuje to prvé, nie?

 

A chceš povedať, že analogicky rozdieľ medzi Slovákmi a napr. Čechmi spôsobila maďarská okupácia? No.. možno, možno nie.

Napadlo ma k tomu len jedno: tieto slovesnko-maďarské témy by som vynechal, pretože sme v mnohom na jednej lodi - a podobne by som odporučil Ukrajincom zabudnúť na rozpory s Rusmi, lebo sú analogicky spolu na jednej lodi.

Stefan
Teraz zas ja neviem či rozumiem, Tvojej otázke. To pochvaľovanie spolupráce Ukrajinských nacionalistov s nacistami pochádza od propákov. Ostatne, je to uvedené i v dejepise, akurát že v ideologicky správnom pohľade. Ten vplyv na Ukrajincov a na Bielorusov Poľsko - Litovských okupantov je dlhodobejší, pokiaľ si mal na mysli vyčlenenie sa tejto skupiny ľudí v spoločenstve Slovanov. Na Wiki... možno prehľadne vidieť dejiny Poľska. Zaújmavé, že kotkodákajúci demokrati sa oháňajú historickými nárokmi Poliakov, pritom sa akosi pozabudli že to "poľské územie", bola kedysi Kyjevská Rus. Pokiaľ máš ale nedávny vplyv na mysli, tak na vznik "samostatnosti" Ukrajiny v rámci Tretej ríše, bolo dielom Nemeckých nacistov, podobne ako prvá Slovenská republika. Ak mi neveríte, pozrite sa na vznik "národa kosovanov" na okupovanom juhoSrbskom území a znovuvzkriesenie " národa Bosniako" v ríšskom protektoráte Bosnia and Hercegovina. Napokon neodpovedali ste mi na otázku kam sa stratil národ Sloviakov. Máš pravdu, vyťahovať "maďarskú kartu" je nesprávne. Avšak, ja som nemal na mysli toto, mne išlo o príklad. Škoda že ste to rozumeli takto.
Norman
Problém je hlavne v tom, že je vždy tendencia deliť veci na dobrých a zlých, ale take jednofarebné to nikdy nie je. Za vojny chceli Nemci Východný blok ovládnuť, ho rozbiť. Áno, aj oficiálna história spomína, že zo začiatku Ukrainci Nemcov vítali (dôvody: 1.protibolševický postoj 2 protiruský postoj). Ale Hitler tu naozaj podcenil to, že nemá vlastné sily, že víťaz musí využiť domáce sily a túto ukrainskú podporu stratil - resp. nekompatibilita Nemci versus Ukraina bola proste priveľká. To dnešní rozkladači sa spoliehajú len na rozklad domácich síl, na domácich zradcov a hlupákov. Aké poučné. Neviem, čo písali na prope. Každý má tendenciu oslavať jednu stranu a zavrhovať druhú ale čo potom s treťou, štvrtou? ... ale ani jedna nie je svatá, ani jedna nie je len zločinná. Každá sa dá pochopiť a treba jej uznať jej dobré motívy. Napr. tu po Fraškovej revolúcii boli hlasy že treba nejako zavreť či zbúrať Slavín. Taký hnus vraj zaznel. Je to tým, že určitý typ ľudí nedokáže pochopiť hodnotu heroickaj snahy ľudi minulosti - ktorejkoľvek strany.   Baviť sa môžeme aj o maďaských veciach, len vieš, keď to tak napíšeš akosi nešťastne - ako si to teda myslel? Ako to myslíš: "kde sa stratil národ Sloviakov?". Vieš, napísané  slovo je iné, ako keď sedia ľudia priamo proti sebe, veľa veci sa stratí. Ty niečo čítaš a si v obraze, ale my nie.
Stefan
Súhlasím s názorom, že veci nemožno ponímať čierno-bielo. Preto protirusský a protiboľševický postoj je veľmi zavádzajúce vzťahovať na všetkých Ukrajincov. Rovnako efektívne ukrajinský nacionalisti likvidovali Poliakov usadených v ich krajine počas okupácie, ktorých demokrati vo svojej propagande akosi zabúdajú oplakávať. Ono sa jednalo tiež o desaťtisíce obetí, ale "len o obyčajných civilov", čo sa s Katyňou porovnať nedá a tak demokrati rozhodli že chuj s nimi. Otázku: kde sa stratil národ Sloviakov som myslel tak ako som napísal. Národ Sloviakov bol štátotvorný národ Východoslovenskej republiky. Netrvala dlho, lebo po vojenskej agresii Československého vojska, bolo jej územie začlenené do ČSR. Jej vedenie vyhlasovalo myšlienku UhroSloviactva a bližšie, šovinizmom nezaťažené vzťahy s Magyarmi. Takže vieme odkiaľ plynul sponzoring tohto nepochybne veľmi slabo financovaného projektu. Určiteže konkurovať projektom veľkých svetových hráčov v politickej šachovnici si merať sily nemohol. Dnes o ňom neni ani chýru ako aj tuším z Tvojej prekvapenej otázky
Buheh
My vďačíme za svoju existenciu maďarským okupantom? Koho tým "my" myslíš? Azda nás Slovákov? To je naozaj veľmi zaujímavá informácia. Vedel by si mi o tom povedať viac?
Stefan
Vďaka buheh, že si ma upozornil a poopravil, že každý má hovoriť za seba a nehrať sa na hovorcu iných. To bolo na youtube.com a hovorilo sa o tom čo som uviedol a mali na mysli Slovákov. Dúfam že som si niekde adresu odložil. Neviem. Bude to asi škoda ak ju teraz nenájdem.
Buheh
Keď to bolo na Youtube. Konečne som pochopil odkiaľ pochádza výraz "ty trubka".
Stefan
Že to konečne z Teba vyliezlo buheh. Podľa schopnosti ako by si dokázal diskútovať, nech je téma akokoľvek popudlivá, som sa rozhodoval umiestniť to vídeo sem.
Norman
Vyjadruješ sa dosť nejasne, ale ak spisovná slovenčina nie je tvoja  rodná reč, tak to vec vysvetluje. Proste, ako v 99 999 999 prípadov zo 100 si ľudia zas nerozumejú .) Ale veď nevadí, že.
Buheh
Ale to bude vekom, lepšie to už nebude, tak buďte milosrdní, bratia a sestry. Napríklad, Norman, tomu Tvojmu výpočtu. 99 999 999 prípadov zo 100 je vlastne koľko? A Ty, Štefan, hovoríš, že dáš video, ale ja žiadne nevidím.
Buheh
neporiadne som čítal. Videl som tam "rozhodol", ale Ty si sa iba rozhodoval či to video dáš do pľacu. A to je rozdiel.
Norman
Keď som napísal, že mu nerozumieš, samozrejme že som tým naznačoval, že si blbý. Alebo nie? No, mohol som použiť plurál - ani ja som mu nerozumel - ale ja som mu nenadával. Aj mňa zaujalo, že hovorí o videu, ktoré nevie nájsť - no tak proste napísal, čo mu prebehlo hlavou. Nikomu nechcel ubližovať.   Čo sa týka môjho čísla 99 999 999 zo 100 - neviem, som to ešte raz overil, 99 999 999 je stále 99 999 999. Dal som to aj do programu, že koľko to je, ale asi som spravil nejakú chybu, lebo mi nevyšlo číslo ale nápis: "písomný prejav je iný ako hovorený, preto sa stáva, že aj ináč inteligentní ľudia nerozumejú vtipu".   Chyba je samozrejme u mňa, mal som tam dať ešte aspo tri krát devinu. Alebo nemal. PS. Už si bol dnes v lese?
Buheh
len som v tej chvíli zistil, že You tube je po slovensky Ty trubka. Niekto to možno vie už dávno, ale pre mňa to bolo zaujímavé zistenie. A pokiaľ ide o to, ja som fakt zvedavý ako sa dá dospieť k názoru, že Slováci vďačia sa svoju existenciu maďarským okupantom. Ak som bol pritom nezdvorilý, tak sa ospravedlňujem. A ten Tvoj vtip bol na mňa príliš ťažký, ja rozumiem len takým jednoduchším. Keby si niekoľko deviatok ubral, možno...
Norman
ani ti nevyčítal. Napísal som len Štefanovi, lebo mi pripadal celkom nepochopený a nechcel som, aby si o nás myslel, že sme chuji. Ani neviem prečo, niekedy mi tak príde niektorých ľudí ľúto. Alebo všetkých? Už neviem.   PS. On nepísal o Slovákoch, ale Sloviakoch. Čo to presne znamená, neviem - ale to čo človek nevie je najzaujímavejšie. Alebo nie.
Le Bleu
You tube! Ani mňa to nenapadlo, priznávam. A Stefanovi sa nečudujem.
Stefan
No akosi som z toho výpočtu zabudol uviesť agresívny útok takzv. "rusov", rozumej: Stalinovho Sovietskeho Zväzu proti "mierumilovnému posvätnému" územiu Poľska pod demokratúrou generála Pilsudského. Obsadená bola vraj polovička Poľského územia", tj dnešná západná časť Ukrajiny, kde aj údajne tí ľudia vraj chcú byť v súčastnosti členmi EÚ. Tak či onak, vklinenie sa Poliakov bol skvelý ťah, ktorý zaručil nerušený rozvoj demokratizmu v našich končinách, ktorý nám priniesli misionári z Ameriky a Francúzska: T.G.Masaryk, R.Štefánik. A Poliaci ako bonus získali zpäť svoje niekdajšie stratené územie.
Grigoriy
V októbri tohto roku uplynulo presne stosestdesiat rokov od začiatku dodnestrvajucej anglo*-ruskej(slovanskej) sachovej partie na geopolitickej sachovnici Euroazie. Tým začiatkom bola tzv. krymská vojna, s ďalšími tahmi od rusko-japonskej vojny (1905), cez rivalitu v Afganistane, Tibete, Strednej Ázii, na Blízkom východe, v Iráne a na Balkáne.   Táto veľká sachova partia prebieha so striedavym úspechom na jednej alebo druhej strane az do dnešného dňa, je v pozadí väčšiny veľkých historických udalosti dvadsiateho storočia v Európe. Briti vstúpili do tejto hry v presvedčení, že je ich životným záujmom zabrániť Rusku (a Slovanom) v získaní dominancie v Euroazii. Najvýraznejším čiastkovym víťazstvom čiernych figurok tejto veľkej sachovej hry bola zvonku podnietena a financovana vzbura Levantincov v Rusku v roku 1917 s následným vykynozenim elity slovanskych národov v ruskom imperiu. Vrátane Ukrajiny - bielej dámy impéria. Je len vďaka Stalinovi, že sa na dlhu dobu podarilo zabrániť Levantincom v ich snahe totálne zotrocit Rusko a zmocnit sa jeho prírodného bohatstva. Po roku 1991 prevzali čierni jazdci novú iniciatívu, a nebyť Prozretenosti, ktora dozicila svoju priazen veľkému ruskému národu v podobe Vladimíra Putina, bola by dnes hra dohrana s katastrofalnymi následkami pre celé Slovanstvo. To, čo dnes vidíte, je najnovšia fáza veľkej sachovej hry, v ktorej ide o frontalny útok čiernych jazdcov na bielu dámu.       * Slovo "anglo" v tomto prípade znamena konglomerat britskej aristokracie s levantinskymi bankovými  rodinami (čiernymi jazdcami) zbohatlymi bankovým monopolom, úžerou,dovozom otrokov do Ameriky a opia z Indie do Činy.  
Prasiatko
Ak tam vstúpi za pár rokov Čína a AK by tam nakoniec vstúpila aj Ukrajina, nebolo by pre našu životnú úroveň lepšie vystúpiť z EÚ a nahradiť členstvo v tejto krachujúcej organizácii členstvom v EZVO a Euroasijskej colnej únii? Veď menu euro si môžme ponechať, nech má Brusel bezmocný hnev :D Čo si o tom myslíš Ema? :)
Ema
Ale čo si myslí napr. taký Biden? Toto hľa: "Podľa správ ukrajinských médií hovoril o európskej integrácii v piatok s prezidentom Viktorom Janukovyčom americký viceprezident Joe Biden. V telefonickej rozhovore vyjadril rozčarovanie americkej vlády nad krokom kyjevského kabinetu a varoval, že Ukrajina môže stratiť strategickú príležitosť k posilneniu demokracie a na dosiahnutie ekonomického rozkvetu." "dosiahnutie ekonomického rozkvetu...muuhehehehe Ottálto to je: http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/300306-merkelova-poziada-putina-o-vy...  
elle
iris? putin urobil niekolko dobrych rozhodnuti, ale neidealizujes si ho Ty privelmi?
Ema
Nechce sa mi zvykať, že sa odrazu voláš ako lesklý časopis pre account managorky z reklamných agentúr a podobnú háveď. Na môj ideál by musel byť cca o 20 cm vyšší.
elle
...she....ona...lei....taka bola idea. ozaj, na Normana si zvykat nemusis. ale ako chces, ved su to Len nepodstatne nicky.
Náhodný okoloidúci
Skutočná demokracia na Ukrajine vypukne vtedy, keď sa do života Ukrajincov prestanú miešať zahraniční agenti.
mcc
Na uplne inu temu - Rusko povolilo znova dovazat cukrovinky ukrajinskej firmy Roshen.    Je to nepochybne uplna nahoda ze ich zakazali ked to vyzeralo ze Ukrajina podpise dohodu, a rusky hygienik hovoril ze to bude trvat roky kym to povolia,  a este vacsia nahoda ze im to povolili hned ako odskocili :)   Vsak mila Ema?  
Ema
súhlasil s kontrolami hygienika. Len čo sa ukázalo, že Ukrajina tak skoro destabilizačnú dohodu s EÚ nepodpíše. Koľká náhoda, že?   Rusi sú mäkkí. Nemuseli dodržať slovo, že ak roshenovská produkcia splní normy, pustia ju na trh. Majú sa čo učiť od Západu v ojebávaní a podrazoch.
mcc
A ako tomu "zmrdovi" zalezi na tej "destabilizacnej" dohode? Do Europy vyvaza tak ci tak. takze, ak ta mam citovat: "No a v produkcii korporácie Roshen preukázateľne našli karcinogénne látky. Celkovo aj kvalita bola nevyhovujúca, pretože čokoláda obsahovala málo čokolády, zato veľa margarínu. Zastavenie dovozu, bodka." http://www.nadhlad.com/content/otraveny-cukrik-propagandy   Take karcinogenne latky tam uz nie su a kvalita je uz vyhovujuca. A uplnou nahodou hned po zmene nazoru na asociacnu dohodu.   Nezaznamenal som ziadne vyhlasenia Roshenu o zmene technologie vyroby. Kazdopadne maju fabriku aj v Rusku a tam samozrejme ziadny zakaz nie je. Ale vsak, ako hovorim nahody sa deju.   :)    
Ema
Objavil si,  že sa nedá meniť obsah čokolády, dá sa meniť len názor. Námatkovo: http://www.rbc.ru/rbcfreenews/20131126181204.shtml Je isto náhoda, že Украинa ообещала Федеральной службе по надзору в сфере защиты прав потребителей и благополучия человека (Роспотребнадзору) РФ обеспечить лабораторный контроль каждой партии продукции кондитерской корпорации Roshen ausgerechnet 26. novembra 2013, hoci dovtedy tvrdila, že ani bohovi. Otázku o výhodách destabilizačnej dohody EÚ - Ukrajina pre korporácie adresuj priamo Porošenkovi. Mimochodom, produkcia Lipecka je odjakživa kontrolovaná ruskou hygienou. A prestaň ma už obsedantne otravovať s nejakým špinavým zmrdom, ktorý je pre kšeft schopný urobiť hocičo.
mcc
takze zakaz dovozu nebol ani nahodou politicky natlak ruska, pan oniscenko je absolutne nezavisly od putina :)) rovnako ako v pripade moldavskych a gruzinskych vin :)   ide to s tebou dolu vodou, mila ema   mas pravdu, uz ta nebudem otravovat      
Norman
To akože vážne si Rusi dovolili robiť politický nátlak? Tá drzosť, to je neslýchané, to nikdy nik na svete nerobí!!!!   Humanitárne ich treba okamžite zbombardovať.   Milé mcc, dovolil som si vstúpiť do vašeho dialógu až keď si skončilo. Milé mcc, ja ti na záver hovorím - zbytočne odchádzaš, schovávaš sa. Takých ako ty, my poniektorí budeme otravovať do maximálnej miery, akej budeme schopní. Neboj sa, my vás poznáme.

nové