Miliardári sú mimo zákon

System nesklamal. Miliardárka Eva Varholíková-Rézešová, ktorá na maďarskej dialnici ožratá v rýchlosti 160 km/h zabila 4 ľudí, môže ísť domov. Súd jej určil 6 rokov domáceho vezenia. Čo také vezenie znamená je ťažko v skratke popísať, ale myslím, že viac ako polovica slovenskej populácie by také domáce vezenie vymenilo namiesto svojho života. Vidno, že špinavé peniaze nepoznajú hranice a maďari si chránia svojich občanov pred slovákmi len po určitú výšku úplatku. 

Známy podvodník Majský, ktorý, ako rozhodol aj súd, sa spolupodieľal na okradnutí množstva naivných a neskúsených ľudí, okrem iných nečistých kšeftov, nielen behá na slobode, ale v týchto dňoch mu vyšla aj kniha. Knihu mu napísala Ivana Havranová, sestra známeho ľavičiarskeho agenta, ktorý v týchto dňoch spolu s obdobne hlúpymi alebo podobne skazenými pokrytcami vyplakávajú nad tým, ako môže bieda na Slovensku za extrémizmus. Ešte že rodine Havranových špinavé ukradnuté peniaze nesmrdia. Podobne, ako "ľavicovému" Jetotaku nevadí spolupráca s najhoršími "pravičiarmi" zo Sme a Týždňa, naposledy na projekte 100 názorov.

Miliardári sú mimo zákon, nik ich netrestá a slúžia im prestitúti ľavicoví aj pravicoví.

 

 
Náhodný okoloidúci
Neprekvapí ma, keď to v prípade zlyhania najzákladnejšej morálky a spravodlivosti ľudia začnú brať do vlastných rúk. Nielen voči páchateľom, ale aj voči tým, ktorí páchanie zločinov a ich beztrestnosť umožnili.
Prasiatko
Súhlasím s tebou, ale už žiadne naivné a prachsprosté demonštrácie ako robial v cuzdine! Policajné kurvy sa radi vyťahujú na neozbrojených civilistov. Treba sa potichu v súkromí vyzbrojiť a potom aj 30 či 40 tisíc ozborjených nespokojných občanov v pouličných bojoch pozabíja "poriadkovú" políciu a protiplynové masky musia byť u každého občianskeho bojovníka samozrejmá súčasť výbavy! Len súkromné vzatie spravodlivost do rúk zopár nasratými jednotlivcami je sprostosť! To systém rád potláča kukláčmi. A potom, v ľútych bojoch sa bude musieť ukázať nahá pravda! Na koho strane sa v občianskej vojne postaví armáda, ten zvíťazí. Je slušná šanca, že na stranu tých čo so zbraňami v ruke povstanú proti režimu, polícii a kukláčom. Ak nie , sme v pi*i, ale proti karme sa nič podniknúť veľmi nedá. To vieš - osud vs. predurčenie. Inak, zabíjanie kukláčov je väčšia rozkoš ako sex so ženou, tomu ver!
Grigoriy
bez konkurencie najsprostejsi príspevok v dejinách "Nadhľadu". Len neviem, či si ty jeden primitív alebo provokater. Pravdepodobne však oboje.
1488
nič iné, presne taký istý ako ty a ja
Prasiatko
To že si zbabelec si ventiluješ nadávkami na môj príspevok? Že sa bojíš násila a občianskych vojen je LEN TVOJ problém. Provokatéra máš medzi nohami, slušne povedané. Ak si admin, daj mi ban, ak nie si, neurážaj ma a nenapádaj len za to, že ty sedíš so založenýma rukami, ale iný aj niečo pripravujeme. Grigoriy, správaš sa ako V. I. Lenin, veľa rečí, urážok na adresu iných čo ťa jakživ slovne nenapádali, ale udalosti ťa sústavne svojim vývinom prekvapujú. HOWGH.
Norman
to je samozrejmé, ale kto ten chaos vlastne vedie? Ty? Celé je to provokácia. Mimochodom, prečo chceš, vážne, "zabíjať kukláčov" ? Si magor? Tí za nič nemôžu. Vieš čo, kým jedného "zabiješ", skús najprv aj ten sex. ) Možno je to predsa len lepšie.
Buheh
vtipkovať sa dá aj kultúrnejšie.
Náhodný okoloidúci
Nikto ich nenútil stať sa kukláčmi. Išli do toho dobrovoľne, z vlastnej vôle, a že sú medzi tupí vykonávatelia príkazov, ktorí si veľmi radi udrú do bezbranného, a si sami nezistia, kto má v skutočnosti pravdu a kto zneužíva moc a obchádza a porušuje zákony - to nie je naša chyba. Majú možnosť ísť robiť niečo iné. Alebo sa medzi kukláčov dostanú len tupci na slovo poslúchajúci tých, čo sú momentálne pri kormidle?
Buheh
sú kukláči príčinou problémov, ktoré treba riešiť? Vyrieši sa niečo, keď zahlušíš kukláčov?
Prasiatko
Ako nazveš ľudí, ktorí sa vedome dajú kupovať na špinavosti? Okrem nájomných vrahov, tí spravidla nie sú v službe štátu, hoci ako sa to vezma, pravda. Tajné služby sú nimi vlastne prešpikované. Inak, v princípe by polcia nebola problém - napr. dopravná. Treba ju i na boj s organizovaným zločinom či vrahmi. Ale zásadný problém je, že zákonmi je zneužívané jej nasadzovanie proti neozborjeným občanom, ktorí majú konflikt s konaním politickej moci. A to už je sakra veľký problém, týkajúci sa svabody nás všetkých. Kukláč či policajný obušok má svoje miesto na obchodníka s drogami, či násilníka čo sa pokúša, alebo aj znásilnil ženu, (ako príklady) ale nie proti ľuďom nesúhlasiacimi s rozhodnutiami politikov. Demokracia? Nebuďte sprostí! Otrokárstvo  - ak neveríte, preštudujte si jej historické vzory : či už otrokársku spoločnosť v Aténcha, Británii 18. stor. a 19. stor, či tú americkú, kde černosti boli len potrava pre delá, ale rasové zákony ich do šesťdesiatych rokov 20. stor. vnímali ako menejcenné bytosti. Koľko civilistov zabili len tam polišia a kukláči! Grigoriy by žasol. A démonkracia  - otrokárstva cez prachy sme už aj tu!
Grigoriy
Mne zo všetkých funkcii štátu najmenej prekážajú práve policajti. Videl som ich v zivote len raz, aj to bolo len na dialku. Dokonca som si dnes ani nie isty, ci to neboli len zelezniciari v uniforme, alebo hotelovi nosiči v livreji, tak som im pre istotu strčil pár drobných do vrecka. A keby to zalezalo len na mojej slobodnej vôli, ja by som od štátu potreboval len dve funkcie. Prvá by bola funkcia policajná, aby ma chránili pred agresivnou primitivnou chamraďou, a tá druha je výstavba ciest, aby som sa mohol dostat tam, kam potrebujem. Všetko ostatne si viem zariadiť vlastnými silami, a štát nepotrebujem: ani na vzdelávanie, ani na dôchodok ani na zdravotnú starostlivost. Na nič. Keby zajtra prišli za mnou, že mi dajú len tie dve služby, a primerane k tomu znížia moje daňové zaťaženie, s radosťou im podpisem, že všetkých ostatných služieb sa dobrovoľne vzdavam. Tomu sa hovori naozajstná sloboda aj naozajstne volnomyslienkarstvo. Preto tá moja precitlivelost na takých, čo polícii bryzgaju, a dokonca vyzývajú k agresivite.  
Norman
V tomto mnohí nemajú jasno, ale pre súčasnú dobu jednoznačne platí: chýba poriadok, chýba silnejšia polícia. Keď je zima, treba sa obliecť, keď je teplo, treba niečo vyzliecť. Teraz je taká doba, že treba pritiahnuť.   To, že polícia je formálne na strane systému a niektorí obrnenci sa správajú priaktívne, to nemení nič na fakte, že v skutočnosti je na našej strane. To by mali všetci demonštranti vedieť ako prvé.
Norman
prečo chceš trestať nie pôvodcu násilia, ale nástroj?Prečo chceš trestať našich policajtov za zločiny amerických? Ale to všetko sú morálne otázky, chápem, že je to pre teba teraz nepodstatné.   Ale zásadná otázka: prečo chceš trestať tú časť systému, ktorá je najlepšie ozbrojená a pripravená? To je neospravedlnitelné, že chceš útočiť na najsilnejšiu zložku, na najtvrdšiu časť - a nie na mekké podbrušie. To je doslovne hlúpe. Nezabúdaj, že tí policajti sú posielaní na ulicu práve preto, aby vyprovokovali naivných hupákov. Sú ako mucholepky, na ktoré sa chytajú muchy. Skús nad tým popremýšlať.
Prasiatko
Ja netvrdím, že neposkytuješ isté námety na zamyslenie. Len si sa vyjadril nejasne. "Pôvodca násilia" - ako zla sú nadnárodné finančné ústavy a politické záujmové skupiny. Ako chceš realizovať nutnú genocídu Rotschildovcov a Rockefellerovcov a dosiahnuť celoplanetárnu socializáciu bankových domov, keď budeš obchádzať "najtvrdšiu časť systému" - ktorá im v rôznych pomenovaniach robí bodyguardov? Veď k tomu "mäkkému podburšku" - nech pod ním rozumieš kohokoľvek -(vidíš, zasa si sa vyjadril hmlisto) sa ani nedostaneš - kým existuje na žive tá "dobre ozbrojená časť systému" - Čiže, aby som to zhrnul - mám nad čím premýšľať, ale aj ty. Nič geniálne si neponúkol - i keď nadhlad.com ako taký je super. To všetka česť. Skutočná biela vrana. Ibaže by si mal iné recepty, len neviem aké, lebo svet je už v takých sračkách, že nejestvuje tucet riešení, ale len 2-3 a z nich jedno je súčasnosť - nedeje a nerieši sa dokopy nič podstatné.
Buheh
je to tak, že v tomto sa skrátka mýliš. Keď Ťa niekto zrazí autom a chceš si to s ním vybaviť, rozkopeš mu nárazník? Nebude lepšie riešiť priamo vodiča? Ako hovorí Norman, je to vyslovene hlúpy postoj. Najprv som si myslel, že to celé je z Tvojej strany psina, ale začínam mať vážny strach, že to myslíš vážne. A okrem toho, nemyslím si, že by niekto z tunajších chcel genocídu nejakých rodín, nech sú hociako mafiánske a škodlivé. Nechcem hovoriť za iných, ale napríklad mne by úplne stačilo, keby dotyční mafiáni boli pripravení o možnosť ovládať svet, netúžim po ich krvi. Pamätaj si, túžba po pomste a násilí nikdy nič dobré nepriniesla. Spravodlivosť sa má vykonávať primerane a dôsledne, ale s triezvou hlavou.
Norman
Nikdy som nepočul, že ak niekto chcel zastreliť jeleňa, tak mu mieril na kopytá. Aj tí divosi, čo lovili korytnačky, nesmerovali útok na pancier, ale na spodok. Zásadou vojny je obísť nepriateľa, obísť jeho silné ozbrojené zložky a zasiahnuť tam, kde je slabý. Čo je na tejto klasickej zásade neisté, alebo nejasné? Že sa k podbrušku nedostanem? Určite sa k nemu dostanem ľahšie obchvatom, ako cez kopúce kopytá. Že som sa vyjadril nejasne? Ty si fakt nejaký provokatér, alebo čo? Ja som rád, že by si poslúchol moje jasné príkazy, ale ja sa spolieham, že ľudia, ak budú chcieť, pochopia sami. Hlavne si však daj pozor, čo kade tade píšeš, ty genocída, a asi aj čo robíš. Jedno je isté - to zlo, o ktorom hovoríme, je naozaj nebezpečné ako jedovatý had. Nesnaž sa ho "zabiť". Skromne, kľudne, úplne stačí, keď začne reagovať, keď vyleze (napríklad ozbrojené zložky - tie sa poučia nie ak utrpia straty, ale keď svinstvo spôsobia - čo myslíš, prečo hral Źivčák nie mrtveho poliša, ale mrtveho študenta?) Ja nemám žiadne geniálne recepty. Teda nie vlastné. Teda nie na prezradenie. Ale je pravda, že niektoré už vyskúšané poznám. Napríklad súkromné finančné skupiny možno premôcť politickou silou (tá, mimochodom, zahrňuje aj  policajnú). Ako hovorím, je to overený recept, mohol by fungovať aj dnes. Politická sila vo viacerých republikách je uchopitelná (Maďarsko, Slovensko,...) Politická sila - to je to, keď napríklad masmédia začnú písať o "populizme". Samozrejme, nie každá politická sila je správna, ale proste niekde je uchopitelná, je sformovaná - a niekde nie. Určite nefunguje revolúcia na ulici. Ulica asi nikdy nefungovala na prevzatie moci. Nad armádou sa nevyhráva, armáda sa preberá (to si naznačil aj ty hore). Možno som zasa nejasný, ale možno to niekomu bude na prospech. Ak nie si len provokatér, tak aj tebe. Nadhlad.com je super? Dokonca biela vrana? To myslíš vážne? Hm, tak si musíme  ešte viacej dať bacha a zaliezť do ešte väčšej anonymity. Začína sa strielať.
Prasiatko
Som rád, že sa s Tebou dá rozumne komunikovať, a máš argumenty. Slabosi tí  reagujú napr. mazaním komentárov, miesto výmeny názorov. Chápem tvoje narážky, že či som / nie som provokatér. Práve preto, že keď je skazená väčšina, sú na mieste obavy z cudzieho, sa za to necítím urazení. Rešpektujem ti to. Len sa divím nad posledným odstavcom Tvojej technickej poznámky. Ja som tým vyjadroval spokojnosť s obsahovou úrovňou tu. Ema je druhý najlepší autor akého v politickej "sfére" netu som mal možnosť kedy čítať. Tvoje posledné dve vety mi prišli skoro také, ako by ťa hlodal červ pochynosti, že som nejaké hovno s kontrarozviedky, alebo niečo ešte úbohejšie. Ak pôsobilo to čo som napísal, tak provokačne...potom je asi "skoro všetko choré v štáte Dánskom" NIE?!
Norman
Nie je všetko o tebe. A už vôbec nie, že si cielený provokatér - ty si nevedomý provokatér. Zabiť, genocída, ... ach joj. Teda nejde o teba, ale ak sme biela vrana, tak si treba dať pozor - tí, čo vytrčajú, po hlave prví dostanú. Sú iné, lepšie servre, ktoré su pre systém nebezpečnejšie  :-) Ale kto je lepší autor ako Ema?
Prasiatko
Vieš,hodnotenie ľudí, ktorí sú literárne činný je vždy silne subjektívne. Myslím si, že nebolo šťastný nápad byť zvedaví, teraz sem jedným okom hľadí aj Ema! No ale, slušnosť káže ti na otázku odpovedať. Tu je podľa mňa z novinárskej brandže najlepší autor (zas žena, to je už aj mne divné!) http://www.literarky.cz/blogy/tereza-spencerova  
Norman
tá žije priamo v Egypte a má zaujímavé  informácie priamo z prvej ruky, to je výhoda. Ale to sa teda neráta.) Z domácich je teda Ema najlepšia.)  
Ema
To je isto trest za titulok k môjmu šteku o Ukrajine.
Norman
Toto je prasiatko - to nie je o ňom :) Skôr by na seba mohol vzťahovať to o prasiatku v slamennom domčeku - ale to je tiež len nechcená zhoda mien:) Ktovie, či ten čudný nik používa aj inde.
Prasiatko
Asi tako by som to povedalo...uvedomujem si, že nie je to celkom fér hodnotenie z mojej strany, možno aj zrovnávam nezrovnateľné. Som len čitateľ - konzument. Ty asi tvoríš z kancelárie, tá druhá občas zájde aj tesne za frontovú líniu. Ale dúfam, že môj náhľad na Vás nespôsobí nejakú ženskú nevraživosť. Nemám ani potuchy, či zdieľaš jej myšlienkovo-politický náhľad na dianie vo svete. Mne sa "otvorili" oči a dosť ma traumatizovali udalosti a násilná skaza zelenej Džammahiríje v r. 2011. Od týchto krvavých udalostí som sa začal zaujímať o dianie v medzinárodnej politike a žiaľ najneskôr od toho pamätného roku je medzinárodné právo už len mŕtva báchorka. Pokiaľ ide o tvoj článok o Ukrajine - nadpis sa mi veľmi páčil. A pokiaľ ide o ten link čo si mi odkázala v reakcii na otázku, nuž čo k tomu dodať? Faloš západných demokracií je tak nekonečná, že fakt platí, že rovný rovného si hľadá a vrana k vrane sadá. Len samé neofašizujúce krajiny sú spolčené v tom ZLONATO :(( Ach jo... Pa pá!
Ema
Tieto moje občasné oné... texty sa tu nachádzajú bez ambície bodovať v súťažiach. Tereza je bezosporu jediný čitateľný autor(ka) široko-ďaleko.  
Le Bleu
A mne napadlo, že Escobar, mehehe. Ale to som si povedal, viem, je to rúhanie, že Ema je vlastne asi lepšia. 
Ema
Som taoistická bohyňa matka Západného neba, lebo Escobar nevie o Pipelinestane toľko, čo ja. Hm. Alebo nepovie. Šak iba hlupák vykrámi všetko.
Norman
reč je o slovensko (českých) textoch. Nemožno porovnávať celý svet.
Náhodný okoloidúci
Príčinu problému to síce nevyrieši, ale poskytne ostatným (možno inteligentnejším) kukláčom námet na použitie vlastného mozgu a pripraví príčinu problémov spoločnosti o časť zubov. Aj keď už z princípu odmietam násilie, nechcem klesnúť na úroveň tých, čo ho používajú a nariaďujú. Násilie - jedine v sebaobrane, ale potom už nekompromisne. Útok nielen odraziť, ale aj zneškodniť útočníka, aby v útokoch nemohol pokračovať.
Norman
tak jeho priateľ či kolega nebude viac rozmýšlať, aj keby bol ako inteligentný, ale naopak bude sa chcieť pomstiť. To je absolútne zákonité. Ja v princípe nemám nič proti vašej mladíckej nerozvážnosti - ale nemohli by ste ju používať rozvážne?
Norman
Aj by som tento príspevok Prasiatka zmazal, pre istotu, kto sa chce ťahať za prsty s úradmi - ale na čom sa bude Prasiatko po čase smiať, ak nie nad vlastnou pubertou?  

nové