Špeciálny prokurátor na 14 rokov do tvrdej basy?

V tieto dni je na Najvyššom súde prípad Kováčik. O čom to je? Dušan Kováčik bol dlhé roky  špeciálny prokurátor, teda to, čo je dnes Daniel Lipšic. A o tom to je v prvom rade.

Kováčik bol obžalovaný za úplatok 50-tisíc za prepustenie obžalovaného Kudličku v prípade vraždy (Kudlička bol ale nakoniec minulý rok predsalen odsúdený  na 25 rokov).

Ďalšie body obžaloby na Kováčika hovorili o opakovanom vynášaní utajovaných informácií a materiálov z prokuratúry (podobnosť s Lipšicom výrazná).


Kováčik bol odsúdený Špecializovaným súdom na 14 rokov a prepadnutie majetku. Za 50-tisíc a nejasnú pomoc na 14 rokov?

Prečo taký tvrdý trest? Trest bol dokonca daný o rok dlhší, než navrhoval prokurátor. Niektoré sudkyne sú proste mimoriadne snaživé.

Odpoveď je jasnejšia, keď sa dopovie: súd viedla a rozsudok vytvorila sudkyňa Pamela Záleská. Tá ho zdôvodnila takto:

"Zo širokej palety páchateľov trestnej činnosti (...) niet závažnejšieho subjektu a niet väčšieho a ťažšieho páchateľa, ako je samotný špeciálny prokurátor. Týmito skutočnosťami zdôvodňuje súd výmeru trestu, ktorý určil v blízkosti úplnej hornej sprísnenej hranice trestnej sadzby".

Takže výška trestu podľa postavenia obvineného? Alebo skôr podľa toho, že Kováčik je považovaný za človeka blízkeho Smeru? Nik nemusí byť právnym expertom aby videl, že sa tu otvára nebezpečná hra zatvárania politických oponentov. Dnes zavrie režim Kováčika, akoby vyzabíjal regiment detičiek, zajtra zavrie režim jeho nástupcu, Lipšica, na takú istú pálku. Prečo nie? Kto im zabráni? Možno aj sama Záleská sa podujme na vypracovanie rozsudku.

Tá dodala v rozsudku nad špeciálnym prokurátorom aj ďalšie doslovne boľševické zdôvodnenie:

"Súd reflektuje na pokles morálnych zábran a hodnôt v spoločnosti a vysiela jednoznačný signál, že flagrantne arogantný prístup k výkonu verejnej moci, poznačený aj korupciou na vysokých miestach a podporovanie existencie a činnosti zločineckých skupín, musia byť náležite potrestané".

Výborne, Lipšic sa má na čo tešiť.


sme

 

slaven1

https://plus7dni.pluska.sk/domov/samovysetrovanie-lipsica-vysetruje-podr...

Zopakujeme: špeciálna prokuratúra je nástroj na stíhanie politickej opozície. Na Slovensku sa túto chápadlo svetového hegemóna vďaka Kováčikovi dlhé roky od svojho vzniku darilo držať pod kontrolou no nič netrvá večne.

Zdá sa, že špeciálne prokuratúra bude rozpustená až po defašizácii Slovenska.

Norman

No, ono bola špeciálna prokuratúra založená práve na defašizáciu Slovenska. Čiže ako správne hovoríš - na stíhanie určitej politickej opozície - len vtedy to boli tzv. fašisti. Vtedy si všetci, aj Smeráci, mastili brucho, že ako dobre, že ničia fašistov. Teraz, keď sa NAKA obrátila aj na stredoľavičiarov, aj na komunistov, ale už aj na rôznych liberálov či malomeštiakov, teraz už všetci pištia.

Tým, že ďalej používate slovko "fašizmus", tým sa len ďalej zaplietate do vlastných rozporov. V skutočnosti NAKU a špec. prokuratúru doniesol NEOMARXIZMUS, a je to klasická boľšvická totalita (len tentoraz dovezená z Bruselu). Čiže toto obdobie skončí NIE defašizáciou, ale ak už sa má použiť nejaký ideologický termín, tak deboľševizáciou Slovenska. Už aj preto, lebo fašistov tu široko ďaleko nie je ani jedného, zato boľševikov celé hordy, vrátane proamerických trockistv typu (antifašista) Osuský.

Netvrdím, že sa tak stane, ale to by sa malo stať. Ináč to tu skončí ako na Ukrajine, kde jedni antifašisti bojú ako za boha proti druhým antifašistom, až to už začína byť nechutné a smradlavé. Ale to je ich vec, ich posratá občianska vojna, ich posraté problémy, ktoré dlhé desaťročia neriešili, respektíve ich riešili zle, cez prizmu svojich mýtických "vojenských víťazstiev za 2. sv. vojne" - len hovorím, že my to tu TAK riešiť nechceme a nebudeme.

slaven1

> Už aj preto, lebo fašistov tu široko ďaleko nie je ani jedného, zato boľševikov celé hordy, vrátane proamerických trockistov typu (antifašista) Osuský.

Trockisti nie sú bolševici inak by to neboli trockisti. Osuský je trockista, sedí vec: označuje sa za „antifašistu“ a nekoná tak.

> V skutočnosti NAKU a špec. prokuratúru doniesol NEOMARXIZMUS, a je to klasická boľšvická totalita (len tentoraz dovezená z Bruselu)

Žiadna bolševistická revolúcia z Bruselu dovezená apriori byť nemôže lebo bolševici v Bruseli ako systém nie sú (môžu byť jednotlivci). Brusel a EÚ je elitárska, tlupárska inštitúcia v štýle úzka skupina si prisvojuje zdroje väčšiny.

Ako sa prejavuje NEOMARXIZMUS v krokoch špeciálnej prokuratúry? Čo rozumieš neomarxizmom?

Norman

Ale áno, je to jeden koreň, jeden druh a rozdiely si ich uctievači vymýšľajú len preto, aby svoje vlastné chyby mohli hodiť na druhých. Trocký bol rovnaký boľševik, ako ostatní, len prehral svoj boj o moc, ako aj viacerí iní (Bucharin, napríklad, vlastne všetci okrem Stalina - jeden musel vyhrať, to je logika veci). A ak sa Trocký líšil svojou americkou formou boševizmu - tak to je presne to, čo prekvitá v súčasnosti v Bruseli - na čele je tam mnoho marxistov, maoistov a podobne. Vyhovárať sa, že to sú len "jednotlivci", je tiež len výhovorka typická pre realitu marxizmu - niekoľko jedincov urobilo chybu, ale ideológi aje dobrá.
Problem je ale aj v šírke tej ideológie. Marxizmus, ako vedecká metóda zotročenia - to marxizmus bol, a tak aj sa realizoval v praxi. Neomarxizmus sa posunul len tým smerom, že totalita je viac skrytá, ako v reálnom marxizme ZSSR, ako v povojnovom marxizme. Hard power sa jednoducho posunula ku soft power, to je jediná, ale nepodstatná vec.

Termín "antifašizmus" je ďalší prázdny pojem v tejto ideológii. Ako kedysi naháňali diabla, dnes naháňaju fašistov. Pravda, časť novej generácie vždy provokuje a dá si na telo vytetovať diablove znaky, obrátený kríž, smiešne čísielka 666 a chodí trtkať na cintorín - to ale so satanom nemá nič spoločné - pretože satan je len fikcia.

Preto aj Osuský je plný antifašista, a antifašizmus je to, čo chce Osuský - diktatúru Washingtona. Ak by sa narodil o 300 rokov skôr, bol by to hlavný inkvizítor - veď aj v týchto časoch chce, ako povedal, aby bola Moskva spálená a žiarilo tam stroncium.

Konieckoncov, "antifašista" je každý, kto chce spraviť zo svojich oponentov NEľudí. Preto je antifašistická (umiernen) Moskva , a zároveň jej EU nepriatelia, vrátane Slovákov, ktorí Rusko nazývaju fašistickým a Putina volajú Hitler (prípadne Putler).
Takto poviem - je mi to jedno, dajte si na zástavy čokoľvek a chodte, a pozabíjajte sa navzájom. Ja len hovorím, že ak chceme o veciach hovoriť vážne, musíme vynechať satanov, ufónov, škriatkov a fašistov.

Ja chápem, že je to tvoja celoživotná filozofia, marxizmus - aj Blahova, ale veď marxizmus je naozaj široká škála. Ale radikálne formy, teda boľševizmus a antifašizmus - to je naozaj strata času. To už tu bolo, už ste raz vyhrali ale ukázalo sa, že je to celé omyl, že to nefunguje, ž eveci nechápete a že váš model reality je úplne vadný. V poriadku - ale iba úplne blbá spoločnosť by opakovala chybu dvakrát.

Ešte pripomeniem, aby ste sa nemýlili - dnešné Rusko NIE je marxistické a ani dúfam nebude. Svet nie je čiernobiely.

kali

„niekoľko jedincov urobilo chybu, ale ideológi aje dobrá. „ K tomuto ma hneď napadlo toto video od Varga Vikernesa https://www.youtube.com/watch?v=UfQfemepdww , stále tie isté reči, toto nie je pravý komunizmus, toto nie je pravý kapitalizmus, ale aj tak vždy z toho vznikne obyčajná totalita.

Norman

"Byť proti kapitalizmu neznamená byť komunistom, a byť proti komunizmu neznamená byť kapitalistom"

Je to také jednoduché, ale mnohí ľudia majú tendenciu uvažovať len o čiernobielom svete.

Pritom socializmus, v teórii aj praxi, je len verzia korporatívneho režimu. Je to predsa viditeľné aj empiricky, historicky. Kapitalizmus a komunizmus sú bratia, ktorí sa vyhovárajú jeden na druhého, a v tom podstatnom majú rovnaké chyby, kazy.

slaven1

Používam slovo "fašizmus" lebo sa objavila dobrá definícia. Podľa nej je napr. ideológia homosexualizmu zase len ďalšia forma fašizmu (a sedí to).

Čakám až ku mne opäť doputuje presné znenie a potom sem napíšem.

Roland Edvardsen

Definície si môže vymyslieť hocikto aké chce. Výsledok potom bude súčasný definičný chaos, aký vidíme pri slove fašizmus. Ja by som sa držal Griffinovej definície: https://realista.home.blog/2019/07/12/griffinov-novy-konsenzus-o-fasizme/
Netreba to zbytočne komplikovať. Je otázne či dnes vôbec fašizmus existuje, ktoré hnutie ho dnes reálne zastupujú, ak vôbec nejaké.

Norman

"homosexualizmu zase len ďalšia forma fašizmu"
:-)
No hej, asi tak - čokoľvek bezdôvodne nazývate fašizmus.
A vidíš, iní to nazývajú neomarxizmus, a sú bližšie pravde - pretože klasický marxizmus bol o zotročených robotníkoch, neomarxizus sa obracia na "menšiny" -ženy, buzerantov, ľudské rasy a podobne.

Bolo by mi to v podstate jedno - fašizmus boli pôvodne talianski povojnoví radikáli, zrejme operetní magori (určite niektorí aj buzeranti, to hej), ktorí ani historicky moc neoslnili. Ale ten pojem každý tak naťahuje, že zahŕňa vôbec južanských militantov, nemeckých radikálov-výsledok 1. sv. vojny, až napokon každého, kto čo len trocha prejaví kritiku povojnového anglosionistického režimu. Vládnu nám anglosionisti z Washingtonu a každý, kto povie čo len časť pravdy o tomto režime, je označovaný za fašistu. Väčšina z tých, čo teraz útočia na "fašistov", so podpiľuje konár sám pod sebou.
Aj preto stále prehrávajú.

Chce to presnejšie čistejšie pojmy, nie tieto magoriny staré sto rokov.

nové