Amerika potrebuje svojho Gorbačova - ale žiadneho nemá

Celosvetové napätie stúpa. Nie je to nič neobvyklé, priemyselné šialenstvo bolo prepletené vojnami, keď sa objavilo bohatstvo, ľudstvo namiesto spokojnosti sa vraždilo, kto z neho bude mať najviac. Teraz, keď sa, naopak, bohatstvo stráca, míňa, sa samozrejme ľudstvo bude vraždiť ešte viac.

Špeciál zle je na tom v tomto smere USA. Kým ostatné krajiny majú za sebou viacero prehier, rozpadov a iných krvavých skúsenosti, USA sú ako po hlave drbnuté tela (nie, neporovnávajte to s Remišovou, USA sú na tom ešte horšie :).

USA by potrebovali, aby niekto vypustil paru. Skúsil to Trump, slabo, to nebolo ono. Podarí sa nabudúce? 

Nevieme, ale je nám to aj jedno. Ak sa nestiahnu zo sveta, tak prasknú. Vybuchnú. Občianska vojna v USA je proces, pred ktorým varujú sami Američania už desaťročnia. Mnohí z nich v to,  naopak, dúfajú. 

Atómová veľmoc postihnutá predstavou o svoje božskej vyvolenosti. Prevzali túto šialenú myšlienku zo židovskej biblie. Dokážu sa z nej vyliečiť? To naozaj nik nevie, naozaj na to už nemienim odpovedať. Ale mám takú vidinu - Amerika sa bude skladať najmä z poľnohospodárskych veľmoci: Argentína, Brazília, Mexiko a Spojené štáty.  Budú hovoriť španielsky či portugalsky, pestovať kukuricu a koku. Hasta la vista, la puta.

 
Dusanbe

A je to tu !
Na september avizované zverejnenie sumy požadovanej za škody spôsobené v 2.svetovej vojne je vonku !

https://t.me/casusbellichat/391142

"Suma, ktorá bola prezentovaná ako náklady na škody, je 6 biliónov 200 miliárd zlotých (približne 1,3 bilióna dolárov)," povedal Kaczynski, šéf poľskej vládnej strany Právo a spravodlivosť (PiS), pri prezentácii správy o vojnových stratách Poľska.

Podľa Kaczynského je táto suma "pre Nemecko úplne prijateľná". Nevylúčil však, že by sa v budúcnosti mohol zvýšiť.

Podľa Kaczynského "Nemecko ešte nezaplatilo za svoje zločiny proti Poľsku." Pohoršoval sa nad tým, že mnohí nacistickí zločinci neboli potrestaní a niektorí dokonca „zastávali vysoké funkcie“ v povojnovom Nemecku.

Šéf PiS uviedol, že predloženie správy o reparáciách bolo "rozhodnutím nastoliť túto otázku na medzinárodnej scéne, a najmä v poľsko-nemeckých vzťahoch". Povedal, že Poľsko chce "odškodnenie za všetko, čo nemecký štát a nemecký ľud urobili Poľsku v rokoch 1939-1945".
"To je náš cieľ, ktorý zapadá do koncepcie obnovenia normálneho fungovania poľského štátu," zdôraznil Kaczynski.

V Poľsku sa pred niekoľkými rokmi otvorila otázka, že Nemecko by malo republike zaplatiť reparácie za škody spôsobené počas druhej svetovej vojny, a bola zriadená osobitná parlamentná komisia, ktorá mala túto sumu vypočítať. Nemecká vláda opakovane vyhlásila, že nemá v úmysle platiť Poľsku: Berlín sa domnieva, že už zaplatil dostatočné reparácie a nie je dôvod spochybňovať odmietnutie reparácií Poľskom v roku 1953.

https://ria.ru/20220901/reparatsii-1813728451.html

Americké základne - čím viac, tým lepšie, 1 000 tankov, 50 kusov F-35 /to zrejme len na začiatok/, kĺzavé bomby, budovanie najsilnejšej armády v EU, otvorené volanie po zlikvidovaní NS2, spochybňovanie vlastníctva Kaliningradu a teraz biliónová požiadavka voči Nemecku - toto všetko sú črty smerovania novej poľskej politiky - trójskeho koňa Fašingtonu v Európe.
Amerika tak má v Poľsku ďalší ochotný nástroj na lepšie chytenie Nemecka pod krkom - aby sa hospodársky príliš nerozbehlo a aby sa politicky nesnažilo vymaniť spod amerického diktátu.

Toto určite nebudú posledné požiadavky Poliakov - pri takej silnej a nákladnej armáde /aj keď, zdá sa - náklady bude hradiť Nemecko/ a pri dejinne potvrdenej avanturistickej povahe Poliakov - prídu požiadavky ďalšie, zapadajúce do "koncepcie obnovenia normálneho fungovania poľského štátu " - ako povedal Kaczynski.

Takže, je celkom možné, že niečo sa v budúcnozti ujde aj južným susedom Poľska.

Črtá sa nová tvár európskej politickej reality.

Ema

ktorú podľa potreby vyťahujú poľské politické kruhy, ktoré (žiaľ) neleteli v roku 2010 do Smolenska.

Už Sigmar Gabriel blahej pamäti povedal poľskému Čaputovičovi, že pšia kref môže na vydridušenie peňazí od Nemcov zabudnúť.

V Poľsku je to lacný cirkus pre domáce obecenstvo. Majú to tam silne zachochlené a naopak, energií slabučko, zima pred nami. A tak maľujú pre démos hrejivý obrášťok s balíkom peňazí.

Ale nech len Nemcov nasierajú. Keď budú nakrknutí, nebude im taká zima. Zlosť je výhrevná.

Dusanbe

to bol len obvyklý poľský politický treťoligový folklór.
Kto vie, či a ako od tej vyčíslenej škody odpočítali hodnotu nemeckých území a miest, ktoré Poliaci po 2.sv.vojne dostali na úkor porazeného Nemecka.
Ja tipujem - že určite nie, :-))

Norman

Najprv myslia, že dostanú biliony a potom, že si za ne kúpia najväčšiu armádu na svete.
Aj keby amíci chceli akokoľvek, a čokoľvek robili, Nemecko žiadne veľké peniaze dnes nevytlačí. A poliakom nedá ani zloty.
Za druhé, tie bludy, čo už asi týždeň putujú webom, ako si Poliaci kúpia veľkú armádu, sú totálny nonsens - kto by im to akože mal vyrobiť? Američania? Korejci? Ufóni z Marsu?

Poliaci sú národ sluhov, ktorí sú z frustrácie najväčší militanti široko ďaleko. Odporná kombinácia.

Dusanbe

Aha:
https://www.kp.ru/online/news/4914683/

Poliaci chcú prizvať k rokovaniam o vojnových reparáciách od Nemecka - Izrael !!!
Pšonci vychcaní - vedia veľmi dobre, koho prizvať do spolku, keď ide o to, ozbíjať Nemecko o 1,3 trilióna Eur !

Toto už nie je len poľský politický folklór.
Poliaci chcú nakupovať haldy amerických zbraní.
Obrovské množstvá všetkého možného.
Najnovšie 96 kusov bojových vrtuľníkov.
Od USA a hlavne proti Rusom !
Odkiaľže by na to mohli vziať peniaze ?
A komu to vyhovuje ?
Odpoveď sa, myslím, pomaly, pomaličky kryštalizuje...
Takže, tak to asi bude.
Izrael a USA pustia Nemecku zase žilou - Židia vytlčú od Nemecka ďaľšie ponorky a miliardy, USA sa nabalí na dodávkach zbraní Poľsku - a zaplatí to všetko Nemecko !
To už predsa zapadá krásne do mechaniky súčasného sveta, či nie ?!?

slaven1

Dneska NASA naplánovala odložený štart prskavky. Letí to na motoroch čo sa montovali do raketoplánov.

https://www.aa.com.tr/en/vg/video-gallery/today-in-60-seconds-august-29-...

Čo myslíte, podarí sa im to dnes odštartovať?* Ďalší pokus je už od pondelka (či kedy bol ten prvý) naplánovaný na 8.9.

slaven1

Záplatka je v tom, že to nebola americká prskavka lietajúca na vyrezaných motoroch zo starých raketoplánov ale čínska CZ-4C Y52:

Čínske ministerstvo obrany dnes približne o 7.45 miestneho času úspešne vypustila raketu CZ-4C Y52 z odpaľovacej rampy vo vesmírnom stredisku Jiuquan a vyslala do vesmíru vojenský satelit YG-33-02.

U nás sa hnojomety zmohli len na opravdanie, prečo to v prípade Saturnu V v. 2 nešlo ;-) Uvidíme, či sa to inžinierom Americkej ríše 2022 roku podarí iba vyhodiť do vzduchu alebo vyhodiť aspoň na obežnú dráhu 8.9.

Norman

"kozmický výskum" aj na konci 50tych rokov - kým neboli nútený po úspechoch Ruska dať to do rúk Von Braun. Tento správny trend bol prerušený vraždou Kennedyho, neskôr jeho brata a mnohých iných.
Nič to nezmeni na fakte, že človek doletel na Mesiac na základe vedy nemeckého nacionálne socialistického tímu. To jsou paradoxy, ktoré ale už nik nezmení. Prvý človek vo vesmíre Gagarin, rusko-sovietska veda pod vedením Koroleva, prvý človek na mesiaci jasné dielo Von Brauna a jeho nemeckej skupiny.

A odvtedy?
Pol storočia nič podstatné, nič zaujímavé. Úplné bohapusté NIČ. Tie príprdy na Mars nepriniesli ani poznatky, ale ani technicky neboli v ničom inovatívne.

A budúcnosť?
Vyhadzovať do kozmu tony železa primitívnym spôsobom, v podstate na báze organických-fosílnych palív? Kto o tom môže ešte dnes vážne hovoriť ako o vede a technike? To by potrebovali nového von Brauna - ale všetkých vyhlušili v Drážďanoch, Hamburgu, Hirošime, Nagasaki, Berlíne, Kolíne, Plzni, Bratislave ...... ..... ....

Pre zábavu:
predpovede kozmického "dobýjania" v budúcnosti - komédia pre 5 ročné deti.
https://www.youtube.com/watch?v=RL74Jb4OU9U

Truhlík

Tak po vražde Kennedyho zastavili projekt NERVA a kvôli Elonovi Maskovi projekt JIMO. Tam bola budúcnosť.
A zas sa tomu potichu venovali Rusi v projekte Vesmírny ťahač. Prvý štart naplánovaný na 2030. Atómový reaktor s turbínou (alebo Stirlingovým motorom) poháňa iónový motor na palivo Xenón. (alebo Hallov motor alebo akýsi magnetodynamický).
Trump sa na konci svojej vlády čosi snažil rýchlo napraviť a zvolal poradu v decembri 2019 ale či niečo ide, neviem. Mali tam niečo v projekte Kilopower.
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%BE...
https://www.youtube.com/watch?v=KVahMToyB2A
V Nemecku to nebol len Untersturmführer Wernher Von Braun (V1, V2) ale aj zaujímavý projekt Silbervogel. Odtiaľ Západ veľa nabral.

Norman

V zápale ráno som si pomýlil meno so známym kybernetikom, no, tak to už chodí čoraz častejšie .... :(

Myslím, že pre hnusákov bol prínos nielen v poznatkoch predošlých nemeckých projektov, ale asi hlavne v organizácii práce a podobne. Ordnung, ktorý v Ameriky nikdy nebol a teraz už ani nebude.

slaven1

Prskavka SLS lietajúca na najlepších motoroch aké NASA má - na motoroch od raketoplánov - už vyšumela? Zaujíma ma či prskavku nechajú vyšumieť alebo program rovno zrušia. Zrušenie - "deneg net" - bude dôstojnejšie ako potupný výbuch.

Aristokrat Braun nedostal Ameriku na Mesiac, akurát tak na obežnú dráhu. Plťka čo postavil nemala ťah dostať mesačný a návratový modul ďalej ako na obežnú dráhu.

Tvrdenie je na základe jediného dochovaného videa (vedia čo majú cenzurovať) celého štartu rakety SaturnV. Je z neho možné spočítať, že aby raketa opustila obežnú dráhu nemá v potrebnom čase potrebnú výšku. Motory nevládali. Vládalo to akurát tak na obežnú dráhu. Potom to v tichosti čľuplo to do mora.

http://nadhlad.com/comment/43863#comment-43863

Ohlásenie pristátia na Mesiaci Apolom 11 v roku 1969 bolo klamstvo. Na tomto klamstve sa spolupodielalo aj vedenie ZSSR. ZSSR stálo radenie takýmto vedením (a spoluúčasť na Mesačnej afére) v roku 1991 svoju existenciu.

Otázka: sú Američania - politická časť populácie - usvedčení klamári? Áno, sú. Dnes má výročie ich ďalšie klamstvo (2/3 – dvoma lietadlami tri mrakodrapy), ktoré sa stalo "zámienkou pre uťahovanie skrutiek vládnucimi štruktúrami a pre sériu vojenských dobrodružstiev amerického impéria po celom svete s miliónmi mŕtvych a rozvrátenými krajinami."

https://zemavek.sk/911-loz-ma-velmi-dlhe-nohy/
https://casopis-sifra.cz/terorismus-a-cesta-k-pravde/

Predstavte si, že doteraz predlžujú výnimočný stav zo septembra 2001:

https://lenta.ru/news/2022/09/10/regime/

slaven1

https://t.me/investigativnyblogSK/19754

Spočítané, navŕtané, umiestnené, synchronizované. Čistá práca. Takto to pripraviť je niekoľko týždov roboty desiatky profesionálov.

nové